جراحی بینی عروسکی و فانتزی (سربالا کردن بینی)

جراحی بینی عروسکی و فانتزی (سربالا کردن بینی)

جراحی زیبایی بینی

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید.

جراحی بینی عروسکی و فانتزی به‌عنوان عمل رینوپلاستی، تغییر شکل بینی یا عمل بینی نیز شناخته می‌شود. اگر قصد دارید این جراحی را انتخاب کنید، باید حتما به یک دکتر جراح بینی عروسکی و بینی فانتزی مراجعه کنید.

چه زمانی باید عمل جراحی بینی را مورد توجه قرار داد؟

 • اگر شما از ظاهر، اندازه یا زاویه بینی خود ناراضی هستید.
 • اگر مدل بینی شما بسیار بزرگ مانند بینی عقابی، بسیار کوچک یا در تناسب نسبت به بقیه اعضای صورت شما نیست.
 • اگر شما با مشکلات تنفسی ناشی از وجود نارسایی در عملکرد داخل بینی خود مواجه هستید.
 • اگر شما دارای برآمدگی بینی یا افتادگی نوک بینی هستید، یا سر بینی شما بسیار بالا یا بسیار پهن است.

موارد زیر برخی از دلایل رایج هستند که احتمالاً شما به خاطر آنها عمل جراحی زیبایی بینی انجام می‌دهید:

 • بینی شما بسیار بزرگ یا بسیار کوچک است.
 • بینی شما در مقایسه با سایر اعضای صورت متناسب به نظر نمی‌رسد.
 • بینی شما انحراف و شکل نامناسب دارد یا از توازن خارج است.
 • شما دارای نقص مادرزادی بوده و به‌دنبال بر طرف کردن این نقص هستید.
 • شما می‌خواهید یک ظاهر بینی بی نقص یا به اصطلاح بینی فانتزی داشته باشید.

اگر وضعیت سلامتی شما مناسب است، با داشتن گرایش مثبت و انتظارات واقع‌بینانه نسبت به عمل جراحی زیبایی بینی، احتمالاً شما یک کاندید مناسب برای انجام این عمل جراحی هستید. در مورد جراحی بینی و ارتباط آن با بارداری حتما با پزشک خود مشورت نمایید. جراحی بینی یک انتخاب معمول و متداول برای مواقعی است که ظاهر نامناسب بینی به خاطر پوست ضخیم ایجاد شده باشد. از این تکنیک می‌توان به همراه عمل جراحی زیبایی استاندارد بینی در مواردی استفاده کرد که سر بینی یا پیاز آن به خاطر نوع پوست، بسیار ضخیم باشد. در اغلب مواقع از این روش برای درمان مشکلات بینی ناشی از آکنه روزاسه استفاده می‌شود. آکنه روزاسه یک عامل باکتریایی است که باعث ایجاد منافذ در پوست و در نتیجه آن تعداد زیادی جوش قرمز بر روی پوست فرد بیمار می‌شود. در این شرایط، روش درمانی مناسب، استفاده از عمل جراحی بینی با لیزر است. در حالت‌هایی که فرد دچار شکستگی بینی شده، عمل بینی با لیزر مناسب نیست و کاربردی ندارد .

 

اقدامات جراحی در عمل جراحی بینی عروسکی چیست؟

در عمل جراحی بینی عروسکی، اقدامات زیر صورت می‌گیرد:

بالا بردن پل بینی

در این عمل جراحی، بینی‌های مسطح با ایجاد شکاف در ناحیه داخل بینی برجسته می‌شوند. در این حالت برای بالا بردن پل بینی از پروتزهای مصنوعی یا اتوپلاستی (خود پیوندی) استفاده می‌شود. به این ترتیب کل بینی برجسته خواهد شد.

بالا بردن سر بینی

برای بینی برجسته می‌توان با استفاده از رینوپلاستی کمی سر بینی را به سمت بالا منتقل کرد. تاثیرات بالا بردن نوک بینی، می‌تواند یک بینی لاغر و اصلاح شده با ایجاد زاویه علمی نازولابیال باشد.

سر بینی زیبا با زاویه  Y

وضعیت سر بینی در جراحی راینوپلاستی بینی عروسکی یکی از قابل تشخیص‌ترین موارد در مقایسه با سایر انواع رینوپلاستی است. در این عمل پل بینی به‌طور طبیعی به سر بینی متصل است و به این ترتیب یک سر بینی فانتزی جذاب برای فرد ایجاد می‌شود.

پل بینی هموار و طبیعی

پل بینی در وسط پیشانی و در مرکز کل صورت قرار دارد و یک نقطه کلیدی است که می‌تواند بر ویژگی‌های کلی صورت تاثیر داشته باشد. در عمل جراحی زیبایی بینی عروسکی این پل به صورت طبیعی و برجسته به‌طور متوازن با سایر اعضای صورت اصلاح می‌شود.

 

 


انواع روش‌های جراحی بینی عروسکی

پس از بی‌حس کردن ناحیه، دکتر جراح شکاف‌هایی را برای دسترسی به استخوان‌ها و غضروف نگهدارنده بینی شما ایجاد می‌کند. در این حالت ۲ تکنیک اصلی برای ایجاد شکاف وجود دارد که عبارت از شکاف باز و شکاف داخل بینی است. با اضافه یا حذف کردن استخوان و غضروف و اصلاح ساختار داخل بینی، امکان کاهش اندازه بینی یا افزایش آن وجود دارد و به این ترتیب بینی می‌تواند کوتاه یا بلند شود.

 • پیوند غضروف به سر بینی می‌تواند برای تغییر سر بینی به مدل بینی عروسکی (بینی سربالا) استفاده شود. به این ترتیب می‌توان سر بینی را سر بالاتر، بزرگتر، کوتاه‌تر، یا باریک‌تر کرد.
 • پوست شما و سایر بافت‌های نرم برای شکل گرفتن ساختار زیربنایی خود اصلاح می‌شوند.
 • در برخی بیماران، از ژل پر کننده یا پیوند چربی می‌توان برای افزایش اندازه ناحیه موردنظر در بینی استفاده کرد.

 

در جراحی بینی عروسکی به منظور سر بالا کردن بینی، از ۲ روش برای ایجاد شکاف استفاده می‌شود: روش عمل جراحی باز بینی و روش داخلی (داخل بینی).

علاوه‌بر گزینه‌های انتخابی برای ایجاد شکاف، روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن بینی یا مسطح کردن نقص‌های سطحی بینی وجود دارد که این روش‌ها عبارتند از:

 • پیوند غضروف از تیغه بینی خود فرد (دیواره‌ای که ناحیه داخل بینی را به ۲ مسیر هوای جدا از هم تقسیم می‌کند). این روش بهترین شانس برای رسیدن به یک نتیجه طبیعی است. اگر قبلاً غضروف و استخوان از تیغه یا دیواره بینی بیمار گرفته شده باشد، می‌توان از غضروف گوش یا دنده بیمار و گاهی اوقات استخوان جمجمه برای تهیه بافت پیوندی مورد نیاز استفاده کرد.
 • ایمپلنت سیلیکون ثابت برای جراحی بینی قابل استفاده است، اما این مواد خارجی می‌توانند باعث ایجاد عفونت و واکنش ضعیف بافت بینی شوند که ممکن است نیاز به خارج کردن پیدا کنند. به همین خاطر اگر امکان استفاده از غضروف طبیعی وجود داشته باشد، این انتخاب بدون دردسرترین انتخاب در دسترس برای درمان است.
 • ژل پر کننده یا چربی پیوندی نیز می‌تواند برای هموار کردن، پوشاندن و پنهان کردن نقص‌ها یا معایب، یا اضافه کردن حجم به نواحی موردنظر بینی تزریق شود.

همان‌طور که قبلاً بیان شد، ۲ تکنیک اصلی برای ایجاد شکاف در بینی هنگام عمل جراحی بالا بردن نوک بینی وجود دارد:

رینوپلاستی باز

برای انجام رینوپلاستی باز، شکاف‌ها در خارج از بینی ایجاد می‌شود. در این حالت یک شکاف کوچک برای دسترسی به استخوان‌ها و غضروف خارج از بینی بین سوراخ‌های بینی ایجاد و در ادامه این شکاف‌ها به بریدگی‌های پنهان داخل بینی متصل می‌شود. طرفداران روش رینوپلاستی باز، بیان می‌کنند که در این روش، بینی به‌طور کامل باز می‌شود و به این ترتیب جراح بینی، دید بهتری از ساختارهای بینی دارد و می‌تواند دسترسی بهتری به مسیر بینی برای دستکاری‌های مورد نیاز در عمل جراحی بینی فانتزی داشته باشد. پس از بهبودی، تشخیص این زخم‌ها و شکاف‌های ایجاد شده بر روی بینی، برای سایرین به سختی امکان دارد.

رینوپلاستی داخل بینی

برای رینوپلاستی داخل بینی، شکاف‌ها در داخل مسیر هوای بینی ایجاد می‌شود. از آنجا که شکاف‌ها در داخل بینی هستند، پس از عمل جراحی از دید افراد پنهان می‌مانند. طرفداران این روش بیان می‌کنند که به این ترتیب نیاز کمتری به ایجاد شکاف در بافت بینی وجود دارد و لذا یک تجسم عالی از ساختارهای بینی ایجاد می‌شود. علاوه‌بر این، با استفاده از این روش زخم‌ها و جراحت‌های آشکار در پایه بینی حذف می‌شوند.

جراح بینی عروسکی (بینی سربالا) با شما درباره طول مدت استراحت مورد نیاز برای بازگشت به سطح عادی فعالیت‌ها و محل کار صحبت می‌کند. پس از عمل جراحی سربالا کردن بینی، به شما و پرستار توصیه‌های لازم درباره مراقبت‌‌های پس از عمل داده می‌شود که این توصیه‌ها به شرح زیر هستند:

 • خارج کردن آب در صورت آب آوردن محل جراحی
 • علائم معمول که ممکن است شما آنها را پس از عمل تجربه کنید
 • علائم بالقوه و احتمالی از عوارض عمل زیبایی بینی

بلافاصله بعد از جراحی بینی عروسکی

پس از عمل جراحی بالا بردن نوک بینی ممکن است از شما خواسته شود که از آتل‌بندی برای حفاظت از بینی خود استفاده کنید. این آتل‌بندی از بینی شما در هنگام خواب حفاظت می‌کند و مانند یک حفاظ در برابر ضربه‌های تصادفی وارد شده به بینی عمل می‌کند. علاوه‌بر این ممکن است از یک بانداژ سه‌گوش کوچک سر بینی و پکینگ بینی برای ایجاد حفاظت بیشتر استفاده شود. پکینگ بینی در حقیقت یک محافظ داخلی است که همه چیز را در محل خود نگه داشته و مسیر هوای بینی را تمیز و خالی از جرم حفظ می‌کند. بسیاری از بیماران از ایده قرار دادن هر چیز در داخل بینی خود ناراحت می‌شوند و به همین خاطر ممکن است اصلاح پکینگ بینی آنها دشوار باشد. همچنین بعضی جراح‌ها در داخل هر مسیر هوا یک تیوب قرار می‌دهند که به تنفس راحت‌تر بیمار در زمان استفاده از پکینگ در محل، کمک می‌کند. به هر حال شما باید انتظار مقداری ورم و کبودی و نیز ناراحتی‌های احتمالی پس از عمل جراحی زیبایی بینی را داشته باشید. در این حالت صورت شما پس از عمل جراحی پف کرده و نواحی اطراف بینی کبود شده و ورم می‌کند. جراح ممکن است برای کاهش ورم و کبودی به شما پیشنهاد استفاده از کمپرس سرد کند. همچنین احتمالاً نیاز است که در چند روز اول پس از عمل جراحی، شما سر خود را به سمت بالا و نسبتاً بی‌حرکت نگه دارید. علاوه‌بر این ممکن است پزشک به شما استفاده از داروهای مسکن را در زمان احساس درد توصیه کند. به این ترتیب شما مجبور هستید فعالیت‌های خود را برای چند روز تا چند هفته محدود نمایید.

بهبودی پس از جراحی بینی فانتزی

لازم و ضروری است که تمام توصیه‌های مراقبتی ارائه شده توسط جراح را به‌دقت دنبال کنید. جراح شما همچنین اطلاعات دقیق درباره علائم عادی پس از عمل جراحی بینی عروسکی و نیز علائم احتمالی مربوط به عوارض عمل را در اختیار شما قرار می‌دهد. اینجا باید بدانید که مقدار زمان لازم برای ریکاوری پس از عمل جراحی، برای افراد مختلف به شدت متفاوت است. به همین خاطر این انتظار را داشته باشید که قبل از بازگشت به فعالیت‌های ورزشی معمول به چند هفته صبر و تحمل نیاز خواهید داشت.

 

۲ هفته اول

تمام پکینگ‌های جراحی بینی عروسکی (بینی سر بالا) استفاده شده در بینی در طول ۴ تا ۷ روز پس از عمل جراحی برداشته می‌شوند. اسپلینت و بانداژهای استفاده شده بر روی بینی در طول یک هفته تا ۱۰ روز باز می‌شوند. از بین رفتن بخش عمده ورم و کبودی ایجاد شده به ۱۰ تا ۱۴ روز زمان نیاز دارد. بازگشت شما به محل کار یا مدرسه بستگی به شدت فعالیت‌های لازم در محل کار یا مدرسه دارد. اکثر فعالیت‌های عادی و تمرین‌های معمول را می‌توانید پس از ۳ هفته انجام دهید. در این دوره شما باید از فعالیت‌های شدید، تمرین‌های کششی، خم شدن و بلند کردن اجسام تا زمانی که جراح اجازه این فعالیت‌ها را به شما بدهد، دوری و اجتناب کنید.

ورم محدود بینی شما ممکن است تا یک سال پس از عمل جراحی ادامه داشته باشد، اما این موضوع برای سایرین قابل توجه نیست. در این رابطه لازم است بیمار چند ماه برای قرار دادن بینی خود در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کند. همچنین ممکن است برای استفاده از عینک بدون محافظ خاص همچون چسب در مواردی که استخوان بینی در عمل جراحی اصلاح شده باشد، به چند هفته زمان نیاز باشد.

در اینجا باید به یک نکته بسیار مهم در زمینه جراحی‌های زیبایی از جمله بینی اشاره کنیم و آن این‌که به چیزی جراحی زیبایی می‌گویند که نتیجه آن به چشم نیاید. یعنی کسی به‌راحتی نتواند تشخیص بدهد که بیمار، این جراحی را انجام داده است. در نتیجه اگر یک بینی عمل شود و جراحی شدن آن مشخص باشد، دیگر نمی‌توان اسم آن را عمل جراحی زیبایی گذاشت، چون در این حالت به‌جای این‌که توجه به چشم جلب شود، معطوف به بینی می‌شود. یک بینی طبیعی و زیبا باعث جلب توجه نمی‌شود. این مساله در همه درمان‌های زیبایی مصداق دارد. مثلا وقتی ما لب را با تزریق تقویت می‌کنیم، نباید غیرعادی جلوه کرده و باعث جلب توجه شود؛ غیراز این خلاف اصول زیبایی است.

توقعات عجیب از بینی خوکی

بعضی بیماران می‌خواهند نوک بینی بالا برود و حالت خوکی پیدا کند تا همه بفهمند بینی عمل شده است!! این‌که همه بفهمند یک بینی جراحی شده، اصلا زیبا نیست. هیچ جای دنیا یک بینی خوکی را زیبا و آن را همخوان با اصول زیبایی نمی‌دانند. اگر هم جراح به خواسته این فرد جامه عمل بپوشاند، تمام زیبایی چهره او را نابود کرده است. ما در جراحی می‌خواهیم فرد را زیباتر کنیم و برای این‌ کار باید از اصول زیبایی تبعیت کنیم.

هزینه جراحی بینی عروسکی چقدر است؟

معمولا هزینه جراحی بینی عروسکی از دکتری به دکتر دیگر و در مناطق جغرافیایی مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. از آنجا که رینوپلاستی برای اهداف زیبایی و به صورت انتخابی انجام می‌شود، موسسات بیمه هزینه انجام این عمل جراحی را پوشش نمی‌دهند. به هر حال، اگر جراحی برای اصلاح مشکل انحراف بینی یا نق‌های ساختاری دیگر انجام شود، ممکن است موسسات بیمه هزینه‌های آن را قبول کنند. لذا باید درباره این موضوع با موسسات ارائه دهنده بیمه خود مشورت کنید و از طرح‌های احتمالی موجود برای پوشش هزینه عمل بینی آگاهی لازم را به دست آورید.

در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین مسئله عمل جراحی بینی عروسکی چیست؟ می‌توان گفت که انتخاب دکتر جراح بینی عروسکی که بتواند بهترین روش را برای شما برگزیند، بسیار حائز اهمیت است. همچنین این عمل بینی مانند تمام جراحی‌های دیگر دارای عوارض جانبی است.

 

سوالات متداول در خصوص عمل رینوپلاستی بینی عروسکی


 

عینک استفاده کند جراحی بینی عروسکی و فانتزی (سربالا کردن بینی)

 


خطرات عمل رینوپلاستی بینی عروسکی چیست؟

عمل رینوپلاستی یک نوع جراحی کاملا ایمن است اما همانند هر جراحی دیگری احتمال خطر در آن وجود دارد. عفونت، عکس‌العمل معکوس به بیهوشی و خونریزی شدید بینی بعد از عمل جراحی از شایع‌ترین عوارض عمل بینی محسوب می‌شوند. گاهی اوقات احتمال نیاز به جراحی مجدد در آینده وجود دارد. یکی دیگر از خطرات و عوارض مربوط به جراحی زیبایی بینی این است که گاهی اوقات بیمار از نتیجه حاصل از جراحی رینوپلاستی راضی نیست که در این حالت بیمار به عمل جراحی ترمیمی ‌بینی نیاز خواهد داشت.

آمادگی برای جراحی رینو پلاستی بینی عروسکی شامل چه مواردی است؟

جراح زیبایی بینی قبل از شروع جراحی با شما در خصوص نتایج واقعی و منطقی حاصل از عمل صحبت می‌کند و مواردی که باید قبل از عمل انجام دهید را به شما توضیح می‌دهد. به این ترتیب مناسب‌ترین روش برای جراحی و کسب نتایج مورد انتظار را تعیین می‌کند. در صورتی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی دارید، باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون یا داروهایی مانند آسپرین یا ایبوپروفن که باعث بروز خونریزی پس از عمل می‌شوند، خوداری کنید. اگر سیگار می‌کشید، بهتر است حداقل یک ماه قبل از جراحی و یک ماه پس از آن از سیگار کشیدن خوداری کنید. زیرا سیگار کشیدن باعث می‌شود که فرایند بهبود بسیار آهسته انجام شود و طول درمان شما بیشتر از حد معمول خواهد بود. آماده شدن برای جراحی بینی می‌تواند فرصت مناسبی برای ترک سیگار باشد.

آیا جراحی زیبایی بینی محدودیت سنی دارد؟

معمولا جوانان و نوجوانان از جراحی زیبایی بینی برای اصلاح اندازه یا ظاهر بینی خود استفاده می‌کنند، زیرا عمدتا مورد تمسخر دوستان خود قرار می‌گیرند. در صورتی که جراحی بینی به دلایل زیبایی انجام شود و بیمار هیچ گونه مشکل تنفسی نداشته باشد، بهتر است جراحی رینوپلاستی را تا زمانی که رشد بینی او به طور کامل متوقف می‌شود، به تعویق بیاندازد. بنابراین دختران باید تا سن ۱۶ سالگی و پسران تا سن ۱۷ یا ۱۸ سالگی صبر کنند. بیماران روانی که قصد انجام جراحی رینوپلاستی دارند، باید قبل از انجام عمل به لحاظ عاطفی به بلوغ رسیده باشند.

 آیا می‌توان در هنگام انجام جراحی رینوپلاستی از جراحی برای بزرگ کردن چانه نیز بهره گرفت؟

 به طور کلی شکل و ظاهر چانه تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر بینی دارد. به عنوان مثال کوچک بودن چانه باعث می‌شود که بینی بزرگ‌تر دیده شود. انجام دادن جراحی رینوپلاستی در کنار جراحی کاشت ایمپلنت چانه می‌تواند گزینه مناسبی برای برخی از متقاضیان باشد. از مزایای ترکیب این ۲ روش جراحی این است که بیمار فقط یک بار تحت جراحی قرار می‌گیرد و هزینه کمتری را متحمل خواهد شد و نتیجه حاصل از جراحی بسیار زیبا و قابل قبول است.

جراحی ترمیمی چه مدت بعد از جراحی رینوپلاستی انجام می‌گیرد؟

 به طور کلی بیمارانی که از ظاهر بینی خود راضی نیستند، باید تا زمانی که بینی آنها به طور کامل بهبود می‌یابد، منتظر بمانند. حتی پس از آنکه تورم و کبودی بینی به طور کامل از بین رفت، ممکن است بینی شرایط لازم برای جراحی دوم را نداشته باشد. لذا بیمار باید به خاطر داشته باشد که تا یک سال پس از جراحی نتایج نهایی حاصل از آن قابل مشاهده نخواهد بود. به طور طبیعی بیمار انتظارات خاصی را از نتیجه جراحی بینی دارد، بنابراین بهترین کاری که می‌تواند انجام دهد این است که به یک جراح پلاستیک با تجربه که در زمینه جراحی ترمیمی ‌تخصص دارد مراجعه کند تا پزشک وضعیت او را به طور کامل ارزیابی کند و به او بگوید که آیا لازم است یک سال دیگر صبر کند یا خیر.

در جراحی راینوپلاستی از چه برشی استفاده می‌شود؟

 برشی که در جراحی رینوپلاستی ایجاد می‌شود به نوع روش مورد استفاده بستگی دارد. در صورتی که قرار است بیمار تحت جراحی بینی بسته قرار گیرد، برش‌هایی که جراح ایجاد می‌‌کند، درون بینی قرار دارند و کاملاً مخفی خواهند بود. در صورتی که قرار است بیمار تحت جراحی باز بینی قرار گیرد، برش‌ها روی بینی ایجاد می‌شوند.

 آیا بیمار می‌تواند پس از جراحی بینی از عینک استفاده کند؟

 هنگامی‌که گچ بینی برداشته می‌‌شود، بیمار باید تا ۶ هفته پس از جراحی از قرار دادن عینک طبی آفتابی به طور مستقیم روی بینی خود اجتناب کند تا وزن عینک به بینی منتقل نشود و فرایند بهبود استخوان بینی به راحتی انجام گردد. در صورتی که پزشک در حین جراحی استخوان بینی را نشکسته باشد، بیمار می‌تواند به راحتی از عینک استفاده کند.

 

به این پست امتیاز دهید.
جراحی بینی عروسکی و فانتزی (سربالا کردن بینی)
۴٫۵ از ۲ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

19 دیدگاه ها

 1. Elnaz می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  من میخوام عمل بینی انجام بدم ولی از اینکه فیتیله داخل بینی میزارن خیلی میترسم چون خارج کردنش خیلی دردناکه به نظرتون راه دیگه ای داره؟

 2. داود می‌گه:

  سلام من میخواهم عمل بینی انجام دهم ولی بین بینی و الروم یک قوز داره ایا میشه با جراحی زیبایی این قوز را برداشت

 3. اتوسا می‌گه:

  سلام اقای دکتر من دماغ سربالایی و بدون قوز دارم ولی سرنوک بینی من یکم پهنه و سوراخهای بینی من بزرگ هستن میخاستم ببینم امکانش هست بینموعمل عروسکی انجام بدم

 4. نازلی می‌گه:

  سلام
  من ده روزه بپش عمل بینی انجام دادم اما از نتیجه آن راضی نیستم چون دوست داشتم بینی طبیعی باشد. ولی دکترم عروسکی جراحی کرده اند. چکار باید بکنم؟ چون من از بینی عروسکی و سر بالا متنفرم . این درحالی است من با ایشان توافق کرده بودم که فقط قوز بر داشته شود و سوراخهای بینی کوچک گردند.

 5. سام می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۲ ماه و نیم از عملم میگذرد ولی متاسفانه از فرم آن راضی نیستم چراکه اشکالات آن چیزی نیست که به مرور زمان و کاهش ورم مرتفع شود؛ میخواستم بدونم آیا امکان پذیر هست قد کوتاه بینی و سربالایی بینی در عمل جراحی ترمیمی اصلاح شود؟ باتوجه به اینکه فاصله لب و بینیم زیاده و قد بینیم کوتاه شده آیا راهی هست که قد بینی بلندتر بشه یا حداقل با پایین آوردن نوک بینی سوراخهای بینی از روبرو به چشم نیاد؟؟؟ در حال حاضر اشکالات بینیم عبارتند از:
  ۱- قد کوتاه بینی
  ۲- سربالا بودن بینی
  ۳- معلوم بودن سوراخهای بینی از روبرو
  ۴- نوک و پره پهن و قلمبه بودن قاعده بینی
  بنظر میرسه هیچکدام از موارد فوق با گذشت زمان و کاهش تورم حل نشه، سوالم اینه که آیا با ترمیم حل میشه؟؟؟؟

 6. مها می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من بار دوم عمل کردم بار اول بصورت گیره ای عمل کرده پره های بینی م تورفتگی داشت بار دوم واسه بیرون آوردن این پره ها یچیزی گذاشته که تورفتگی ها پر شه ولی الان دیگه نمیتونم نفس بکشم
  راهی هست دکتر واسه برطرف کردن این مشکل؟

 7. Sara می‌گه:

  با سلام خدمت آقای دکتر من ۱۵ سال پیش بینی رو شهرستان جراحی کردم متاسفانه تیغه بینی زیاد برداشته شده ایا این امکان وجود داره که برای بینی من تیغه گذاشت با تشکر

 8. سحر می‌گه:

  باسلام و خسته نباشید
  من ۱۶ سال پیش بینی ام را پیش دکتر گودرزی در همدان عمل کردم ولی بینی ام کج شده . آیا امکان اصلاح هست؟ من می خواهم تا حدی که امکان دارد بینی ام کوچک و عروسکی شود.
  باتشکر

 9. سیمین می‌گه:

  سلام آقای دکتر امکانش هست آدرس اینستاگرامتون رو ذکر کنید… و اینکه ماکزیمم و منیموم هزینه ی جراحی بینی رو لطف کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *