روش های برداشتن خال صورت

روش های برداشتن خال صورت

برداشتن خال گوشتی

خال که در اصطلاح پزشکی نووس نامیده می شود دسته هایی از سلول های رنگدانه دار هستند که به صورت نقاط تیره و کوچک پوست ظاهر می شود و در اندازه و رنگ های مختلف هستند. خال ها عموما بر روی صورت، دست، پا و نیم تنه ظاهر می شود، اما می توانند در هر جایی از بدن بوجود بیایند. اگر چه اغلب خال های پوستی بی ضرر و بی خطر هستند، در موارد نادر پیش سرطانی می شوند و باید با جراحی آنها را برطرف کرد. بعضی از بیماران ترجیح می دهند با استفاده از روش های برداشتن خال صورت و بدن به شکل طبیعی یا با جراحی یا با لیزر بنا به دلایل زیبایی خال های خوش خیم خود را بردارند. خال های پوستی معمولا ظاهر تیره رنگ و یکپارچه ای دارند و اغلب از پوست بیرون زده اند. خال های غیرمعمولی معمولا نسبت به خال های معمولی بزرگ تر هستند و رنگ و لبه های نامنظمی دارند. این خال ها پیش سرطانی در نظر گرفته می شود و احتمال تبدیل آنها به سرطان پوست ملانوم نسبت به خال های معمولی بیشتر است. در ادامه به بحث انواع خال و براشتن خال صورت میپردازیم.

انواع خال

خال های صورت و بدن معمولا ظاهر تیره رنگ و یکپارچه ای دارند و اغلب از پوست بیرون زده اند. خال های غیرمعمولی معمولا نسبت به خال های معمولی بزرگ تر هستند و رنگ و لبه های نامنظمی دارند. این خال ها پیش سرطانی در نظر گرفته می شود و احتمال تبدیل آنها به سرطان پوست ملانوم نسبت به خال های معمولی بیشتر است. با از بین بردن خال های صورت زیبایی خود را دوچندان کنید.

خال گوشتی چیست؟

خال گوشتی (یا آنچه در اصطلاح پزشکی به آن نوی گفته می شود) بر روی پوست رشد کرده و رنگ آن از رنگ طبیعی پوست تا قهوه ای یا مشکی را شامل می شود. خال گوشتی ممکن است در هر نقطه از پوست یا پوشش مخاطی به صورت تکی یا گروهی ایجاد شود. اکثر خال ها در اوایل کودکی و در طول ۲۰ سال اول زندگی ایجاد می شوند. این موضوع برای یک فرد عادی است که بین ۱۰ تا ۴۰ خال در بزرگسالی داشته باشد. بعضی از خال ها در سنین بالاتر ایجاد می شوند. چرخه عمر یک خال بطور متوسط در حدود ۵۰ سال است. با گذشت زمان، خال ها معمولاً به آرامی تغییر می کنند، بزرگتر شده و کم رنگ تر می شوند. اغلب، در محل خال مو رشد می کند. بعضی از خال ها در تمام مدت زندگی فرد تغییر نمی کنند و بعضی دیگر با گذشت زمان به آرامی از بین می روند. از آنجایی که خال های پوستی غیرمعمولی بیشتر به سرطان پوست ملانوم (شکل شدیدتر سرطان پوست) تبدیل می شوند، نظارت بر تغییر در شکل، اندازه یا رنگ آنها ضروری است. در صورتی که خالی دارد که پزشک شما تصور می کند سرطانی باشد، او یک نمونه بافت برمی دارد. در صورتی که این نمونه نشانه های سرطان را در برداشته باشد، از بین بردن خال صورت و بدن ضروری است. خال های گوشتی معمولا دو نوع هستند که انواع آن در ادامه ذکر شده است:

1234 روش های برداشتن خال صورت

خال های گوشتی مادرزادی: خال هایی هستند که در زمان تولد ظاهر می شوند. این خال ها در بین حدود ۱ نفر از هر ۱۰ نفر مشاهده می شوند. نتایج بررسی های انجام شده نشان می دهند احتمال تبدیل این خال ها به ملانوم بیشتر از خال هایی است که پس از تولد ظاهر می شوند. اگر خال بزرگتر از ۸ اینچ باشد، احتمال سرطانی شدن آن بیشتر از انواع دیگر خال ها می باشد.

خال های گوشتی غیر معمول: خال هایی که بزرگتر از پاک کن یک مداد هستند و ظاهری نامرتب دارند. این خال ها می توانند دارای رنگ قهوه ای تیره غیر یکنواخت یا روشن باشند یا لبه های نامتوازن داشته باشند. این خال ها به واسطه ویژگی های ژنتیک فرد ایجاد می شوند و ممکن است فرد بیش از ۱۰۰ مورد از این خال ها در بدن خود داشته باشد. افرادی که خال های گوشتی غیر معمول دارند، به احتمال بیشتر به ملانوم بدخیم (سرطانی) مبتلا می شوند. به همین خاطر هرگونه تغییر ایجاد شده در این خال هاو یا از بین بردن خال باید توسط متخصص پوست برای بررسی احتمال ابتلا به سرطان پوست معاینه شود و بعد اگهر موردی نبود آن را بردارد.

علل ایجاد خال های گوشتی سلول های پوستیی هستند که به صورت گروهی به جای پخش شدن در پوست در یک نقطه تجمع می کنند. این سلول ها در اصطلاح ملانوسیت نامیده می شوند و دارای رنگ دانه هایی هستند که در ابتدا به رنگ طبیعی پوست است. خال ها ممکن است در ادامه در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طول سال های ۳ تا ۹ سالگی یا در زمان بارداری تیره تر شوند.

خال سرطانی

اکثر خال ها خوش خیم و بی خطر (غیر سرطانی) هستند. فقط خال هایی از نظر پزشکی نگرانی محسوب می شوند که دارای ظاهری متفاوت نسبت به سایر خال های بدن باشند یا خال هایی که بعد از سن ۲۰ سالگی نمایان می شوند. اگر شما متوجه ایجاد تغییر در رنگ، ضخامت، اندازه یا ظاهر خال خود شدید، باید با یک متخصص پوست در این رابطه ملاقات کنید. شما همچنین باید وضعیت خال های خود را در صورتی که خال ها دچار خون ریزی، ترشح، خارش، درد یا حساسیت شدند، توسط پزشک متخصص مورد معاینه قرار دهید. وضعیت پوست خود را با یک آینه معاینه کنید یا از سایرین بخواهید به شما در این زمینه کمک کنند. بطور خاص به ناحیه هایی از پوست خود توجه کنید که اغلب در معرض نور خورشید هستند. برای مثال دست ها، بازوها، سینه، گردن، صورت و گوش ها معمولاً در معرض تابش نور خورشید می باشند. اگر وضعیت خال های شما با گذشت زمان تغییر نکرده است، نیازی به نگرانی درباره آنها نیست. به هر حال موارد زیر از علائم با اهمیتی هستند که می توانند نشان دهنده ایجاد مشکل برای شما در ارتباط با وضعیت خال ها باشند. اگر یک خال در بدن شما یکی از علائم زیر را داشت، بلافاصله لازم است موضوع را با متخصص پوست در میان گذارید:

 • تقارن: هنگامی که نصف یک خال با نصف دیگر آن مطابقت نداشته باشد.
 • مرز: هنگامی که مرز یا لبه خال ناهموار شده، شفاف یا نامنظم باشد.
 • رنگ: هنگامی که رنگ خال در تمام سطح آن مشابه نباشد یا اگر در این رنگ سایه هایی به رنگ برنزه، قهوه ای، سیاه، آبی، سفید یا قرمز وجود داشته باشد.
 • ضخامت: اگر ضخامت یک خال بزرگ از پاک کن یک مداد باشد.
 • تکامل: اگر خال ها در حال بزرگ شدن باشند؛ یا وضعیت آنها با گذشت زمان تغییر کنند.

رایج ترین محل شکل گیری ملانوم (یک نوع از سرطان پوست) در مردان در کمر و در زنان در پایین پا است. ملانوم رایج ترین نوع سرطان در زنان در سنین بین ۲۵ تا ۲۹ سال می باشد.

روش های برداشتن خال

اگرچه درمان خال صورت برای بیمارانی که به ملانوم مبتلا شده اند ضروری است، بسیاری از بیماران ترجیح می دهند به عنوان یک اقدام احتیاطی یا به دلیل اینکه ظاهر خال خود را دوست ندارند، اقدام به برداشتن خال صورت یا بدن نمایند. برای افرادی که می خواهند بنا به دلایل زیبایی خال خود را بردارند، روش های جراحی، لیزر یا طبیعی برای از بین بردن خال آنها مورد استفاده قرار می گیرد. بیمارانی که خال های سرطانی دارند، جراحی تنها راه موثر برای از بین بردن خال است. روش های مختلفی برای برداشتن خال وجود دارد. هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. شما باید هر روش را به دقت مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید که کدام روش برای مورد مخصوص شما مناسب تر است. از عمل جراحی برای برداشتن خال گوشتی نیز می توان استفاده می شود. دلیل انجام این عمل جراحی می تواند به خاطر ایجاد تغییرات در ظاهر یا رنگ، یا ناهموار شدن، وجود درد یا ایجاد مشکلات حرکتی برای فرد باشد. برداشتن یک خال گوشتی در عمل جراحی زیبایی معمولاً به سرعت و ساده انجام می شود. این نوع جراحی بر روی بیماران یک عمل سرپایی است که نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد. این عمل جراحی معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود، به این معنی که ناحیه مورد نظر پوست در حالی که شما بیدار و هوشیار هستید، بطور کامل بی حس می شود. از داروهای بی حس می توان همراه با یک بی هوشی موضعی برای احساس راحتی بیشتر بیمار در طول عمل جراحی استفاده کرد. در اکثر موارد، برای این عمل جراحی استفاده از بی حس یا بی هوشی موضعی نیاز نیست. تصمیم گیری درباره این موضوع بستگی به روش درمان خال انتخاب شده و اندازه، موقعیت و تعداد خال های گوشتی دارد که قصد برداشتن آنها در عمل جراحی وجود دارد. تکنیک دقیق مورد استفاده برای برداشتن خال گوشتی بستگی به عواملی همچون شرایط بیمار، اندازه و موقعیت خال در بدن دارد. اکثر خال ها با استفاده از یک چاقوی جراحی برداشته می شوند و سپس محل آن با بخیه بسته می شود. بعضی خال ها ممکن است تا سطح پوست برداشته شوند. در عوض برای برداشتن برخی خال های دیگر، می توان خال را با نیتروژن مایع منجمد کرد یا به وسیله ی برداشتن خال صورت با لیزر استفاده کرد. در نتیجه این عمل جراحی معمولاً زخم بر روی پوست ایجاد می شود. میزان بزرگی و قابل توجه بودن این زخم بستگی به نوع عمل جراحی دارد. به این ترتیب یک زخم بر روی پوست ایجاد می شود که معمولاً در طول یک یا دو هفته ترمیم و بهبود پیدا می کند. هر گونه ورم ایجاد شده در محل جراحی در طول چند هفته بطور کامل بر طرف می شود. اکثر زخم های ایجاد شده در طول یک سال پس از عمل جراحی بطور چشمگیر بهبود پیدا کرده و اثری از آنها باقی نمی ماند.

شما می توانید برای برداشتن خال صورت یا بدن از جراح زیبایی یا متخصص امراض پوستی کمک بگیرد. این افراد عموما روش های متعددی را عرضه می کنند و شما باید از بین انها روش مورد نظر خود را انتخاب کنید. هزینه درمان، میزان درد، طول درمان، احتمال ایجاد جای زخم، احتمال بازگشت خال مسائلی هستند که باید قبل از تصمیم گیری در مورد آنها با پزشک صحبت کنید. شما می توانید خال های خود را داغ کنید و بسوزانید. یا می توانید آنها را اصلاح کنید و از بین ببرید یا اینکه آنها را برش بزنید. یا از طریق سرما درمانی یا لیزر درمانی آنها را بردارید. در صورتی که برای این روش ها امادگی ندارید، می توانید از کرم های برطرف کردن خال استفاده کنید. روش های متعددی برای برداشتن خال وجود دارد. در صورت ابراز علاقه، پزشک در مورد مزایا و معایب این روش ها به شما توضیح خواهد داد. مطمئن شوید که قبلا از تصمیم گیری و انتخاب روش دقیقا می دانید چه کاری می خواهید انجام دهید.

در صورتی که علائم عفونت، تخلیه، خونریزی، مایع بد بوی ناشی از زخم و تب را مشاهده کردید بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

برداشتن خال گوشتی

برداشتن خال 1 روش های برداشتن خال صورت
برای درمان یک خال گوشتی، ابتدا از خال نمونه برداری می شود تا به این ترتیب متخصص پوست بتواند وضعیت بافت خال را در زیر میکروسکوپ مورد بررسی دقیق قرار دهد. نمونه برداری یک عمل جراحی ساده است. اگر متخصص پوست تشخیص دهد که احتمال سرطانی بودن خال وجود دارد، برداشتن خال باعث می شود سرطان در بدن پخش نشود. اگر خال سرطانی باشد، کل خال باید برداشته شود.

روش طبیعی

تنوعی از کرم ها و چسب های طبیعی مخصوص برداشتن خال صورت و بدن در بازار موجود است و اغلب آنها حاوی سرخ بن هستند سرخ بن یک گیاه دارویی جنگلی است که در شمال آمریکا و کانادا رشد می کند. سرخ بن در پزشکی جایگزین به عنوان روشی طبیعی برای برداشتن خال صورت و بدن برای چندین نسل مورد استفاده قرار گرفته است و اکنون برای مصرف خانگی موجود است. این روش بسته به نوع محصولی که خریداری می کنید متغیر است. در چسب سرخ بن، روش برداشتن خال به صورت زیر است:

چسب را بر روی خال بمالید و آن را با یک بانداژ بپوشانید. این کار را به مدت سه روز انجام دهید و هر بار قبل از مالیدن چسب باید ناحیه مورد نظر را با هیدروژن پروکسید بشوئید. ناحیه انتهای خال ملتهب می شود و خال کم رنگ می شود و می افتد. عموما جای زخم کوچکی ایچاد می شود و آسیبی به بافت وارد نمی شود. از آنجایی که در مورد اثر گیاه سرخ بن یا محلول های برداشتن خال طبیعی دیگر اطلاعات کمی در دسترس است، از این روش برای برداشتن خال های که احتمال سرطانی بودن آنها می رود، نباید استفاده کرد. در صورتی که فکر می کنید خالی سرطانی دارید در مورد روش بیوپسی و درمان خال با جراحی با متخصص امراض پوستی مشورت کنید.

لیزر

گاهی اوقات، خال ها با بی حس کردن پوست و حذف بخش رشد کرده با قیچی یا با چاقوی جراحی خال برداشته می شوند. هنگامی که این کار انجام شود، محل خال توسط بدن درمان می شود و در نهایت یک زخم هموار از آن باقی می ماند. در سایر مواردی که نیاز به برداشتن کامل یک خال وجود دارد، کل ضخامت یک خال برداشته می شود. انجام این کار می تواند یک زخم بسیار بزرگ را به همراه داشته باشد که باعث می شود ناحیه اطراف آن ضعیف و غیر عادی به نظر برسد. یک روش جراحی جایگزین مناسب دیگر برای برداشتن خال که می تواند جراحت یا زخم به همراه نداشته باشد، عمل جراحی برداشتن خال با استفاده از لیزر است که در نتیجه آن بیمار درد کمتری را احساس می کند. روش لیزر خال های صورت بیشتر مناسب خال های صاف و قهوه ای یا سیاه رنگ است. برداشتن کامل خال معمولا بین یک تا سه جلسه درمان نیاز دارد. معمولا، برداشتن خال با لیزر برای خال های بسیار بزرگ یا خال هایی که از پوست بیرون زده اند مناسب نیست.

روش برداشتن خال با لیزر یکی از روش هایی است که عموما توصیه می شود. این روش شامل استفاده از نور لیزر است که مستقیما به خال تابیده می شود تا آن را گرم کند و در نهایت آن را بترکاند. این روش بدون درد است، در آن نیازی به برش پوست یا بخیه نیست و از این رو خطر ایجاد جای زخم در آن کمتر است.

روش برداشتن خال با لیزر برای بعضی از خال ها نسبت به خال های دیگر بیشتر توصیه می شود. این روش برای خال های تازه بوجود آمده و همچنین خال هایی که قطر کوچکی دارند و صاف هستند، بیشتر توصیه می شود. عموما این روش برای خال های قدیمی یا خال های برجسته و برآمده چندان توصیه نمی شود. این روش برای خال هایی که شکلی غیرمعمولی دارند و پیش از این پزشک آنها را معاینه نکرده است توصیه نمی شود. یک داروی بیهوشی سطحی در ناحیه تزریق می شود تا ناحیه بی حس شود. سپس یک پرتو لیزر بر خال تابانده می شود تا رنگدانه قهوه ای رنگ را کاهش دهد یا از بین ببرد. مدت زمان این روش به میزان بزرگی و شدت خال بستگی دارد.

این روش دردناک نیست. بعضی از بیماران گزارش کرده اند که با تاباندن پرتو لیزر برای یک لحظه دچار درد شدید شده اند. بعضی از بیماران احساسی شبیه به وقتی را داشتند که یک کش لاستیکی به صورت برخورد می کند. پس از آن، از لیزر برای برداشتن رنگ دانه های موجود در خال استفاده می شود. در ادامه رنگ دانه های خال توسط سیستم درمان طبیعی بدن از بین می روند. به این ترتیب یک زخم در روی خال ایجاد می شود که با گذشت زمان ترمیم شده و محو می شود. پس از درمان، متوجه می شود که ناحیه مورد نظر کمی قرمز رنگ شده است. در جایی که خال پیش از این حضور داشته است یک پوست زخم ایجاد می شود. این پوست زخم در نهایت پس از چند هفته می افتد. برای برداشتن کامل خال به چندین جلسه لیزردرمانی نیاز است. پوست جدید زیر خال بسیار حساس و ملتهب است. قرار گرفتن ان در معرض خورشید بسیار مضر مخصوصا در این مرحله بسیار مضر است. شما در این مرحله باید از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. در صورتی که این کار برای شما امکان پذیر نیست، مطمئن شوید که حداقل به مدت یک ماه و نیم پس از برداشن خال از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید . این عمل جراحی معمولاً بی خطر و ایمن است و احتمال ایجاد زخم و جراحت به خاطر آن حداقل است (در حدود ۱ درصد). دردناک بودن یا نبودن این عمل جراحی بستگی زیاد به آستانه درد بیمار دارد. بعضی افراد وجود احساس درد ناچیز را در طول عمل جراحی گزارش کرده اند که شبیه این است که یک نفر یک کش پلاستیکی را بر روی پوست شما می کشد. مزیت اصلی عمل جراحی برداشتن خال با لیزر در این است که این روش درمانی غیر تهاجمی است. به خاطر این که در این روش نیاز به ایجاد شکاف یا سوزاندن پوست نیست، خطر ایجاد عفونت در روش برداشتن خال با لیزر به شدت کاهش پیدا می کند. پرتوی لیزر همچنین توانایی رسیدن به نقاطی از بدن همچون صورت یا بینی را دارد که ممکن است درمان این نقاط با استفاده از سایر روش های موجود دشوار باشد. در نهایت، در این حالت امکان برداشتن چند خال در طول یک جلسه درمانی وجود دارد. یکی از مشکلات اصلی برداشتن خال با لیزر در این است که پرتو لیزر نمی تواند به نقاط عمیق پوست برسد. بنابراین، از این روش فقط می توان برای مسطح کردن خال های گوشتی موجود در سطح پوست استفاده کرد. در نتیجه اگر خال گوشتی بیمار دارای ریشه های عمیق باشد، دیگر نمی توان از لیزر درمانی برای برداشتن خال استفاده کرد.

جراحی

سه روش برای برداشتن خال صورت و بدن با جراحی وجود دارد: خارج سازی کامل تراشه ای، بیوپسی پانچ و جراحی برشی .

• روش خارج سازی کامل تراشه ای برای خال هایی مورد استفاده قرار می گیرد که از پوست بیرون زده اند. در این روش، پزشک در ناحیه مجاور خال از بیهوشی موضعی استفاده می کند و از چاقوی جراحی تیز و کوچک برای برش سطح خال و همسطح سازی آن با پوست مجاور استفاده می کند.

• روش بیوپسی پانج معمولا برای خال های پوستی کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرد و شامل استفاده از یک دستگاه مخصوص برای پانچ قطعه مکعبی شکلی از پوست است.

• خال های پوستی که صاف یا بدخیم هستند عموما با روش جراحی همراه با برش برداشته می شوند. در این روش جراح خال را به طور کامل برش می زند و زخم را با بخیه می بندد.

برای دیدن گالری جدید عکس کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
روش های برداشتن خال صورت
۴٫۴۴ از ۱۸ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

309 دیدگاه ها

 1. فاطانا می‌گه:

  از مطالبه خوب و کامله شما ممنونم
  موفق باشید

 2. جاسم می‌گه:

  سلام
  از بچگی در دست چپم خال مودار بزرگ داشتم. الان ۳۰ سال دارم
  چند وقتی هست که دست چپم درد ناگهانی تزئیک ارنج دارم آیا ارتباطی با خال دارد؟
  چند مدت پیش با بی دقتی چیز نوک تیز به خال برخورد کرد و قطعاتی از ان کنده شد و لی حس میکنم که رشد مجدد نکرده. ایا خطرناکه این خال یا نه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   احتمال بدخیم بودن خال شما و یا اینکه درد دست شما مرتبط با خال شما باشد کم است.

 3. محمد می‌گه:

  سلام
  من ۶۵ سال دارم چند سالی است که تعدادی خال نسبتا بزرگ دربآلای آلت تناسلی وتعدادی کوچکتر روی آلت تناسلی ایجاد شده که البته درد یا خارش ندارد لذا خواهشمند است راهنمایی بفرمایید
  با کمال تشکر محمد

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   به احتمال زیاد قابل برداشتن می باشند. شما می توانید جهت برداشتم و درمان آنها به مطب مراجعه فرمایید.

 4. مریم می‌گه:

  سلام من چهار خال سطحی مادرزادی داشتم که به کلینیکی مراجعه کردم تا با لیزر ار اف ان ها را بردارند.الان در ناحیه کتف..صورت وو بین دو سینه بجای خال چهر سوراخ عمیق به اندازه یک سانت با عفونت بوجود امده.من چیکار کنم.دکتر همش میگه خوب میشی

 5. تینا می‌گه:

  عرض سلام و ادب .
  بنده در صورتم یه خال حدود نیم سانت یا کمتر برجسته داشتم ک ازش موی ضخیم در میومد .
  شش سال قبل با جراحی برش داشتم . ولی هنوز جاش هست و ب صورت نامنظم پستی بلندی داره . مو در میاره و گاهی توش جوش میزنه .
  خواهشمندم راهنمایی بفرمایین چ کنم .
  خانم ۲۵ ساله هستم .

 6. هادی می‌گه:

  سلام صورت ام خال های کوچک زیادی دارد میخواهم همه را بردارم ولی چون در خانواده ام سابقه ملانوما دارم یه کم ترس دارم؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خالهای شما قابل برداشتن است و می توان به نحوی آنها برا برداشت که قابل فرستادن به آزمایش جهت بررسی پاتولوژی باشند.

 7. امیر می‌گه:

  سلام
  من ۲۵ سالمه. حدود دوازده سال پیش خال روی سرم که صاف و هموار و به رنگ پوست بود دچار تغییر شد و رشد کرد. ایا باید خال با جراحی برداشته شود؟

 8. فاطمه می‌گه:

  با سلام. من هفته ای یک عدد ایزوترت-هگزال حاوی۲۰ میلی گرم ایزوترتینوئین میخورم. آیا خوردن این دارو با سوزاندن و عمل خال های سطحی و برجسته تداخلی ندارن؟ احتمال لک و آوردن گوشت اضافه نیست؟
  با تشکر

 9. M می‌گه:

  خـال هـایی که به طور کمی از صورت بیرون زده باشند با جراحی درد زیادی دارد یا با همان لیزر بهتر است

 10. سارا می‌گه:

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر.من یک خال گوشتی به رنگ پوست تو صورتم داشتم که هردوسه ماه خارش میگرفت و براثرخاروندن خون ازش میامد رفتم پیش جراح عمومی شرح حال دادم ایشون خال را به روش بریدن از روی صورتم برداشتن و بخیه چیزی نزدن ویک چسب زخم زدندالان سه روز از این جریان میگذره تا چسب را باز میکنم خونریزی میکنه تو این مدت خونریزی قطع نشده خیلی نگرانم نمیدونم برای قطع خونریزی چکار کنم میشه لطفا راهنمایی کنید.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   مشکل شما نیاز به درمان دارد۰ لطفا جهت معاینه و درمان به مطب مراجعه بفرمایید.

 11. الهام رستمی می‌گه:

  با سلام
  خانمی ۳۳ ساله هستم’ من یک خال بزرگ گوشتی مادرزاد در پشت گردنم دا رم’ این خال با گذشت زمان بزرگتر شده و انگار از دوران کودکی با من بزرگ شده’ اما جدیدا کمی درد میکند واحساس میکنم ترشح خیلی کمی دارد چون موهای پشت گردنم به ان می پیچد’ خیلی نگرانم خواهش راهنمایی بفرماییید’

 12. آذین می‌گه:

  سلام، من یه خال ریز رونوک بینیم داشتم که ۳۵ روز پیش با لیزر برش داشتم، ولی هنوز جاش علاوه بر اینکه قهوه ایه گود هم مونده و من خیلی نگرانم که این گودی چقدر طول میکشه ترمیم بشه، میخواستم بدونم چقدر زمان لازمه که پوست بینیم کاملا صاف بشه؟ آیا لازمه استفاده از کرم های ترمیمی رو ادامه بدم یا خیر. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله از کرمها بخصوص Contractubex استفاده نمایید. البته بهتر است به پزشک خود مراجعه نمایید و نظر وی را جویا شوید.

 13. علی می‌گه:

  سلام دکتر .من ۱۷ سالمه.
  من به خال تیره روی بینیم دارم که حدود یک یا دو میلیمتر بیرون زده . میخواستم ببینم این خال با کرم های مخصوص و بدون لیزر و جراحی برداشته میشه یا نه؟
  با تشکر.

 14. ناشناس می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما ، من یه خانم ۲۶ ساله هستم و چند تا خال رو صورتم دارم که خالها به رنگ قهوه ای و همسطح با پوست صورتم هست سه چهارتاش خیلی ریز هستن اما دو تاش به اندازه یه عدس منتها صاف هستن حالا از چهار ماه پیش به دکتر مراجعه کردم و دو هفته یه بار میرم و هر دفعه یه محلولی روش میزنه و هر جلسه تقریبا ۱% کم رنگ میشه و اما خالها همچنان روی صورتم هست و هر بار که به اون دکتره میگم لیزر کنید میگن لیزر خوب نیست و جاش میمونه و اما این روشیم که داره استفاده میکنه بعید میدونم تا چهار ماه دیگه م خالهام برداشته بشن واقعا هر جلسه م کلی هزینه میکنم و دیگه دارم کم کم ناامید میشم بنظر شما من باید چیکار کنم آیا این روشی که این دکتره دارن استفاده میکنن درسته؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   احتمال اینکه با روش مذکور خالهای شما برطرف نشود زیاد است.
   در اغلب موارد برداشتن خال با لیزر و یا روشهای مشابه اثری نمی گذارند.

 15. فاطمه می‌گه:

  با سلام
  چندروز بعد از لیزر خال با rf می توان از کرم های لایه بردار استفاده کرد؟

 16. جلیل امین زاده می‌گه:

  Jalil Aminzadeh:
  سلام دکتر جان خسته نباشی من جلیل امین زاده از تخت سلیمان مزاحم میشم.
  یک خال خونی عروقی(ماه گرفتگی مادرزادیه)قرمز رنگ برروی صورتم هستش که قطر آن ۳cهستش میخواهم این رابردارم.
  آیا امکان برداشتنش هستش…
  تشکر از جواب شما

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بهترین راه استفاده از انواع لیزرهای عروقی نظیر Nd-YAG و PDLو سایر لیزرها نظیر CO2 fractional می باشد.

 17. M می‌گه:

  سلام خسته نباشین.میخواستم بدونم خال معمولی اگه بابخیه برداشته بشه جای زخمش میمونه؟؟یا بعد یه مدت دوباره ظاهرمیشه؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   جای زخم بخیه میمونه؟ اگر دستورات و مراقبتهای لازم را انجام دهید معمولا نه.
   یا بعد یه مدت دوباره ظاهرمیشه؟با روش جراحی خیر٬ البته اگر جراحی به درستی انجام گردد.

 18. مینو می‌گه:

  سلام میخواستم بدونم اگر خواسته باشم خال های صورتم رو با لیزر بردارم چند سالگی میتونم بردارم ؟؟
  من فعلا سیزده ساله هستم

 19. سینا می‌گه:

  سلام
  حدود یک سال هست که در صورت و بدنم خال های جدید کوچکی ایجاد می شود،۲۷ سال دارم و حدود ۲ سال پیش تحت شیمی درمانی بودم آیا این مسئله ارتباطی به خال های ایجاد شده دارد؟
  و اینکه آیا با لیزر و درمان می توان تمام خال های ریز صورتم را از بین ببرم؟
  ممنون از صبر و توجه شما

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما حتما باید توسط یک متخصص پوست معاینه شوید.

   • ترنم اسدی می‌گه:

    با عرض سلام و خسته نباشید.من بر روی شانه ی چپم از بچگی یک نشانه ی قهوه ای هم سطح پوستم به شکل پنجه ی دست هست و هرچه بزرگتر شدم این نشانه پهن تر شده.آیا این واقعا نشانه است و راه درمان آن چیست؟؟خیلی ممنون میشم از عنایت طبعتون

 20. علی رحیمی اطهر می‌گه:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای دکتر اکبری من فرزند پسری دارم چهار ساله که یک خال همسطح و نسبتا” بزرگی زیر چشم راست دارد آیا الان در این سن میشود خال را برداشت؟

 21. سوفیا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  من خانمی ۳۸ساله هستم که از سن نوجوانی یه خال زیر لبم داشتم که این اواخر برجسته وبزرگ و گوشتی شده بود .۲ روز پیش به دکتر مراجعه کردم و گفت که بهتره لیزر کنی تا جاش نمونه .و همان موقع برام لیزر کرد .الان با توجه به مطالبی که شما گذاشته‌اید. این خال باید با جراحی برداشته میشد ؟در ضمن هیچ نمونه برداری هم نشد .این خطرناک نیست ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته بهتر بود که نمونه برداری می شد ولی معمولا مشکلی پیش نمی آید٬ نگران نباشید.

 22. علیرضا شیخ می‌گه:

  با سلام خدمت استاد گرامی جناب دکتر اکبری.من اقایی هستم سی و هفت ساله.دو لکه گوشتی کوچک مادرزادی بهم چسبیده با هم بطول ۵و عرض ۳سانت روی سرم نزدیک گوش چپم هست کمی بالاتر از خط ریش.گاهی روش جوش میزنه.ایا درجراحی این لکه گوشتی خطری برای شریان گیجگاهی temporal وجود داره؟وبه کدام پزشک (جراح عمومی یا متخصص پوست و مو)بهتر است مراجعه کنم؟با تشکر از وقتی که به من میدید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   تنها مشکلی که برای جراحی شما وجود دارد پوستی است که باید جایگزین خال گوشتی شما شود که برای آن هم چند راه حل وجود دارد. شما می توانید به جراحان پلاستیک یا جراحان سرو گردن برای این جراحی مراجعه فرمایید.

 23. منصوره می‌گه:

  باسلام من ۶۴ سالمه حدودا یک سال پیش یک لکه ای گوشه چشمم روی پوست ایجاد شد کم کم بزرگ شد حدود سه چهار میلی متر الان . کاهی وقتا ازش خون میاد خارش هم داره اما هیچ درد و سوزشی نداره ایا ملانوماس؟ ممنون

 24. bahar می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من به طور مادرزادی یه خال کوچک دایره ای شکل همسطح با پوستم به طوری که مثله یه لکه ی قهوه ای بود روی چونم زیر لبم داشتم چن روز پیش یه جوش کنارش در اومده بود با دستکاری جوش کلا مثل زخم شد و پوسته پوسته شد الانم که تقریبا خوب شده خالم رو نمی بینم
  من میخواستم بدونم آیا امکان از بین رفتن خال با زخم شدن محل خال وجود داره ؟
  یا با گذشت زمان خال برمیگرده ؟
  ممنون

 25. الهه می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.ببخشید من یه خال بالای لب دارم که داخلش مو رشد میکنه وقتی موها رو میکنم گاهی اوقات زخم میشه و خون میاد و حس میکنم بزرگ تر میشه.قصد دارم این خال رو بردارم.از سطح پوستم بالاتره.رنگش هم قهوه ای.با دوتا دکتر مشورت کردم گفتم ریشه دار نیست و با لیزر درمان میشه.میخوام بینم اگر بردارم جاش رو صورتم میمونه؟؟یا امکانش هست که دوباره رشد کنه؟؟ممنون از مشاورتون

 26. حلما می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم . من به صورت ارثی خال های ریز سحی روی صورتم دارم تا اونجایی که اطلاع دارم به دلیل سطحی بودنشون فقط بالیزر برداشته میشه .بعد اگر این خال توی مثلث مرگ صورت باشه بازهم امکان لیزرش هست یانه؟ بعد از اونجایی که شما اگاهی زیادی دراین زمینه دارید ایا راهی وجود داره که به صورت طبیعی این خال های سطحی کمرنگ تر بشن که کمتر دیده بشن؟؟؟
  باتشکر

 27. سیمین رسولیان می‌گه:

  سلام دکتر وقت بخیر ، بنده ۶ ماه قبل خالی رو برداشتم ولی بعد مدتی جایش برآمده شده و حالت گوشت اضافی زده و ۳ ماهه برای درمان آن از ژل کنتراکتیوبکس استفاده میکنم ولی تفاوتی نکرده بنظر شما آیا کرم بهتری برای از بین بردن اسکار و کلویید ایجاد شده وجود دارد که سطح پوست را صاف نماید ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   کنتراکتوبکس بهترین داروی موجود در طولانی مدت می باشد. در صورت عدم تاثیر نیاز دارید به پزشک خود مراجعه کنید تا از درمانهای دیگر نظر تزریق موضعی ٬ جراحی یا لیزر بسته به نوع مشکل و ضایعه شما استفاده گردد.

 28. Rezvane می‌گه:

  سلام من یه خال دارم روی بینیم که ۵ سالگیم روو صورتم ایجاد شده گوشتیه و از سطح پوستم بیرون زده قهوه ایه تیرست میخوام برش دارم …دوتا سوال دارم ۱٫آیا برداشتنش به استخوان بینیم آسیب میزنه باعث قوز و این مسائل نمیشه؟؟؟
  ۲٫آیا جاش می مونه؟؟؟؟

 29. زهرا می‌گه:

  سلام دکتر وقتتون بخیر.من ۵روز پیش یه خال مادرزاری که بالای لبم بود و موهم داشت رو لیزر کردم. اندازش خیلی هم بزرگ نبود کمتر از یک سانتیمتر بود.و الان جاش عمیق شده و هیچ تغییری نکرده.میترسم ک جاش بمونه و پر نشه و پشیمونم ک چرا جراحی نکردم. چون میگن خالای مادرزادی رو باید لیزر کرد که جاشون نمونه.بنظرتون جاش میمونه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله ممکنه جاش بمونه. بهر حال فعلا دارو استفاده بکنید اگر جاش موند می توانید آنرا جراحی کنید.

 30. میثم می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  بنده دو خال برجسته قهوهای بالای لب و نزدیک گونه و یکی هم زیر چانه دارم
  به ۲ تا دکتر تو رشت نشون دادم
  یکش میگه با لیزیر بر میدارم و یکی دیگه مگیه حتما باید جراحی بشه
  هر دو متخصص عزیز میگن خوشخیمه ولی از آنجایی که میترسم جاش رو صورت بمونه نمیدونم رو حرف کدوم عزیز رو مد نظر قرار بدم تو روش برداشتن
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا این بسته به بزرگی و عمق خال شما دارد. در خالهای برجسته و بزرگتر جراحی بهتر جواب می دهد. و اگر از داروهای ترمیم کننده خوب بعد از جراحی استفاده نمایید٬ جای آن بعد از جراحی تقریبا نمی ماند.

 31. Mohades.tr می‌گه:

  سلام.من بیست سالمه روی بدنم خالهای کوچک و ب رنگ قهوه ای پررنگ دارم.بزرگترینش به قطر ۳/۴ میل هست.بنظرتون با چه روشی بهتر هست برداشته شوند؟؟؟هزینه ی حدودیش چقدره؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدید.سپاس

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا به روش لیزری قابل برداشتن می باشد. وهزینه آن بسته به تعداد و بزرگی خالها متفاوت می باشد.

 32. زهرااکبری می‌گه:

  ببخشید آقای دکتر تفاوت لیزر co2 با rf در برداشتن خال چیست ? خالهای خیلی خیلی کم برجسته که یه دونه هم مو داخلش هست رو با چی بردارم ? مثلا یک یا دو میل برجستگی داره یکی میگه rf یکیمیگه co2 نموندن جاش با کدوم بهتره

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   من شخصا RF را ترجیح می دهم چون ظریفتر می تواند خالها را بردارد. CO2 سوختگی بیشتری می دهد. ولی این به تجربیات شخصی پزشکی که برای شما کار را انجام می دهد نیز بر می گردد.

 33. سارا می‌گه:

  سلام دختری ۱۹ ساله هستم۱۳۰ تا ازقرص روآکوتان مصرف کردم به مدت ۹ ماه. حدود ۴ هفته از پایان مصرف قرصام میگذره ایا میتونم خال صورتم را بردارم؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   باید حداقل ۶ ماه از قطع داروی شما بگذرد تا بتوانید کار جراحی پوستی یا کارهای مشابه آن انجام دهید.

 34. لیلا می‌گه:

  سلام دکتر دخترم ۱۶ ساله و یک لک مادرزادی سفید رنگ که روش به حالت جوشه روی پوستشه آیا درمان میشه؟؟

 35. روح الله می‌گه:

  با سلام
  پسر ۲۷ساله هستم از کودکی خالی قهوه ای زیر لبم هست که اندازش ب اندازه عدس و برآمده هست میخواستم ببینم بهترین روش برای از بین بردن این نوع خال چیست وآیا بدون عوارض میشه برداشت و جاش نمیمونه و معمولا این نوع براحتی برداشته میشود ؟
  باتشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته من قبلا جواب پرسشهای شما را داده ام. ولی برای اظهار نظر دقیقتر نیاز به معاینه و بررسی خالهای شما می باشد.

 36. zahra می‌گه:

  سلام .یک خال از بچه گی روی صورتم بوده ولی تقریبا سه هفته است که بزرگ شده بود رفتم دکتر وگفت که چیزی نیست وبا دستگاهی خال رو سوزوند و الان دوروز میگذره که وقتی پماد میزنم خون میاد ایا مشکلی داره؟؟ایا خوب میشه جاش؟؟باتشکر

 37. هانا می‌گه:

  سلام من از کودکی پنج تاخال در گردن داشتم گوشتی هستن بعد حاملگی بزرگتر شدن ترشح خونریزی و. ندارن اگر یکی ازخالها دست روش بکشم به قول معروف نوک برم تیر میکشه وگرنه مشکل دیگه ای ندارن الان میخوام به روش جراحی دربیارم بدم پاتالوژی دوسال پیش متخصص پوست دیدن گفتن بدخیم نیست.الان میترسم بدخیم باشه و پزشک عمومی دوره زیبایی و…گذرونده باشه و درزمینه لیزر بوتاکس و.. دراوردن خال زگیل فعالیت میکنه قابل اعتماد یا حتما متخصص پوست انجام بده?

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خیر نیازی به متخصص پوست نیست و پزشکان دیگری که در رابطه تجربه دارند می توانند به شما کمک کنند.

 38. فاطمه می‌گه:

  با سلام
  اقای دکتر من الان یک ماه هست که ۵ تا خال صورتم با rf برداشتم الان جاش حالت ورم شده و قرمز.ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار کنم?
  با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما می توانید به درمان دارویی ادامه دهید. به احتمال قوی اثر آنها از بین خواهد رفت.

 39. Morteza می‌گه:

  سلام خدمت آقای دکتری که تا جایی که دیدم با احترام بالا جواب همه بیماران را داد.جاب دکتر باعرض پوزش از گرفتن وقتتون، من جوانی ۲۲ساله هستم که قریب به ۱۰-۱۲تا خال های کوچیک با قطری کم و اکثرا کم رنگ دارم فقط ۵-۶تا پرنگ ولی هم سطح پوستم دارم ،نظر شما راجع به لیزر چطوره اما من نمیتونم تا یکماه زیر آفتاب نباشم باید سر کاربرم.چکار کنم باتشکر از صبر و حوصله بی نظیرتان.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   احتمالا بشود خالهای شما را با کوترهای پوستی خیلی سطحی و به نحوی برداشت که جای آنها نماند.

 40. parnia می‌گه:

  سلام
  دکتر من یک خال گوشتی حدود ۴ میلی متر برجسته دارم در حوالی چشم میخاستم بپرسم امکان برداشتن با لیزر هست ؟ به دو دکتر مراجعه کردم که یکیشان لیزر پیشنهاد کرد ودیگری گفت جراحی بهتر است و چهار بخیه میخورد آیا برداشتن با لیزر بهتر نیست؟لطفا راهنمایی بفرمایید.تشکر

 41. مائده می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من یه congenital hairy nevus دارم در ناحیه کمر به قطر یک اینچ و سطحی نا صاف، میتونم اونو با جراحی برش دارم؟ خطری تهدید نمیکنه؟ تا الان مشکل خاصی نداشتم

 42. faranak می‌گه:

  سلام خسته نباشین.من خال های سطحی تو صورتم داشتم .که هم سطح پوست بود فقط رنگ تیره ای داشت.الان چهار هفتس که لیزر کردم.و کرم زدم.ولی خال تقریبا مثل اوله رنگش.آیا دکتر خال رو درست برنداشته؟؟؟۲۰ سالمه.ممنون از جوابگوییتون.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ممکنه خالها بطور کامل برداشته نشده باشد و نیاز به ترمیم داشته باشید. لطفا در این مورد به پزشکتان مراجعه بفرمایید.

 43. رضوان می‌گه:

  سلام افای دکتر مرسی ک جواب پبام میدین واقعا ممنون. من یک خال در وسط دوابرو دارم ک برای برداشتن اون پزشکم فرمودن باید هم سطح پوستت کنیم بدون جراحی چون جراحی جای بخیه داره ..این زوش میتونه باعث از بین رفتن اون بشه اایا ؟؟/

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله این کار امکان پذیر می باشد. البته ممکن است خودش جای بیشتری بگذارد. بهر حال می توانید این روش را امتحان کنید و در صورت نیاز جای آنرا با جراحی ترمیم کنید. به شما توصیه می کنم بعد از برداشتن خال از کرمهای ترمیم کننده مثل Cicabio استفاده نمایید.

 44. فاطی می‌گه:

  سلام دکتر
  وارفارین مصرف میکنم
  و همیشه هم باید مصرف کنم
  با این حال جراحی خال مشکلی ایجاد نمیکند؟؟؟
  خالم بر روی گردن و در حدود ۱ میل برجستگی دارد و در حدود ۲-۳میل است

 45. نجمه می‌گه:

  سلام، تعداد زیادی خال های ریز قهوه ای کمرنگ در اطراف چشمها و روی بینی دارم. میخواستم بپرسم مناسبترین روش برای برداشت آنها چیه؟ و سوال دومم اینه که در اوایل حاملگی هم میشه این عمل را انجام داد و خطری نداره؟ ۳۲ سال سن دارم. ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   می توانید از لیزر استفاده کنید و در حامگی خطری ندارد. ولی با توجه به اینکه این کار صرفا زیبایی است بهتر است بعدا این را انجام بدهید.

 46. ALi می‌گه:

  سلام اقا اکبری خسته نباشید
  میخواستم بدونم زمانی که خال رو با لیزر از بین میبریم باید پماد استفاده کنیم که روی خال مالیده میشود تا چه زمانی باید روی صورتمون پماد بزنیم؟ برای شتشوی صورت چکار کنیم؟
  خیلی ممنونم ازتون اگه جوابمو بدید با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله معمولا تا ۲ هفته از پماد های ترمیم کننده استفاده می کنیم. بعد از آن بر حسب نیاز ممکن است از پمادهای دیگر استفاده گردد.

 47. فاطمه می‌گه:

  با سلام
  آقای دکتر ممنون از شما جهت پاسخگویی سوالات بیماران
  آقای دکتر من دوماهه خالام رو با rf لیزر کردم ولی هنوز قرمزی جاش مونده.کرم لایه بردار ضدآفتابم مرتب می زنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.استرس زیادی دارم.پماد یا کرم ترمیم کننده خوب برای رفع این قرمزی معرفی کنید ممنون میشم

 48. Masi می‌گه:

  سلام من روی صورتم خالای ریز دارم ک سطحی هستن چند سال پیش برداشتمشون ولی چند تاشون مجدد برگشتن میتونم دوباره برای برداشتنشون اقدام کنم؟

 49. حسين زماني می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من خال های کوچک در بدنم دارم. دو خال تیره رنگ یکی روی ساعد و یکی روی گردن دارم که حدودا قطر آنها چهار یا پنج میلیمتر است. متخصص پوست گفت خال های سیاه بهتر است برداشته شود. آیا صبر کنم اگر تغییراتی ایجاد شد آنها را بردارم یا در همین حالت که از بچگی هیچ تغییر نکرده اند نیز بهتر است آنها را بردارم تا مشکلی در آینده ایجاد نشود؟ تشکر از لطف شما.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در شرایطی که می فرمایید احتمالا نیازی به برداشت خالها نمی باشد. در هر صورت بهتر است زیر نظر پزشک متخصص در مورد آنها تصمیم بگیرید. اگر پزشکتان نظرش این بوده که آنها را بردارید شاید بهتر باشد این کار را انجام دهید یا با سایر پزشکان مشورت کنید.

 50. علی می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  من تعداد حدود ۲۰ تا دونه خال گوشتی نسبتا کوچیک روی گردنم از بچگی دارم و الان ۱۸ سال دارم میخواستم بدونم میشه ک با لیزر برداشت یا نه در ضمن خال ها سطحی اند چون چند وقت پیش با بستن نخ تعداد زیادیشونو انداختم و دیگه رشد نکرد
  در ضمن لطفا ادرس مطب و هزینه ویزیت رو لطف کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله امکان برداشتن با لیزر می باشد. هزینه ها را پس از دیدن خالها به شما اعلام می کنم.

   آدرس: تهران ،فرمانیه، نرسیده به چهارراه پاسداران، جنب بیمارستان فرمانیه، ساختمان پالازو، پلاک ۱۸، طبقه اول، واحد ۲، کلینیک زیبایی رز
   ۰۲۱-۲۲۲۸۳۰۰۰

 51. هانا می‌گه:

  سلام اقای دکتر ۱۶ سال دارم و میخوام خال وسط صورتمو لیرز کنم حدودا چند روز بعد از لیرز جای خال به طور کامل خوب میشه به طوری که معلوم نشه که خالی داشتم؟ ممنون میشم از راهنماییتون

 52. فاطمه می‌گه:

  سلام آقای دکتر من دو ماه هست خالام با rfبرداشتم ولی هنوز جاش قرمزه دوتا پماد و یه کرم ترمیم کننده و ضدآفتاب مرتب می زنم. آیا نیاز هست به دکتر مراجعه کنم؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا مشکل شما خود به خود برطرف می گردد ولی برای اطمینان می توانید به پزشک خود مراجعه بفرمایید.

 53. مائده می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  نزدیک چهار پنج سال پیش نزدیک خط خنده من ابتدا جوش زد و بعد از چند وقت به جای اینکه جای جوش به صورت چاله در بیاد، برعکس برجسته شد. هر دو طرف صورتم هم همین مسئله براش پیش اومد. یعنی الان سمت چپ صورتم نزدیک خط خنده دو تا برجستگی و سمت راست یکی. این برجستگی ها همون پوستم هست که انگار پوستم در یک نقطه کمی جمع شده. اگر با دست روشون بکشم برجستگی ها اصلا اونقدر بزرگ نیستن که حس بشن ولی تو ظاهر کاملا معلومه.. (اگر هم کمی خیلی خیلی کم پوستم را بکشم کاملا ناپدید می شن) به پزشکی مراجعه کردم و پیشنهاد تزریق کورتون دادن و پزشک دیگه ای پیشنهاد روش کوتر که برای برداشتن خال انجام میشه. اما الان کاملا مرددم که چه کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای اظهار نظر در این رایطه باید خال شما را ببینم. در هر صورت هر دو روشی که به شما گفته شده است امکان پذیر است. گاهی این امر اندکی سلیقه ای و بر اساس تجربیات پزشک می باشد.

 54. امید می‌گه:

  بهترین راه برای اینکه جای خال های صورت چیزی باقی نمونه چیست چون فردا میخوام عمل کنم

 55. ستاره می‌گه:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر،بچه بودم زیر لبم ی خال کوچک در اومد،ک ب ترتیب سنم بزرگ شد،الان حتی ازش چن تا مو در میاد،قهوهای رنگ و کمی برجسته..دلم نمیخواد بیشتر بزرگ شه،چکار کنم،لیزر بهتره یا جراحی؟ جاش نمونه؟

 56. نوید می‌گه:

  سلام اقای دکتر عزیز
  تشکر بابت سایت بی نظیر شما
  من یه خال کیستی به رنگ پوست بین دو ابرو با قطر حدوداً سه میلی متر و کمی برجسته دارم. دکتر گفت ابتدا لیزر می کنم که احتمال عود کردنش ۱۰ درصد است که بعدش جراحی میشه که خط جراحی میمونه
  خواهشا بهترین روش رو بفرمایید که چکار کنم که خال برداشته بشه و جاش نمونه و یا اصلاً کاریش نداشته باشم.
  ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگر خال شما حالت کیست دارد باید با جراحی برداشته شود واگر خوب از آن مراقبت شود اثرش باقی نمی ماند.

 57. *مینا* می‌گه:

  سلام آقای دکتر من چهارهفته پیش ده تااز خالهای همسطح باپوست صورتم برداشتم دکترپماد زینک اکساید بهم داد ک باضدافتاب بزنم روشون تاسه هفته زدم کاملا خوب شده بودن اصلا جاشون معلوم نبود رفتم دکتر ک معاینه کنه چون گفته بودبرامعاینه بیای رفتم گف خیلی خوب شدن یک کرم ترمیم کننده دادسیکالفیت اون گف روزی دوباربزن روشون تاهمین یذره قرمزیشونم گم بشه دیگه نگفتن روزی دوبار ب چ صورت زدم ی شب تا صبح روشون بود ک دیدم قرمزشدن ب چه جور پیش دکتررفتم گف حتماحساسیت داشتی درصورتیکه ن سوزشی ن خارشی هیچ نداشتم حالم گفتن ضدافتابت فقط بزن دوماه دیگه بیاببینم بنظرتون هنواز سیکالفیت استفاده کنم یانه خیلی نگرانم ک جاشون بمونه چندروزه روزی یبار ازش میزنم ب امیداینکه خوب شن چکارکنم آقای دکتر چقدزمان میبره

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله می توانید از سیکالفیت استفاده کنید ولی Cicabio بخصوص برای پوستهای حساس از آن بهتر است.

 58. نوید می‌گه:

  سلام مجدد
  تشکر بابت جواب صادقانتون
  اقای دکتر لطفا هزینه حدودی عمل این خال و مدت زمان مراقبت برای برطرف شدن کامل اثر بخیه ها را بفرمایید
  ممنون از شما

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در مورد هزنه ها باید خال را ببینم تا در مورد آن اظهار نظر کنم. زمان برطرف شدن اثر بخیه ها به سه عامل کیفیت کار جراحی و دقت جراح ٬ قدرت ترمیم پوست و واکنش بدن شما و میزان و کیفیت مراقبتهای بعد از جراحی شما بر می گردد.

 59. دنيا می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  همسرم رو صورتشون چن تا خال ریز دارن
  تا حالا سه دفه سوزوندنش ولی بازم ،خال از همون قسمت در اومده
  میخاستم بدونم لیزر یا برداشتن این خال ها ممکنه خطرناک باشه؟یا اینک تومور باشه یا خطر ابتلا ب سرطان؟
  درمان گیاهی چطور؟

 60. مرضیه می‌گه:

  سلام.
  وقت بخیر.
  شرمنده حدود ۱ روز هست که دو تا خال رو یگونه ام و با جراح یبرداشتم و هرکدام حدود ۲ تا بخیه خورد.
  ۲ روز بعد از کشیدن بخیه ها حمام رفتم. الن که حدود ۶ وز از کشیدن بخیه هام میگذره یخورده تورم بالای یکی از جای بخیه ها دارم.
  وقت یهم جای بخیه رو دست میزنم احساس میکنم سفت شده. خیل ینگرانم. لطفا” راهنمایی کنید.
  دسترسی به پزشکم ندارم. چون به شهر دیگه ای رفتن.
  ۱۰روزه که که خال بداشتم. و خال هام حدود نیم سانت بودن . هر کدومشون. دکترم پفت بهتره جراحی بشه.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   نگران نباشید این آثار معمولا خود بخود برطرف می گردد. در ضمن می توانید از ژل Contractubex استفاده بفرمایید.

 61. سامان می‌گه:

  سلام صورتم خالهای ریز وکوچکی داره وهمچنان رنگ صورتم تیره هست چیکاربایدانجام بدم ممنون؟

 62. لیلا می‌گه:

  باسلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر.من یه خال دقیقا نوک بینی دارم که مقدار کمی برآمده هست ولی قهوه ای کمرنگ. تا الانم از ترس اینکه جای گودی از خودش باقی بذاره،تا بحال اقدامی به برداشتن خال توسط پزشک نکردم ولی چون جای بدی از صورتم قرار گرفته میخوام اقدام کنم.شما چه پیشنهادی میکنید؟آیا با لیزر میشه برداشت و پوستم صاف بشه و اثری باقی نمونه؟البته یه خال دیگه به همین شکل وسط دو ابرومه ولی بی رنگ.چه توصیه ای میکنید؟اگر لازم باشه مراجعه میکنم برای معاینه.فقط میخوام اطمینان داشته باشم که جاش باقی نمیمونه.باتشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله خالهای شما را می توان با لیزر برداشت و اگر بخوبی مراقبتهای بعدی آنرا انجام دهید جایش هم نمی ماند.

 63. محمد احمدی می‌گه:

  آقای دکتر
  باسلام وخسته نباشید
  همسر من در قسمت کمر یه برامدگی به اندازه ۱سانتر داشت کهزیر پوستی بود و تا الان هیچ مشگلی با اون نداشته ولی چند روز احساس درد شدیدی میکنه میخواستم بدونم مشکل از چیه وراه حل درمان اون چیست
  باتشکر

 64. Leila می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید بنده چند تا خال قهوه ای سطحی روی صورتم داشتم که دیروز به پزشک عمومی مراجعه کردم و از اونجاییکه از روشهای برداشتن خال اطلاعی نداشتم برام با کوتر سوزندن احتمال اینکه جاشون روی صورتم بمونه یا اینکه دوباره خالها روی صورتم ظاهر بشن وجود داره؟

 65. Hassan می‌گه:

  سلام، متأسفانه حدود سه ساله یک زیگیل روی لبم ظاهر شده، میخوام بدونم چطور می تونم برش دارم؟! ممنون

 66. مینا می‌گه:

  سلام من یک خال زیر پوستی دارم و ۱۲ سال دارم چگونه میتوانم خالم را بردارم

 67. امیر می‌گه:

  با سلام اقای دکتر من یک بر روی صورتم بر کنار بینیم دارم و یک خال بر روی گردنم هر دو کمتر از یک سانت میخواستم ببینم میشه لیزر کرد و مادر زادی هم نیست و مشکلی هم نداند برای زیبای میخواستم وردارم لطفا جواب بدید. میخواستم بدون در بندر انزلی دکتری نمیشناسید تا اخال بردازی کند خیلی ممنون میشم جواب بدید؟؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خیر من با پزشکان بندر انزلی آشنایی ندارم. برای انتخاب روش برداشتن آن باید خالها را ببینم تا روش مناسب رای برداشتن آنها انتخاب گردد.

 68. علی می‌گه:

  سلام خسته نباشید پسری ۱۵ ساله ام روی بینیم یه خال دارم که گوشتی نیست وصرفا رنگش با پوست صورتم فرق داره به همین دلیل ظاهرش آزارم میده لطفا راهنمایی کنید

 69. مهدی می‌گه:

  سلام من یک خال روی سمت چپ بینی خود دارم و خال من گوشتی نیست می تونم اونرو بردارم؟ و به چه روشی ؟ عوارض هم داره؟

 70. زینب می‌گه:

  سلام سال نوی شما مبارک
  من ی نوزاد ی ماهه دارم نوزاد من از بدو تولد ی خال گوشتی روی تراگوس خود و یکی دیگه جلوی تراگوس داره. این نکته رو هم بگم که توی خانواده مادری و پدری من این مورد خال ها روی گوش وجود داشته است
  حالا من یکی اینکه با توجه ب سن نوزادم کی میتونم برای برداشتن خال اقدام کنم یکی اینکه چه روشی بهتر است و یکی هم اینکه با توجه ب مطلب بالا خدای نکرده احتمال سرطانی بودن خال وجود دارد؟
  ممنون از پاسخ گویی شما

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته خال را به پزشک اطفال خود جهت اطمینان نشان دهید ولی نگران خطر بدخیمی نباشید. اغلب خالهای مادرزادی خوش خیم اند. مشکل کودک شما با جراحی برطرف می گردد و لی فعلا برای جراحی زود است و باید صبر کنبد تا کودک بزرگتر شود و تحمل عمل جراحی را داشته باشد.

 71. احمد می‌گه:

  سلام. من یک خال بزرک ۱۲*۵ روی صورتم دارم که حتی روی پلکک رو هم پوشونده. ده سال پیش برای برداشتنش با لیزر اقدام کردم که بعد از برداشتن چند تکه کوچیک متوجه شدم که اثز خال بعد از چند روز برگشت. دو سال بعد به یک دکتر پوست دیگه مراجعه کردم که آب گاکی رو ریخت رو دستم و گفت راهی برای برداشتنش نیست. میخواستم بدونم تو این چند سال روش یا تکنیک جدیدی اومده که اقدام کنم؟

 72. کارآگاه گجت می‌گه:

  باسلام
  من حدود ۲۰ خال ریز و متوسط در قسمت صورتم دارم که خوشبختانه گوشتی نیست و پدرم هم به همین شکل دارای خال در قسمت صورت میباشد
  میخواستم بدونم با برداشتن خال ها چون تعدادشون زیاده مشکلی پیش نمیاد. باتشکر

 73. مینو می‌گه:

  سلام دکتر من تعدادزیادی خال ریز روی صورتم دارم که برجسته نیستن از چه روشی برای برداشتنشون میشه استفاده کرد؟

 74. Moein می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  ۲۰ سال دارم ، یه خال بزرگ برآمده روی بینیم دارم (از سن ۳ ماهگی پدیدار شده و رشد کرده) من الان نمیدونم ب کدوم متخصص مراجعه کنم؟
  پیش متخصص پوست و صورت میرم میگه باید بری جراح عمومی، میرم جراح عمومی میگه باید بری جراح پلاستیک
  الان موندم ب کی؟ مراجعه کنم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا برای برداشتن چنین خالهایی جراحی پلاستیک مورد نیاز است چون باید پوست محل خال جایگزین گردد.

 75. مرضیه می‌گه:

  با سلام.
  ممنون از پاسختان.
  انشاا… سال خوب و پربرکتی داشته باشید.
  یکی از خال هایم که برداشتم دو روزه احساس میکنم چرک کرده. حالت یک جوش چرکی وی قسمت خالم بوجوداومده. از امروز دارم چرک خشک کن استفاده میکنم. آیا ممکنه چرک کرده باشه زیر پوست؟
  از روز دهم تورم و قرمزی و خارش داشتم روی همین جای خالم.
  ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله می توانید از آنتی بیوتیک استفاده نمایید ولی بهتر است زیر نظر پزشک معالجتان درمان را ادامه دهید.

 76. رحیمی می‌گه:

  با سلام. من بیماری رماتیسم ستون فقرات (AS) دارم از فروردین ۹۴ شروع به استفاده از داروهای بیولوزیکی چون آلتبرل و رمیکید و همچنین متاتروکسات کردم. الان هم سینورا و متوتروکسات استفاده میکنم . نزدیک به یک سال و نیم پیش یک خال در صورتم پیدا شد. که هر از گاهی خون می آمد. به متخصص پوست مراجعه کردم و ایشان با روش جراحی ضایعه پوستی را برداشت و نظریه پاتولوژی کارسینوم سلو ل های بازل بود که بصورت کامل برداشته شده است. آیا سینورا و متاتروکسات را می توانم کماکان استفاده کنم.توصیه شما چیست؟ با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بدخیمی پوستی که ذکر کردید اگر با جراحی بطور کامل برداشته شود عود نمی کند. سینورا مشکلی را برای شما ایجاد نمی کند. ولی متوتروکسات اندکی برای بدن سمی است. البته اگر نظر پزشکتان این است که باید مصرف بفرمایید باید به مصرف آن ادامه دهید.

 77. سعيد می‌گه:

  سلام
  روی صورتم تعداد زیادی خال سطحی و صاف دارم میخوام ببینم اگر خال ها را بردارم ایا جایش باقی میماند یا خیر ممنون اقای دکتر

 78. فرانک می‌گه:

  سلام خسته نباشین.من تقریبا دو ماهه که خالهای سطحی صورتم رو لیزر کردم و کرم ترمیم کننده مدیلن استفاده میکردم.ولی جای خال هنوز مونده.وهنوز به شکل تیره دیده میشه . دکتر میگه رنگدانه ای وجود نداره .این سایه خاله.ولی خب اصلا تغییری نمیکنه.میشه راهنمایی بفرمایین.

 79. هانا می‌گه:

  سلام من یه خال درست زیر پلکم دارم میخواستم ببینم هنگام لیزر به چشا م اسیبی میرسه ..اگه میشه راهنمایی کنین

 80. ایمان می‌گه:

  سلام میخوتستم بپرسم هزینه لیزر خال های سطحی ریز روی صورت چقدر است ممنون میشم جواب بدید

 81. مرضیه می‌گه:

  خیلیییییییییییییییییییییی ممنون.
  هر وقت حرم آقا علی ابن موسی الرضا برم حتما” دعا میکنمتون. ممنون بابت راهنماییتون.

 82. مهلقا می‌گه:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم کک و مک چه درمانی داره ؟ لیزر میتونه ببرتشون یا درمانش فرق میکنه.

 83. هانا می‌گه:

  سلام حتما باید قبل از این که بخوایم خال صورتمونو لیزر کنیم باید ازمایش بدیم ببینیم سرطانی یا نه؟؟؟

 84. رامین می‌گه:

  سلام دکتر ، میخواستم بدونم کرایوتراپی بهتره واسه ی خال های هم سطحی و کک و مک یا لیزر ؟؟ ، بعدش بعد از کرایوتراپی چه مدت بعد خال ها از بین میروند ؟ کامل از بین میرود؟راستش مادر من امروز بعد از کرایوتراپی بعضی از خال ها رویشان قرمز و پر رنگ شده و بقیه تغییری نکرده ، این از چیست ؟ دکتر کم مواد به ان خال ها زده یا طبیعیه ؟ ممنون میشوم جواب بدهین دکتر خیلی واجبه

 85. pari می‌گه:

  سلام من ی خال سالهاس ازآبله مرغان دارم ی بار تزریق کردم ازبین نرفت جراحی مناسبه؟

 86. امیر حسین می‌گه:

  سلام
  من تا ده سالگی خالی روی صورتم نداشتم
  اما الان که سال ها از اون زمان گذشته حدود بیست خال کوچک و دو خال نسبتا بزرگتر بر روی صورتم بوجود اومده.
  ایا من مشکل خاصی دارم یا قابل درمان هستند
  هزینه اش چقدر است؟

 87. قاسم می‌گه:

  سلام دکتر رو صورت دخترم یه خالا بود الان درد آور شده وقتی دست میزنی بهش انگار ربشه دار شده چیکار باید کرد؟

 88. Spring می‌گه:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر.ممنون از پاسخگوییتون.
  یه خال پوستی مادرزادی نسبتا بزرگ روی مچ دستم دارم.یکی دوبار هم لیزر کردم ولی تاثیری نداشت.می خواستم بدونم برای برداشتن چنین خال هایی از چ روشی باید استفاده کنم که جواب بگیرم و آثارش از بین بره؟ممنونم.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته باید ابتدا ویزیت شوید ولی این نوع خالها باید با جراحی برداشته شوند. البته لیزر جدیدی بنام PICO که در حال حاضر در ایران موجود نمی باشد ممکن است روی آن موثر باشد.

 89. بهرام می‌گه:

  سللم خسته نباشید من از بدو تولد یه خال کاملا قرینه و یه رنگ تو دست راستم دارم با قطر۴ سانتی متر و همیشه هم اندازش اینشکلی بوده و هیچ مشکلی هم برام ایجاد نکرده و خال منم مو داره میخواستم بپرسم که نیازی به جراحی هست اگه هست با چه روشی بهتره انجام بشه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا این خالها نیازی نیست برداشته شوند. در هر صورت بهتر است ویزیت شوید و در صورت نیاز باید با جراحی برداشته شوند.

 90. روشنک می‌گه:

  سلام دکتر
  من دوتا خال قهوه ای برجسته دارم یکی روی صورتم و یکی روی تنم.احساس میکنم زیباییمو تحت و الشعاع قرار داده.به نظر شما بهترین روش ازبین بردن اینا چیه؟؟؟نمیخوام جاش یا زخمی روی پوستم بمونه….لطفا راهنماییم کنین

 91. فرانک می‌گه:

  سلام.من تو پنج ماه دو بار لیزر کردم.خالهای تیره همسطح صورت.هیچ گونه تغییری نکردن.عین روز اول…دکترم هی میگه میره.ولی انگار نه انگار.درمان دیگه ای پیشنهاد میکنین؟؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای درمان آنها درمانهای متعددی وجود دارند. که با توجه به شرایطی که می فرمایید بهتر است ابتدا ویزیت شوید.

 92. مژگان می‌گه:

  سلام
  دخترم در سن پنج سالگی بر روی دماغش دو خال همسطح صورتش ،کمی پر رنگتر از پوست خودش در آورد،در سن دوازده سالگی ،دکتر خالها شا سوزوند،الان نزدیک سه ماهه هنوز جاش نرفته،تازه خیلی پر رنگ شده،آیا خال دوباره بر گشته،یا خوب میشه ،چیکار کنم ،نگرانم

 93. زهرا می‌گه:

  سلام من نوروفیبروماتوز دارم میخوام چند تاش که خیلی بزرگ درشون بیارم جراحی بهتر یابا لیزر

 94. فاطمه می‌گه:

  با سلام
  آقای دکتر من یک خال سطحی و کاملا صاف روی استخوان بینی دارم. دکتر که رفتم گفت هیچ وقت برندارین چون روی استخوان است. بنظر شما آیا موردی داردمن با rf این خال را بردارم.
  با تشکر

 95. حمید می‌گه:

  سلام،آیا برداشتن خال سر موجب ریزش مو می شود؟

 96. میثم می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من در حدود ۸ سالگی هیچ خالی نداشتم و صورت صاف و سالمی داشتم اما کم کم خال های کوچکی روی صورتم ایجاد شد و کم کم تعداد اونها زیاد شد
  منچند وقت پیش به توصیه یکی از دوستان یه خال روی صورتمو با یه چیز نوک تیز کاملا برداشتم(که البته خیلی کار اشتباهی کرم) و بعد از یه هفته دوباره خال در صورتم ظاهر شد و اینبار بزرگ تر و نا عادی تر از خال قبلی که بود
  الان اون خالم مقداری نا مقارن هست و تعدادی دیگر هم خال که ابتدا کم رنگ و کوچک بودند و بعد از مدتی بزرگ و پر رنگ شدن رو دارم
  از شما خواهشمندم کمکم کنید و در جوابم یکم توضیح بیشتر بدید
  ممنون

 97. سمیه می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید
  من حدود ۱۰ الی ۱۲ خال روی صورتم دارم که ۲ تا از اونا تقریبا بزرگ ، سیاه واندازه عدس هستند که از اونا موهای ضخیم رشد میکنه و بقیه کوچیک و به رنگ قهوه ای کمرنگ هستن. سه سال پیش جهت برداشتن خالهای کوچک صورتم اقدام کردم که دکتر پوست دو تا از اونا را با لیزر برداشت که یکی از اونا دوباره برگشت و رنگشم تیره تر شد و جای یکی دیگه هم به صورت یه حفره مانند جای جوش روی صورتم باقی موند. حالا میخوام مجدداجهت برداشتن همه خالهای صورتم اقدام کنم اما میترسم که جای خالها بمونه یا دوباره برگرده،ضمنا در مورد این مشکل با دکتر پوستم صحبت کردم که گفت احتمالش هست این اتفاقات بیفته، لطفا راهنماییم کنید که بتونم با بهترین روش وکمترین عوارض خالهارو بردارم. , و یه سوال دیگه اینکه متخصصای پوست مهارت بیشتری در این زمینه دارن یا جراحان زیبایی و پلاستیک با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این مورد باید خالهای شما را ببینم. در مورد سوالی که در مورد متخصصین پرسیدید نمی توان جواب کلی داد واقعا پزشک با پزشک ممکن است متفاوت باشد.

 98. زهرا می‌گه:

  با سلام
  من دو خال در ناحیه تناسلی و یک خال در ناحیه کمر داشتم که در دوران بارداری هر سه دچار تغییر شکل و سایز شدند
  هر سه خال گوشتی تیره رنگ بودند که به رنگ پوست تغیر کردند و فقط نوک انها قهوه ای باقی مانده و بزرگتر شده اند
  و با وجود گذشت دو سال از بارداری هم به همان شکل مانده اند
  آیا نیاز به بررسی دارند و ممکن است مشکلی داشته باشند؟

 99. محمدرضا می‌گه:

  خسته نباشید من میخوام خال لبم رو بردارم ولی میگن سرطان زاست یا جاش میمونه باید چیکار کنم؟؟

 100. محمد می‌گه:

  سلام
  همسرم چندین خال قهوه ای کم رنگ همسطح پوست دارد که قطرشون کمتر از چند میلی متر است ولی تعدادش زیاده. با اصرار برای رفع این خالها از جانب همسرم، بنده به دنبال رفع انها هستم. لطف کنید راهنمایی کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   راه های درمانی برای درمان مشکل ایشان وجود دارد ولی برای بررسی و انتخاب آن ابتدا نیاز به ویزیت ایشان می باشد.

 101. حاصل مهری می‌گه:

  با سلام و احترام
  از کودکی یک زایده ای شبیه جوش روی بیبی ام ایجاد شد که تعداد آن رو به افزایش گذاشت و به ۳۰ عدد رسید.
  مشخصات آن: هم رنگ پوست است و به مرور طی سالها کمی بزرگ میشود. و نظر دکتر مربوطه این بود که نوعی زگیل است و شاید هم خال بیرنگ.
  چند سال پیش همه آنها را دکتر سوزاند که بسیار هم دردناک بود (به دلیل تجمع روی بینی و تزریق حدود بیست مرتبه آمپول بی حسی روی بینی) که تکرار آن واقعا برایم سخت است. ولی طی سالها متاسفانه دوباره ایجاد شد!
  سه سوال برایم ایجاد شده و پیشاپیش ممنونم از پاسخ شما
  امکان برداشتن آنها با درد کم وجود دارد؟
  آیا به نظر شما این زایده ها خال بی رنگ است و یا زگیل؟
  آیا روشی برای درمان قطعی هست؟

 102. احسان می‌گه:

  سلام

  مدتی هست روی دست ها و صورت خال های تخت (برجسته نیستند) به رنگی قهوه ای پیدا شده خیل یکوچک هستند و فقط چند تا شون که کمی بزرگتر شدند دیده می شودند

  می شود با لیزر انها را برداشت یا روش دیگه ای مناسب برای این خال ها ؟

 103. مریم می‌گه:

  سلام وخسته نباشید من روی بینیم یه جوش دراومده بود که دستم خورد وجوش کنده شد ویک خال همونجا دراومد من خیلی ناراحت بودم چند بار کندمش دوباره دراومده وبزرگتر شده .باچه روشی میتونم بردارم که جاش نمونه .درضمن خالهای بزرگ رو اگه باجراحی دربیارن وبخیه کنند جای زخم باقی میمونه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بهتر است جراحی کنید و اگرمراقبتهای پس از جراحی را بخوبی انجام دهید جای آن هم نمی ماند.

 104. miss می‌گه:

  سلام من بدنم خال زیاد داره و واقعا خوشم نمیاد میخوام اکثرشو بردارم سوالم اینه ک میشه همه ی خال های بدن رو برداشت و برداشتن خال در سینه ایا واقعا خطرناکه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا برداشتن این حجم خالی که شما می فرمایید عملا ممکن نیست. ولی می توان آنهایی را بزرگترند و اذیت می کنند برداشت.

 105. سپهر می‌گه:

  سلام . من خال های سطحی متعدد سیاهی روی صورت و کمر دارم . چگونه از سریع ترین روش آنها را از بین ببرم ؟
  لطفا کمک کنید .

 106. علی می‌گه:

  سلام من ۵تا خال پوستی که برآمدگی ندارن و با پوستم در یک سطح هستن میخام بردارم ضمنا ۱۶سال دارم . آیا برداشتن آنها عوارضی دارن ؟ لطفا راهنمایی ام کنین

 107. شکوفه می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  پنج سال پیش یک خال در پشت دستم ایجاد شد.ودر زمان بارداری (چهار سال پیش)کمی بزرگ شد واز آن زمان تا بحال تغییری نکرده.ولی چند روز پیش که دکتر رفتم گفت که باید برداشته بشه و گفت که خال آبی است.دکترگفت: نمیشه گفت که خال بدی هست ولی ما بدترین حالتش رو در نظر میگیریم.حالا با این وجود نظر شما در این باره چیست؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته اظهار نظر دقیق در این مورد بدون ویزیت شما ممکن نیست. در هر صورت بطور کلی٬ بعید است که مشکلی داشته باشد ولی می توانید آنرا بردارید.

 108. mahsa می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید،من ازبچگی بالای لبم یه خال قهوه ای بسیارکوچک دارم ،حجم خالم زیاد نیست فقط بادست که لمس میکنیم یخورده مشخصه،خیلیها میگن خال قشنگیه وبهم میادامامن قصددارم که برش دارم،آیا برداشتنش خطرناک نیست چون خیلی میترسم (ضمن اینکه ۲۰سالمه).؟

 109. Behnam می‌گه:

  سلام من بر روی پیشانی خودم یک خاله مادر زادی ۹ میلیمتری دارم رنگش قهو ه ای است که به مرور زمان کمی برجسته شده چجور عملی مناسب برداشت این خال است و اینکه آیا احتمال بازگشت این خال بد از عمل وجود دارد

 110. سینا می‌گه:

  سلام اقای دکتر

  من روی صورتم نزدیک به ۱۰ خال بسیار ریز ( بزرگترینش قطرش یه میلیمتره ) دارم قهوه ای بسیار تیرس که انگار سیاهه. مسطح با پوستمه و روش هم مو نداره اصلا… بخوام بردارم شما کدوم راه رو ترجیح میدید ؟ بخوام لیزر کنم گود نمیشه ؟ بخوام جزاحی کنم جای بخیه نمیمونه رو صورتم ؟

 111. احمد می‌گه:

  سلام آقای دکتر،
  ۲۸ ساله ام ، خال گوشتی در ناحیه پشتم از بچگی دارم ، مدتی است احساس می کنم وقتی دستم بهش می خورد یا لباس بهش برخورد می کند ، درد میگیره ، چکار باید بکنم، قبلا از راهنماییتان متشکرم

 112. Amir می‌گه:

  سلام
  من ۱۷ سالمه.خال های ریز و هم سطح پوست روی صورتم دارم.میخواستم ببینم با چه روشی میتونم بردارم.
  و اینکه ایا بعد برداشتن جاش میمونه؟

 113. مهدی می‌گه:

  سلام و خسته نباشید .بالای بینی نزدیک به چشم خال وجود دارد اگر برداشته شود امکان ضرر لیزر یا هر روش دیگری برای چشم وجود دارد

 114. مریم می‌گه:

  با سلام.من یک ماهه که خال‌های صورتم رو لیزر کردم اما هنوز ترمیم نشده پوستم بعلاوه دو سه تاشون قهوه ای قرمز مونده .دکترم کرم ترمیم کننده تجویز نکرده برام.آیا جاشون خوب میشه؟لازمه از کرم ترمیم کننده استفاده کنم.؟ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله کرمهای ترمیم کننده به شما کمک می کنند. البته بهتر است بلافاصله استفاده گردند.

 115. حامد می‌گه:

  سلام
  یک خال بزرگ (قطر یک سانت) بر روی گونه راستم دارم که کمی برجسته است. به متخصص پوست مراجعه کردم گفت مشکلی ندارد اما اگر به لحاظ زیبایی مایل باشید می توانید به روش جراحی آن را بردارید. سوالم این است که ایشان گفتند یک جای زخم (شبیه شکستگی ها ابرو) روی گونه باقی می ماند. خواستم راهنمایی بفرمایید که آیا روش دیگری هست که این خال برجسته بزرگ را بدون جای زخم بزرگ بردارم و اگر نیست بعد از جراحی می توان برای از بین بردن جای جراحی کاری کرد؟ پیشاپیش از راهنمایی شما متشگرم.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   این خال را باید توسط جراحی بردارید و سپس جای آنرا با روشهای گوناگون می توان از بین برد.

 116. کیا می‌گه:

  سللم من یک خال بین دوتا ابروهایم دارم خواستم بدانم اگر بخواهم لیزر کنم اشعه لیزر مشکلی برای چشمانم بوجود نمیاره ؟سپاس از شما

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خیر مشکلی ندارد. البته از عینکهای مخصوص بیمار هنگام لیزر استفاده بفرمایید.

 117. mehdi می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.من یه خال با فاصله ۱یا ۲ سانتی چشمم دارم.۱ بار با لیزر برداشتم.ولی باز برگشت.باید جراحی بشه؟خال برآمده است ب رنگ قهوه ای تیره.چون نزدیک چشم هست خطر ناک نیست؟ممنون میشم جواب بدید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برداشتن خال شما خطرناک نیست. ولی در مورد روش برداشتن باید شما را معاینه کنم.

 118. سمانه می‌گه:

  سلام وعرض ا دب اقای دکتر من درناحیه گردن وقسمتی از سینه ام خال های سطحی مادرزادی دارم که تعدادشون زیاده ولی باحاشیه منظم و کم رنگ شبیه لک هستن چندسال پیش به دکتر پوست مراجعه کردم ویک جلسه لیزر کردم که کم رنگ تر همش شد ولی ادامه ندادم درمانمو دکتردیگه ای هم گفتن احتمال عود زیاد است به نظر شما بهترین روش درمان برای من چیه ممنون از پاسخ دهیتون.

 119. علی_مقدم می‌گه:

  سلام _اقای دکتر امکانش هست ک خالی ک در محلی ک ریش در میاد یا حتی سیبیل را لیزر کنیم دیگ در اون محل ریشه در نیاد؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خیر٬ لیز در محل خال موجب سوختگی پوست می شود. مگر اینکه از لیزرهای کم اثرتر مثل ND-YAG استفاده بشود.

 120. Amirhosein می‌گه:

  سلام پسری شانزده ساله هستم در کودکی دقیقا بین دو ابرو هام زخم شد و من جای زخم رو دستکاری میکردم که تبدیل به خال شد تا الان دو بار اقدام به برداشت کردم دفعه اول بعد از دو ماه خال برگشت ومثل اولش شد ولی دو سال بعد دوباره اقدام به برداشت کردم که بسیار ریز تر شد میخواستم بدونم ایا با برداشت دوباره خال برمیگرده

 121. مریم می‌گه:

  سلام.خسته نباشید
  من یک خال گوشتی روی گردنم دارم که حدود سه هفته ی پیش برای برداشتن اون به دکتر مراجعه کردم.پس از معاینه ایشون گفتن خال خاصی نیست و قراره ار اف رو گذاشتن.روز برداشت خال به علت قطع برق قرار عقب افتاد. تا قرار بعدی حدود پنج روز به خال گردنم شیره ی انجیر زدم.الان خال ازقسمت هایی کنده شده و اگر دوباره شیره ی انجیر بزنم ترشح داره….بنظرتون شیره ی انجیر رو ادامه بدم یا منتظر ار اف بمونم؟ و اینکه ترشحات خطرناکن یا خیر؟

 122. منذرعابدی می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من یک خال رو صورتم هست زیرابروی چشم راستم تقریبا تا نزدیک دهانم روبینیم یک طرف صورتم یکم بادم داره لب طرف راستم بیشتر باد دار نمی دونم چکارش کنم با چی مشه بردارم وهزینش چقدره

 123. فاطمه می‌گه:

  سلام.من ۲۱ سالمه و یه خال گوشتی برآمده قهوه ای مودار رو صورتم دارم اما تصمیم گرفتم که بردارمش به نظر شما کدوم روش مناسب تره؟ بعد برداشتن جاش میمونه ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   روش جراحی برای شما مناسبتر است. اگر مراقبتهای بعد از جراحی را بدرستی انجام دهید تقریبا جای آن محو می شود.

 124. فریبا می‌گه:

  سلام.من یک دوره ده ماهه زیر نظر پزشک راکوتان مصرف میکنم که یکماه دیگه تموم میشه.میخوام چندتا خال از صورتم بردارم.میخوام بدونم کی میتونم انجام بدم؟

 125. بهار می‌گه:

  سلام. من ۲۱ سالمه. دوتا خال گوشتی پشت کتفم و یکی کوچکتر کنار زیربغلم و یکی روی شکمم دارم که همه مادرزادی هستند.مو ندارند و هیچ تغییری هم نکردند.از دو پزشک متخصص پوست پرسیدم هردو گفتن که قابل برداشتن هست ولی ممکنه جاش گوشت اضافه بیاره و از نظر ظاهری تحملش سختتر شه.تازگی یه جراح پلاستیک گفته که هیچ مشکلی بعد برداشتنش پیش نمیاد البته هنوز خال هامو ندیده.الان نمیدونم چیکار کنم.ظاهرش واقعا غیر قابل تحمله ولی از طرفی هم میترسم گوشتش اضافه بیاد و بدتر شه.بنظرتون باید چیکار کنم و چه روشی برای برداشتنش بهتره؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگر پوست شما کلوئید ساز نیست مشکلی برای برداشتن آنا نمی باشد و جای زخمها هم نمی ماند.

 126. علی می‌گه:

  سلام علی هستم
  میخواستم بدونم بعد برداشتن خال توسط لیزر
  مو در اون قسمت رشد میکنه یا نه؟

 127. رضا می‌گه:

  سلام و عرض ادب خدمت دکتر عزیز که وقتشو ن را می گذارند و جواب همه دوستان را می دهند.
  دکتر جان من به پسر ۲۰سالم که روی صورت و گردن خوالهای ریز زیادی دارم
  صورتم صافه خواستم بدانم میشه اینرو ورداشت؟
  چاله چوله نمیشه؟!!!!!
  ممنون میشم جوابمو

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این خصوص باید معاینه بشوید ولی احتمالا خال های شما قابل برداشتن می باشند و جای آنها هم نمی ماند.

 128. hasanali می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای دکتر اکبری.
  من یه خال روی دماغم دقیق بین ۲ تا چشمم هست از کوچیکی داشتمش اندازش تقریبا کوچیکه و کمی از سطح پوست خیلی کم بالاتره اما الان ۱۷ سالم شده و جای اون کمی تغییر کرده و یه ذره به سمت چشم راستم نزدیک شده شما چه روشی پیشنها میکنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خال شما با روش جراحی و لیزر قابل برداشتن می باشد ولی برای تصمیم گیری جهت انتخاب روش بهترباید معاینه شوید.

 129. فاطمه می‌گه:

  سلام آقای دکتر من قبلا حدود ۵ خال خیلی ریز قهوه ای کم رنگ رو صورتم داشتم که هم سطح پوستند الان ۲۵ سالمه اما الان کاملا پر رنگ شدن و جاهای دیگه صورتمم مجدد خال ریز قهوه ای زده اونام دارند پر رنگ میشن الان تعداد۱۵ تایی هستن من میخوام برشون دارم رو ش پیشنهادیتون شما چیه و چی کار کنم دوباره از این خال ها جای دیگه در نیان و همون هاییم که برداشتم دوباره بر نگردن
  سپاس از لطفتون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خال های شما با روش جراحی و لیزر قابل برداشتن می باشد ولی برای تصمیم گیری جهت انتخاب روش بهترباید معاینه شوید.

 130. الهام می‌گه:

  سلام
  ۳هفته هست ک خال سطحی پوستموورداشتم جاش گودبود ولی پرشده والان مث کک ومک کم رنگه الان یعنی خال دوباره برمیگرده ؟

 131. علی می‌گه:

  سلام اقای دکتر من روی صورتم تعداد زیادی خال های سطحی دارم می خواستم بدونم ایا میشه این خال هارو از بین برد؟

 132. مرضیه می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۲۰ سالمه و یک خال گوشتی قهوه ای روی صورتم دارم من تا ۸ فروردین برای جوش های صورتم قرص راکوتان مصرف میکردم میخواستم بپرسم که میشه من شهریور خالم رو جراحی کنم ؟ و این که جاش میمونه یا نه؟

 133. شهلا می‌گه:

  سلام پسر من یازده ساله هست و یک خال قهوه ای تو صورتش در حال بزرگ شدنه و کمی برجسته هم شده ، خیلی بخاطرش غصه میخوره. میشه که این خال و تو این سن برداشت؟! لیزر بهتره یا جراحی تا از نظر زیبایی مشکلی پیش نیاد؟!
  ممنون از پاسختون

 134. عرفان می‌گه:

  سلام.من حدود ۴ تا خال قهوه ای رنگ سطحی روی پوستم دارم که فک کنم هیچ کدوم اندازش بیشتر از ٢،٣ میلیمتر نیست.دیروز واسه برداشتنشون به دکتر مراجعه کردم گفت فقط باید جراحی کنی!به نظر شما نمیشه لیزر کرد؟

 135. باران می‌گه:

  سلام و خسته نباشید خدمت افای دکتر
  سوالم این بود که من یه خال مادرزادی سطحی بزرگ اما شکل نامنظم بالای زانوم دارم.که از بچکی تا الان بزرگ شده .میخواستم نظرتونو بدونم؟یکی از لیزر کارا به من گفتن که برندار اصلا،حتی اکه پاتولوژی اوکی بود بازم برندار.ممکنه کمکم کنین

 136. زهرا می‌گه:

  سلام
  من از بچگی روی صورتم خال دارم ولی مادرزادی نیس.
  یه خال دارم که خیلی بزرگ نیس ولی کوچیک هم نیس اطرافش نامنظمه و داخلش مو رشد میکنه.به نظرتون خال سرطانیه؟؟باید چیکار کنم؟

 137. محمد می‌گه:

  سلام من از هشت نه سالگی یه خال دقیقا بین دو تا ابروهام دارم تا الان هم سه بار لیزر کردم اما خال بعد از یه مدتی برمیگرده دکترم گفت خال ریشه داره برای برداشتنش از چه روشی باید اقدام کنم که خال ریشه دار از بین بره؟

 138. حسام می‌گه:

  سلام اقای دکتر برای برداشتن خال ریشه دار در صورت که چندین بار هم با لیزر برداشتم اما بعد از مدتی دوباره خال برمیگرده از چه روشی باید استفاده کنم

 139. Mitra می‌گه:

  سلام ،وقتتون بخیر ،من از بچگی یه خال گوشتی بزرگ کمی پایین تر از پشت گردنم داشتم که تقریبا تو ۱۳سالگی دکتری با جراحی برداشتن خالمو ولی بعد ۵،۶ سال یه خال گوشتی کوچیکتر نسبت به خال قبلی یکم پایین تر از محل قبلی دراومد الان که ۲۲ سالمه احساس میکنم این خال جدید داره بزرگ میشه ،به نظرتون کار درستیه که برم این خال جدید رو هم بردارم؟

 140. آیناز افشاری می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  من برای برداشتن خال هام (معمولی قهوه ای رنگ)پیش یک پزشک عمومی رفتم میخواستن با لیزر بردارن گفتن اول روی شکمت امتحان کنیم یک خال کوچک روی شکمم بود تا عمق خیلی زیادی با لیزر آن را سوزاند بعد یه مدت ضائده ای شبیه گوشت اضافه درومد که پیش دکتر متخصص رفتم و کورتن تزریق کردن که بهبود نیافت بعد از آن گفتن که این کلویید نیس و نوک سینه اضافه است
  میخواستم بدونم میشه با برداشتن یک خال معمولی نوک سینه ایجاد شود چون در راستای خط شیری است یا همان کلویید است؟

 141. سینا می‌گه:

  سلام دکتر من ۱۸ سالمه و دو تا خال روی صورتم و زیر چونم دارم ک هر دو در محل در امدن ریش هستن و ازشون موهای زخیمی تولید میشه میخواستم بدونم اگه این دوتارو بردارم جاشون ریش تولید میشه یا نمیشه

 142. Hassan می‌گه:

  با عرض سلام و خدا قوت.
  آقای دکتر ، اطراف آرنج دست چپ دخترم خال مادرزادی وجود دارد. الان ۶سال تمومه . بهترین سن برای برداشتن خال چه زمانی است؟ آیا اصلا نیازی به برداشتن خال وجود دارد یا خیر؟ با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خالها از دوران کودکی قابل برداشتن هستند. برای تشخیص لزوم برداشتن خال ابتدا بیمار باید معاینه گردد.

 143. sajad می‌گه:

  سلام دکتر من ۱۸ ساله ی خال کوچیک کنار چشم راستم دارم لیزر کردن این آسیبی به چشمم نمیزنه ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بهتر است از روشهای دیگر استفاده گردد. یا اینکه چشم در هنگام لیزر بخوبی محافظت گردد.

 144. نازنین می‌گه:

  با سلام خدمت دکتر .
  من خال های زیادی روی صورت و بدنم دارم .. اما ترسی که دارم از ی خال روی مثانه ان هست که قطرش یک سانتیمتر میشه و کاملا مسطح بود . چند وقت پیش هم حین اصلاح با تیغ بریده شد که الان روش رشد کرده و برجسته شده .. باید چه کار کنم ؟؟

 145. soheil می‌گه:

  سلام.من بالای لبم یه خال قهوه ای کوچیکه تغریبا بدون برامدگی.دوبار لیزرش کردم ولی هر بار برگشته.راهی وجود نداره درمان بشه؟ بدن اینکه گوشت اضافه بیاد؟

 146. najmeh می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.آقای دکتر پسر من الان بیست روزشه.موقع تولد متوجه یه خال مسطح سیاه رنگ مودار روی گردن زیر گوش چپش شدم حدودا به طول ۳ سانت و عرض ۱ سانت.میخواستم ببینم آیا درمانی هم داره.و آیا میشه این خال رو جراحی کرد ؟؟؟!!

 147. محمد ب می‌گه:

  سلام
  خسته نباشید…
  بنده مثل همین تصویر (خال روی گوش) رو دارم.
  آیا در کلینیک رز امکان برداشتن این نوع خال وجود داره؟
  نحوه عمل چطوره؟ بیهوشی کامل داره؟

 148. رها می‌گه:

  با سلام, سی سال سن دارم و پوستم حساسه, یک خال برجسته اندازه عدس بالای لبم دارم که داخل و اطرافش مو درمیاد, برای برداشتنش و اینکه جاش نمونه چون پوستم سفیده کدوم روش رو پیشنهاد میکنین, پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم

 149. alireza می‌گه:

  سلام اقای دکتر بنده یک خال روی پام دارم میخوام برش دارم اما واقعا از جراحی ترس دارم آیا جراحی خال دارای درد زیادیه؟ طول خال حدودا ۵ ثانت و عرض حدود ۲ ثانتی متر داره و مادر زادی هستش

 150. پریسا می‌گه:

  وقت بخیر پسر چهارونیم ساله دارم که از بدو تولد روی چانه وزیر گلوش کله قهو های بود که من فکرمیکردم ماه گرفته گی هستش الان پررنگ تر شده وروش موهای سیاه داره باید چیکپار بکنم آیا خطرناک هستش

 151. مريم می‌گه:

  سلام ببخشید من یه خال روی نوک بینیم دارم که رفتم دکتر گفتن ریشه دار هستش.یک دکتر گفت باید عمل شه اما جای بخیه به احتمال میمونه.یک دکتر دیگه گفت که با rf باید ٣ بار برداشته شه تا کامل بره.به نظر شما بهترین راه برداشتن خال ریشه دار چیه؟

 152. فاطمه می‌گه:

  سلام وقت بخیر ،من ۲۶سالمه ، عذر میخوام من از کوچیکی روی بینی م خال دارم ولی برجسته نیست امکان برداشتنش هست ؟ با توجه به اینکه روی صورتم هست خطری وجود نداره که مثلا جای لیزر بمونه یا گسترش پیدا کنه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   امکان برداشتن خال شما هست. احتمال کمی وجود دارد که جای آن بماند که با روش‌های درمانی جای آن هم قابل رفع است.

 153. محمدرضا می‌گه:

  سلام وقت بخیر.ببخشید با عرض پوزش من دو عدد خال سیاه رو گونم دارم.اینکه این خال ها تقریبا اندازه ی دوتا عدسی روی گونه ی سمت راستمه(از عدسی هم کوچیک تر کمی)سطحشم صافه صافه.خاستم بدونم لیزر کنم میره؟اینکه اثرش ک نمیمونه؟یا اینکه صورتم چال بیوفته؟۲۲ سال سنمه
  اگر اثرش میمونه ک انجام ندم
  چون بسیار سطحی