عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

untitled-8

در زیبایی‌شناسی، چشم یکی از مهم‌ترین عوامل در سنجش زیبایی چهره است. چشم‌های ریز و خواب‌آلود وعدم تقارن مردمک چشم‌ها می‌تواند باعث شود تا ظاهر فرد خسته ،خواب‌آلود و حتی نگران و عصبی به نظر برسد. روش قدیمی برای اصلاح ظاهر چشم استفاده از آرایش چشم است. اما آرایش چشم دائمی نیست و باید هر‌روز تکرار شود و این امر باعث ایجاد عفونت‌های شدید ناشی از استفاده مداوم مواد آرایشی می‌شود. دکتر اکبری برای اصلاح دائمی کوچک بودن و سایر مشکلات چشم به شما جراحی زیبایی چشم را پیشنهاد می‌کنند.گاهی در کنار جراحی زیبای چشم، دکتر اکبری از بلفاروپلاستی نیز برای اصلاح پلک‌ها استفاده می‌کند.

اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی جانبیاپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی جانبی مانند مکمل‌هایی هستند که جراحی زیبایی چشم را کامل می‌کنند. اپیکانتوپلاستی به شکل‌دهی گوشه داخلی چشم‌ها کمک می‌کند درحالی‌که کانتوپلاستی به شکل‌دهی گوشه خارجی چشم‌ها کمک می‌کند. هر دو جراحی کانتوپلاستی اهداف مختلفی در زیبایی چشم را پشتیبانی می‌کنند، یکی چشم‌های کوچک و خواب‌آلود (خمار) را تصحیح می‌کند-اپیکانتوپلاستی (جراحی پلک داخلی) و دیگری برای ایجاد ظاهر نرم‌تر(خوش‌روتر) در چشم‌هاست-کانتوپلاستی جانبی(جراحی پلک بیرونی).

نکاتی درباره نحوه انجام جراحی‌های اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی جانبی


بستری

به هیچ وجه. اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی جانبی جراحی‌های نسبتاً ساده‌ای هستند اما انجام عمل زیبایی پلک به‌تنهایی کمی نادر است و شما حداقل ۱-۲ ساعت نیاز دارید تا چشمانتان را قبل از مرخص شدن از کلینیک خنک کنید.

زمان کشیدن بخیه

۵-۷ روز برای اپیکانتوپلاستی و ۷-۱۰ روز برای کانتوپلاستی جانبی. البته، زمان کشیدن بخیه به ضخامت پوست و سرعت بازسازی بستگی دارد. این کاملاً ضروری است که چشمان خود را در دوران بازسازی مالش ندهید.

بیهوشی

بی‌حسی موضعی و تسکین. شما برای ۳-۵ دقیقه در‌حالی‌که بی‌حسی موضعی در اطراف چشم برای از‌ بین بردن درد تزریق‌شده است، تسکین میابید. در حین جراحی شما بیدار هستید و با دکتر در ارتباط هستید.

جراحی چقدر زمان می‌برد؟

جراحی درشت کردن چشم کمتر از ۳۰ دقیقه زمان می برد. لطفاً توجه داشته باشید که جراحی درشت کردن چشم یک عمل نسبتاً ساده است و می‌تواند در عرض ۳۰دقیقه تمام‌ می‌شود.هرچند، احتمال دارد که شما دیگر جراحی‌های پلک (بلفاروپلاستی) را همراه با   عمل درشت کردن چشم ، اپیکانتوپلاستی یا کانتوپلاستی انجام دهید.

دوره بهبودی جراحی اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی جانبی

جراحی‌های کانتوپلاستی زمان کوتاه‌تری نسبت به جراحی پلک چشم برای برگشت به حالت طبیعی دارند، که حداقل ۲-۴ هفته طول خواهد کشید. با وجود اینکه، زمان بهبودی برای اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی از دیگر جراحی‌های پلک فوقانی متفاوت است، به دلیل اینکه برای ترمیم زخم های ناشی از جراحی، دوره نقاهت بیشتر لازم است. دکتر اکبری در به حداقل رساندن ماندن جای جراحی روی پوست در جراحی‌های کانتوپلاستی مهارت کامل دارد، اما جراحی کانتوپلاستی همچنین یک جای زخم کوچک ولی نه‌چندان آشکار در محل برش به‌جای می‌گذارد. اپیکانتوپلاستی هم می‌تواند یک جای زخم سفید روشن در گوشه داخلی چشم‌ها برجای بگذارد. هر چند جای زخم‌ها واقعاً قابل‌توجه نیستند، مهم است که انتظارات واقع‌بینانه داشته باشیم. بافت چشم‌های  افراد مختلف  متفاوت است؛ تجربه پزشک می‌تواند نقش مهمی در جراحی  برای به حداقل رساندن جای زخم ایفا کند.

اپیکانتوپلاستی


 

اپیکانتوپلاستی (با‌نام مستعار جراحی گوشه پلک داخلی) یک روش بسیار محبوب و رایج برای کسانی است که تمایل به داشتن چشم‌های بزرگ‌تری دارند. این جراحی همچنین می‌تواند چین (تای) مغولی که در بین کره‌ای‌ها و کشورهای آسیایی شایع است را از بین ببرد. اپیکانتوپلاستی باید بسیار با‌ظرافت انجام شود زیرا پلک داخلی یکی از حساس‌ترین قسمت‌های چشم است.  انجام جراحی اپیکانتوپلاستی همزمان با جراحی زیبایی پلک برای رسیدن به یک ظاهر طبیعی‌تر بسیار رایج است.

افراد مناسب برای اپیکانتوپلاستی چه کسانی هستند؟

پ اگر چشمان شما دور از یکدیگر به نظر می‌رسند، ممکن است فرد مناسبی برای انجام این عمل هستید. همچنین اگر چشمانتان را دوست ندارید، چون به نسبت صورتتان کوچک به نظر می‌رسند، اپیکانتوپلاستی می‌تواند یک تغییر خوب در ظاهر کلی آن‌ها ایجاد کند.اپیکانتوپلاستی پوست پلک را که بیش‌از‌حد پلک داخلی شما‌را پوشانده برمی‌دارد و باعث جذابیت بیشتر در چشم‌ها خواهد شد.

روش اپیکانتوپلاستی

جراح پلاستیک براساس شکل چشم شما میزان عرض برش قسمت داخلی چشم را تعیین خواهد کرد.این برش ها در قسمت داخلی چشم شما ایجاد می شوند. معمولاً، جراحی پلک فوقانی قبل از اپیکانتوپلاستی برای ایجاد یک تقارن عالی در پلک داخلی انجام خواهد شد. در نتیجه، این روش لبه‌ی چشم‌ها را تیز خواهد کرد و طول افقی چشم‌ها را نیز تغییر می‌دهد.

4

تلفیق اپیکانتوپلاستی و جراحی زیبایی پلک برای برداشتن پرده چشم(اپیکانتال فولد)

این عمل برای اصلاح زیبایی پرده چشم (اپیکانتال فولد) انجام می‌شود. پرده چشم، حاصل وجود مقداری پوست اضافی در پلک یا توزیع غیرطبیعی پوست در این ناحیه بوده و به طور مادرزادی در گوشه داخلی چشم بسیاری از بیماران آسیایی وجود دارد. البته این مشکل می‌تواند به دنبال یک آسیب‌دیدگی یا جراحی نیز بروز کند. پرده چشم، به صورت عمودی یا با حالت قوسی در گوشه داخلی چشم  قرار گرفته و ساختارهای گوشه داخلی چشم را می‌پوشاند. اپیکانتال فولد معمولاً از شکل‌گیری طبیعی چین پلک بالا جلوگیری می‌کند؛ که به همین دلیل، غالباً  اپیکانتوپلاستی همراه با جراحی پلک دو کره‌ای (آسیایی) انجام می‌شود.

در این روش اپیکانتوپلاستی، بافت‌های درون پلک پایین و گوشه داخلی چشم طوری جابجا می‌شوند که گوشه داخلی چشم و قوس قسمت داخلی پلک نمایان شده و شکاف پلکی بازتر شود. به دلیل اهمیت گوشه داخلی چشم در زیبای صورت، می‌بایست جراحی اپیکانتال فولد به گونه‌ای انجام شود که میزان اسکار به حداقل برسد.

کانتوپلاستی جانبی


کانتوپلاستی جانبی (با‌نام مستعار جراحی گوشه خارجی پلک چشم) نسبت به اپیکانتوپلاستی محبوبیت کمتری دارد به دلیل اینکه امکان باقی ماندن جای جراحی بر روی پوست وجود دارد. همچنین،کانتوپلاستی برای هرکسی مناسب نیست چون برخی انواع خاصی از چشم هستند که برای این منظور واجد شرایط هستند. دکتر اکبری ایده‌آل‌ترین روش‌های کانتوپلاستی را متناسب با شکل چشم شما انتخاب خواهد کرد.

افراد مناسب برای کانتوپلاستی جانبی چه کسانی هستند؟

اگر شما صرفا مایل به داشتن چشم‌های بزرگ‌تر هستید در بیشتر موارد اپیکانتوپلاستی برای شما کافی خواهد بود.کانتوپلاستی جانبی می‌تواند به‌طور موفقیت‌آمیزی انجام شود اگر انتهای چشم شما (گوشه خارجی) به سمت بالا متمایل باشد. اینگونه چشم‌ها ظاهری تند و عصبانی برای فرد ایجاد می‌کنند، که تأثیر منفی بر روی اطرافیانتان خواهد داشت. برای این موارد خاص کانتوپلاستی جانبی اغلب  پیشنهاد می‌شود.

روش کانتوپلاستی جانبی

این روش یک برش در گوشه خارجی پلک‌ها ایجاد خواهد کرد و به طور ماهرانه‌ای انتهای پلک خارجی را تغییر حالت می‌دهد.چون تقارن باید در هر مورد رعایت شود، معمولاً جراحی پلک پایینی و فوقانی قبل از کانتوپلاستی انجام می‌شود.

5

112 دیدگاه ها

 1. محبوبه می‌گه:

  سلام دکتر سوال کسی که چشمهای ریز و فرو رفته و کاسه چشم و عنبیه و پلکای کوچکی دارد میتواند عمل کانتوپلاستی انجام دهد ؟ برای درشت کردن چشمها ؟

 2. ملینا می‌گه:

  چشم های من کوچک و بزرگه زیر یه چشمم کیست داره و کوچیکتر شده ، منم باید همین عمل رو انجام بدم؟

 3. مریم محمدی می‌گه:

  سلام خسته نباشید . میخاستم از اقای دکتر سوال کنم عایا جراحی درشت کردن چشم بطور واقعی وقابل انتظار هست؟ینی تاثیر محسوس داره و اینکه طبیعی باشه؟ممنون

 4. ساکو شامحمدی می‌گه:

  عمل اپیکانتوپلاستی چقد هزینه داره؟ فقط میخوام چشام درشت تر بشن

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بسته به نیاز شما این عمل ممکن است به تنهایی یا همراه عمل پلک فوقانی و تحتانی و یا کانتوپلاستی لترال انجام شود که هزینه های متفاوتی را دارند.

 5. فائزه می‌گه:

  با سلام و خسته نباشی اقای دکتر من دختری ۱۸ ساله ایم که کاسه ی شمانم گود است و چشمانی گودی دارم وعلاقه ای زیادی دارم تا چشمانم درشت تر و کشده تر شوند ایا با این عمل جراحی امکان پذیر است؟ و سنم مشکلی ندارد؟

 6. مرجانم می‌گه:

  سلام آقای دکتر بعد از عمل استراحت چقدر لازمه؟ و ایا استفاده از لنز بعد عمل مشکلی داره؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   محدودیت فعالیتی خاصی پس از جراحی ندارید. ولی بخیه ها یک هفته تا ۱۰ روز بعد کشیده می شوند و ممکن است التهاب و یا قرمزی در چشم هم داشته باشید.
   از لنز تا رفع التهاب کامل چشم ها استفاده نگردد.

 7. رحیمی می‌گه:

  سلام اقای دکتر ممنون از وقتی که گذاشتید.من از تبریز هستم.
  چشامم معمولیه نه برجسته هست نه فرورفته….میخواستم بدونم نتیجه تی که حاصل میشه واقعا باعث بزرگی قابل توجه چشم میشه؟؟؟
  امکان داره فقط عمل قسمت خارجی چشم انجام میشه که هم چشم بازتر و هم رو به بالا کشیده تر باشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   چشمها ۲mmاز داخل و ۴mm از خارج قابللیت بزرگتر شدن را دارند.
   معمولا در چشمهایی که برجسته ترند فاصله بیشتری از هم دارند( بیش از ۳۲ ) و تخم چشم کوچکتر است( کمتر ۴ تا ۵ mm) جراحی از زاویه داخلی چشم نتایج بهتری دارد. ولی در سایر افراد نیز قابل انجام است.
   امکان داره فقط عمل قسمت خارجی چشم انجام میشه که هم چشم بازتر و هم رو به بالا کشیده تر باشه؟ بله

 8. shaghayegh می‌گه:

  سلام دکتر من ۱۸ سالمه و حالت بادومی چشام خیلی اذیتم میکنه و اعتماد به نفسم رو پایین میاره و هربتر که کسی بهم میگ چشاتد تنگه تا چند روز عصبی ام واقعا این عمل چشم ها رو به اندازه دلخواه درشت میکنه ؟ هزینش از چقدر شروع میشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   این اعمال شامل بخشهای مختلفی است که بر اساس نیاز افراد انجام می شود. این بخشها شامل عمل پلک بالا٬ پلک پایین ٬گوشه داخلی چشم و گوشه خارجی آن می باشد.
   در عمل گوشه داخلی چشمها به هم نزدیکتر شده و هر چشم حدود ۲ mmافزایش سایز پیدا می کند.
   در عمل گوشه خارجی چشمها هر چشم حدود ۴ mm افزایش سایز پیدا می کند.
   در عمل پلک بالا چشمها بازتر شده و چربی ها و پوست اضافه روی چشم برداشته می شود.
   در عمل پلک پایین چشمها بازتر شده و چربی ها و پوست اضافه زیر چشم برداشته می شود. و چین و چروک . افتادگی های زیر چشم رداشته می شود.
   بر اساس نوع کاری که انجام می شود طبیعتا هزینه ها و شرایط عمل متفاوت می باشد.

 9. شکیلا می‌گه:

  سلام روزتون بخیر
  من چشمام معمولیه نه فرورفته و ن برجسته با سایزشون مشکلی ندارم ولی چشم چپم یکم کوچیکتر از چشم راستمه که معمولا توی عکس مشخص میشه و تو ظاهر زیاد مشخص نیس !با این روش میشه قرینه کرد چشما رو؟؟؟

 10. مانی می‌گه:

  سلام اقای دکتر من‌چشمان ریزی و گودی دارم که خیلی اذیتم میکنه از نظر ظاهری،بعد عمل اسیبی به بینایی‌نمیریه؟؟

 11. عاطفه می‌گه:

  سلام. وقتتون بخیر. من می خواستم عمل بزرگ کردن چشم و انجام بدم منتهی شیراز هستم. اگه امکانش هست می شه ی دکتر که توی شیراز بتونه این عمل و انجام بده بهم معرفی کنید. ممنون می شم

 12. ترانه می‌گه:

  سلام دکترخسته نباشی
  من چشمهای ریز والبته پشت چشم کمی هم دارم برای بزرگترکردنش چه عملی روباید بااین عمل هاانجام بدم؟

 13. صبا می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.من۱۶سالمه وپلک پایینم پف داره و
  کمی هم پشت پلک دارم.بعلاوه چشمام نسبتاریزن.میخواستم ببینم باتوجه به سنم،میتونم تاقبل ازپایان سال هردوعمل روانجام بدم؟(بلفاروپلاستی واپی کانتوپلاستی وکانتوپلاستی جانبی)

 14. باران می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  آقای دکتر من حدودا ۵ سال قبل عمل پلک و پف زیر چشم انجام دادم
  که خداروشکر راضی هستم ۳ سال قبل هم چشممو prkکردم .
  میخواستم بدونم میتونم عمل درشت کردن چشممو انجام بدم با توجه به عملprkمشکلی واسه چشمهام نداره؟
  و اینکه کل زمانی که جای بخیه ها از بین میره و به حالت طبیعی بر میگردیم حدودا چند هفته هستش؟
  ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله می توانید عمل درشت کردن چشم را انجام دهید.
   دوره نقاهت شما ۱۰ روز تا ۲ هفته می باشد. ولی جای بخیه ها مدتی زمان می خواهد تا از بین برود.

 15. nafas می‌گه:

  سلامـ ، آقای دکتر ، من ۲۲سالمه ، چشمای من حالت کره ای داره یعنی پلک پایینم پف داره و گوشه داخلی چشمم هم چین داره ،به طور کلی حالت چشمامو دوست دارم ،وجذاب به نظر میام ،ولی میخواستم چشام درشتر بشه، شما چه عملی رو پیشنهاد میکنید؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای تصمیم گیری راجع به نوع عمل شما بعد از معاینه چشم شما می توانم اظهار نظر بکنم. ولی برای اینکه سوال شما را بدون پاسخ نگذاشته باشم. معمولا اپی کانتوپلاستی نسبت به لترال کانتوپلاستی هم کمتر روی حالت چشم تاثیر می گذارد و هم کمتر بزرگ می کند.

 16. رویا می‌گه:

  سلام آقای دکتر ممنون ازتون
  خواستم بپرسم من چشمام مشکلی نداره وریز هم نیست نسبت به صورتم اما باز میتونم این عمل زیبایی وانجام بدم؟

 17. محمد می‌گه:

  سلام اقایه دکتر من چشام درشته ولی خیلی بی حالته میشه حالته گربه ای کرد؟

 18. Zahra می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۴ سالمه کره چشمام جلوتر از حد معمول هست آزمایش تیروئید هم دادم ولی تیروئید ندارم بنظرم ارثیه چون خواهر و برادرمم حالت چشاشون همین جوریه میخواستم ببینم با عمل جراحی میشه چشم ها رو برد داخلتر؟ اگه آره هزینه جراحیش چقدره؟

 19. سعید می‌گه:

  سلام
  اقایه دکتر گوشه بیرونه چشمام افتاده است خاسم بدونم میشه عمل کرد و بالا بیاد و اینکه من تاحالا ۵ بار بیهوش شدم دیگه نمیخوام بشم میشه بدونه بیهوشی و چند ساعت عمل طول میکشه مرسی از شما

 20. سعید می‌گه:

  سلام وخسته نباشید من چشمهای افتاده و کوچک دارم میخواستم عمل کنم میشه راهنمایی کنید کی و کجا بیام چون از شهرستان میخوام بیام و آیا شما بینی هم عمل میکنید با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما می توانید با شماره مطب ۲۲۲۸۳۰۰۰ تماس بگرید و برای ویزیت و جراحی هماهنگ بفرمایید.
   آیا شما بینی هم عمل میکنید؟ بله

 21. اتنا می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین من دختری ۲۲ساله هستم و چشمام درشته و حالتشون رو دوست دارم فقط میخام از داخل چشمام بزرگترو باز و کشیده تر نشون بده میشه این عمل رو کرد. ایا در یزد دکتری رو میشناسین ک این عمل رو انجام بدن و لطفا شماره مطبتون رو توی سایت بزارید.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   میخواهم از داخل چشمام بزرگترو باز و کشیده تر نشون بده میشه این عمل رو کرد؟ بله
   آیا در یزد دکتری رو میشناسین ک این عمل رو انجام بدن؟ خیر
   لطفا شماره مطبتون رو توی سایت بگذارید: ۲۲۲۸۳۰۰۰

 22. محمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید.من چشمام حالت بادومی داره .دوست دارم ازین حالت در بیاد ،ایا امکانش هست تشکر از شما

 23. فاطمه می‌گه:

  سلام خسته نباشید من جراحی زیبایی پلک بالا انجام دادم نزد دکتر محمد رضا فلاحی شیراز. ولی از نتیجه راضی نیستم چربی های اضافه پلک رو برداشتن اما حالت پلک من شبیه ژاپنیها شده و وقتی چشمام رو باز میکنم جای بخیه رو به وضوح میبینم . میخواستم بدونم واسه اصلاح حالت به وجود اومده میشه عمل مجدد انجام داد و چشمهام هم درشتتر بشه ؟

 24. سپیده می‌گه:

  سلام ببخشید آقای دکتر من ۲۴ سال ام هس میخوام جراحی پلک بالا و اپیکانتوپلاستی انجام بدم میگن چون سن ام پایین هس بعد یکی دوسال دیگه برمیگرده آیا درسته ؟؟و اینکه جای بخیه برای این دو عمل بعد ۱ سال بازم مشخص میشه؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اپیکانتوپلاستی برگشت پذیر نیست ولی صرف نظر از اینکه در چه سنی عمل پلک را انجام می دهید٬ با بالا رفتن سن ممکن است به عمل مجدد پلک نیاز یپدا کنید. اگر از زخمها درست مراقبت کنید معمولا جای زخمها باقی نمی ماند.

 25. سهیلا مومنی می‌گه:

  سلام آقای دکتر من حالت چشمام گود و چشمام حالت افتاده و انتهای چشمام بستست من میتونم عمل درشت کردن چشمهارو انجام بدم البته میخوام انتهای لای چشمم باز شه و بالا کشیده بشه

 26. سارا می‌گه:

  سلام ببخشید من چشمهای بادومی دارم ک البته پف پلک فوقانی هم دارم ک کلا چهره ام رو خسته و خواب الودنشان میدن اصلا ازوضعیت چشمم راضی نیستم نمیدونم کدوم جراحی عوارضش کمتره و برام مناسب تره؟لیفت پیشانی،بالاکشیدن ابرو ،برداشتن پف چشم یا اپیکانتوپلاستی؟؟
  ممنون

 27. آزاده می‌گه:

  سلام آقای دکتر.من چشم هام حالت بادومی ندارن اما ریز هست و یکم گود.آیا امکان پذیر هست از گوشه داخل و بیرون چشم هام بزرگ تر بشن؟

 28. مینا می‌گه:

  سلام دختری هستم ۲۰ ساله چشمام کوچک و بزرگه میخواستم بدونم میشه اصلاحش کرد.
  با تشکر…

 29. نازنین می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  خواستم بپرسم آیا برای جراحی درشت کردن چشم این امکان وجود داره که عکسهای مریضهایی که قبلا این جراحی رو انجام دادن رو در مطب مشاهده کرد؟
  ممنونم.

 30. ترانه می‌گه:

  سلام.دکتر چشم های من شبیه مردم کشور کره هس و افتادگی هم دارن امکان داره با جراحی از حالت کره ای در بیان؟؟؟

 31. الهام می‌گه:

  درود جناب دکتر وقت بخیر
  من دختر ۲۳ ساله با حالت چشمانی گرد هستم که ترجیح میدم چشمانم درشت تر دیده بشن. مضاف بر اون حس میکنم که پلک بالاییم کوتاهه ویا شاید هم از شدت حساسیت خودم هست که اینطور فکر میکنم… شاید نیاز به هایفو باشه.
  راهی هست که بتونم قبل از اومدن به تهران عکس از چشم هام بفرستم تا به طور تقریبی نظرتون رو بدونم؟
  امکانش هست که بعد از جراحی حالت چشم غیرعادی و مصنوعی بشه ؟
  کشیدن بخیه از اون قسمت ها بنظر خیلی دردناک میاد. همراه با بیهوشی انجام میشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله می توانید از طرق تلگرام مطب ۰۹۱۲۸۸۵۱۰۵۱ تصویر واضح چشمهایتان را بفرستید و من نظرم را بیان می کنم.
   کشیدن بخیه ها دردی ندارد و نیاز به بی حسی یا بیهوشی نیست.

 32. تمنا می‌گه:

  باسلام و خسته نباشید اقای دکتر من چشمای گرد و به ظاهر درشتی دارم و اکثرا میگن که درشته ولی توی عکس و از دور کوچیکه و به صورتم نمیاد میخواستم ببینم باید چیکار کنم و چقد هزینشه و اینکه اون قسمتی که عمل میشه از کجا مژه داره و ادرس مطب شما کجاست و ایا کلا جراحی درشتی چشم با متخصص چشم هست یا زیبایی باتشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای اظهار نظر دقیق راجع به مشکل شما نیاز به معاینه شما دارم. این عمل٬ جراحی جدیدی است و توسط جراحان بسیار محدودی انجام می شود.

 33. مهرناز می‌گه:

  سلام اقای دکتر من چشمام ریز هستو جلوه قشنگی رو صورتم نداره فاصله چشمام کمه و بخاطر عینک زیر چشمام گود رفته..ایا میتونم هم عمل بیناییم رو انجام بدم و عمل زیبایی بزرگ کردن چشمام هم انجام بدم؟هزینه بزرگ کردن در چه محدوده ایی هستش؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   این دو جراحی بطور همزمان قابل انجام نمی باشد در ضمن عمل درشت کردن چشم بسته به آنکه در کدام قسمت چشم انجام می شود هزینه های متفاوتی دارد.

 34. سمیه می‌گه:

  سلام اقای دکتر من چشمام ریزن, پلکم تقریبا افتاده هستش, و گود هم هستن چشمام , نهایت تلاش شما برای چشم های من چند درصد تغییر میتونه در من ایجاد کنه؟

 35. علی می‌گه:

  با سلام اقای دکتر من چشمان سالمی دارم ولی کوچک هستند ایا با جراحی درشت می شوند

 36. Ali bagherzadeh می‌گه:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر
  خواستم بپرسم عمل درشت کردن چشم واسه چشمایی که بخاطر عینک فرو رفته و خیلی ریز شدن تا چه حد تاثیر داره؟
  بعد امکانش هست مثلا بگی من چشمایی شبیه چشمای فلان شخص میخوام؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شکل نهایی چشم به حالت اولیه چشم مربوط می شود و درجهت ارتقای آن است ولی اینطور نیست که ما بتوانیم آنرا به هر میزان و به شکلی در بیاوریم.

 37. نگار می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر،
  من تمام سوالات و پاسخ هایی که شما داده بودید رو مطالعه کردم و تقریبا جواب اکثر سوال هام رو گرفتم اما میخواستم بدونم شما عکس از جراحی هایی ک انجام دادید رو جایی دارید تا ببینیم؟ منظورم عکس قبل و بعد جراحی هست.

 38. مرجان0111 می‌گه:

  سلام دکتر آدرس پیج اینستاتون رو اگه دارین لطف میکنید؟

 39. Mehdi می‌گه:

  سلام آقای دکتر… من ۲۰ سالمه.. چشمانی ریز و فرو رفته دارم میشود کاری کرد که فرور رفتگی برطرف بشه یعنی یکم بیان بیرونتر؟؟؟

 40. سوگند می‌گه:

  سلام اقای دکتر ببخشید شما مشهد هم مطب دارید؟
  من کاسه چشام کوچیکه و مثل چشمای اسیایی هست. میخام هم درشت بشه هم پشت چشام خط بیفته
  هزینه عمل رو میشه بگید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   این عمل برای چشمهای آسیایی مناسب است. من در مشهد طبابت نمی کنم. و هزینه های عمل بسته به نوع کاری که نیاز دارید متفاوت می باشد.

 41. آرش می‌گه:

  سلام آقای دکتر پسری ۲۳ ساله هستم دورچشمام کبودن و سیاه البته بیشتر پشت پلک بالاییم وحالت گود رفتگی هم در بالا وهم درپایین دارم وچشمام ریزن ن خیلی وهمیشه دردمیکنن چشمام وخستن و دردی که توچشمام همیشه دارم میزنه به پشت سرم پیشونیم وگیجگاهام. میخاستم ببینم میشه تواین سن عمل کنم که هم پلکام درست بشه همم اینکه میخام چشمام درشت بشن؟

 42. طلوع می‌گه:

  سلام دکتر خسته نباشید
  من از اصفهان هستم.میخوام یک پزشک مورد اعتماد خودتون رو معرفی کنید توی اصفهان.ممنون میشم ازتون

 43. علی می‌گه:

  با عرض سلام
  پسری ۲۲ساله ام چشمان ریز و بادومی دارم ۱۰ ماه پیش هم عمل لیزیک انجام دادم . می خواستم بدانم آیا ممکن است برای درشت کردن چشم همزمان هر سه روش یعنی برش داخلی چشم ، جراحی خارجی چشم ، و عمل جراحی پلک ها را ترکیب کرد و چشمان ریز و درشت کرد و هزینش آیا بیشتر میشه؟
  با تشکر

 44. sahar می‌گه:

  سلام دکتر شرایط عمل و میشه بگین.من ۱۸ سال دارم برای عمل حتما باید با حضور پدر و مادر باشد

 45. طلوع می‌گه:

  سلام دکتر
  من چشمام حالت کره ای داره.مبخوام بدونم چه عمل های جراحی باید انجام بدم تا مشکلم برطرف بشه.یه سوال دیگم دارم اینکه من چشممو میخوام لیزیک کنم.اگه بین این دو تا عمل یک ماه فاصله باشه کافیه؟!

 46. نوری می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  چشمهای من روبه بالا است و سر چشمهایم به صورت خط کج روبه بالا است من راضی ام ولی همه میگین مثل اینکه چشمات خوابند میخواستم کمی بزرگتر باشند آیا چشمان گربه ای طوری شود که معلوم شود بعدم هزینه اش چطور ممنون میشم جوابم بدهید .

 47. امیرحسینم می‌گه:

  من از بچه گی عینک میزنم چشمام رفته تو و کوچیک شده اما داداش کوچیکم که عینک نمیزنه چشماش ۳ برابر چشمای منه این از عینکه یا باید عمل کنم

 48. پرستو میرنجات می‌گه:

  سلام اقای دکتر ایا امکان عمل همزمان چشم وبینی وجود دارد؟

 49. جواد می‌گه:

  سلام اقای دکتر.چشمای من بادومی هستن.ضمن اینکه ضعیف هم هستن با شماره ۲٫به حدی بادومی هستن که هرکی منو بدون عینک میبینه فکر میکنه افغانی هستم و از این موضوع رنج میبرم.میخواستم بدونم ایا با عمل میشه چشمامو از این حالت در اورد؟سوال دومم اینکه ایا میشه هم جراحی زیبایی کرد و هم لیزیک؟ممنون میشم پاسخ بدین

 50. فاطمه می‌گه:

  سلام اقای دکتر.من یکی از چشمام قوز قرنیه کامل داره.برای بزرگ کردن چشم اسیبی به چشمم نمیرسه؟و اینکه اول درمان قوز قرنیه رو پیگیری کنم و بعد بزرگ کردن چشم یا برعکسش؟ممنون

 51. زهرا می‌گه:

  ببخشید من چشمام درشت بود،، به مرور زمان کوچیک شده،،، من الان سیزده سال دارم، و میخام وقتی به سن قانونی رسیدم عمل کنم,میخاستم بپرسم ممکنه به مرور زمان کوچکیتر شه؟

 52. bahar می‌گه:

  سلام اقای دکتر من گوشه ی چشمام اون قسمتی که مجرای اشک هست به جای اینکه به سمت پایین باشه به سمت بالاس امکانش هست بتونم با عمل درستش کنم؟

 53. نوران فکری می‌گه:

  سلام اقای دکتر ۵۲ ساله هستم ۵سال قبل جراحی پلک داشتم از ان زمان حالت چشم هام عوض شده گود وفرو رفته شده اند وچهره ام خسته است ایا میشه مجددا عمل کنم ومشکلم بر طرف بشه

 54. مریم می‌گه:

  سلام جناب دکتر من وقت صحبت کردن غذا خوردن و حرف زدن یکی از چشمام غیر طببعی میشه البته نه خیلی زیاد گاهی اوقات و این موضوع خیلی باعث خجالت و گوشه گیر شدنم شده ایا عملی برای اصلاح این مشکل هست

 55. الینا می‌گه:

  سلام خسته نباشید.سوال من این بود چرا جراحی درشت کردن چشم یک روش دایمی نیست؟کسی که از این روش استفاده کنه یعنی چقدر ماندگاره؟!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *