ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی

photo_2016-11-19_15-25-54

فرآیند عادی ورم بینی بعد از عمل زیبایی بینی چگونه است؟

بسیاری از بیماران به دنبال اطلاع از این موضوع هستند که ورم بینی بعد از جراحی زیبایی بینی پس از چه مدت بر طرف می شوند. جراحی زیبایی بینی بر خلاف سایر عمل های جراحی است که در آنها امکان مشاهده نتایج نهایی در طول یک دوره زمانی سه ماهه وجود دارد. در حقیقت، برای اکثر بیماران از بین رفتن کامل تورم های ناشی از عمل جراحی و مشاهده نتایج نهایی به یک سال یا بیشتر زمان نیاز دارد. این موضوع به این معنی نیست که بینی شما ظاهر مطلوب را در طول این مدت نخواهند داشت، بلکه بینی هنوز ممکن است در طول این دوره در حال درمان بوده و به این ترتیب ورم های بینی در طول این دوره بطور تدریجی در حال کاهش هستند.
بنابراین دوره درمان و مراقبت های بعد از عمل بینی معمول مورد نیاز برای بر طرف شدن ورم بینی بعد از عمل جراحی بینی گوشتی ،عقابی، استخوانی و غیره چقدر است؟ نمودار زیر مقدار عادی تورم بعد از عمل جراحی اولیه بر روی بینی را نشان می دهد. در ابتدا، ورم بینی و ورم نوک بینی بعد از عمل در واقع ممکن است باعث بزرگ شدن اندازه بینی از حالت اولیه آن شود. این نوع ورم موقتی است و به سرعت بهبود پیدا می کند.

پس از گذشت یک هفته از عمل جراحی بینی، با برداشتن قالب بینی، ورم بینی بعد از عمل در سطح متوسط خواهد بود. اکثریت قریب به اتفاق بیماران به مقداری احساس راحتی می کنند که در این زمان می توانند به محل کار خود و فعالیت های عادی در جامعه باز گردند. به هر حال، بیماران معمولاً فقط درصد کمی از ظاهر بینی خود را در این زمان دوست دارند.

ورم بینی بعد از عمل زیبایی

معمولاً در پایان هفته دوم، شاهد کاهش ورم و کبودی بینی بعد از جراحی بعد از عمل می باشیم که بیمار احساس بهتری درباره بینی خود پیدا می کند. در حالت عادی در حدود یک ماه طول می کشد که ورم بینی به مقداری کاهش پیدا کند که بیمار ظاهر جدید بینی خود را دوست داشته باشد. به هر حال، در این زمان بینی هنوز از نظر عکاسی مناسب نیست. پس از گذشت سه ماه، ظاهر بینی اکثر بیماران بهبود چشمگیر پیدا می کند. به همین دلیل است که به بیماران توصیه می شود در پاسخ به این سوال که ورم کی از بین می رود برای مشاهده یک تغییر بزرگ در بینی ورم بینی خود بعد از عمل خود باید حداقل بین ۳ تا ۶ ماه منتظر باقی بمانند. بهبود بخش نهایی ورم صورت به مدت زمان بیشتری نیاز دارد و ممکن است تا یک سال یا بیشتر زمان پس از عمل جراحی بینی نیاز داشته باشد.
با توجه به اینکه همه انسان ها با یکدیگر متفاوت هستند، هر فرد دارای واکنش خاص و متفاوت به عمل جراحی زیبایی بینی است. برخی بیماران پس از عمل جراحی ورم محدود دارند، در حالی که سایرین با ورم بیشتری مواجه می شوند که به مدت زمان بیشتر برای بهبود نیاز دارد. ورم پس از عمل جراحی زیبایی بینی برای افراد مختلف به شدت متفاوت است و بطور عمده بر اساس نواحی تحت درمان بینی، روش جراحی به کار رفته (باز یا بسته)، ضخامت پوست، مراقبت های پس از عمل جراحی، و توانایی بهبود شما ایجاد می شود. در این حالت هر چه سطح عمل جراحی گسترده تر باشد، ورم بیشتری در صورت ایجاد می شود و بهبود این ورم به مدت زمان بیشتری نیاز دارد. همچنین بهبود ورم در ناحیه سر بینی به مدت زمان بیشتری در مقایسه با ورم سایر اجزای صورت نیاز دارد. جراحی بینی باز که در آن یک برش خارجی در پایه بینی ایجاد می شود، ورم بیشتری در مقایسه با عمل جراحی بسته برای بیمار به همراه دارد. بیمارانی که دارای پوست ضخیم تر هستند نیز با ورم بیشتری پس از عمل جراحی مواجه می شوند.
ورم یا پف بعد از عمل مزمن را می توان در مطب دکتر مورد معاینه قرار داد و برای درمان ورم صورت بعد از عمل بینی از بانداژ بینی (اگر پوست بینی توان تحمل چسب و بانداژ را داشته باشد) و تنظیم رژیم غذایی استفاده کرد. برای درمان این مشکل همچنین می توان از درمان استروئید برای بینی استفاده کرد که تحت عنوان تزریق کنالوگ شناخته می شود. در ادامه به این سوال که چگونه ورم بینی بعد از عمل را کم کنیم پاسخ داده می شود.

توجه به نکات زیر می تواند نقش چشمگیر در بهبود ورم بینی بعد از جراحی داشته باشد:

photo_2016-11-19_15-26-17

• سر خود را در حالت عمودی نگه دارید: قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی بینی، توصیه می شود سر خود را در حالت عمودی بر روی پشتی قرار دهید تا به این ترتیب بطور خاص در خواب مایعات باقیمانده از بینی شما خارج شود که به کاهش ورم بینی بعد از جراحی کمک می کند.
• به مقدار زیاد آب بنوشید. اگر بدن شما به نحو مناسب با مصرف آب هیدرات شود، احتمال ایجاد ورم در آن کمتر خواهد بود.
• از مصرف نمک خودداری کنید و از غذاهای غنی از ویتامین کا (K) تغذیه کنید. غذاها و نوشیدنی های خوش نمک می توانند باعث انباشته شدن مایع در بدن شوند و به همین خاطر باید تا حد ممکن از مصرف آنها خودداری شود. مطمئن شوید در رژیم غذایی شما به میزان کافی از گیاهان و سایر مواد غذایی حاوی ویتامین کا وجود دارد.
• از دوش آب گرم، سونا یا وان استفاده نکنید: قرار گرفتن در معرض بخار گرم می تواند باعث بدتر شدن ورم و افتادن قالب بینی شما شود. بنابراین بهتر است از دوش آب گرم، سونا یا وان تا زمان برداشتن قالب از روی بینی و برای یک هفته پس از عمل جراحی استفاده نشود.
• تنباکوی کوهی: با وجودی که شواهد علمی و معتبر درباره تاثیر تنباکو وجود ندارد، بسیاری از بیماران درباره کاهش و درمان ورم بینی بعد از عمل با استفاده از این ماده در اینترنت مطالعه کرده اند و به همین دلیل از پزشک درباره مصرف آن سوال می کنند. تنباکوی کوهی را می توان از داروخانه ها یا عطاری ها تهیه کرد. شما باید قبل از استفاده از این ماده از پزشکان متخصص در حوزه گیاهان دارویی مشاوره بگیرید و مطمئن شوید. قصد خود درباره استفاده از این مواد را با جراح بینی خود در میان گذارید و توصیه های لازم را در این رابطه دریافت کنید. تنباکوی کوهی را می توان به شکل خوراکی یا موضعی استفاده کرد. نوع خوراکی این ماده می تواند باعث کاهش خونریزی شود و به این ترتیب در لیست داروهایی قرار می گیرد که باید قبل از عمل جراحی از مصرف آنها اجتناب کرد و مجدداً مهم است مصرف آنها با جراح متخصص در میان گذاشته شود. نوع موضعی این ماده را نمی توان بطور مستقیم بر روی بینی پس از عمل جراحی مورد استفاده قرار داد زیرا در این زمان بر روی بینی بیمار قالب وجود دارد. در این حالت بسیار مهم است که قالب با ژل تنباکوی مرطوب تماس نداشته باشد زیرا این تماس می تواند باعث شل شدن قالب یا افتادن آن شود. شما می توانید با مراجعه به سایت های تخصصی اطلاعات بیشتری را درباره مصرف تنباکوی کوهی قبل از عمل جراحی زیبایی بینی به دست آورید.
• استفاده از کمپرس آب سرد: برای ۲۰ دقیقه که پس از استفاده نباید تا ۴۰ دقیقه مجدداً مورد استفاده قرار گیرد. توجه داشته باشید که نباید یخ بطور مستقیم بر روی بینی یا پوست قرار گیرد. شما می توانید از کمپرس آب سرد بر روی پیشانی و گونه های خود در صورت ایجاد احساس بهتر پس از عمل جراحی بینی استفاده کنید. از کمپرس آب سرد برای مدت ۲۰ دقیقه یا تا زمانی که احساس ناراحتی کنید، استفاده کنید و پس از آن ۴۰ دقیقه توقف داشته باشید. این کار را ۲ یا ۳ بار تکرار کنید. در هر حالت نباید یخ بطور مستقیم بر روی بینی قرار گیرد. علاوه بر اینکه یخ برای قرار گیری مستقیم بر روی پوست بسیار سرد است (و می توان جریان خون در پوست شما را تحت تاثیر خود قرار دهد)، احتمالاً شما نمی خواهید فشار زیادی بر روی ظاهر جدید بینی خود به خاطر استفاده از یخ وارد کنید. با توجه به اینکه پس از عمل جراحی بر روی بینی یک قالب قرار می گیرد که می تواند از بینی شما حفاظت کرده و به درمان آن با ویژگی های ظاهری جدید کمک کند، استفاده از یخ بر روی بینی می تواند باعث شل شدن قالب و حتی افتادن آن شود.
• به منظور ریکاوری و بهبود مدت زمان کافی استراحت کنید: پس از عمل جراحی زیبایی بینی هیچ چیز نمی تواند بیشتر از بی صبری در انتظار برای بهبود ورم و عجله برای بازگشت به شرایط عادی، استرس و تشویش برای بیمار به همراه داشته باشد یکی از راههای کاهش ورم در این زمان استراحت مناسب و اختصاص زمان کافی برای کاهش ورم با برنامه ریزی فعالیت های اجتماعی پس از عمل جراحی زیبایی بینی است. به خاطر داشته باشید، در حدود ۹۰ درصد بیماران در طول ۱۴ روز آماده بازگشت به محیط کار و شرایط عادی فعالیت هستند. در این زمان، بیمار شاهد رفع کبودی بینی و ورم می باشد و اگر ورم در صورت وجود داشته باشد، سطح آن حداقل است و فقط برای بیمار قابل مشاهده است. بنابراین در این زمان شما می توانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید و برای خوردن شام با دوستان خود قرار بگذارید. به هر حال، اگر شما با یک اتفاق مهم در زندگی خود مثل عروسی روبرو هستید، حداقل یک دوره سه ماهه برای بهبود را جهت برگشتن به حالت مناسب برای خود در نظر بگیرید.

65 دیدگاه ها

 1. mahsa می‌گه:

  ببخشید من بینی ام یکسال عمل کردم ولی یه مدت ورم کرده و فرم قبلی دیگه نداره چکار باید بکنم؟

 2. شیلا می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر من نزدیک یک ماهه عمل ترمیم بینی انجام دادم دو روزه دکترم چسب بینیمو برداشته. قبل از این عمل قسمت های کناری بینیم(گوشه های چشم) تورفتگی داشت دکترم از غضروف برای برطرف کردن این مشکل استفاده کرده. بهتر از حالت قبله ولی کامل رفع نشده. آیا امکان داره بخاطر ورم قسمت های پایین بینیم باشه که به اون صورت دیده میشه؟

 3. شقایق می‌گه:

  سلام وخسته نباشید.جناب دکتر من ۳ ساله عمل زیبایی بینی انجام دادم.و الان مشکلی که برام پیش اومده اینه که بینیم از نیمرخ خیلی بزرگه و پف داره ولی تمام رخش واقعا عالیه و دوستش دارم و اوکی هست.باید چکار کنم.ایا چسب بزنم مدتی درست میشه؟با تشکر

 4. لیلا می‌گه:

  سلام
  من ۴ماه پیش جای دیگری عمل کردم . ولی بینیم هنوز سفته و خیلی ورم داره بخصوص نوکش. تاالانم مدام چسپ زدم می خواهم بدونم چرا این ورم بینیم نمیخوابه خیلی نگرانم. لطفا راهنمایی کنید.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   هنوز امکان خوابیدن ورمها ی بینی شما وجود دارد. البته در سبک جراحی ما ۹۰٪ ورم اغلب بیماران ما در همان یک ماه اول رفع می شود. در هر صورت توصیه می شود حداقل دوماه دیگر صبر کنید و به اقدامات فعلی ادامه دهید. ولی ولی بعد از آن ممکن است نیاز به ترمیم بینی داشته باشید.

 5. سپیده می‌گه:

  سلام آقای دکتر … روزتون بخیر … ببخشید من دقیقا ۲۷ روزه که عمل کردم و قبلا بینی ظریف و استخونی داشتم تنها مشکلش این بود که به دلیل انحراف بینی از لحاظ ظاهری کج بود … الان که نزدیک به یک ماه داره میگذره همچنان نوک بینیم به یک طرف متمایل هست و پره یک طرف بینیم چاقتر … میخواستم ببینم این بخاطر ورم هست ؟؟؟با گذشت زمان برطرف میشه؟

 6. عطیه سادات میرمنافی می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر
  من الان حدود ۱ ماهی میشه عمل کردم فرم بینیم با چسب خیلی قشنگه ولی وقتی بر میدارم خیلی مصنوعی نشون میده بخصوص چهرمو.میخواستم بدونم این ب خاطر ورمه بینیه؟امکان تغییر فرمش هس؟اینکه بهتر بشه؟

 7. ستاره مرادی می‌گه:

  سلام.من چهار ماه است که عمل شده ام،ماه دوم خیلی بینی زیبایی داشتم اما الان خیلی ورم دارد و دکترم هم ان را طبیعی می خواند و می گوید دیگر چسب نزنم .از وقتی چسب نزدم هر لحظه بزرگ تر میشود .راه نفسم را گرفته .توصیه شما چیست؟

 8. محسن می‌گه:

  سلام اقای دکتر من الان پنجاه روزه عمل کردم… دو هفته اول بینیم خوب بود…بعد هفته دوم متوجه شدم که نوک بینیم یکم به سمت چپ تمایل پیدا کرده..میخوام بدونم به خاطر ورم هست یا نه داره نوک بینیم کج میشه یا اگه به خاطر ورمه باید منتظر باشم ورمش کامل بخوابه؟؟؟؟؟ ممنون کمکم کنین خیلی تو فکرشم…

 9. مریم می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۲ ماه و نیم هستش که عمل کردم ولی بینیم روز به روز ورمش بیشتر میشه دکتر هم گفته نمیخواد چسپ بزنی
  بینیم هم اسخوانی بوده ، حالا نمیدونم چکار کنم؟ به همین خاطر از شما خواهش میکنم که راهنماییم کنید.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برخی از اوقات بینی بعد از جراحی دچار التهاب می گردد و شرایطی مانند شرایط شما بوجود می آید که نیاز به درمان دارویی دارد.

 10. afsan می‌گه:

  با سلام خدمت اقای دکتر
  من الان سه هفته هست عمل کردم بینیم ظاهرش خوبه ولی از روز اول یکم سوراخ های بینیم تقارن نداشت ولی الان دو روزه که انگار همون سوراخ بینیم افتاده و خیلی بد شده میشه لطفا بهم راهنمایی کنین که مشکل چیه و ایا درست میشه و راهکاری داره؟ دکترم درست ب من توضیح نداد .من واقعا نگرانش هستم
  با تشکر

 11. مهدی می‌گه:

  سلام اقای دکتر بنده حودود ۷ ماه است عمل زیبایی انجام دادم ولی از نتیجه راضی نیستم و یه برامدگی روی ÷ل بینیم ایجاد شده که دکتر دیگه میگه تیغه بینیت سوراخ شده ایا میشه هک تیغه درست کنم و هم دوباره عمل ترمیمی انجام بدم

 12. راضیه موسوی می‌گه:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر من یک سالو نیم عمل کردم ظاهر کلی بینیم خوبه و از نیمرخ اوکی ولی سوراخای بینیم وقتی دقت بشه از روبرو ی صورت قرینه نیستن و نوک بینیم به نظرم هنوز یه خورده ورم داره این بنظرتون طبیعی؟ از یه طرفم استرس اینو دارم که عمل ترمیمیم خوب نشه

 13. fereshteh می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۰ روز هست بینی م رو عمل کردم
  به دلیل اینکه ی بچه ۲ ساله دارم مدام باید فعالیت داشته باشم و صحبت کنم و دخترم تا حالا چندبار محکم به بینی م ضربه وارد کرده که حسابی درد رو حس کردم اما تغییر ظاهری ایجاد نشده تاثیر این شرایط در وضعیت آینده بینی م چگونه است .

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با توجه به ورمی که بینی در این دوران دارد شاید برخی مشکلاتی که ایجاد شده هنوز قابل تشخیص نباشد. لطفا بیشتر دقت کنید و از بینی خود مراقبت بفرمایید.

 14. afsan می‌گه:

  باسلا خدمت دکتره عزیز
  دکتر من ۴ هفته میشه عمل کردم من امروز که چسبمو عوض کردم چیزی مثل جوش ولی خیلی سفت روی بینیم بود ایا جای نگرانی هست؟یا ممکنه که جوش باشه یا اینکه بخاطره چسب عوض کردن زیر پوستم بخیش خراب شده و اینکه من الان ٣روزه پشته سر هم چسبمو عوض کردم .ایا مشکلی نداره چسب عوض کردن زیاد؟؟؟
  ممنون از اینکه هستین و جواب ما ها رو میدین تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته باید مراحل بعد از عمل را زیر نظر پزشک خودتان بگذرانید. ولی از نظر من اگر ابتدا چسب را خیس کنید و با احتیاط طوری که پوستتان کشیده نشود عمل کنید٬ تعویض روزانه چسب مانعی ندارد.

 15. Maryam می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  اقای دکترمن ۶ماهه بینیم رو عمل کردم تادوماه اول بینیم خیلی خوب بود ولی الان نسبت ۴ماه پیش بینیم درازشده،حتی درازترازقبل عملم بادکترم مشورت کردم فایده ای نداشته ممنون میشم راهنماییم کنید

 16. حسین می‌گه:

  سلام آقای دکتر من دوماه عمل کردم و دیشب توی تمرین ضربه خورد خون اومده وررم کرده چیکار کنم ورمش بخوابه

 17. غزل می‌گه:

  باسلام
  اقای دکتر ایا اسپری بلومتازول ضرر داره واسه بینی تازه عمل شده؟ حدودا یک ماهه

 18. مهسا می‌گه:

  با سلام من ۲ ونیم ماه عمل کردم و نوک بینیم و قسمت پایینی بینیم خیلی ورم داره
  غیر طبیعی شده قسمت پایینی بینیم
  باید چیکار کنم

 19. ارغوان می‌گه:

  سلام دکتر.ببخشید من چهار روزه عمل کردم.خیلی ورم داره بینیم.خواستم ببینم این طبیعیه یا واقعا بینیم این سایز میمیونه؟

 20. Maryam می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  سوالم اینه تاچه مدت بعدازعمل از تزریق امپول برای کاهش ورم بینی استفاده میکنن؟؟؟؟ایا ممکنه بعداز۷ماه امپول تزریق کرد

 21. مهرداد می‌گه:

  سلام آقای دکتر.
  من ۴ماهه عمل کردم. میخواستم بدونم سرما ک به بینی میخوره ورم میکنه؟ بعد اگه ورم میکنه ورمش میخوابه؟

 22. Mr می‌گه:

  سلام
  من بینی سه هفته است عمل کردم ولی از نیم رخ بزرگه چی کارکنم ممکنه ورم باشه ?یا نه این شکلی باقی میمونه
  من بینی گوشتی و قوز دار داشتم بزرگیش از پهلو تغییر نکرده خیلی ناراحتم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   به هر حال مدت کوتاهی از عمل شما می گذرد و بینی شما هنوز قابل قضاوت نمی باشد. بهتر است در حال حاضر به درمانتان زیر نظر پزشک خودتان ادامه دهید.

 23. امیر می‌گه:

  درود و عرض ادب
  دکتر عزیز بینی بنده گوشتی بود و عمل زیبایی انجام دادم اما استخوان بینی ام کج درآمد ! و برای بار دوم توسط همان پزشک عمل ترمیمی را انجام دادم ، الان حدود ۷۰ روز از عمل ترمیمی من می گذرد اما نوک بینی ام خیلی بزرگ است و اصلا فرم ندارد! مشکل کجی استخوان هم تا حدودی برطرف شد ، اما متاسفانه الان بینی بنده هیچ فرمی نداره! در صورتی که سری اول بینی بنده فرمی نسبتا خوب داشت، اما الان بعد از عمل ترمیمی شرایط نامطلوبی رو دارم و اصلا نوک بینی ام جلوه خوبی نداره، لطف می کنید راهنمایی کنید؟ به فاصله ۹ ماه از عمل اول ، عمل ترمیمی رو با بی هوشی انجام دادم ، ممنون میشم پاسخ بدید

 24. سینا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من قبلا ببنی گوشتی داشتم و الان حدود ۱ ماهه که عمل کردم و مبدونم که ورم بینی تا چند ماه طببعیه ولی چیزی که منو خیلی نگران میکنه بزرگی پره های بینیمه که احساس میکنم با کوچیک شدن نوک بینیم پره ها بیشتر خودشونو نشون میدن البته پره های بینیم هم طبق گفته پزشک جراحم کوچکتر شده سوالم از خدمت شما اینه که ایا ورم پره بینی هم مثل بقیه جاهای بینی طبیعیه؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   نگران پره های بینی نباشید. بعد از اینکه شکل بینی شما جا افتاد در صورتی هنوز بزرگ بودند و ایراد دیگری در بینی نبود توسط پزشکتان و در مطب قابل اصلاح می باشند.

   • فاطمه می‌گه:

    سلام.دکتر
    من حدودا۲هفته عمل کردم سمت چپ بینی ام ی کم گودی داره.بنظرتون ممکنه با کم شدن ورم بالای بینی ام و نوک بینی ام رفع بشه؟و اینکه حس میکنم نوک بینی ام ی کم ب سمت چپ متمایل ممکنه بخاطر ورم باشه؟؟ولی نیم رخ سمت راست و چپم درحال حاضر خیلی خوبه.
    اگه قسمت نوک بینی را بیشتر چسب بزنیم مشکلی پیش نمیاد؟و اینکه ی کم نوک بینی رو که ب سمت چپ تمایل داره با چسب ب سمت راست بکشبم؟؟؟

    • dr akbari می‌گه:

     سلام
     شما باید از پزشکتان بخواهید که پس از جراحی در جهت رفع نقایص موجود به شما کمک کند. هم نحوه چسب زدن و هم ماساژها و در صورت نیاز تزیق در بینی شما باید زیر نظر پزشکتان انجام گیرد.

 25. پویا می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  حدودا یک ماهو نیم جراحی انجام دادم احساس میکنم یه طرف پره بینیم نسبت به طرف دیگر چاق تره
  یه طرف بینیم هم بیشتر از طرف دیگر ورم دارد که باعث میشه ظاهر خوبی نداشته باشد
  اگه میشه راهنمایی کنین ممنون از وقتی که برای پاسخگویی میذارید

 26. پویا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  حدود ۴۰روزه که جراحی کردم
  یک طرف پره بینی ام پایین تر و کمی بزرگ تر است
  به دکترم مراجعه کردم اما گفت بینیت مشکلی نداره و باید تا چندماه دیگر صبر کنی ولی هم خودم هم اطرافیان متوجه این حالت پره های بینیم میشن
  من هرروز باید دانشگاهو محیط کارم رفتو آمد کنم و این حالت بینیم واقعا اذیتم میکنه

 27. مه پاش می‌گه:

  عالی بود!
  ممنون بابت مطالب خوبتون

 28. ghazaal می‌گه:

  سلام .خسته نباشید .آقای دکتر من الان ۲۲ روزه عمل جراحی انجام دادم .انحراف و ملیپ .قبلا نه نفسم صدا داشت نه اینکه شب خر و پف میزدم.اما الان شبها در خواب خرو مف میکنم .این طبیعیه در سه هفته ی اول یا خیر؟

 29. sasan می‌گه:

  سلام آقای دکتر گل,اقای دکتر کاراتون بی نظیره کاشکی زودتر پیداتون میکردم,من پیش یکی از دکترای اهواز شیش ماه پیش عمل کردم آقای دکتر ولی هنوز تورم استخوانیه شدیدی دارم!!!اینو نسبت به غضروفو بافت نرمه جلوی بینیم میگم…. الان کورتون زدم ولی دیدم گفتید برای بافت نرم فقط اثر میکنه یا اشتباه متوجه شدم؟..متشکر از پاسخگوییتون

 30. فهیمه می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید ، این چالی که ناشی از ضربه عمل به سمت چپ بینی نزدیک چشم هست برای من خیلی چال شده دکترم گفته به مرور زمان برطرف میشه ، نظر شما هم همینه؟ دیروز از چسب برای بینی استفاده کردم که انگار زد حساسیت نبوده بینیم ورم کرده و قرمز شده و خارش زیادی داره باید چیکار کنم ؟ ممنون میشم جواب بدید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله مشکل شما معمولا به مرور زمان برطرف می گردد. برای خارش و حساسیت می توانید اپماد هیدروکوتزون به مدت محدود( یک هفته) استفاده بفرمایید.

 31. سعید می‌گه:

  اقای دکتر عزیز سلام سپاس از پاسخگویی شما سال نو هم مبارک.
  اقای دکتر گرامی چرا عمل بینی در اقایان خیلی کمتر تغییری در سوراخ های بینی میدهند و در اکثر اوقات هیچ برشی در کنار سوراخ های بینی ایجاد نمیکنند؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در صورت نیاز سوراخهای بینی در آقایان کوچک می گردد و برش کنار بینی هم انجام می گردد ودر این خصوص میان آقایان و خانمها تفاوتی وجود ندارد.

 32. مينا می‌گه:

  سلام خسته نباشید.آیا فیبروز بوجود آمده روی بینی گوشتی که نسبتا سفت است بعد از یکسال قابل جراحی است.یا به مرور زمان ازبین میرود. در واقع یک نوع بافت است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *