بهترین سن و زمان مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی

بهترین سن و زمان مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی

بهترین سن و زمان مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

عمل جراحی زیبایی بینی در مقایسه با هر عمل زیبایی دیگر، بیشتر مورد استقبال جوانان قرار می‌گیرد. با وجود آنکه هیچ محدودیت سنی و زمان مناسب عمل بینی برای افرادی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد که جوانان در مقایسه با بزرگسالان، اشتیاق بیشتری به رفع هر چه سریع‌تر مشکلات بینی خود دارند. یکی از عوامل کلیدی و تعیین‌کننده که آمادگی جوانان و نوجوانان برای جراحی زیبایی بینی به آن بستگی دارد، سطح بلوغ احساسی و روانی آنهاست. هر تغییری که در خصوصیات ظاهری یک فرد به وجود می‌آید، نیاز به زمان دارد تا فرد به آن عادت کند. بیمار باید بتواند این نکته را در زمان تصمیم‌گیری برای انجام این عمل، کاملاً جدی بگیرد و هنگام قضاوت در مورد نتایج به دست آمده، آن را مد نظر داشته باشد. در این مقاله توصیه های قبل از عمل بینی و چند نکته مهم مطرح می‌شود که با توجه به آن‌ها می‌توانید تصمیم بهتری در مورد انجام عمل جراحی زیبایی بینی بگیرید.

برای اطلاع از این که جراحی زیبایی بینی چه فایده‌ای می‌تواند برای شما داشته باشد، با یکی از متخصصین برجسته ما در زمینه جراحی زیبایی مشاوره کنید و دستیابی به بهترین نتایج ممکن از این عمل را تضمین نمایید. دکتر اکبری دارای مدرک بورد تخصصی در زمینه جراحی زیبایی سر و گردن می‌باشد و آموزش‌های تخصصی بسیار پیشرفته‌ای را در زمینه جراحی بینی گذرانده و به خاطر تحقیقات مهمی که در این زمینه انجام داده است، کاملاً شناخته شده می‌باشد. ایشان در جلسه مشاوره اولیه، نکات زیادی را برای شما شرح می‌دهد تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا سن فعلی شما برای جراحی زیبایی بینی مناسب است یا خیر. پس همین امروز نوبت مشاوره خود را تعیین کنید و کسب بهترین نتایج از جراحی زیبایی بینی خود را تضمین نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید.

رینوپلاستی چیست؟


d1 1 بهترین سن و زمان مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی، یکی از رایج‌ترین پنج عمل جراحی زیبایی به شمار می‌رود. در جریان عمل جراحی زیبایی بینی، یک جراح زیبایی غضروف و استخوان بینی را می‌تراشد و آن را مطابق با شکل مورد نظر بیمار درمی‌آورد. عمل زیبایی بینی مردان و زنانی که از اندازه و شکل طبیعی بینی خود رضایت ندارند، به عنوان یک راهکار ایمن، مؤثر و تأیید شده برای زیباتر کردن بینی شناخته می‌شود. این عمل جراحی در صورتی که توسط یک جراح زیبایی ماهر و باتجربه انجام شود می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در بهبود تناسب بین اجزای صورت و کسب اعتماد به نفس بالا در بیمار داشته باشد. رینوپلاستی همچنین می‌تواند با هدف اصلاح نقایص ساختاری از جمله نقایصی که باعث مشکلات تنفسی در بیمار می‌شود، انجام شود.

بهترین سن برای جراحی زیبایی بینی کدام است؟


برای تعیین بهترین سن عمل بینی ، باید نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

بلوغ جسمی و فیزیکی

به خاطر داشته باشید که ممکن است با وجود آنکه رشد بینی شما کامل شده است، اما رشد سایر اجزای صورتتان همچنان ادامه داشته باشد. عمل جراحی زیبایی بینی را نمی‌توان تا قبل از آنکه بینی شما به اندازه کامل خود برسد، انجام داد. در واقع صورت هر فرد باید از نظر خصوصیات اسکلتی به رشد و بلوغ کامل رسیده باشد (یعنی به طور کامل شکل گرفته باشد) تا بتوان عمل جراحی زیبایی بینی بر روی او انجام داد. در دختران معمولاً رشد اجزای صورت در سن چهارده تا شانزده سالگی کامل می‌شود. اما در پسرها به خاطر آنکه سرعت رشد صورت کمی کندتر از دختران است، پانزده سالگی حداقل سنی است که می‌توان این عمل را انجام داد.

بلوغ روانی و احساسی

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که خیلی شتابزده و نسنجیده تصمیم‌گیری می‌کنند و بعد هم خیلی زود از تصمیمی که گرفته‌اند پشیمان می‌شوند؟ اگر این‌ گونه است، پس شما باید صبر کنید تا اعتماد به نفس و استقلال رأی لازم را پیدا کنید و سپس در مورد عمل جراحی زیبایی بینی تصمیم بگیرید. به خاطر داشته باشید که نتایج عمل جراحی بینی به صورت دائمی و همیشگی خواهد بود و شما باید تصمیم بسیار مهمی را اتخاذ کنید که تا پایان عمر باید از آن احساس رضایت داشته باشید.

به بعضی از تصمیمات مهمی که اخیراً در زندگی خود گرفته‌اید فکر کنید و ببینید که تا چه حد از عواقب و نتایج آن رضایت داشته‌اید. اگر فکر می‌کنید که معمولاً از نتیجه تصمیمات خود پشیمان می‌شوید، شاید بهتر است صبر کنید تا اعتماد به نفس بیشتری جهت اتخاذ تصمیمات آگاهانه به دست آورید و آنگاه نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی بینی اقدام کنید.

سوابق فامیلی

اگر در بین اعضای خانواده و خویشاوندان شما قبلاً کسی عمل جراحی زیبایی بینی انجام داده است، از او بپرسید که در چه سنی تصمیم به انجام این عمل گرفته است. همچنین به عکس‌های خانوادگی و عکس سایر افراد در سنین مختلف خانواده نگاه کنید و ببینید که خصوصیات سایر اجزای چهره آن‌ها در طول زمان چه تغییری کرده است و آیا این احتمال وجود دارد که در سنین بالاتر، تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت شما بیشتر شود یا خیر؟ شاید در سنین بالاتر، بهتر بتوانید درباره بینی و چهره خود قضاوت کنید.

بضاعت مالی

شما باید قبل از اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی از داشتن یک موقعیت مالی خوب که بتوانید از عهده هزینه‌های این عمل برآیید، اطمینان داشته باشید. البته لازم نیست که حتماً همه هزینه‌های این عمل را پیشاپیش پرداخت کنید، ولی حتی برای استفاده از تسهیلات و شرایط ما لازم است درآمد منظمی داشته باشید تا بتوانید بعداً پرداخت‌های ماهیانه بابت هزینه‌های این عمل را انجام دهید.

نکات مهم


d2 بهترین سن و زمان مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی

برای عمل جراحی زیبایی بینی، دلایل درست و منطقی داشته باشید

ما اطمینان داریم که عمل جراحی زیبایی بینی می‌تواند باعث تقویت اعتماد به نفس و افزایش رضایت شما از زیبایی ظاهریتان شود. اما خیلی خوب به این نکته دقت کنید که جراحی رینوپلاستی قرار نیست تغییرات معجزه‌آسایی در زندگی شما ایجاد کند. اگر دلیل شما برای انجام این عمل آن است که فکر می‌کنید می‌توانید شغل بهتری پیدا کنید یا یک دوست جدید پیدا کنید و یا مانع از جدایی همسرتان شوید، اینها هیچ کدام نمی‌تواند دلیل خوب و موجهی باشد. دکتر اکبری  همواره هشدار می‌دهند که بیمار نباید به خاطر فشار والدین یا افراد دیگری که برایش اهمیت دارند و یا به خاطر نظر دوستان خود، به زیر تیغ جراحی برود. بلکه این کار را فقط باید به خاطر خودتان انجام دهید.

اگر شما به بیماری اختلال بدشکلی جسمی (یک بیماری روانی مزمن که باعث می‌شود بیمار همواره از نقایص ظاهری و فیزیکی در خود که هیچ کس دیگری آن را نمی‌بیند، عذاب بکشد) مبتلا هستید، جراحی زیبایی اصلاً راهکار خوبی برای حل مشکل شما نیست. دکتر اکبری همواره خاطرنشان کرده است که “اگر کوچکترین علائم عارضه اختلال بدشکلی جسمی و یا شواهدی از بیماری‌های روانی را در یک بیمار ببینم، این عمل را بر روی او انجام نخواهم داد.” علاوه بر آن، باید حتماً از سلامت جسمی خود اطمینان کامل داشته باشید و اگر هم سیگاری هستید، از این فرصت استفاده کرده و برای همیشه سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن بر میزان جریان خون در بافت‌های بدن شما تأثیر منفی دارد و در نتیجه، می‌تواند روند بهبودی جراحت‌های شما بعد از عمل جراحی را به تأخیر بیندازد.

خوب بدانید که چه می‌خواهید

دقت کنید که جراحی در اجزای صورت اصلاً شبیه به سفارش دادن یک ساندویچ نیست که شما به مغازه بروید و در آنجا تصمیم بگیرید که در ساندویچتان چه موادی بگذارند. کسی که نمی‌داند دقیقاً چه شکلی از بینی را بر روی صورت خود دوست دارد، اصلاً نباید جراحی رینوپلاستی انجام دهد. همچنین افرادی که یک نقص یا عدم تقارن بسیار کوچک در شکل بینی خود دارند، نباید عمل زیبایی انجام دهند. به خاطر داشته باشید که عدم تقارن در اجزای چهره، کاملاً طبیعی است و حتی بسیاری از بازیگران و چهره‌های مشهور هم صورت نامتقارن دارند.

یک جراح خوب پیدا کنید

برای عمل جراحی زیبایی بینی هم درست به مانند هر عمل زیبایی دیگر، باید اطمینان حاصل کنید که جراح شما دارای بورد تخصصی معتبر در زمینه جراحی زیبایی صورت می‌باشد.

یکی از شاخص‌های مهم برای پزشک جراح خوب آن است که یک سایت اینترنتی داشته باشد و آن را به طور کامل به موضوع جراحی زیبایی بینی اختصاص داده باشد. رینوپلاستی یکی از چالش‌برانگیزترین عمل‌های جراحی به شمار می‌رود و برای دستیابی به نتایج مطلوب، پزشک جراح باید تجربه بالایی در اجرای این عمل داشته باشد. پس سعی کنید پزشکی را پیدا کنید که هر ماه حداقل ۱۰ تا ۲۰ جراحی زیبایی بینی انجام می‌دهد. حتی بهتر است به دنبال یافتن پزشکی باشید که دو تخصص، یعنی هم جراحی زیبایی صورت و هم جراحی گوش و حلق و بینی را با هم داشته باشد.

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *