جراحی بینی تصادفی

جراحی بینی تصادفی

جراحی بینی تصادفی

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

تصادفات حتی از نوع جزئی هم که باشند به طور قطع موجب شکستن بینی شخص خواهند شد. نیرویی که در اثر یک حادثه رانندگی به شخص وارد می‌شود و باعث آسیب صورت و بینی می‌گردد، با آسیب ناشی از یک ضربه ناگهانی برابری می‌کند. متحمل شدن هر نیرویی که شخص را وادار به انجام رینوپلاستی (جراحی بینی) کند، خواه علت آسیب حادثه رانندگی باشد یا دیگر سوانح باشد، احتمالا ترس و آسیب‌پذیری را نیز برای او جراحی بینی پس از تصادف در پی خواهد داشت. نه تنها فرد باید پیامدهای روانی و احساسی در اثر چنین حادثه‌ای را تحمل کند، بلکه کنار آمدن با صدمات بدنی هم می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد. در بدترین حالت، صورت یا بینی آسیب‌دیده حتی وضعیت بد را بدتر هم خواهد کرد. نگرانی ناشی از شکستن بینی فقط به مسائل زیبایی آن مربوط نمی‌شود، از آنجا‌ که بینی مجرای قدامی دستگاه تنفسی هم به حساب می‌آید ممکن است از نظر پزشکی مشکل‌ساز شود. یک بینی شکسته ممکن است مشکلات تنفسی را در پی داشته باشد و این وضعیت به مراتب از برهم خوردن ظاهر آن نگران‌کننده‌تر است. منظور ما این نیست که برهم خوردن ظاهر زیبای بینی بعد از سانحه اهمیتی ندارد، اما این شرایط از نظر پزشکی بیماری محسوب نمی‌شود. شاید اثرات روانی و احساسی بر روی شما بگذارد، اما این پیامدها تاثیری بر دستگاه‌ تنفسی و تنفس صحیح بیمار نمی‌گذارد.

جراحی بازسازی و ترمیم بینی


bini tasadofi2 جراحی بینی تصادفی

فرقی نمی‌کند ضربه وارده تا چه حد شدید بوده یا بینی تا چه اندازه آسیب دیده است، پزشکان ما می‌توانند آسیب را هم از نظر زیبایی و هم بالینی درمان کنند. ممکن است پزشکان بینی را در زمان‌های متفاوتی جراحی و درمان کنند، مثلا بلافاصله بعد از سانحه، مدتی بعد از سانحه درصورتی‌که از پس مشکل برنیایند یا اگر درمان در زمان حادثه میسر نباشد. بینی بیمار با‌ دقت ارزیابی خواهد شد و موضوعات پزشکی قبل و بعد از جراحی بینی تصادفی طی جلسه مشاوره مورد بحث قرار خواهد گرفت. پیش از وقوع حادثه شخص ممکن است هیچ نوع مشکلی چه از نظر زیبایی چه از نظر تنفسی در بینی خود نداشته باشد. اما وقتی آسیبی به بینی وارد می‌شود، نه‌تنها از نظر زیبایی دچار مشکل می شود، بلکه احتمال دارد به فروپاشی دریچه تنفسی یا صدمه به تیغه‌بینی و سینوس‌ها منجر گردد. با اینکه جراحی ترمیم بینی کمی زمانبر است و نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد، اما این بدان معنا نیست که کسب بهبودی کامل کاری نشدنی و غیرممکن است. در جواب باید بگوییم پزشکان ما قادرند تمامی آسیب‌های بینی را چه از نظر زیبایی و چه از نظر تنفسی به حالت اول بازگردانند و درمان کنند. بسته به شرایط بیمار و اقداماتی که نیازمند انجام دادن است می‌توان جراحی بینی تصادفی را به صورت باز یا بسته پیاده‌سازی کرد و معمولا مدت زمان بهبودی فقط یک هفته طول خواهد کشید. ممکن است از بافت گوش یا حتی قفسه‌ سینه جهت بازسازی بینی استفاده شود و این خود پروسه بهبودی بعد از جراحی بینی تصادفی را طولانی‌تر خواهد کرد، معمولا در جراحی بینی تصادفی از مواد شیمیایی هم به کار گرفته می‌شود.

اثرات و پیامدهای بعد از جراحی


همانطور که اثرات بیهوشی عمومی بعد از اتمام جراحی بینی تصادفی برطرف می‌شوند، احتمالا تجربه‌ای عجیب و درعین‌حال گیج‌کننده را برای بیمار به همراه داشته باشد، اما با کمی قدم زدن به اطراف بیمار احساس بهتری خواهد کرد و حالت گیجی رفع خواهد شد. پس از اتمام جراحی رینوپلاستی، بروز کمی ورم صورت و احساس درد و ناراحتی از ناحیه بینی کاملا طبیعی است. احتمال دارد پس از جراحی به کبودی دور چشم دچار شوید اما این وضعیت رفته‌رفته و طی دوره بهبودی ۲ هفته‌ای فروکش خواهد کرد. در خلال این مدت، پزشک معالج جهت مبارزه با احساس درد و ناراحتی تعدادی داروی مسکن را برای بیمار تجویز خواهد کرد.  بروز خونریزی خفیف بعد از جراحی امری طبیعی است و جای هیچ نگرانی ندارد و این مشکل به مرور زمان برطرف خواهد شد. حداقل به مدت یک هفته پس از جراحی از اعمال هر گونه فشار غیرضروری بر روی بینی مانند عطسه (هرچند جلوگیری از این یک مورد امری دشوار است) یا فین کردن خودداری فرمایید، چرا که با این کار می‌توانید شانس التیام بافت‌های نرم داخل بینی را بالا ببرید.

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *