جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

عمل جراحی زیبایی شکم که به عنوان آبدومینوپلاستی نیز شناخته می شود، با برداشتن قسمت های شل شده، بافت چربی اضافی و پوست مربوط به آن، صاف شده و عضلات دیواره شکم محکم میشوند. با استفاده از جراحی شکم همچنین می توان تمام یا بخشی از علائم کشیدگی ایجاد شده در قسمت پایین شکم را برداشت. این شکاف ها یک مسئله عمومی و متداول بعد از زایمان، کاهش وزن زیاد یا ضعیف شدن عضلات شکم است. اکثر بیمارانی که عمل جراحی زیبایی شکم را انجام داده اند، افزایش مشخص در سطح اعتماد به نفس خود در نتیجه آن را گزارش کرده اند.

زمان مراجعه به پزشک

 • هر زمان که شما با افتادگی شکم، علائم کشیدگی یا پوست اضافی در ناحیه شکم مواجه شدید که امکان آب کردن شکم از طریق رژیم غذایی یا ورزش وجود ندارد.
 • در صورتی که ظاهر شکم شما بعد از زایمان یا کاهش وزن زیاد تغییر کرده است و نیاز به جراحی پلاستیک شکم حس می شود.
 • در صورتی که احساس می کنید برآمدگی شکم شما جذاب نیست.
 • در صورتی که اعتماد به نفس شما تحت تاثیر وضعیت شکمتان کاهش پیدا کرده است.

برخی مواقع شما با حالتی مواجه می شوید که تلاش های شما در مورد استفاده از رژیم لاغری شکم و ورزش کردن باعث کاهش وزن شما می شود، اما تغییری در افتادگی و برآمدگی شکم شما ایجاد نمی شود. دلایل زیر می توانند از دلایل اصلی باشند که بر اساس آنها شما ممکن است نیاز به در نظر گرفتن کوچک کردن شکم با عمل جراحی زیبایی شکم داشته باشید:

 • بالا رفتن سن، وضعیت ظاهری ارثی، زایمان، عمل های قبلی جراحی انجام شده (مانند سزارین) یا نوسانات وزنی که باعث شده شما با پوست اضافی در ناحیه شکم خود مواجه شوید یا عضلات شکم شما ضعیف شوند و یا هر دوی این مسائل برای شما اتفاق افتاده باشند.
 • وزن شما با ثبات است، افراد لاغری که با چربی اضافه و افتادگی پوست در ناحیه پایین شکم خود مواجه هستند، بهترین نامزدها برای این عمل جراحی می باشند. در مقابل اگر شما فردی فربه و چاق هستید، این عمل نمی تواند برای شما مناسب باشد.
 • اگر شما با مقدار زیاد چربی در اطراف اندام های داخلی خود مواجه هستید، ممکن است نیاز به آب کردن این چربی قبل از انجام عمل زیبایی شکم داشته باشید.
 • شما باید از نظر فیزیکی سالم باشید. شما باید از وضعیت فیزیکی مناسب برای تحمل کردن جراحی زیبایی شکم برخوردار باشید.
 • شما نباید قصد باردار شدن در آینده را داشته باشید. عضلاتی که در عمل جراحی آبدومینوپلاستی ترمیم و اصلاح می شوند می توانند مجدداً بعد از زایمان به حالت قبل ازعمل جراحی خود باز گردند.
 • جراحت های داخلی یا خارجی حاصل از عمل های جراحی شکم نیز می توانند بر مناسب بودن شما برای این عمل جراحی تاثیر گذارند.

پس اگر قصد انجام عمل جراحی را دارید سیگار نکشید. در حقیقت سیگار کشیدن می تواند باعث آهسته شدن فرآیند درمان و افزایش خطر مشاهده عوارض جدی در طول عمل جراحی و پس از آن می شود. اگر شما سیگار می کشید، شما حداقل باید شش هفته قبل از عمل جراحی زیبایی شکم سیگار کشیدن را ترک کنید.

انواع جراحی زیبایی شکم

انجام مشاوره شخصی با جراح دارای بورد تخصصی می تواند بهترین انتخاب برای شما را مشخص کند. در اینجا برخی از روش های مورد استفاده برای این کار توضیح داده شده است:

آبدومینوپلاستی کامل

علاوه بر شکاف ایجاد شده در زیر شکم، روش جراحی زیبایی شکم به شکل سنتی شامل ایجاد یک شکاف در اطراف ناف است. به این ترتیب پوست اضافی برداشته می شود، عضلات محکم می شوند و می توان از لیپوساکشن برای برداشتن چربی اضافی و صاف کردن شکم استفاده کرد. این عمل جراحی می تواند پوست را از بالای ناف تا ناحیه ای از شکم که به خاطر بارداری، مسائل ژنتیک یا چاقی دچار مشکل شده است، بر دارد.

آبدومینوپلاستی مینی

در عمل آبدومینوپلاستی یک شکاف بر روی شکم ایجاد می شود که محل آن معمولاً تا حد ممکن در پایین شکم فرد است و اندازه این شکاف می تواند چند اینچ تا کل فاصله شکم بیمار باشد. از طریق این شکاف، جراح می تواند پوست اضافه را برداشته، عضلات شل شده را محکم کند و احتمالاً از لیپوساکشن برای پاک کردن ناحیه مورد نظر استفاده کند. نامزدهای ایده آل برای استفاده ازعمل جراحی زیبایی شکم کسانی هستند که دچار ول شدگی شکم و جلو آمدگی زیر ناف هستند. این نوع عمل معمولاً برای افرادی توصیه می شود که همیشه از نظر ظاهر در وضعیت مطلوب هستند، اما نمی توانند از طریق رژیم غذایی یا تمرین های ورزشی به ظاهر زیبای مورد نظر خود دست پیدا کنند.

آبدومینوپلاستی توسعه یافته یا آبدومینوپلاستی بالای پهلو

اگر شما دارای پوست اضافی در ناحیه پهلوها هستید، شکاف لازم برای بر طرف کردن مشکل شما می بایست بزرگ باشد. روش جراحی زیبایی شکم توسعه یافته یکی از اولین روش های جراحی است که برای بر طرف کردن مشکل پوست اضافی ایجاد شده پس از کاهش وزن زیاد یا بعد از زایمان معرفی شده است. در این تکنیک از یک لایه در بافت عمیق تر شکم برای حمایت و نگهداری ترمیم ایجاد شده استفاده می شود. این روش جراحی شامل جراحی زیبایی شکم در قسمت جلوی آن و انتقال چربی های پهلو به سمت بالا برای بهبود ظاهر این ناحیه از بدن است. شما می توانید تاثیر جمع کردن پوست دور شکم و بالا کشیدن آن را مشابه حالتی در نظر بگیرید که شما یک جفت شلوار را روی هم پوشیده باشید.

نحوه جراحی

در این عمل جراحی زیبایی، جراح پوست آویزان شده شکم را بر می دارد و عضلات شکم شما را با بخیه محکم می کند. جراح ممکن است شکم شما را علامت گذاری کند تا به این ترتیب موقعیت شکاف های لازم، مرکز شکم شما و موقعیت مجدد ناف را مشخص کند. یک ترکیب لیدوکائین (یک ماده بی حسی موضعی) و اپینفرین (یک تنگ کننده عروق که می تواند خون ریزی را با منقبض کردن رگ های خونی کنترل کند) به بیمار تزریق می شود. شکاف اصلی روی شکم در بالای برآمدگی شرمگاهی از یک طرف استخوان لگن به سمت طرف دیگر ایجاد می شود. در یک ابدومینوپلاستی کامل، یک شکاف دیگر در اطراف ناف بیمار ایجاد می شود. در یک جراحی زیبایی شکم مینی، جراح معمولاً از یک شکاف کوتاه تر برای انجام عمل جراحی استفاده می کند. جراح در ادامه پوست را از روی دیواره شکم به سمت قفسه سینه جمع می کند و سپس از بخیه های لازم در ناحیه فاسیا برای محکم کردن عضلات شکم در محل مناسب آنها استفاده می کند. این کار بخشی از ترمیم عضلات شکم در این عمل جراحی است. پس از اینکه عضلات شکم بخیه زده شد، جراح چربی اضافی را با استفاده از لیپوساکشن یا سایر روش های موجود بر می دارد. سپس پوست برداشته شده بر روی خط شکاف کشیده می شود و پوست اضافی موجود برداشته می شود. در ادامه، جراح محل ناف بیمار را مشخص می کند. با وجودی که پوست اطراف ناف حرکت کرده است، ناف بیمار تقریباً همیشه در همان موقعیت قبلی قرار می گیرد. به این ترتیب جراح اطراف ناحیه سوراخ ناف را بریده و با استفاده از بخیه پوست اطراف را به محل ناف متصل می کند. جراح از چسب بافت، بخیه ها، گیره های مخصوص یا نوار استری برای بستن شکاف های ایجاد شده استفاده می کند. در یک آبدومینوپلاستی کامل، جراح اغلب از یک یا چند لوله تخلیه (درین) برای جلوگیری از ایجاد مایع در محل زخم استفاده می کند که مایع ایجاد شده در این حالت می تواند بر شکاف های ایجاد شده فشار وارد کند. این لوله ها از مواد پلاستیکی شفاف ساخته شده که در یک شکاف بسیار کوچک در زیر شکاف اصلی قرار می گیرند و به یک کیسه کوچک در خارج از بدن متصل هستند. هر بار که شما این کیسه را خالی می کنید قبل از بستن مجدد آن، از شما خواسته می شود که این کیسه را فشار دهید تا به این ترتیب به تخلیه مایعات احتمالی ایجاد شده کمک کنید. شکاف ایجاد شده برای آبدومینوپلاستی کامل معمولاً از یک طرف استخوان لگن به سمت دیگر ایجاد می شود و می تواند یک برش وی شکل یا یو شکل باشد. به این ترتیب امکان پنهان ماندن آثار برش ایجاد شده در یک لباس بیکینی وجود دارد. جراح شما می تواند ظاهر و اندازه شکاف ایجاد شده را بر اساس ترجیح شما و مقدار اصلاح مورد نیاز تعیین کند. علاوه بر این ممکن است برای جراحی شما در اطراف ناف شکاف ایجاد شود.

در یک جراحی زیبایی شکم مینی، جراح شکاف را تا حد ممکن در پایین شکم ایجاد می کند و به این ترتیب می توان شکاف را در ناحیه استخوان زیر شکم پنهان کرد. پوست شکم که در این عمل جراحی برداشته می شود در زیر ناف قرار دارد و به این ترتیب هیچ شکافی در اطراف ناف مشاهده نمی شود. طول شکاف ایجاد شده در این نوع عمل بر اساس مقدار پوستی که جراح در طول عمل جراحی نیاز به برداشتن آن در ناحیه شکم دارد، مشخص می شود.

در آبدومینوپلاستی بالای پهلو، شکاف ها بزرگتر و بالاتر از شکاف هایی هستند که در جراحی زیبایی شکم سنتی و جراحی زیبایی شکم مینی ایجاد می شوند. در این حالت ایجاد شکاف در ناحیه ناف معمول و متداول نیست، چون بخش عمده پوست از مرکز شکم در این نوع عمل جراحی برداشته نمی شود.هدف جراح و همکاران آن کمک به شما برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن در نتیجه عمل و آسان کردن تجربه جراحی و تامین راحتی شما تا حد ممکن است.

عوارض و خطرات

خوشبختانه، عوارض جدی در ارتباط با عمل جراحی زیبایی شکم به ندرت مشاهده می شوند و نسبت موفقیت آمیز بودن این عمل جراحی بالا است. نرخ عوارض جراحی شکم در صورتی کم است که جراحی توسط یک جراح با تجربه در یک مرکز درمانی مجهز انجام شود.

تمام انواع عمل های جراحی دارای خطرات خاص هستند. برخی از عوارض بالقوه تمام عمل های جراحی به شرح زیر می باشند:

 • واکنش معکوس به داروی بی هوشی
 • هماتوم یا سروما (جمع شدن خون یا مایع در زیر پوست که ممکن است نیازمند خارج کردن باشد)
 • عفونت و خون ریزی
 • تغییر در حساسیت پوست
 • باقی ماندن جای شکاف و زخم
 • واکنش آلرژیک
 • وارد شدن آسیب به ساختارهای زیربنایی بدن
 • نتایج نا موفق که ممکن است نیازمند عمل جراحی زیبایی شکم ترمیمی باشند

شما با دنبال کردن توصیه ها و دستورالعمل های جراح قبل و بعد از عمل جراحی شکم می توانید از بخش زیادی از این عوارض احتمالی جلوگیری کرده و به بهبود سریع خود کمک کنید.

بهبودی

دکتر زیبایی با شما درباره مدت زمان لازم برای استراحت قبل از بازگشت به سطح عادی فعالیت ها و وظایف شغلی پس از جراحی شکم صحبت می کند. پس از عمل جراحی، به شما و پرستار دستورالعمل دقیق درباره مراقبت های پس از عمل جراحی زیبایی شکم داده می شود که این مراقبت ها شامل موارد زیر است:

 • خارج کردن آب شکم در صورت آب آوردن آن
 • علائم معمول که ممکن است شما آنها را پس از عمل تجربه کنید
 • علائم بالقوه و احتمالی از عوارض جراحی زیبایی شکم

ریکاوری بعد از عمل جراحی زیبایی شکم در طول یک دوره زمانی شش ماهه یا بیشتر انجام می شود. در دو روز اول، مدیریت درد و اجتناب از خطرات جراحی شکم در اولویت اصلی قرار دارد. وضعیت بیمار در اولین هفته در بدترین حالت قرار دارد و این حالت ناراحتی در طول دو یا سه هفته به تدریج کاهش پیدا می کند. پس از چند هفته، بازیابی توان حرکت و بدنسازی از اهمیت زیاد برخوردار خواهد بود. پس از چند ماه، شما می توانید نتایج حاصل از عمل جراحی زیبایی شکم را ارزیابی کنید. در این رابطه مهم است که به خاطر داشته باشید مدت زمان لازم برای ریکاوری در بین افراد مختلف به شدت متفاوت می باشد.

نتایج و دوام

به استثنای شرایط مربوط به بارداری و زایمان (زایمان طبیعی و سزارین) مجدد یا افزایش وزن زیاد، نتایج حاصل از جراحی شکم باید دائمی باشد، هر چند جراح نمی تواند از عوارض ناشی از افزایش سن جلوگیری و ممانعت کند. پس از محکم شدن پوست و سفت شدن آن، احتمالاً با افزایش سن اندکی در پوست فرد افتادگی ایجاد می شود، با این وجود افتادگی ایجاد شده زیاد نیست. به هر حال، اگر وزن شما پس از عمل به مقدار زیاد افزایش یافته و سپس کاهش پیدا کند، پوست شکم می تواند مجدداً کشیده شود و این موضوع تاثیر منفی بر ظاهر کلی شکم بیمار خواهد داشت. بطور مشابه، اگر شما باردار شوید، شکم شما مجدداً دچار افتادگی خواهد شد. به همین دلیل، در حالت ایده آل بهتر است شما هنگامی این عمل جراحی زیبایی شکم را انجام دهید که دیگر قصد بچه دار شدن را نداشته باشید. همچنین اگر شما به دنبال کاهش وزن هستید، قبل از انجام این جراحی آن را انجام دهید. برای حفظ ایمنی، و نیز مراقبت از نتایج زیبایی و سلامتی بیمار، مهم است که شما با جراح خود برای ارزیابی نتایج عمل و وضعیت خود بطور منظم ملاقات کنید. علاوه بر این هر گاه سوالی درباره این روش درمان و نتایج آن داشتید، حتماً موضوع را با پزشک خود در میان گذارید.

هزینه

معمولا هزینه جراحی زیبایی شکم از دکتری به دکتر دیگر، از یک ناحیه جغرافیایی به ناحیه جغرافیایی دیگر، و با توجه به تکنیک های مورد استفاده تغییر می کند. به خاطر اینکه انجام این عمل جراحی یک موضوع انتخابی است، موسسات بیمه معمولاً هزینه جراحی زیبایی شکم را پوشش نمی دهند.

این مطالب جهت افزایش اطلاعات عمومی در سایت منتشر شده است

جراحی های زیبایی در کلینیک رز طلایی توسط جمعی از متخصصین جراحی شامل :

آقای دکتر محمد علی اکبری –  آقای دکتر مومنی – خانم دکتر آتشیان  به صورت تیمی انجام می شود

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

41 دیدگاه ها

 1. غزل می‌گه:

  سلام، بسیار سایت پرباری دارید
  ممنون

 2. افسانه می‌گه:

  سللم من حدود دوسال بیش عمل بای باس معده انجام دادم حدود ٢٣ کیلو وزن کم کردم ولی جون بوست شکمم زیاد اویزان نیست بیمه قبول نکرد ولی الان درد تو شکم دارم ودکترم میکوید بخاطر وزن کم کردن جربی دور رودهها کم شده و اویزان شدن به نظر شما جراحی بلاستیک شکم این مشکل را حل میکند من هلند زندکی میکنم ممنون میشم اکر راهنمایی بکنید

 3. عباس می‌گه:

  سلام و خسته نباشید .. من ۴۵ سال دارم و وزنم ۱۸۰ و قدم ۱۷۰ ….
  می خواستم بدونم از چه طریقی می شود به وزن ایده عال رسید .

 4. رضا می‌گه:

  با سلام خدمت اقای دکتر
  اقای دکتر من در قسمت پهلو و شکم و زیر شکم افتادگی پوست دارم میخواستم بدونم بعد از عمل جراحی کاملا به صورت عادی در می اید فرم این نواحی؟
  ممنون از سایت خوبتون

 5. Shila می‌گه:

  سلام خواهر من قبل از اخرین بارداری عمل ابدو انجام داد. متاسفانه نا خواسته بار دار شد. ایا خطری دارد؟ یا فقط به وضع سابق برمی گردد؟

 6. ابوالفضل می‌گه:

  سلام..خسته نباشین.من قبلا وزنم ۸۵ کیلو بود با قد ۱۷۷ الان وزنم ۶۷ کیلو شده .. ولی چون سریع وزن کم کردم دچار شل شدن پوست تو قسمت شکم شدم یعنی کلا پوست اضافه دارم تو این ناحیه برای این مشکل چه راه حلی وجود داره؟ ممنون…..

 7. ملینا می‌گه:

  سلام
  میخواستم بدونم ایا بیماری هست که بخاطر درمان ان بیماری لازم به جراحی چربی شکم باشه ؟
  البته جز جراحی زیبایی
  ممنون

 8. سامیار می‌گه:

  با سلام آقای دکتر
  ناف من به صورت برامده
  میخوام اونا بصورت فرورفته و حالت طبیعی برگردونم.
  باید چیکار کنم؟

 9. وحيد می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  عمل اسلیو انجام دادم و حدود ٢۵ کیلو وزن کم کردم،، افتادگی پوست در ناحیه زیر شکم و پهلو و مقداری در سینه ها دارم ، ایا عمل بنده از نوع مینی ابدومینوپلاستی خواهد بود یا کامل.
  ضمنا افتادگی سینه هم به صورت توام عمل خواهد شد.
  در صورت اعلام هزینه عمل نیز متشکر خواهم بود. سپاس

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خیر به احتمال زیاد به ابدومینوپلاستی معمول نیاز دارید. در شرایطی وضعیت جسمی شما مناسب باشد می توان دو عمل را همزمان انجام داد.

 10. زینب می‌گه:

  سلام
  من قدم ۱۶۰ و وزنم ۵۶ بعد از دو زایمان که هر دو دوقلو بودن
  به وزن قبلم برگشتم ولی پوست شکمم بسیار شل و اویزونه جای جراحی های سزارینم کاملا محو شده ولی چون پوست شکمم اویزونه بدجوری این بریدگی جراحی تو ذوق میزنه!
  حالا میخوام ببینم اگه جراحی زیبایی کنم پوست شکمم رو یه رد جراخی هم برای این جراحی رو پوستم میمونه!

 11. حسین می‌گه:

  سلام خسته نباشید حسین هستم ۱۷ ساله حدود دو سال پیش وزنم ۹۵ کیلو بود باورزش و رژیم وزنمو به ۷۴ رسوندم پوسته شکمم یه خورده افتاده وزنم ۷۴ و قدم ۱۷۹ ممنون میشم راهنمایی کنید.
  ممنونم

 12. مصطفي می‌گه:

  سلام جناب دکتر بنده وزنم ١٩٣ کیلو بود که با عمل اسلیو معده به ١٠٠رسوندمش اما افتادگی پوست در نواحی شکم سینه و زیر بغل دارم میخاستم بدونم با ١بار جراحی میشه برطرفشون کرد وایا بیمه کمکی میکنه؟؟هزینش چقدره حدودا؟

 13. milad می‌گه:

  با سلام
  قد من ۱۸۰ و وزنم ۱۲۰ و ۲۲ سالمه..
  چکار باید بکنم ..
  با عمل جراحی زیبایی شکم مشکلم حل میشه ؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با جراحی ابدومینوپلاستی شما تغییر سایز خواهید داد ولی برای کاهش وزن نیاز به ورزش و رژیم غذایی و یا عمل جراحی کوچک کردن معده دارید.

 14. majiD می‌گه:

  با سلام . من قدم ۱۸۶٫ وزنم ۱۶۵ بود با رژیم و ورزش و مکمل چربی سوز تونستم وزنمو برسونم به ۱۴۰ توی یک ماه ولی دیگه خسته شدم چون رژیم و برنامم خیلی خسته !
  هیچ مشکلی برا پوستم به وجود نیومده به جز اینکه روی پستم خط های قرمزی دیده میشه …. خواستم بدونم امکان عمل برای برداشتن چربی شکم و پهلو هست یا نه …یا راه دیگه پیشنهاد میکنید ?

 15. ر.یعقوبی می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  من یک خانم ۳۵ساله هستم دوتا زایمان سزارین داشتم یه مدتی درد شکمی شدیدی داشتم بعد از سونوگرافی و MRI مشخص شد از دو طرف فتخم پاره شده حالا میخوام سوال کنم، من میتونم همزمان عمل زیبایی و فتخ انجام بدم ؟ آدرس که بتونم بیام برای مشاوره وعمل؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله هر دو عمل بطور همزمان قابل انجام است.
   تهران ،فرمانیه، نرسیده به چهارراه پاسداران، جنب بیمارستان فرمانیه، ساختمان پالازو، پلاک ۱۸، طبقه اول

 16. مژگان می‌گه:

  سلام من ۹ سال پیش زایمان کردم و الان ۲۹ ساله هستم ۳۳ کیلو وزن کم کردم و همه جای بدنم به نصبت پوست خوبی دارد اما پوست شکمم خیلی خط داره وشل است میشه خواهش کنم راهنمایی کنید که کم هزینه ترین راه برای درمان چیه ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بسته به شرایط و همچنین خواسته شما درمانهای متفاوتی وجود دارند. انواع روشهای لیزر و همچنین جراحی ابدومینوپلاستی به شما کمک می کند.

 17. مجید می‌گه:

  سلام وقت بخیر عذر میخوام میخواستم در مورد هزینه مشاوره کنم اگر لینک یا شماره تلگرام دارید لطف بفرمایید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با توجه به اینکه شرایط افراد و نوع کارهایی که برای آنها انجام می شود کاملا متفاوت است هزینه ها تنها بصورت حضوری و پس از معاینه قابل اعلام می باشند.

 18. سوگند می‌گه:

  سلام. خسته نباشین. من حدود ۳۵ کیلو وزن کم کردم. الان سایزم ۳۸ هست ولی پوست شکمم شل شده . راهکار مناسب لطفا بهم معرفی کنین.

 19. میترا می‌گه:

  سلام و روز بخیر در جراحی آبدمینوپلاستی چند سانت از دور شکم کم میشود .آیا این میزان کاهش رو با لیپو ماتیک هم میشود داشت بدون در نظر گرفتن شلی پوست شکم. ممنون میشم پاسخ بدین

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   میزان کاهش بستگی به میزان مشکل شما دارد.هرچه قطر چربی دور شکم بیش‌تر باشد میزان کاهش بیش‌تر می تواند باشد. پاسخ سوال دوم شما مثبت است یعنی این میزان کاهش با لیپوماتیک یا ساکشن قابل دستیابی است، صرف نظر از مشکل شل شدن و افتاده‌ی پوست.

 20. کیوان می‌گه:

  سلام. خسته نباشین من ۱۲۸ کیلو وزن داشتم با ورزش و رژیم شدم ۷۲ کیلو قدمم ۱۶۸ و افتادگی پوست شدیدی دارم
  ایا باید جراحی کنم؟

 21. امير می‌گه:

  سلام
  من ٢ ساله پیش وزنم حدود ١۵۵ کیلو بود و سری وزن کم کردم و تا ٩٠ کیلو رسیدم و از همون اول هم ورزش کردم و به خاطر اینکه استخوان بندیم درشت هست خیلی لاغر نشون میداد که با ورزش عضله سازی کردم و وزنم هم افزایش دادم و الان ١١٠ کیلو با قد ١٨٠ هستم
  ولی افتادگی پوست زیر شکم و سر سینه دارم
  میخواستم بدونم هزینه عمل چقدر هست؟؟
  با سپاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *