اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی با جراحی و تزریق ژل

اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی با جراحی و تزریق ژل

فرورفتگی بینی

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

اگر ریشه بینی -در بالای پل بینی- فرورفته باشد می‌تواند یک تصور بصری از حالتی شبیه به قوز ایجاد کند یعنی احساس شود که یک برآمدگی بر روی پل بینی وجود دارد در حالی که در واقع چنین نیست. در این شرایط باید به درستی تشخیص داده شده و بطور مناسب توسط یک جراح پلاستیک واجد شرایط اصلاح شود.

در درمان فرورفتگی بینی و پیشانی هدف اصلی برجسته کردن پل بینی بدون بالا بردن یا تغییر شکل نوک بینی است که در نتیجه تغییر آشکاری را در شکل، زاویه یا طول نوک بینی ایجاد نمی‌کند. این عمل برای بیمارانی است که شرایط اصلی نوک بینی آنها بهتر بوده و فقط نیاز به اصلاح فرورفتگی پل بینی دارند. به منظور درمان فرورفتگی پیشانی و بینی  وفرورفتگی جمجمه در پیشانی روش‌های مختلفی وجود دارد که در این مقاله روش‌های مختلف و مزایا و معایب هر روش ارائه شده است.

متخصص جراحی زیبایی بینی در طول مشاوره با بیماران، آناتومی بینی شامل موقعیت گلابلا (فضای میان ابروها در بالای بینی) و پل بینی را بررسی می‌کند. در صورتی که گلابلا بیش از حد عقب باشد یا به دلیل ارتفاع پل بینی عقب به نظر برسد، گزینه‌های مختلفی برای برجسته کردن این ناحیه یا تغییر زاویه آن وجود دارد. برای مثال در صورتی که زاویه بین بینی و پیشانی در اثر زیاد بودن ارتفاع پل بینی گود باشد، در این صورت جراح شما اغلب عمل جراحی کاهش قوز بینی را انجام می‌دهد که موجب اصلاح زاویه بینی و پیشانی می‌گردد. اگر پل بینی دارای موقعیت مطلوبی بوده و گود بودن ناحیه بین بینی و پیشانی ناشی از پیشانی فرورفته باشد، در این صورت روش‌های درمانی دیگری از جمله گرافت یا فیلر وجود دارند. در صورتی که برآمدگی پیشانی باعث ایجاد فرورفتگی در بالای تیغه بینی شده باشد، جراح با اصلاح برآمدگی پیشانی به زیبایی بینی کمک خواهد کرد. در صورتی که شما با فرورفتگی جمجمه در ناحیه بین بینی و پیشانی خود مواجه هستید می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش‌های درمان یا رزرو نوبت با شماره‌ ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

درمان فرورفتگی پیشانی برای چه افرادی مناسب است؟


 • بیمارانی که در ساختار بینی دارای فرورفتگی قابل ملاحظه و مادرزادی در زاویه بین بینی پیشانی هستند که کمتر از ۱۰۰ درجه است.
 • افرادی که در آناتومی بینی دارای فرورفتگی آشکار در ریشه بینی به دلیل بالا بودن بسیار زیاد برآمدگی ابرو و فرورفتگی جمجه در پیشانی
 • افراد دارای شیارهای عمیق عرضی در ریشه بینی پیش از جراحی زیبایی بینی
 • اشخاصی که قصد دارند پل بینی و ریشه بینی خود را بالا ببرند اما از طرفی می‌خواهند که اتصال بینی به پیشانی به صورت طبیعی و صاف باشد.
 • افرادی که تمایل به داشتن یک اتصال T شکل بین گلابلا و پل بینی خود دارند.

راه‌های درمان فرورفتگی پیشانی و بینی


تغییر زاویه بین بینی و پیشانی با جراحی کاهش قوز بینی

fpishani1

کوچک کردن قوز بینی یکی از متداول‌ترین درخواست‌های بیماران جراحی زیبایی بینی می‌باشد. در حالی که کوچک کردن قوز بینی ممکن است هدف اصلی جراحی باشد، اما تغییرات ثانویه‌ای برای زیبایی کلی بینی و صورت نیز باید در نظر گرفته شوند. در درجه اول، کوچک کردن قوز بینی ممکن است زاویه زیاد بین بینی و پیشانی را اصلاح کند و باعث شود نوک بینی پایین‌تر از قبل دیده شود. بنابراین چرخش نوک بینی یکی از بخش‌های متداول هر جراحی زیبایی کاهش قوز بینی است. تصویربرداری کامپیوتری برای ارتباط با بیمار جهت نشان دادن تاثیر تغییرات در یکی از اجزای صورت بر خصوصیات دیگر چهره بسیار مفید است.

برجسته کردن گلابلا از طریق گرافت

fpishani2

اگر موقعیت پل بینی مناسب باشد و زیاد بودن زاویه بین بینی و پیشانی در اثر فرورفتگی گلابلا باشد، در این صورت این ناحیه را می‌توان مستقیماً در حین جراحی زیبایی بینی با استفاده از گرافت در ریشه بینی برجسته کرد. نوع گرافت مورد استفاده با دقت انتخاب می‌شود تا از پنهان بودن آن در زیر پوست اطمینان حاصل شود. گرافت‌ها بطور عمده زمانی استفاده می‌شوند که بیمار نیاز به اصلاحاتی در سایر نواحی بینی و نه فقط گلابلا دارد. اگر گلابلا تنها بخشی از بینی باشد که نیاز به اصلاح دارد، اغلب عمل جراحی ضرورتی نداشته و برجسته‌سازی را می‌توان با تزریق ژل انجام داد.

برجسته‌سازی گلابلا با تزریق ژل

fpisahni3

امروزه روش‌های بی‌خطر متعددی برای برجسته‌سازی گلابلا وجود دارند. مواد فیلر بسته به نوع مورد استفاده بین ۳ تا ۱۲ ماه دوام دارند. درمان سریع بوده و درد بسیار جزئی به همراه دارد. در موارد نادر برخی بیماران مقداری کبودی را پس از تزریق ژل تجربه می‌کنند و بنابراین باید این درمان را حداقل یک هفته پیش از یک رویداد مهم انجام داد.

هزینه اصلاح گودی بینی و پیشانی


هزینه درمان فرورفتگی بینی و پیشانی به میزان فرورفتگی و روش اصلاح این گودی بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت دقیق این روش درمانی مشاوره با متخصص به منظور ارزیابی چهره شما و تشخیص بهترین روش درمان امری ضروری است. لازم به ذکر است که این درمان‌ها چون جزو درمان زیبایی محصوب می‌شوند تحت پوشش بیمه و خدمات درمانی قرار نمی‌گیرند.

 

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

6 دیدگاه ها

 1. Sarah می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر
  من ساره ۲۶ ساله مشکل پیشانی برجسته و گودی بینی دارم و نگران هستم که آیا با جراحی این مشکل برطرف میشه

 2. سارا می‌گه:

  سلام آقای دکتر.
  من پیشانیم و ناحیه ابروهام صافه اصلا برآمدگی نداره. باعث شده بینی بزرگم خیلی بزرگتر و برجسته تر باشه، تازه چونه م هم کوچیک و کمی عقبه.
  میخواستم بدونم برای من کاری میشه کرد؟؟؟

 3. فاطمه می‌گه:

  سلام دکتر…من۱۸ سالمه و کنکوری ام و به امیدخدا انشالله که همکارتون بشم….خیلی ذهنم مشغول شده بود و با توجه به اینکه قشنگ یکی یکی جواب دادین به سوالها میخواستم سوالی بپرسم…سینوسهاو بالای پیشانیم طبیعی هستن ولی پیشانیم بلنده و در وسطش بصورت افقی یه فرورفتگی عمیقی دارم و خیلی بدم میادبعلاوه زیر چشمهام خیییلی گوده و کبودی نداره ولی فرورفتگیش زیاده….یک درمان دایمی میخوام نه مثل تزریق چربی که میگن خیلی موقتی هستش…خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *