انتخاب جراح بینی:اولین و مهمترین اقدام قبل از انجام جراحی بینی

انتخاب جراح بینی:اولین و مهمترین اقدام قبل از انجام جراحی بینی

بهترین جراح بینی

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

دغدغه ی پیدا کردن دکتر جراح بینی یکی از دغدغه های متقاضیان رینوپلاستی است. متخصص جراحی بینی کسی است که می تواند با تغییر استخوان ها و غضروف بینی شکل آن را تغییر دهد. اما عمل زیبایی بینی به این سادگی نیست. به عبارت دیگر اگر یک دکتر جراح بینی خوب نداشته باشید، ممکن است کل عمل به شکست بیانجامد و نتایج آن باعث ناراحتی شما شود. یک متخصص خوب می تواند بینی گوشتی و هر بینی را به خوبی اصلاح کند. در ایران جراحان بینی خوبی زندگی می کنند که مقاله ی حاضر به شما کمک می کند که بهترین جراح بینی در ایران را با رعایت یک سری اصول پیدا کنید و از عمل بینی تان خرسند و راضی گردید. اگر شما به دنبال انجام عمل رینوپلاستی یا عمل جراحی تغییر ظاهر بینی خود هستید، یکی از مهمترین مسائل لازم توجه برای شما انتخاب یک جراح بینی مناسب است، زیرا انجام این کار می تواند تاثیر با اهمیت در موفقیت یا عدم موفقیت در عمل جراحی زیبایی بینی داشته باشد. بنابراین، اطلاع درباره چگونگی انتخاب بهترین جراح بینی در ناحیه محل سکونت و معیارهای لازم توجه برای جستجوی این افراد حرفه ای و متخصص می تواند برای شما سودمند و مفید باشد.

مشاوره اولیه یک شانس عالی برای دستیابی به یک احساس بهتر برای یک عمل جراحی و نوع مراقبتی است که شما می توانید انتظار دریافت آن را داشته باشید. در طول مشاوره خود به مسائل زیر توجه داشته باشید:

  • آیا جراح به نگرانی های شما توجه می کند و آیا به نظر می رسد علاقه مند به کمک به شما در جهت رفع این نگرانی ها باشد؟
  • آیا جراح شما بررسی ها و معاینات لازم را در هر دو طرف داخل و خارج بینی انجام می دهد؟
  • آیا جراح انتخاب های متعدد برای دستیابی به اهداف زیبایی شما ارائه می کند؟
  • آیا جراح به شما عکس های متعدد درباره نتایج عمل جراحی بینی انجام شده بر روی بیماران قبلی خود مربوط به قبل و بعد از عمل جراحی نشان می دهد تا به این ترتیب بتواند درک بهتری درباره نتایج قابل دستیابی پس از عمل جراحی در اختیار شما قرار دهد؟

در این رابطه مهم است شما احساس راحتی با جراحی داشته باشید که قصد دارید از خدمات تخصصی وی برای انجام عمل جراحی بینی استفاده کنید. ایجاد روابط مناسب بین دکتر و بیمار برای دستیابی به نتایج مناسب ضروری است. اگر شما پس از مشاوره احساس می کنید جراح مورد نظر خود را بطور کامل پیدا نکرده اید یا احساس راحتی با جراح خود نمی کنید، لازم است به انجام جستجوهای بیشتر ادامه دهید.دکتر اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سال ها تجربه آماده ی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان درباره ی جراجی زیبایی بینی است.

 

 یک جراح پلاستیک خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟


1122 انتخاب جراح بینی:اولین و مهمترین اقدام قبل از انجام جراحی بینی

در زیر چند ویژگی یک جراح پلاستیک خوب و راه‌های گرفتن یک تصمیم درست را توضیح داه‌ایم:

راست‌گویی

راست‌گویی در ظاهر بدیهی و ساده به نظر میرسد اما متاسفانه جراح‌های پلاستک زیادی وجود دارند که که به بیمار چیزی را میگویند که دوست دارد بشنود. این موضوع باعث میشود بیمار انتظاری غیرواقعی از نتیجه عمل داشته باشد. اما در نهایت وقتی نتیجه عمل انتظارات او را برآورده نکند، چیزی جز ناراحتی و عدم رضایت برای او نخواهد ماند. پزشک باید از ابتدا رک و راست با بیماران صحبت کند و مناسب‌ترین روش جراحی را برای رسیدن به نتیجه‌ای که میخواهند برایشان توضیح دهد.

شکیبایی

جراحی پلاستیک تصمیم بزرگی است. بسیاری از بیماران نمیخواهند که بی‌درنگ با روش عمل موافقت کنند. فکر کردن به روش جراحی تا هر زمان که بخواهید کاملا طبیعی است و نباید به هیچ عنوان برای گرفتن تصمیم تحت فشار قرار بگیرید، زیرا تنها کسی که میخواهد یک عمر با نتیجه عمل زندگی کند شما هستید.

امکان دسترسی

پاسخ دادن به سوال‌های بیمار و دادن مشاوره بوسیله پزشک به صورت رایگان برای جذب بیمار  بسیار رایج است، اما زمانی که مشاوره اولیه انجام شد، بیمار باید برای پرسیدن سوال‌های بیشتر حضوری به پزشک مراجعه و هزینه ویزیت را پرداخت کند.

خونگرمی و صمیمیت

بسیار اتفاق میفتد که پزشک مانند یک کالا با بیمار برخورد میکند. پزشک جراحی که میخواهد شما را جراحی کند، برنامه ریزی جراحی، و انجام دادن عمل جراحی مجموعه‌ خطی از شرایطی است که به نظر پزشکان بسیار سخت و استرس‌آور است. در کلینیک‌های جراحی پلاستیک، پزشکان و سایر پرسنل با مهربانی و صمیمیت به بیمار خوش‌آمد میگویند و مانند دوست و اعضای خانواده خود با آنان رفتار میکنند.

سابقه اشتباهات پزشکی

یکی دیگر از روش‌های انتخاب یک جراح خوب توجه به سوابق جراح است. مطمئنا هیچ‌کس به جراحی که سوابق جراحی او پر از سهل‌انگاری‌ها و اشتباه‌های خطرناک بوده اطمینان نمیکند و صورت خود را به او نمیسپارد. علاوه بر این، ارتباط با بورد پزشکی کشور برای اطلاع از سوابق و اشتباهات پزشکی از اولین گام‌ها برای انتخاب یک جراح خوب است. اگرچه شکایت از جراح به دلیل اشتباه پزشکی که مرتکب شده کاری بیهوده و بی‌فایده است، اما احکام قضایی و پرداخت جریمه‌ای که برای یک پزشک خاص صادر شده  دلیلی بر مورد اعتماد نبودن او است و این موضوع باید در مراحل انتخاب پزشک مناسب درنظر گرفته شود.

رشته تخصصی

1123 انتخاب جراح بینی:اولین و مهمترین اقدام قبل از انجام جراحی بینی

به طور کلی جراحانی که در یک رشته خاص تخصص میگیرند، تمایل دارند که در آن رشته توانایی و مهارت کافی را کسب کنند که این به معنی نتایج بهتر و پایدارتر در جراحی است، چه جراحی تومور عروقی مغز باشد، چه تعویض لگن، و یا جراحی زیبایی بینی. اگرچه پیدا کردن یک متخصص جراحی پلاستیک یا یک جراح پلاستیک صورت شروع خوبی است، اما لزوما به این معنا نیست که میتوانید از نتیجه جراحی مطمئن باشید. تخصص‌های مختلفی وجود دارد که یک پزشک میتواند از طریق آن‌ها به یک جراح رینوپلاستی معتبر تبدیل شود، مثل جراحی پلاستیک، جراحی گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک صورت، و جراحی دهان و دندان. هرکدام از این تخصص‌ها معایب و مزایای مخصوص به خود را دارند و هیچ راه آموزشی وجود ندارد که کیفیت نتیجه جراحی شما را تضمین کند. در بین پیشتازان جراحی رینوپلاستی از تمام رشته‌های تخصصی نام برده شده حضور دارند و در واقع تمام تمرکز آنها روی جراحی بینی است.

تایید شفاهی

یکی دیگر از راه‌هایی که میتوانید از خوب بودن جراح رینوپلاستی موردنظرتان مطمئن شوید، تایید شفاهی توسط یکی از اعضای خانواده یا دوستان است که به او اطمینان دارید. داشتن تصویری مستقیم از نتیجه مثبت عمل، رفتار پزشک با بیمار، و داشتن احساس مسئولیت‌‌ نسبت به نگرانی‌های بیمار، و توجه و مراقبت‌ مناسب بعد از عمل از جمله مسائلی است که میتوان از این طریق نسبت به آن‌ها اطمینان پیدا کرد. بعلاوه، وقتی که یک پزشک از طرف چند منبع مستقل تایید شود، سطح اطمینان بسیار بالاتر خواهد رفت. توجه داشته باشید که هیچ‌گاه دو چیز کاملا متفاوت را با هم مقایسه نکنید، زیرا کسی که در افزایش حجم سینه یا لیفت پوست صورت موفق است، لزوما در جراحی زیبایی بینی نیز موفق نخواهد بود. مطمئن باشید پزشکی که دیگران تایید میکند یک جراح خوب در عمل زیبایی بینی باشد.

تایید اینترنتی

اخیرا، آگهی‌های اینترنتی و تبادل نظرهای آنلاین به منبعی دیگر برای اطلاعات شفاهی تبدیل شده است. به هر حال، صحبت‌ها و مکالمه‌هایی که در این وب‌سایت‌ها انجام میشود برای بالا بردن آگاهی بیماران، شناختن پزشکان نالایق، و ایجاد یک شبکه مجازی حمایتی در میان بیماران رینوپلاستی بسیار مفید بوده است. اما متاسفانه نقطه‌ضعف‌ها و معایب  اینترنتی نیز مانند اخبار و اطلاعات غلط، تخریب شخصیتی، و کلاه‌برداری به شدت در حال افزایش است. یک بیمار ناراضی با داشتن یا نداشتن توجیه منطقی، به علت فقط یک نتیجه نامطلوب میتواند هزاران جراحی زیبایی بینی موفق را زیر سوال ببرد. متاسفانه وجود هویت‌های جعلی و مسئول نبودن افراد نسبت به حرفی که میزنند، جلوگیری از اینگونه سوءاستفاده‌ها را دشوار کرده است.  علاوه بر این، زمانی که میخواهید شایستگی‌های یک جراح را بوسیله منابع اینترنتی تشخیص دهید، با احتیاط و اندکی تردید هم آگهی‌های تحریک‌ کننده هم نظرهای منفی را در نظر بگیرید. زیرا همیشه هرچیزی دو جنبه دارد که باید به آن توجه شود.

نمونه کارهای جراح

 

1124 انتخاب جراح بینی:اولین و مهمترین اقدام قبل از انجام جراحی بینی

 

شاید یکی از راه‌های بسیار موثر برای تشخیص مهارت و توانایی‌های یک جراح زیبایی بینی، دیدن نمونه کارهای او قبل و بعد از عمل باشد. بسیاری از جراحان جدی زیبایی بینی به عکس‌های بیماران خود افتخار میکنند و برای اینکه مقایسه دقیق‌تر انجام شود تصویر پس‌زمینه، نور، و حالت عکس را مطابق با استانداردها تنظیم میکنند. عکس‌های مختلف از جهت‌های مختلف صورت، نه فقط عکس نیم‌رخ، کمک میکند که ارزیابی دقیق‌تری از نتیجه عمل داشته باشیم. دیدن افرادی که عمل زیبایی بینی انجام داده‌اند نیز میتواند در قضاوت شما نسبت به توانایی‌هایی پزشک برای رفع مشکلات بینیتان موثر باشد. همچنین دیدن بیماران بیشتری که مشکلات یکسان داشته‌اند و عملشان موفقیت‌آمیز بوده اطمینان بیشتری به شما خواهد داد. دیدن عکس‌های قبل و بعد از عمل بیماران با مشکلات مشابه نیز میتواند به تشخیص همه جانبه مهارت‌های جراح زیبایی بینی کمک کند. اصلاح موفقیت‌آمیز بینی‌هایی که بد عمل شده‌اند یا آسیب دیده‌اند نیز میتواند دلیل روشنی بر توانایی جراح باشد، زیرا جراحی‌های اصلاحی پیچیده بسیار چالش‌برانگیزتر و سخت‌تر از بینی‌های دست نخورده هستند. از طرف دیگر، ترمیم و اصلاح بینی‌هایی که به صورت مادرزادی معیوب و ناقص هستند نیز دلیل بسیار پرقدرتی بر مهارت‌های جراح است. با این حال حتی جراحان رینوپلاستی معمولی نیز با گرفتن چند عکس خوب بعد از عمل میتوانند مجموعه‌ای از نمونه‌ عمل‌های زیبایی موفق خود را تهیه کند زیرا از آنجایی که دوربین عکاسی کوچک‌ترین نقص بینی را نیز نشان میدهد، یک عکس خوب قبل و بعد از عمل باعث میشود که بینی بعد از عمل همیشه زیباتر دیده شود.

جایگاه تحصیلی جراح

یکی دیگر از عوامل مهم در نشان دادن اعتبار جراح، جایگاه او در سازمان‌های پزشکی است. فعالیت‌های آموزشی، چاپ اثر در مجله‌های تخصصی داوری یا مجله‌های کارشناسی، و دعوت به نشست‌های ملی یا بین‌المللی به عنوان سخنران در زمینه جراحی زیبایی بینی حاکی از آن است که جراح مورد نظر از جایگاه علمی بالایی در میان همکارانش برخورداراست. همچنین شرکت داشتن در امتحانات گواهینامه بورد جراحی دهان و دندان به عنوان آزمونگر، افتخاری است که میتواند از جانب یک همکار به جراح داده شود.

یک مشاوره با کیفیت

 1125 انتخاب جراح بینی:اولین و مهمترین اقدام قبل از انجام جراحی بینی

با وجود شکایت‌های پزشکی، برای تشخیص درست مشکل یک جلسه مشاوره در نظر گرفته میشود که در آن یک برنامه درمانی کارآمد تنظیم میشود، و اطلاعات مناسب و مربوط به جراحی مثل روش‌های جایگزین، خطرها، و پیش‌بینی نتیجه عمل به بیمار داده میشود. اگرچه اصولا پزشکان تمایل دارند اطلاعات درست به بیمار بدهند و تصمیم گیری را برای او راحت کنند، اما بسیار اتفاق میفتد که جراحان زیبایی بینی اطلاعاتی مختصر که بیشتر حاوی پیام‌های تبلیغاتی از پیش آماده شده برای جلب نظر بیمار هستند را به بیمار ارائه میدهد و در نهایت اطلاعات ناچیزی نصیب بیمار میشود. بسیاری از جراحان برای معاینه و شنیدن حرف‌های بیمار وقت کافی نمیگذارند و کمتر درباره مشکل و درمان توضیح میدهند. به نظر من، گرفتن یک تاریخچه مناسب از بیمار، معاینه بینی او، و دادن توضیحات جامع و کامل درباره روش درمانی پیشنهادی و خطرهای احتمالی به ندرت در کمتر از یک ساعت انجام میشود. با توجه به تجربیات من، تصویرسازی با کامپیوتر برای شبیه سازی شکل بینی بعد از عمل میتواند به راحتی یک تصویر ذهنی از نتیجه عمل به بیمار بدهد. همچنین بازبینی عکس‌های قبل و بعد از عمل بیمارانی با وضعیت مشابه توسط جراح میتواند بخشی از یک جلسه مشاوره باکیفیت باشد. در طی این جلسه رابطه بین جراح و بیمار شکل میگیرد و در نهایت شما میتوانید تصمیم بگیرید که میتوانید به او اطمینان کنید و صورت خود را به دستان او بسپارید یا خیر.

توجه به مسائل تنفسی

 همه جراحی های بینی می توانند مشکلات جدی در فرآیند تنفس از طریق بینی داشته باشند، اگر بدون دقت کافی به مسیر عبور هوا از بینی انجام شوند. اگر در طول مشاوره، جراح مسیر هوای بینی شما را مورد معاینه و بررسی قرار نداد، این موضوع می تواند نشان دهد جراح شما دارای درک مناسب از عمل جراحی بینی نیست.

 

به این پست امتیاز دهید.
انتخاب جراح بینی:اولین و مهمترین اقدام قبل از انجام جراحی بینی
۱ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

1 دیدگاه

  1. دکتر محمد علی اکبری می‌گه:

    سلام آقای دکتر وقتتون بخیر شما چه روشی برای جراحی بینی پیشنهاد میکنید؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *