ترس از بیهوشی،درد و عوارض عمل جراحی زیبایی بینی

ترس از بیهوشی،درد و عوارض عمل جراحی زیبایی بینی

ترس از بیهوشی،درد و عوارض عمل جراحی زیبایی بینی

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

بسیاری از متقاضیان جراحی زیبایی بینی پس از سال‌ها تردید، تفکر و جستجو سرانجام بر ترس خود از جراحی بینی غلبه می‌کنند، جراح مورد اعتماد خود را می‌یابند و تصمیم به انجام جراحی می‌گیرند. با این حال ممکن است عده‌ای باز هم با فکر کردن به جراحی پیش رو مضطرب شوند. این احساس کاملاً طبیعی است و در اصل در ناآگاهی از مراحل عمل ریشه دارد. به همین دلیل در مقاله حاضر شما را با راهکارهایی آشنا می‌کنیم که بتوانید بر ترس از بیهوشی جراحی بینی و ترس از عمل بینی خود چیره شوید.

هدف اصلی جراحی زیبایی بینایی خلق بینی زیبایی است که عملکرد تنفسی مناسبی داشته باشد و با بقیه اجزا صورت کاملاً متناسب باشد. دکتر اکبری  بر این باوراند که غالباً لازم است چندین جلسه مشاوره پیش از انجام عمل برگزار شود تا بیمار و جراح به انتظار یکسانی از عمل برسند. نگران بودن درباره جراحی کاملاً طبیعی است، اما داشتن بینی جدید و زیبا نیز هیجان انگیز و ترغیب کننده است. دکتر اکبری و همکاران ایشان به شما کمک می‌کنند تا در آرامش برای عمل آماده شوید و بهترین نتیجه را از آن بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می‌توانید با کلینیک دکتر اکبری ۰۲۱۲۲۲۸۳۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

توصیه‌هایی برای آمادگی ذهنی پیش از جراحی زیبایی بینی


آمادگی ذهنی یکی از اقدامات ضروی پیش از جراحی است. کاهش استرس و اضطراب، افزایش اعتماد و غلبه بر ترس از بیهوشی عمل بینی به شما کمک می‌کند تا بهتر این دوران را پشت سر بگذارید. به این منظور دکتر اکبری پنج راهکار امتحان شده و موثر را به شما پیشنهاد می‌دهند:

۱ـ تکنیک‌های آرام سازی

بسیاری از بیماران پیش از جراحی بینی مضطرب هستند. ترس و اضطراب بی‌خوابی و تحریک پذیری را به دنبال دارد. بنابراین یافتن راهی که بتوانید خودتان را آرام کنید برای حفظ سلامت جسمی و روحی بسیار مهم است. دکتر اکبری روش‌های زیر را برای آرام‌سازی به بیماران‌شان توصیه می‌کنند:

  •  مدیتیشن
  •  تمرین‌های تنفس عمیق
  •  یوگا

داشتن ذهنیت مثبت نسبت به عمل تاثیر بسزایی در تسریع دوران بهبود و رضایت نهایی از تجربه عمل دارد. حتماً قبل و بعد از عمل از حمایت عاطفی دوستان و خانواده خود بهره بگیرید. برنامه دوران بهبود پس از جراحی را از قبل به گونه‌ای تنظیم کنید که بتوانید پس از جراحی با خیال آسوده استراحت کنید.

۲ـ تجسم

تجسم یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های آرام سازی است و منظور از آن در این مورد این است که مراحل عمل زیبایی بینی را تصور کنید. برای این کار محل آرام و راحتی را در نظر بگیرید که بتوانید با خود و افکارتان تنها باشید. بسیاری اتاق خواب و تخت راحت خود را بهترین محل برای رویا پردازی قبل و بعد از خوابیدن می‌دانند. هر مکانی که در آن احساس راحتی می‌کنید، مناسب است. چشمان خود را ببندید، بدن‌تان را شل کنید و مراحل زیر را انجام دهید:

تصور کنید که کاملاً هم از نظر روحی و هم جسمی برای جراحی آماده شده‌اید. به روز جراحی فکر کنید و این که با آرامش و بدون نگرانی روی تخت دراز کشیده‌اید. حال مراحل جراحی را از ذهن‌تان بگذرانید و در تصور خود جراح را حین انجام عمل مشاهده کنید. تجسم کنید که جراحی با موفقیت به اتمام رسیده و دوران بهبود را بدون تحمل هیچ گونه عارضه‌ای پشت سر گذاشته‌اید. فکر کنید چند هفته از عمل گذشته است و دارید در آیینه به چهره جدید خود که از همیشه زیباتر است نگاه می‌کنید.
این تصورات به شما کمک می‌کند تا برای روز بزرگ آماده شوید. بر اساس پژوهش‌های انجام شده افرادی که موفقیت را در ذهن خود به تصویر می‌کشند، دچار اضطراب کمتری می‌شوند و روز عمل احساس بهتری دارند.

۳ـ افزایش آگاهی در زمینه عمل

دکتر اکبری تاکید بسیاری بر آموزش بیماران دارند و معتقداند که چنانچه بیماران از مراحل انجام عمل آگاهی داشته باشند و به خوبی آماده شوند و آموزش ببینند، ترس‌شان کاهش می‌یابد، سریع‌تر بهبود می‌یابند و در نهایت از نتیجه رضایت بیشتری خواهند داشت. همکاران دکتر اکبری تمام اطلاعات لازم را درباره رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) در اختیارتان قرار می‌دهند و با روی باز تمام ابهام‌ها را برطرف می‌کنند. دکتر اکبری نیز همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
به علاوه دکتر اکبری بیماران را تشویق می‌کنند تا دانش خود در زمینه جراحی زیبایی بینی را با جستجو در اینترنت افزایش دهند. البته در این زمینه نیز مانند هر موضوع دیگری سایت‌های معتبر و غیرمعتبری بسیاری وجود دارد، بنابراین حتماً از معتبر بودن سایت‌ها اطمینان حاصل کنید. از سایت دکتر اکبری نیز می‌توانید استفاده کنید.

۴ـ داشتن انتظاری واقع بینانه از جراح زیبایی

داشتن انتظاری واقع بینانه از جراح زیبایی بسیار مهم است. بر اساس پژوهش‌های انجام شده ویژگی مشترک اکثر بیمارانی که از نتیجه عمل راضی نیستند، داشتن توقعی فراتر از واقعیت از جراحی زیبایی بینی است. مسلماً بینی پس از جراحی زیبایی خوش فرم‌تر می‌شود، اما نباید از جراحی توقع معجزه داشت. به علاوه جراح زیبایی نمی‌تواند افسردگی یا دیگر ناراحتی‌های روحی را درمان کند. رینوپلاستی موفقیت‌آمیز غالباً اعتماد به نفس را اراتقاء می‌دهد، اما تضمینی نیست که روحیه تمام بیماران در هر وضعیت روحی پس از عمل بهتر شود.
برای دکتر اکبری بسیار مهم است که متقاضیان جراحی زیبایی بینی درک درستی از نتیجه عمل داشته باشند. ایشان این عمل را بر روی متقاضیانی انجام نمی‌دهند که می‌خواهند با یک عمل زیبایی تبدیل به فرد دیگری شوند یا انتظار دارند پس از عمل زندگی‌شان کاملاً متحول شود. به خاطر داشته باشید که رینوپلاستی عملی اس که بینی را زیباتر می‌کند، اما مسلماً نمی‌تواند تمام مشکلات زندگی را حل کند.

۵ـ آمادگی برای دوران بهبود

نخستین نکته این است که دوران بهبود زمان‌بر است و گاهی بیش از دو سال طول می‌کشد تا بینی به شکل نهایی خود برسد. سرعت بهبود هر بیمار متفاوت با دیگری است.

تورم از عوارض عمل جراحی بینی است که مدتی پس از جراحی طول می‌کشد تا ورم آن برطرف شود. بخش اعظم ورم ظرف دو هفته فروکش می‌کند و پس از یک ماه به حد ناچیزی می‌رسد. اما از بین رفتن کامل ورم حدود یک سال به درازا می‌انجامد.
صورت بلافاصله پس از عمل پف کرده است و شاید دور چشم‌ها علی‌رغم رعایت نکات احتیاطی برای به حداقل رساندن کبودی سیاه باشد. بسیاری از بیماران فردای روز عمل دچار حالت تهوع می‌شوند.

استفاده از کمپرس سرد ورم و عوارض عمل زیبایی بینی را کاهش می‌دهد، مصرف مسکن نیز در صورت بروز ناراحتی توصیه می‌شود. داروهای گیاهی هومیوپاتی مانند تنباکوی کوهی (آرنیکا مونتانا) نیز مفید است. سر را باید تا چند روز بالا نگه دارید و جراح در بعضی موارد دستور می‌دهد که سر را اصلاً تکان ندهید. انجام فعالیت‌های بدنی سنگین مانند ورزش‌های پر برخورد باید تا چند هفته به تعویق انداخته شود. تا چند هفته باید به پشت بخوابید و احتمالاً مدت سه هفته نمی‌توانید عینک بزنید. اکثر بیماران می‌توانند پس از دو روز به محل کار برگردند.

دکتر اکبری معمولاً بسته درمانی خاصی را برای تسریع و تسهیل دوران بهبود در اختیار بیماران می‌گذارند که شامل مکمل‌های گیاهی، ویتامین‌ها و مدرول استروئیدی ضدالتهاب می‌شود. ایشان داروهای دیگری را نیز در صورت لزوم برای تسریع بهبود تجویز می‌کنند.

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *