بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

بینی زیبا

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

بینی در حالتی ایده‌آل در نظر گرفته می‌شود که با سایر اجزای چهره هماهنگ باشد. درک ما از زیبایی کمک می‌کند تا آنچه که یک شکل مطلوب برای بینی زن یا مرد می‌سازد را تعیین کنیم. همچنین همواره مقداری عنصر زیبایی در این موضوع نقش دارد بنابراین حالت مطلوب را نمی‌توان تنها محدود به خطوط و ارقام کرد. هر چند هنرمندان و جراحان پلاستیک می‌توانند با مطالعه زیبایی و صورت‌هایی که عموماً زیبا در نظر گرفته می‌شوند، چند دستورالعمل یا تناسب را پیشنهاد کنند که بیانگر زیبایی ایده‌آل است. هنرمندان مطالعات زیادی درباره‌ی زیبایی و تناسب‌های زیبایی انجام داده‌اند و امروزه جراح زیبایی بینی باید بطور مشابهی معیار زیبایی را درک کند تا تغییراتی را ایجاد نماید که موجب افزایش زیبایی چهره بیمار می‌گردند.

جراح بینی جلسات مشاوره‌ای را برای تعیین برنامه‌ی درمانی برای افرادی که علاقه‌مند به انجام جراحی بینی هستند، ارائه می‌کند. از آنجایی که بینی اغلب اولین برداشت از چهره یک فرد است، جراح مراحلی را برای انجام یک بررسی کامل از بینی طی می‌کند. این ارزیابی شامل موارد زیر است:

 • اندازه و شکل اجزای صورت نسبت به بینی بررسی می‌شود. جراحی بینی ممکن است اندکی ظاهر خصوصیات چهره مانند گونه‌ها و چانه را تغییر دهد.
 • نمای جلویی بینی بررسی می‌شود تا میزان صاف بودن بینی، عرض بینی، اندازه حفره‌های بینی، اندازه نوک بینی و خم بینی تعیین گردد.
 • کیفیت پوست جهت تعیین ضخامت آن در حین مشاوره معاینه می‌شود. جراحی بینی با استفاده از برش‌هایی انجام می‌شود که ممکن است در داخل حفره‌های بینی یا نواحی غیر محسوس در بینی قرار گیرند. کیفیت پوست عاملی در ایجاد جای زخم پس از جراحی است.
 • طرفین بینی برای جراحی بینی بررسی می‌شوند. این عمل ممکن است اندازه بینی، نوک بینی و سوراخ بینی را تغییر دهد و قوز روی بینی را از بین ببرد. بررسی دو طرف بینی به تعیین نحوه انجام جراحی کمک می‌کند.
 • همچنین بینی لمس می‌شود که این کار به جراح زیبایی کمک می‌کند تا محدوده‌ی غضروف و بافت زمینه‌ای را مشخص نماید.
 • جنبه‌های عملکردی بینی در جلسات مشاوره پیش از جراحی بینی بررسی می‌گردند. جراحی بینی ممکن است در کنار زیبایی بینی موجب بهبود مشکل تنفس شود.

جراح بینی باید زمان کافی را برای ارزیابی تمام جنبه‌های بینی صرف کند. از آنجایی که بینی یک ناحیه کوچک را دربر می‌گیرد، هر جنبه‌ی بینی اهمیت زیادی دارد. در بررسی نهایی، افراد علاقه‌مند به جراحی بینی اغلب پس از یک مشاوره کاملاً متوجه می‌شوند. زیبایی ناشی از جراحی بینی بطور طبیعی موجب بهبود ظاهر چهره می‌شود که بر سایر خصوصیات صورت نیز اثر مثبتی می‌گذارد. در صورتی که شما خود را فرد مناسب برای جراحی زیبایی بینی می‌دانید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بینی زیبا برای صورت شما یا رزرو نوبت با شماره‌ ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

ویژگی‌های یک بینی زیبا


biniziba1 بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

بینی زیبا  و زیبایی بینی بر اساس شکل صورت، شخصیت، سن و نژاد شما تعیین می‌شود و بنابراین منحصر به خودتان است. معیارهای بسیار متفاوتی برای تعریف زیبایی بینی وجود دارند. برخی از این معیارها با هم تناقض دارند و برخی بیشتر از سایرین به نژاد ربط پیدا می‌کنند.

نمای جلویی (تمام‌رخ)

biniziba2 بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

هنگامی که بینی از روبه‌رو بررسی می‌شود، صورت به پنج بخش مساوی تقسیم می‌گردد. پهنای بینی باید یک پنجم از صورت را در بر بگیرد. در صورتی که بینی در یک پنجم میانی صورت قرار گرفته باشد، بینی ابعاد مناسبی دارد. معیار دیگر عرض بینی می‌باشد. دو خطوط فرضی عمودی را از گوشه‌های داخلی چشم‌ها به پایین بکشید. عرض بینی باید در بین این دو خط قرار بگیرد.

نیم‌رخ

ارتفاع بینی باید مساوی با پهنای آن از نمای نیم‌رخ باشد. ارتفاع بینی فاصله بینی نوک بینی تا صورت است.

biniziba3 بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

اگر در نمای نیم‌رخ یک خط فرضی از نوک بینی بکشیم و خط دیگری از نوک بینی تا صورت رسم کنیم، زاویه ایجاد شده باید بین ۳۰ تا ۴۵ درجه باشد.

biniziba4 بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

زاویه‌ای که بینی در تماس با صورت می‌سازد باید بین ۳۰ تا ۴۰ درجه باشد. در شرایط ایده‌آل این زاویه به ۳۶ درجه نزدیک است.

biniziba5 بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

زاویه بین لب ها و بینی باید بین ۹۵ تا ۱۰۵ درجه برای زنان و ۹۰ تا ۹۵ درجه برای مردان باشد.

Capture 3 بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

زاویه میان بینی و پیشانی باید بین ۱۱۵ تا ۱۳۵ درجه باشد.

نمای پایین

اگر از نمای پایین به بینی نگاه کنیک باید شبیه به یک مثلث باشد. در صورتی که ارتفاع این مثلث به سه بخش مساوی تقسیم شود، دهلیز بینی باید دو سوم ابتدایی را در بر بگیرد.

biniziba7 بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

تیغه بینی

اگر یک خط فرضی از بالای بینی تا نوک بینی رسم کنیم، این خط باید در زنان ۲ میلی‌متر از تیغه بینی فاصله داشته باشد و در مردان مطابق با تیغی بینی باشد.

biniziba8 بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

رایج‌ترین نافرمی‌های بینی


چندین نوع انحراف از یک بینی زیبا وجود دارد که اغلب به جراح پلاستیک بینی ارجاع داده می‌شوند. بیشتر این موارد را می‌توان با عمل‌های زیبایی اصلاح کرد:

 • قوز بینی: یکی از شایع‌ترین دلایل جراحی که با جراحی کوچک کردن بینی قابل اصلاح است.
 • فرورفتگی بینی: این وضعیت حالت مخالف مورد بالا است. به جای وجود قوز غضروفی، بخش بالایی بینی دارای غضروف کمتری از حد مطلوب است. جراحی بزرگ کردن بینی می‌تواند این مشکل را اصلاح کند.
 • کجی بینی: این مشکل را می‌توان با برداشتن مقداری از غضروف یا حرکت دادن بافت برطرف کرد.
 • پهن بودن بینی: در صورتی که بینی بیش از حد برای صورت پهن یا بزرگ باشد، از طریق جراحی قابل اصلاح خواهد بود.
 • گشاد بودن سوراخ‌های بینی: یک مشکل شایع دیگر، گشاد بودن سوراخ‌های بینی است که با عمل اصلاح حلقه بینی قابل اصلاح شدن است.
 • جلوآمدگی یا تورفتگی نوک بینی: اگر بینی بیش از حد از صورت جلو آمده باشد (یا کمتر از حد مطلوب باشد) می‌تواند از نمای نیمرخ بدشکل باشد. این مشکل را می‌توان با جراحی کوچک کردن یا بزرگ کردن بینی اصلاح کرد. بینی گوشتی را نیز می‌توان خوش‌تراش کرد.

 

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی
۵ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *