انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

انواع بینی

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

شکل بینی درست مانند سایر بخش‌های بدن منحصربه‌فرد است، بنابراین بینی افراد با یکدیگر دقیقاً یکسان نخواهد بود. با این‌ حال ویژگی‌های مشترکی وجود دارد که افراد با مقایسه آن‌ها می‌توانند بینی‌های مشابه خود را شناسایی کنند. شکل و ظاهر و مدل بینی توسط فاکتورهای مختلفی تعریف می‌شود که عمدتاً به شکل استخوان و غضروف‌های بینی مربوط می‌شوند. در طی جراحی تغییر فرم بینی، پزشکان می‌توانند با صاف کردن، برجسته کردن، افزایش و کاهش استخوان یا غضروف بینی، شکل بینی را تغییر دهند. گرچه زیبایی امری شخصی و سلیقه‌ای است، اما انواع بینی مزایا و زیبایی‌های خاص خود را دارند، بینی رومی، بینی کوتاه و سربالا و بینی یونانی، محبوب‌ترین شکل‌های درخواست شده توسط داوطلبین جراحی پلاستیک است.

انواع و اقسام مختلفی از بینی در سرتاسر جهان وجود دارد که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌ها و زیبایی‌های منحصربه‌فردی دارند. بسیاری از افراد حالت بینی خود را دوست دارند و بعضی دیگر به دلایل مختلف دوست دارند که تغییراتی در ساختار و شکل ظاهری بینی خود ایجاد کنند. اطلاع از انواع مدل بینی موجود می‌تواند در تصمیم گیری برای تغییر شکل ظاهری بینی در افرادی که به دنبال عمل جراحی برای تغییر شکل بینی خود هستند مفید باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزییات مربوط به عمل جراحی بینی می‌توانید با شماره ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید. متخصصین ما آماده پاسخگویی به کلیه سؤالات شما در این زمینه هستند.

بینی گوشتی

anvae tabiee2 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

بیش از ۲۴ درصد از بینی‌ها در گروه مدل بینی گوشتی طبقه‌بندی می‌شوند. این نوع بینی که در اصطلاح بینی انیشتنی نامیده می‌شود، ظاهری برجسته و برآمده دارد. به‌طورمعمول، بینی‌های گوشتی دارای شکلی بزرگ و برجسته هستند. همچنین بسته به درصد چربی و شکل استخوان ممکن است کوتاه یا دراز باشند.

بینی سر بالا

anvae tabiee3 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

بینی سربالا، که در اصطلاح بینی اسمانی نیز نامیده می‌شود، دقیقاً همان چیزی است که شما انتظار دارید، یک بینی نسبتاً کوچک با یک تورفتگی ظریف در وسط پل بینی و پیش‌آمدگی نوک بینی. طبق گزارش جراحان پلاستیک، بینی سربالا محبوب‌ترین شکل درخواستی از طرف مراجعه‌کنندگان محسوب می‌شود. گاهی اوقات در اجرای آن زیاده‌روی می‌شود، اما صرفه‌نظر از آن، جراحان رینوپلاستی باصلاحیت و متبحر می‌توانند به کمک این فرم از بینی، زیبایی خاصی به چهره افراد ببخشند. حدود ۱۳ درصد افراد بینی سربالا یا اسمانی دارند.

بینی رومی

anvae tabiee4 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

همانند بینی یونانی، نام بینی مدل رومی نیز به این خاطر است که شکل آن شبیه بینی‌های موجود در اغلب مجسمه‌های باستانی رومی است. بینی رومی با منحنی شیب‌دار آن مشخص می‌شود که به‌وضوح از چهره جلوتر می‌آید. اغلب پل بینی یک خم یا منحنی ظریفی دارد. تقریباً ۹ درصد جمعیت جهان بینی رومی دارند.

بینی برجسته یا قوزدار

anvae tabiee5 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

این نوع بینی تقریباً در ۹ درصد از جمعیت جهان یافت می‌شود، بینی قوز دار یکی از شایع‌ترین فرم‌های بینی است که در کل جهان دیده می‌شود. این بینی به واسطه وجود برجستگی بر روی خط بینی متمایز می‌شود که منحنی آن می‌تواند خفیف یا شدید باشد. یکی از بیشترین درخواست‌ها برای عمل جراحی مربوط به افرادی می‌شود که بینی قوزدار دارند، در مقایسه با سایر روش‌های جراحی مانند لاغر کردن آن، عمل رفع قوز بینی (حتی گاهی اوقات عمل بدون تهاجم و بدون بکار گیری از چاقوی جراحی انجام می‌شود) به نسبت ساده‌تر است.

بینی اسناب (snub) (ضخیم و کوتاه)

anvae tabiee6 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

این نوع بینی ظاهری باریک و تیز دارد. از ویژگی‌های دیگر این بینی می‌توان به کوچک‌تر بودن، گرد بودن از زاویه نیم‌رخ و داشتن یک انحنای ظریف در نوک بینی اشاره کرد. این بینی نسبت به بینی اسمانی ظریف‌تر و دوارتر به نظر می‌رسد، بینی اسمانی کمی برجسته‌تر است. در تحقیقات تنها ۵ درصد افراد این نوع بینی را داشته‌اند.

بینی شاهینی

anvae tabiee7 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

بینی شاهینی به واسطه منحنی برجسته و برآمدگی پل بینی متمایز می‌شود. به این دلیل به آن بینی شاهینی گفته می‌شود که ظاهر آن شبیه منقار خمیده عقاب یا سایر پرندگان شکارچی است. همچنین به این بینی، بینی منقاری یا بینی عقابی نیز گفته می‌شود. این نوع بینی تأثیر بسیاری در ظاهر چهره بخصوص از نیم‌رخ می‌گذارد. تخمین زده می‌شود حدود ۴٫۹ افراد بینی شاهینی داشته باشند.

بینی یونانی

anvae tabiee8 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

بینی مدل یونانی گاهی اوقات تحت عنوان بینی صاف نیز نامیده می‌شود، بینی یونانی اغلب مورد حسادت افرادی قرار می‌گیرد که بینی منحنی دارند. این نوع بینی به واسطه صاف بودن بیش‌ازحد پل بینی متمایز می‌شود، به‌طوری‌که هیچ برآمدگی و یا انحنایی در پل بینی دیده نمی‌شود. نام آن از بینی‌های کاملاً صاف مجسمه‌های خدایان یونانی در باستان گرفته شده است. فقط حدود ۳ درصد از افراد، بینی یونانی دارند.

بینی نوبیایی (Nubian)(حبشه‌ای)

anvae tabiee9 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

این نوع بینی یک پل کشیده دارد، اما قاعده بینی پهن است. بینی نوبیایی، بینی پهن نیز نامیده می‌شود. این نوع بینی اغلب در نژادهای آفریقایی دیده می‌شود. این افراد تمایل زیادی برای جراحی پلاستیک دارند و اغلب خواستار آن هستند که بینی آن‌ها باریک‌تر شود.

بینی آسیای شرقی

anvae tabiee10 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

گرچه ظاهر آن از کشوری به کشور دیگر تغییر می‌کند، بینی آسیای شرقی با ویژگی باریک و صاف بودن و همچنین نوک کوتاه‌تر بینی شناخته می‌شود. این شکل از بینی در کشورهای واقع شده در شرق آسیا بسیار شایع است. خیلی از بیماران آسیایی برای افزایش تطابق چهره خود خواستار پهن‌تر کردن بینیشان می‌باشند. از طرف دیگر بسیاری از افرادی که دارای بینی پهن هستند از جراح خود درخواست می‌کنند تا بینی آن‌ها مثل بینی‌های شرق آسیا باریک‌تر گردد.

بینی نیکسونی

anvae tabiee11 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

این بینی به این دلیل بینی نیکسون نام‌گذاری شده است که شبیه بینی سی و هفتمین رئیس‌جمهور امریکا یعنی نیکسون است. بینی نیکسونی یکی از کمترین اشکال دیده شده بینی به‌حساب می‌آید. این نوع بینی برجسته دارای پلی صاف است که یک انحنا در انتهای خود دارد و نوک بینی پهن‌تر می‌شود. کمتر از یک درصد از مردم جهان بینی نیکسونی دارند.

بینی پیازی

anvae tabiee12 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

در کمتر از ۰٫۵ درصد جمعیت جهان این شکل از بینی وجود دارد. در این نوع بینی نوک بینی گرد و دوار است و از نیمرخ ظاهری برجسته و گرد، شبیه پیاز دارد.

بینی کمبو (Combo)

anvae tabiee13 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

اگرچه از لحاظ علمی بینی کمبو به‌خودی‌خود یک بینی مجزا محسوب نمی‌شود، اما بینی کمبو به ترکیبی از ویژگی‌ها اطلاق می‌شود که درنهایت ظاهر بینی را خاص و منحصر به فرد می‌کند. همان‌طور که شاید تاکنون توجه کرده باشید، برخی از افراد مشهور و هنرپیشه‌ها نمونه خوبی از این مثال هستند. این نشان می‌دهد حتی افراد ثروتمند و مشهور دارای بینی خاصی هستند که الزاماً در گروه خاصی طبقه‌بندی نمی‌شود.

سؤالات متداول


 

 1411 1 انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟

عمل رینوپلاستی چگونه عملکرد انواع مدل بینی را بهبود می‌دهد؟

اگرچه رینوپلاستی اغلب اوقات با اصلاحات ظاهری بینی مرتبط است، اما این عمل جراحی را می‌توان برای بهبود عملکرد بینی نیز انجام داد. مشکلات تنفسی  معمولاً از انحراف تیغه‌ی بینی  یا عیوب ساختاری (اسکلتی) دیگری در بینی ناشی می‌شوند. تیغه‌ی بینی، یک غضروف است که در بین دو حفره‌ی بینی قرار دارد. یک تغییر شکل جزئی که از یک صدمه یا به طور طبیعی ایجاد شده است، می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی همیشگی گردد. علائم بروز این مشکلات شامل گرفتگی بینی ، عفونت سینوسی، سردرد، خونریزی بینی  و مشکلاتی در خواب می‌باشد.

بهبودی بعد از عمل زیبایی بینی گوشتی و استخوانی چگونه است؟

اکثر بیماران ر چند روز اول بعد از عمل جراحی بینی‌شان تا حدودی احساس ناراحتی دارند، البته منظور از این ناراحتی درد نیست. ممکن است در این مدت احساس گرفتگی بینی یا سردرد کنید اما این عوارض خیلی سریع برطرف خواهند شد. بسیاری از افراد تنها بعد از چند روز احساس خوبی دارند اما تأثیراتی از این عمل همچنان در ظاهرشان مشهود است، تأثیراتی همچون کبودی و ورم که برای یک یا دو هفته ادامه خواهد داشت. برخی افراد ترجیح می‌دهند که در طی این مدت، کارشان را در خانه انجام دهند. بعد از چند هفته، بخش عمده‌ای از ورم و همه‌ی کبودی باید از بین برود. ممکن است تا یک سال، نشانه‌هایی از ورم همچنان در صورت وجود داشته باشد، اما کسی متوجه آن نخواهد شد. اکثر بیماران روند بهبودی‌شان را به طور خوشایند و رضایت بخش سپری می‌کنند.

آیا برای انجام عمل زیبایی بینی محدودیت سنی وجود دارد؟

اغلب اوقات نوجوانان درباره‌ی انجام عمل رینوپلاستی برای تغییر سایز و فرم بینی‌شان سؤال می‌کنند، خصوصاً اگر از فرم بینی خود ناراضی باشند و آن‌ها را آزار می‌دهد. اگر این عمل بنا بر دلایل زیبایی انجام شود (هیچ مشکلی در رابطه با تنفس در فرد وجود نداشته باشد)، بهترین کار این است که این عمل تا زمانی که بینی به رشد کامل خود برسد به تعویق انداخته شود. این زمان معمولاً برای دخترها در حدود سن ۱۶ سالگی و برای پسرها در حدود شن ۲۷ یا ۱۸ سالگی است. همچنین این نکته حائز اهمیت است که بیماران خیلی جوان، پیش از اقدام به هر گونه عمل پلاستیک و زیبایی، باید از لحاظ احساسی به بلوغ رسیده باشند. متخصصین زیبایی معمولاً این موضوع را با بیماران جوان و والدینشان در میان می‌گذارند. برای بیماران بزرگ‌سال و سنین بالاتر هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، اگرچه درصد اقدام به عمل زیبایی بینی در بین مردان و زنان بالاتر از سن ۴۰ سال پایین‌تر است. اگرچه برخی بیماران به خاطر نگرانی‌هایی که در رابطه با بالا رفتن سنشان (مانند افتادگی بینی) دارند، در واقع در سنین بالاتر اقدام به عمل جراحی بینی می‌کنند.

نتایج عمل بینی با نوک پهن چه زمانی قابل مشاهده است؟

به طور کلی، بیمارانی که از نتایج عمل زیبایی بینی‌شان ناراضی و ناامید شده‌اند، باید صبر کنند تا بینی‌شان کاملاً بهبود یابد. حتی بعد از برطرف شدن ورم باقی مانده و بعد از اینکه کبودی کاملاً از بین رفت، بینی ممکن است هنوز هم برای یک عمل جراحی دیگری آمادگی نداشته باشد. همچنین بهتر است این نکته را در ذهن خود داشته باشید که نتایج نهایی حاصل از عمل جراحی بینی ممکن است تا یک سال یا بیشتر کاملاً ظاهر نگردند. البته استثنائاتی وجود دارد و بهترین کار این است که بیمار با یک جراح پلاستیک متخصص در زمینه‌ی رینوپلاستی ثانویه یا ترمیمی مشورت کند تا معلوم کند که آیا باید این عمل را بدون درنگ و بدون یک سال صبر کردن انجام داد یا خیر.

آیا بینی‌های گوشتی بعد از عمل به حالت قبلی‌شان قبل از عمل بازخواهند گشت؟

سؤالی که مکرراً از پزشکان پرسیده می‌شود این است که آیا بعد از عمل جراحی زیبایی روی بینی گوشتی، بینی به حالت قبل از عمل خود بازمی‌گردد یا خیر؟ پاسخ این است که در مورد دستیابی به بهترین نتایج بعد از این عمل، بعد از شش ماه هیچ تغییری در بینی مشاهده نخواهد شد و بینی در همان فرم خود باقی خواهد ماند.

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
انواع مختلف مدل بینی طبیعی کدامند؟
۴٫۵ از ۴ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *