بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

امروزه تزریق چربی به اندام ها یا تزریق ژل به صورت و سایر اندام ها بسیار پر طرفدار است. در این مقاله با بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یا بزرگ کردن سینه بطور طبیعی یک عمل جراحی است که توسط جراح  انجام می شود و در آن اندازه سینه بیمار بزرگ شده و ظاهر آن اصلاح می شود آشنا می شویم. (تعجبی نیست که عمل جراحی زیبایی بزرگ کردن سینه یکی از رایج ترین عمل های جراحی زیبایی در آمریکا) است، که می تواند نه تنها اندازه سینه را بزرگ کند، بلکه علاوه بر این تاثیر چشمگیر در ایجاد توازن بین اعضای بدن دارد. به هر حال، بسیاری از زنان به دنبال یک روش بزرگ کردن سینه بدون جراحی هستند، زیرا ایده داشتن مواد ایمپلنت یا پروتز خارجی در بدن یک موضوع ناراحت کننده است و به همین خاطر صرف نظر از بی خطر بودن عمل از انجام آن خودداری می کنند. برای زنانی که دارای این طرز فکر هستند، یک عمل بزرگ کردن سینه بدون جراحی و نو آورانه در حال حاضر در دسترس و قابل استفاده است. در این عمل به جای استفاده از محلول نمک، سیلیکون یا تزریق ژل به سینه  برای بزرگ کردن و افزایش اندازه سینه یا از بافت چربی برداشته شده از بدن بیمار برای بزرگ کردن سینه استفاده می شود که در اصطلاح به  با تزریق چربی، عمل جراحی پیوند چربی گفته می شود. یک از راه های بزرگ کردن سینه عمل جراحی پیوند یا انتقال چربی است به طوری که برای سال های طولانی به عنوان یک عمل جراحی جوان سازی صورت، برای پر کردن چین و چروک پوست و بزرگ و چاق کردن گونه ها، پروتز لب ها و سایر نواحی نیازمند، ترمیم و استفاده می شده است. اخیراً، انتقال چربی برای روش بزرگ کردن باسن لیفت باسن با استفاده از عمل جراحی بالا کشیدن برزیلی باسن رواج پیدا کرده است، و تلاش هایی انجام شده که با انتقال حجم زیاد چربی بتوان سینه بیمار را نیز بزرگ کرد. در حال حاضر بیش از هر زمان دیگر، روش بزرگ کردن سینه با تزریق ژل و چربی یک انتخاب با دوام برای بزرگ کردن سینه به لطف پیشرفت های تکنولوژیک، تصفیه چربی برداشته شده و تکنیک های پیوند می باشد. این عمل جراحی زیبایی سینه تقریباً برای همه زنانی مناسب و ایده آل است که به دنبال بزرگ و برجسته کردن سینه خود هستند، اما نمی خواهند از ایمپلنت یا پروتز سینه، محلول نمک یا سیلیکون استفاده کنند. در این حالت مهم است که فرد از نظر سلامتی در وضعیت مناسب قرار داشته باشد و چربی لازم برای برجسته کردن سینه در سایر اعضای بدن وی موجود باشد. مشابه بسیاری از عمل های جراحی زیبایی دیگر، فرد بیمار باید انتظارات واقع بینانه از نتایج حاصل از عمل جراحی تزریق چربی به صورت و بدن  خود داشته باشد. بسیاری از افراد پس از نتیجه نگرفتن از یک عمل جراحی ایمپلنت از روشهای بزرگ کردن سینه بدون جراحی استفاده می کنند. انجام بزرگ کردن سینه بدون عمل جراحی، همچنین بطور موثر برای خانم هایی مناسب است که به خاطر سرطان سینه باید عمل جراحی ماستکتومی (عمل جراحی برداشتن سینه) را انجام دهند. به این ترتیب این افراد می توانند ازروش تزریق چربی برای تجدید ساختار سینه های برداشته شده خود برای سال های طولانی استفاده کنند.

نحوه جراحی

در طول عمل جراحی بزرگ کردن سینه با پیوند چربی، چربی از یک عضو اهدا کننده به روش لیپوساکشن برداشته می شود (معمولاً باسن، ران ها یا شکم). مهم است که توجه داشته باشید برای برداشتن چربی از همه انوع عمل جراحی لیپوساکشن نمی توان استفاده کرد. زیرا در برخی از انواع لیپوساکشن از ابزارهای مخصوص برای تابش لیزر یا امواج مافوق صوت استفاده می شود که می تواند به سلول های چربی آسیب رسانده و امکان استفاده از آنها برای پیوند یا تزریق را از بین ببرد. به همین خاطر لازم است با دکتر خود درباره روش لیپوساکشن در صورتی که شما علاقه مند به عمل جراحی تزریق چربی به باسن و سینه هستید، صحبت کنید. هنگامی که بافت چربی لازم از عضو اهدا کننده گرفته شد، این چربی برای انتقال و جایگذاری در عضو دیگر به دقت آماده سازی می شود. شکاف های ایجاد شده در این حالت بسیار کم و ناچیز هستند و برای اکثر بیماران نیاز به استفاده از داروی بی حسی موضعی برای انجام این عمل جراحی وجود دارد. فرآیند انتقال چربی، هر چند نیاز به جراح با تجربه دارد، یک عمل جراحی به نسبت ساده برای بیمار است و دوره ریکاوری آن نیز کوتاه می باشد. به خاطر داشته باشید که موفقیت در عمل جراحی پیوند چربی در هر ناحیه از بدن به شدت وابسته به تکنیک استفاده شده است. به همین خاطر لازم است برای این کار به جراحان  دارای بورد تخصصی مراجعه شود و نباید به همه افرادی که انجام عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی سینه را به شما پیشنهاد می دهند، اعتماد کرد.

بهبودی

اکثر بیماران با مقداری ناراحتی اولیه پس از این عمل مواجه می شوند. در این حالت ممکن است بیمار احساس پر شدن و ورم در ناحیه سینه خود داشته باشد و ناحیه اهدا کننده چربی در بدن نیز ممکن است دردناک بوده و کبود شود. با استفاده از بسته آب سرد می تواند این علائم را کاهش داد و احساس راحتی بیشتر کرد. پس از بزرگ کردن سینه باتزریق چربی بیمار بلافاصله با تغییر در ظاهر خود مواجه می شود. جراح برای انجام این عمل مقدار چربی بیشتری در ابتدا از بافت اهدا کننده بر می دارد تا به این ترتیب افت و از بین رفتن طبیعی چربی در زمان پیوند را پوشش دهد. معمولاً ۴۰ تا ۵۰ درصد چربی برداشته شده از عضو اهدا کننده هنگام پیوند توسط بدن جذب می شود. به همین دلیل، ممکن است نیاز به جلسات متعدد پیوند چربی برای دستیابی به نتایج مطلوب در برجسته کردن سینه  وجود داشته باشد. با از بین رفتن ورم و  قرار گرفتن سلول های انتقال یافته در موقعیت جدید آنها، نتایج نهایی حاصل از عمل جراحی آشکار تر می شوند. در این حالت اکثر بیماران می توانند در طول یک یا دو هفته به سر کار خود باز گردند.

عوارض

مشابه همه انواع عمل های جراحی انتقال چربی، تزریق چربی به سینه دارای خطرات مشخص است. عوارض حداقل در این رابطه شامل جذب زیاد چربی انتقال یافته و ایجاد مشکلات ظاهری برای سینه و موج دار شدن آن است. سایر عوارض تزریق چربی نادر اما جدی شامل فاسد شدن سلول های چربی، ایجاد کیست های چربی، تورم، تشکیل کلسیم و موقعیت نادرست ماموگرام است. همواره به خاطر داشته باشید در هنگام ارزیابی خطرات بالقوه ناشی از عمل جراحی تزریق چربی به سینه ، بسیاری از این عوارض جانبی نادر هستند و این عوارض بطور خاص در زمانی حداقل می شوند که عمل جراحی بزرگ کردن سینه بر روی بیمار مناسب توسط یک جراح متخصص با تجربه انجام شود.

عمل پروتز سینه یکی از متداول‌ترین عمل‌های زیبایی در جهان است که معمولاً نتیجه آن برای بیماران راضی‌کننده بوده است. ولی با این ‌وجود لازم است بیماران از خطرات و عوارض پروتز سینه که ممکن است طی این درمان با آن مواجه شوند، آگاه باشند. در ادامه برخی از این عوامل خطرزا آورده شده است.

درد

در برخی موارد نادر امکان عفونت وجود دارد. در اینگونه مواقع پروتز برداشته شده و دوباره تزریق می‌شود و یا داروهای ضد باکتری استفاده می‌شود.
ممکن است پروتز خراب شده، بشکند و یا چکه کند. در این حالت باید پروتز برداشته شود.
تورم سینه و یا اطراف آن
بی‌حس شدن هاله دور سینه و نوک پستان، این حالت موقت است.
ممکن است در اطراف پروتز کیست‌های سخت به وجود آید که معمولاً با عمل جراحی و یا جابجایی بسته درمان می‌شوند.

مزایا و معایب تزریق چربی در مقایسه با روش پروتز سینه

بزرگ کردن باسن و یا سینه به روش انتقال طبیعی چربی دارای برخی مزایای نسبی در مقایسه با روش قدیمی پروتز سینه است. این مزایا عبارتند از:

 • عمل جراحی بزرگ کردن سینه با استفاده از بافت بدن خود بیمار انجام می شود و به همین خاطر احتمال مشاهده عکس العمل نسبت به آن وجود ندارد.
 • ایجاد کپسول که می تواند یکی از مشکلات عادی در زمان استفاده از پروتز ها باشد در صورت استفاده از روش درمانی انتقال چربی مشاهده نمی شود.
 • بافت چربی با گذشت زمان سفت نمی شود.
 • امکان سوراخ شدن یا خالی شدن بافت چربی تزریق شده وجود ندارد.
 • هر چند تغییرات ایجاد شده به خاطر بارداری یا بالا رفتن سن می تواند احتمال تغییر شکل یا افتادگی سینه را پس از بزرگ کردن سینه با تزریق چربی را همراه داشته باشد، پیشنهاد نمی شود چربی پس از ۱۰ سال مجدداً در سینه پیوند زده شود. این موضوع برای اکثر ایمپلنت ها یا پروتزهای سینه نیز به بیمار پیشنهاد می شود.
 • از مزایای تقبل هزینه تزریق چربی می توان گفت که از آنجا که در این فرایند، از سلول‌های چربی خود بدن استفاده می‌شود، خطر واکنش‌های آلرژیک نیز از بین می‌رود. به این دلیل، برخی از افراد این روش را ایمن‌تر می‌دانند.

معایب تزریق چربی سینه در مقایسه با روش قدیمی عمل جراحی پروتز سینه عبارتست از:

 

 • با تقبل هزینه تزریق چربی در سینه، چربی به خودی خود شکل خاصی ندارد و این موضوع برای شکل دهی به پوست سینه محدودیت ایجاد می کند. پروتزها دارای شکل خاص هستند و به همین خاطر بهتر می توان زیبایی سینه را پس از عمل جراحی پروتز سینه برای بیماران تنظیم کرد.
 • پروتزها می توانند پوست بیمار را کشیده و اندازه و ظاهر سینه را برای بیمارانی که دارای سینه های کوچک یا بد شکل هستند، بهبود بخشند.
 • پروتزها در هنگام ترکیب با عمل جراحی کاهش اندازه سینه برای بیمارانی که دارای سینه های بزرگ یا به شدت افتاده هستند، می توانند نتایج بهتری را به همراه داشته باشند.

نتایج

با استفاده از تکنیک های مدرن و تقبل قیمت تزریق چربی ، حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد سلول های انتقال یافته در محل جدید زنده می مانند. هنگامی که PRP به سلول های چربی برداشته شده اضافه شود، این مقدار به حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از بیمارانی که عمل جراحی پیوند چربی را در طول ۱۰ سال گذشته انجام داده اند، می توان متوجه شد سلول های چربی که بیش از ۳ ماه در محل پیوند زنده مانده اند، برای بقیه عمر بیمار از بین نخواهند رفت.

برای دیدن گالری جدید عکس کلیک کنید

جراحی های زیبایی در کلینیک رز طلایی توسط جمعی از متخصصین جراحی شامل :

آقای دکتر محمد علی اکبری –  آقای دکتر مومنی – خانم دکتر آتشیان  به صورت تیمی انجام می شود

به این پست امتیاز دهید.
بزرگ کردن سینه با تزریق چربی
۳٫۳۳ از ۳ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

146 دیدگاه ها

 1. mehrdad می‌گه:

  باسلام میخواستم سوال کنم ایا بعداز عمل جراهی اگه دوباره اون خانم بچه دار بشه میتونه به طور طبیعی شیر بده یا دوباره باید عمل کنه ؟

 2. مهسا می‌گه:

  سلام مطالب عالی بود

 3. پریسا می‌گه:

  با سلام هزینه عمل تزریق چربی به سینه حداقل و حداکثر میانگین چه قدره؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا تزریق چربی در هنگام پیکر تراشی امکان پذیر است که در هنگام انجام این عمل کل چربی های بدن از شکم و پهلوها و رانها و سایر نواحی استخراج و در سینه و باسن و یا صورت تزریق می گردند.

 4. ویدا می‌گه:

  باسلام
  با روش تزریق چربی تا چه سایزی برای سینه میشه افزایش حجم ایجاد کرد؟ با سپاس

 5. یکتا می‌گه:

  سلام یک سوال حتما باید چاق باشیم برای تزریق چربی !؟ چون من لاغر هستم چه جوری میشه ؟ یعنی من هم میتونم چربی تزریق کنم ؟ چون پروتز رو دوست ندارم
  ممنونم

 6. sorour می‌گه:

  سلام . ببخشید استخراج چربی از نقاط بدن با عمل حراحی و برش اون نواحی انجام میشه؟

 7. پریا می‌گه:

  سلام .
  میخواهم بدونم برای دختران مجرد مشکلی پیش نمیاد اگر تزریق چربی انجام دهند (مثلا برای شیردهی)
  بعد عمل اگر کسی ببینه میفهمه عمل شده یا جاش میمونه؟
  و اینکه دائمیه یا بعدیه مدت از بین میره؟
  ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام .
   مشکلی برای شیردهی ندارد.
   بعد عمل حالت کاملا طبیعی دارد وجای زخم ندارد.
   نزدیک به یک سوم چربی تزیقی مدت طولانی برای شما باقی می ماند.

 8. رازی می‌گه:

  باسلام وخسته نباشید
  سینه های من بارژیم گرفتن بسیار کوچک وافتاده شدن
  باتزریق چربی بزرگ میشن مثلا یکی دو سایز؟
  واینکه حس جنسیی خودشونو باتزریق چربی ازدست نمیدن؟
  تزریق دقیقا کجای سینه است ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   باتزریق چربی بزرگ میشن مثلا یکی دو سایز؟ بله
   واینکه حس جنسیی خودشونو ازدست نمیدن؟ خیر
   تزریق دقیقا کجای سینه است ؟ در تمام نواحی سینه بخصوص در قسمتهایی که بیشتر ضعف دارند و همچنین در اطراف عضله سینه ای

 9. marjan می‌گه:

  سلام خسته نباشید.
  بعد من دوتا بچه کوچیک دارم میخوام ببینم بعد از عمل خیلی باید استراحت کرد.بعد این تزریق درد زیاد داره؟
  ممنون

 10. parisA می‌گه:

  سلام
  سوالم اینه که این چربی که تزریق میشه با ورزش و فعالیت های سنگین از بین نمیره؟؟
  و اینکه اون قسمت هایی که چربی ازشون برداشته میشه تغییر شکل میدن؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا در فرایند تزرق چربی به سینه یا باسن٬ یک عمل پیکر تراشی انجام می پذیرد. یعنی کلیه چربی های اضافی بدن شما از شکم٬ پهلوها٬ پشت٬ دو طرف رانها و سایر قسمتهای بدن توسط سیستمهایی نظیر لیپوماتیک یا بادی جت که چربی را از بدن بصورت زنده می گیرند خارج و به نواحی سینه یا باسن یا صورت تزریق می گردند.
   سیر تحلیل رفتن آن به این صورت است که حدود ۳۰ درصد چربی تزیق شده در دو هفته اول و ۳۰ در صد دیگر در سه ماه بعد جذب می شوند و ۴۰ در صد برای شما به صورت تقریبا دائمی می ماند. بعد این زمان چربی ها از قانون سایر چربی های بدن طبعیت کرده با چاق شدن شما بزرگ تر و با لاغر شدن شما کوچکتر می گردند.

 11. F.B.A می‌گه:

  سلام
  من ۴۸ کیلو هستم و مطمئنم که چربی ندارم برای برداشتن.یعنی الان نمیتونم این عمل رو انجام بدم؟

 12. سیما می‌گه:

  سلام.
  اقای دکتر با تزریق چربی به سینه عوارض مانند ایجاد توده در سینه یا ناهمگونی سینه پیش میاد؟
  عوارضی که داره جدیه؟

 13. بهار می‌گه:

  درود.من هم میخوام این عمل رو انجام بدم میشه به ایمیل من توضیحات لازم راجبه هزینه و دروازه نقاهت رو ارسال کنید و اینکه من ورزش میکنم آیا این باعث سوختن چربی ها نمیشه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا دوران نقاهت طولانی ندارد و از فردای روز تزریق می توانید فعالیت خود را شروع کنید. البته به مدت ۲ هفته تا یک ماه و نیم بسته به نوع فعالیت٬ فعالیت سنگین بالاتنه نداشته باشید.

 14. هژبری می‌گه:

  با سلام
  می خواستم بدونم بعد از عمل جراحی چربی های تزریق شده به همان شکل باقی می ماند یا جذب بدن میشود؟

 15. Shiva می‌گه:

  با سلام
  من مایل به تزریق چربی در سینه ها هستم. ولی چند کیست پراکنده در سینه ها دارم. در ماموگرافی دکترم گفت ک خطرناک نیست. ایا من میتونم تزریق چربی به سینه ها داشته باشم؟
  با تشکر

 16. rozhan می‌گه:

  سلام…
  ببخشید سوال من اینجاست که تزریق چربی به سینه چه عوارضی ممکنه داشته باشه؟ آیا خطرناکه یا اینکه امکان ابتلا به سرطان سینه رو افزایش میده ؟ و از همه مهم تر فردی که این جراحی رو انجام میده میتونه رابطه جنسی داشته باشه؟ ☺
  با تشکر

 17. miss.te می‌گه:

  سلام جناب دکترخسته نباشیدمن یه رژیم سخت داشتم وباعث شد سینه های من به شدت کوچک بشه ومیدونم که سینه ها قرینه نیست ویه سمت بزرگ تره اما سینه های من این اختلافش خیلی زیاده که ازاین بابت خیلی ناراحتم قشنگ معلومه یکیش بزرگه ویکیش کوچیک خیلیه بده دکتره زنان هم رفتم وگفتن ازنظره غده سینه هیچ مشکلی ندارم و این اختلاف وکوچک بودن ژنتیکی هست حالا من میخام چربی تزریق کنم شما پرتز روپیشنهادمیکنید یاتزریق ؟؟؟من الان ۱۸سالمه وازنظره رشده بدنی کاملا رشدداشتم یعنی جانداره که سینه هام طبیعی بزرگ شه میشه راهنمایی کنید مرسی

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   سینه های شما هنوز با عوامل مختلف مثل عوامل هرمونی٬ بارداری ٬ شیردهی و افزایش وزن قابلیت افزایش سایز را دارد ولی احتمال اینکه عدم تقارن آن باقی بماند زیاد است و ممکن است نیاز به مداخلات جراحی داشته باشد.

 18. ماریا می‌گه:

  سلام خسته نباشید من اگر بخوام سینه هام سایز ۸۵باشه ولی الان ۷۵هست خیلی افتادگی پیدا کرده و میخوام ۸۵بمونه باید ۹۰واسه من پر شه تا بعد از جذب ۸۵بشه؟و اینکه بعد از جذب چربی سینه هام شل نمیشه؟

 19. niloo می‌گه:

  با درود و خسته نباشید
  ۱٫ بعد از برداشتن چربی از بافتهایی که بهشون اشاره شده آیا جای کبودی و زخم باقی می مونه؟
  ۲٫ آیا با گذشت ۳ ماه از جراحی میشه ورزش حرفه ای رو ادامه داد؟
  ۳٫ آیا بعد از ۵ یا ۱۰ سال نیاز به جراحی مجدد هست؟

 20. شبنم می‌گه:

  سلام خسته نباشین
  من ۶۱ کیلو با قد ۱۶۵ هستم وآیا برای تزریق سینه ورساندن سایز ۷۰ به ۸۵ بعد جذب شدن
  امکان پذیراست؟

 21. زهرا می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  آیا جراحی افتادگی سینه و تزریق چربی به سینه میشه با هم انجام بشه ؟

 22. پریسا می‌گه:

  سلام خسته نباشید من میخوام تزریق چربی انجام بدم بی زحمت بفرمایید هزینه ش چقدر می شود و من کارمندم چند وقت باید مرخصی بگیرم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای هزینه ها نیاز به ویزیت شما می باشد. معمولا چون میزان چربی مورد نیاز زیاد است٬ اینکار در یک پکیج پیکرتراشی تعریف میگردد٬ یعنی کلیه چربی های زاید بدن از شکم٬ پهلوها ٬ پشت و رانها خارج و به سینه و قسمت بالایی باسن بر اساس خواست و نیاز بیمار تزریق می گردد. معمولا از فردای روز عمل فعال هستید ولی تا ۲ هفته نباید به بدنتان فشار بیاورید فعالیت سنگین نمی توانید انجام دهید.

 23. سحر می‌گه:

  سلام آقای دکتر.من قدم ۱۷۰ و وزنم ۵۵ کیلو هست. من سینم افتاده و شل هست. سایزش هم هفتاد یا شصت و پنج هست گویا. سن من هم ۳۳ سال هست. میخواستم ببینم برای اینکه توی یکی دو ماه چربی بیشتری بیارم تا سایز سینه من به ۸۵ یا ۹۰ برسه، چه غذاهایی باید استفاده کنم برای آوردن چربی بیشتر؟ یکی از دوستان میگفت شبی یه بستنی بخور یا خامه و نون خامه ای بخور. شما چه پیشنهادی دارید برای من؟ لطفا راهنماییم کنید. من باید به اون سایز سینه برسم دکتر جان. ممنونم. بزرگوارید.

 24. مینا می‌گه:

  سلام مادر وخواهر پدر من سرطان سینه داشتن.مادرخودمم توده داشته که با رژیم غذایی خوب شده.بنظر شما برای من تزریق چربی یا پروتز سینه خطر داره؟کدومش بیشتر خطرناکه.
  سوال بعدم اینه که بعد از تزریق چربی یا پروتز سینه هرکدام چطور باید در رابطه جنسی محتاط بود؟

 25. آذین می‌گه:

  سلام.
  برداشت چربی از پایین تنه..پهلو و زیر شکم یکدست هست ؟باعث موجدار شدن اون نواحی نمیشه؟
  واینکه با وجود چربی کافی امکان افزایش سینه تا دو سایز هست؟
  ممنونم

 26. مینا می‌گه:

  سلام خسته نباشید، آیا امکان اینکه چربی از بدن فرد دیگه ای گرفته بشه و بدن دیگری تزریق بشه وجود داره؟

 27. سهيلا می‌گه:

  دکتر تو عمل پیکر تراشی وانتقال چربی به سینه احتمال آمبولی چقدر است؟

 28. پریزاد می‌گه:

  سلام
  من ۳۰ سالمه ۲ سال بدنسازی حرفه ای کار میکم ولی سینه هام به اندازه ی دلخواه من نیست ۶۵ شکم ندارم . ۱۶۵ قدمه و ۵۵ وزنمه . واسه این عمل مناسب هستم یا نه؟ میخوام ۵ سایز افزایش پیدا کنه و آیا بعد از این عمل میتونم به ورزشم ادامه بدم یا نه؟

 29. Romina می‌گه:

  سلام
  خسته نباشید. من ۲۲، سالمه.سینه هام خیلی کوچیک.برای برداشتن چربی میشه ازچربی بدن کسی دیگه هم استفاده کرد؟شکم ندارم پاهام وباسنم پره نمیخوام فرمش بهم بخوره.ازطرفی هم دوست ندارم پروتزکنم.آیا این امکان وجود داره که ازچربی بدن کسی دیگه برای من استفاده بشه ؟

 30. نگین می‌گه:

  سلام . ببخشید عملی نیست که فقط سینه ها را بالا بکشه و تزریق چربی نخواد ؟

 31. فرشته می‌گه:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما ..یه سوال داشتم …آیا زمان پیکرتراشی و برداشتن چربی از بی حسی موضعی استفاده میکنید یا بیهوشی ژنرال ؟ممنون از زحماتتون

 32. Shaparak می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.
  در صورت عدم تقارن سینه به مقدار کم ( نزدیک یک سایز تفاوت)
  امکانش هست بدون پروتز یا جراحی سینه با ماساژ فقط سمت کوچکتر سینه تقارن ایجاد کرد؟ یا حتما باید چربی اضافه بشه؟
  ۲۵ ساله هستم
  و از ابتدا این عدم تقارن وجود داشته
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 33. مرضیه می‌گه:

  سلام . روزتون بخیر.
  من قدی ۱۶۰ و وزن ۶۵ کیلو دارم. در ظاهر چاق نیستم ولی بعد از زایمانم شکم بزرگی دارم. دور شکم ۹۱ و دور کمر ۸۹ . امکان برداشتن چربی و تزریق به سینه برای من وجود داره. متشکرم

 34. نازى می‌گه:

  سلام
  امکان برداشتن چربى از بدن فرد دیگر وجود داره؟؟

 35. فاطیما می‌گه:

  سلام.من قدم ۱۶۱ و وزنم ۴۹ کیلواست.اینطور که مطالعه کروم امکان تزریف چربی ندارم.پس باید چیکار کنم؟لطفا راهنمایین کنید.

 36. Fafa می‌گه:

  سلام وقت بخیر بنده بدنسازی کار میکنم از هیچ پودر و مکملی هم استفاده نمیکنم. سینه کوچیکی دارم و اصلا از سایز اون راضی نیستم. به دلیل اینکه بافت سینه چربی هست، بدنسازی و وزنه زدن تاثیری روی سینه نداره. برای همین خیلی به فکر تزریق چربی هستم اما از عوارضش بسیار میترسم مخصوصا اینکه میترسم تاثیر بذاری روی ورزشم و هزار و یک فکر الکی به سراغم میاد. خواهش میکنم هرچقدرم کوتاه ولی راهنماییم کنید که چیکار کنم دکتر . خیلی متشکرم

 37. سارا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من یکسری غدد چربی و کیست و فیبروآدنوم در سینه هایم دارم که هر شش ماه یکبار سونوگرافی میکنم و تغییرات زیادی از پنج سال پیش تا الان نکرده اند. اصلا از پروتز خوشم نمیاد.
  ایا امکان تزریق چربی به سینه برای من هست؟ از نظر بانک چربی اوکی هستم.

 38. الی می‌گه:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من ۱۵۹ سانتی متر قد و ۵۴ کیلوگرم وزن دارم. بعد از پایان شیردهی و گذروندن یک دوره رژیم طولانی و کاهش ۱۳ کیلوگرم وزن، سینه هام ۳ سایز کاهش داشت و خیلی بابت این موضوع ناراحتم.
  در ضمن خط لبخندم هم با این کاهش وزن خیلی عمیق و واضح شده.
  آیا می تونم همزمان هم تزریق چربی به سینه و هم خط لبخند داشته باشم؟
  با این وزنی که الان دارم امکان پذیره؟
  در ناحیه پهلوها چربی قابل توجهی دارم.
  قبلا از پاسخگوئی شما تشکر می کنم

 39. آيدا می‌گه:

  سلام،وقتتون بخیر
  من ۱۶۳ قدم و ۴۱ وزنم هستش، تزریق چربى به سینه میتونم انجام بدم؟

 40. عاطفه می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  اقای دکتر من شنیدم چربی ران از چربی شکم و پهلو ماندگار تره و بهتر جواب میده این موضوع درسته؟

 41. مینا می‌گه:

  سلام دکتر جان.
  ۱_امکان اینکه چربی یک سینه بیشتر از سینه دیگر آب شود چقدر است؟
  ۲_ من در ورزش بدنسازی سینه هام کوچک شد . آیا امکان داره که باز هم این اتفاق بعد عمل رخ بده؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا افت حجم سینه ها بطور متقارن است. بعد از جا افتادن چربی ها در بدن چربی های تزریق شده چون بافت زنده هستند از قانون سایر چربی های بدن پیروی می کنند. و با چاق و لاغر شدن یا تغییر نوع بافتها تغییر می کنند. مثل تغییری مه در بدنسازی رخ می دهد و نسبت بافت عضلانی به چربی بیشتر می شود.

 42. المیرا می‌گه:

  سلام . من ۳۳سال سن. ۱۶۲س قد و ۶۳کیلو وزنمه و بعد زایمان چربی شکم و پهلوم بطور کاملا قابل مشاهده ای زیاد شده و بعداز زایمانم دراثر شدت خونریزی رحمم برداشته شد آیا مشکلی برای انجام این عمل دارم یا ن؟؟؟
  درصورت برداشت چربی از سایر نقاط بدنم آیا شکل ظاهری بدن تغییر میکنه و پوست اون نواحی شل و افتاده میشه یا بطور طبیعی فقط کمی لاغرتر میشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما مشکلی برای انجام این عمل ندارید. و پوست شما هم بعد از برداشتن چربی ها شل نخواهد شد. البته باید مراقبتهای بعد از عمل را بخوبی انجام دهید.

 43. نفس می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  میخواستم ببینم عضوهایی که ازشون چربی برداشت میشه بازهم قابلیت جذب چربی دارن یا نه؟

 44. آناهیتا می‌گه:

  با سلام وقتتون بخیر
  من با وزن ۱۶۲( ران و باسن تو پر) و قد ۱۶۵ ایا میتونم عمل تزریق چربی انجام بدم؟ چند تزریق برای رسیدن از سایز ۶۰ به ۷۵ نیاز هست؟

 45. سمیرا می‌گه:

  سلام
  برای افزایش سایز سینه با روش تزریق چربی می‌شود همان بار اول هر مقدار که بخواهم سایز سینه‌ام را افزایش دهم‌یا محدودیت دارد و باید چندبار این عمل‌را انجام دهم؟!! اگر محدودیت دارد فاصله بین هر بار تزریق چقدر است و نهایتا چند سایز سینه میتونه بزرگ شه با این روش؟! و اینکه سینه حالت طبیعی‌ خود را حفظ میکند و سفت نمی‌شود؟!

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگر چربی به میزان کافی داشته باشید معمولا تا حدی که کاپ سینه شما اجازه دهد برای شما تزریق چربی انجام خواهد شد. با توجه به اینک بخشی از آن جذب خواهد شد بعد از سه ماه می توانید تزریق را تکرار کنید.

 46. سارینا می‌گه:

  عالی بود این مطالب بسیار استفاده کردم ممنون از توضیحات کاملتون

 47. سمیرا می‌گه:

  سلام
  من میخواهم برای قسمت سینه‌ لیزر موهای زائد انجام دهم ایا میتوانم این لیزر را بعد از تزریق چربی به سینه انجام دهم یا مشکلی پیش می‌اید؟!

 48. طناز می‌گه:

  سلام ببخشید من میخواستم سینه ام رو بزرگ کنم ولى با پروتز که دوستم گفت چربى بهتره ولى من اخه خیلى چاق نیستم که از چربى بدن خودم تزریق بشه میخواستم بدونم چکار کنم.

 49. زری می‌گه:

  سلام آقای دکتر . من ۵ سال پیش عمل پروتز سینه انجام دادم ولی چون کوچکترین سایز پروتز رو انتخاب کرده بودم الان از سایزم راضی نیستم حالا میخواستم بدونم با وجود پروتز سینه امکان تزریق چربی وجود دارد یا خیر؟ ممنون.

 50. Rose می‌گه:

  سلام ، خسته نباشید
  من ۳۶ سال سن دارم ، و ۵۷ کیلو وزن دارم با ۱۵۵ قد ، آیا من میتونم با این وزن تزریق چربی سینه داشته باشم !؟ چون چاق نیستم ولی مقداری شکم و پهلو دارم که سالیان زیادیه شکمم همین اندازه است

 51. زمانی می‌گه:

  باسلام.من دختری ۳۰ ساله هستم که سینه هام کوچک است اما سایز سینه سمت چپم خیلی از سینه راست کوچکتر است و این تفاوت سایز مشخصه نمی دونم به چه دکتری باید برا معاینه دقیق تر مراجعه کنم آیا میتونم از تزریق چربی استفاده کنم ؟لظفا میانگین هزینه تزریق چربی رو هم بهم بگید
  از شهرستان براتون پیغام میگذارم

 52. fatemeh می‌گه:

  سلام آقای دکتر دختری ۱۹ساله هستم با قد ۱۶۳و وزن ۵۰کیلو سایز سینه هام بشدت کوچیکه حتی به ۶۰ هم نمیرسه متخصص غدد و متابولیسم برام قرص مکمل استروژن توصیه کرد مصرف کردم نتیجه نداد بنظرتون باید پروتز کنم یا تزریق چربی؟؟؟خیلی از این موضوع رنج میبرم تازه با جراحی خللی تو روند ازدواجم و بچه دار شدنم پیش نمیاد؟؟؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   قطعا پروتز سایز بهتری به شما می دهد. برای تزریق چربی باید ویزیت و مشاوره شوید. اگر چربی کافی داشته باشید طبیعی تر خواهد بود و مشکلات آینده آن نیز کمتر می باشد.

 53. روشا.ع می‌گه:

  سلام.وقت بخیر
  من ۴۶ کیلو هستم و میدونم ک چربی ندارم.ایا امکانش هست برای تزریق به سینه این چربی رو از بدن شخص دیگری بگیرم؟؟؟؟؟
  و اینکه چندسال بعد از تزریق امکان کوچک شدن یا تغییر شکل سینه ها وجود داره؟؟؟؟ باتشکر

 54. سحر می‌گه:

  سلام من پایین تنه بزرگ و بالا تنه کوچکی دارم میخواستم بدونم برای افزایش سایز سینه برداشت چربی از نواحی ران پا و باسن به شکلی هست که اندام بکنواخت بشه یا هرکدوم یه عمل جداگانه نیاز داره.قدم ۱۶۰ و وزنم ۶۶ هست و اضافه وزنم در ران پا و ساق پا و باسنم مشخصه لطف کنید راهنماییم کنید که چکار کنم و هزینه این عمل ها تک تک یا باهم چقدر هست و اگر توی یه عمل هردوش انجام میشه که چه بهتر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برداشتن چربی ها از قسمت پایین تنه و تزریق آن به سینه بطور همزمان امکان پذیر است. برای بررسی بیشتر و تعیی هزینه جراحی لطفا جهت ویزیت به مطب مراجعه بفرمایید.

 55. Rozhan می‌گه:

  سلام من ١۶٣ قد و ۵۵کیلو وزن دارم،آیا انجام این عمل برای من امکان پذیر هست؟ در ضمن ٢٠ ساله هستم و مجرد مشکلی در آینده نخواهم داشت؟

 56. Rozhan می‌گه:

  آیا امکان برداشت چربی از نواحی صورت وجود دارد؟

 57. عباسزاده می‌گه:

  سلام ایا امکان برداشت چربی از بدن شخص دیگر وتزریق ان ب سینه ها هست؟؟؟؟؟؟

 58. قاسمی می‌گه:

  سلام دختری ۳۱ساله هستم که به دلیل کانسر سینه ۲ساله پیش ماسکتومی سینه راست شدم,۲هفته هست که به روش پروتز بازسازی انجام دادم ولی متاسفانه سینه که ماسکتومی شده بود تقریبا ۱سایز کوچیکتر از سینه چپم شده,بعد ۲ ۳ ماهه میشه تزریق چربی برای متقارن سازی انجام بدم ؟؟

 59. نازنین می‌گه:

  سلام
  ممنون از توضیحات خوبتون آقای دکتر
  من بالای سینه هام صافه و برجستگی نداره ولی زیر سینه هام بد نیس
  میخواستم بدونم تزریق چربی برای من امکان پذیر هست؟؟ و آیا باعث افزایش سایز سینه هام میشه یا خیر؟؟

 60. آناهید می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من مایل به انجام تزریق چربی در سینه هستم
  قدم ۱۶۶ و وزنم ۶۸ کیلو
  دور کمر و دور رانم بزگه میخاستم ببینم امکان برداشت چربی از پایین تنه من وجود داره؟
  و اینکه چطور میتوتم هزینه دقیق اش رو بدونم؟
  چون باید برای این موضوع برنامه ریزی مالی و زمانی انحام بدم با تشکر از وقتی که میزارید

 61. نرگس می‌گه:

  سلام،میخاستم بدونم اگه کسی به اندازه ی کافی چربی نداشته باشه باید از کجا چربی گیر بیاره؟مثلا چربی بدن یکی از اعضای خانواده میشه استفاده کرد؟

 62. زن می‌گه:

  سلام.آقای دکتر آیا شما تزریق با ژل هم انجام میدهید.در یک فیلم دیدم که تزریق از طریق سرنگهای بزرگ در سینه یک خانم انجام شد و سینه ایشان بسیار بزرگ و زیبا شد و هیچ گونه مشکلی هم نداشت فقط یک خراش کوچک در کنار سینه انجام شده بود که فکر میکنم تزریق ژل بود و به نظرم آمد که اینکار خیلی ساده تر از سایر روشها باشد.خواستم بدانم که چگونه است آیا تزریق ژل بوده و آیا شما هم اینکار را انجام میدهید؟ و هزینه آن چقدر است و اینکه آیا این روش بی خطر است یا ن؟ لطفا توضیح دهید

 63. Sahar می‌گه:

  سلام اقای دکتر…من دختری هستم ۲۴ساله با قد ۱۶۲و وزن ۶۵‌تقریبا پر هستم و پهلو وشکم هم دارم …
  من از ابتدا دچار مشکل نامساوی بودن سایز سینه بودم..یعنی یکی از سینه هام رشد کافی دارن منتها اون یکی خیلی اختلاف داره باهاش…و نمیخام ک عمل جراحی انجام بدم..برای تزریق چربی توی چند مرحله میشه مشکل اختلاف سایز رو حل کرد?…حتی اگه این اختلاف کمتر بشه هم راضی هستم..
  واقعا ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.و اینکه از مرحلهی برداشت چربی تا تزریق چه مدت طول میکشه؟ایا زمانی لازمه یا ن میشه توی همون روز هر دوکار رو انجام داد

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   تزریق چربی برای شما امکان پذیر است و بهترین روش برای حل مشکل شما می باشد. برداشتن و تزریق چربی در یک مرحله انجام می پذیرد و تزریق مجدد معمولا سه ماه بعد در صورد نیاز انجام خواهد گرفت.

 64. الهام می‌گه:

  سلام وقت بخیر من قد ۱۶۸ دارم ۶۰ کیلو وزنمه پاهام لاغره و سینه م سایز ۶۵ ولی شکم دارم میتونم انجام بدم؟
  چربی اضافی همون چربی که ما به دید عامیانه خودمون میبینیم ؟مثلا شکمی که دارم یا از دید پزشکی باید باشه؟

 65. parisa می‌گه:

  سلام وقت بخیر ببخشید من ۲۳ سالمه یه مدت باشگاه رفتم برای بزرگ شدن سینم اصلا تاثیری نگرفتم و خیلی دیرم به سن بلوغ رسیدم وقتی سینم بزرگ شد همین جوری موند و اصلا دیگه رشد نکرد بی نهایت کوچک هست و شکم و پهلو خیلی کم دارم وزنم ۵۴ کیلو قدم ۱۶۵ آیا برای من امکان تزریق چربی وجود دارد و آیا عوارضی وجود ندارد و به حالت اولیه بعد یک مدت بر نمیگردد؟؟؟ممنون میشم جواب منو بدید؟

 66. ف می‌گه:

  با سلام و احترام
  سوال من درباره تغییر شکل پوست در تزریق چربی به سینه است، که آیا بعد از تزریق چون افزایش سایز در مدت زمان کمی اتفاق می افته آیا ترک های پوستی زیادی ایجاد میکنه؟ و این کار باعث آسیب به پوست سینه نمیشه؟

 67. مریم می‌گه:

  سلام جناب دکتر.ممنون از حوصله ای برا پاسخ ب سوالات بخرج میدهید.سوال من اینه ک آیا قبل از تزریق باید ماموگرافی و عکس برداری ووو هم انجام بشه؟واینکه فرمودین ۴۰ درصد چربی تزریق شده موندگاری دایمی داره.اون ۶۰ درصدش دوباره پخش میشه در کل بدن یا خیر؟🤔

 68. الناز می‌گه:

  سلام
  دکترمن مجردم و بخاطر کاهش وزن زیاد سینه هم کوچک شده هم شل شده .. چربی کافی دارم مخصوصا درناحیه بازو ها و میخواستم برای بازوهام لیپوماتیک رو جداگانه انجام بدم و بعد سراغ روش های دیگه برای سینه ها برم مثل دستگاه های اگزیمیا..با توجه به اینکه سینه ها افتاده شده و زیبایی بازوها هم برام مهمه بنظرتون تزریق چربی خوبه؟؟یا روش های دیگه؟؟
  سوال دوم اینکه اون ۶۰%چربی جذب شده پس از ۳ماه موجب چاق شدن در ناحیه بالا تنه میشه یا دفع خواهد شد؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این خصوص باید ویزیت و معاینه شوید . اگر افتادگی سینه ها زیاد باشد تزریق چربی روش مناسبی نی و بایر از روشهای دگر استفاده کنیم.
   چربی جذب شده از بدن دفع می گردد و باعث چاقی سایر قسمتها نمی شود.

 69. بانو می‌گه:

  سلام و تشکر از توجه شما
  آقای دکتر۵۱ ساله هستم ورزش میکنم و مشکل جسمی ندارم مایل به پیکر تراشی بعلت تجمع چربی در پایین تنه تزریق به سینه و دست هستم ایا انجام این کار بدون همراه امکان داره؟.

 70. سوزان می‌گه:

  سلام اقای دکتر..امکان تزریق همزمان چربی به سینه و باسن وجود داره؟
  و اینکه ناهمواریهای سلولیتی با تزریق چربی از بین میره؟
  ایا امکان اصلاح فرم سینه با تزریق چربی هست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *