عمل جراحی کشیده کردن چشم یا چشم گربه ای

عمل جراحی چشم به صورت چشم گربه ای
در عمل کانتوپلاستی و کانتوپکسی (جراحی کشیده کردن چشم و گربه‌ای کردن چشم) رباط و یا عضله‌ای کشیده می‌شود که گوشه خارجی پلک را نگه می‌دارد. آن دسته از افرادی که فکر می‌کنند چشم‌هایشان بیش از حد گرد است و تمایل دارند چشم بادامی و گربه‌ای داشته باشند، می‌توانند از این جراحی برای بالا بردن گوشه‌های پلک بهره بگیرند. این عمل زیبایی برای کشیدن پلک پایین شل و افتاده نیز کاربرد دارد. حالت ناراحت نقش بسته بر صورت را با جراحی گربه‌ای کردن چشم از بین ببرید و حالتی شاداب و بانشاط به چهره خود ببخشید. عمل کشیدن چشم غالباً همزمان با جراحی پلک، لیفت صورت، لیفت میانه صورت و تزریق چربی انجام می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی‌های زیبایی چشم  و رزرو نوبت مشاوره می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۲۲۲۸۳۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

مزایا و فواید کشیدن چشم


%da%86%d8%b4%d9%85

مزیت اصلی این جراحی زیبایی کشیده کردن و یا گربه ای کردن چشم، کشیدن و محکم کردن بافت‌های یکی از دو گوشه چشم در محل اتصال پلک‌های بالا و پایین است تا پلک بهتر نگه داشته شود. جراح با بالا بردن و تقویت گوشه خارجی پلک چروک‌ها را از بین می‌برد و پوست اضافی را بالا می‌کشد تا با کشیده‌ کردن چشم و گربه‌ای شدن چشم‌ها چهره شاداب‌تر و زیباتر شود.

جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی پلک پایین که از راه ایجاد برش روی پوست انجام می‌شود، عوارضی را به دنبال دارد که با انجام عمل کشیدن چشم سعی می‌شود تا این عوارض به حداقل رسانده شود.

مزایای این عمل زیبایی عبارت است از:

 • حالت دادن به چشم‌های گردی که به فرد چهره‌ای ناراحت و شبیه به بیماران مبتلا به فشار خون یا دیگر ناراحتی‌ها می‌دهد.
 • با بالا کشیدن گوشه‌های خارجی چشم مشکل افتادگی پلک از بین می‌رود و ظاهر خسته و ناراحت بیمار بدل به چهره‌ای شاداب می‌شود.
 • در این عمل افتادگی پلک پایین که نتیجه افزایش سن یا جراحی‌های پیشین است اصلاح می‌شود.
 • افتادگی و شل شدن پلک‌های پایین برطرف می‌شود و عارضه اکتروپیون (برگشتن لبه پلک پایین به سمت بیرون) اصلاح می‌شود.
 • احتمال بروز عوارض جراحی پلک پایین به حداقل رسانده می‌شود.
 • از سطح چشم محافظت می‌شود.
 • چروک‌ها از بین برده می‌شود.
 • جوانسازی چشم انجام می‌شود.
 • از برآمدگی چشم بیماران نزدیک بین پس از جراحی پلک پایین جلوگیری می‌کند.
 • عدم تقارن ناشی از فلج صورت را تا حدی اصلاح می‌کند.
 • علائم مربوط به نمایان بودن بیش از حد قرنیه و ملتحمه، از قبیل اشک‌ریزی، التهاب، تحریک، قرمزی و تاری دید، را کاهش می‌دهد.
 • عمل کشیدن چشم از آن رو مکمل مناسبی برای جراحی پلک است که می‌توان از همان برش‌های ایجاد شده برای جوانسازی و شادابی صورت استفاده کرد.

آمادگی پیش از عمل


بیمار پیش از جراحی کشیدن چشم نیز مانند هر عمل زیبایی دیگری باید به درک واقع‌بینانه و روشنی از دلایل و اهداف جراحی دست یابد. به بیماران توصیه می‌شود پیش از عمل درباره انتظارات خود از عمل با جراح صحبت کنند.

چگونگی انجام عمل


%da%86%d8%b4%d9%851

جراحی کشیدن چشم به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که میزان تقویت رباط و کشش حاصل از هر یک برای بیماران مختلف متفاوت است. جراح مناسب‌ترین روش را با توجه به ویژگی‌های فردی مانند میزان افتادگی، برجستگی چشم، موقعیت چشم نسبت به استخوان گونه یا ناحیه دور چشم، ترجیح بیمار، صلاحدید خود و تجربه در انجام روش‌های معین انتخاب می‌کند.

 • کانتوپکسی به منظور رفع افتادگی پلک چشم‌های با برآمدگی کمتر و کانتوپلاستی با هدف اصلاح عارضه‌های شدیدتر پلک انجام می‌شود.
 • برش در گوشه خارجی چشم به سمت حاشیه استخوانی اطراف چشم ایجاد می‌شود. جای زخم در چین پلک مخفی می‌شود.
 • تاندون‌های نگهدارنده پلک با انجام روش‌های جراحی مختلف تقویت می‌شود. جراح می‌تواند از هر دو بخیه قابل جذب و غیرقابل جذب برای بستن برش استفاده کند.
 • چنانچه تقویت جزیی مد نظر باشد، عمل ساده‌تر انجام می‌شود. در این حالت می‌توان ضخامت کامل پلک را برداشت. به این ترتیب پلک می‌تواند چشم را بدون نیاز به ایجاد تاندون جدید دربربگیرد.
 • اتصال صفحه تارسوس، عضله و یا تاندون نگهدارنده به پوشش خارجی نزدیک استخوان مهم‌ترین مرحله تمام این عمل‌ها است.

بیهوشی

این عمل تحت بی‌حسی موضعی و تزریق مکمل آرام بخش وریدی انجام می‌شود.

 • مدت زمان جراحی

جراحی کشیدن پلک معمولاً ۱ تا ۲ ساعت طول می‌کشد.

نکات بعد از جراحی بزرگ کردن چشم


عمل جراحی چشم به صورت چشم گربه ای توسط دکتر محمد علی اکبری

ورم و کبودی جزیی پس از جراحی بزرگ کردن چشم طبیعی است. با این حال بیمار باید مراقب بروز هر گونه مشکل باشد. کبودی و ورم پس از چند روز تا یک هفته فروکش می‌کند. درد پس از عمل بزرگ کردن چشم شدید نیست، اما ممکن است بیمار به دلیل خشک بودن چشم ناراحتی مختصری را تحمل کند.

درد

چشم بلافاصله پس از عمل خشک است و درد متوسطی دارد. احتمال خارش یا تحریک نیز وجود دارد.

کبودی و ورم

کبودی و ورم موضعی معمولاً پس از چند روز تا یک هفته برطرف می‌شود. در اکثر موارد کافی است یک یا دو روز مرخصی گرفته شود؛ البته دوران بهبود هر بیمار با دیگری متفاوت است.

جای زخم


جای زخم به سرعت التیام می‌یابد و تقریباً پس از چند ماه محو می‌شود. البته نتایج جراحی کشیدن چشم حتی قبل از کمرنگ شدن جای زخم پس از سپری شدن فقط دو یا شش هفته قابل مشاهده است و چشم‌ها برای همیشه زیباتر و خوش‌حالت‌تر می‌شود.

هزینه


با توجه به نکاتی که قبلا گفته شد،جراحی بالا کشیدن گوشه چشم روش ها و تکنیک ها مختلفی دارد که براساس فیزیک چشم بیمار و نظر جراح انتخاب میشود همچنین گاهی ممکن است جراح برای حصول نتیجه بهتر از سایر جراحی ها مانند لیفت ابرو و بلفاروپلاستی استقاده کند.بنابراین پیش بینی هزینه این جراحی کاری سخت و غیرممکن است.بهترین راه برای تخمین هزینه جراحی مشاوره با متخصص جراحی زیبایی است.

44 دیدگاه ها

 1. مهسا می‌گه:

  سلام سوالی داشتم ایا درشت کردن و گربه ایی کردن چشم را همزمان با هم انجام میدین

 2. رضا می‌گه:

  سلام. آقای دکتر من چشم ها درشت هست ولی تمایل دارم کوچک تر و گرد تر بشند آیا راه حلی وجود داره که چشم ها ریز تر و گرد تر بشند. و از کشیده گی چشم کم بشه.

 3. هانیلا می‌گه:

  سلام آقای دکتر من عمل تخلیه ی چشم انجام دادم ولی متاسفانه پلک پایین چشمم حالت افتادگی گرفته (جمع شده)یعنی در واقع پلک پایین جایی برای نگه داشتن پرتز نداره راهی براش هست؟

 4. pari می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  من چشمام گرد و درشته خیلی دوس دارم کشیده بشه و ۱۹ سالمه امکان جراحیش هست؟

 5. انیس می‌گه:

  سلام آقای دکتر. یکی از چشم هایم بزرگتر و برآمده تر به نظر می رسد و چشم دیگرم کمی افتادگی دارد. در مجموع چشم های برآمده دارم. گودی زیر چشم هایم زیاد است. برای زیبا تر شدن و متقارن شدن چشم هایم چه روش جراحی مناسب من است؟

 6. عماد می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشین من چشام درشت و کشیدست ولی گوشه چشم هام تقریبا رو به پایینه البته نمیخوام چشمام به صورت غیر طبیعی گربه ای شه فقط طوری که گوشه هاش یه خورده بالا تر بیاد چنین چیزی امکان پذیره؟

 7. peman می‌گه:

  با سلام، جناب دکتر برخی از جراحان فوق تخصصی زیبایی چشم عمل گربه ای کردن چشم رو بسیار پرعارضه میدونن، از قبیل ژله ای شدن، تحریک و ….. نظرتون رو بفرمایین لطفا

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای این عمل روشهای مختلفی وجود دارد و از روشی استفاده می کنم که کمترین عوارض را دارد. البته مقداری تحریک و التهاب گوشه چشم در یکی دو هفته اول وجود دارد. ولی در صورتی مراقبتها بدقت انجام شود عوارض بلند مدت وجود ندارد.

 8. اسمان می‌گه:

  سلام میخواستم از حضورتان سوال کنم که آیا امکان جراحی افتادگی پلک و درشت کردن و گربه ای کردن چشم به همراه گذاشتن پروتز اربیت برای رفع گودی چشم به طور همزمان وجود داره و حدودا چند ساعت طول میکشه؟ من در شهرستان زندگی میکنم و میخواستم اگه امکان داره هزینه رو بفرمائید تا در صورتی که بتونم تامین کنم برای معاینه به حضورتان برسم. ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   من عمل پروتز چشم انجام نمی دهم ولی سایر عملها بطور همزمان قابل انجام است. در مورد هزینه ها باید ابتدا ویزیت شوید و شرایط چشمهای شما بررسی گردد.

 9. M می‌گه:

  سلام اقاى دکتر بعد از جراحى چه محدودیت هایى ایجاد میشه من ورزشکارم میخواستم ببینم تا چند وقت نمیتونم فعالیت کنم؟

 10. الهه می‌گه:

  سلام آقای دکتر. من ۲۵ سالمه و گوشه چشمام به صورت افتاده هستش که دوست دارم به سمت بالا بکشمش.
  نمیدونم تو این سن این کار رو با لیفت پلکم انجام بدم یا با تتو خط چشم. اگه الان تتو کنم چند سال بعد بخوام لیفت کنم مشکلی تو قرینه سازی یا کلا عملم بوجود نمیاد؟
  شما چه راهی پیشنهاد میدید؟
  با تشکر

 11. Sahar می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من چشمانم قرینه نیست و یکیش کوچیکه یکیش بزرگ
  چه راه حلی براش وجود داره؟

 12. حميد می‌گه:

  سلام دکتر
  من چشمام درشت هست و از اینکه چشم درشت برای پسر قشنگ نیست میخوام بدونم میشه عمل زیبای کرد جوری که چشمهام کشیده بشه ؟

 13. داود می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  اقای دکتر من چشمای نسبتا درشتی دارم بعد زیر چشمام یه حالته برجسته شدن به وجود اومده و صورت نسبتا لاغریم دارم میخواستم بپرسم راه داره پوست زیر چشمم برجسته نباشه ؟

 14. حمید می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من چشمام درشت و بیرون زده است از کودکی
  تیروعید هم ندارم ازمایش دادم
  میخواستم بدونم میشه اصلاح کرد؟

 15. Mehrdad می‌گه:

  سلام اقای دکتر خانم من چشمان بیرون زده و فوق العاده گردی داره جوری ک پلکها از اخر چشم روی چشمو میپوشونه و این گردی را بیشتر میکنه.همش مجبوره موهاشو بکشه که چشماش کشیده بشن.وقتی موهاشو نمیکشه اصلا قابل تحمل نیست چهرش بسگی گرد میشه اخه صورتشم گرده واقعا خسته شدیم شما چه پیشنهادی دارین باید لیفت کنه یا عمل ؟؟؟

 16. Mehran می‌گه:

  با عرض سلام
  من چشمام افتاده هستن
  ۲۵سالمه پسرم
  اگه بخوام بکشم
  جا و محل عمل یا هر روشی که انجام میشه تا چقد میمونه و ایا کسی تشخیص میده ک عمل کردم یا نه؟

 17. آزی می‌گه:

  سلام.آقای دکتر من یکی از چشمام یه مقداری ب سمت پایین
  هستش مواقعی ک خسته ام خودشو نشون میده.۲۶سالمه و دوس ندارم زیاد ارایش کنم و خط چشم بکشم.میشه راه حل مناسب رو بهم بفرمایید؟سپاس

 18. Sahel می‌گه:

  سلام
  من چشمام تا حدی گربه ای هست ولی میخام بهتر بشه
  امکان کشیدن پلکم بدون جراحی هست؟

 19. نونا می‌گه:

  سلام اقای دکتر

  ببنید من چشام درشت و دایره هست و زیر چشمام بشدت گود و کبود هم هست . میخوام هم چشمام کشیده بشه و هم کاملا گودی،و کبودیش تا ابد محو بشه
  ایا این شدنیه ?
  از کار موقت بدم میاد
  میخوام دائمی راحت بشم
  و سوال دیگه
  ایا بعدش میشه لیرز برای صفر کردن نمره چشمم زد
  و ایرادی نداره ?

 20. Sahar می‌گه:

  سلام اقای دکتر ممنون میشم هزینه عمل لیف بگین واینکه میشه از ابرو چشم هارو کشید؟

 21. شادناز می‌گه:

  سلام آقاى دکتر همزمان با کشیده شدن چشم ابرو ها هم کشیده میشه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *