آیا پرواز بعد از عمل بینی باعث ایجاد مشکلات و عوارض خطرناک میشود؟

آیا پرواز بعد از عمل بینی باعث ایجاد مشکلات و عوارض خطرناک میشود؟

آیا پرواز بعد از عمل بینی باعث ایجاد مشکلات و عوارض خطرناک میشود؟

یافتن کیفیت مطلوب برای جراحی بینی بسیار دشوار است و گاهی اوقات شما مجبورید برای یافتن آنچه که به دنبالش هستید، سفر کنید. این به ویژه در مورد رینوپلاستی(جراحی زیبایی بینی) صدق می‌کند، برای یافتن متخصص عمل بینی که کیفیت مورد نظر شما را ایجاد کند نمی‌توان تنها به جایی که زندگی می‌کنید، اکتفا کنید. به همین دلیل، بسیاری از مردم به جراحانی که در خارج از کشور هستند، مراجعه می‌کنند تا به بهترین کیفیت ممکن دست پیدا کنند. اگر یک چیز وجود داشته باشد، که باید برای آن ولخرجی کنید آن جراحی عمل بینی است، زیرا کار با کیفیت پایین می‌تواند منجر به ناامیدی شود و برگشت روحیه به حالت اول بسیار دشوار است. اما چقدر با اطمینان می‌توانید برای عمل بینی سفر کنید؟ آیا می‌توانید با خیال راحت پس از عمل به خانه برگردید؟

یکی از نگرانی‌های عمده در مورد سفر برای عمل جراحی بینی ,پرواز است. بسیاری از بیماران نگران این هستند که بینی تازه عمل شده در فاصله هزاران پا در هوا چه وضعیتی پیدا می‌کند. این موضوع از زمانی نشات می‌گیرد که افرادی که ایمپلنت سینه داشتند، هنگام پرواز مشکل پیدا کرده بودند. هر دکتر مراقبت‌هایی را پس از عمل بینی با توجه به پرواز، و همینطور میزان جراحی که روی شما انجام داده است ارائه می‌کند. برخی از جراحان به بیماران خود اجازه می‌دهند یک هفته پس از عمل جراحی‌شان سفر کنند، در حالیکه دکتر دیگری پس از گذشت دو هفته اجازه پرواز دهد. معمولا پس از گذشت این زمان بیمار می‌تواند با هواپیما سفر کند.

چه زمانی مسافرت با هواپیما بعد از عمل بینی توصیه می‌شود؟


درست بعد از عمل بینی، احتمالا شما نمی‌خواهید کار خاصی انجام دهید، جز اینکه سوار هواپیما شوید. طی دو روز اول بهبودی، باید استراحت کنید و فعالیت‌های بسیار سبکی انجام دهید. شما نباید در این زمان سفر کنید، وقت خود را صرف استراحت و جلوگیری از هر گونه آسیب به بینی خود کنید. دوره بهبودی اولیه برای عمل بینی معمولا بین ۱۰ تا ۱۴ روز است، طی این مدت هر کبودی باید از بین برود و شما می توانید به کار بازگردید. با این وجود، معمولا جراحان پلاستیک توصیه می‌کنند قبل از شروع مسافرت هوایی حداقل یک هفته تا دو هفته پس از جراحی صبر کنید تا اطمینان حاصل کنند که هم سلامتی شما و هم نتیجه کار به خطر نمی‌افتد.

عوارض پرواز بعد از عمل بینی


عوارض پرواز بعد از عمل بینی1 آیا پرواز بعد از عمل بینی باعث ایجاد مشکلات و عوارض خطرناک میشود؟

تغییرات در فشار هوا هنگام پرواز یک مشکل واقعی برای بیمارانی است که به تازگی عمل زیبایی بینی انجام داده‌اند، به دلیل ورم بینی بعد عمل و انسداد بینی. درد در صورت ممکن است به دلیل این باشد که فشار به سرعت تغییر می‌کند و بسیار دشوارتر و خطرناک‌تر از زمانی است که گوش‌ها کیپ می‌شود. این تمام چیزی نیست که اتفاق می‌افتد خونریزی بینی خطر دیگر پرواز بعد از عمل بینی است همچنین گردش هوا در هواپیما خطر ابتلا به عفونت را افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که جراحان برای بیمارانی که هنوز برش‌های جراحی‌شان بهبود پیدا نکرده‌است و می‌خواهند با هواپیما سفر کنند, نگران هستند. در نهایت، داروهای ضد درد که با همراه شدن‌شان با حرکت هواپیما تهوع ایجاد می‌کنند. تمام این عوامل نه تنها منجر به تجربه تلخ می‌شود، بلکه احتمالا موجب بروز عوارض و یا بهبودی ناقص می‌شود. به غیر از نوع حمل و نقل، نگرانی‌های دیگر در مورد مسافرت مانند بلندکردن چمدان و همچنین فشار یا هل دادن در سفر است. این موارد بینی را در معرض خطر آسیب و حتی جراحت قرار می‌دهد.

چه کاری باید انجام دهید؟


اگر تصمیم گرفتید که عمل زیبایی بینی را خارج از کشور انجام دهید، پس یک مکان راحت برای استراحت یک هفته یا بیشتر پیدا کنید تا روند بهبودی کامل شود، مانند هتل یا خانه یک دوست. ایده خوبی است که کسی همراه با شما سفر کند تا در طول این مدت به شما کمک کند. گرچه هتل ممکن است هزینه اضافه برای شما باشد، اما به شما کمک می‌کند تمرکز خود را بر بهبودی‌تان بگذارید و فرصت دارید که یک جراح درجه یک هم انتخاب کنید. نکاتی برای مسافرت با هواپیما بعد از عمل بینی:

  • اسپری‌های بینی و آدامس می‌توانند باعث کاهش گرفتگی سینوس‌ها و گوش‌ها شوند.
  • به همراه داشتن یک بطری افرین(محلول بینی) در حین پرواز هنگام شروع خونریزی به شما کمک می‌کند.

با توجه به عوارض پرواز، عمل جراحی در شهر یا کشور دیگر ارزش دارد؟


ا توجه به عوارض پرواز، عمل جراحی در شهر یا کشور دیگر ارزش دارد1 آیا پرواز بعد از عمل بینی باعث ایجاد مشکلات و عوارض خطرناک میشود؟

مسافرت برای عمل بینی، بسیار شبیه به خود عمل زیبایی بینی است، تصمیم‌گیری برای آن بسیار شخصی است و یکی از چیزهای است که سنجیدن ارزش عینی آن دشوار است. بسیاری از مردم به دلیل نتایج پس از عمل هیجان زده هستند که برای آنها کاملا ارزش هزینه کردن و این سفر دشوار را دارد تا یک تجربه عالی داشته باشد. برای دیگران، این ارزش فقط ممکن است آنجا وجود داشته باشد.تصمیم گیری با شماست که چقدر کیفیت عمل بینی می‌تواند کیفیت زندگی شما را بهبود ببخشد. شما و جراحتان باید در مورد اینکه در نهایت چه می‌خواهید به توافق برسید،البته پیدا کردن یک جراح مورد اعتماد برای موفقیت پس از عمل کاملا ضروری است.

نکات دیگر برای مراقبت بعد از عمل بینی


نکات دیگر برای مراقبت بعد از عمل بینی11 آیا پرواز بعد از عمل بینی باعث ایجاد مشکلات و عوارض خطرناک میشود؟

پس از جراحی، بیماران معمولا همان روز از بیمارستان مرخص شده و به خانه می‌روند. اگر شما از شهر دیگری آمده باشید، ممکن است به شما هتل پیشنهاد شود، جایی که آنها از بیماران پس از عمل مراقبت می‌کنند. بسیاری از بیماران برای اولین شب بعد از عمل جراحی حتی اگر اعضای خانواده هم همراه آنها باشند باز هم پرستار استخدام می‌کنند. برای جلوگیری از تورم، باید سر خود را برای چند روز اول بعد از عمل بالا نگه دارید. پس از حذف اسپلینت (قالب پلاستیکی که پس از عمل برای محافظت از استخوان و غضروف بینی استفاده می‌شود) پس از یک هفته، بهبودی اولیه انجام می‌شود. کمپرس یخ باعث کاهش درد و تورم در این دوره از درمان می‌شود. حدود ۱۴ روز طول خواهد کشید تا تورم و کبودی در اطراف بینی و چشم شما کاهش یابد. تغییر رنگ سیاه و آبی پلک‌ها ممکن است دو تا سه هفته طول بکشد تا کاملا ناپدید شود. خیلی مهم است که طی این مدت از تماس مستقیم با نور آفتاب جلوگیری شود ،تا کبودی‌ها بهبود پیدا کنند زیرا ممکن است رسوبات رنگدانه ایجاد کنند که می‌تواند ماه‌ها ادامه یابد. بیماران باید بعد از جراحی بعضی حرکات خاص را محدود کنند,که شامل فعالیت‌های شدید مانند ورزش، خم شدن مکرر و فین کردن بینی می‌شود. حتی باید از برخی فعالیت‌های داوطلبانه، مانند پرواز، اجتناب شود. از آنجایی که چند روز اول بعد از عمل جراحی خونریزی و تورم اتفاق می‌افتد، بیمار باید هنگام دراز کشیدن بینی خود را بالای سینه بگیرد. محدود کردن فعالیت به کاهش تورم و خونریزی کمک می‌کند و دوره بهبودی را تسریع می‌کند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *