انواع جراحی‌های زیبایی سینه برای فرم دادن به سینه و گرد کردن آن

35

جراحی زیبایی سینه بهبود چشمگیری را در تناسب اندام ایجاد می‌کند.  جراح زیبایی، به پشتوانه سال‌ها تجربه و تسلط بر دانش روز و تکنیک‌های پیشرفته در بهبود شکل و ظاهر سینه به کمک بانوان و آقایان می‌آیند. متخصص در عمل‌های تخصصی جراحی سینه دانش روز و تکنولوژی پیشرفته جراحی را با هم درمی‌آمیزند تا بیماران از نتایج زیبا و طبیعی برخوردار گردند. به علاوه آقایانی که با مشکل بزرگی سینه مواجه هستند، می‌توانند برای رفع مشکل خود و بازیابی ظاهر عضلانی و مردانه خود به متخصص مراجعه کنند. دستیاران متخصص تمام روش‌های جراحی زیبایی سینه را با حوصله و لحنی ساده به بیمار توضیح می‌دهند و وی را از مزایا و خطرهای احتمالی عمل آگاه می‌کنند.

جهت دریافت مشاوره و گرفتن نوبت می‌توانید با شماره ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱  تماس حاصل نمایید.

گونه‌های متفاوت جراحی زیبایی سینه


 بزرگ کردن سینه بانوان

2

جراحی سینه یکی از متداول‌ترین جراحی‌های زیبایی سینه است که با تکنیک‌های مختلف اما با یک هدف یکسان، یعنی بزرگ کردن سینه انجام می‌شود.

پروتز سینه

پروتز سیلیکونی یا آب نمکی (سالین) در ناحیه سینه قرار داده می‌شود تا سینه بزرگتر و خوش فرم‌تر به نظر برسد. پروتزها یا پشت ماهیچه‌های دیواره قفسه سینه (زیرعضلانی) یا مستقیماً زیر بافت سینه (زیرغده‌ای) قرار داده می‌شود. انواع پروتز سینه معمولاً از طریق برش ایجاد شده روی کنار سینه یا در بعضی موارد اطراف هاله نوک پستان یا زیر بغل وارد بدن می‌شود. البته روش جدیدی ابداع شده است که در آن برای وارد کردن پروتز برش کوچکی نزدیک ناف ایجاد می‌شود و جراح با توجه به تصاویر اندوسکوپ (لوله بلندی که لنز در سر آن قرار دارد) عمل را انجام می‌دهد. جراح پروتز را پس از قرار گرفتن در محل مورد نظر با محلول آب نمک پر می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پروتز سینه کلیک کنید.

تزریق چربی

در عمل انتقال و تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه عمل لیپوساکشن نیز باید به منظور برداشتن چربی از دیگر بخش‌های بدن انجام شود. چربی گرفته شده از بردن خود بیمار پس از تخلیص در سینه تزریق می‌شود. انجام این عمل برای بانوانی توصیه می‌شود که می‌خواهند سینه را اندکی بزرگتر کنند و نتایج طبیعی را ترجیح می‌دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تزریق چربی به سینه کلیک کنید.

لیفت سینه

3

جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) برای بالا بردن سینه‌هایی انجام می‌شود که بنا به دلایلی مانند بارداری، شیردهی یا افزایش سن شل و افتاده شده‌اند. در عمل بالا کشیدن سینه گردی و انحناء سینه با حرکت دادن نوک پستان و هاله اطراف آن و بریدن پوست اضافی شکل بهتری می‌یابد. برخی بانوان ترجیح می‌دهند لیفت سینه همزمان با عمل بزرگ کردن انجام شود تا سینه‌هایی خوش فرم‌تر، بزرگتر و برجسته‌تر داشته باشند. بهتر است بانوانی که قصد دارند در آینده مجدداً باردار شوند یا وزن کم کنند، فعلاً برای انجام جراحی لیفت سینه دست نگه دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیفت و بالا کشیدن سینه کلیک کنید.

کوچک کردن سینه

4

ماموپلاستی کوچک کردن سینه (جراحی سینه ) راه حلی مناسب برای بانوانی است که سینه‌های بسیار بزرگ (مشکل ماکروماستی) دارند. تحمل درد، ناراحتی‌های عصبی، مشکلات زیبایی، دشواری در خرید و انتخاب لباس، ناتوانی در شرکت در فعالیت‌ها و جلب توجه ناخواسته یا خجالت‌آور از دلایل انجام روش کوچک کردن سینه به شمار می‌رود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کوچک کردن و کاهش حجم سینه کلیک کنید.

ترمیم و بازسازی سینه

5

این عمل به منظور ترمیم سینه، معمولاً پس از جراحی برداشتن سینه به دلیل ابتلا به سرطان یا دیگر بیماری‌ها انجام می‌شود. در بازسازی سینه مانند عمل برزگ کردن سینه از پروتز برای ایجاد شکل و اندازه دلخواه سینه استفاده می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ترمیم و بازسازی سینه کلیک کنید.

 ژنیکوماستی

6

هدف از ژنیکوماستی کوچک کردن سینه مردان است که از داشتن سینه‌های بسیار بزرگ ناراحت و خجالت زده‌اند. لیپوساکشن، بریدن بافت غده‌ای اضافی یا ترکیبی از این دو روش تکنیک‌های کوچک کردن سینه به شمار می‌رود. چنانچه ژنیکوماستی توسط جراح پلاستیک مجرب و آموزش دیده انجام شود، عمل کاملاً ایمن و مؤثر خواهد بود و اصلاح مورد نظر به خوبی انجام می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کوچک کردن سینه در آقایان کلیک کنید.

چگونگی انجام جراحی سینه


متخصص پیش از جراحی سینه برای معاینه دقیق سینه دستور انجام ماموگرافی یا رادیولوژی می‌دهند. مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، ایبوپروفن و رقیق کننده‌های خون معمولاً باید پیش از عمل طبق دستور پزشک قطع شود. بیمار باید دستورات پزشک را در مورد نوشیدنی‌ها، غذاها و البسه روز عمل رعایت کند. چون این جراحی یک عمل سرپایی است، بیمار باید همراه داشته باشد تا وی را به منزل برساند و چند روز مراقب‌اش باشد.

البته به خاطر بسپارید که اگرچه جراحی زیبایی سینه شکل و ظاهر سینه را بهبود می‌بخشد و آن را خوش فرم‌تر می‌کند، اما ارتقاء اعتماد به نفس، پایداری عاطفی و حس رضایت تابع عامل‌های بسیار دیگری است. بنابراین افرادی که تمایل به جراحی زیبایی سینه دارند، باید با مراجعه به جراح پلاستیک باتجربه و ماهر در جلسه مشاوره از مزایای عمل آگاه شوند و انتظارات خود از عمل را با جراح در میان بگذارند.

پیش آگهی جراحی زیبایی سینه


پیش آگهی جراحی سینه در اکثر عمل‌ها بسیار خوب است. قریب به اتفاق بانوان پس از عمل احساس بهتری در مورد ظاهر و اندام خود دارند. تمام مشکلات پوستی و دردها معمولاً برطرف می‌شود.هر چند جای زخم جراحی دائمی است، اما معمولاً مشخص نیست چون برش کنار سینه ایجاد می‌شود و جای زخم به مرور محو می‌شود.

عوارض

پیشرفت در روش‌های جراحی و مراقبت پس از عمل احتمال بروز عوارض را تا حد قابل توجهی کاهش داده است. بااین حال جراحی زیبایی سینه ممکن است عوارض زیر را به دنبال داشته باشد:

 • بی‌حس شدن نوک پستان
 • سینه در اثر ضخیم شدن بافت همبند اطراف پروتز سفت می‌شود، شکل آن تغییر می‌کند و بیمار دچار درد می‌شود.
 • امکان پاره شدن یا ترشح داشتن پروتز وجود دارد.
 • موج دار شدن پروتز بر صافی پوست اثر می‌گذارد.
 • گاهی شکل و اندازه دو سینه یکسان نیست.
 • نوک دو پستان در موقعیت مشابه قرار ندارد.

برخی بانوان پس از جراحی به دلیل رضایت نداشتن از نتیجه عمل یا عدم مشاهده بازخورد مناسب از اطرافیان خود دچار سرخوردگی و ناامیدی می‌شوند.

مراقبت پس از عمل

بیمار پس از جراحی زیبایی سینه باید در زمان تعیین شده برای معاینه و کشیدن بخیه‌ها به جراح مراجعه کند. بیماران پس از جراحی باید مدتی از سینه بند جراحی مخصوص استفاده کنند تا شکل سینه‌ها حفظ شود. مصرف مسکن به کاهش درد کمک می‌کند و ماساژ سینه از سخت شدن بافت همبند اطراف پروتز جلوگیری می‌کند.

 

ترمیم یا بازسازی سینه یکی از عمل‌های جراحی زیبایی و پلاستیک متعددی است که متخصص در انجام آن مهارت دارند. عمل بازسازی سینه غالباً پس از انجام عمل ماستکتومی (پستان‌برداری) بر روی بیماران مبتلا به سرطان سینه یا بیماری‌های دیگر ضرورت می‌یابد.

متخصص جراحی زیبایی، با اتکا به تجربه و تسلط بر دانش روز و تکنیک‌های پیشرفته، سینه‌ها را متناسب با شکل بدن و خواسته بیمار به شیوه‌ای بازسازی می‌کنند که کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بازسازی سینه و گرفتن نوبت می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:  ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱

102

بازسازی سینه با پروتز

برای ترمیم سینه با پروتز ایمپلنت سینه طی عمل جراحی در محل سینه قرار می‌گیرد تا شکل و اندازه سینه بازسازی شود. این عمل، که در اصطلاح پزشکی ماموپلاستی نامیده می‌شود، غالباً در قالب بخشی از جراحی بازسازی سینه پس از ماستکتومی انجام می‌شود.

پروتز سینه در شکل‌ها و اندازه‌های گوناگون عرضه می‌شود تا نتیجه‌ای کاملاً طبیعی به دست آید. دو نوع پروتز وجود دارد:

 • پروتز پر شده با سرم آب نمک (سالین)
 • پروتز سیلیکونی

پروتزهای سالین حاوی پوسته‌های سیلیکونی پر شده با سرم آب نمک. پروتزهای سیلیکونی در اصل پوسته‌های سیلیکونی پر شده با سیلیکون هستند. جراح پلاستیک با توجه به آناتومی و انتظارهای بیمار پروتز مناسب را انتخاب می‌کند.

بازسازی اتولوگ سینه (با بافت بدن خود بیمار)

در بازسازی سینه با بافت بدن خود بیمار، برخلاف پروتز، چربی و پوست زنده و بخشی از ماهیچه از قسمت دیگری از بدن خود بیمار گرفته و جایگزین بافت سینه‌ای می‌شود که در عمل ماستکتومی برداشته شده است. پیکرتراشی این بافت پس از انتقال و پیوند موفقیت‌آمیز این بافت انجام می‌شود تا شکل و اندازه سینه جدید کاملاً با سینه دیگر همخوانی داشته باشد و تقارن برقرار شود.

مزایای این روش بازسازی سینه عبارت است از:

 • چون از بافت بدن خود بیمار استفاده می‌شود، جسم خارجی وارد بدن بیمار نمی‌شود.
 • نتایج ماندگاری بالا دارد. پروتز ممکن است پاره شود و نیاز به جایگزینی داشته باشد، حال آن که بافت پیوند زده شده تا پایان عمر آسیب نخواهد دید.
 • چنانچه این روش برای بازسازی سینه انتخاب شود، در مرحله بعد باید ناحیه اهدا کننده بافت مشخص شود. در مجموع امکان انتقال بافت از ۵ بخش بدن وجود دارد و معمولاً شکم یا کمر و پشت بدن شدن به عنوان ناحیه اهدا کننده تعیین می‌شود.

جراح تمام روش‌ها را به بیمار توضیح می‌دهد و در نهایت مناسب‌ترین تکنیک را با توجه به نیازها و ترجیح بیمار انتخاب می‌کند.

زمانبندی عمل بازسازی سینه


زمانبندی بازسازی سینه عامل مهم دیگری است که باید در نظر گرفته شود. این جراحی یا همزمان با ماستکتومی یا پس از تکمیل عمل انجام می‌شود.

ترمیم سینه صرف نظر از انجام آن کیفیت زندگی بیمار را با ارتقاء حس اعتمادبه‌نفس و خوش‌اندام ساختن وی، بهبود می‌بخشد.

بازسازی ترکیبی نوک و هاله دور پستان


بسیاری از بانوان پس از بازسازی سینه تصمیم می‌گیرند تا ترمیم نوک پستان، از جمله تاتوی نوک سینه، را نیز انجام دهند. تاتوی نوک پستان یا میکروپیگمنتیشن رنگ و تجمع رنگدانه‌های این ناحیه را تغییر می‌دهد تا سینه طبیعی‌تر به نظر برسد.

مراحل و چگونگی انجام جراحی بازسازی سینه


آمادگی پیش از جراحی

پیروی مو به مو از دستورات پزشک در خصوص آمادگی برای جراحی و رعایت رژیم غذایی سالم برای موفقی جراحی ضروری است.

از آنجایی که شرایط هر بیمار منحصر به فرد است، طبعاً نتایج عمل بازسازی سینه یکسان نیست. بیمار باید از نظر روانی آمادگی انجام چند عمل را داشته باشد و با گروه معالج همکاری کند تا بهترین نتیجه به دست بیاید.

دوران بهبود و مراقبت پس از عمل

بیمار معمولاً ۴ تا ۵ روز پس از عمل در بیمارستان بستری می‌شود تا کاملاً تحت مراقبت باشد.

بیماران پس از پروتز سینه عموماً ناراحتی مختصری را تا یک هفته تحمل می‌کنند و سینه دو تا سه روز به لمس حساس است.

چنانچه انتقال بافت اتولوگ انجام شود، ناراحتی و درد اطراف سینه و ناحیه اهدا کننده بافت پس از دو یا سه هفته تسکین می‌یابد.

حفظ تقارن و همخوانی داشتن سینه جدید و قدیم


متخصص در بازسازی سینه تا حد امکان سینه جدید را همانند سینه دیگر شکل می‌دهند. بانوان در بعضی موارد ترجیح می‌دهند جراحی بر روی هر دو سینه انجام شود تا از همخوانی نتیجه مطمئن باشند. در چنین شرایطی عمل‌های دیگری مانند لیفت سینه موجود یا بزرگتر یا کوچکتر کردن آن انجام می‌شود. برخی بانوان مستعد ابتلا به سرطان سینه تصمیم می‌گیرند تا هر دو سینه برداشته شود و دو سینه بازسازی شده جایگزین آنها شود تا احتمال عود کردن سرطان کاهش یابد.

عوارض و پی‌آمدهای بازسازی سینه


هیچ عمل‌ جراحی بدون عوارض نیست، البته با رعایت توصیه‌های جراح در خصوص مراقبت قبل و بعد از جراحی می‌توان احتمال بروز عوارض را به حداقل رساند. متخصص  در جلسه مشاوره بیمار را از تمامی اثرهای جانبی و عوارض احتمالی عمل آگاه می‌کنند.

جراحی های پلاستیک و زیبایی در کلینیک رز طلایی توسط جمعی از متخصصین جراحی شامل :

آقای دکتر محمد علی اکبری –  آقای دکتر مومنی – خانم دکتر آتشیان  به صورت تیمی انجام می شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *