بالا کشیدن ابرو

بالا کشیدن ابرو

بالا کشیدن ابرو

از نظر زیباشناسی چشم ها مهمترین جزو صورت هستند. چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی هستند. متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن ، علائم پیری را نشان می دهند. به دلیل همین حساسیت ، هر روز افراد بسیاری با استفاده از جراحی زیبایی پلک چشم ، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می برند.

عمل جراحی  پلک ها که اصطلاحا بلفاروپلاستی نامیده می شود، برای برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده است .

البته پف پلک ها همیشه ناشی از افزایش سن نیست ، بلکه در مواردی پف پلک ها یکی از علائم بیماری های متابولیکی مثل کم کاری یا پرکاری تیروئید است. بدیهی است در چنین حالتی به جای اصلاح پف پلک با جراحی زیبایی، باید بیماری متابولیکی را درمان کرد.

تاثیر افزایش سن برروی پلک بالا و پایین، مختصری با یکدیگر متفاوت است . در پلک بالا این تاثیر معمولا به شکل افزایش تدریجی مقدار پوست پلک، خود را نشان می دهد.در مواردی این افزایش پوست به قدری زیاد است که میدان دید فرد را نیز محدود می کند، اما تظاهر افزایش سن در پلک پایین معمولا به شکل پف پلک وچین های ظریف و بیرون زدگی کیسه های چربی بروز می کند.

آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی لیفت ابرو یا بالا کشیدن ابرو هستید؟

اگر شما دارای یکی از مشخصات زیر هستید کاندید مناسبی برای عمل جراحی بالا کشیدن ابرو به حساب می آیید:
اگر گوشه های ابروی شما در موقعیتی پایین تر از ایده آل قرار دارند و این امر باعث شده است که صورت شما غمگین یا خسته به نظر برسد.
اگر کناره های ابروهای شما در مقایسه با یکدیگر در یک سطح نیستند.

 

جراح چگونه شما را برای جراحی لیفت ابرو یا بالا کشیدن ابرو ارزیابی میکند؟

در خلال مشاوره قبل از جراحی زیبایی ، جراح صورت شما را از نظر موقعیت ابروها، زیبایی چشم ها و پلک ها، وضعیت استخوانی، ساختمانهای زیر پوستی، ضخامت پوست، و ساختار چین و چروکها تحت بررسی و ارزیابی قرار میدهد. این اطلاعات در برنامه ریزی جهت عمل جراحی شما مورد استفاده قرار میگیرد و جراح زیبایی بر اساس معاینه و ارزیابی صورت شما تکنیک مناسب برای شما را انتخاب می نماید. اصلاح نا زیبایی های ابرو ممکن است علاوه بر جراحی لیفت ابرو نیاز به جراحی زیبایی دیگری نظیر جراحی کشیدن و لیفت پیشانی، جراحی زیبایی پلک، تزریق بوتاکس یا غیره داشته باشد. در زمان مشاوره جراح شما میتواند اطلاعات لازم در مورد نیاز یا عدم نیاز به این اقدامات را در اختیار شما قرار دهد.

اثرات ناشی از جراحی کشیدن ابرو چقدر دوام می آورند؟
همانند کشیدن صورت، مدت بقای اثرات کشیدگی ابرو به چنیدن عامل بستگی درد. در افرادی که مواد مخدر مصرف نمی کنند، در معرض نور خورشید قرار نمی گیرند و در شرائط جسمانی و سلامت ایده آلی به سر می برند، کشیدگی ابرو حالت خود را ۱۰ ـ ۵ سال حفظ می کند. ولی افرادی که از پوستشان به خوبی مراقبت نمی کنند، کشیدن ابرو در آنها تنها ۵ سال دوام می آورد.

جراحی آندوسکوپیک کشیدن ابرو به چه معناست؟

این جراحی یعنی اینکه جراح شما برای جراحی از یک تلسکوپ کوچک به قطر یک مدادپاک کن استفاده می کند. وقتیکه تلسکوپ وارد پوست می شود، آن منطقه در یک صفحه تلویزیونی نمایش داده می شود.
ای نوع جراحی مزایای زیادی دارد. نخست اینکه، جراحی آندوسکوپیک دست جراح را در کار کردن با ابرو باز می گذارد. یکی از معمولترین نتایج حاصل از این نوع عمل، از بین رفتن حالت عصبانیت یا اخم در بین چشمان است. همچنین این نوع جراحی امکان عفونت کمتر تغیرات حسی، زخم شدگی و عوارض جانبی کمتری را فراهم می کند. علاوه بر این در این نوع جراحی آسیبی به موها نمی رسد.

اثرات ناشی از جراحی کشیدن ابرو چقدر دوام می آورند؟

همانند کشیدن صورت، مدت بقای اثرات کشیدگی ابرو به چنیدن عامل بستگی درد. در افرادی که مواد مخدر مصرف نمی کنند، در معرض نور خورشید قرار نمی گیرند و در شرائط جسمانی و سلامت ایده آلی به سر می برند، کشیدگی ابرو حالت خود را ۱۰ ـ ۵ سال حفظ می کند. ولی افرادی که از پوستشان به خوبی مراقبت نمی کنند، کشیدن ابرو در آنها تنها ۵ سال دوام می آورد.

eyelid بالا کشیدن ابرو
چه تفاوتی بین جراحی آندوسکوپیک کشیدن ابرو و کشیدن صورت وجود دارد؟

جراحی آندوسکوپیک با تقبل هزینه لیفت ابرو می تواند ابرو را پایین تر یا بالاتر ببرد و قسمت های بالایی و پایین پلک را ترمیم کند. اگر عمل کشیدن صورت نیز انجام شود، جراح می تواند طی این عمل صورت را نیز جوانتر کند و تمام قمستهای زیر چشم، نواحی مختلف صورت از بینی تا اطراف دندانها را جراحی کند. در جراحی صورت، گونه ها زیباتر می شوند و چربی اطراف گونه ها برداشته می شوند. در این عمل می توانیم که کیس های زیر پلک را درمان کنیم و با رفع حالت پژمردگی از اطراف چشم ها فرد را از سن واقعیش جوانتر جلوه دهیم. برای مقایسه حالات چشم ها به عکس های قبل و بعد از عمل رجوع کنید.

۵ نکته پس از جراحی پلک و کشیدن ابرو

۱) بعد از اینکه به هوش آمدید، روی چشمانتان پدهای آغشته به محلول iced saline خواهید دید. اینها باعث کوچک ماندن تورم ها و کوفتگی های بعد از جراحی می شوند. به علت مالیده شدن پماد چشمی که بعد از عمل به چشم شما مالیده شده است، دیدتان تار خواهد بود. همچنین ممکن است از چشم تان اشک بیاید که این به علت تورم است، این تورم طی هفته اول جراحی می خوابد.
۲) نوشیدن مایعات، راه رفتن به صورت ملایم و آهسته و نظارت روی پدهای چشم از اقداماتی است که باید رعایت کنید. باید هر ۲۴ ساعت یک بار این پدها را عوض کنید.
۳) برای برداشتن پدها ۳ روز بعد باید مراجعه کنید. برداشتن این پدها ایجاد ناراحتی کمی می کند. برای رفع این ناراحتی یک ساعت قبل از مراجعه داروی مسکن مصرف کنید.
۴) تا ۲۴ ساعت بعد از عمل، پدهایی را که در آب یخ خیسانده شده اند را روی چشمان تان بگذارید. پدها را هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه عوض کنید. پدها باید همیشه خیس نگه داشته شوند وزن آب به همراه دما به کوچک ماندن کوفتگی کمک می کند. یک کیسه کوچک حاوی نخود یا ذرت یخ زده را روی پدهای چشم ها بگذارید. مواظب باشید که کیسه مستقیما روی پوست نباشند. یک دستمال یا حوله بین کیسه و پوست تان بگذارید.
۵) هنگام خواب به وسیله یک پنبه پمادهای اضافه را از روی بخیه ها پاک کنید. سپس پماد چشم را روی بخیه های پلک و قسمت داخلی پلک بمالید. تا زمانی که بخیه ها وجود دارند باید این کار را ۲ بار در روز انجام دهید (صبح و عصر). ولی فقط هنگام خواب پماد را درون پلک پائینی بمالید. مالیدن این پماد درون پلک زیری باعث تیرگی و تارشدن دید می شود، بنابراین بهترین زمان برای این کار بلافاصله قبل از استراحت عصرگاهی است. بخیه هایی که به وسیله پماد چرب و لغزنده شده اند در هنگام برداشتن درد کمتری ایجاد می کنند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *