تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی

در عمل جراحی انتقال چربی که در اصطلاح به آن پیوند چربی یا تزریق چربی نیز گفته می شود، چربی از برخی نقاط بدن که دارای چربی اضافی هستند (همچون ناحیه خارجی ران) برداشته شده و به سایر نقاط بدن که دارای کمبود چربی هستند (همچون صورت، دست ها، سینه ها یا باسن)، تزریق می شود ، تزریق چربی در گونه از جمله تزریقات رایج می باشد . این عمل جراحی ایمن، با دوام، و قابل تحمل می تواند نتایج رضایت بخش در ارتباط با ایجاد ظاهر طبیعی برای شما به همراه داشته باشد. هر سال، هزاران نفر عمل تزریق چربی به صورت را بطور موفقیت آمیز انجام می دهند و از نتایج رضایت بخش حاصل از آن با توجه به هزینه تزریق چربی بهره مند می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هزینه تزریق چربی می‌توانید با پزشک مشورت نمایید.

چه زمان لازم است عمل جراحی تزریق چربی مورد توجه قرار گیرد

 • اگر در شما چین و چروک صورت و تو رفتگی ایجاد شده باشد.
 • اگر شما به دنبال اصلاح و بهبود ماندگار تر مشکلات ظاهری خود به جای استفاده از پر کننده های موقت باشید.
 • اگر شما به دنبال بهبود اعضای بدن، اصلاح زخم ها، پر کردن تورفتگی ها و جوان کردن دست ها و صورت و جوانسازی پوست خود هستید.
 • اگر شما به دنبال تجدید ساختار سینه، اصلاح مشکلات ظاهری ایجاد شده یا پنهان کردن علائم پروتز سینه خود هستید تزریق چربی در سینه برای شما موثر است .

آیا شما فرد مناسبی برای انجام تزریق چربی هستید؟

هدف از تزریق چربی بزرگ کردن یا پر کردن نواحی خاص بدن است که از نظر اندازه دچار نقص و اشکال هستند. برخی از اعضای بدن که معمولاً برای پیوند یا تزریق چربی انتخاب می شوند شامل تزریق چربی به زیر چشم برای از بین بردن ورم زیر چشم دست ها، صورت (شامل تزریق چربی در لب ها به منظور برجسته کردن لب ها)، تورفتگی در پوست (به دنبال لیپوساکشن و ایجاد زخم) و سینه و باسن است (لیفت باسن). بطور حتم، شما باید در بدن خود اعضایی را داشته باشید که بتوان چربی مورد نیاز را از آنها برداشت. در این رابطه مهم است که شما دچار مشکلات خاص همچون مشکلات مربوط به شرایط درمانی یا سیگار کشیدن نباشید. در ادامه کاربرد تزریق چربی در صورت و بدن آورده شده است.

انتقال چربی در صورت: اگر شما در صورت خود دارای تو رفتگی هستید (مثل خطوط لبخند و خطوط زیاد در کنار چشم ها موسوم به پنجه کلاغ ، گودی زیر چشم)، با تزریق چربی در صورت این مشکلات را بر طرف کرد که می توان چربی صورت مورد نیاز را از شکم، ران ها، یا سایر اعضای بدن که دارای توده چربی هستند برداشته و به صورت  شما تزریق کرد ، تزریق چربی زیر چشم نیز از روش های مرسوم می باشد. به این ترتیب امکان ترمیم جوش ها ، لیفتینگ صورت بدون چراحی و نواحی دارای تو رفتگی در صورت، لب ها، و گونه ها با تزریق چربی گونه نیز وجود دارد. جراح  حتی می تواند از پیوند چربی برای حداقل کردن خطوط بین بینی و دهان، اصلاح پوست یا چین و چروک آن و حداقل کردن خطوط پیشانی و چاقی صورت شما استفاده کند. برخلاف تزریق کلاژن، تزریق چربی صورت واکنش آلرژیک برای بدن ایجاد نمی‌کند، زیرا چربی از بدن خود شما برداشته می‌شود. هرچند خطر ناچیزی در ارتباط با عفونت و دیگر عوارض تزریق چربی نادر وجود دارد. در روش پیوند چربی (لیپوفیلینگ)، چربی از بدن خود بیمار گرفته می‌شود و برای پر کردن چروک‌ها، تاخوردگی‌ها و تورفتگی‌های موجود در سایر قسمت‌های بدن استفاده می‌شود. همچنین از روش پیوند چربی برای اصلاح فرم باسن‌ها، تزریق چربی به گونه یا گودافتاده، ترمیم آثار زخم یا سوختگی و هر نوع ناهمواری موجود در سطح پوست و نیز عمل زیباسازی ظاهری پشت دست‌ها استفاده می‌شود.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی: اگر شما به دنبال فزایش اندازه سینه خود هستید، می توانید ازتزریق چربی برای این کار استفاده کنید و با انجام این عمل جراحی ظاهر زیبا و سفتی پوست سینه خود را حفظ کنید. اگر پوست شما ضعیف است یا دارای سینه های افتاده هستید یا می خواهید افزایش زیادی در اندازه سینه خود داشته باشید، بزرگ کردن سینه با انتقال چربی برای شما مناسب نیست. مشخص است که در این صورت نیاز به تزریق حجم زیادی از چربی در ناحیه مورد نظر است که امکان برداشتن این مقدار چربی از سایر نقاط بدن معمولاً وجود ندارد.

پروتز سینه به همراه تزریق چربی: اگر ظاهر سینه شما نیاز به بهینه سازی از طریق یک عمل جراحی سینه دارد، می توان از پیوند چربی برای این کار استفاده کرد. اگر شما با مشکلات ظاهری باقیمانده پس از عمل جراحی بزرگ کردن سینه از طریق پروتز ها مواجه شدید، این نواحی دارای مشکل را می توان با چربی پر کرد و به این ترتیب ظاهر هموار تر و بهینه تر برای سینه ها ایجاد نمود.

تجدید ساختار سینه با پیوند چربی: اگر شما دچار اشکالات خاص در سینه به واسطه توده برداری برای سرطان سینه هستید، پیوند چربی می تواند یک روش موثر برای پر کردن این نواحی دارای اشکال در سینه است. علاوه بر این پیوند چربی یک انتخاب برای تجدید ساختار کلی سینه به دنبال ماستکتومی است؛ به هر حال، برای دستیابی به اندازه مناسب سینه، معمولاً یک فرآیند چند مرحله ای وجود دارد که نیازمند حداقل دو تا چهار مرحله متوالی عمل جراحی پیوند چربی است.

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی: تزریق چربی باسن برای افرادی که علاقه مند به داشتن باسن فربه تر و گرد تر هستند، مناسب است. آنها روش درمانی «لیفت پیشرفته برزیلی» را انتخاب می کنند که در این روش از انتقال چربی برای بزرگ کردن باسن و ایجاد یک باسن دارای انحنای بیشتر بدون نیاز به پروتز استفاده می شود. برای بزرگ شدن باسن می توان از روش لیپوساکشن یا تزریق چربی به باسن هم برای تغییر شکل ناحیه اطراف باسن وهم استخراج چربی مورد نیاز برای تزریق از سایر اعضای بدن بیمار استفاده کرد.

جوان سازی دست با پیوند چربی: تزریق چربی به دست ها یک روش موثر برای حجم دهی، صاف کردن ناحیه های ترک خورده، پوشاندن رگ های زیر پوست و تاندون ها و نیز بهبود کیفیت پوست دست بیمار در طول زمان است.

چگونه عمل جراحی تزریق چربی انجام می شود؟

روش تزریق چربی به این شکل است که چربی پوست از یک عضو بدن بیمار بر داشته شده، شسته و تصفیه می شود. سپس این چربی با دقت با استفاده از سوزن های مخصوص طراحی شده برای این کار در نواحی خاص بدن که نیاز به بزرگ کردن یا حجم دهی دارند، تزریق می شود. معمولاً لازم است تزریق چربی به دست چندین بار انجام شود تا به این ترتیب بتوان به نتایج دلخواه دست پیدا کرد.

بنابراین تزریق چربی در صورت و بدن را در یک فرآیند سه مرحله ای به شرح زیر می توان تشریح کرد:

 • برداشتن چربی
 • تصفیه و انتقال چربی
 • جایگذاری

برداشتن چربی: شما با مشورت جراح می توانید نقاطی از بدن که امکان برداشتن چربی با استفاده از بی هوشی موضعی از آنها وجود دارد را انتخاب کنید. سپس جراح یک بریدگی کوچک در ناحیه انتخاب شده ایجاد می کند و با استفاده از یک تکنیک استریل، لوله مخصوص متصل به یک سرنگ را به دقت در داخل چربی وارد کرده و چربی مورد نیاز را بر می دارد (لیپوساکشن).

تصفیه و انتقال چربی: هنگامی که به مقدار کافی چربی از بافت اهدا کننده به دست آمد، جراح چربی جمع آوری شده را پردازش می کند تا به این ترتیب بتواند سلول های مورد نیاز چربی برای انتقال به یک سرنگ کوچک را که برای تزریق چربی استفاده می شود، آماده نماید. برای تصفیه چربی ممکن است نیاز به یک سانتیریفیوژ یا یک فرآیند فیلتر کردن برای حذف ناخالصی ها وجود داشته باشد.

جایگذاری: در ادامه ناحیه در نظر گرفته شده برای تزریق چربی آماده می شود. جراح یک سوزن یا لوله به داخل شکاف ایجاد شده در محل مورد نظر وارد کرده و چربی را در داخل آن تزریق می کند. این کار برای چندین بار برای تزریق چربی در گونه انجام می شود. هر بار که سوزن یا لوله بیرون کشیده می شود، یک خط از بسته های بافت چربی به دقت در بافت طبیعی فرد قرار می گیرد. این فرایند تا زمانی تکرار می شود که به مقدار مورد نیاز چربی در بافت تزریق شود. بعضی جراح ها پیشنهاد می کنند ناحیه پیوندی ماساژ داده شود تا به این ترتیب تزریق چربی در گونه در بافت بطور مطلوب پخش شود. به هر حال سایر جراح ها ترجیح می دهند به تکنیک جایگذاری برای ایجاد بافت مناسب اعتماد کنند. جراح همچنین ممکن است ناحیه پیوندی را پماد زده یا بانداژ کند.

هدف جراح زیبایی و همکاران او، کمک به شما برای دستیابی به یک ظاهر مناسب و طبیعی است و برای این کار سعی می شود عمل جراحی به صورتی انجام شود که حداکثر سادگی و راحتی ممکن را برای شما به همراه داشته باشد.

انتخاب های در دسترس بیمار

چربی برداشته شده از بدن شما ممکن است برای تغییر شکل سایر اعضای بدن مانند تزریق چربی به گونه و صورت، ترمیم زخم ها، پر کردن تو رفتگی های ایجاد شده به خاطر لیپوساکشن یا جراحی سرطان و نیز بازیابی شادابی و جوانی دست ها و صورت مورد استفاده قرار گیرد. اندام هایی که بطور معمول از آنها چربی مورد نیاز گرفته می شود عبارت از شکم و پهلوها، پشت بازوها و ران ها و باسن است. انتخاب هایی که جراح  درباره آنها با شما صحبت می کند عبارتند از:

 • کدام نواحی بدن از انتقال چربی منتفع می شوند؟
 • کدام نواحی بدن بهترین مکان برای برداشتن چربی هستند؟
 • آیا انجام عمل های جراحی دیگر برای شما مناسب است یا خیر؟

الف. چربی می تواند از سایر اعضای بدن همچون ران ها و ناحیه باسن برداشته شود.

untitled تزریق چربی

ب. چربی برداشته شده را می توان به لب به منظور بزرگ کردن لب (مطابق شکل بالا) و هر نقطه دیگر در صورت تزریق کرد.

بریدگی ها و شکاف های ایجاد شده برای انتقال چربی به چه صورت هستند؟

تنها شکاف های ایجاد شده در این حالت ممکن است به خاطر لیپوساکشن باشند که برای برداشتن چربی از عضو اهدا کننده مورد استفاده قرار می گیرد.

 • به خاطر اینکه شکاف های ایجاد شده برای لیپوساکشن کوچک هستند، جراحت های باقیمانده از این عمل جراحی نیز کوچک می باشند و در نواحی پنهان از دید بدن قرار می گیرند.
 • مقدار بریدگی ایجاد شده بستگی به تکنیک جراح و ویژگی های ژنتیکی شما دارد.
 • بخش عمده اثرات زخم لیپوساکشن محو هستند و با گذشت زمان تا حدود زیادی بهبود پیدا می کنند. زخم ها و بریدگی های آشکار بیشتر در زمانی ایجاد می شوند که از لوله های بزرگ لیپوساکشن استفاده شود و پوست بیمار دارای رنگ دانه های تیره باشد.
 • پس از لیپوساکشن احتمال باقی ماندن دو نوع زخم بر روی پوست وجود دارد. یکی از آنها جای زخم ثابت است و دیگری به عنوان دیسکرومیا یا اختلال رنگ شناخته می شود که در حقیقت مربوط به ایجاد لکه های تیره (رنگ دانه های هاپیر) یا لکه های روشن (رنگ دانه های هیپو) بر روی پوست بیمار است.

مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی و ریکاوری

از دکتر خود درباره طول مدت لازم برای استراحت و ریکاوری قبل از بازگشت به سطح عادی فعالیت و کار پس از عمل جراحی تزریق چربی و راههای جوانسازی پوست  صحبت کنید. پس از جراحی، به شما و پرستار دستورالعمل های دقیق درباره مراقبت های پس از عمل جراحی داده می شود که این مراقبت ها شامل موارد زیر است:

 • خارج کردن آب از محل تزریق چربی در صورت آب آوردن آن
 • علائم معمول که ممکن است شما آنها را پس از عمل تجربه کنید
 • علائم بالقوه و احتمالی از عوارض ایجاد شده پس از عمل

جراح  به شما برای مراقبت از محلی که از آن چربی استخراج شده است، توصیه های لازم را ارائه می کند. دوره ریکاوری پس از عمل جراحی تزریق چربی برای خوش فرم کردن باسن در افراد مختلف متفاوت است و آماده شدن برای ریکاوری حتی از خود ریکاوری مهمتر می باشد. تزریق چربی در باسن، معمولاً با نام بالا بردن باسن به روش برزیلی (BBL) شناخته می‌شود و در طول دهه اخیر به طور گسترده‌ای محبوب شده است. تزریق چربی به باسن به طور همزمان با استفاده از لیپوساکشن چربی را از یک ناحیه برداشت می‌کند و آن را به باسن جهت پروتز آن تزریق می‌کند؛ در حقیقت یک مزیت دوگانه برای بدن عرضه می‌کند. در مقایسه با استفاده از ایمپلنت یا کاشت باسن، انتقال چربی می‌تواند با خطر و عوارض جانبی کمتر و بهبود سریع‌تر به باسن شما شکل بهتری بدهد.

نتایج این عمل تا چه موقع دوام و ماندگاری دارد؟

پس از عمل جراحی شما می توانید انتظار داشته باشید با  تزریق چربی در صورت و نقاطی از بدن که چربی به آنها منتقل شده نرم تر و پر تر به نظر برسد و به این ترتیب شما ظاهری جوان تر و شاداب تر پیدا کنید. علاوه بر این شما ممکن است بهبود مشخص را در بافت پوست خود پس از تزریق چربی مشاهده کنید.

 • حفظ اثر چربی تزریق شده و جوانسازی پوست صورت و ماندگاری نتایج آن بستگی به مهارت های جراح، نحوه برداشتن چربی و تصفیه آن، روش و محل تزریق چربی دارد. برای موفقیت آمیز بودن پیوند چربی نیازمند انتخاب جراحی است که دارای سطح تجربه و تخصص بالا بوده و از تکنیک های این عمل جراحی آگاه باشد.
 • یک فرآیند به نام پیوند سلول های کوچک چربی (میکرو چربی) هر چند دارای ویژگی تهاجمی تر نسبت به حالت عادی تزریق چربی است، بهترین روش برای اطمینان از این موضوع است که درصد بالایی از چربی پیوند زده شده توسط بافت مورد نظر پذیرفته می شود.
 • هنگامی که این عمل جراحی و تزریق چربی به لب بطور موفقیت آمیز انجام می شود، سلول های چربی تزریق شده یک مسیر تغذیه خونی جدید برای خود در بدن ایجاد می کنند و به این ترتیب مواد غذایی لازم برای زنده ماندن را دریافت می نمایند. هنگامی که این شرایط ایجاد شود، نتایج آن در اغلب مواقع دائمی هستند. به هر حال، همواره احتمال دارد درصدی از چربی تزریق شده توسط عضو مورد نظر پس زده شود و به همین خاطر گاهی اوقات ممکن است نیاز به انجام عمل های جراحی ترمیمی وجود داشته باشد.

حفظ رابطه موثر با جراح

برای اطمینان از بهبود کامل و نیز حفظ نتایج زیبایی و سلامتی و  در این روش درمانی، لازم است که بیمار بطور منظم با جراح خود در مطب وی برای ارزیابی نتایج عمل ملاقات کند و هر گونه سوال یا ابهام خود درباره وضعیت درمانی و نتایج حاصل از تزریق چربی و راههای جوانسازی دست را با پزشک خود در میان گذارد.

هزینه درمان

هزینه استفاده از پر کننده های پوستی و تزریق چربی برای درمان لاغری صورت وابستگی زیاد به مواد مورد استفاده و جراحی دارد که این خدمات درمانی را به شما ارائه می کند. برای مثال هزینه و قیمت تزریق چربی و بهای خدمات یک جراح ممکن است به شدت به تجربه وی در ارتباط با این روش درمانی وابسته باشد. به این ترتیب لازم است شما درباره روش درمانی خود بطور دقیق با جراح قبل از شروع درمان صحبت کنید تا بتوانید قیمت تزریق چربی و یا دیگر فیلر ها را برای درمان محاسبه و مشخص نمایید.

برای دیدن گالری جدید عکس کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
تزریق چربی
۳٫۵۶ از ۱۶ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

86 دیدگاه ها

 1. سحر می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید.میخواستم ببینم اگر از چربی تزریق شده در صورت رضایت نداشته باشیم امکان کشیدن آن هست ؟؟؟ با تشکر

 2. سمانه می‌گه:

  آقای دکتر سلام .
  من لأغرهستم ولی خیلی دوست دارم تزریق چربی به سینه انجام بدم. به نظر شما امکانش هست؟
  اگه امکانش نیست آیا امکان تزریق چربی إز فرد دیگه مثل خواهر وجود داره؟
  برأی تزریق چربی به سینه نیازی به مرخصی اداری هست؟ چه مدت؟
  ممنون إز پاسخگویی.

  • dr akbari می‌گه:

   من لأغرهستم آیا امکان تزریق چربی به سینه برای من هست؟ باید معاینه شودی شاید چربی کافی برای تزریق داشته باشید.
   اگر امکانش نیست آیا امکان تزریق چربی إز فرد دیگه مثل خواهر وجود دارد؟خیر
   برأی تزریق چربی به سینه نیازی به مرخصی اداری هست؟ چه مدت؟ معمولا از فردای روز تزریق می توانید فعال باشید ولی فعالیت سنگین نمی توانید انجام دهید.

 3. سيما می‌گه:

  باسلام واحترام : آقای دکتر میخواهم تمام صورتم و دستهام تزریق چربی کنم ۵۲سال سن دارم چه مدت زمانی احتیاج به مرخصی دارم ؟

 4. خورشید می‌گه:

  سلام اقای دکتر. من میخام زیر چشمام چربی تزریق کنم. چون گود شده طوریکه دوتا خط نیم هلال زیر چشمام ایجاد کرده.۲۹ سالمه قدم ۱۶۰ وزنم ۵۰٫ بنظریتون. رژیم چاقی در حد ۵ کیلو اضافه کنم و بعد تزریق انجام بدم؟یا فرقی نمیکنه و به کمبود وزنم ربطی نداره ؟بابت خط ایجاد شده زیر چشام خیلی ناراحتم خیلی تو چشم میاد و صورتمو یه جورایی بد اخلاق نشون میده. ممنون از پاسخگویی شما

 5. سپیده می‌گه:

  سلام من میخوام چربی تزریق کنم به سینه هام میخوام ببینم بعد از مدتی آب میشه یا همیشه می‌مونه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   حدود یک سوم چربی تزریق شما برای شما بصورت پایدار باقی می ماند. بنابر این سعی می شود دو تا سه برابر چربی مورد نیاز تزیق کردد تا میزانی که برای شما باقی می ماند به میزان کافی باشد.

 6. مریم می‌گه:

  با عرض خسته نباشید.
  و ایا تزریق آن برای کسی که سینه های بسیار کوچکی با توجه به سنش داره مناسب است؟

 7. نازنین می‌گه:

  سلام حدود چهارسال پیش نزد فوق تخصص زیبایی تزریق چربی به صورت دستی داشتم . ولی الان یک طرف صورتم خیلی پر تر از سمت دیگره و این تفاوت به وضوح آشکاره و آزار دهندست . آقای دکتر عزیز چکار باید کنم .لطفا راهنماییم کنید. سپا س

 8. جاوید می‌گه:

  سلام
  من یک پام لاغرتر از اون یکی هستش از لگن تا مچ، میخوام بدونم احتمال شبیه شدن هر دو پام، با تزریق چربی هست؟
  و اینکه من لاغرم این میزان چربی رو میشه آیا از بدنم استخراج برای پیوند کرد؟

 9. فاطمه می‌گه:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر.من در سن ۹ سالگی تصادف کردم و بالای لبم پاره شدکه بخیه زده شده ولی جای بخیه یکمی گود شده و کاملا رو صورتم مشخصه . امکانش هست با تزریق ژل صاف بشه یا باید جراحی پلاستیک بشه؟الان ۲۵ سالمه

 10. زهرا می‌گه:

  باسلام
  آقای دگتر من می خوام شکم و پهلوهامو لیپو کنم ولی می خوام بپرسم میشه از چربی لیپو شده برای تزریق در صورت استفاده کرد ؟ سپاسگزارم

 11. فرناز می‌گه:

  سلام
  جناب دکتر من بدنسازی کار میکنم و الان درصد چربی تو کل بدنم ۲۱% است قدم ۱۶۳ و وزنم ۵۷ کیلو میباشد
  امکان تزریق چربی برای من وجود داره؟

 12. ناديا می‌گه:

  سلام خسته نباشیدمیخواستم بپرسم ازتزریق چربى میشه واسه برجسته کردن کناره هاى سرویاپشت سراستفاده کرد؟

 13. Niloofar می‌گه:

  سلام دکتر جان
  ایا پس از تزریق چربی ، منع کشیدن سیگار وجود دارد؟ یا افراد سیگاری هم نتیجه ی مثبت تزریق را میبینند؟

 14. المیرا می‌گه:

  سلام من قدم ۱۶۸و ۶۵کیلو هستم,تو قسمت شکم و ران ها چربی دارم,ولی سینه هام خیلی کوچیکه و فرم خوبی نداره,بافت عضلانی بدنم هم خیلی سفت نیست,به نظر شما میتونم از تزریق چربی برای سینه استفاده کنم؟یا اگه لازمه باید چاق بشم یا ورزش لازمه قبل عمل؟

 15. حورا می‌گه:

  سلام آقای دکتر.من یکسال پیش تزریق چربی صورت داشتم و بعد از یکسال ۲ تا لیپوم یه طرف صورتم بوجود اومده یکیش زیر چشمم که خیلی سفته و حرکت نمیکنه و اون یکی روی گونم که حرکت میکنه جفتشم دردناکن.اولا میخواستم بدونم آیا ربطی به تزریق چربی دارن؟و ثانیا اینکه آیا خطرناکن؟به دو متخصص مراجعه کردم و گفتن دست بهش نزن فقط یکیشون سفکسیم ۴۰۰ میلی گرم ۲۰ عدد تجویز کردن ولی من همچنان نگرانم .ممنون میشم نظر و پیشنهادتون و بدونم.متشکرم.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این خصوص باید ابتدا معاینه شوید. ممکن است نیاز به سونوگرافی و یا سایر تستها داشته باشید.
   احتمال بتوانم مشکل شما را رفع کنم.

 16. adel می‌گه:

  سلام اقای دکتر من چند بار برای جای جوش های صورتم عمل لیزر رو انجام دادم کمی هم صورتم بهتر شده و نتیجه گرفتم.الان میخواستم تزریق چربی انجام بدم برای گونه کهه هم صورت پر تر و بهتری داشته باشم و هم جای جوش ها بهتر بشه. میخواستم بدونم که تزریق چربی تاثیری برای جای جوش ها داره ؟

 17. نیل می‌گه:

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من ۱۰ سال پیش با جراحی چربی در لبم گذاشته شد که ناراضی بودم وبعد از ۲ سال آن را تخلیه کردم
  اما هنوزم مقداری از آن در لبم وجود دارد و روی بخیه لبم حالت فرو رفته ایجاد شده
  آیا امکان تخلیه کامل آن وجود دارد؟وآیا میتوان فرورفتگی آن را درست کرد؟

 18. mahdie می‌گه:

  با عرض سلام و احترام
  اقای دکتر من زیر چشمام گود و تیره هست که ژنتکیه /خیلی مردد هستم و میترسم .
  برای تزریق چربی به چند روز استراحت و مرخصی احتیاج هست؟
  هزینش چقده و اینکه ایا تزریق چربی از تریق فیلر برای چشم بهتره؟

 19. زهرا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید .من چند سال پیش فکم بالا و پایین را جراحی زیبایی کردم بعد از عمل سمت راست گونه من نسبت به سمت چپ یک مقداری نامتقارن شده یعنی سمت راست گونه ام به نسبت سمت چپ کمی بزرگتر نشان می دهد آیا این امکان هست که با تزریق چربی این مشکل ایجاد شده برطرف شود؟

 20. الهه می‌گه:

  سلام اقای دکتر من۲۴ ساله هستم.زیر چشمام فوق العاده گود رفته و سیاهه میخواستم بدونم تزریق چربی سیاهی زیر چشمم ازبین میبره؟واینکه میگن بعد از تزریق خیلی ورم میکنه و تا یک هفته طول میکشه که حالت طبیعی پیدا کنه درسته؟

 21. مصطفی می‌گه:

  سلام. اقای دکتر من گونه سمت راست صورتم زخمی شده بعداز بخیه زدن جای زخم باقی مونه فرورفتگی ایجاد شده ایا با تزریق چربی میتوان جای زخم را ازبین برد متشکرم لطفا راهنمای کنید

 22. الهام می‌گه:

  سلام آقای دکتر من تزریق چربی تازه انجام دادم ترمیم باید حدودا بعد از چه مدت باشد تا نتیجه ماندگار تر باشد؟ و آیا چربی تزریق شده به چانه کامل از بین می رود؟

 23. شیدا می‌گه:

  سلام ، وقت عالی بخیر
  آقای دکتر من ۴۲ سالم هست زیر چشمم گود شده و همینطور اطراف چانه و صورتم لاغر شده است. از تزریق چربی با این اوصاف می ترسم آیا این امکان هست که در این نواحی (اطراف چانه و زیر چشم ) ژل تزریق کرد؟
  آیا جنابعالی این کار را انجام می دهید؟
  با سپاس فراروان

 24. m.r می‌گه:

  با سلام
  من حدودا ٣هفته پیش برای سری دوم تزریق چربی به پزشکم مراجعه کردم ایشون برای من بیش از حد اندازه تزریق کردن چون سری اول به ١ماه نکشیده از بین رفت الان بعد از گذشت بازم حس میکنم به اندازه دلخواهم نرسیده و برای صورتم این حجم از چربی زیاده میخواستم بدونم تا چند هفته دیگه باید صبر کنم که این ورم بخوابه
  و اگر همین اندازه باقی بمونه ایا راهی برای کم کردنش وجود داره؟

 25. حميد می‌گه:

  سلام.من مرد هستم و سی سال دارم.بدنه من لاغر هست و حس میکنم چربی کمی داره.امکان تزریق چربی به صورت برای من هست؟وزن ۶٠ و قد ١٧٠.خیلی ممنون بابت زحمتاتون??

 26. مهلا می‌گه:

  با سلام خدمت دکتر گرامی
  من ۲۵ سالمه و۱۶۶ قد و وزنم ۸۳ کیلو است و ۸هشت ماه هست که زایمان کردم. و یک طرف باسن من کوچکتر از دیگری است که خیلی آزارم میده من الان می تونم تزریق چربی از شکم و پهلو به باسن داشته باشم؟

 27. سامرند می‌گه:

  باسلام و خسته نباشیدجناب اقای دکتراکبری عزیز
  چند سال قبل صورتم را لیزر کردم
  جای یک جوش که نسبتا بزرگ بود و سرش یه کم سیاه ..
  گود رفته و ساکشن و لایه برداری هم شده
  اما خوب نشده متل قبله
  ایا با تزریق چربی درمان میشه
  مچکر می شم جوابم را بدین راهنمایی بفرمایین

 28. فاطیما می‌گه:

  سلام دکتر.
  من خط اخم عمیقی دارم. با تزریق چربی مشکلم حل میشه؟
  بعد از تزریق چند روز ورم داره؟
  و این چربی تا چه مدتی باقی می مونه.
  مرسی

 29. فریبا می‌گه:

  سلام خدمت آقای دکتر
  من حدود دو سال پیش تزریق چربی به صورت داشتم، محل برداشت چربی از ناحیه پهلوها به صورت دو تا اسکار کمی برآمده قهوه ای باقی مونده،، دو بار فریز انجام دادم، که یه مقدار از برآمدگی و تیرگیش برطرف شد ولی همچنان دو تا اسکار تیره رنگ روی پوستم مونده که برام آزار دهنده ست?? آیا روشی برای از بین بردن یا بهبود این اسکار وجود داره؟

 30. آتنا می‌گه:

  با سلام
  آقای دکتر. من ۳۵ سالمه و زیر چشمم گودی داره . البته کبودی هم داشت که با مصرف کرمهای دور چشم خوب شد . برای رفع گودی زیر چشمم تزریق ژل موثر تره یا چربی؟ و اینکه چون کارمند هستم مرخصی گرفتن واسم مقدور نیست. میتونم بدون استراحت اینکارو انجام بدم؟ هزینش چقدره؟ با سپاس

 31. سپیده می‌گه:

  سلام اقای دکتر من۲۱سالمه صورتم لاغره ن زیاد ولی کشیدس،میخواستم صورتم پر تر بشه و ب کل صورتم تزریق چریی انجام بدم ،دلم نمی خواد گونه هام خیلی بزرگ و شبیه تخم مرغ بشه ،میخوام خیلی طبیعی در بیاد، ولی خییلی میترسم چون اطرافین ادم های رو مثال میزنن که این کارو کردن و صورتشون واقعا بد شد،ولی از طرفی از صورت لاغر خودم راضی نیستم،چیکار کنم دکتر؟

 32. پریا می‌گه:

  آقای دکتر گفتم ک لب پاینم موقع حرف زدکج میشه به یه سمت اگه انشاالاه عمل داره میشه بگید هزینش چقدره؟واینکه دکترا تخفیف میدن یانه چون واقعا ماشرایط خوبی نداریم

 33. Behnam می‌گه:

  سلام آقای دکتر.ببخشید میخواستم بدونم استفاده از چربی طی چند مرحله برای قوز متوسط بینی کارایی داره و به طور دائم مشکلش رو حل میکنه؟ تشکر

 34. سارا می‌گه:

  سلام
  آقای دکتر بنده یه مقدار اسکار روی پوستم هست که جهت درمان به پزشک مراجعه کردم و ایشون برای بنده تزریق چربی قبل از پانچ و ساب سیژن رو تجویز کردن. متاسفانه به دلیل مهاجرت و عدم وقت کافی بنده عمل بینی هم میخوام انجام بدم و سوالم اینه مه در صورتی که بخواهیم هم عمل بینی انجام شود و هم چربی صورت تزریق شود بهترین زمانبندی به چه صورت است، منظورم اینه که همزمان انجام میشه یا حتما یکی باید با فاصله زمانی از دیگری انجام شه و اگر اینطوره کدوم رو باید اول انجام داد و بعد از چه مدت دومی ؟ خودتون انجام میدید هر دو رو؟

 35. رضوان می‌گه:

  سلام آقای دکتر بیمارانی که مشکل انمعقاد خون دارن می تونن تزریق چربی روی صورت انجام بدن.

 36. سحر می‌گه:

  سلام و خسته نباشید اگه چربی در نواحی بدن برای برداشت وجود نداشته باشه باید چکارکرد؟اخه من لاغر هستم حتی دکتر گفت ک سوتغذیه دارم میخواستم بدونم با تزریق چربی میشه ب فک فرم داد؟

 37. sahar می‌گه:

  سلام آقای دکتر من گودی دور چشم دارم یعنی علاوه بر زیر چشمم پشت چشمم هم گوده آیا میتونم با تزریق چربی گودی پشت چشمم(پشت پلک بالا) رو برطرف کنم؟باتشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای رفع مشکل شما پروتز هایی وجود دارد که قابلیت نصب در پشت کره چشم را دارند ولی فقط یک چشم پزشک دوره دیده می تواند اینکار را برای شما انجام دهد. شما برای این منظور می توانید به آقای دکتر محمدطاهر رجبی مراجعه بفرمایید.

 38. يوداسيف می‌گه:

  با عرض و سلام خسته نباشید..آقای دکتر من تقریبا ١٣٠کیلو وزن دارم سنم هم ٢٠ ساله میخوام چربی های بدنمو بردارم آیا امکان عملش هست یا نه ؟؟؟؟ اگه امکانش هست باید چجوری عمل شم

 39. فرانک می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  ۲۵ سالمه ۵ سال پیش پروتز گونه انجام دادم ولی زیر گونه کمی گودی دارم میخوام چربی تزریق کنم ولی چندتا سوال از حظور محترمتون داشتم . اول ایکه خیلی لاغر هستم و دوم اینکه مشکلی برام بعد از تزریق پیش نمیاد با وجود اینکه من پروتز دارم؟
  برای زاویه فک میتونم ژل تزریق کنم و به صورت چربی؟
  اکر چندبار تزریق چربی انجام بشه موندگاریش مثل پروتز میشه و اگر نه چقدر موندگاری داره؟

 40. ریحان می‌گه:

  سلام
  من تزریق چربی گونه و زاویه فک و خط لبخند داشتم و الان تقریبا ۸۰ درصدش جذب شده و مجدد باید برای ترمیم مراجعه کنم سوالم اینه که من اگه بخوام چال صورت بزارم مشکلی ایجاد میکنه یا اول چال بزارم بعد ترمیم چربی کنم یا بالعکس؟

 41. Somaye می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر
  آقای دکتر من طی دو سال ٨ کیلو وزن کم کردن البته با ورزش،الان قدم ١۵٣ و وزنم ۵۶ هست خودم حس میکنم بدنم چربی داره،به خاطر ورزش سایز سینه هام کوچیک شده،دلم میخواد از روش تزریق چربی ١ یا ٢ سایز بزرگ بشه،و قطعا ورزشم همچنان ادامه میدم،تزریق چربی برای من مناسب هست؟

  ٢-تو نظرات خوندم خیلی ها از تزریق چربی به صورت ناراضی هستن،صورتشون غیر طبیعی و نامتقارن شده،یا خیلی بزرگ و مثل توپ کشیده شده ،و باعث نگرانیم شد قصدم این بود که با تزریق چربی خیلی کم لپ صورتم (گونه نه)تپل بشه و صورت من زاویه داره و فک من کاملا استخون مشخصه،نمیخوام این زاویه بندی با تزریق چربی از بین بره (از فرم صورتم راضی ام)،چند درصد احتمال غیر طبیعی شدن وجود داره؟
  ٣- اگر از ران یا باسن چربی برداشته بشه،این قسمت ها خیلی لاغر میشه ؟حجمشون کم میشه؟
  ممنون از پاسختون خیلی طولانی شد

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   تزریق چربی سینه برای شما امکان پذیر است.
   تزریق چربی به صورت معمولا رضایت بخش است و مشکلات آن قابل رفع می باشد.
   هنگام برداشتن چربی از نواحی مختلف بدن دقت می شود که زیبایی آن ناحیه نیز تامین گردد و آسیب نبیند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *