تاثیر کویتیشن بر لاغری موضعی با آب کردن و دفع چربی های اضافه بدن

تاثیر کویتیشن بر لاغری موضعی با آب کردن و دفع چربی های اضافه بدن

تاثیر کویتیشن بر لاغری

کویتیشن یک روش جدید، بدون جراحی و غیر تهاجمی برای برداشت چربی است. در این روش از تکنولوژی کویتیشن (اولتراسوند) برای حمله به چربی‌هایی که به رژیم غذایی و ورزش منظم نیز مقاوم بوده و از بین نرفته‌اند، استفاده می‌شود. کویتیشن با استفاده از امواج صوتی با فرکانس پائین سلول‌های چربی را تخریب می‌کند. زمانی که سلول‌های چربی تخریب شوند، چربی بین سلول‌ها خارج شده و در آنجا به پروتئین تبدیل شده و سپس به اسیدهای چرب آزاد و گلیسیرین تبدیل می‌گردد. اسیدهای چرب آزاد به کبد رفته و در آنجا تجزیه شده و از بدن خارج می‌شوند در حالی که گلیسیرین به عنوان منبع تولید انرژی در بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

متقاضی مناسب برای اولتراسوند کویتیشن چه شخصی است؟


متقاضی مناسب برای اولتراسوند کویتیشن تاثیر کویتیشن بر لاغری موضعی با آب کردن و دفع چربی های اضافه بدن

لاغری با کویتیشن برای افرادی خوب است که از برخی قسمت‌های بدن که دارای چربی زیاد است راضی نیستند اما نمی‌خواهند از درمان‌های تهاجمی همچون لیپوساکشن استفاده کنند. متقاضی مناسب برای کویتیشن فردی است که می‌خواهد چربی‌های موضعی بدنش را کاهش دهد. درمان با کویتیشن لاغری الزاما باعث کاهش وزن نمی‌شود بلکه به بهبود ظاهری و کاهش سایز محل درمان کمک می‌کند. اگر فرد در حال حاضر رژیم غذایی سالم و برنامه کاهش وزن داشته باشد، نتایج بهتری از کویتیشن به دست خواهد آورد و احتمالا وزن او نیز کاهش خواهد یافت. افرادی که حدود ۵/۱۱  تا ۵/۱۳ کیلوگرم (۲۵ تا ۳۰ پوند) اضافه وزن دارند از این روش بهترین نتیجه را خواهند گرفت. کویتیشن برای افرادی مناسب است که با رژیم غذایی یا ورزش چربی‌های برجسته و مقاوم را کاهش داده‌اند و اکنون می‌خواهند ظاهری زیباتر و تناسب اندام بیشتری داشته باشند. اولتراسوند کویتیشن و آر اف برای درمان چاقی ناشی از بیماری و کاهش وزن مناسب نیستند. اگر مقدار قابل توجهی چربی اضافی در بدن وجود داشته باشد، قبل از شروع درمان، فرد باید رژیم غذایی بگیرد. در جلسه مشاوره پزشک تعیین خواهد کرد که آیا لاغری با کویتیشن برای فرد مناسب است یا خیر.

اولتراسوند کویتیشن چگونه در بدن عمل می‌کند؟  


اولتراسوند کویتیشن تاثیر کویتیشن بر لاغری موضعی با آب کردن و دفع چربی های اضافه بدن

اولتراسوند کویتیشن با استفاده از امواج با فرکانس پایین انجام می‌شود. اولتراسوندها امواجی الاستیکی هستند که انسان نمی‌تواند صدای آنها را بشنود (امواج بالای ۲۰۰۰۰ هرتز). اثر پیزو الکتریک با استفاده از مواد سرامیکی یا کوارتز امواج الاستیک تولید می‌کند. صدای تولید شده به راحتی از طریق حالت‌های فیزیکی مختلف از جمله جامد، مایع یا گازی منتشر و پخش می‌شود. بنابراین، اولتراسوند کویتیشن روشی است که بدون نیاز به عمل جراحی، از اولتراسوند برای انتقال سیگنال‌های انرژی از طریق پوست و تخریب بافت‌های دارای چربی استفاده می‌کند.

فرآیند درمان


فرآیند درمان کوتیشن تاثیر کویتیشن بر لاغری موضعی با آب کردن و دفع چربی های اضافه بدن

درمان با کویتیشن لاغری نیاز به آمادگی قبلی ندارد. لاغری موضعی با کویتیشن با اندازه‌گیری محیط محل مورد نظر شروع شده و با استفاده از پدهای اولتراسونیک یا اپلیکاتور بر روی محل درمان انجام می‌شود. معمولا هر جلسه درمان بین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد که به سایز محل درمان و ضخامت لایه چربی بستگی دارد.

اولتراسونیک کویتیشن برای چه قسمت‌هایی بیشتر موثر است؟


اولتراسونیک کویتیشن برای تمام قسمت‌های بدن که در آنها چربی موضعی وجود داشته باشد مناسب است، بنابراین پاها، شکم و کپل‌ها مناسب‌ترین مکان‌ها برای اولتراسونیک کویتیشن هستند اما می‌توان از این روش برای دیگر قسمت‌های بدن نیز استفاده کرد.

دوره نقاهت پس از اولتراسونیک کویتیشن چقدر است؟


فرد می‌تواند بلافاصله پس از درمان فعالیت‌های روزمره خود را شروع کند. لاغری کویتیشن یک روش درمان کوتاه مدت است و بر خلاف جراحی برداشت چربی، دوره نقاهت طولانی ندارد. معمولا درمان با این روش برای اکثر افراد بدون درد است و پس از درمان نیز درد یا ناراحتی وجود نخواهد داشت. ممکن است در حین درمان احساس سوزش یا گرمای خفیف وجود داشته باشد.

نتایج درمان چه زمانی آشکار می‌شوند؟


اکثر بیماران پس از اولین جلسه درمان متوجه کاهش محیط محل می‌شوند و این کاهش پس از هر جلسه درمان افزایش می‌یابد اما از جلسه سوم به بعد بیشتر قابل توجه خواهد بود. نتایج حاصله در افراد مختلف به دلیل تفاوت در ساختار بافت‌های بدن، محل درمان، سن، متابولیسم بدن، داروهای مصرفی، و تغییرات هورمونی در هر فرد متفاوت است. رژیم غذایی مناسب، مصرف آب کافی و افزایش فعالیت فیزیکی باعث کسب نتیجه‌ی بهتر شده و به حفظ نتیجه‌ی حاصل کمک می‌کند. نتایج حاصل چند هفته پس از آخرین جلسه درمان افزایش خواهند یافت. تا دوازده هفته پس از درمان بدن همچنان به تخریب و استفاده  از چربی‌ها ادامه می‌دهد و این بدان معنی است که از آنجا که با افزایش سن تولید سلول چربی نیز در بدن کاهش می‌یابد، کاهش چربی به وسیله کویتیشن دائمی خواهد بود. همچنین کویتیشن به دلیل استفاده از امواج رادیو فرکانسی که باعث تحریک فیبروبلاست‌های پوست و تولید کلاژن می‌شوند، باعث سفتی و نرمی پوست می‌گردد.

عوارض


تا کنون عوارض بسیار ناچیزی از کویتیشن گزارش شده است. هرچند کبودی ایجاد شده بسیار ناچیز و خفیف خواهد بود، اما پس از درمان کمی قرمزی و تورم برای مدت کوتاهی وجود خواهد داشت.

سوالاتی که مکررا پرسیده می‌شوند


سوالات کویتیشن تاثیر کویتیشن بر لاغری موضعی با آب کردن و دفع چربی های اضافه بدن

برخی از سوالات رایج مردم درباره کویتیشن عبارتند از:

آیا نتایج کسب شده شبیه به نتایج حاصل از لیپوساکشن هستند؟

بله، اما از آنجا که این روش غیر تهاجمی است و با فرآیندهای طبیعی حذف و دفع مواد سمی بدن سر و کار دارد، نتایج آن برخلاف لیپوساکشن با جراحی، فورا قابل مشاهده نیست. در این روش چربی به آرامی و بدون آسیب به سیستم عروقی حذف شده و پس از عمل عوارضی همچون درد یا زخم باقی نمی‌ماند.

چگونه می‌توان چربی جامد را از طریق سیستم ادراری و سیستم لنفاوی دفع کرد؟

لیپوساکشن بدون جراحی با روش اولتراسونیک کویتیشن، چربی را به صورت ذرات ریز در آورده و چربی جامد در مایعی که دفع آن از راه سیستم لنفاوی و سیستم ادراری آسان است معلق می‌ماند. مقداری از این چربی ذوب و برای تولید انرژی مصرف شده و مابقی آن از راه ادرار دفع می‌شود، به همین دلیل است که مصرف آب فراوان در این روش از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر فرد قبل و بعد از انجام کویتیشن آب کافی ننوشد، سیستم ادراری و لنفاوی سخت‌تر می‌توانند چربی را دفع کنند. فرد پس از هر جلسه درمان متوجه افزایش دفع ادرار خواهد شد.

آیا می‌توان با اولتراسونیک کویتیشن وزن کم کرد؟

از آنجا که فرد در حال کاهش ذخایر چربی‌ است، ممکن است وزن او نیز کمی کاهش پیدا کند اما لیپوساکشن بدون جراحی با روش اولتراسونیک کویتیشن به خودی خود روشی برای کاهش وزن نیست بلکه اساسا برای کاهش ذخایر چربی‌ و سلولیت به کار رفته و باعث کاهش اندازه‌ی دور بدن می‌شود. رعایت رژیم غذایی در طول برنامه درمان باعث تسریع حذف ذخایر چربی‌ کرده و کاهش وزن می‌شود.

بین دو جلسه کویتیشن باید چه مدت فاصله باشد؟

بهتر است بین جلسات درمان ۳ روز فاصله باشد زیرا پس از هر جلسه بدن باید زمان کافی برای تخریب و دفع چربی‌ها و مواد زائد داشته باشد. توصیه می‌شود که در یک ماه بعد چهار جلسه درمان‌ نگهدارنده و سپس هر چهار ماه یک بار، یک جلسه درمان نگهدارنده انجام شود تا نتیجه‌ی حاصل حفظ گردد. پزشک معالج بهترین برنامه درمان را برای بیمار تهیه خواهد کرد.

چند جلسه کویتیشن نیاز است؟

ممکن است بین ۳ تا ۱۲ جلسه کویتیشن نیاز باشد. تعداد جلسات مورد نیاز به حجم و اندازه‌ی دور بدن، سن، تعادل هورمونی، داروهای مصرفی و اهداف مورد نظر فرد بستگی دارد.

آیا اولتراسونیک کویتیشن دردناک است؟

خیر. اولتراسونیک کویتیشن یک روش درمان کاملا بدون درد است.

آیا پس از کویتیشن، مراقبت‌های خاصی باید انجام شود؟

توصیه می‌شود فرد پس از کویتیشن به مدت ۲۴ ساعت از مصرف کربوهیدرات‌ها (از جمله الکل) خودداری کرده و به بدن فرصت کافی برای دفع مواد سمی بدهد. برای کمک به دفع مواد سمی، فرد باید مقدار زیادی آب بنوشد. همچنین باید ورزش کند تا سیستم لنفاوی و سیستم گردش خون فعال شده و سموم آزاد شده در طول درمان را دفع کنند. برای بهینه‌سازی درمان و افزایش سرعت آشکارسازی نتایج، پزشک باید ۳ تا ۴ روز پس از درمان تخلیه لنفاوی برای فرد انجام دهد. این کار کوتاه بوده و حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

آیا شخصی هست که این روش درمان برای او مناسب نباشد؟

بله. کویتیشن برای افراد مبتلا به بیماری قلبی شدید یا بیماری عروقی، افراد دارای دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب، افراد مبتلا به ترمبوز (لخته شدگی خون در قلب یا رگ‌ها)، افرادی که نیاز به پیوند اعضا دارند، زنان باردار و شیرده، افراد دارای پروتزهای فلزی یا افراد مبتلا به هر نوع بیماری شدید، افرادی که داروهای کاهش کلسترول یا داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کنند، توصیه نمی‌شود. پزشک در اولین جلسه‌ی مشاوره در مورد علائم و مشکلات موجود در فرد با او صحبت می‌کند تا اطمینان حاصل شود که فرد متقاضی مناسبی برای درمان با روش کویتیشن است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *