جراحی زیبایی مونث سازی چهره؛مراحل و هزینه

جراحی زیبایی مونث سازی چهره؛مراحل و هزینه

مونث سازی چهره

جراحی مونث‌سازی چهره شامل مجموعه‌ای از عمل‌های جراحی است که خصوصیات چهره را از حالت مردانه به زنانه تغییر می‌دهد. مونث‌سازی چهره شامل دستکاری جراحی خط مو، ابرو، بینی و چانه است. خصوصیات چهره اغلب اولین جنبه‌ای است که هنگام مواجهه با یک شخص جلب توجه می‌کند. صورت جزء اصلی برای تعامل با دنیای خارج است. حتی یک کودک خردسال نیز می‌تواند بر اساس ساختار چهره بطور ناخودآگاه در یک نگاه تشخیص دهد که فرد روبه‌روی او مرد یا زن است.

جراحی مونث‌سازی چهره به روش‌های جراحی پلاستیکی اطلاق می‌شود که در ترکیب با هم یک چهره مردانه را تغییر می‌دهند تا خصوصیات آن را به شکل و اندازه یک چهره معمولی زنانه نزدیک‌تر کنند. جراحی مونث‌سازی چهره بطور فزاینده‌ای در زنان ترنس مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا این جراحی دارای اهمیت برابر یا حتی بیشتر از جراحی تغییر جنسیت است و امکان حضور در اجتماع به عنوان یک زن را فراهم می‌کند. با اینکه بیشتر بیماران متقاضی این جراحی زنان ترنس هستند، اما برخی از زنانی که از مردانه بودن چهره خود خجالت می‌کشند نیز می‌توانند این عمل را انجام دهند.

شرایط هر بیمار متفاوت بوده و یک برنامه‌ی انفرادی که دغدغه‌های زیبایی بیمار را برطرف می‌کند بهترین راه برای مطلوب کردن نتایج جراحی مونث‌سازی چهره است. یک روش یکتا برای تغییر چهره وجود ندارد. از طرفی تمام بیماران نیز نیازی به جراحی کامل مونث‌سازی چهره نخواهند داشت. فرایند‌های عمل پس از مشاوره و تحلیل دقیق تعیین می‌شود و جراح در کنار بیمار یک برنامه کاملاً اختصاصی را ارائه می‌کند.

جراحی مونث‌سازی چهره چیست؟


Capture 2 جراحی زیبایی مونث سازی چهره؛مراحل و هزینه

جراحی مونث‌سازی چهره مجموعه‌ای از فرایندهایی است که خصوصیات چهره را از حالت مردانه به زنانه تغییر می‌دهند و شامل دستکاری استخوان و بافت‌های نرم از طریق جراحی است. بسیاری از بیماران این جراحی را به عنوان یک فرایند ضروری برای تایید جنسیتی جهت بدست آوردن مقبولیت اجتماعی در نظر می‌گیرند. صورت‌های مردانه و زنانه ویژگی‌های بسیار بارز و مجزایی دارند. بطور کلی صورت یک زن صاف‌تر، کوچک‌تر، ظریف‌تر و گردتر بوده و بیضی شکل می‌باشد و متفاوت از صورت بزرگ و مربعی شکل یک مرد است. زنان پیشانی کوتاه‌تر و صاف‌تر و خط موی گردتری دارند. ابروها معمولاً بالاتر و کمانی‌تر هستند. مردان خط موی مربعی یا مستطیلی، ابروی پرپشت‌تر، پایین‌تر و پهن‌تر دارند. تیغه بینی زنانه بصورت صاف تا کمی مقعر است و نوک آن اندکی کوچک‌تر و سربالاتر می‌باشد. بینی مردانه پهن‌تر بوده و نوک آن عریض‌تر است. چانه زنانه کوچک‌تر بوده و از چانه مردانه برجستگی کمتری دارد.

فرایند جراحی مونث‌سازی چهره


 

خوش فرم کردن پیشانی

جراحی رفع برجستگی پیشانی شامل مجموعه‌ای از چند مرحله برای شکل دادن به پیشانی جهت تطابق با زیبایی زنانه است. جراح از طریق یک برش در خط مو به ابرو نزدیک می‌شود. در بیشتر بیماران استخوان اضافه روی ابرو (پوشاننده سینوس فرونتال) بریده می‌شود و سپس برجستگی آن کمتر می‌گردد. کوچک کردن ابرو و دور چشم موجب باز شدن چشم می‌گردد. ابروها بالا برده می‌شوند تا حالت کمانی ایجاد شود. در برخی بیماران، پیشروی پوست سر پیشانی را کوتاه می‌کند و خط مو را گرد می‌کند. بیماران با عقب‌رفتگی بیش از حد خط مو ممکن است متقاضیان مناسبی نباشند و باید گزینه‌های دیگری مانند پیوند مو یا استفاده از کلاه‌گیس را در نظر بگیرند.

برجسته کردن گونه

گونه‌های مردانه پهن و صاف هستند در حالی که در زنان برجسته‌تر و خوش فرم‌تر می‌باشد. گزینه‌های متعددی از جمله تزریق چربی، پیوند استخوان و استفاده از پروتزهای مصنوعی وجود دارند. برش‌ها معمولاً در داخل دهان ایجاد می‌شوند.

رینوپلاستی

جراحی بینی نیاز به یک روش اختصاصی دارد. بطور کلی برش در امتداد قاعده بینی (در امتداد کلوملا) ایجاد می‌شود تا امکان دسترسی از طریق جراحی فراهم شود. رفع قوز بینی انجام شده و چند شکستگی کنترل شده (استئوتومی) برای باریک کردن پل بینی استفاده می‌شود. نوک بینی نیز باریک و اصلاح می‌گردد. عدم تقارن در بینی و تیغه بینی نیز ممکن است برطرف شود.

Capture1 1 جراحی زیبایی مونث سازی چهره؛مراحل و هزینه

برجسته کردن لب

لب‌های زنانه بخصوص لب بالا پُرتر هستند. در لب‌های زنانه‌ای که از نظر زیبایی مطلوب باشند، لب بالا کمی برجسته‌تر از لب پایینی است. دستیابی به لب‌های برجسته با روش‌های مختلفی قابل انجام است: تزریق چربی، پروتز لب  بصورت جراحی با استفاده از پوست خود بیمار یا مواد بیولوژیکی قابل تزریق (مانند اسید هیالورونیک). در زنان فاصله‌ی کمتری بین قاعده بینی و مرز قرمز رنگ لب وجود دارد و در وضعیت عادی لب‌ها، دندان‌های بیشتری نشان داده می‌شوند. می‌توان از لیفت لب برای ایجاد این خصوصیات زنانه استفاده کرد.

کوچک کردن یا خوش تراش کردن فک پایین

از خصوصیات مشخص یک صورت مردانه، فک پهن و بلند است که به صورت برجسته بوده و در قسمت عقب زاویه گونیال دارد. فک را می‌توان از طریق یک برش در داخل دهان اصلاح کرده و آن را زنانه‌تر نمود. این عمل شامل بریدن استخوان اضافه و گرد کردن قسمت عقبی فک می‌باشد. تراشیدن طرفین فک موجب مخروطی شدن خط فک می‌گردد.

جراحی چانه

از طریق یک برش در داخل دهان، عمل ژنیوپلاستی اسلایدینگ (جلو و عقب کشیدن چانه) انجام می‌شود تا ارتفاع و عرض چانه کاهش پیدا کند. با توجه به ارزیابی‌های پیش از عمل، قسمت کوچکی از استخوان برداشته می‌شود تا اندازه چانه کوچک شود. پس از بریدن و تغییر اندازه استخوان چانه، چانه با استفاده از صفحات کوچکی در جای خود نگه داشته می‌شود.

کوچک کردن غضروف تیروئید

جراح از طریق یک برش کوچک و پنهان به سیب آدم دست پیدا می‌کند. بخش بالایی غضروف تیروئید کوچک می‌شود تا خط گردنی زنانه‌تر ایجاد گردد. باید به این نکته توجه کرد که تغییرات گفتاری موقت ممکن است پس از عمل رخ دهند.

مونث‌سازی صدا

اصلاح صدا را می‌توان برای کامل کردن فرایند مونث‌سازی انجام داد. متخصص زیبایی می‌تواند در حین جراحی مونث‌سازی چهره جراحی تارهای صوتی را در همان زمان انجام دهد.

هزینه جراحی مونث‌سازی چهره


هزینه جراحی زنانه کردن چهره بسته به میزان اصلاحاتی که صورت بیمار نیاز دارد، تخصص جراح و تعداد جراحی‌ها متفاوت است. به منظور اطلاع دقیق از قیمت جراحی برای زنانه کردن صورت در بیماران ترنس می‌توانید با شماره‌های ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱تماس حاصل فرمایید.

به این پست امتیاز دهید.
جراحی زیبایی مونث سازی چهره؛مراحل و هزینه
۵ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

4 دیدگاه ها

  1. ستاره می‌گه:

    سلام و خسته نباشید.
    میخواستم بپرسم برای انجام مونث سازی چهره حتمن مجوز پزشک قانونی لازمه؟

  2. حامد می‌گه:

    سلام عمل مونث سازی برای مرد موثر هست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *