جراحی زیبایی بازو بهترین راه برای کوچک کردن بازو و رفع افتادگی و شلی پوست بازو

Untitled-4

آیا شما هم در مورد افتادگی پوست اضافه‌ای که از بازوی شما آویزان شده است، نگرانی دارید؟ مسلماً وقتی که در اثر پیری یا کاهش وزن، پوست اضافه‌ای بر روی بازوهای شما تشکیل می‌شود، دیگر آن اندام زیبا و ظاهر خوش‌فرم خود را نخواهید داشت، حتی در صورتی که رژیم غذایی سالم و ورزش منظم داشته باشید. اما متخصص می‌تواند با انجام جراحی لیفت بازو، زیبایی و فرم مطلوب را به بازوهای شما بازگرداند.

براکیوپلاستی یا جراحی زیبایی بازو چیست؟


جراحی بازو که یک عمل جراحی برای حذف چربی‌های اضافه از بازو و فرم دادن به عضلات و پوست بازو است و با هدف اصلاح علائم پیری یا کاهش وزن در بازوها انجام می‌شود، جراحی زیبایی بازو (براکیوپلاستی) نامیده میشود. براکیوپلاستی می‌تواند همراه با عمل لیپوساکشن برای حذف چربی‌های اضافی بازو قبل از کشیدن پوست آن انجام شود. نتیجه این عمل به صورت بازوهایی خوش‌فرم، لاغر و محکم خواهد بود.

مزایای جراحی لیفت بازو


لیفت بازو می‌تواند مزایای بسیار زیادی داشته باشد که شاید شما انتظار خیلی از آن‌ها را هم نداشته باشید. در واقع علاوه بر بازوهای خوش‌فرم و تراشیده، عمل لیفت بازو می‌تواند مزایای زیر را به دنبال داشته باشد:

  • به شما امکان می‌دهد تا بتوانید لباس‌های آستین کوتاه و بدون آستین را بدون احساس خجالت، بپوشید.
  • روند افتادگی و پیر شدن بیشتر پوست اضافی بازو را متوقف می‌کند.
  • اهدافی که از لاغر کردن بازو و کاهش مقدار زیادی از وزن بدن خود داشته‌اید را تکمیل می‌کند.
  • به شما امکان می‌دهد که بتوانید پیراهن‌ها، ژاکت‌ها و سایر لباس‌هایی که آستین تنگ دارند را به راحتی بپوشید.
  • این عمل را می‌توانید با سایر عمل‌هایی که معمولاً برای فرم‌دهی بدن انجام می‌گیرد، مانند جراحی کشاله ران به صورت همزمان انجام دهید تا اندام زیباتر و ظاهر جذاب‌تری داشته باشید.

افراد مناسب برای جراحی زیبایی بازو (براکیوپلاستی)


این عمل بیشتر برای خانم‌ها و آقایانی مناسب است که پوست اضافی بازوی آنها دچار افتادگی شده و ظاهر ناخوشایندی پیدا کرده است. در اغلب موارد این حالت در نتیجه کم کردن مقدار زیادی از وزن بدن پیش می‌‌آید و اصطلاحاً “بال خفاشی” نامیده می‌شود، اما در خیلی از افراد هم ممکن است افتادگی پوست بازوها فقط به خاطر پیری و از دست رفتن انعطاف‌پذیری پوست ایجاد شده باشد. عمل لیپوساکشن به تنهایی می‌تواند مشکل چربی‌های اضافه‌ای که در زیر پوست بازو انباشته شده است را برطرف کند، اما تأثیری در درمان افتادگی پوست نخواهد داشت. عمل براکیوپلاستی با ایجاد بریدگی‌هایی در فاصله بین زیر بغل تا آرنج و حذف پوست و چربی‌های زائد انباشته شده در این ناحیه انجام می‌گیرد. جای زخمی که در اثر ایجاد بریدگی در این قسمت باقی می‌ماند را ممکن است نتوان به راحتی مخفی کرد. در بعضی از بیماران که احتمالاً مقدار زیادی از وزن بدن خود را کم کرده‌اند، ممکن است لازم باشد که این بریدگی‌ها از زیر بغل تا پهلوها نیز ادامه پیدا کند.

آماده شدن برای عمل جراحی براکیوپلاستی


بسیاری از افرادی که قصد انجام جراحی براکیوپلاستی را دارند، تصمیم می‌گیرند که همزمان با آن، عمل لیپوساکشن را نیز برای حذف چربی‌های زائد بازو انجام دهند. عمل لیپوساکشن باعث حذف ملایم بافت‌های چربی اضافه و ایجاد بازوهایی لاغر، خوش‌فرم و جذاب برای شما می‌شود.

روش انجام جراحی براکیوپلاستی


12

شکل بریدگی‌هایی که برای جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی در بازوی شما ایجاد خواهد شد، به میزان پوست اضافه‌ای که باید برداشته شود و نیز ترجیح خود شما در این مورد، بستگی دارد. در برخی از موارد، عمل لیفت بازو را می‌توان تنها با یک بریدگی کوچک در زیر بغل به انجام رساند. در واقع این یک عمل با حداقل تهاجم می‌باشد که برای انجام آن از ابزارهای اندوسکوپیک به منظور دسترسی به بافت‌های عمقی بازو و کشیدن و شکل‌دهی ملایم آنها استفاده می‌کنند. پس از آنکه شکل مورد نظر در پوست و بافت‌های زیرین آن ایجاد شد، پوست اضافی بریده می‌شود و سپس زخم‌ها و بریدگی‌های کوچک بازو به وسیله بخیه‌های ریز بسته می‌شود. از آنجا که این عمل به روش اندوسکوپی و از طریق دسترسی به بافت‌های داخلی بازو انجام می‌گیرد و بریدگی‌های کوچکی فقط در زیر بغل ایجاد می‌شود، بنابراین فقط برای افرادی که افتادگی پوست آنها در حد خیلی کم باشد، مناسب است.

برای افرادی که افتادگی پوست بازویشان شدیدتر باشد، متخصص بریدگی‌هایی در ناحیه بازو ایجاد می‌کند که از زیر بغل تا آرنج کشیده می‌شود. این بریدگی‌ها را می‌توان در پشت یا زیر بازو ایجاد کرد. محل دقیق این بریدگی‌ها به شکل بازوی هر بیمار و اینکه در چه حالتی می‌توان آن را مخفی‌تر نگه داشت، بستگی دارد. پزشک جراح می‌تواند از طریق این بریدگی‌های طولانی به بافت‌های عمقی در تمام طول بازو دسترسی داشته باشد. در اینجا هم مشابه با روش‌های با حداقل تهاجم که قبلاً توضیح داده شد، پوست پیر و افتاده بازو کشیده می‌شود تا فرم مناسب را به خود بگیرد. سپس پوست و بافت‌های اضافه بریده می‌شوند و زخم‌های آن با بخیه بسته می‌شوند. متخصص  این عمل را به گونه‌ای انجام می‌دهد که بریدگی‌های پوست بازو تا آنجایی که ممکن است مخفی بماند.

 عمل جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی را با هدف پاسخگویی به نیازهای خاص و منحصر به فرد شما انجام می‌شود. قبل از آنکه اقدام به انجام این عمل آید، ابتدا از سلامت کافی شما برای انجام این عمل اطمینان حاصل می‌شود. همچنین متخصص  مشکلات زیبایی و اهداف مورد نظر از انجام این عمل را همراه با شما مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد تا مشخص کند که آیا این عمل برای شما مناسب است یا خیر.

بهبودی بعد از عمل


روز انجام عمل

پس از آنکه عمل جراحی شما به پایان رسید، حدود یک ساعت را در اتاق ریکاوری خواهید گذراند. در آنجا پرستاران اتاق ریکاوری به شما نشان می‌دهند که چگونه باید ترشحات زخم‌های خود را تمیز و تخلیه کنید. بعد از آن شما می‌توانید با کمک یکی از دوستان یا اعضای خانواده، مرکز جراحی را ترک کنید. بروز اندکی ورم در محل بازوها در روز اول، دور از انتظار نیست. استفاده از یک آستین کشی فشرده کننده، می‌تواند به کاهش ورم بازو کمک کند. اگر کیسه‌های مخصوصی برای تخلیه ترشحات زخم‌ها برای شما گذاشته شده است، باید هر روز آنها را خالی کنید.

روز اول بعد از جراحی

در این روز می‌توانید خیلی راحت‌تر باشید و در زمان استراحت، بازوهای خود را روی بالش‌هایی در کنار خود تکیه بدهید. ممکن است در این روز هم کمی ترشح از زخم‌های شما وجود داشته باشد. قرص‌های مسکن خود را طبق دستور پزشک مصرف کنید.

روزهای دوم تا هفتم بعد از جراحی

در این روزها می‌توانید به حمام بروید. اگر کیسه‌های مخصوص جمع‌آوری ترشحات زخم برای شما گذاشته شده است، می‌توانید آن را با یک بند کفش یا پارچه نرم و باریک به دور گردن خود بیندازید تا در زمان دوش گرفتن، آویزان نباشد. در این مدت، ورم و ناراحتی بازوهای شما به تدریج بهبود پیدا می‌کند. شما می‌توانید در زمانی که پوشش مخصوص روی بازوهای خود (به نام گارمنت) را برای شستشو خارج می‌کنید، یک پیراهن با آستین‌های فشرده کننده بپوشید. میزان تحرک بدنی خود را نیز در این مدت می‌توانید به تدریج افزایش دهید. دقت کنید که در زمان استراحت باید بازوهای خود را بالا نگه دارید. پزشک جراح از شما می‌خواهد که در حدود ۷ روز بعد از جراحی به مطب مراجعه کنید. شما باید هر روز میزان ترشحات خروجی از بازوی خود را ثبت کرده و در روز مراجعه به پزشک به او اطلاع بدهید.

بعد از هفته اول

درد و ورم بازوها شروع به بهبودی کامل می‌کند. کیسه‌های تخلیه زخم‌ها در این زمان برداشته می‌شود. بسیاری از افراد در این زمان می‌توانند فعالیت‌های سبک را به راحتی انجام دهند. همچنین در این زمان می‌توان از پیراهن‌های دارای آستین بلند و تنگ استفاده کرد.

بعد از ماه اول

در این زمان اغلب بیماران به طور کامل بهبود پیدا می‌کنند. البته ممکن است هنوز هم کمی ورم در ناحیه بازوها باقی مانده باشد. بعد از مراجعه به پزشک در هفته ششم بعد از عمل، شما دیگر هیچ محدودیتی برای فعالیت‌های عادی خود نخواهید داشت.

هزینه

برای اطلاع دقیق از هزینه لیفت بازو باید با پزشک مشورت نمایید.

جراحی های پلاستیک و زیبایی در کلینیک رز طلایی توسط جمعی از متخصصین جراحی شامل :

آقای دکتر محمد علی اکبری –  آقای دکتر مومنی – خانم دکتر آتشیان  به صورت تیمی انجام می شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *