جراحی بینی عروسکی و فانتزی (سربالا کردن بینی)

جراحی بینی عروسکی و فانتزی (سربالا کردن بینی)

جراحی زیبایی بینی

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

این عمل جراحی به عنوان عمل رینوپلاستی، تغییر شکل بینی یا عمل بینی نیز شناخته می شود. اگر قصد دارید این جراحی را انتخاب کنید باید حتما به یک دکتر جراح بینی عروسکی  و بینی فانتزی مراجعه کنید. چه زمان باید عمل جراحی بینی را مورد توجه قرار داد:

 • اگر شما از ظاهر، اندازه یا زاویه بینی خود نا خشنود هستید
 • اگر مدل بینی شما بسیار بزرگ مانند بینی عقابی، بسیار کوچک یا در تناسب نسبت به بقیه اعضای صورت شما نیست
 • اگر شما با مشکلات تنفسی ناشی از وجود نارسایی در عملکرد داخل بینی خود مواجه هستید
 • اگر شما دارای برآمدگی بینی یا افتادگی نوک بینی هستید، یا سر بینی شما بسیار بالا یا بسیار پهن است

دلایل زیر برخی از دلایل رایج هستند که احتمالاً شما به خاطر آنها عمل جراحی زیبایی بینی انجام می دهید:

 • بینی شما بسیار بزرگ یا بسیار کوچک است
 • بینی شما در مقایسه با سایر اعضای صورت متناسب به نظر نمی رسد
 • بینی شما انحراف و شکل نا مناسب دارد یا از توازن خارج است
 • شما دارای نقص مادرزادی بوده و به دنبال بر طرف کردن این نقص هستید
 • شما می خواهید یک ظاهر بینی بی نقص یا به اصطلاح بینی فانتزی داشته باشید.

اگر وضعیت سلامتی شما مناسب است، با داشتن گرایش مثبت و انتظارات واقع بینانه نسبت به عمل جراحی زیبایی بینی، احتمالاً شما یک کاندید مناسب برای انجام این عمل جراحی هستید. درمورد جراحی بینی و بارداری حتما با پزشک خود مشورت نمایید. جراحی بینی یک انتخاب معمول و متداول برای مواقعی است که ظاهر نامناسب بینی به خاطر پوست ضخیم ایجاد شده باشد. از این تکنیک می توان به همراه عمل جراحی زیبایی استاندارد بینی در مواردی استفاده کرد که سر بینی یا پیاز آن به خاطر پوست ضخیم بسیار ضخیم باشد. در اغلب مواقع از این روش برای درمان مشکلات بینی به خاطر ایجاد آکنه روزاسه استفاده می‌شود. آکنه روزاسه یک عامل باکتریایی است که باعث ایجاد منافذ در پوست فرد می شود و در نتیجه آن تعداد زیادی جوش قرمز بر روی پوست فرد بیمار ایجاد می شود. در این شرایط روش درمانی مناسب استفاده از عمل جراحی بینی با لیزر است. در حالت‌هایی که فرد دچار شکستگی بینی شده، عمل بینی با لیزر مناسب نیست و کاربردی ندارد .

 

اقدامات جراحی


در عمل جراحی بینی عروسکی، اقدامات ذیل صورت می گیرد:

بالا بردن پل بینی

در این عمل جراحی ، بینی های مسطح با ایجاد شکاف در ناحیه داخل بینی برجسته می شوند. در این حالت برای بالا بردن پل بینی از پروتزهای مصنوعی یا اتوپلاستی (خود پیوندی) استفاده می شود. به این ترتیب کل بینی برجسته خواهد شد.

بالا بردن سر بینی

برای بینی برجسته می توان با استفاده از رینوپلاستی کمی سر بینی را به سمت بالا منتقل کرد. تاثیرات بالا بردن نوک بینی، می تواند یک بینی لاغر و اصلاح شده با ایجاد زاویه علمی نازولابیال باشد.

سر بینی زیبا با زاویه Y

وضعیت سر بینی در جراحی راینوپلاستی بینی عروسکی یکی از قابل تشخیص ترین موارد در مقایسه با سایر انواع رینوپلاستی است. در این عمل پل بینی به سر بینی بطور طبیعی متصل است و به این ترتیب یک سر بینی فانتزی جذاب برای فرد ایجاد می شود.

پل بینی هموار و طبیعی

پل بینی در وسط پیشانی و در مرکز کل صورت قرار دارد و یک نقطه کلیدی است که می تواند بر ویژگی های کلی صورت تاثیر داشته باشد. در عمل جراحی زیبایی بینی عروسکی این پل به صورت طبیعی و برجسته بطور متوازن با سایر اعضای صورت اصلاح می شود.


انواع روش های جراحی

پس از بی حس کردن ناحیه، دکتر جراح شما شکاف هایی را برای دسترسی به استخوان ها و غضروف نگهدارنده بینی شما ایجاد می کند. در این حالت دو تکنیک اصلی برای ایجاد شکاف وجود دارد که عبارت از شکاف باز و شکاف داخل بینی است. با اضافه کردن یا حذف کردن استخوان و غضروف و اصطلاح ساختار داخل بینی، امکان کاهش اندازه بینی یا افزایش آن وجود دارد و به این ترتیب بینی می تواند کوتاه یا بلند شود.

 • پیوند غضروف به سر بینی می تواند برای تغییر سر بینی به مدل بینی عروسکی (بینی سربالا) استفاده شود. به این ترتیب می توان سر بینی را سر بالاتر، بزرگتر، کوتاه تر، یا باریک تر کرد.
 • پوست شما و سایر بافت های نرم برای شکل گرفتن ساختار زیربنایی خود اصلاح می شوند.
 • در برخی بیماران، از ژل پر کننده یا پیوند چربی می توان برای افزایش اندازه ناحیه مورد نظر در بینی استفاده کرد.

برای جراحی بینی عروسکی به منظور سر بالا کردن بینی، دو روش برای ایجاد شکاف استفاده می شود: روش عمل جراحی باز بینی و روش داخلی (داخل بینی). علاوه بر گزینه های انتخابی برای ایجاد شکاف، روش های مختلفی برای بزرگ کردن بینی یا مسطح کردن نقص های سطحی بینی وجود دارد که این روش ها عبارتند از:

 • پیوند غضروف از تیغه بینی خود فرد (دیواره ای که ناحیه داخل بینی را به دو مسیر هوای جدا از هم تقسیم می کند) بهترین شانس برای رسیدن به یک نتیجه طبیعی است. اگر قبلاً غضروف و استخوان از تیغه یا دیواره بینی بیمار گرفته شده باشد، می توان از غضروف گوش یا دنده بیمار و گاهی اوقات استخوان جمجمه برای تهیه بافت پیوندی مورد نیاز استفاده کرد.
 • ایمپلنت سیلیکون ثابت برای جراحی بینی قابل استفاده است، اما این مواد خارجی می توانند باعث ایجاد عفونت و واکنش ضعیف بافت بینی شود که ممکن است نیاز به خارج کردن پیدا کند. به همین خاطر اگر امکان استفاده از غضروف طبیعی وجود داشته باشد، این انتخاب بی درد سر ترین انتخاب در دسترس برای درمان است.
 • ژل پر کننده یا چربی پیوندی نیز می تواند برای هموار کردن، پوشاندن و پنهان کردن نقص ها یا معایب، یا اضافه کردن حجم به نواحی مورد نظر بینی تزریق شود.

همانطور که قبلاً بیان شد، دو تکنیک اصلی برای ایجاد شکاف در بینی هنگام عمل جراحی بینی بالا بردن نوک بینی وجود دارد.

رینوپلاستی باز

برای انجام رینوپلاستی باز، شکاف ها در خارج از بینی ایجاد می شود و در این حالت یک شکاف کوچک برای دسترسی به استخوان ها و غضروف خارج از بینی بین سوراخ های بینی ایجاد می شود در ادامه این شکاف ها به بریدگی های پنهان داخل بینی متصل می شود. طرفداران روش رینوپلاستی باز، بیان می کنند که در این روش بینی بطور کامل باز می شود و به این ترتیب جراح بینی دید بهتری از ساختارهای بینی دارد و می تواند دسترسی بهتری به مسیر بینی برای دستکاری های مورد نیاز در عمل جراحی بینی فانتزی داشته باشد. پس از بهبودی، امکان تشخیص این زخم ها و شکاف های ایجاد شده بر روی بینی برای سایرین به سختی وجود دارد.

رینوپلاستی داخل بینی

برای رینوپلاستی داخل بینی، شکاف ها در داخل مسیر هوای بینی ایجاد می شود. به خاطر اینکه در این حالت شکاف ها در داخل بینی هستند، پس از عمل جراحی این شکاف ها از دید افراد پنهان می ماند. طرفداران این روش بیان می کنند که به این ترتیب نیاز کمتری به ایجاد شکاف در بافت بینی وجود دارد و یک تجسم عالی از ساختارهای بینی در این حالت ایجاد می شود. علاوه بر این با استفاده از این روش زخم ها و جراحت های آشکار در پایه بینی حذف می شوند.


جراح بینی عروسکی (بینی سربالا) با شما درباره طول مدت استراحت قبل از بازگشت به سطح عادی فعالیت ها و محل کار صحبت می کند. پس از عمل جراحی سربالا کردن بینی، به شما و پرستار توصیه های لازم درباره مراقبت های پس از عمل داده می شود که این توصیه ها به شرح زیر هستند:

 • خارج کردن آب در صورت آب آوردن محل جراحی
 • علائم معمول که ممکن است شما آنها را پس از عمل تجربه کنید
 • علائم بالقوه و احتمالی از عوارض عمل زیبایی بینی

بلافاصله بعد از جراحی

پس از عمل جراحی بالا بردن نوک بینی ممکن است از شما خواسته شود که از آتل بندی برای حفاظت از بینی خود استفاده کنید. این آتل بندی از بینی شما در هنگام خواب حفاظت می کند و حفاظی در برابر ضربه های تصادفی وارد شده به بینی می باشد. علاوه بر این ممکن است از یک بانداژ سه گوش کوچک سر بینی و پکینگ بینی برای ایجاد حفاظت بیشتر استفاده شود. پکینگ بینی در حقیقت یک محافظ داخلی است که همه چیز را در محل خود نگه داشته و مسیر هوای بینی را تمیز و خالی از جرم نگه می دارد. بسیاری از بیماران از ایده قرار دادن هر چیز در داخل بینی خود ناراحت می شوند، و به همین خاطر اصلاح پکینگ بینی آنها ممکن است دشوار باشد. همچنین بعضی جراح ها یک تیوب در داخل هر مسیر هوا قرار می دهند که به تنفس راحت تر بیمار در زمان استفاده از پکینگ در محل کمک می کند. به هر حال شما باید انتظار مقداری ورم و کبودی و نیز ناراحتی های احتمالی را پس از عمل جراحی زیبایی بینی داشته باشید. در این حالت صورت شما پس از عمل جراحی پف کرده و نواحی اطراف بینی شما کبود شده و ورم می کند. جراح ممکن است برای کاهش ورم و کبودی به شما پیشنهاد کند از کمپرس سرد استفاده کند. همچنین احتمالاً نیاز است که شما سر خود را به سمت بالا و نسبتاً بی حرکت در چند روز اول پس از عمل جراحی نگه دارید. علاوه بر این دکتر ممکن است به شما استفاده از داروهای مسکن را در زمان احساس درد توصیه کند. به این ترتیب شما مجبور هستید فعالیت های خود را برای چند روز تا چند هفته محدود نمایید.

بهبودی

برای شما لازم و ضروری است که تمام توصیه های مراقبتی ارائه شده توسط جراح را به دقت دنبال کنید. جراح شما همچنین اطلاعات دقیق درباره علائم عادی پس از عمل جراحی بینی عروسکی و نیز علائم احتمالی مربوط به عوارض عمل را در اختیار شما قرار می دهد. در این رابطه مهم است که بدانید مقدار زمان لازم برای ریکاوری پس از عمل جراحی برای افراد مختلف به شدت متفاوت است. به همین خاطر این انتظار را داشته باشید که قبل از بازگشت به فعالیت های ورزشی معمول به چند هفته صبر و تحمل نیاز خواهید داشت.

دو هفته اول

تمام پکینگ های جراحی بینی عروسکی (بینی سر بالا) استفاده شده در بینی در طول چهار تا هفت روز پس از عمل جراحی برداشته می شوند. اسپلینت و بانداژهای استفاده شده بر روی بینی در طول یک هفته تا ده روز باز می شوند. از بین رفتن بخش عمده ورم و کبودی ایجاد شده به ده تا چهارده روز زمان نیاز دارد. بازگشت شما به محل کار یا مدرسه بستگی به شدت فعالیت های لازم در محل کار یا مدرسه دارد. اکثر فعالیت های عادی شما و تمرین های معمول را می توانید پس از سه هفته انجام دهید. در این دوره شما باید از فعالیت های شدید، تمارین کششی، خم شدن، و بلند کردن اجسام تا زمانی که جراح اجازه این فعالیت ها را به شما بدهد، دوری و اجتناب کنید.

ورم محدود بینی شما ممکن است تا یک سال پس از عمل جراحی ادامه داشته باشد، اما این موضوع برای سایرین قابل توجه نیست. در این رابطه لازم است بیمار چند ماه برای قرار دادن بینی خود در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کند و ممکن است برای استفاده از عینک بدون محافظ خاص همچون چسب در مواردی که استخوان بینی در عمل جراحی اصلاح شده باشد، به چند هفته زمان نیاز باشد.

بینی خوکی


در ابتدا باید به یک نکته بسیار مهم در زمینه جراحی‌های زیبایی از جمله بینی اشاره کنیم و آن این‌که به چیزی جراحی زیبایی می‌گویند که نتیجه آن به چشم نیاید. یعنی کسی به‌راحتی نتواند تشخیص بدهد که بیمار چنین جراحی انجام داده است. در نتیجه اگر یک بینی عمل شود و معلوم باشد که عمل شده دیگر اسم آن عمل جراحی زیبایی نیست چون در این حالت توجه به‌جای این‌که به چشم معطوف شود به بینی جلب می‌شود. یک بینی طبیعی و زیبا باعث جلب توجه نمی‌شود. این در همه درمان‌های زیبایی مصداق دارد. مثلا وقتی ما لب را با تزریق تقویت می‌کنیم نباید لب غیرعادی جلوه کرده و باعث جلب توجه بشود؛ غیراز این خلاف اصول زیبایی است.

توقعات عجیب!!

بعضی بیماران می‌خواهند نوک بینی بالا برود و حالت خوکی پیدا کند تا همه بفهمند بینی عمل شده!! راستش این‌که همه بفهمند یک بینی جراحی شده، اصلا زیبا نیست. هیچ جای دنیا یک بینی خوکی را زیبا و آن را با اصول زیبایی همخوان نمی‌دانند. اگر هم جراح به خواسته این فرد جامه عمل بپوشاند تمام زیبایی چهره او را نابود کرده است. ما درجراحی می‌خواهیم فرد را زیباتر کنیم و برای این‌ کار باید از اصول زیبایی تبعیت کنیم.

هزینه


معمولا هزینه جراحی بینی عروسکی از دکتری به دکتر دیگر و در مناطق جغرافیایی مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. به خاطر اینکه رینوپلاستی برای اهداف زیبایی و به صورت انتخابی انجام می شود، موسسات بیمه هزینه انجام این عمل جراحی را پوشش نمی دهند. به هر حال، اگر جراحی برای اصلاح مشکل انحراف بینی یا نقص های ساختاری دیگر انجام شود، ممکن است موسسات بیمه هزینه های آن را پوشش دهند. به این ترتیب لازم است شما درباره این موضوع با موسسات ارائه دهنده بیمه خود مشورت کنید و از طرح های احتمالی موجود برای پوشش هزینه عمل بینی آگاهی لازم را به دست آورید.

در پاسخ به این سال که مهمترین مسئله عمل جراحی بینی عروسکی چیست؟ می توان گفت انتخاب دکتر جراح بینی عروسکی که بتواند بهترین روش را برای شما انتخاب کند بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین این عمل بینی مانند تمام جراحی های دیگر دارای عوارض جانبی می باشد.

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

سوالات متداول در خصوص عمل رینوپلاستی بینی عروسکی


  خطرات عمل رینوپلاستی بینی عروسکی شامل چه مواردی است؟

خطرات عمل

عمل رینوپلاستی یک نوع جراحی کامل ایمن است اما همانند هر جراحی دیگری احتمال خطر در آن وجود دارد. عفونت، عکس العمل معکوس به بیهوشی، خونریزی شدید بینی بعد از عمل جراحی از شایع‌ترین عوارض عمل بینی محسوب می‌شوند. گاهی اوقات احتمال نیاز به جراحی مجدد در آینده وجود دارد. یکی دیگر از خطرات و عوارض مربوط به جراحی زیبایی بینی این است که گاهی اوقات بیمار از نتیجه حاصل از جراحی رینوپلاستی راضی نیست که در این حالت بیمار به عمل جراحی ترمیمی ‌بینی نیاز خواهد داشت.

آمادگی برای جراحی رینو پلاستی بینی عروسکی شامل چه مواردی است؟

جراح زیبایی بینی قبل از شروع جراحی با شما در خصوص نتایج واقعی و منطقی حاصل از عمل صحبت می‌کند و مواردی که باید قبل از عمل انجام دهید را به شما توضیح می‌دهد و مناسب‌ترین روش برای جراحی و کسب نتایج مورد انتظار را تعیین می‌کند. در صورتی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون یا داروهای مانند آسپرین یا ایبوپروفن که باعث بروز خونریزی پس از عمل می‌شوند خوداری کنید. اگر شما سیگار می‌کشید بهتر است حداقل یک ماه قبل از جراحی و یک ماه پس از آن از سیگار کشیدن خوداری کنید. زیرا سیگار کشیدن باعث می‌شود که فرایند بهبود بسیار آهسته انجام شود و طول درمان شما بیشتر از حد معمول خواهد بود. آماده شدن برای جراحی بینی می‌تواند فرصت مناسبی برای ترک سیگار باشد.

آیا انجام جراحی زیبایی بینی با محدودیت سنی همراه است؟

آیا انجام جراحی زیبایی بینی با محدودیت سنی همراه است

معمولا جوانان و نوجوانان از جراحی زیبایی بینی برای اصلاح اندازه یا ظاهر بینی خود استفاده می‌کنند زیرا عمدتا مورد تمسخر دوستان خود قرار می‌گیرند. در صورتی که جراحی بینی به دلایل زیبایی انجام شود و بیمار هیچ گونه مشکلی به خاطر تنفس نداشته باشد بهتر است جراحی رینوپلاستی را تا زمانی که رشد بینی او به طور کامل متوقف می‌شود به تعویق بیاندازد. بنابراین باید دختران تا سن ۱۶ سالگی و پسران تا سن ۱۷ یا ۱۸ سالگی صبر کنند، بیماران روانی که از انجام جراحی رینوپلاستی را دارند باید قبل از انجام عمل به لحاظ عاطفی و به بلوغ رسیده باشند.

 آیا می‌توان در هنگام انجام جراحی رینوپلاستی از جراحی برای بزرگ کردن چانه نیز بهره گرفت؟

 به طور کلی شکل و ظاهر چانه تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر بینی دارد به عنوان مثال کوچک بودن چانه باعث می‌شود که بینی بزرگ تر دیده شود. انجام دادن جراحی رینوپلاستی در کنار جراحی کاشت ایمپلنت چانه می‌تواند گزینه مناسبی برای برخی از متقاضیان باشد. از مزایای ترکیب این دو روش جراحی این است که بیمار فقط یک بار تحت جراحی قرار می‌گیرد و هزینه کمتری را متحمل خواهد شد و نتیجه حاصل از جراحی بسیار زیبا و قابل قبول است.

 بیمار چه مدت بعد از جراحی رینوپلاستی می‌‌تواند تحت جراحی ترمیمی ‌قرار بگیرد؟

 به طور کلی بیمارانی که از ظاهر بینی خود راضی نیستند باید تا زمانی که بینی آنها به طور کامل بهبود منتظر بمانند. حتی پس از آنکه تورم و کبودی بینی به طور کامل از بین رفتن ممکن است بینی شرایط لازم برای جراحی دوم را نداشته باشد بیمار باید بخاطر داشته باشد که تا یک سال پس از جراحی نتایج نهایی حاصل از جراحی قابل مشاهده نخواهد بود به طور طبیعی بیمار انتظارات خاصی را از نتیجه جراحی بینی دارد بنابراین بهترین کاری که می‌تواند انجام دهد این است که به یک جراح پلاستیک با تجربه که در زمینه جراحی ترمیمی ‌تخصص دارد مراجعه کند تا پزشک وضعیت او را به طور کامل ارزیابی کند و به او بگوید که آیا لازم است یک سال دیگر صبر کند یا خیر.

در جراحی رینوپلاستی از چه برشی استفاده می‌شود؟

 برشی که در جراحی رینوپلاستی ایجاد می‌شود به نوع روش مورد استفاده بستگی دارد. در صورتی که قرار است بیمار تحت جراحی بینی بسته قرار بگیرد برش هایی که جراح ایجاد می‌‌کند درون بینی قرار دارند و کاملاً مخفی خواهند بود. در صورتی که قرار است بیمار تحت جراحی باز بینی قرار بگیرد برش ها روی بینی ایجاد می‌شوند.

 آیا بیمار می‌تواند پس از جراحی بینی از عینک استفاده کند؟

 هیچ گونه محدودیتی در خصوص استفاده از عینک در هفته اول پس از جراحی وجود ندارد. هنگامی‌که گچ بینی برداشته می‌‌شود بیمار باید تا ۶ هفته پس از جراحی از قرار دادن عینک طبی آفتابی به طور مستقیم روی بینی خود اجتناب کند تا وزن عینک به بینی منتقل نشود و فرآیند بهبود استخوان بینی به راحتی انجام گردد. در صورتی که پزشک در حین جراحی استخوان بینی را نشکسته باشد بیمار می‌تواند به راحتی از عینک استفاده کند.

به این پست امتیاز دهید.
جراحی بینی عروسکی و فانتزی (سربالا کردن بینی)
۵ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

19 دیدگاه ها

 1. Elnaz می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  من میخوام عمل بینی انجام بدم ولی از اینکه فیتیله داخل بینی میزارن خیلی میترسم چون خارج کردنش خیلی دردناکه به نظرتون راه دیگه ای داره؟

 2. داود می‌گه:

  سلام من میخواهم عمل بینی انجام دهم ولی بین بینی و الروم یک قوز داره ایا میشه با جراحی زیبایی این قوز را برداشت

 3. اتوسا می‌گه:

  سلام اقای دکتر من دماغ سربالایی و بدون قوز دارم ولی سرنوک بینی من یکم پهنه و سوراخهای بینی من بزرگ هستن میخاستم ببینم امکانش هست بینموعمل عروسکی انجام بدم

 4. نازلی می‌گه:

  سلام
  من ده روزه بپش عمل بینی انجام دادم اما از نتیجه آن راضی نیستم چون دوست داشتم بینی طبیعی باشد. ولی دکترم عروسکی جراحی کرده اند. چکار باید بکنم؟ چون من از بینی عروسکی و سر بالا متنفرم . این درحالی است من با ایشان توافق کرده بودم که فقط قوز بر داشته شود و سوراخهای بینی کوچک گردند.

 5. سام می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۲ ماه و نیم از عملم میگذرد ولی متاسفانه از فرم آن راضی نیستم چراکه اشکالات آن چیزی نیست که به مرور زمان و کاهش ورم مرتفع شود؛ میخواستم بدونم آیا امکان پذیر هست قد کوتاه بینی و سربالایی بینی در عمل جراحی ترمیمی اصلاح شود؟ باتوجه به اینکه فاصله لب و بینیم زیاده و قد بینیم کوتاه شده آیا راهی هست که قد بینی بلندتر بشه یا حداقل با پایین آوردن نوک بینی سوراخهای بینی از روبرو به چشم نیاد؟؟؟ در حال حاضر اشکالات بینیم عبارتند از:
  ۱- قد کوتاه بینی
  ۲- سربالا بودن بینی
  ۳- معلوم بودن سوراخهای بینی از روبرو
  ۴- نوک و پره پهن و قلمبه بودن قاعده بینی
  بنظر میرسه هیچکدام از موارد فوق با گذشت زمان و کاهش تورم حل نشه، سوالم اینه که آیا با ترمیم حل میشه؟؟؟؟

 6. مها می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من بار دوم عمل کردم بار اول بصورت گیره ای عمل کرده پره های بینی م تورفتگی داشت بار دوم واسه بیرون آوردن این پره ها یچیزی گذاشته که تورفتگی ها پر شه ولی الان دیگه نمیتونم نفس بکشم
  راهی هست دکتر واسه برطرف کردن این مشکل؟

 7. Sara می‌گه:

  با سلام خدمت آقای دکتر من ۱۵ سال پیش بینی رو شهرستان جراحی کردم متاسفانه تیغه بینی زیاد برداشته شده ایا این امکان وجود داره که برای بینی من تیغه گذاشت با تشکر

 8. سحر می‌گه:

  باسلام و خسته نباشید
  من ۱۶ سال پیش بینی ام را پیش دکتر گودرزی در همدان عمل کردم ولی بینی ام کج شده . آیا امکان اصلاح هست؟ من می خواهم تا حدی که امکان دارد بینی ام کوچک و عروسکی شود.
  باتشکر

 9. سیمین می‌گه:

  سلام آقای دکتر امکانش هست آدرس اینستاگرامتون رو ذکر کنید… و اینکه ماکزیمم و منیموم هزینه ی جراحی بینی رو لطف کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *