بارداری و حاملگی قبل یا بعد از جراحی بینی؟

بارداری و حاملگی قبل یا بعد از جراحی بینی؟

بارداری و حاملگی قبل یا بعد از جراحی بینی؟

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

اندازه و شکل بینی شما می‌تواند تفاوت آشکاری در چهره شما ایجاد کند. نارضایتی از فرم بینی می‌تواند ضربه جدی به اعتماد به نفس شما وارد کند. ممکن است برخی اوقات احساس ‌کنید بینی شما با بقیه اجزای صورتتان تناسب و هماهنگی ندارد و یا از شکل و یا مکان آن ناراضی هستید. این موضوع می‌تواند مسائل دیگری مانند تصمیم شما برای فرزندآوری را تحت تأثیر قرار دهد.

برای انتخاب زمان مناسب جراحی بینی و اطمینان از بارداری قبل از جراحی بینی یا بعد از آن یک مشاوره مناسب و در نظر گرفتن تمام جوانب و شرایط فردی راهگشا خواهد بود.

یکی از دغدغه‌های بسیاری از خانم‌ها انتخاب زمان مناسب برای جراحی بینی قبل یا بعد از بارداری است. انواع مختلف بینی از جمله بینی گوشتی و استخوانی یا بینی دارای شکستگی و انحراف جراحی خاص خود را می‌طلبد و نتایج جراحی‌های مختلف همچون جراحی ترمیمی و یا عروسکی نیز متفاوت است. مشاوره و توضیحات کامل یک متخصص به شما کمک خواهد کرد تا طبق شرایط فردی خود مناسب‌ترین تصمیم را در این زمینه بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت می‌توانید با ما ۰۲۱۲۲۲۸۳۰۰۰ حاصل نمایید .

جراحی زیبایی بینی چیست؟


d3 1 بارداری و حاملگی قبل یا بعد از جراحی بینی؟

جراحی زیبایی بینی، عملی برای بهبود هماهنگی و تناسب بینی با اجزای صورت است. این جراحی همچنین می‌تواند اختلال تنفس ناشی از نقص ساختاری در بینی را اصلاح کند.

مواردی که با عمل جراحی زیبایی بینی می‌توان اصلاح کرد عبارتند از:

  • اندازه بینی در رابطه با تعادل صورت
  • عرض پل بینی و یا اندازه و موقعیت سوراخ‌های بینی
  • نیم‌رخ بینی دارای قوز قابل مشاهده و یا فرورفتگی در ابتدای پل بینی
  • نوک بینی بزرگ یا پهن، افتادگی نوک بینی، نوک بینی سربالا، عقابی
  • سوراخ‌های بینی بزرگ و گشاد و یا رو به بالا
  • عدم تقارن بینی

اگر خواهان بینی متقارن‌تری هستید، خوب است بدانید که چهره همه افراد دارای درجاتی از عدم تقارن است. جراحی هم ممکن است یک بینی کاملاً متقارن را به شما ارائه ندهد. با این حال هدف اصلی، ایجاد تعادل صورت و اصلاح نسبت بینی با اجزای صورت شماست.

آیا تغییرات وزن در دوران بارداری، نتایج جراحی زیبایی بینی را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟


d4 1 300x300 بارداری و حاملگی قبل یا بعد از جراحی بینی؟

این امر قاعدتاً نباید مشکلی ایجاد کند. شما در دوران بارداری، به دلیل احتباس مایعات، مقداری افزایش وزن خواهید داشت. بنابراین در مناطقی از بدن خود از جمله صورت و شاید بینی، تورم را مشاهده خواهید کرد. این باعث می‌شود بیشتر احساس گرفتگی بینی کنید و علائم و نشانه‌های انحراف تیغه بینی شما بیشتر مشهود گردد، که این قطعاً آزار دهنده‌تر خواهد بود. صبور باشید و در خصوص گزینه‌های درمان پزشکی با متخصص زنان خود مشورت کنید.

نگران نباشید و به راه خود ادامه دهید. با این حال، برخی از زنان در دوران بارداری، در بدن خود احتباس آب ندارند و این امر فقط به بدن شما بستگی دارد.

تورم و احتباس مایعات در بدن می‌تواند یک احتمال باشد و اکثر مطالعات نشان می‌دهد که افزایش یا کاهش وزن بر نتیجه جراحی زیبایی بینی تأثیر نمی‌گذارد. ذکر این نکته مهم است که در دوران بارداری بعد از جراحی بینی، مصرف داروهای مسکن و انجام جراحی زیبایی تحت بی‌هوشی، جایز نیست.

چه مدت بعد از جراحی زیبایی بینی می‌توانید باردار شوید؟


d5 1 بارداری و حاملگی قبل یا بعد از جراحی بینی؟

بعد از جراحی بینی، تا پایان داروهای خود صبر کنید

بسیاری از جراحان ادعا می‌کنند که بارداری با التیام بینی پس از جراحی زیبایی تداخلی ندارد و شما می‌توانید به محض توقف مصرف هر نوع داروی تجویز شده بعد از عمل جراحی بینی خود و یا در زمان توصیه شده توسط متخصص زنان / پزشک زایمان، باردار شوید. سایر جراحان ادعا می‌کنند که بارداری قاعدتاً نباید نتیجه جراحی زیبایی بینی را پس از ۴-۶ ماه تحت تاثیر قرار دهد.

پس از عمل جراحی بینی، مدت زمانی که باید برای باردار شدن صبر کنید، بستگی دارد به فرآیند درمان فردی و داروهایی که مصرف می‌کنید. جراحان زیبایی بینی معمولاً داروی آنتی‌بیوتیک و مسکن را تجویز می‌کنند. هنگامی که در تلاش برای باردار شدن هستید، این دو داروی قوی نباید در سیستم بدن شما موجود باشد.

برای رعایت احتیاط، بعد از پایان مصرف داروهای خود، یک هفته اضافه‌تر صبر کنید، سپس می‌توانید برنامه‌ریزی برای بارداری خود را شروع کنید.

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *