عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی یا عقابی

untitled-1

بینی عقابی (بینی قوزدار) یا بینی استخوانی نوعی از بینی است با پل برآمده، که به آن شکلی منحنی یا کمی خمیده می‌دهد. برداشتن قوز پل بینی یکی از شایع‌ترین علل مراجعه بیماران به جراح زیبایی بینی است. قوزهای بینی اندازه‌های متفاوتی دارند و روش جراحی (رینوپلاستی باز یا بسته) براساس میزان قوز و برامدگی روی بینی عقابی تعیین می شود.

یکی از خصوصیات مهم یک جراح موفق و ماهر زیبایی توجه به جزئیات و بسنده نکردن به رفع مشکلات آشکار زیبایی است. دکتر اکبری با اتکا به توانایی‌های تخصصی و ذوق زیبایی شناختی خود به بهترین وجه جراحی‌های ترمیمی‌ قوز بینی را انجام می‌دهند که یک بینی طبیعی و زیبا را برای بیمار به ارمغان می‌آورد و بر جذابیت چهره وی می‌افزاید. نکته بسیار مهم بعد از جراحی های زیبایی بینی،مختل نشدن روند نفس کشیدن بیمار است .دکتر اکبری برای اطمینان از سلامت کامل بیمار بعد از جراحی بینی عقابی یا استخوانی،میزان کوچک کردن بینی را با استفاده از معیارهای زیبایی بینی،تناسب آن با چهری فرد و هم چنین مختل نشدن تنفس بیمار تعیین می‌کند.باید توجه داشت که بینی های بسیار کوچک مانند بینی عروسکی بیشتر جنبه تزیینی داشته و علاوه بر زیاد شدن احتمال عوارض عمل بینی  مانند شکسته شده پل بینی باعث بروز مشکلات تنفسی نیز می شوند.

جهت مطرح کردن سوالات خود در زمینه جراحی قوز بینی و رزرو نوبت از جراح پلاستیک و زیبایی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

۰۲۱-۲۲۲۸۳۰۰۰

۰۲۱-۲۶۱۴۰۹۵۱

۰۲۱-۲۶۱۴۰۹۴۷

مجموعه فیلم های جراحی بینی:

علت ها و دلایل بینی استخوانی

افرادی که در آناتومی بینی خود دارای برآمدگی بر روی بینی خود هستند مانند کسانی که دارای بینی گوشتی هستند از مشکلات رایج زیبایی و عدم تناسب اعضای صورت رنج می برند. اکثر موارد برآمدگی و قوز بینی به خاطر مسائل ارثی و ژنتیک ایجاد می شوند و در این حالت رشد بیش از حد غضروف بینی و استخوان آن باعث ایجاد برآمدگی و قوز بر روی پل بینی می شود. بطور معمول، صدمه های وارد شده به بینی در طول دوره نوجوانی یا کودکی نیز می تواند باعث رشد بیش از حد استخوان و بافت غضروفی موجود بر روی پل بینی و در نهایت ایجاد برآمدگی بر روی بینی شود. از نظر زیبایی، برآمدگی و قوز روی پل بینی می تواند باعث ایجاد اشکال در تناسب ایده آل صورت فرد شود و تاثیر نامطلوب بر عکس های شخص و بطور خاص عکس هایی داشته باشد که از پهلو گرفته شده اند. بنابراین برآمدگی روی بینی می تواند باعث کاهش هارمونی اجزای صورت شود و احتمالاً این مهمترین دلیلی است که به خاطر آن بیماران عمل بینی غضروفی را انجام می دهند.

 

:درمان

بیمارانی که به دنبال حذف برآمدگی بینی استخوانی خود هستند می تواند از روش های درمانی مختلف برای این کار استفاده کنند. برای انجام این کار یک جراح زیبایی معروف یک روش نوآورنه و معتبر برای عمل جراحی بینی ابداع کرده است که به آن در اصطلاح عمل جراحی پنج دقیقه ای گفته می شود. در این روش درمانی با استفاده از تکنیک تزریق پر کننده های پوستی همچون رستیلان، پرلان، ژودرم، رادیوس یا ولما در بالا و پایین پل بینی استفاده می شود و به این ترتیب سطح پل بینی هموار شده و ظاهر آن بهبود پیدا می کند. استفاده از این تکنیک موفقیت آمیز برای بسیاری از انواع مختلف برآمدگی های بینی امکان پذیر است و بطور خاص برای افرادی مناسب است که از عمل جراحی زیبایی بینی ترس دارند و به دنبال بهبود تناسب و توازن صورت و کوچک کردن بینی خود هستند.

در کنار این تکنیک، همچنین از یک روش سنتی جراحی زیبایی بینی نیز استفاده می شود که در این روش برای بهبود ظاهر برآمدگی بینی و رفع مشکل آن عمل جراحی بر روی بینی فرد بیمار انجام می شود. تجربه و تخصص جراح بینی در اجرای این روش مهم است. در طول عمل زیبایی بینی، برآمدگی موجود بر روی بینی کاهش پیدا می کند و بطور هم زمان عرض بینی، طول آن و سایر مشکلات مربوط به تناسب بینی اصلاح مجدد می شوند تا به این ترتیب بتوان به ظاهر بهینه و متناسب برای بینی فرد بیمار دست پیدا کرد. کاهش اندازه برآمدگی بینی یک عمل جراحی بینی به نسبت کوتاه است و می تواند با استفاده از بی هوشی عمومی انجام شود. همچنین چند روز پس از انجام عمل بیمار معمولاً می تواند به منزل باز گردد. علاوه بر این مراقبت های پس از عمل رینوپلاستی بینی معمولاً شامل استفاده از مسکن های ضد درد و آرامش بخش است که بیمار به مدت تقریبی یک هفته از آنها استفاده می کند و پس از آن می تواند به محل کار خود باز گردد.

آیا عمل بازگشت بعد از عمل بینی استخوانی وجود دارد؟

بعد از عمل بینی استخوانی، بازگشت مجدد برآمدگی روی بینی به شدت نادر و غیر معمول است. مدیریت مناسب و مراقبت از بینی پس از عمل جراحی و در طول دوره درمان پس از عمل بینی استخوانی می تواند ریسک بازگشت برآمدگی بینی یا ایجاد ناهنجاری های دیگر در این ناحیه را حداقل کرده و بطور چشمگیر کاهش دهد.

جراحی بینی عقابی برای کاهش برآمدگی بینی یکی از مشکلات زیبایی رایج بیماران است و افرادی که دچار این مشکل هستند می توانند با مراجعه به یک دکتر خوب و مرکز تخصصی درمانی وی با استفاده از تجهیزات کامپیوتری و نرم افزارهای خاص، نتایج احتمالی پس از انجام جراحی زیبایی بینی استخوانی خود را شبیه سازی و مشاهده کنند. استفاده از سیستم تصاویر کامپیوتری می تواند باعث کاهش سطح نگرانی و تشویش بیماران درمورد کبودی بینی در این مرکز شود و به این ترتیب افراد مبتلا می توانند متوجه شوند تناسب اجزای صورت پس از انجام عمل جراحی کوچک کردن بینی بر روی بینی آنها به چه صورت خواهد بود.

همان طور که در ابتدا هم گفتیم، عمل زیبایی بینی استخوانی یا جراحی بینی استخوانی شامل همان مراحل جراحی زیبایی بینی است. در طول جراحی بینی استخوانی شما با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی هیچ گونه درد و ناراحتی احساس نخواهید کرد. در مورد هزینه عمل بینی استخوانی و نرخ جراحی بینی باید با پزشکتان مشورت کنید.

هزینه


اغلب هزینه‌ جراحی بینی استخوانی بر اساس سطح مهارت جراح و پیچیدگی روش درمان متفاوت خواهد بود. به‌طور خاص جراحان باتجربه و مهارت بیشتر، هزینه بیشتری را دریافت خواهند نمود.

22 دیدگاه ها

 1. shima می‌گه:

  با عرض سلام
  آقای دکتر آیا این فرضیه درس هست که در بعضی افراد استخوان تیغه بینی بعد از جراحی مجددا رشد می کند؟ و راهی برای جلوگیری از رشد مجدد آن وجود دارد؟
  با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خیر این فرضیه درست نیست. البته در برخی موارد قسمتهای تحتانی بینی کمی افت می کند که برآمدگی روی بینی بنظر می آید که برگشته است که بایک ترمیم جزئی برطرف می گردد.

 2. شراره می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  منم خیلی دوست دارم بینی ام را عمل کنم بینی من هم عقابی می باشد ولی خیلی می ترسم از عمل بینی می ترسم که بعدا مشکل تنفسی پیدا کنم زیرا با وجود این بینی که دارم فکر می کنم مشکل تنفسی ندارم . سوالم از شما این است که ممکن است بعد از عمل مشکل تنفسی پیدا کنم. آیا ۴۵ سال سن دیر نیست برای عمل بینی

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   سن شما مشکلی برای عمل پیش نمی آورد اگرچه اگر زودتر عمل می کردید بهتر بود. در ضمن می شود از تکنیکهایی در جراحی استفاده نمود که دچار مشکل تنفسی پس ازجراحی نشوید.

 3. مرتضی می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۱۷ سالم هستش بینیم رو عمل زیبایی کردم مدل عقابی بود می ترسم ک قوز بینیم دوباره رشد کنه چون می گن زود عمل کردی آیا این درسته؟

 4. مهرداد می‌گه:

  سلام
  بنده مشکل انحراف بینی نسبتاً شدیدی دارم و از طرفی قوز کمی روی بینی دارم که از قسمت بالایی و استخوانی است. آیا میتوان هم عمل انحراف و هم زیبایی را در یک مرحله انجام داد؟

 5. رضا می‌گه:

  سلام آقای دکتر.من بینی عقابی دارم بینی من انحراف دادوشکسته است وپولیپ دارم بعلاوه مشکلات تنفسی.آیاعمل زیبایی میتوانداین مشکلات راحل کند.۳۷ساله ام باتشکر

 6. سونیا می‌گه:

  با سلام
  من در سال ۸۱ یک بار عمل زیبایی انجام داداه ام ولی به علت زایمان و آلرژی بینیم همیشه متورم هست، می خوام دوباره ترمیم انجام بدم، فقط سوالم این هست که به خاطر آلرژی ممکنه دوباره شکل بینیم عوض بشه؟

 7. فراهانی می‌گه:

  سلام
  قسمت بالای بینی من قوزدار هستش و تصمیم به جراحی دارم در ضمن سینوزیت هم دارم که هر سال خیلی اذیتم میکنه بینی من کمی انحراف هم داره میخواستم بدونم آیا جراحی بینی زیبایی ممکنه مشکل سینوزیت من رو تشدید کنه؟ یا اصلا میشه سینوزیت رو همزمان با جراحی زیبایی درمان کرد؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   سینوزیت اغلب به درمان دارویی نیاز دارد که بهتر است قبل از جراحی زیبایی کنترل گردد. ولی در صورت نیاز به جراحی ٬ جراحی همزمان امکان پذیر می باشد.

 8. Ehsan می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۲۸سالمه،بینی من استخوانی است،من هم میخواهم عمل کوچک کردن بینی انجام د هم و هم ارتودنسی دندان ، در خصوص اولویت و فاصله زمانی این دو عمل من را راهنمایی بفرمایید،ممنون

 9. علی می‌گه:

  سلام
  آیا میشه توی سن بین ۱۷ تا ۱۸ و یا خوده سن ۱۸ سالگی عمل زیبایی برای رفع قوز بینی انجام داد؟ و آیا بعد از طی چند سال به دلیل کم بودن سن ، قوز بینی بر نمیگرده؟ ممکنه آدرس مطب را بفرمایید؟
  ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   عمل جراحی بینی در پسران بعد از ۱۶ سالگی و در دختران بعد از ۱۴ سالگی قابل انجام می باشد و مشکلی پیش نمی آید.

   آدرس: تهران ،فرمانیه، نرسیده به چهارراه پاسداران، جنب بیمارستان فرمانیه، ساختمان پالازو، پلاک ۱۸، طبقه اول، واحد ۲

 10. ثمین گلچین می‌گه:

  سلام.باتبریک سال نو
  دقیقا ۶۵روز پیش بینیم روعمل کردم اوایل خیلی صاف و قرینه بود اما الان با گذشت حدود دوماه با اینکه تمام موارد رو رعایت کردم اما از قسمت بالای بینیم که تقریبا قوز خیلی کوچیکی بود که حین عمل برطرف شد از همون جا فرو رفته ودنباله بینیم حالت قوز داری پیدا کرده.دکتر آیا این ورمه ؟این مشکل برطرف میشه به مرور زمان ؟واینکه جراح به من گفته که یک روز درمیون ماساژ بدم درصورتی که یه جراح دیگه به من گفت که برای رفع این مشکل روزی۲۰مرتبه ماساژ بدم تا مشکل قوز حل بشه.بنظرتون کدوم راه حل موثرتره برای رفع این مشکل

 11. دیبا می‌گه:

  سلام من ۲۱ ‌سالمه و روی دماغم یه برآمدگی کوچیک دارو که کاملا استخوانی و اکثر اوقات یکی از دو سوراخ دماغم گرفتس و با یکی نفس میکشم خواستم ببینم آیا با یک جراحی میشه هردو مشکل رو حل کرد و اینکه هزینش حدودا چقدر در میاد و مدت درمانش چقد طول می کشه خواهش میکنم زودتر جواب بدید….سپاس

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله هر دو جراحی همزمان قابل انجام می باشد. هزینه ها بعد از معاینه شما در مطب و بررسی وضعیت بینی شما تعیین می گردد. معمولا بینی شما یک هفته بعد از جراحی از گچ خارج می گردد و تا یک ماه بعد از جراحی باید چسب بزنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *