تغییر صدا پس از عمل جراحی بینی

تغییر صدا پس از عمل جراحی بینی

تغییر صدا بعد از عمل

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

هنگام اقدام برای رینوپلاستی ، طبیعی است که در مورد تمام اتفاقات ممکن این فرآیند نگران باشید. اگر چه تمرکز اصلی شما بر روی چگونگی ظاهر بینی‌تان خواهد بود، اما ممکن است سؤالات دیگری از قبیل نحوه تاثیر عمل بر روی صدایتان داشته باشید. بسیاری از متخصصان جراحی صورت تصدیق می‌کنند که عمل جراحی به طور چشمگیر، تون متوسط صدای بیمار را در مکالمه و گفتار عمومی تغییر نمی‌دهد.

بیماران آینده‌نگر که از لحاظ شغلی و حرفه‌ای به صدای خود وابسته‌اند، مانند خوانندگان و صدا پیشه‌گان، ممکن است به دنبال مشورت با پزشکشان در مورد تکنیک‌های مختلفی باشند که می‌توانند برای جلوگیری از تغییرات ظریف استفاده شود. جراحی بینی یک فرآیند حساس است. هنگام انجام عمل بینی، به اهمیت انتخاب پزشکی که متخصص جراحی پلاستیک صورت و همچنین از ساختار داخلی بینی آگاه است، توجه داشته باشید.

هر بیمار و هر عمل جراحی منحصر به فرد است، بنابراین تا زمانی که مورد بررسی قرار گیرید و تا زمانی که روش انجام نشود، غیرممکن است که بدانیم عمل بینی چگونه بر شما تاثیر می‌گذارد. اگر نگران تغییرات صدای خود بعد از جراحی بینی هستید، حتما با جراح پلاستیک صورت خود در مورد آن صحبت کنید. دکتر اکبری جراح زیبایی بینی شما را ارزیابی می‌کند و اگر دلیلی برای نگرانی در مورد تغییرات صدا یا هر عامل دیگر وجود داشته باشد، به شما اطلاع می‌دهد. او به خوبی آگاه است که صدای منحصر به فرد شما بخشی از هویت شما باقی بماند. تصمیم‌گیری برای تغییر ساختار بینی‌ به این معنا نیست که شما باید چیزی که هویت شما را می‌سازد تغییر دهید. اگر نیاز به مشاوره برای انجام رینوپلاستی مطابق با نیازهای منحصر به فرد خود یا رزرو نوبت دارید، با شماره ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

آیا صدا بعد از عمل بینی تغییر می‌کند؟


در روش جدید جراحی بینی احتمال تغییر کیفیت صدا پس از جراحی بسیار کم است. در زمان‌های گذشته پس از جراحی بینی، مشکل تغییر صدای شخص بیشتر اتفاق می‌افتاد؛ زیرا جراحان بینی روی کوچک بینی متمرکز بودند. بنابراین فضای داخل بینی کوچک و تنگ و منجر به تغییر صدای فرد پس از جراحی میشد.

امروزه جراحان بینی که از روش‌های قدیمی رینوپلاستی استفاده می‌کنند با این مشکل مواجه می‌شوند و برخی از بیماران از گرفتگی بینی و تغییر کیفیت صدای خود رنج می‌برند. در روش‌های جدید رینوپلاستی، جراحان بینی بر ایجاد شکل مناسب بینی تمرکز می‌کنند و کوچک بودن بینی معیار دوم آنها در عمل جراحی است. این به معنای آن نیست که بینی کوچک نمی‌شود، بینی بزرگ باید کوچک شود، اما اولویت اصلی جراحان بینی، حفظ ساختار بینی است و در کوچک کردن مداوم بینی، مراقب هستند که فرآیند تنفس بیمار دچار اختلال نگردد. این مسئله برای خوانندگان حرفه‌ای و ورزشکاران مهم‌تر است و جراحان بینی باید تمرکز بیشتری برای ترمیم و باز نگه داشتن کانال‌های تنفسی داشته باشند. با توجه به توضیحات بالا، در روش‌های نوین جراحی بینی، امکان تغییر کیفیت صدا بسیار پایین است.

دلایل تغییر صدا بعد از عمل بینی


تجزیه و تحلیل صوتی تغییرات فرکانس و دامنه صداهای خاصی را نشان می‌دهد که ممکن است به محدود شدن حفره بینی پس از جراحی بینی مربوط باشد. به گفته محققان، “تغییرات در ناحیه سطحی حفره بینی ممکن است مقاومت در برابر جریان هوا را افزایش دهد و موجب افزایش جذب صدا و کاهش میزان عبور صدا شود.”

با پیشرفت‌های اخیر در روش جراحی و نتایج بلند مدت، رینوپلاستی به عنوان یک روش مورد استقبال در ایران مانند سایر کشورها تبدیل شده است. تعداد روزافزون بیمارانی که تحت این جراحی زیبایی قرار می‌گیرند، نگرانی‌ها را در مورد چگونگی تاثیر آن بر عملکرد و کیفیت زندگی افزایش می‌دهد.

بر اساس نتایج جدید، پاسخ این خواهد بود که تغییرات در کیفیت صدا پس از رینوپلاستی می‌تواند رخ ‌دهد. تغییرات ظریف اما قابل توجهی برای شنوندگان آموزش دیده واضح است. خود بیماران نیز ممکن است تا حدودی تغییرات را حس کنند، هرچند باعث مداخله ای در زندگی بیمار نمی‌شود. با این حال، برای افرادی که به دلایل حرفه‌ای متکی به صدای خود هستند، جراح باید این تغییرات را قبل از عمل با بیمار مطرح کند و جراحی‌های محافظه کارانه‌تر را در نظر بگیرند.

جلوگیری از تغییر صدا بعد از عمل بینی


sedaa1 تغییر صدا پس از عمل جراحی بینی

عوامل متعددی وجود دارد که باید قبل از انجام تغییر شکل بینی برای هر فرد و کسانی که از صدای خود به صورت حرفه‌ای استفاده می‌کند، مورد توجه قرار گیرد. معمولا خوب است که قوز بینی برطرف شود، اما توصیه نمی‌شود که بیش از حد با نوک بینی تهاجمی رفتار کرد، تا از تنگ شدن و ایجاد صدای تو دماغی جلوگیری گردد.

همچنین، داشتن انحراف بینی که باعث گرفتگی دائم و ایجاد انقباضات مخاطی می‌شود نیز باعث صدای تو دماغی فرد می‌گردد. در طی فرآیند تغییر شکل بینی، سپتوم می‌تواند تصحیح شود، که در واقع می‌تواند صدای بیمار را بهبود دهد. مهمترین مسئله‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که قبل از انجام این کار، با جراح در مورد نگرانی‌های مربوط به صدا بحث کنید تا برنامه مناسب انجام شود.

در حالی که پیش بینی نتایج جراحی بینی شما دشوار است، برخی از اقدامات محتاطانه وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. با انتخاب یک جراح مجرب، شروع کنید. به دنبال جراحی باشید که بر تعهد به مراقبت و ایمنی تأکید می‌کند و تجربه زیاد و نتایج ثابت شده دارد. پرس و جو از همسالان، مانند نامزدی و جایزه “بهترین پزشک”، یکی دیگر از شاخص‌های خوب است، همانطور که در رسانه‌ها دیده می‌شود. همچنین به دنبال شواهدی از میزان رضایت بالای بیمار؛ برای مثال، توصیفات بیمار باشید. همچنین مهم است که عکس‌های قبل و بعد را در گالری عکس جراح مشاهده کنید. در فکر انجام جراحی بینی هستید، اما درباره تغییرات صدا نگرانی دارید، با پزشک درباره این مسئله صحبت کنید. جراح اقدامات لازم را برای اطمینان از این که بیماران او به نتایج مثبت برسند، انجام خواهد داد.

اقدامات لازم قبل از جراحی


قبل از اینکه در مورد تغییر صدای خود بعد از عمل جراحی زیبایی نگران شوید، آرام باشید. در یک مطالعه، به برخی از بیماران مورد بررسی پرسشنامه‌ای برای ارزیابی صدای خود و تعیین اینکه آیا تفاوت‌های قابل توجهی را احساس می‌کنند، داده شد. اکثر بیماران نمی‌توانستند متوجه تفاوتی شوند، اعضای خانواده یا نزدیک‌ترین دوستانشان نیز نمی‌توانستند متوجه این تفاوت شوند. هر گونه تغییری که مورد توجه قرار گرفت، بسیار کم و مربوط به کیفیت صدا بود، نه صدای واقعی. جراحان رینوپلاستی در حین جراحی هرگز به تارهای صوتی شما نزدیک نمی‌شوند، بنابراین هر گونه تغییر به نحوه نفوذ هوا به بینی شما مربوط است.

شما باید قبل از رینوپلاستی آرام باشید، بنابراین راهنمایی‌های زیر را برای کاهش استرس در مورد تغییر صدا پس از عمل بینی انجام دهید.

  • در مورد هر گونه نگرانی خود با پزشکتان صحبت کنید. نگرانی چه بزرگ و چه کوچک، آنها بهترین آگاهی را دارند و قادر خواهند بود تا اطلاعات جدیدی را به شما ارائه کنند که ذهن شما را به راحتی ساماندهی می‌کند. شما می‌توانید وقت مشاوره‌ای با جراح خود داشته باشید تا در مورد نگرانی‌های خود بحث کنید و از اینکه واجد شرایط روش مورد علاقه‌تان هستید، اطمینان حاصل نمایید.
  • اطمینان حاصل کنید که این درمان واقعا درمانی است که به دنبال هستید. بسیاری از افراد در مورد کاری به طور کامل فکر نمی‌کنند و بدون تامل عمل می‌کنند. هنگام تصمیم‌گیری در مورد مسائل مهم، بسیار مهم است که جوانب مثبت و منفی را سبک و سنگین و به صورت آگاهانه تصمیم‌گیری کنید.

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *