آیا بینی ام را عمل کنم؟ آیا بینی من خوب تغییر می‌کند؟

آیا بینی ام را عمل کنم؟ آیا بینی من خوب تغییر می‌کند؟

آیا بینی عمل کنم

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

رینوپلاستی که معمولا به عمل بینی معروف است امروزه یکی از رایج‌ترین روش‌های جراحی پلاستیک می‌باشد. اگر از ظاهر بینی خود راضی نیستید و به‌دنبال تغییر شکل آن هستید شاید هنوز مردد باشید و از خود بپرسید: آیا بینی‌ام را عمل کنم؟ آیا جراحی بینی برای من مناسب هست؟ برای تعیین نوع جراحی مناسب و همچنین کسب اطلاعات لازم درخصوص این‌که چه انتطاراتی باید از نتیجه حاصل از عمل بینی داشته باشید بهتر است قبل از تصمیم‌گیری، برای مشاوره به یک جراح متخصص رجوع کنید. معمولا در طول جلسات مشاوره مشخص خواهد شد که آیا شما متقاضی مناسبی برای جراحی بینی هستید یا خیر. برای تشخیص این امر موارد زیادی وجود دارد که باید درنظر گرفت.

دکتر اکبری، قبل از معاینه و تشخیص این‌که آیا می‌توان از طریق رینوپلاستی به اهداف مطلوب دست یافت در طی مشاوره با طرح پرسش‌های مختلف سعی می‌کند نیازها و اهداف زیبایی بیمار را تشخیص دهد. دکتر اکبری پس از تایید صلاحیت بیماربرای عمل، درصدد جراحی زیبایی بینی خواهد بود تا بتواند عیوبی که زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار داده و موجب نگرانی بیمار شده، برطرف کند. جهت دریافت مشاوره در خصوص عمل جراحی بینی و اینکه متقاضی مناسبی برای انجام این عمل هستید، یا جهت رزرو وقت ملاقات می‌توانید با  شماره  ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱  تماس حاصل نمایید.

آیا شما می‌توانید متقاضی جراحی بینی باشید؟


پزشک در طول مشاوره اولیه، بینی بیمار را با دقت کامل بررسی و معاینه می‌کند. با معاینه اندازه و شکل بینی، ساختار درونی بینی، نوع پوست بینی و نسبت‌های کلی صورت مشخص می‌شود که آیا شما، متقاضی مناسبی برای جراحی بینی هستید یا خیر. در این قسمت به‌معرفی برخی مشکلات بینی می‌پردازیم که معمولا با رینوپلاستی قابل درمان هستند:

پل‌بینی بزرگ یا قوزبینی

قوز بینی یکی از شایع‌ترین دلایل جراحی زیبایی بینی می‌باشد. عمل قوز بینی ممکن است به‌منظور زیبایی و یا اصلاح ساختار درونی پل بینی و بهبود تنفس صورت گیرد. عمل قوز بینی بسته به شرایط معمولا در طی ۱ تا ۲ ساعت انجام می‌شود.

سوراخ‌ بینی بزرگ و گشاد

سوراخ بینی بزرگ یا گشاد یکی دیگر از مشکلات رایجی است که موجب می‌شود افراد به جراحی بینی روی آورند. جراح معمولا با اعمال تغییراتی در پوست بینی می‌تواند سوراخ بینی را کوچک‌تر کند. این عمل که از طریق برش در پایه آلار بینی صورت می‌گیرد به جراحی کوچک کردن پره بینی نیز معروف است. در طی این روش با ایجاد برش در کناره‌های بینی، بخش کوچکی از بافت لبه‌های سوراخ‌ بینی، درمحل اتصال سوراخ بینی به گونه ها، برداشته می‌شود.

اصلاح مشکلات تنفسی

گاهی برای بازکردن مسیر عبوری هوا و رفع انسداد بینی روش توربینکتومی پیشنهاد می‌شود. در این روش، توربینت یا همان شاخک‌های بینی کوچک می‌شوند. توربینت‌ها ساختارهای درونی بینی هستند و باعث گرم و مرطوب کردن هوایی می‌شوند که از بینی می‌گذرد. اگر شاخک‌ها بزرگ شوند می‌توانند موجب انسداد راه هوایی شدند. اغلب برای رفع انحراف سپتوم که منجر به مشکلات تنفسی می‌شود جراح مجبور می‌شود روش سپتوپلاستی را اجرا کند.

فاکتورهایی برای اینکه بدانید آیا جراحی بینی برای شما مناسب است


xcbcb آیا بینی ام را عمل کنم؟ آیا بینی من خوب تغییر می‌کند؟

کاندید خوبی فردی است که به تجربه خوب و سالم و کسب نتایج مثبت و مطلوب فکر می‌کند. برای تعیین این که آیا شما کاندید مناسبی برای رینوپلاستی هستید، بهتر است نگاه اجمالی به مطالبی که در این قسمت معرفی می‌شوند داشته باشید.

بررسی‌های پزشکی

یکی از شرایط تمام جراحی‌ها این است که پزشک باید در وهله اول از سلامت جسمی و آمادگی بیمار برای جراحی اطمینان حاصل نماید. قبل از جراحی معمولا پزشک متخصص درخصوص سلامت عمومی بیمار، سوابق پزشکی، آلرژی و داروهایی که مصرف می‌کند سوالاتی مطرح می‌کند. طرح چنین سوالاتی از اهمیت فراوانی برخوردار است چراکه در برخی بیماری‌ها مانند دیابت، قبل و بعد از جراحی باید تغییراتی در مصرف داروها صورت بگیرد.

سن

با توجه به‌دلایل پزشکی مستدل، جراحی بینی نباید قبل از شکل‌گیری کامل بینی انجام شود. بهترین سن برای عمل بینی در دختران ۱۶ سالگی و پسران ۱۷ سالگی تعریف شده است. اگر جراحی بینی زودتر از موعد و قبل از رشد کامل استخوان‌های صورت انجام شود طبیعتا موجب اختلال در رشد طبیعی و تکامل صورت می‌شود. نتایج حاصل از جراحی بینی ممکن است با مرور زمان دستخوش تغییرات شده و نیاز به اصلاح و عمل مجدد داشته باشد. جراح معمولا در طی جلسه مشاوره با ارزیابی روانشناختی به ارتقاء سطح بلوغ عاطفی بیماران خیلی جوان کمک می‌کند. این کار باعث می‌شود تا بیماران انتظارات واقع‌گرایانه از عمل داشته ، انگیزه خود را از دست ندهند و با مشاهده تغییرات بعد از عمل درچهره خود به‌راحتی کنار بیایند.

عدم مصرف سیگار

اگر سیگاری هستید حتما به هشدارهای ما توجه کنید. حداقل به‌مدت ۲ هفته قبل و بعد از جراحی بینی باید مصرف سیگار را ترک کرد. سیگار کشیدن موجب می‌شود نیکوتین زیادی وارد خون شده و میزان خون سالم در بدن کمتر شود. اگر میزان خون بدن بیمار کمتر از میزان ایده‌آل باشد جراحت‌های ناشی از جراحی ممکن است به اسکار تبدیل شوند. به‌طورکل، هر فردی که قصد رینوپلاستی دارد باید حتما دروضعیت جسمی سالمی باشد.

انتظارات منطقی

افرادی که از جراحی بینی انتظارات منطقی داشته و می‌دانند که جراحی بینی در حقیقت روشی است برای بهبود ظاهر بینی و از طریق جراحی بینی مشکلات عاطفی و زندگی آن‌ها برطرف نمی‌شود گزینه‌های مناسبی برای جراحی رینوپلاستی هستند. با وجود این‌که برای دستیابی به اهداف زیبایی‌های کلی صورت  باید مسیر طولانی را از طریق رینوپلاستی طی کرد اما بهتر است که بیمار انتظارات منطقی و واقع‌بینانه از جراحی بینی داشته باشد. در طول جلسات مشاوره، جراح معمولا در خصوص اصلاح عیوب بینی و تغییر شکل آن با بیمار صحبت خواهد کرد. اگر قبلا تصویر واضحی از بینی ایده‌آل در ذهن خود داشتید بهتر است روشنفکر بوده وبا ذهن باز، عقاید و ایده‌های جراح خود را بپذیرید. جراح با‌توجه به تجربیات خود می‌تواند بینی ایده آلی را برای بیمار طراحی کند. بینی جدید حتی اگر آن‌چه که بیمار تصور می‌کرده نباشد اما به‌دلیل تجربه کافی جراح، قطعا بدون عیب خواهد بود. هدف و انتطارات خود را با جراح درمیان بگذارید. گفتگوی دوستانه و راحت با جراح تاثیر قابل‌توجهی در نتیجه حاصل از رینوپلاستی خواهد داشت.

بررسی‌های روانشناختی

همانطور که داشتن سلامت جسمی یکی از مهمترین شرایط عمل بینی است، آمادگی روحی نیز به‌همان اندازه از اهمیت فراوانی برخوردار است. تصمیم‌ گرفتن باید به دقت و تفکرانجام شود. اگر هدف بیمار از رینوپلاستی افزایش اعتماد به‌نفس و حس خوب درونی ناشی از بهبود وضعیت بینی باشد می‌تواند به جراحی بینی روی آورد. اما اگر بیمار تحت تاثیر دوستان و یا هم دانشگاهی خود تصمیم به عمل بینی بگیرد بهتر است از آن صرف‌نظر کند. افرادی که در معرض بحران‌های شخصی مانند درگیری خانوادگی هستند طبیعتا نمی‌توانند تصمیم درست و منطقی در خصوص جراحی رینوپلاتسی داشته باشند. در چنین مواقعی بهتر است کمی تامل کرده و بعد از رفع آشفتگی‌ها و مشکلات زندگی شخصی تصمیم به عمل بینی گرفت. بیمارانی که تصمیمات عجولانه می‌گیرند معمولا  رضایت کمتری از نتیجه حاصل از جراحی بینی دارند. برای تصمیم خود وقت کافی صرف کرده و تحقیق کنید. درک و آگاهی کافی از جراحی بینی تاثیر مثبت و قابل‌توجهی در نتیجه عمل خواهد داشت.

مثبت اندیشی نسبت به جراحی بینی نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است. گرچه کمی دلهره قبل از عمل کاملا طبیعی است اما بهتر است نسبت به تصمیم و انتخاب جراح احساس خوبی داشته باشید. در غیر اینصورت بهتر است جلسات مشاوره بیشتری با جراح داشته و یا نظرات مختلفی را جویا باشید.

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *