• 021 22283000
  • ( مشاوره و رزرو نوبت )
  • select :

جراحی بینی گوشتی
  • دکتر محمد علی اکبری
  • 14 اکتبر 2019

عمل جراحی بینی گوشتی چگونه است؟


انجام عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی برای کسانی که از بزرگی بینی گوشتی و پهن خود رنج می‌برند، مناسب است. بینی‌های گوشتی در حالی باعث خجالت و کاهش اعتماد به نفس در فرد می‌شوند که با کوچک کردن آن می‌توان زیبایی و اعتماد به نفس را به شخص بازگرداند. عمل جراحی بینی گوشتی نوعی عمل جراحی ترمیمی بینی و در واقع شاخه‌ای از رینوپلاستی بینی است و خطرات، مضرات و نیز فواید خود را دارد. برخی از شبکه‌های تلویزیونی استفاده از کوچک کنندهٔ بینی را برای بینی گوشتی توصیه می‌کنند که دستگاهی بس بی‌فایده و بیهوده است. یک پزشک سطح بالا می‌داند که چگونه برای درمان بینی گوشتی ظاهر بینی را به شکلی تغییر دهد تا مناسب و هماهنگ با سایر اجزای صورت شود.

همه شما از زیبایی خود مراقبت می‌کنید و از چهره زیبا لذت می‌برید. شما می‌دانید که امروزه بسیاری از جراحی‌های زیبایی در حال پیشرفت و اکثر زنان به این جراحی‌ها علاقه‌مند هستند. اما عمل جراحی بینی بیشتر از سایر جراحی‌های زیبایی احتمال انجام دارد و بسیاری از افراد، زیبایی صورت خود را با این عمل جراحی زیبایی به دست می‌آورند. عمل جراحی بینی یک جراحی زیبایی محبوب است و بسیاری از افراد دارای بینی گوشتی این جراحی را انجام می‌دهند. این مقاله به شما اطلاعات مفیدی در مورد عمل جراحی بینی خواهد داد.

بینی‌های گوشتی بزرگ و ناخوشایند بر روی چهره تأثیر منفی خواهند گذاشت. بینی گوشتی آن نوع بینی است که غضروف کم و ضخیم دارد. معمولاً افرادی که پوست چرب دارند، دارای بینی گوشتی هستند. با جراحی بینی، فرم بینی می‌تواند به خوبی تصحیح شود، اما این عمل جراحی نیاز به دقت بالای متخصص جراح بینی دارد. غضروف اضافی باید برداشته شود تا بینی تصحیح گردد. البته می‌توان بینی گوشتی را با اصلاح غضروف نیز شکل داد. دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن می‌تواند به شما برای اصلاح فرم بینی گوشتی کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره میتوانید به صفحه دریافت مشاوره(کلیک کنید) مراجعه و پس از تکمیل فرم مشاوره منتظر تماس کارشناسان ما باشید ، همچنین میتوانید با یکی از شماره زیر نیز تماس حاصل فرمایید .

  • 021-75139000
  • 021-22283000

 

تفاوت بین بینی گوشتی و بینی استخوانی چیست؟

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

بینی انسان دارای ۳ لایه است:

  • لایه خارجی
  • اسکلت غضروفی استخوان
  • پوشش داخلی

لایه خارجی لایه‌ای اسکلتی است و در بالاترین بخش بینی که به غضروف نوک بینی می‌رسد، منتهی می‌شود. در قسمت پایین بینی، غضروف بینی درون سوراخ‌ها و تیغه‌ها تنها از پوست تشکیل شده است. به طور کلی، وقتی که ما از بالا به پایین بینی حرکت می‌کنیم، تأثیر پوست در شکل و ظرافت جراحی بینی افزایش می‌یابد و با توجه به نوع پوست و کیفیت آن، نتیجه رینوپلاستی بهتر می‌شود. بینی استخوانی دارای پوستی نرم است و بسیاری از مردم فکر می‌کنند که بینی استخوانی باید قوز داشته باشد. بینی متناسب دارای پوست بهتری است. برای متخصص جراح، عمل جراحی بینی استخوانی ساده‌تر از جراحی بینی گوشتی است. اگر بینی دارای قوز و کیفیت پوست بر روی نوک بینی کم باشد، به آن بینی گوشتی اطلاق می‌شود. از طرف دیگر برخی انواع بینی قوز ندارند اما آنها را در گروه بینی استخوانی به دلیل نوع پوست طبقه‌بندی می‌کنند. در مجموع نوع پوست تعیین کنندهٔ بینی گوشتی یا استخوانی است. هر چیزی که استخوان‌ها و غضروف‌های بدی دارد، بینی گوشتی است. بینی‌های گوشتی نسبت به بینی‌های استخوانی عمل جراحی سخت‌تری دارند. بینی‌هایی که پوستی انعطاف‌پذیرتر دارند و در بالای نوک بینی دارای ناهنجاری هستند، نوع استخوانی و بینی‌هایی که پوست بدتری نسبت به بینی استخوانی دارند، بینی گوشتی محسوب می‌شوند.

این مطلب هم بخوانید
عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی چیست؟

 

 انواع بینی‌های گوشتی

بینی‌های گوشتی را می‌توان در ۲ دسته طبقه‌بندی کرد:

بینی‌های گوشتی با منافذ بزرگی از غدد چربی

در برخی از بیماران با بینی‌های بزرگ، منافذ زیادی وجود دارد که غدد چربی فعال زیر آنها قرار گرفته‌اند. عمل جراحی لیزر، پیلینگ پوست و یا رژیم‌های کم نمک در این بیماران توصیه می‌شود. در بعضی موارد ممکن است متخصصین جهت کنترل چربی زیر پوستی، دارو تجویز کنند.

بینی گوشتی با غدد چربی کم

در برخی دیگر از بیماران، غدد چربی فعالیت کمتری دارند، اما پوست بینی ضخیم، قرمز و براق است. خوشبختانه عمل جراحی بینی در این مورد گزینه‌ای ایده‌آل است و در طی آن متخصص جراح یک اسکلت جامد را زیر پوست ضخیم بینی ایجاد می‌کند و بینی را بر اساس ترجیح بیمار شکل می‌دهد. در برخی موارد، متخصص جراح فضاهای خالی را پر می‌کند و پوست بینی را روی غضروف بر می‌گرداند تا از تجمع مواد ترشحی و بافت اضافی در نوک بینی جلوگیری شود.

بینی گوشتی

مزایای جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی اگر توسط یک پزشک با تجربه انجام شود، بیمار از مزایای بسیاری برخوردار خواهد شد. یکی از مهمترین مزایای این نوع جراحی بینی این است که بینی زیبا می‌شود. همچنین تقارن صورت به خوبی ایجاد خواهد شد. جراحی بینی گوشتی اگر توسط یک متخصص انجام شود، فرد نتایج خاصی را با تکنیک‌های خاص خواهد دید. بعضی از مردم پس از جراحی نگران بروز احتقان بینی هستند، اما اگر این عمل مطابق اصول و توسط یک جراح متخصص انجام شود، این مشکل به وجود نخواهد آمد. تنها تفاوت جراحی بینی زمان مورد نیاز برای فیت شدن بینی است. مدت زمان مورد نیاز برای بینی گوشتی کمی طولانی‌تر از بینی استخوانی است، به خصوص اگر تغییرات زیادی در این بینی‌ها انجام گردد. علاوه‌بر تقویت غضروف، متخصص جراح تیغه‌های بینی را صاف و نازک می‌کند و بنابراین نتیجه خوبی مشاهده خواهد شد. البته باید توجه داشت کسانی که دارای یک بینی گوشتی هستند، باید انتظارات خود را کمی کاهش دهند. کمااینکه بینی گوشتی نمی‌تواند بیش از حد فانتزی باشد. البته متخصص جراح بینی تا حد امکان سعی خود را خواهد کرد و تا حد امکان نقص بینی را از بین می‌برد و مطمئناً نتیجه بسیار متفاوت خواهد بود و بعد از عمل جراحی بینی، صورت فرد زیباتر خواهد شد.

عمل جراحی بینی روی بینی گوشتی چگونه انجام می‌شود؟

هدف اصلی و مهم در جراحی بینی گوشتی این است که گوشت را کاهش دهیم و غضروف موجود در بافت یکی از قسمت‌های بینی، که اغلب در نوک بینی دیده می‌شود را برداشته و آن را به قسمت‌های دیگر بینی پیوند بزنیم که اساساً این عمل در ابتدای بینی انجام می‌شود. اساساً از غضروف نوک بینی برای اضافه کردن به قسمت‌های دیگر استفاده می‌شود. اگر غضروف در نوک بینی کم باشد یا در اثر ضربه آسیب دیده باشد، پزشک از غضروف اوریکل یا غضروف مهره‌ها استفاده می‌کند.

ترکیب روش جراحی برش نگهدارنده و برش پایه بینی برای باریک کردن بینی

در برخی شرایط بهتر است روش‌های جراحی برش نگهدارنده را با برش پایه بینی ترکیب کنیم تا به این ترتیب بتوانیم ناحیه سوراخ بینی را کوچک کنیم. از این روش‌های ترکیبی در عمل بینی گوشتی در زمانی استفاده می‌شود که نیاز به کاهش زیاد اندازه بینی وجود داشته باشد.

مدیریت جراحت باقی‌مانده از عمل جراحی بر روی ناحیه آلار

از آنجا که پوست اطراف سوراخ‌های بینی تقریباً چرب است، در برخی موارد پیشنهاد می‌شود که برای تسریع درمان آن از تزریق آستروئید رقیق شده در جای زخم استفاده کرد. در موارد دیگر، برای بهبود زخم جراحی و حداقل کردن جراحت آن می‌توان از لایه‌برداری پوست (صیقل دادن پوست) ۲ تا ۳ ماه پس از انجام جراحی رینوپلاستی بینی استفاده کرد.

این مطلب هم بخوانید
عمل جراحی ترمیمی بینی

عمل بینی گوشتی

سؤالات متداول در مورد عمل جراحی بینی گوشتی

آیا جای زخم‌های قابل مشاهده، باقی خواهد ماند؟

۲ روش جراحی بسته و باز برای عمل زیبایی بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در روش بسته، برش‌ها درون بینی قرار می‌گیرند تا زخم‌ها قابل مشاهده نباشند. در روش باز یک برش در غضروفی ایجاد می‌شود که بینی‌ها را از یکدیگر جدا می‌کند. این برش اجازه می‌دهد تا پزشک به ساختار داخلی بینی دسترسی پیدا کند.

چه زمانی می‌توانم به محل کار یا مدرسه بازگردم؟

تا زمانی که سطح فعالیت در محل کار یا مدرسه معادل یک میز کار باشد، دوره بهبودی یک هفته‌ای برای بازگشت به کار باید برای از بین رفتن کبودی یا تورم کافی باشد. پزشک برای افرادی که به کارهای فیزیکی اشتغال دارند، یک جدول زمانی مراقبت بعد از عمل جراحی بینی جهت بهبود فراهم می‌کند که منطبق با محل کار یا سطح فعالیت اجتماعی است. این برنامه بیشتر به این بستگی دارد که آیا می‌خواهید این روش محرمانه باشد یا خیر. در این صورت، بازگشت به کار یا مدرسه بدون افزایش کنجکاوی همکاران یا دانش آموزان دیگر به ۲ هفته کامل جهت بهبودی نیاز دارد.

آیا می‌توان پس از عمل جراحی زیبایی بینی ورزش و تمرینات ورزشی را انجام داد؟

به منظور دستیابی به اهداف زیباشناختی و عملکردی در حد داشتن یک بینی بیورلی هیلز، بینی باید بدون هیچ گونه ضربه خوردن یا وارد آمدن استرس برای سال اول بهبود یابد. هفته‌های ابتدایی پس از درمان بسیار مهم هستند و در طول این زمان بایستی از فعالیت بدنی شدید برای حفظ فشار خون مناسب پرهیز شود. این بدان معنی نیست که از انجام تمام تمرینات ورزشی باید برای یک سال اجتناب کرد. پزشکان دستورالعمل‌های بهبود دقیق را برای بازگشت به فعالیت‌های عادی همراه با جدول زمانی مناسب و صحیح ارائه می‌دهند. ورزش کردن به صورت آرام برای حفظ گردش خون سالم مطلوب است.

چه کسی متقاضی ایده‌آل عمل جراحی زیبایی بینی است؟

هیچ معیار خاصی وجود ندارد که بهترین متقاضی را برای عمل جراحی زیبایی بینی تعریف کند. به طور کلی بیماران باید در سلامت کامل بوده و رشد و پیشرفت کاملی را نیز در صورت خود داشته باشند. بیماران جوان باید برای تعیین اینکه آیا ویژگی‌های صورت آنها هنوز در حال رشد هستند یا خیر، ارزیابی گردند، اما یک روش تشخیصی خوب این است که اگر اندازه کفش در یک سال تغییر نکرده باشد، ممکن است فرد به اندازه کافی برای انجام این روش مناسب باشد. یکی نوع دیگر از متقاضیان عمل جراحی زیبایی بینی کسی است که از نتیجه قبلی عمل خود ناراضی است. بسیاری از بیماران به خاطر شهرت پزشک برای ایجاد یک بینی طبیعی و مناسب نزد او می‌روند. انجام مجدد عمل جراحی زیبایی بینی مشکل‌تر است و نیاز به بالاترین سطح مهارت دارد. اگر شما در خصوص این که آیا متقاضی مناسبی برای عمل جراحی زیبایی بینی محسوب می شوید یا خیر نگران هستید، یک قرار ملاقات برای مشورت با پزشک خود بگذارید. او در مورد نیازهای خاص شما با مشورت در خصوص مسائل خاص مربوط به سلامت و بررسی بینی برای تعیین بهترین شیوه عمل، کمک خواهد کرد.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

 


مطالب زیر را حتما بخوانید
ارسال نظرات بدون نظر