جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

photo_2016-11-19_17-58-17

بسیاری افراد از زمان کودکی با اندازه و ظاهر گوش خود مشکل دارند یا اینکه برآمدگی گوش آن‌ها آن‌چنان که باید متقارن نیست یا افتادگی بیش‌ازحد دارد. به همین خاطر ممکن است کودک در مدرسه اذیت شود و بزرگسالان نیز ممکن است سعی کنند با پنهان کردن گوش به وسیله موهایشان یا استفاده از کلاه، ظاهر نامناسب گوش خود را پنهان کنند. خوشبختانه، عمل زیبایی گوش که به‌عنوان جراحی پلاستیک گوش نیز شناخته می‌شود، در حال حاضر برای برطرف کردن مشکلات زیبایی گوش قابل استفاده است. عمل گوش فقط باید توسط یک جراح پلاستیک با تجربه انجام شود و می‌تواند نتایج شگفت‌انگیز بر ظاهر، اعتمادبه‌نفس، و کیفیت کلی زندگی بیمار به همراه داشته باشد. این عمل جراحی ترمیمی به‌طور گسترده در بین بزرگسالان و کودکان متداول است.

در مشاوره اولیه، دکتر اکبری، جراح پلاستیک بینی و صورت و عضو آکادمی جراحان آمریکا، خصوصیات گوش شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. سایز، اندازه و محل قرارگیری آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. ایشان در مورد خواسته‌های شما و تصور شما درباره نتیجه آن صحبت خواهد کرد تا طرحی موافق با خواسته‌های شما از جراحی فراهم کند. دکتر اکبری درباره جزئیات جراحی، دوره نقاهت و آنچه بعد از جراحی برای مراقبت نیاز دارید صحبت خواهد کرد و شما را برای انجام این عمل جراحی آماده خواهد کرد. هنگامی‌که برای انجام عمل جراحی تصمیم‌گیری می‌کنید، می‌توانید اطمینان داشته باشید که دکتر اکبری برای انجام عمل شما دارای تخصص و مهارت کافی است. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت، می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۲۸۳۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

کاندیدای مناسب برای عمل جراحی زیبایی گوش


گوش‌ها یکی از اعضای بدن هستند که افراد نمی‌توانند آن‌ها را از معرض دید دیگران پنهان کنند. وجود موی بلند گاهی اوقات می‌تواند گوش برجسته را بپوشاند، اما این موضوع نیز یک مسئله موقتی است. جراحی اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش ، می‌تواند توسط بسیاری از این افراد برای رفع مشکل انتخاب شود. بیمارانی که از اندازه، ظاهر یا برآمدگی گوش‌های خود ناراضی هستند، می‌توانند با استفاده از این عمل جراحی سرپایی، ظاهر گوش خود را تغییر داده و به ظاهر مورد نظر خود تبدیل کنند. کودکانی که به‌طور مداوم توسط همکلاسی‌های خود مسخره می‌شوند، بزرگسالانی که با مشکلات عدم اعتمادبه‌نفس به خاطر گوش‌های خود مواجه هستند، یا کسانی که از آسیب‌های واردشده به گوش‌های خود رنج می‌برند، تنها مثال‌هایی اندک از افرادی هستند که می‌توانند از این نوع عمل جراحی برای رفع مشکل خود استفاده کنند.

از طرف دیگر، برخی کودکان با نارسایی‌های جدی در گوش خود به‌طور مادرزادی متولد می‌شوند و به همین دلیل می‌توانند مناسب‌ترین کاندیداها برای انجام عمل جراحی اتوپلاستی تجدید ساختار گوش باشند. اگر شما فکر می‌کنید گزینه خوبی برای انجام این عمل جراحی هستید، اطلاعات زیر می‌توانند به شما جهت اتخاذ تصمیم مناسب در این رابطه کمک کنند.

مزایای عمل جراحی زیبایی گوش


بیمارانی که عمل جراحی اتوپلاستی را انجام می‌دهند، در نتیجه آن می‌توانند از مزایای زیر بهره‌مند شوند:

 • عمل جراحی ایمن است و خطرات ناچیز یا نادری در آن وجود دارد.
 • این عمل جراحی می‌تواند بسیاری از نواقص گوش را اصلاح کند.
 • درنتیجه انجام این عمل جراحی کودکان توسط دوستان و اطرافیان خود مسخره نمی‌شوند.
 • این عمل جراحی می‌تواند میزان اعتمادبه‌نفس و رضایت فرد از خود را افزایش دهد
 • عمل جراحی اتوپلاستی دارای حداقل دوره استراحت است که تقریباً یک هفته می‌باشد.
 • این جراحی می‌تواند شرایط احساسی و روانی فرد را بهبود بخشد.
 • در این نوع عمل برش‌های ایجادشده در سطح حداقل قرار دارند.
 • این عمل باعث بازیابی ظاهر طبیعی فرد می‌شود.
 • با استفاده از این عمل جراحی شما می‌توانید ظاهر دلخواه گوش‌های خود را انتخاب کنید.

عمل جراحی زیبایی گوش توسط دکتر اکبری


 photo_2016-11-19_17-58-14

عمل جراحی اتوپلاستی گوش یا عمل جراحی زیبایی گوش، برای تغییر شکل یک گوش یا هر دو گوش فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عمل همچنین می‌تواند شامل کاهش اندازه گوش یا لاله گوش و نیز اصلاح گوش گل‌کلمی (گوشی که در اثر  ضربات یا حادثه شکل خود را از دست داده باشد) برای حذف پوست و غضروف اضافی موجود در ناحیه گوش باشد.

 

 

 

قبل از عمل

photo_2016-11-19_17-58-08

دکتر اکبری قبل از انجام عمل جراحی، ابتدا تمامی راهنمایی‌ها و دستورات لازم را به شما ارائه می‌کند، به هر پرسشی که احتمالاً در این مورد دارید پاسخ می‌دهد، سوابق پزشکی شما را به‌طور کامل بررسی می‌کند و یک معاینه کامل بر روی شما انجام می‌دهد تا صلاحیت شما برای عمل جراحی زیبایی مشخص شود. همچنین ممکن است از شما بخواهد که قبل از انجام عمل، آزمایش پزشکی خاصی را انجام دهید، حتماً این آزمایش را در فاصله زمانی مناسب قبل از نزدیک شدن به زمان عمل انجام دهید.

قبل از انجام عمل، از شما خواسته می‌شود:

 • سیگار کشیدن را از حداقل شش هفته قبل از عمل، متوقف کنید.
 • از مصرف قرص‌های آسپرین، داروهای ضدالتهاب و برخی داروهای گیاهی که ممکن است باعث افزایش خونریزی در زمان عمل شود، خودداری کنید.
 • از پوست خود به‌خوبی محافظت و مراقبت کنید.

انواع جراحی‌های زیبایی گوش

بازسازی گوش و جراحی اتوپلاستی تجدید ساختار

photo_2016-11-19_17-58-17

بازسازی گوش و جراحی تغییر شکل گوش معمولاً تحت بی‌هوشی موضعی برای بزرگسالان و با بی‌هوشی عمومی برای کودکان انجام می‌شود. برای شروع عمل جراحی بازسازی گوش، جراح یک برش پشت گوش برای دسترسی به غضروف گوش ایجاد می‌کند. به‌این‌ترتیب می‌توان غضروف گوش را تغییر شکل داد و پوست اضافی آن را حذف کرد. درنهایت، در صورت نیاز، موقعیت قرار گرفتن گوش به سر نزدیک‌تر می‌شود و شکاف ایجادشده با بخیه‌های مناسب بسته می‌شود. جراحی زیبایی گوش معمولاً بین یک تا دو ساعت با توجه به حجم فعالیت‌های لازم در عمل جراحی انجام می‌شود.

اگر یک بیمار دارای برآمدگی گوش باشد، از عمل جراحی بازسازی گوش برای تغییر موقعیت قرارگیری آن و نزدیک کردن محل گوش به اطراف سر استفاده می‌شود. در این عمل جراحی پوست برداشته شده از پشت گوش با هم ترکیب شده، غضروف گوش کوچک می‌شود و تکنیک‌های اسکورینگ برای دستیابی به محل مناسب گوش بکار می‌رود. تکنیک‌های ترکیبی استفاده شده در این حالت به جراح کمک می‌کند ظاهر ایده آل و موقعیت مناسب را برای گوش‌های بیمار ایجاد کند.

معمولاً بسیاری از تکنیک‌های مختلف و متنوع برای کامل کردن فرآیند بازسازی گوش در طول عمل جراحی اتوپلاستی استفاده می‌شود. تکنیک جراحی انتخاب شده توسط جراح بستگی به مقدار اصلاح موردنیاز بر روی گوش بیمار دارد. روش‌های مختلف بازسازی گوش و تغییر شکل آن می‌تواند به دو گروه اصلی طبقه‌بندی شود: کوچک کردن غضروف و اسکورینگ غضروف (برش غضروف).

 • تکنیک‌های اسکورینگ غضروف دربرگیرنده ایجاد برش‌های موردنیاز در غضروف برای تغییر ظاهر، اضافه کردن، یا حذف بافت گوش هستند. هنگامی‌که از این تکنیک استفاده می‌شود، خطر ایجاد شکاف‌های بزرگ‌تر بر روی گوش بیمار بیشتر است، اما به‌طورمعمول مشاهده این برش‌ها برای دیگران دشوار است.
 • تکنیک‌های کوچک کردن غضروف از بخیه برای تغییر موقعیت قرارگیری و ظاهر گوش استفاده می‌کنند. جراحی اتوپلاستی کوچک کردن غضروف غیرتهاجمی است و اغلب باعث ایجاد یک ظاهر مناسب و طبیعی برای خمیدگی و انحنای گوش می‌شود. عمل جراحی تجدید ساختار گوش یک نوع از اتوپلاستی است که برای اصلاح ظاهر نامناسب یا آسیب‌های وارد شده به گوش مورداستفاده قرار می‌گیرد. این روش جراحی به‌طورمعمول برای اصلاح کوچکی غیرعادی لاله گوش (میکروتیا) که یک اشکال مادرزادی است که در هر سه مورد از ۱۰،۰۰۰ کودک متولد شده مشاهده می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. آسیب‌هایی که برای اصلاح آن‌ها نیاز به عمل جراحی تجدید ساختار است عبارت از سوختگی، پارگی، لکه‌های عفونی یا سوراخ‌های ایجاد شده می‌باشند.

عمل جراحی تجدید ساختار گوش ترکیبی از تکنیک‌های جراحی متعدد و سایر عمل‌های جراحی تجدید ساختار است که برای بازسازی یک ظاهر طبیعی برای گوش افراد مورداستفاده قرار می‌گیرد. در برخی مواقع، می‌توان غضروف لازم را از دنده بیمار برداشت و به‌این‌ترتیب با پیوند زدن آن به گوش بیمار، ظاهر آن را کامل کرد و به یک ظاهر طبیعی‌تر در این ارتباط دست یافت. درصورتی‌که نیاز به پیوند پوست وجود داشته باشد، بافت لازم معمولاً از ناحیه بالای باسن بیمار برداشته و در محل موردنظر پیوند زده می‌شود.

عمل جراحی اتوپلاستی دو طرفه

درحالی‌که برخی بیماران فقط نیاز به اصلاح یک گوش خود را دارند، بسیاری از بیماران دارای مشکلات زیبایی در هر دو گوش خود هستند. عمل جراحی اتوپلاستی دو طرفه یک عمل جراحی بازسازی و تغییر شکل گوش است که بر روی هر دو گوش بیمار انجام می‌شود. اتوپلاستی دو طرفه مشابه عمل جراحی بر روی یک گوش انجام می‌شود و دوره ریکاوری یکسان، عوارض بالقوه و مزایای مشابه دارد. هرچند عوارض جانبی پس از عمل جراحی همچون خارش ممکن است در عمل جراحی اتوپلاستی دو طرفه کمی بیشتر مشاهده شود، بااین‌وجود ناراحتی‌های ایجادشده، در سطح حداقل است.

عمل جراحی کاهش اندازه گوش

برخی بیماران نگرانی بیشتری درباره اندازه و ظاهر گوش خود در مقایسه با پیش‌آمدگی آن از اطراف سر دارند. یک شکل از اتوپلاستی که به‌عنوان عمل جراحی کاهش اندازه گوش شناخته می‌شود معمولاً برای تغییر ظاهر گوش‌ها استفاده می‌شود و می‌تواند ظاهر طبیعی‌تری را برای گوش بیمار ایجاد کند. عمل جراحی کاهش اندازه گوش که می‌تواند شامل کاهش اندازه لاله گوش باشد، یک عمل جراحی سرپایی است که امکان انجام آن بر روی کودکان و بزرگسالان وجود دارد. در طول عمل جراحی، دکتر غضروف و پوست اضافه را برمی‌دارد و ظاهر گوش را برای ایجاد یک اندازه کوچک‌تر دستکاری می‌کند. در نتیجه این عمل می‌توان یک اندازه طبیعی‌تر برای گوش بیمار ایجاد کرد. عمل جراحی کاهش اندازه گوش می‌تواند تقارن و توازن را برای صورت و گوش‌های شما به همراه آورد و معمولاً نتایج حاصل از آن با استفاده از تکنیک‌های بازسازی گوش کامل می‌شود.

253307

‎توصیه‌های پس از جراحی زیبایی گوش

‎بیمار چند ساعت پس از عمل مرخص می‌شود. پس از عمل پانسمان تا پنج روز روی گوش‌ها باقی می‌ماند و در درجه اول بهداشت محل زخم توصیه می‌شود. شست‌وشوی مرتب زخم‌ و استفاده از کرم‌های آنتی‌بیوتیک از نکات مهم پس از عمل هستند که رعایت آن‌ها توصیه می‌شود. طی هفته اول بعد از برداشتن پانسمان، بیمار به‌طور شبانه‌روزی از هدبند استفاده می‌کند‫. البته بهتر است هر ۲ تا ۳ ساعت یک‌بار حدود نیم ساعت هدبند برداشته شود‫. در هفته دوم تنها شب‌ها از هدبند استفاده می‌شود و در طول روز نیاز به استفاده از هدبند نیست. خون‌مردگی و تورم ناشی از عمل هم پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. اغلب به بیماران توصیه می‌شود که پس از جراحی دو هفته به پشت بخوابند تا به گوش‌ها فشار وارد نیاید‫.

مدت زمان ماندگاری نتایج

معمولاً نتایج عمل جراحی زیبایی گوش‌ها تا پایان عمر ماندگار خواهد بود، مگر آنکه سانحه‌ای برای شما اتفاق بیفتد که بر شکل یا وضعیت گوش شما تأثیر بگذارد.

حتماً ارتباط خود را با دکتر اکبری حفظ کنید. برای ایمنی بیشتر و نیز دستیابی به بهترین نتایج ازنظر زیبایی و سلامتی خود، لازم است در زمان‌های از پیش تعیین‌شده و یا هر زمان که تغییری در وضعیت گوش‌های خود مشاهده می‌کنید، حتماً دوباره به ایشان مراجعه کنید تا معاینات لازم بر روی شما انجام شود.

ears

عوارض و خطرات


مانند همه‌ی انواع عمل‌های جراحی، این عمل نیز ممکن است خطراتی به دنبال داشته باشد. خطرات عمل جراحی اتوپلاستی شامل پاره شدن بخیه‌ها و در نتیجه بازگشت گوش به حالت قبلی، خونریزی و ایجاد جای زخم غیرطبیعی می‌باشد. چنانچه یکی از این موارد اتفاق بیفتد، ممکن است به عمل جراحی دیگری نیاز باشد. نهایت تلاش ما بر این است که احتمال وقوع این اتفاقات را به حداقل برسانیم.

اتوپلاستی سنتی در مقابل اتوپلاستی تجدید ساختار


اتوپلاستی سنتی همچنین به‌عنوان جراحی بازسازی گوش نیز شناخته می‌شود و در آن گوش‌های بزرگ یا بیرون آمده از اطرف سر به سمت سر بیمار جمع می‌شوند. انجام این کار می‌تواند یک ظاهر طبیعی‌تر برای بیمار ایجاد کند که به‌این‌ترتیب بیمار زیبایی بیشتری در خود احساس خواهد کرد. اتوپلاستی تجدید ساختار می‌تواند آسیب‌های جدی گوش که از زمان تولد به‌صورت مادرزادی وجود دارند و نیز برخی انواع آسیب‌های خارجی ایجاد شده بر روی گوش را اصلاح کند. برخی از آسیب‌هایی که امکان اصلاح آن‌ها از طریق اتوپلاستی تجدید ساختار وجود دارد به شرح زیر هستند:

مشکلات مادرزادی

 • گوش کاگوت که در این نوع آسیب گوش فرد فاقد لاله گوش است.
 • گوش آویخته که در آن گوش شباهت زیادی به یک فنجان دارد و انحنای گوش به شدت به سمت داخل است.
 • گوش لوله‌ای که در آن گوش‌ها به سمت جلو لوله شده و دهلیز خارجی آن بسته شده است.
 • گوش ویلدرموت که در آن انحنای بالای گوش معکوس شده و در عوض به سمت سر بیمار است.
 • نارسایی گوش استال که در آن تاشدگی گوش به نحو غیرعادی است که می‌تواند باعث ایجاد یک لبه شود.
 • ایجاد شکاف در لاله گوش که در آن یک تورفتگی در لاله گوش ایجاد می‌شود.
 • گوش علامت سؤالی یا گوش کوسمان که در آن گوش شبیه یک علامت سؤال است. در این حالت گوش از جمجمه در قسمت لاله گوش یک فاصله مشخص دارد و منحنی گوش خارج‌تر از محل طبیعی آن قرار دارد.
 • میکروتیا که در آن گوش فرد به‌طورجدی کوچک و رشد نیافته است.
 • ماکروتیا که در آن گوش فرد بسیار بزرگ است.
 • گوش جمع شده که در آن بخشی از گوش فاقد پوست و غضروف موردنیاز در ناحیه خارجی پشت گوش است.
 • گوش مخفی که در آن بخش بالایی منحنی گوش در داخل سر قرار گرفته است.

سایر آسیب‌های معمول

سایر آسیب‌های معمول در این حوزه به شرح زیر هستند:

 • گوش گل‌کلمی که در آن به خاطر آسیب‌های مکرر وارد شده به گوش، غضروف از لایه رویی آن جدا شده و با مایع پر شده و به همین خاطر تغییر شکل دائمی در آن ایجاد شده است.
 • سرطان پوست و تومور بدخیم که هرچند به‌طورمعمول یک مسئله زیبایی محسوب نمی‌شود، اما اتوپلاستی می‌تواند به حذف پوست سرطانی و بازیابی ظاهر بافت باقی‌مانده پس از آن کمک کند.

هرچند بسیاری از این شرایط می‌تواند به خاطر مشکلات جدی مادرزادی ایجادشده باشند، برخی افراد هنوز ممکن است از ظاهر بسیار بزرگ یا بیش‌ازحد بیرون گوش خود متنفر باشند. این افراد احتمالاً نامزدهای مناسب برای استفاده از اتوپلاستی سنتی هستند، اما درباره این موضوع باید با یک جراح صحبت شود تا روش مناسب برای بیمار انتخاب شود.

به خاطر داشته باشید عمل جراحی اتوپلاستی نمی‌تواند برای ظاهر جدید گوش بیمار معجزه کند. بنابراین لازم است درباره این عمل جراحی درک مناسب وجود داشته باشد و بیمار آشنایی مناسب با نتایج واقع‌بینانه و خطرات مربوط به آن داشته باشد.

هزینه‌ جراحی زیبایی گوش


قبل از اقدام به عمل زیبایی لاله گوش لازمست یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید ، در طول جلسه مشاوره تمام جنبه‌های عمل جراحی از جمله آماده‌سازی قبل از عمل، خطرات نسبی، بهبودی، طیف هزینه عمل زیبایی گوش و گزینه‌های تأمین مالی؛ مورد بحث قرار می‌گیرند و شما قیمت جراحی زیبایی گوش را متوجه خواهید شد.

هزینه جراحی زیبایی گوش در بین پزشکان مختلف و مناطق مختلفی که این عمل انجام می‌شود، متفاوت است.

هزینه‌های جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) عبارتند از:

 • دستمزد جراح
 • هزینه‌های بیمارستان یا اتاق عمل
 • هزینه‌های بیهوشی یا بی‌حسی
 • تجویز دارو
 • بانداژ‌های نگهدارنده
 • آزمایش‌ها

هنگام انتخاب جراح برای جراحی گوش، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحت بودن شما با او به اندازه هزینه‌ جراحی زیبایی گوش مهم است.

127 دیدگاه ها

 1. محمد می‌گه:

  سلام دکتر من گوشکم یکیش یا اونیکی فرق داره ایکه بالاش با اون یکی امکان ترمیم وجود داره با نه لطفا ج را به ایمیلم ارسال کنید ممنون

 2. علی می‌گه:

  باسلام خدمت شما.بنده گوش هایم از جمجمه ام فاصله دارد در اصطلاح گوش بلبلی گفته میشود.یک بار عمل زیبایی انجام داده ام ولی بعد از چند ماه گوش هایم دوباره ب شکل سابق برگشتند.ایا باز هم میتوانم عمل زیبایی بکنم.باتشکر

 3. حسین می‌گه:

  سلام
  میخواستم بدونم عمل جراحی گوش در چند جلسه انجام میشود؟

 4. Hamid می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من چندسال پیش برای جراحی زیبایی گوش اقدام کردم.البته قبل عمل به دکترم گفتم فقط میخام نوک گوشم که حالت به اصطلاح گوش خفاشی است را ترمیم کنم.ولی جراح گفت اگه کمی گوشت را به سرت نزدیک کنیم زیباترمیشه.خلاصه یک مدت بعدعمل گوشهام ارقبل بهترشدتقریبا.ولی الان خیلی بدترشده.گوشم اندازه قبلش شده و به مراتب درازتر و تیزتر.خلاصه کنم دیگه طوری شده که رفتن ارایشگر برام زجراوره.همیشه بایدقسمتی ازگوشم باموپوشیده بشه.سوالم این بود آیا جراحی دوباره برای ترمیم گوشم جواب میده.
  باتشکر

 5. sara می‌گه:

  خوب بود

 6. نیما می‌گه:

  دکتر یکی از گوش های من کمی بیرون تر از اون یکیست ولی مقدار کم و فقط فرق بین دو گوش مرا اذیت میکند
  می خوام بپرسم آیا امکان عمل وجود دارد؟ ممنون

 7. Hamid می‌گه:

  سلام خسته نباشید مرسی بابت سایت خوب و اطلاعات مفیدتون چند تا سوال دارم خوشحال میشم بهم بگین الان جراحی گوش ها با عمل به سر نزدیک تر و زیباتر میشن میخوام بدونم سایز یا همون اندازه گوش با عمل کوچکتر میشه یا نه ایا درد اوره یا نه. الان ۱۸ سالمه ایا سن مناسبی برای جراحی هستی نه ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   سایز گوشها مقداری کوچکتر میشه ولی اگر بخواهیم گوشها خیلی کوچکتر بشود به ورژن دیگری از این اعمال جراحی نیاز است.
   هنگام عمل دردی نخواهید داشت.
   بعد از ۶ سالگی در دختران و ۷ سالگی در پسران این اعمال جراحی قابل انجام می باشد.

 8. حمیده می‌گه:

  سلام دخترم ۵ سالشه و دو بار یکبار در ۶ ماهگی و در ۲ سالگی گوشش رو سوراخ کردیم. که با اینکه ظاهرا دفعه ی اول بسته شده بود اما در ۳ سالگی با کشیده شدن گوشواره دو تا سوراخ یه گوشش یکی شد و به اندازه۲ یا ۳ میل باز شد دیگه گوشواره گوشش نکردم که بسته بشه اما نشده. باید جراحی بشه؟یا بخیه؟ و اینکه چه مدت طول میکشه خوب شه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   نگران نباشید اصولا با یک جراحی در مطب مشکل کودکتان برطرف می گردد. فقط صبر کنید کمی بزرکتر شود تا تحمل جراحی داخل مطب را داشته باشد.

   • حمید می‌گه:

    سلام
    دکتر دو سوال
    ۱٫اکثر افرادی که عمل گوش انجام داده انداز نتیجه راضی نیستند چون گوش ها بعد از مدتی به حالت قبل بر می گرده ، حال سوالی که دارم اینه که چه طور می تونم مطمئن بشم که روش جراحی دکتر معالج من طوری که برگشتی برای عمل من وجو نداره ؟؟
    ۲٫هزینه عمل چه قدره؟؟

    • dr akbari می‌گه:

     سلام
     در جراحی گوش دو روش وجود دارد در یک روش غضروفهای گوش بوسیله بخیه های داخلی جمع می شوند. در روش دوم غضروف گوش تصحیح و بخش اضافی آن برداشته می شود. در روش دوم اگر مراقبتهای پس از عمل شما درست انجام شود برگشت ندارد. هزینه عمل در مطب و پس از معاینه شما و بسته نوع نیاز شما به جراحی تعیین می گردد.

 9. عارف می‌گه:

  سلام امکان جراحی زیبایی بینی و اتو پلاستی همزمان هست یانه …

 10. رضا می‌گه:

  سلام من دوهفته پیش اتوپلاستی انجام دادم .روی یکی از گوشهام جای بخیه غضروف دیده میشه به دکترم گفتم میگه جای برشه مگه میشه جای برش برآمده باشه.. اگه این بخیه باشه باید چیکار کنم.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در حال حاضر شما باید صبور باشید تا گوش شما شکل خود را بگیرد. و بعدا در صورت لزوم برای مشکل فعلی شما اقدام درمانی صورت گیرد.

 11. to می‌گه:

  با سلام خسته نباشیدلاله های گوشهای دختر۸ماهه ام بیرون زده است چه نوع درمانی ودرچه سنی برایش لازم است؟ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در سن هفت سالگی می توانید برای کودک خود عمل جراحی را انجام دهید. قبل از این سن سرعت رشد گوش کودک زیاد است. برخی از اوقات اگر کلاه یا امثال آن استفاده کنید و روی گوشها را پوشانده و آنها را نگه دارید در شکل دهی گوش کودک در زمان رشد آن موثر است.

 12. Reza.vahedi می‌گه:

  سلام دکتر.
  دکتر من بالای گوشم به طوره مادرزاد شکسته بود و ۳ ساله پیش عمل کردم ولی بهتر که نشد هیچ بدترم شد.الان یه گوشم از بالا کوچیک تر از اون یکی گوشمه. کاری میشه براش کرد؟؟

 13. رضا می‌گه:

  سلام آقای دکتر من دو هفته پیش عمل کردم ولی الان توی یکی از گوشهام بخیه از روبرو مشخصه باید چیکار کنم راح حلش چیه

 14. حسین می‌گه:

  سلام من یک مقداری از انتهای لاله گوش چپم سوخته چگونه میشه شبیه گوش راست بشه یا طوری که حداقل مشمئز کننده نباشد در ضمن کامل سوخته نیست که با پروتز برطرف کرد باید با عمل جراحی درست بشه

 15. دیانا می‌گه:

  سلام‌ اقای دکتر
  من ۲ سال پیش عمل زیبایی گوش و بینی رو با هم‌انجام دادم من گوش هام از صورتم فاصله داشت و بعد از عمل این مشکل رفع شد از عملم هم راضی بودم ولی یکی از گوش هام غضروفش بعد از عمل بیرون زده و حالت دفورمیدگی پیدا کرده در صورتی که گوش دیگم دقیقا همونی شده که میخواستم دکتر خودم گفته بود که این ورمه و بعد از چند ماه درست میشه اما نشد حالا نمیدونم باید چیکار کنم ایا مشکلم با عمل دوباره درست میشه؟

 16. احسان می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من چند ماه پیش اتوپلاستی انجام دادم ولی الان قسمت نرمه گوشم بیش از حد بیرونه آیا میشه این قسمت نرمه رو به سر نزدیک کرد چون غضروف نداره میترسم نشه یا بعد از مدتی برگرده سرجاش

 17. جواد می‌گه:

  سلام آقای دکتر من حدود یک ماهه گوشامو جای دیگری عمل کردم ولی خیلی از اولش بدتر شده وسطش اومده تو ولی بالا و پایینش بیرونه احتمال این هست که وسط گوشم بیاد جلو ویکم شکلش طبیعی بشه

 18. میثم می‌گه:

  با سلام
  من لاله گوشم حالتیه ک پایینش اومده روبه بالا
  میخواستم بدونم اگه جراحی کنم بازم به حالت قبل بر میگرده

 19. مهران می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  در عمل اتوپلاستی غضروف گوش بعد از چند وقت حالت خودشو بدست میاره آیا با کشیده شدن گوش حالت غضروف برمیگرده یا مثلا اگه بعد از ۶ماه گوش کشیده بشه چه اتفاقی میافته

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بعد از عمل اتو پلاستی گوش تقربا بلافاصله حالت خود را پیدا می کند ولی ممکن است تا مدتی کمی تورم داشته باشد.
   معمولا پس از ۶ ماه گوش کاملا فیکس شده است.

 20. نادیا می‌گه:

  آقای دکتر بعداز عمل اتوپلاستی امکانش هست یه گوش برگرده و یک گوش برنگرده و حالت غیر قرینگی پیش بیاد

 21. احسان می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من در موردعمل نرمه گوش سوال کردم ازتون ولی شما جواب ندادین که نرمه گوش اگه یکم به سر نزدیک بشه احتمال برگشتش هست چون غضروف نداره یا خیر ممنون

 22. Rasool می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  اقای دکتر من یکی از گوشام سرش بیرون زده نسبت به گوش دیگه‌م
  میخاستم بدونم ک با عمل مشکل نامتقارنی حل میشه؟
  سوال دیگم اینه ک دوران نقاهت بعد عمل چقدر؟چقد طول میکشه تا گوش به فرم ایده ال در بیاد؟ در واقع روز بخیه یا پانسمان روی گش باقی میمونه؟

 23. محمد می‌گه:

  سلام . خسته نباشید . من یک گوشم با اون یکی فرق داره فقط میخوام بخش خیلی کوچکی از یک گوش را برش دهید تا شبیه اون یکی بشه ایا امکانش هست .
  با تشکر

 24. علی می‌گه:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر ۴۰ سال سن دارم تمایل دارم زیبایی گوش انجام بدم به نظر شما اولا”برای سن و سال من دیر نیست ثانیا” کلا” این پروسه چه مدت زمان طول می کشد ثالثا” بیشتر مراجعه کنندگان شما در چه رنج سالی قرار دارند از راهنمایی های شما متشکرم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای سن و سال من دیر نیست؟ جراحی در سن شما قابل انجام است و مشکلی ندارد.
   این پروسه چه مدت زمان طول می کشد؟ یک تا دو هفته
   بیشتر مراجعه کنندگان شما در چه رنج سالی قرار دارند؟ در همه رنج سنی هستند ولی بهترین سن ۷ تا ۸ سالگی می باشد.

 25. هومن می‌گه:

  سلام .اقای دکترتاچنددرصد امکان داره گوش به حالت اولیه برگرده؟

 26. همایون می‌گه:

  سلام من ۴۰ سالمه در کودکی لاله گوشم قطع شده حالا میخواستم پیوند کنم آیا امکانش هست؟

 27. حامد می‌گه:

  با سلام:
  من دوسال پیش عمل زیبایی گوش انجام دادم و برجستگی های عمل داخل گوشم کاملا پیداست.می‌خواستم ببینم میشه کاری کرد که برجستگی هارو بردارم.باتشکر

 28. کمال می‌گه:

  سلام:
  من گوش سمت راستم از گوش سمت چپم بزرگتره و این به نظرم یه چیز مادر زادی بوده چون پدرم هم این مشکل رو داره.
  آیا میتونم عملش کنم در ضمن ۲۶ سال سن دارم.
  خیلی ممنون میشم جوابمو بدین.

 29. محمد حسین می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم آیا گوش شکسته هم عمل میشه
  من گوشم ۵سال پیش شکست به خاطر نداشتن اطلاع تخلیش نکردم و الان کاملا سفت شده

 30. Sl می‌گه:

  سلام اقای دکتر میخواستم ببینم امکان عمل زیبایی گوش داخل مطب و با بی حسی هست ؟؟

 31. نفیسه محمدی می‌گه:

  با سلام خدمت شما
  مشکل من مقداری فرق داره.پسرم به طور مادرزاد لاله بیرونی نداره یعنی گوش شکل بادام زمینی هست ولی مجرای داخلی و شنوایی سالم هست.الان سه سالشه حالا چند تا سوال دارم:
  ۱٫این امر ارث هست؟یعنی امکان تکرار در فرزندان بعدی هست؟و قبل بارداری میشه ازش جلوگیری کرد( ازمایش ژنتیک و…) ؟
  ۲٫دکترا میگن عمل ۳ مرحله داره و از دنده ها پیوند میزنند.ایا عمل سخته ؟ و بعد جراحی شبیه گوش طبیعی میشه یا نه؟
  ۳٫من مشهد هستم ایا دکتری ماهر در این زمینه میتونید معرفی کنید.من سردرگم هستم که پیش متخصص گوش و حلق بینی ببرم یا جراح پلاستیک
  با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ۱٫این امر ارث هست؟یعنی امکان تکرار در فرزندان بعدی هست؟و قبل بارداری میشه ازش جلوگیری کرد( ازمایش ژنتیک و…) ؟عوامل ارثی در آن دخیل هست ولی این به این معنی نیست که در تمام فرزندان این اتفاق میافتد. و قابل پیشگیری نمی باشد
   ۲٫دکترا میگن عمل ۳ مرحله داره و از دنده ها پیوند میزنند.ایا عمل سخته ؟ و بعد جراحی شبیه گوش طبیعی میشه یا نه؟ خیر این گوشها شبیه گوش عادی نمی شود و اغلب استفاده از پروتز ها نتایج بهتری دارد و کم دردسر تر است.
   ۳٫من مشهد هستم ایا دکتری ماهر در این زمینه میتونید معرفی کنید.من سردرگم هستم که پیش متخصص گوش و حلق بینی ببرم یا جراح پلاستیک؟ هر دو گروه می توانند کار شما را انجام دهند ولی متاسفانه من با پزشکان مشهد آشنایی ندارم.

 32. احسان می‌گه:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر در عمل هایی که گوش برمیگرده به حالت اول معمولا بعد چند وقت این اتفاق می افته.

 33. علی می‌گه:

  سلام اقای من از شهرستان مزاحمتون میشم می خواستم بدونم امکانش هست جراحی زیبایی گوش در یک روز معاینه و جراحی بشه ویا با مشاوره خودتون کوتاهترین زمان این پروسه چه قدر است که معطلی نداشته باشه ؟ متشکرم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   می توانید از قبل هماهنگی ها را با مطب انجام دهید تا وقت جراحی برای شما گذاشته شود. سپس تشریف بیاورید قبل از جراحی ویزیت و معاینه شوید و سپس جراحی برای شما انجام شود.

 34. منصوره می‌گه:

  سلام اقای دکتر من دختری هستم ۱۵ ساله از این که گوش هام انقدر برجستس خیلی ناراحتم به مادر و پدرم بابت نارضایتیم چیزی نگفتم چون شرایط مناسبی ندارن میخواستتم هزینه اش رو بپرسم و این که چون مدرسه می رم نمیخام خیلی از درسام عقب بمونم حد اقل زمانی که پس از جراحی نیاز به استراحت هست چقدره؟
  و این که اصلا دلم نمیخاد انقدر درد بکشم هزینه کنم و در اخر گوش هام به حالت قبلیش برگرده باید چه کار کرد که برنگرده؟
  دکتر من مشهد زندگی میکنم شما با مشهد همکاری ندارید؟
  همکار خوبی که به کار اشنایی داشته باشه و در مشهد باشه نمیشناسین به من معرفی کنین؟چون میخام یکی مثل خودتون باشه که بشه بهشون اعتماد کرد
  با تشکر.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   متاسفانه از کیفیت کار همکاران مشهدی اطلاعی ندارم. استراحت لازم پس از این جراحی کوتاه مدت است . در مورد برگشت پذری قبلا توضیحات لازم را داده ام.

 35. mahdi می‌گه:

  سلام اقای دکتر اندازه جفت گوش من ۷٫۵سانته آیا طبیعی هست یانه و اگه نیست نیاز به عمل داره؟

 36. شعیب می‌گه:

  سلام.منظور از پروتز گوش چیست؟؟

 37. بیتا می‌گه:

  سلام آقای دکتر..دختر ۸ساله ی من گوش های برجسته داره.. توی پرسش ها خوندم که بعضیا گفتن بعد از عمل دوباره گوش هاشون به شکل قبل برگشته.. میخوام اطمینان پیدا کنم که این اتفاق نمیفته.. در ضمن زمان مناسب برای این عمل کی هست؟ ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایید.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در مورد برگشت گوشها من توضیحات لازم را قبلا داده ام و ما روشهایی استفاده می کنیم که تقریبا برگشت ناپذیر اند. سن ۸ سالگی سن مناسبی برای جراحی می باشد.

 38. jafar می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  کاشکی بخاطر حضور مردم یک کانال تلگرامی بزارین و یک ادمین فعال که بشه باهاتون مکاتبه کرد و عکس فرستاد براتون
  اینطوری وقت شمام الکی هدر نمیره و بیماراتونم خوب جواب سوالاشونو میگیرن
  به فرض مثال منیکه شهرستانم میتونم براتون عکسمو بفرستمو شمام نظرتونو بدین و فقط ی جلسه برا عمل مزاحمتون بشم
  ممنون

 39. Elnaz می‌گه:

  سلام وقت بخیر من مشکل مادرزادی بیرون زدگی گوش دارم میخواستم بدونم دوره نقاهت بعد از عمل چند وقته چون من سرکار میرم نمیتونم خیلی مرخصی بگیرم واینکه ایا نیاز به کوتاه کردن مو هست یا نه و اینکه بعد از سپری شدن دوره نقاهت و گذشت چند ماه میتونم از پیرسینگ گوش استفاده کنم تو قسمت لاله گوش یا اینکه ممکنه روی گوش عمل شدم تاثیر سو بذاره خیلی ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای این جراحی نیازی به کوتاه کردن موها نیست. بعد از جراحی بهتر است یک هفته فعالیت شدید نداشته باشید و ۳ تا ۵ روز نیاز به پانسمان گوشها می باشد. برای انجام پیرسینگ محدودیتی وجود ندارد.

 40. پویا می‌گه:

  سلام دکتر من ۲۲ سالم هست و فرم گوشم خوبه فقط نرمه گوشم یه حالت برگشته داره ینی فقط نرمه گوشم از سرم فاصله گرفته واین موضوع ارثی چون پدرمم همین فرم هست گوشش.ایا نرمه گوش رو به تنهایی میشه عمل کرد تا به فاصله معمولی از سرم برسه یا خیر ؟
  ممنون از سایت خوبتون

 41. علی می‌گه:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من ۳ماه پیش عمل اتوپلاستی انجام دادم.ولی الان بالای دوتاگوشم باهمدیگه فرق دارن .۲تا سوال دارم از خدمتتون آیا میشه فقط بالای یه گوشمو عمل کنم؟
  دوم که آیا برگشت پذیره یا نه؟

 42. حاجی می‌گه:

  سلام .آقای دکترمن برای زیبایی میخوام عمل کنم ولی بعد از تحقیق زیاد گفته شده بعدازعمل احتمال ورم به سمت داخلی زیاده وبعضی وقتها خودش محو میشه وبعضی وقتها باید دوباره جراحی کوچکی بشه این حقیقت داره یا خیرممنون میشم اگر پاسخ بدهید متشکرم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ورمها با تدابیری که اندیشیده می شود معمولا خیلی زود محو می گردد. در مورد جراحی کوچک شدن گوش ما معمولا به بیماران هنگام مشاوره توضیحات لازم را در صورت نیاز می دهیم.

 43. ساسان می‌گه:

  باسلام خدمت دکتر محترم:دوتا سوال داشتم ، آقای دکتر من شیراز هستم آیا دکتری خوب که نتیجه کاشون رو دیده باشید در شیراز سراغ دارید چون نمیخوام عمل کنم دوباره برگرده سرجای اولش و دوم اینکه من فهمیدم بعضی از دکترها از بخیه هایی استفاده میکنند که بعداز عمل جذب می شودند و بعضی از دکتر ها هم از بخیه با جنس دائم استفاده میکنند که جذب پوست سر نمی شوند و نتیجه اون بخیه دائمی بهتر میباشد آیا حقیقت دارد.
  با تشکر از سایت خوبتان و راهنماییتان.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   متاسفنه با کیفیت کار پزشکان شیراز در این خصوص آشنایی ندارم.
   در مورد سوال دوم شما بله من هم با نخهای داءمی برای این جراحی موافق تر می باشم.

 44. مرتضی می‌گه:

  سلام؛ من ۲۸ سالمه؛ ۱۲ سال پیش ؛ گوشه سمت راستم تو ورزش کشتی شکسته و گل کلمی شده؛ همون موقع که شکست خیلی از خونشو ساکشن کردم ؛ آیا الان میشه کاریش کرد که‌ به حالت طبیعی و اولیه برگرده؟ با تشکر

 45. علی می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید بابت زحماتتون
  من ۳ماه پیش عمل اتوپلاستی انجام دادم و بالای یه گوشم بیرون تره.دکترم میگه بیا تا یکم از پوست پشت گوشتو بردارم و دوباره بخیه کنم تا متقارن بشن ولی به غضروف گوشت دست نمیزنم دیگه .اولا امکانش هست که با برداشتن پوست ،بالای گوش من بیاد عقب دوم که چون فقط پوستو برمیداره احتمال برگشت نداره؟

 46. Taher می‌گه:

  سلام اقای دکتر من یه پسر۱۵ ساله هستم،یه قسمتی از قسمت بالایی گوش سمت راستمدبطور مادر زادی نیست،انگار که تکمیل نشده بوده میخواستم بدونم با جراحی پلاستیکی ترمیم میشه؟یه سئوال دیگه هم داشتم،حالت گوش های من یکمی حالا به قول خودمون شبیه آیینه بغل اتوبوسه اصلاخ دیگشو نمیدونم ،خیلی دوس دارم گوشام به سرم چسبیده باشن ایا امکانش هست

 47. احمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر.سال نو مبارک.اقای دکتر ایا میشود لاله گوش را کمی کوچک کرد.

 48. احمد می‌گه:

  نوک لاله یکی از گوش های من کمی بیرون است میشود کمی نوکش را کوچک کرد یا اینکه کمی به سمت داخل هدایت کرد.البته خیلی کم…

 49. حسین می‌گه:

  سلام شما به شهرستان هم سفر میکنین ؟مثل ساری یا اگه نمیتونین ادرس دکترای خوبش رو معرفی کنین

 50. الف می‌گه:

  با سلام و آرزوی سالی خوش
  من پسری دو سال و نیم دارم که گوش هایش برجسته می باشه و کمی نسبت به هم متفاوت باشد حال بهترین زمان عمل زیبایی چه موقعی می باشد و آیا با چسب زدن گوشها می توان کمی این مشکل رو برطرف نمود

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله در این سنین می توانید از کلاه هایی که روی گوش را می پوشاند و گوش را نگه میدارد استفاده نمایید. در سن ۷ تا ۸ سالگی می توانیم جراحی را برای کودکتان انجام دهیم.

 51. علی می‌گه:

  با عرض سلام و تبریک سال نو خدمت شما
  آقای دکتر من ۴۵ سالمه عمل اتوپلاستی برام امکان پذیره ؟
  با توجه به اینک شهرستان زندگی میکنم بعد از عمل مسافرت مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
  با سپاس

 52. مهدی می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشین. اقای دکتر من یک گوشم از بالا گوشت اضافه داره و یکم بد فرمه و جلوتر از اون یکی گوشمه از سرم فاصله گرفته ایا با عمل حل میشه مشکلم؟؟

 53. محمد جواد می‌گه:

  سلام آقای دکتر سال نو مبارک
  گوش سمت راست من به طور مادرزادی کلا بسته است و ساختار گوش کامل نیست
  در واقع باید چراحی پلاستیک انجام بشه و یا عمل غضروف
  از شهرستان هم هستم.میخواستم بدونم کدوم روش هم از نظر هزینه و هم از نظر زیبایی و دوام بهتر هستش؟!
  تصویر گوشم رو هم براتون فرستادم
  http://s6.uplod.ir/i/00874/9ldezr0z57ih.jpg
  با تشکر

 54. شعیب می‌گه:

  سلام اقای دکتر هزینه ی پروتز گوش چقدر است؟
  عمر مفید پروتز چقدر است؟

 55. محمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر.من از المان برای شما مینویسم.سوالی داشتم.ایا راه های طبیعی،بجز عمل زیبایی هم وجود دارد?و در ایران هزینه عمل جراحى چقدر است حدوداً،ممنون از شما،

 56. صبا می‌گه:

  با سلام خدمت شما
  آقای دکتر من از بچگی وقتی گوشمو سوراخ کردن برای گوشواره یکی از گوشهام به دلیل کندن نخ از گوشم سوراخش خیلی بزرگه به طوری که نمیتونم گوشواره بندازم و چهره خیلی بدی پیدا کرده میخواستم بدونم امکان جراحی وجود داره .

 57. احسان می‌گه:

  سلام
  گوش کوچک قابل درمان است

 58. محمد می‌گه:

  با سلام اقای دکتربنده میخام عمل اوتوپلاستی انجام بدم میخاسم بدونم برداشتنه غضروف رو میشه برای همه ی گوش ها انجام بدین یا بستگی به گوش داره که فقط بخیه بزنید یا غضروف رو بردارین

 59. محمد می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  با این توضیحات شما اگر این عمل توسط یک متخصص با تجربه و بهترین روش انجام شود چند درصد نیاز به عمل مجدد میشود با تشکر

 60. رضا می‌گه:

  سلام دکتر
  خسته نباشید
  گوشای من هردوتاش به سمت بیرون یکم انحراف دارن و یه مقدار کمی هم بزرگ هستن
  میشه با عمل جراحی کوچیک بشن و انحرافشون از بین بره منظورم اینه که به سمت سرم بیان؟

 61. امیر می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من گوش سمت راستم اندازه و سایزش مناسبه اما گوش سمت چپم زده بیرون غضروفش و از سرم فاصله گرفته آیا میشه که این گوشم به شکل اندازه گوش راستم در بیاد .و آدرس مطبتون کجاست مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *