جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

بسیاری از افراد از زمان کودکی با اندازه و ظاهر گوش خود مشکل دارند. به شکلی که یا برآمدگی گوش آن‌ها آن‌چنان که باید متقارن نیست یا افتادگی بیش‌از حد دارد. به همین خاطر ممکن است اگر کودک باشند، در مدرسه اذیت شوند و اگر بزرگسال باشند، سعی کنند با پنهان کردن گوش به وسیله موهایشان یا استفاده از کلاه، ظاهر نامناسب گوش خود را پنهان کنند. خوشبختانه در حال حاضر عمل زیبایی گوش که به‌عنوان جراحی گوش نیز شناخته می‌شود، برای برطرف کردن مشکلات زیبایی گوش قابل استفاده است. عمل گوش که می‌تواند نتایج شگفت‌انگیز بر ظاهر، اعتمادبه‌نفس و کیفیت کلی زندگی بیمار به همراه داشته باشد، فقط باید توسط یک جراح  با تجربه انجام شود. این عمل جراحی  به‌طور گسترده در بین بزرگسالان و کودکان متداول است.

 جراحی گوش اتوپلاستی دکتر محمدعلی اکبری جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

دکتر اکبری در مشاوره اولیه، خصوصیات گوش شما را مورد ارزیابی قرار داده و سایز، اندازه و محل قرارگیری آن را بررسی می‌کند. ایشان در مورد خواسته‌ها و تصور شما درباره نتیجه عمل صحبت خواهد کرد تا طرحی موافق با خواسته‌های شما از جراحی فراهم کند. دکتر اکبری درباره جزئیات جراحی، دوره نقاهت و آنچه بعد از جراحی برای مراقبت نیاز دارید، به شما مشاوره داده و شما را برای انجام این عمل جراحی آماده خواهد کرد. هنگامی‌که برای انجام عمل جراحی تصمیم‌گیری می‌کنید، می‌توانید اطمینان داشته باشید که دکتر اکبری برای انجام عمل شما دارای تخصص و مهارت کافی است. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت، می‌توانید با شماره ۰۲۱۷۵۱۳۹۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

کاندیدای مناسب برای عمل جراحی زیبایی گوش


گوش‌ها یکی از اعضای بدن هستند که افراد نمی‌توانند آن‌ها را از معرض دید دیگران پنهان کنند. وجود موی بلند گاهی اوقات می‌تواند گوش برجسته را بپوشاند، اما این موضوع نیز یک مسئله موقتی است. جراحی اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش، می‌تواند توسط بسیاری از این افراد برای رفع مشکل انتخاب شود. بیمارانی که از اندازه، ظاهر یا برآمدگی گوش‌های خود ناراضی هستند، می‌توانند با استفاده از این عمل زیبایی گوش، ظاهر گوش خود را تغییر داده و به ظاهر مورد نظر خود تبدیل کنند. کودکانی که به‌طور مداوم توسط همکلاسی‌های خود مسخره می‌شوند، بزرگسالانی که با مشکلات عدم اعتمادبه‌نفس به خاطر گوش‌های خود مواجه هستند، یا کسانی که از آسیب‌های واردشده به گوش‌های خود رنج می‌برند، تنها مثال‌هایی اندک از افرادی هستند که می‌توانند از جراحی زیبایی گوش برای رفع مشکل خود استفاده کنند.

از طرف دیگر، برخی کودکان با نارسایی‌های جدی در گوش خود به‌طور مادرزادی متولد می‌شوند و به همین دلیل می‌توانند مناسب‌ترین کاندیداها برای انجام عمل جراحی اتوپلاستی تجدید ساختار گوش باشند. اگر شما فکر می‌کنید گزینه خوبی برای انجام این عمل جراحی هستید، اطلاعات زیر می‌توانند به شما جهت اتخاذ تصمیم مناسب در این رابطه کمک کنند.

مزایای عمل جراحی زیبایی گوش


مزایای عمل جراحی زیبایی گوش چیست؟

بیمارانی که عمل جراحی اتوپلاستی انجام می‌دهند، در نتیجه آن می‌توانند از مزایای زیر بهره‌مند شوند:

 • عمل جراحی ایمن است و خطرات ناچیز یا نادری در آن وجود دارد.
 • این عمل جراحی می‌تواند بسیاری از نواقص گوش را اصلاح کند.
 • درنتیجه انجام این عمل جراحی کودکان توسط دوستان و اطرافیان خود مسخره نمی‌شوند.
 • این عمل جراحی می‌تواند میزان اعتمادبه‌نفس و رضایت فرد از خود را افزایش دهد.
 • عمل جراحی اتوپلاستی دارای حداقل دوره استراحت است که تقریباً یک هفته می‌باشد.
 • این جراحی می‌تواند شرایط احساسی و روانی فرد را بهبود بخشد.
 • در این نوع عمل برش‌های ایجادشده در سطح حداقل قرار دارند.
 • این عمل باعث بازیابی ظاهر طبیعی فرد می‌شود.
 • با استفاده از این عمل جراحی شما می‌توانید ظاهر دلخواه گوش‌های خود را انتخاب کنید.

عمل جراحی زیبایی گوش توسط دکتر اکبری


 photo 2016 11 19 17 58 14 جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

 

 عمل جراحی اتوپلاستی گوش یا عمل جراحی زیبایی گوش، برای تغییر شکل یک گوش یا هر دو گوش فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عمل همچنین می‌تواند شامل کاهش اندازه گوش یا لاله گوش و نیز اصلاح گوش گل‌کلمی (گوشی که در اثر  ضربات یا حادثه شکل خود را از دست داده باشد) برای حذف پوست و غضروف اضافی موجود در ناحیه گوش باشد.

قبل از عمل

photo 2016 11 19 17 58 08 جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

 

اقدامات لازم قبل از عمل زیبایی گوش

دکتر اکبری قبل از انجام جراحی زیبایی گوش، ابتدا تمامی راهنمایی‌ها و دستورات لازم را به شما ارائه می‌کند، به هر پرسشی که احتمالاً در این مورد دارید پاسخ می‌دهد، سوابق پزشکی شما را به‌طور کامل بررسی می‌کند و یک معاینه کامل بر روی شما انجام می‌دهد تا صلاحیت شما برای عمل جراحی زیبایی مشخص شود. همچنین ممکن است از شما بخواهد که قبل از انجام عمل، آزمایش پزشکی خاصی را انجام دهید که حتماً باید این آزمایش را در فاصله زمانی مناسب قبل از نزدیک شدن به زمان عمل انجام دهید.

قبل از انجام عمل، از شما خواسته می‌شود:

 • سیگار کشیدن را از حداقل ۶ هفته قبل از عمل، متوقف کنید.
 • از مصرف قرص‌های آسپرین، داروهای ضدالتهاب و برخی داروهای گیاهی که ممکن است باعث افزایش خونریزی در زمان عمل شود، خودداری کنید.
 • از پوست خود به‌خوبی محافظت و مراقبت کنید

 

عمل گوش اتوپلاستی دکتر محمدعلی اکبری جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)انواع جراحی‌های زیبایی گوش

بازسازی گوش و جراحی اتوپلاستی تجدید ساختار

بازسازی گوش و جراحی تغییر شکل گوش معمولاً تحت بی‌هوشی موضعی برای بزرگسالان و با بی‌هوشی عمومی برای کودکان انجام می‌شود. برای شروع عمل جراحی بازسازی گوش، جراح یک برش پشت گوش برای دسترسی به غضروف گوش ایجاد می‌کند. به‌این‌ترتیب می‌توان غضروف گوش را تغییر شکل داد و پوست اضافی آن را حذف کرد. درنهایت، در صورت نیاز، موقعیت قرار گرفتن گوش به سر نزدیک‌تر  و شکاف ایجادشده با بخیه‌های مناسب بسته می‌شود. جراحی زیبایی گوش معمولاً بین یک تا دو ساعت با توجه به حجم فعالیت‌های لازم در عمل جراحی انجام می‌شود.

اگر یک بیمار دارای برآمدگی گوش باشد، از عمل جراحی بازسازی گوش برای تغییر موقعیت قرارگیری آن و نزدیک کردن محل گوش به اطراف سر استفاده می‌شود. در این عمل جراحی، پوست برداشته شده از پشت گوش با هم ترکیب شده، غضروف گوش کوچک می‌شود و تکنیک‌های اسکورینگ برای دستیابی به محل مناسب گوش به‌کار می‌رود. تکنیک‌های ترکیبی استفاده شده در این حالت به جراح کمک می‌کند تا ظاهر ایده‌آل و موقعیت مناسب را برای گوش‌های بیمار ایجاد کند.

معمولاً بسیاری از تکنیک‌های مختلف و متنوع برای کامل کردن فرایند بازسازی گوش در طول عمل جراحی اتوپلاستی استفاده می‌شود. تکنیک جراحی انتخاب شده توسط جراح بستگی به مقدار اصلاح موردنیاز بر روی گوش بیمار دارد. روش‌های مختلف بازسازی گوش و تغییر شکل آن می‌تواند به ۲ گروه اصلی طبقه‌بندی شود: کوچک کردن غضروف و اسکورینگ غضروف (برش غضروف).

 • تکنیک‌های اسکورینگ غضروف دربرگیرنده ایجاد برش‌های موردنیاز در غضروف برای تغییر ظاهر، اضافه کردن، یا حذف بافت گوش هستند. هنگامی‌ که از این تکنیک استفاده می‌شود، خطر ایجاد شکاف‌های بزرگ‌تر بر روی گوش بیمار بیشتر است، اما به‌طورمعمول مشاهده این برش‌ها برای دیگران دشوار است.
 • تکنیک‌های کوچک کردن غضروف، برای تغییر موقعیت قرارگیری و ظاهر گوش از بخیه استفاده می‌کنند. جراحی اتوپلاستی کوچک کردن غضروف غیرتهاجمی است و اغلب باعث ایجاد یک ظاهر مناسب و طبیعی برای خمیدگی و انحنای گوش می‌شود. عمل جراحی تجدید ساختار گوش یک نوع از اتوپلاستی است که برای اصلاح ظاهر نامناسب یا آسیب‌های وارد شده به گوش مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش جراحی به‌طورمعمول برای اصلاح کوچکی غیرعادی لاله گوش (میکروتیا) که یک اشکال مادرزادی است که در ۳ مورد از هر ۱۰،۰۰۰ کودک متولد شده مشاهده می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. آسیب‌هایی که برای اصلاح آن‌ها نیاز به عمل جراحی تجدید ساختار است، عبارت از سوختگی، پارگی، لکه‌های عفونی یا سوراخ‌های ایجاد شده هستند.

عمل جراحی تجدید ساختار گوش ترکیبی از تکنیک‌های جراحی متعدد و سایر عمل‌های جراحی تجدید ساختار است که برای بازسازی یک ظاهر طبیعی برای گوش افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی مواقع، می‌توان غضروف لازم را از دنده بیمار برداشت و به‌این‌ترتیب با پیوند زدن آن به گوش بیمار، ظاهر آن را کامل کرد و به یک ظاهر طبیعی‌تر در این ارتباط دست یافت. درصورتی‌که نیاز به پیوند پوست وجود داشته باشد، بافت لازم معمولاً از ناحیه بالای باسن بیمار برداشته و در محل موردنظر پیوند زده می‌شود.

عمل جراحی اتوپلاستی دو طرفه

درحالی‌که برخی بیماران فقط نیاز به اصلاح یک گوش خود را دارند، بسیاری از بیماران دارای مشکلات زیبایی در هر دو گوش خود هستند. عمل جراحی اتوپلاستی دو طرفه یک عمل جراحی بازسازی و تغییر شکل گوش است که بر روی هر دو گوش بیمار انجام می‌شود. اتوپلاستی دو طرفه مشابه عمل جراحی بر روی یک گوش انجام می‌شود و دوره ریکاوری یکسان، عوارض بالقوه و مزایای مشابه دارد. هرچند عوارض جانبی پس از عمل جراحی همچون خارش ممکن است در عمل جراحی اتوپلاستی دو طرفه کمی بیشتر مشاهده شود، بااین‌وجود ناراحتی‌های ایجادشده، در سطح حداقل است.

عمل جراحی کاهش اندازه گوش

برخی بیماران نگرانی بیشتری درباره اندازه و ظاهر گوش خود در مقایسه با پیش‌آمدگی آن از اطراف سر دارند. یک شکل از اتوپلاستی که به‌عنوان عمل جراحی کاهش اندازه گوش شناخته می‌شود، معمولاً برای تغییر ظاهر گوش‌ها استفاده می‌شود و می‌تواند ظاهر طبیعی‌تری را برای گوش بیمار ایجاد کند. عمل جراحی کاهش اندازه گوش که می‌تواند شامل کاهش اندازه لاله گوش  باشد، یک عمل جراحی سرپایی است که امکان انجام آن بر روی کودکان و بزرگسالان وجود دارد. در طول عمل جراحی، دکتر غضروف و پوست اضافه را برمی‌دارد و ظاهر گوش را برای ایجاد یک اندازه کوچک‌تر دستکاری می‌کند. در نتیجه این عمل می‌توان یک اندازه طبیعی‌تر برای گوش بیمار ایجاد کرد. عمل جراحی کاهش اندازه گوش می‌تواند تقارن و توازن را برای صورت و گوش‌های شما به همراه آورد و معمولاً نتایج حاصل از آن با استفاده از تکنیک‌های بازسازی گوش کامل می‌شود.

 

 

253307 جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

 

توصیه‌های پس از جراحی زیبایی گوش

‎انجام مراقبت بعد از عمل زیبایی گوش در تسریع روند بهبودی تاثیر بسزایی دارد. بیمار چند ساعت پس از عمل مرخص می‌شود. پس از عمل پانسمان تا ۵ روز روی گوش‌ها باقی می‌ماند و در درجه اول بهداشت محل زخم توصیه می‌شود. شست‌وشوی مرتب زخم‌ و استفاده از کرم‌های آنتی‌بیوتیک از نکات مهم پس از عمل هستند که رعایت آن‌ها توصیه می‌شود. طی هفته اول بعد از برداشتن پانسمان، بیمار به‌طور شبانه‌روزی از هدبند استفاده می‌کند‫. البته بهتر است هر ۲ تا ۳ ساعت یک‌بار حدود نیم ساعت هدبند برداشته شود‫. در هفته دوم تنها شب‌ها از هدبند استفاده می‌شود و در طول روز نیاز به استفاده از هدبند نیست. خون‌مردگی و تورم ناشی از عمل هم پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. اغلب به بیماران توصیه می‌شود که پس از جراحی دو هفته به پشت بخوابند تا به گوش‌ها فشار وارد نیاید‫.

مدت زمان ماندگاری نتایج

معمولاً نتایج عمل جراحی زیبایی گوش‌ها تا پایان عمر ماندگار خواهد بود، مگر آنکه سانحه‌ای برای شما اتفاق بیفتد که بر شکل یا وضعیت گوش شما تأثیر بگذارد.

 

ارتباط خود را با دکتر اکبری حفظ کنید. برای ایمنی بیشتر و نیز دستیابی به بهترین نتایج ازنظر زیبایی و سلامتی خود، لازم است در زمان‌های از پیش تعیین‌شده و یا هر زمان که تغییری در وضعیت گوش‌های خود مشاهده می‌کنید، حتماً دوباره به ایشان مراجعه کنید تا معاینات لازم بر روی شما انجام شود.

23825305 1759383017691005 2028949104750493696 n 1 جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

 

 

عوارض و خطرات جراحی زیبایی گوش

مانند همه‌ انواع عمل‌های جراحی، این عمل نیز ممکن است خطراتی به دنبال داشته باشد. خطرات عمل جراحی اتوپلاستی شامل پاره شدن بخیه‌ها و در نتیجه بازگشت گوش به حالت قبلی، خونریزی و ایجاد جای زخم غیرطبیعی است. چنانچه یکی از این موارد اتفاق بیفتد، ممکن است به عمل جراحی دیگری نیاز باشد. نهایت تلاش ما بر این است که احتمال وقوع این اتفاقات را به حداقل برسانیم.

اتوپلاستی سنتی در مقابل اتوپلاستی تجدید ساختار

اتوپلاستی سنتی همچنین به‌عنوان جراحی بازسازی گوش نیز شناخته می‌شود و در آن گوش‌های بزرگ یا بیرون آمده از اطراف سر به سمت سر بیمار جمع می‌شوند. انجام این کار می‌تواند یک ظاهر طبیعی‌تر برای بیمار ایجاد کند که به‌این‌ترتیب بیمار زیبایی بیشتری در خود احساس خواهد کرد. اتوپلاستی تجدید ساختار می‌تواند آسیب‌های جدی گوش که از زمان تولد به‌صورت مادرزادی وجود دارند و نیز برخی انواع آسیب‌های خارجی ایجاد شده بر روی گوش را اصلاح کند. برخی از آسیب‌هایی که امکان اصلاح آن‌ها از طریق اتوپلاستی تجدید ساختار وجود دارد، به شرح زیر هستند:

مشکلات مادرزادی

 • گوش کاگوت که در این نوع آسیب، گوش فرد فاقد لاله گوش است.
 • گوش آویخته که در آن گوش شباهت زیادی به یک فنجان دارد و انحنای گوش به شدت به سمت داخل است.
 • گوش لوله‌ای که در آن گوش‌ها به سمت جلو لوله شده و دهلیز خارجی آن بسته شده است.
 • گوش ویلدرموت که در آن انحنای بالای گوش معکوس شده و در عوض به سمت سر بیمار است.
 • نارسایی گوش استال که در آن تاشدگی گوش به نحو غیرعادی است که می‌تواند باعث ایجاد یک لبه شود.
 • ایجاد شکاف در لاله گوش که در آن یک تورفتگی در لاله گوش ایجاد می‌شود.
 • گوش علامت سؤالی یا گوش کوسمان که در آن گوش شبیه یک علامت سؤال است. در این حالت گوش از جمجمه در قسمت لاله گوش یک فاصله مشخص دارد و منحنی گوش خارج‌تر از محل طبیعی آن قرار دارد.
 • میکروتیا که در آن گوش فرد به‌طورجدی کوچک و رشد نیافته است.
 • ماکروتیا که در آن گوش فرد بسیار بزرگ است.
 • گوش جمع شده که در آن بخشی از گوش فاقد پوست و غضروف موردنیاز در ناحیه خارجی پشت گوش است.
 • گوش مخفی که در آن بخش بالایی منحنی گوش در داخل سر قرار گرفته است.

سایر آسیب‌های معمول

سایر آسیب‌های معمول در این حوزه به شرح زیر هستند:

 • گوش گل‌کلمی که در آن به خاطر آسیب‌های مکرر وارد شده به گوش، غضروف از لایه رویی آن جدا شده و با مایع پر شده و به همین خاطر تغییر شکل دائمی در آن ایجاد شده است.
 • سرطان پوست و تومور بدخیم که هرچند به‌طورمعمول یک مسئله زیبایی محسوب نمی‌شود، اما اتوپلاستی می‌تواند به حذف پوست سرطانی و بازیابی ظاهر بافت باقی‌مانده پس از آن کمک کند.

هرچند بسیاری از این شرایط می‌تواند به خاطر مشکلات جدی مادرزادی ایجادشده باشند، برخی افراد هنوز ممکن است از ظاهر بسیار بزرگ یا بیش‌ از حد بیرون گوش خود متنفر باشند. این افراد احتمالاً نامزدهای مناسب برای استفاده از اتوپلاستی سنتی هستند، اما درباره این موضوع باید با یک جراح صحبت شود تا روش مناسب برای بیمار انتخاب شود.

به خاطر داشته باشید عمل جراحی اتوپلاستی نمی‌تواند برای ظاهر جدید گوش بیمار معجزه کند. بنابراین لازم است درباره این عمل جراحی درک مناسب وجود داشته باشد و بیمار آشنایی مناسب با نتایج واقع‌ بینانه و خطرات مربوط به آن داشته باشد

 

هزینه‌ جراحی زیبایی گوش چقدر است؟

قبل از اقدام به عمل زیبایی لاله گوش لازم است یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید. در طول جلسه مشاوره تمام جنبه‌های عمل جراحی از جمله آماده‌سازی قبل از عمل، خطرات نسبی، بهبودی، طیف هزینه عمل زیبایی گوش و گزینه‌های تأمین مالی؛ مورد بحث قرار می‌گیرند و شما قیمت جراحی زیبایی گوش را متوجه خواهید شد.

هزینه جراحی زیبایی گوش در بین پزشکان مختلف و مناطق مختلفی که این عمل انجام می‌شود، متفاوت است.

 • هزینه‌های جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) عبارتند از:
  • دستمزد جراح
  • هزینه‌های بیمارستان یا اتاق عمل
  • هزینه‌های بیهوشی یا بی‌حسی
  • تجویز دارو
  • بانداژ‌های نگهدارنده
  • آزمایش‌ها

  هنگام انتخاب جراح برای جراحی گوش، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحت بودن شما با او به اندازه هزینه‌ جراحی زیبایی گوش مهم است.

   

به این پست امتیاز دهید.
جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)
۴٫۲۹ از ۲۴ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

367 دیدگاه ها

 1. محمد می‌گه:

  سلام دکتر من گوشکم یکیش یا اونیکی فرق داره ایکه بالاش با اون یکی امکان ترمیم وجود داره با نه لطفا ج را به ایمیلم ارسال کنید ممنون

 2. علی می‌گه:

  باسلام خدمت شما.بنده گوش هایم از جمجمه ام فاصله دارد در اصطلاح گوش بلبلی گفته میشود.یک بار عمل زیبایی انجام داده ام ولی بعد از چند ماه گوش هایم دوباره ب شکل سابق برگشتند.ایا باز هم میتوانم عمل زیبایی بکنم.باتشکر

 3. حسین می‌گه:

  سلام
  میخواستم بدونم عمل جراحی گوش در چند جلسه انجام میشود؟

 4. Hamid می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من چندسال پیش برای جراحی زیبایی گوش اقدام کردم.البته قبل عمل به دکترم گفتم فقط میخام نوک گوشم که حالت به اصطلاح گوش خفاشی است را ترمیم کنم.ولی جراح گفت اگه کمی گوشت را به سرت نزدیک کنیم زیباترمیشه.خلاصه یک مدت بعدعمل گوشهام ارقبل بهترشدتقریبا.ولی الان خیلی بدترشده.گوشم اندازه قبلش شده و به مراتب درازتر و تیزتر.خلاصه کنم دیگه طوری شده که رفتن ارایشگر برام زجراوره.همیشه بایدقسمتی ازگوشم باموپوشیده بشه.سوالم این بود آیا جراحی دوباره برای ترمیم گوشم جواب میده.
  باتشکر

 5. sara می‌گه:

  خوب بود

 6. نیما می‌گه:

  دکتر یکی از گوش های من کمی بیرون تر از اون یکیست ولی مقدار کم و فقط فرق بین دو گوش مرا اذیت میکند
  می خوام بپرسم آیا امکان عمل وجود دارد؟ ممنون

 7. Hamid می‌گه:

  سلام خسته نباشید مرسی بابت سایت خوب و اطلاعات مفیدتون چند تا سوال دارم خوشحال میشم بهم بگین الان جراحی گوش ها با عمل به سر نزدیک تر و زیباتر میشن میخوام بدونم سایز یا همون اندازه گوش با عمل کوچکتر میشه یا نه ایا درد اوره یا نه. الان ۱۸ سالمه ایا سن مناسبی برای جراحی هستی نه ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   سایز گوشها مقداری کوچکتر میشه ولی اگر بخواهیم گوشها خیلی کوچکتر بشود به ورژن دیگری از این اعمال جراحی نیاز است.
   هنگام عمل دردی نخواهید داشت.
   بعد از ۶ سالگی در دختران و ۷ سالگی در پسران این اعمال جراحی قابل انجام می باشد.

 8. حمیده می‌گه:

  سلام دخترم ۵ سالشه و دو بار یکبار در ۶ ماهگی و در ۲ سالگی گوشش رو سوراخ کردیم. که با اینکه ظاهرا دفعه ی اول بسته شده بود اما در ۳ سالگی با کشیده شدن گوشواره دو تا سوراخ یه گوشش یکی شد و به اندازه۲ یا ۳ میل باز شد دیگه گوشواره گوشش نکردم که بسته بشه اما نشده. باید جراحی بشه؟یا بخیه؟ و اینکه چه مدت طول میکشه خوب شه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   نگران نباشید اصولا با یک جراحی در مطب مشکل کودکتان برطرف می گردد. فقط صبر کنید کمی بزرکتر شود تا تحمل جراحی داخل مطب را داشته باشد.

   • حمید می‌گه:

    سلام
    دکتر دو سوال
    ۱٫اکثر افرادی که عمل گوش انجام داده انداز نتیجه راضی نیستند چون گوش ها بعد از مدتی به حالت قبل بر می گرده ، حال سوالی که دارم اینه که چه طور می تونم مطمئن بشم که روش جراحی دکتر معالج من طوری که برگشتی برای عمل من وجو نداره ؟؟
    ۲٫هزینه عمل چه قدره؟؟

    • dr akbari می‌گه:

     سلام
     در جراحی گوش دو روش وجود دارد در یک روش غضروفهای گوش بوسیله بخیه های داخلی جمع می شوند. در روش دوم غضروف گوش تصحیح و بخش اضافی آن برداشته می شود. در روش دوم اگر مراقبتهای پس از عمل شما درست انجام شود برگشت ندارد. هزینه عمل در مطب و پس از معاینه شما و بسته نوع نیاز شما به جراحی تعیین می گردد.

   • loghman می‌گه:

    سلام دکتر آدرس شما کجا میباشد

    • dr akbari می‌گه:

     آدرس: تهران ،فرمانیه، نرسیده به چهارراه پاسداران، جنب بیمارستان فرمانیه، ساختمان پالازو، پلاک ۱۸، طبقه اول، واحد ۲، کلینیک زیبایی رز
     ۰۲۱۲۲۲۸۳۰۰۰
     ۰۹۱۲۸۸۵۱۰۵۱

 9. عارف می‌گه:

  سلام امکان جراحی زیبایی بینی و اتو پلاستی همزمان هست یانه …

 10. رضا می‌گه:

  سلام من دوهفته پیش اتوپلاستی انجام دادم .روی یکی از گوشهام جای بخیه غضروف دیده میشه به دکترم گفتم میگه جای برشه مگه میشه جای برش برآمده باشه.. اگه این بخیه باشه باید چیکار کنم.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در حال حاضر شما باید صبور باشید تا گوش شما شکل خود را بگیرد. و بعدا در صورت لزوم برای مشکل فعلی شما اقدام درمانی صورت گیرد.

 11. to می‌گه:

  با سلام خسته نباشیدلاله های گوشهای دختر۸ماهه ام بیرون زده است چه نوع درمانی ودرچه سنی برایش لازم است؟ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در سن هفت سالگی می توانید برای کودک خود عمل جراحی را انجام دهید. قبل از این سن سرعت رشد گوش کودک زیاد است. برخی از اوقات اگر کلاه یا امثال آن استفاده کنید و روی گوشها را پوشانده و آنها را نگه دارید در شکل دهی گوش کودک در زمان رشد آن موثر است.

 12. Reza.vahedi می‌گه:

  سلام دکتر.
  دکتر من بالای گوشم به طوره مادرزاد شکسته بود و ۳ ساله پیش عمل کردم ولی بهتر که نشد هیچ بدترم شد.الان یه گوشم از بالا کوچیک تر از اون یکی گوشمه. کاری میشه براش کرد؟؟

 13. رضا می‌گه:

  سلام آقای دکتر من دو هفته پیش عمل کردم ولی الان توی یکی از گوشهام بخیه از روبرو مشخصه باید چیکار کنم راح حلش چیه

 14. حسین می‌گه:

  سلام من یک مقداری از انتهای لاله گوش چپم سوخته چگونه میشه شبیه گوش راست بشه یا طوری که حداقل مشمئز کننده نباشد در ضمن کامل سوخته نیست که با پروتز برطرف کرد باید با عمل جراحی درست بشه

 15. دیانا می‌گه:

  سلام‌ اقای دکتر
  من ۲ سال پیش عمل زیبایی گوش و بینی رو با هم‌انجام دادم من گوش هام از صورتم فاصله داشت و بعد از عمل این مشکل رفع شد از عملم هم راضی بودم ولی یکی از گوش هام غضروفش بعد از عمل بیرون زده و حالت دفورمیدگی پیدا کرده در صورتی که گوش دیگم دقیقا همونی شده که میخواستم دکتر خودم گفته بود که این ورمه و بعد از چند ماه درست میشه اما نشد حالا نمیدونم باید چیکار کنم ایا مشکلم با عمل دوباره درست میشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   باید گوش شما معاینه شود. اگر به ساختار اصلی گوش آسیب نرسیده باشد قابل ترمیم است.

  • حمیدرضا می‌گه:

   باسلام خدمت اقای دکتر.میخواستم سوال کنم گوش من به اصطلاح ازسرم دورنیس،بلکه نزدیکه سرمه.فقط بزرگه.میخواستم بپرسم آیاکوچیک میشه؟وعملش سخته یاآسون؟ دردش چطوره؟

   • dr akbari می‌گه:

    سلام
    عمل گوشهای شما امکان پذیر است. عمل سخت و یا دردناکی نیست ولی تکنیک پیچیده ای دارد و برای اینکه ترکیب گوشتان به هم نریزد و گوشها تا به تا نشوند باید توسط فرد با تجربه ای انجام شود.

 16. احسان می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من چند ماه پیش اتوپلاستی انجام دادم ولی الان قسمت نرمه گوشم بیش از حد بیرونه آیا میشه این قسمت نرمه رو به سر نزدیک کرد چون غضروف نداره میترسم نشه یا بعد از مدتی برگرده سرجاش

 17. جواد می‌گه:

  سلام آقای دکتر من حدود یک ماهه گوشامو جای دیگری عمل کردم ولی خیلی از اولش بدتر شده وسطش اومده تو ولی بالا و پایینش بیرونه احتمال این هست که وسط گوشم بیاد جلو ویکم شکلش طبیعی بشه

 18. میثم می‌گه:

  با سلام
  من لاله گوشم حالتیه ک پایینش اومده روبه بالا
  میخواستم بدونم اگه جراحی کنم بازم به حالت قبل بر میگرده

 19. مهران می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  در عمل اتوپلاستی غضروف گوش بعد از چند وقت حالت خودشو بدست میاره آیا با کشیده شدن گوش حالت غضروف برمیگرده یا مثلا اگه بعد از ۶ماه گوش کشیده بشه چه اتفاقی میافته

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بعد از عمل اتو پلاستی گوش تقربا بلافاصله حالت خود را پیدا می کند ولی ممکن است تا مدتی کمی تورم داشته باشد.
   معمولا پس از ۶ ماه گوش کاملا فیکس شده است.

 20. نادیا می‌گه:

  آقای دکتر بعداز عمل اتوپلاستی امکانش هست یه گوش برگرده و یک گوش برنگرده و حالت غیر قرینگی پیش بیاد

 21. احسان می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من در موردعمل نرمه گوش سوال کردم ازتون ولی شما جواب ندادین که نرمه گوش اگه یکم به سر نزدیک بشه احتمال برگشتش هست چون غضروف نداره یا خیر ممنون

 22. Rasool می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  اقای دکتر من یکی از گوشام سرش بیرون زده نسبت به گوش دیگه‌م
  میخاستم بدونم ک با عمل مشکل نامتقارنی حل میشه؟
  سوال دیگم اینه ک دوران نقاهت بعد عمل چقدر؟چقد طول میکشه تا گوش به فرم ایده ال در بیاد؟ در واقع روز بخیه یا پانسمان روی گش باقی میمونه؟

 23. محمد می‌گه:

  سلام . خسته نباشید . من یک گوشم با اون یکی فرق داره فقط میخوام بخش خیلی کوچکی از یک گوش را برش دهید تا شبیه اون یکی بشه ایا امکانش هست .
  با تشکر

 24. علی می‌گه:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر ۴۰ سال سن دارم تمایل دارم زیبایی گوش انجام بدم به نظر شما اولا”برای سن و سال من دیر نیست ثانیا” کلا” این پروسه چه مدت زمان طول می کشد ثالثا” بیشتر مراجعه کنندگان شما در چه رنج سالی قرار دارند از راهنمایی های شما متشکرم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای سن و سال من دیر نیست؟ جراحی در سن شما قابل انجام است و مشکلی ندارد.
   این پروسه چه مدت زمان طول می کشد؟ یک تا دو هفته
   بیشتر مراجعه کنندگان شما در چه رنج سالی قرار دارند؟ در همه رنج سنی هستند ولی بهترین سن ۷ تا ۸ سالگی می باشد.

 25. هومن می‌گه:

  سلام .اقای دکترتاچنددرصد امکان داره گوش به حالت اولیه برگرده؟

 26. همایون می‌گه:

  سلام من ۴۰ سالمه در کودکی لاله گوشم قطع شده حالا میخواستم پیوند کنم آیا امکانش هست؟

 27. حامد می‌گه:

  با سلام:
  من دوسال پیش عمل زیبایی گوش انجام دادم و برجستگی های عمل داخل گوشم کاملا پیداست.می‌خواستم ببینم میشه کاری کرد که برجستگی هارو بردارم.باتشکر

 28. کمال می‌گه:

  سلام:
  من گوش سمت راستم از گوش سمت چپم بزرگتره و این به نظرم یه چیز مادر زادی بوده چون پدرم هم این مشکل رو داره.
  آیا میتونم عملش کنم در ضمن ۲۶ سال سن دارم.
  خیلی ممنون میشم جوابمو بدین.

 29. محمد حسین می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم آیا گوش شکسته هم عمل میشه
  من گوشم ۵سال پیش شکست به خاطر نداشتن اطلاع تخلیش نکردم و الان کاملا سفت شده

 30. Sl می‌گه:

  سلام اقای دکتر میخواستم ببینم امکان عمل زیبایی گوش داخل مطب و با بی حسی هست ؟؟

 31. نفیسه محمدی می‌گه:

  با سلام خدمت شما
  مشکل من مقداری فرق داره.پسرم به طور مادرزاد لاله بیرونی نداره یعنی گوش شکل بادام زمینی هست ولی مجرای داخلی و شنوایی سالم هست.الان سه سالشه حالا چند تا سوال دارم:
  ۱٫این امر ارث هست؟یعنی امکان تکرار در فرزندان بعدی هست؟و قبل بارداری میشه ازش جلوگیری کرد( ازمایش ژنتیک و…) ؟
  ۲٫دکترا میگن عمل ۳ مرحله داره و از دنده ها پیوند میزنند.ایا عمل سخته ؟ و بعد جراحی شبیه گوش طبیعی میشه یا نه؟
  ۳٫من مشهد هستم ایا دکتری ماهر در این زمینه میتونید معرفی کنید.من سردرگم هستم که پیش متخصص گوش و حلق بینی ببرم یا جراح پلاستیک
  با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ۱٫این امر ارث هست؟یعنی امکان تکرار در فرزندان بعدی هست؟و قبل بارداری میشه ازش جلوگیری کرد( ازمایش ژنتیک و…) ؟عوامل ارثی در آن دخیل هست ولی این به این معنی نیست که در تمام فرزندان این اتفاق میافتد. و قابل پیشگیری نمی باشد
   ۲٫دکترا میگن عمل ۳ مرحله داره و از دنده ها پیوند میزنند.ایا عمل سخته ؟ و بعد جراحی شبیه گوش طبیعی میشه یا نه؟ خیر این گوشها شبیه گوش عادی نمی شود و اغلب استفاده از پروتز ها نتایج بهتری دارد و کم دردسر تر است.
   ۳٫من مشهد هستم ایا دکتری ماهر در این زمینه میتونید معرفی کنید.من سردرگم هستم که پیش متخصص گوش و حلق بینی ببرم یا جراح پلاستیک؟ هر دو گروه می توانند کار شما را انجام دهند ولی متاسفانه من با پزشکان مشهد آشنایی ندارم.

 32. احسان می‌گه:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر در عمل هایی که گوش برمیگرده به حالت اول معمولا بعد چند وقت این اتفاق می افته.

 33. علی می‌گه:

  سلام اقای من از شهرستان مزاحمتون میشم می خواستم بدونم امکانش هست جراحی زیبایی گوش در یک روز معاینه و جراحی بشه ویا با مشاوره خودتون کوتاهترین زمان این پروسه چه قدر است که معطلی نداشته باشه ؟ متشکرم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   می توانید از قبل هماهنگی ها را با مطب انجام دهید تا وقت جراحی برای شما گذاشته شود. سپس تشریف بیاورید قبل از جراحی ویزیت و معاینه شوید و سپس جراحی برای شما انجام شود.

 34. منصوره می‌گه:

  سلام اقای دکتر من دختری هستم ۱۵ ساله از این که گوش هام انقدر برجستس خیلی ناراحتم به مادر و پدرم بابت نارضایتیم چیزی نگفتم چون شرایط مناسبی ندارن میخواستتم هزینه اش رو بپرسم و این که چون مدرسه می رم نمیخام خیلی از درسام عقب بمونم حد اقل زمانی که پس از جراحی نیاز به استراحت هست چقدره؟
  و این که اصلا دلم نمیخاد انقدر درد بکشم هزینه کنم و در اخر گوش هام به حالت قبلیش برگرده باید چه کار کرد که برنگرده؟
  دکتر من مشهد زندگی میکنم شما با مشهد همکاری ندارید؟
  همکار خوبی که به کار اشنایی داشته باشه و در مشهد باشه نمیشناسین به من معرفی کنین؟چون میخام یکی مثل خودتون باشه که بشه بهشون اعتماد کرد
  با تشکر.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   متاسفانه از کیفیت کار همکاران مشهدی اطلاعی ندارم. استراحت لازم پس از این جراحی کوتاه مدت است . در مورد برگشت پذری قبلا توضیحات لازم را داده ام.

 35. mahdi می‌گه:

  سلام اقای دکتر اندازه جفت گوش من ۷٫۵سانته آیا طبیعی هست یانه و اگه نیست نیاز به عمل داره؟

 36. شعیب می‌گه:

  سلام.منظور از پروتز گوش چیست؟؟

 37. بیتا می‌گه:

  سلام آقای دکتر..دختر ۸ساله ی من گوش های برجسته داره.. توی پرسش ها خوندم که بعضیا گفتن بعد از عمل دوباره گوش هاشون به شکل قبل برگشته.. میخوام اطمینان پیدا کنم که این اتفاق نمیفته.. در ضمن زمان مناسب برای این عمل کی هست؟ ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایید.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در مورد برگشت گوشها من توضیحات لازم را قبلا داده ام و ما روشهایی استفاده می کنیم که تقریبا برگشت ناپذیر اند. سن ۸ سالگی سن مناسبی برای جراحی می باشد.

   • مهدی می‌گه:

    سلام

    الان تمام جراحی ها با روشی که فرمودید انجام میشه؟ (برگشت ناپذیر)
    یا باید از دکتر درخواست همچین عملی بکنیم؟

    • dr akbari می‌گه:

     سلام
     جراحی گوش به شکل واحد و برای حل یک نوع مشکل انجام نمی پذیرد ٬ بنابر این بسته به نوع مشکل شما جراح ممکن است توصیه های متفاوتی داشته باشد.

 38. jafar می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  کاشکی بخاطر حضور مردم یک کانال تلگرامی بزارین و یک ادمین فعال که بشه باهاتون مکاتبه کرد و عکس فرستاد براتون
  اینطوری وقت شمام الکی هدر نمیره و بیماراتونم خوب جواب سوالاشونو میگیرن
  به فرض مثال منیکه شهرستانم میتونم براتون عکسمو بفرستمو شمام نظرتونو بدین و فقط ی جلسه برا عمل مزاحمتون بشم
  ممنون

 39. Elnaz می‌گه:

  سلام وقت بخیر من مشکل مادرزادی بیرون زدگی گوش دارم میخواستم بدونم دوره نقاهت بعد از عمل چند وقته چون من سرکار میرم نمیتونم خیلی مرخصی بگیرم واینکه ایا نیاز به کوتاه کردن مو هست یا نه و اینکه بعد از سپری شدن دوره نقاهت و گذشت چند ماه میتونم از پیرسینگ گوش استفاده کنم تو قسمت لاله گوش یا اینکه ممکنه روی گوش عمل شدم تاثیر سو بذاره خیلی ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای این جراحی نیازی به کوتاه کردن موها نیست. بعد از جراحی بهتر است یک هفته فعالیت شدید نداشته باشید و ۳ تا ۵ روز نیاز به پانسمان گوشها می باشد. برای انجام پیرسینگ محدودیتی وجود ندارد.

 40. پویا می‌گه:

  سلام دکتر من ۲۲ سالم هست و فرم گوشم خوبه فقط نرمه گوشم یه حالت برگشته داره ینی فقط نرمه گوشم از سرم فاصله گرفته واین موضوع ارثی چون پدرمم همین فرم هست گوشش.ایا نرمه گوش رو به تنهایی میشه عمل کرد تا به فاصله معمولی از سرم برسه یا خیر ؟
  ممنون از سایت خوبتون

 41. علی می‌گه:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من ۳ماه پیش عمل اتوپلاستی انجام دادم.ولی الان بالای دوتاگوشم باهمدیگه فرق دارن .۲تا سوال دارم از خدمتتون آیا میشه فقط بالای یه گوشمو عمل کنم؟
  دوم که آیا برگشت پذیره یا نه؟

 42. حاجی می‌گه:

  سلام .آقای دکترمن برای زیبایی میخوام عمل کنم ولی بعد از تحقیق زیاد گفته شده بعدازعمل احتمال ورم به سمت داخلی زیاده وبعضی وقتها خودش محو میشه وبعضی وقتها باید دوباره جراحی کوچکی بشه این حقیقت داره یا خیرممنون میشم اگر پاسخ بدهید متشکرم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ورمها با تدابیری که اندیشیده می شود معمولا خیلی زود محو می گردد. در مورد جراحی کوچک شدن گوش ما معمولا به بیماران هنگام مشاوره توضیحات لازم را در صورت نیاز می دهیم.

 43. ساسان می‌گه:

  باسلام خدمت دکتر محترم:دوتا سوال داشتم ، آقای دکتر من شیراز هستم آیا دکتری خوب که نتیجه کاشون رو دیده باشید در شیراز سراغ دارید چون نمیخوام عمل کنم دوباره برگرده سرجای اولش و دوم اینکه من فهمیدم بعضی از دکترها از بخیه هایی استفاده میکنند که بعداز عمل جذب می شودند و بعضی از دکتر ها هم از بخیه با جنس دائم استفاده میکنند که جذب پوست سر نمی شوند و نتیجه اون بخیه دائمی بهتر میباشد آیا حقیقت دارد.
  با تشکر از سایت خوبتان و راهنماییتان.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   متاسفنه با کیفیت کار پزشکان شیراز در این خصوص آشنایی ندارم.
   در مورد سوال دوم شما بله من هم با نخهای داءمی برای این جراحی موافق تر می باشم.

 44. مرتضی می‌گه:

  سلام؛ من ۲۸ سالمه؛ ۱۲ سال پیش ؛ گوشه سمت راستم تو ورزش کشتی شکسته و گل کلمی شده؛ همون موقع که شکست خیلی از خونشو ساکشن کردم ؛ آیا الان میشه کاریش کرد که‌ به حالت طبیعی و اولیه برگرده؟ با تشکر

 45. علی می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید بابت زحماتتون
  من ۳ماه پیش عمل اتوپلاستی انجام دادم و بالای یه گوشم بیرون تره.دکترم میگه بیا تا یکم از پوست پشت گوشتو بردارم و دوباره بخیه کنم تا متقارن بشن ولی به غضروف گوشت دست نمیزنم دیگه .اولا امکانش هست که با برداشتن پوست ،بالای گوش من بیاد عقب دوم که چون فقط پوستو برمیداره احتمال برگشت نداره؟

 46. Taher می‌گه:

  سلام اقای دکتر من یه پسر۱۵ ساله هستم،یه قسمتی از قسمت بالایی گوش سمت راستمدبطور مادر زادی نیست،انگار که تکمیل نشده بوده میخواستم بدونم با جراحی پلاستیکی ترمیم میشه؟یه سئوال دیگه هم داشتم،حالت گوش های من یکمی حالا به قول خودمون شبیه آیینه بغل اتوبوسه اصلاخ دیگشو نمیدونم ،خیلی دوس دارم گوشام به سرم چسبیده باشن ایا امکانش هست

 47. احمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر.سال نو مبارک.اقای دکتر ایا میشود لاله گوش را کمی کوچک کرد.

 48. احمد می‌گه:

  نوک لاله یکی از گوش های من کمی بیرون است میشود کمی نوکش را کوچک کرد یا اینکه کمی به سمت داخل هدایت کرد.البته خیلی کم…

 49. حسین می‌گه:

  سلام شما به شهرستان هم سفر میکنین ؟مثل ساری یا اگه نمیتونین ادرس دکترای خوبش رو معرفی کنین

 50. الف می‌گه:

  با سلام و آرزوی سالی خوش
  من پسری دو سال و نیم دارم که گوش هایش برجسته می باشه و کمی نسبت به هم متفاوت باشد حال بهترین زمان عمل زیبایی چه موقعی می باشد و آیا با چسب زدن گوشها می توان کمی این مشکل رو برطرف نمود

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله در این سنین می توانید از کلاه هایی که روی گوش را می پوشاند و گوش را نگه میدارد استفاده نمایید. در سن ۷ تا ۸ سالگی می توانیم جراحی را برای کودکتان انجام دهیم.

 51. علی می‌گه:

  با عرض سلام و تبریک سال نو خدمت شما
  آقای دکتر من ۴۵ سالمه عمل اتوپلاستی برام امکان پذیره ؟
  با توجه به اینک شهرستان زندگی میکنم بعد از عمل مسافرت مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
  با سپاس

 52. مهدی می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشین. اقای دکتر من یک گوشم از بالا گوشت اضافه داره و یکم بد فرمه و جلوتر از اون یکی گوشمه از سرم فاصله گرفته ایا با عمل حل میشه مشکلم؟؟

 53. محمد جواد می‌گه:

  سلام آقای دکتر سال نو مبارک
  گوش سمت راست من به طور مادرزادی کلا بسته است و ساختار گوش کامل نیست
  در واقع باید چراحی پلاستیک انجام بشه و یا عمل غضروف
  از شهرستان هم هستم.میخواستم بدونم کدوم روش هم از نظر هزینه و هم از نظر زیبایی و دوام بهتر هستش؟!
  تصویر گوشم رو هم براتون فرستادم
  http://s6.uplod.ir/i/00874/9ldezr0z57ih.jpg
  با تشکر

 54. شعیب می‌گه:

  سلام اقای دکتر هزینه ی پروتز گوش چقدر است؟
  عمر مفید پروتز چقدر است؟

 55. محمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر.من از المان برای شما مینویسم.سوالی داشتم.ایا راه های طبیعی،بجز عمل زیبایی هم وجود دارد?و در ایران هزینه عمل جراحى چقدر است حدوداً،ممنون از شما،

 56. صبا می‌گه:

  با سلام خدمت شما
  آقای دکتر من از بچگی وقتی گوشمو سوراخ کردن برای گوشواره یکی از گوشهام به دلیل کندن نخ از گوشم سوراخش خیلی بزرگه به طوری که نمیتونم گوشواره بندازم و چهره خیلی بدی پیدا کرده میخواستم بدونم امکان جراحی وجود داره .

 57. احسان می‌گه:

  سلام
  گوش کوچک قابل درمان است

 58. محمد می‌گه:

  با سلام اقای دکتربنده میخام عمل اوتوپلاستی انجام بدم میخاسم بدونم برداشتنه غضروف رو میشه برای همه ی گوش ها انجام بدین یا بستگی به گوش داره که فقط بخیه بزنید یا غضروف رو بردارین

 59. محمد می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  با این توضیحات شما اگر این عمل توسط یک متخصص با تجربه و بهترین روش انجام شود چند درصد نیاز به عمل مجدد میشود با تشکر

 60. رضا می‌گه:

  سلام دکتر
  خسته نباشید
  گوشای من هردوتاش به سمت بیرون یکم انحراف دارن و یه مقدار کمی هم بزرگ هستن
  میشه با عمل جراحی کوچیک بشن و انحرافشون از بین بره منظورم اینه که به سمت سرم بیان؟

 61. امیر می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من گوش سمت راستم اندازه و سایزش مناسبه اما گوش سمت چپم زده بیرون غضروفش و از سرم فاصله گرفته آیا میشه که این گوشم به شکل اندازه گوش راستم در بیاد .و آدرس مطبتون کجاست مرسی

 62. الیناز می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  برای انجام عمل زیبایی گوش حتما باید بیهوشی کامل صورت بگیره ؟

 63. الیناز می‌گه:

  با سلام
  جهت انجام عمل زیبایی گوش حتماً باید بیهوشی کامل صورت بگیره ؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید.

 64. مهدی حسینی می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  عمل در مطب خودتون انجام میشه؟
  بی هوشی میزنید یا بی حسی؟ در هنگام عمل ایا دردی متوجه میشیم یانه؟

 65. حامد می‌گه:

  با سلام خدمت اقای دکتر:
  من ۳ساله عمل زیبایی گوش انجام دادم ولی گوشم شبیه گوش کشتی گیراشده است ایا بالیزرگردن میشودبرجستگی های جای عمل رابرطرف کرد.باتشکر

 66. Mahsa می‌گه:

  سلام دکتر
  هزینه ی عمل گوش چقدر هستش ؟
  یا هزینش ب عمل بستگی داره

 67. ساسان می‌گه:

  با سلام خدمت دکتر محترم:
  آقای دکتر عمل برداشتن غضروف هزینه اش با عمل بخیه کردن فرق داره ؟ و دوم اینکه برای عمل برداشت غضروف با بی حسی موضعی قابل اجام است ؟ و کدوم عمل شما پیشنهاد میدهید که هم عوارض آن کم باشد هم قابل بازگشت نباشد؟
  با تشکر از سایت خوبتان.

 68. آشنا می‌گه:

  سلام جناب دکتر
  من هر دو تا گوشم بصورت مادرزادی هم اندازشون کوچک هستش هم اینکه نوک تیز هستن به اصطلاح حالت جن و پری دارن. میخواستم بدونم از طریق جراحی میشه هم اندازشون حالت طبیعی پیدا کنه و هم نوکشون حالت طبیعی پیدا کنه و دیگر حالت نوک تیز نداشته باشند ؟ تا الان هم هیچگونه جراحی روی گوشهام انجام ندادم. من تهران نیستم . اگر یک توضیح برای من بدید ممنون میشم چون از نظر حضور در جامعه خیلی تحت فشارم . از شما متشکرم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله با جراحی مشکل شما حل می گردد.

   • آشنا می‌گه:

    سلام جناب دکتر
    پیرو سوال قبلی عکسی از گوش راستم آپلود کردم که با مراجعه به لینک زیر قابل رویت هستش. هم اندازه گوش کوچک است و هم نوک تیز است. فرموده بودید که با جراحی قابل حل است. میخواستم بپرسم آیا جراحی بازسازی غضروفی انجام میدهید ؟ یعنی از دنده غضروف بر میدارید و بافت گوش را بازسازی میکنید؟ حقیقتش نمیخواهم از پروتز استفاده کنم. من از یکی از شهرهای شمالی براتون پیغام گذاشتم از پاسخگویی شما متشکرم. آدرس عکس :
    http://s6.uplod.ir/i/00880/bzbygnn32x0a.jpg

    • dr akbari می‌گه:

     سلام
     بهترین روش برای شما همان گذاشتن پروتز می باشد و برای شما من سایر روشها را توصیه نمی کنم.

     • آشنا می‌گه:

      میبخشید مجددا مزاحم میشم
      ۱٫منظور از پروتز این است که تمام گوش را بطور کامل برمیدارید و بجای آن پروتز میگذارید یا روی همین گوش فعلی چیزی اضافه میشود؟
      ۲٫عمل پروتز تحت بیهوشی کامل انجام میشود یا با بیحسی موضعی هم قابلیت انجام دارد؟
      ۳٫ دو تا گوش را میتوان در یک جلسه عمل کرد یا در دو جلسه جداگانه عمل میکنید ؟
      ۴٫قیمت پروتز حدودا چقدر است ؟
      از پاسخگویی شما متشکرم

      • dr akbari می‌گه:

       سلام
       ۱٫روی همین گوش فعلی پروتز اضافه میشود.
       ۲٫ عمل پروتز تحت بیهوشی کامل انجام میشود.
       ۳٫ دو تا گوش را میتوان در یک جلسه عمل کرد .
       ۴٫قیمت هر پروتز آمریکایی حدودا یک ملیون تومان می باشد بعلاوه هزینه جراحی و بیمارستان.

 69. حميد می‌گه:

  خسته نباشید دکتر
  بیشتر افراد یا ٨٠٪‏ افرادی که اتو پلاسی کردن ناراصی هستن و گوش هاشون به حالت قبل برگشته
  سوال بنده اینه ایا احتمالش هست گوش به حالت قبلش برگرده؟
  ایا میشه توی سن ١٩ یا ٢٠ سالگی با بیهوشی انجام داد عمل رو ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته من نمی دانم که این آمار را شما از کجا آورده اید. اما تقریبا من در این مورد بیمار نار اضی ندارم و برگشتی هم نداشته ام. روش جراحی با توجه به نوع مشکل و خواست بیمار انتخاب می گردد و این در گوشهای مختلف ممکن است کاملا متفاوت باشد. این عمل پس ۷ سالگی قابل انجام است.

 70. علیرضا می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من حدودا پنج روز پیش یکی از گوش هام طبق حادثه ای چاقو خورد داخلش احساس میکنم با بخیه ای که زدم گوشام شبیه هم نیست?نمیدونم به خاطر تازه بودن بخیه هست باد داره گوشم یا چیز دیگه ایا میشه درستش کرد خیلی فکرمو بهم ریخته

 71. مرتضی می‌گه:

  سلام
  اقای دکتر گوش های من از سرم فاصله دارند
  گوشمم خیلی نرمه،ایا با عمل درست میشه؟
  ممنون از شما

 72. طاها می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر.
  میخاستم بدونم عمل زیبایی برای کودک یک ساله هم امکانپذیره؟ ممنون میشم شماره تماسی جهت ارسال عکس بدین. متشکرم

 73. Hossein می‌گه:

  سلام چند درصد امکان داره گوش پس از عمل جراحی به حالت اولش برگرده؟

 74. مهران می‌گه:

  سلام و عرض احترام
  جناب دکتر من مشکل گوشام قسمت گوشتیشه،حس میکنم خیلی بزرگ شده و تقریبا آویزون.
  میخواستم ببینم این قسمتو چیکار میشه براش کرد.
  من از شهر دور میخوام بیام،و امکان ویزیت شدن یه روزه ندارم.
  اما اگه مرحمت بفرمایید و تو ایمیل من عکس گوشهامو بفرستم تا شما نظر بدید و هزینشو به من بگید،یک تا نهایتا دو روز جهت عمل و بقیه موارد مزاحمتون میشم.

 75. Hossein می‌گه:

  سلام میخواستم بگم امکان داره اندازه گوش رو هم کوتاه تر کرد؟

 76. رها می‌گه:

  سلام اقای دکتر من شهرستان هستم
  هر دو گوشم شبیه هم نیس ینی یکیشون خیلی بسته س یکیشون بازه
  میخواستم بپرسم ایا با عمل میشه رفعش کرد؟
  خیلی میترسم که به حالت اولش برگرده
  ۱۹سالمع تو این سن مشکلی نداره؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته این در عدم شباهت دو گوش در بسیاری از افراد سالم وجود دارد. پس از جراحی ممکن است گوشها کاملا شبیه هم نشوندولی تا حد زیاد و قابل قبولی از نظر ظاهری به هم نزدیک می گردند.

 77. Atena می‌گه:

  سلام آقاى دکتر خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
  مشکل من گوش هامه که از بچگى لاله نداشته و ظاهر زشتى داره و مجبورم میکنه که همش موهامو روى گوشم بکشم
  از هزینه هاى عمل خبر ندارم و میترسم زیاد بالا باشه آیا میشه بدون بى هوشى تو مطب جراحى کرد که باعث کاهش هزینه ها بشه؟

 78. ثمینا می‌گه:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر… من همه کامنتها رو خوندم ولی مشکلی مشابه خودم ندیدم. من به شکل وراثتی گوشهای بزرگی دارم که از لحاظ روحی آزارم میدم. از تمسخر دوستان و خانواده گرفته تا نگرانی از اینکه آیا همسر آینده م منو با این گوش میپذیره؟ یا برم پیش یک پزشک و بگه کاریش نمیشه کرد!☹ طول عمودی گوشم بلنده ۶.۵ سانت هست و عرضش از پهن ترین قسمت ۳۰۳! نرمه گوشم خیلی بلند و آویزونه حدود ۲۰۲ سانت! طوری که جای چندین سوراخ برای گوشواره داره! تو نوجوانیم تصمیم داشتم با تیغ کمی از قسمت نرمه را ببرم!!!! البته آینه ای هم هست گوشم ولی خیلی کم. بیشتر همون درازی و بزرگی اذیتم میکنه! سوالم اینه که
  ۱.آیا قابل کوتاه کردن و کوچک کردن هست؟ با توجه به اینکه بزرگی بیشتر از قسمت نرمه پایین هست؟
  ۲. با توجه به مشکل قلبی امکان بیهوش شدن ندارم با بی حسی امکانپذیره؟

 79. حميد می‌گه:

  سلام عرض میکنم جناب دکتر
  من ٣٠ سالمه و قسمت پایینى گوشم یا همون نرمه گوشم انحنا و قوس داره به سمت جلو
  خواستم بدونم ایا قابل عمل هست یا خیر
  ممنون

 80. Hossein می‌گه:

  سلام بعداز عمل زیبایی گوش عینک میشه گذاشت؟؟

 81. رها می‌گه:

  مرسی اقای دکتر:((

 82. علی می‌گه:

  سلام اقای دکتر من گوشم تقارن نداره سمت چپ پایین تر از سمت راست است عینک هم نمیتونم بزنم بخاطر این موضوع میخواستم بدونم باید چیکار کرد؟ مرسی

 83. محمد می‌گه:

  یکی از گوش های من خیلی چسبیده به سر است ، و از روبرو به شکل هلال دیده می شود ، آیا می توان گوش را برجسته کرد یا نه؟

 84. Hossein می‌گه:

  سلام بعد از عمل میشه عینک گذاشت یا مدت درمان باید سپری شه لطفا توضیح بدین

 85. فاطیما می‌گه:

  سلام آقای دکتر، پسرم ۷ ماهشه، گوشهاش از جمجمه ش فاصله داره، مخصوصا یک گوشش که موقع خواب تا میشه، آیا میتوان از الان با قالب گیری و … کاری براش کرد، میترسم تا ۷ سالگی اذیت بشه چون همین الان هم کلی بهش میخندن

 86. Abed می‌گه:

  سلام جناب دکتر
  من مادر زادی لاله های گوشام بهم چسبیده و ظاهر خوبی نداره ولی از نظر اندازه مشکلی نداره بنظرم و همچنین گوشام یه کم سفته، من پسری ۲۷ ساله و فاصله ام تا تهران ۱۲ ساعت هست جنوب کشور شهرستان مهر استان فارس زندگی میکنم، اگه لطف کنید و اجازه بدید عکسام رو از طریق ایمیل واستون بفرستم .
  از قبل تشکر لازم را دارم .

 87. امیرعلی می‌گه:

  سلام دکتر
  من‌۳۰ ساله هستم استان فارس میخام جراحی انجام بدم هم اینکه گوشام بزرگه و هم اینکه فاصله داره با سرم ی حورایی بلبلی البته زیاد فاصله نداره واگلی فک میکنم چسبیده باشه خیلی بهتر میشم. حالا میشه هم کوچک کرد و هم اینکه چسبیده؟؟؟
  آیا امکان برگشت وجود داره و میشه کاریش کرد ک ثابت بمونه چون من گوشام سفته؟؟؟؟

 88. ناشناس می‌گه:

  آقای دکتر سلام ،۲۰سالمه گوشام با جمجمه هم فاصله داره تقریبا اعتماد بنفسم ازبین رفته …عملش چجوریه،چجوری میتونم نشونتون بدم ،سریعترین وقت واسه عمل

 89. ...... می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  متاسفانه من گوشام کوچیک و بزرگ هستن و شکلشون هم باهم فرق داره من دختر هستم و از بچگی اونا رو پشت موهام قایم میکردم. میخواستم بدون چاره ای داره ؟
  یه گوشم کاملا شبیه گوشایه عادیه و یکی دیگه هم کوچیک تره هم شکلش فرق داره (انگار که جمع شده)
  با تشکر

 90. ...... می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  متاسفانه مشکل من با بقیه فرق داره
  یکی از گوش هام مثل گوش های عادیه و اون یکی گوشم کوچیک تره و ظاهرش هم متفاوته انگار که جمع شده تقریبا مثل گوش های شکسته
  من دختر هستم و از بچگی گوشام رو پشت موهام قایم میکردم میخواستم بدونم چاره ای داره؟

 91. نوشین می‌گه:

  سلام میخواستم بدونم تا چه سنی میشه این عمل را انجام داد

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   از ۷ سالگی می توان عمل جراحی گوش را انجام داد ولی محدودیت سنی دیگری وجود ندارد (مثلا از نظر حداکثر سن برای جراحی).

 92. ایدین می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  گوش های من کمی بزرگ ترن میتوانم بدون درد این هارا کوچک کنم

 93. محمد می‌گه:

  سلام.من ی سال و نیم هست ک گوشامو عمل کردم .یکی از گوشام عمل فوق العاده ای داش اصلا نه درد میکرد ن برگشت ب حالت قبلی ولی متاسفانه اون یکی گوشم از روز اول ک عمل کردم مدام درد میکرد و الانم در حد دو سه سانت برگشت به حالت قبلی آیا بدون عمل اون چن سانت میشه با هدبند برطرف کرد؟؟؟؟ممنون میشم جوابمو بدین

 94. Hossein می‌گه:

  سلام اقای دکتر ببخشید مزاحمتون میشم میخواستم بدونم بعد از عمل جراحی زیبایی گوش امکان داره گوش ورم کنه؟ وچه مدت باید سپری بشه تا خوب خوب شه؟

 95. Faezeh می‌گه:

  سلام جناب دکتر من یک پسر ۴ ماهه دارم که گوشاش زیر سرش تا میشه.و من فکر میکنم گوشاش یه خرده از سرش فاصله پیدا کرده.میشه کمکم کنید چه کار میتونم بکنم؟؟؟ باید جراحی بشه؟؟

 96. علی می‌گه:

  با سلام ، یکی از گوش های من ، بعد از عمل به شکل گوشی تلفن شده است یعنی وسط آن به سر کاملا چسبیده است و بالا و پایین گوش حالت بیرون زدگی دارد، ایا می توان با استفاده از غضروف خود گوش ، کمی وسط گوش را برجسته کرد، به عبارت دیگر آیا امکان برجسته کردن گوش وجود دارد؟

 97. احسان می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بگم گوشای من از سر یا همون جمجه اصلا فاصله نداره ولی خیلی گوشام بزرگه از بغل ک نگاه ک میکنیم کاملا ب چشم میاد میخواستم بدونم میشه کوچیکش کرد؟

 98. شروین می‌گه:

  در اثر نزدیک کردن بیش از حد لاله گوش به سر قمست conch گوش که در حالت عادی تو رفتگی دارد بعد از عمل بیرون زده است و ظاهر زشتی به گوشم داده ، آیا می توان عمل ترمیمی کرد؟

 99. محمد جواد می‌گه:

  سلام جناب دکتر وقت بخیر.میخواستم بدونم با توجه به اینکه من از شهرستان میخوام بیام امکانش هست تمام کارهای ویزیت و آزمایشات و عمل و … سریعا و مثلا در طول یه هفته انجام بشه که مجبور نشم تو رفت و آمد زیاد باشم؟!

 100. امیر می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من شهرستان هستم یه نوبت میخوام که حضور پیدا کنم برای ویزیت و عمل کردن با تشکر

 101. حسين می‌گه:

  با سلام و احترام
  پسر ۱۰ساله من هنگام بازی دچار سانحه شده و گوش سمت چپ دقیقا چایی که دسته عینک قرار میگیره رو بخیه زدن. ولی متاسفانه جای بخیه گوشت اضافه آورده و ظاهر خوبی نداره. ممکنه راهنمایی بفرمایید؟

 102. علی می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید مزاحمتون شدم که بپرسم کمترین زمان برای جراحی و باز کردن بانداژ جراحی چه قدر است ؟ ایا بهتر نیست این عمل در فصل سرما انجام بشه تا از کلاه و این چیزها جهت پوشش استفاده بشه ؟ برای اینه تو اداره و محل کار مشخص نباشه……لطفا” نظر مصلحتی تون رو بفرمایید؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   پانسمانها حداقل سه روز تا یک هفته باید بماند. و تا دو هفته در طول روز و تا ۶ هفته هنگام خواب باید از هد بند یا و یا پوششی که گوشها را نگه دارند استفاده گردد. در مورد زمان عمل شما بسته به شرایط جسمی و کاری می توانید تصمیم بگیرید.

 103. رضا می‌گه:

  با سلام اقای دکتر من چند روز گوشمو عمل زیبایی کردم خفاشی بوده قبل عمل انتظار داشتم نوک گوشام با کمی وسطش به جمجمه نزدیک تر بشه ولی بعد عمل با شرایطی سرم داشت باد کرده بود با پشت گوشام خیلی انگار دکتر نزدیک کرده به جمجمه و بالا کشیده گوشو بخیه زده
  سوالم اینجاست ایا بعد مدتی گوش کمی جلو تر میاد حالت طبیعی بگیره؟از قسمت بالا یکم خودشو ول میکنه گوش به سمت پایین؟

 104. سعید می‌گه:

  سلام دکتر
  من یه بار گوشمو عمل کردم اما الان زیاد تغییری نکرده دوباره راهی هست که عمل بشه یا اینکه بره پشت؟

 105. سجاد می‌گه:

  سلام آقای دکتر من گوشم از جمجه فاصله و بزرگ هم هست امکان هر دوعمل نزدیکی به جمجه و کاهش اندازه هست؟چند وقت باید پانسمان باشد واستراحت کنم؟؟؟

 106. مهرناز می‌گه:

  سلام آقای دکتر من گوشام مادر زادی بلبلی هست و خیلی اذییت میشم میخام عمل جراحی انجام بدم تا نرمال بشه ولی میترسم که دوباره به همین شکل اولش برگرده ..درچه صورتی امکان داره به شکل اولش برگرده و چیکار کنیم که دوباره بلبلی نشه

 107. امین می‌گه:

  سلام اقای دکتر خست نباشید
  من گوش هام مشکل بلبلی نداره و کاملا به سرم چسبیده است
  ولی مشکل پهن بودن و بزرگی از نظر طول و عرض رو داره که خیلی واضح هستن
  میخاستم ببینم ایا راه یه درمان هست که کاملا گوشام عادی بشه ؟؟ و هزینه اش چقدر میشه ؟؟
  ممنون از شما

 108. saman می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  عکس گوشهام رو واستون آپلود کردم
  میخواستم بدونم این گوشها قابل اصلا هستن یا خیر؟و آیا نیاز به پروتز دارن؟
  توضیح بدین ممنون میشم
  http://uupload.ir/files/sh9_1.jpg
  http://uupload.ir/files/2dqp_2.jpg

 109. saman می‌گه:

  آقای دکتر ی عکس از توی سایت خودتون آپلود کردم که شبیه گوش منه تقریبا.این چطور به این شکل درومده بعد از عمل؟
  http://uupload.ir/files/z436_photo_2016-11-19_17-58-17-800×480.jpg

 110. روزبه می‌گه:

  سلام
  گوش برادر من در یک درگیری آسیب دیده و قسمت بالایی گوش کنده شده و متاسفانه پیدا نشده, این مشکل رو میشه حل کرد؟ یعنی عمل ترمیمی انجام بگیره و اون قسمت را با پروتز, غضروف یا مورد دیگه ای ترمیم کرد؟
  سپاس

 111. روزيه می‌گه:

  باعرض سلام و خسته نباشی ب دکتر سوال داشتم
  ایا میشه گوش برجسته رو به اندازه دلخواه واندازه های مختلف عمل کرد؟؟
  باتشکر

 112. محدثه می‌گه:

  سلام وقت بخیر برای عمل گوش غضروفی گفتن از غضروف دنده ها استفاده میکنن و چند مرحله هست . میشه یه توضیح راجع بهش بدید . برای دختر ۵ تا ۶ ساله

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این روش از غضروف دندن برای بازسازی نقص مادرزادی گوش خارجی استفاده می گردد. روشی پر زحمت و کم نتیجه است. استفاده از پروتز های آمریکایی که اخیرا ردر بازار موجود است معمولا نتایج بسیار بهتری دارد.

 113. محمد جواد می‌گه:

  سلام جناب دکتر
  من چند روز پیش رفتم مشهد دانشکده دندانپزشکی که مخصوص ساخت پروتز بود اونا گفتن دو نوع پروتز میسازیم یکی چسبی که باید هر روز چسبشو عوض کنی که اصلا جالب نیست و یکی هم روش ایمپلنت که اول داخل گوش ایمپلنت میزارن بعد از سه ماه که جوش خورد پروتز رو میزارن که حالت گذاشتنی برداشتنیه و البته هزینشم ۷-۸ تومنه و من خوشم نیومد.
  میخوام بدونم شما روش نصب پروتز دائم رو دارید که برای همیشه ثابت باشه و نیاز به برداشتن نباشه؟!

 114. خلیل می‌گه:

  جناب دکتر سلام
  گوشهای پسر من بزرگ و آینه اتوبوسی است
  او ۴ ساله است بهترین سن جهت عمل زیبایی چه سنی است بی هوشی میخواهد یا نه
  من خودم هم این مشکل رو دارم ۴۲ ساله هستم
  بعد عمل چند روز پانسمان میخواهد

 115. Sima می‌گه:

  سلام جناب دکتر من لاله گوشم خیلی بزرگه طوری که خجالت میکشم کسی گوشم رو ببینه میشه بگید کوچیک میشه یانه ۲۰ سالمه همینطوربعد عمل کوچیک میمونه ؟؟

 116. سمیه می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  ببخشیدمن دخترم به طورمادرزادی گوش راستش فقط لاله گوش تشکیل شده الان یک سال ونیمش هست تست ای بی آر گرفتیم بایه تست دیگه که اسمش خاطرم نیست برای شنوایی که خداروشکرمشکل نداشت همکاران تون گفتن بایدپروتزبشه خواستم راهنمایی بفرماییدحتماباید۶سالش بشه عمل کنیم زودترنمیشه این عمل انجام دادوبااین عمل ظاهردوگوش یکسان میشه تاآخرنیازبه عمل دیگه اینداره؟نمیشه عمل پیوندکردوپروتزنکرد؟عذرخواهی میکنم طولانی شد.

 117. سمیه می‌گه:

  عذرخواهی میکنم آقای دکترانقدسوال میپرسم بدلیل اینکه استرس دارم ومادرهستم امیدوارم پوزش بنده روبپذیرید.
  یک سوال دیگه داشتم واون این هست که آیانیازداره تا۶سالگی که عمل پروتزصورت میگیره به پزشک متخصص برای دیدن گوش دخترم مراجعه کنیم یاخیر.
  آیاروشی وجودداره که فعلاگوشش روپوشش بده تا۶سالگی بازم عذرخواهی میکنم گفتم شایدروش نوینی وجودداشته باشه ومابی اطلاع باشیم.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   قطعاً ایشان باید در طول این مدت زیر نظر پزشکان باشند.
   در حال حاضر ممکن است بتوانید از پروتز های که از خارج به گوش می چسبند استفاده بفرمایید۰

 118. Karim می‌گه:

  سلام آقای دکتر.من پسرم چهار سال و نیمشه،گوشاش از جمجمه فاصله داره،در واقع گربه ای شده،آیا الان میشه عملش کرد؟ضمنا از غضروفش می برن ؟چکار کنیم بعدش دوباره برنگرده؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما باید تا ۷ سالگی صبر کنید تا رشد گوش کامل گردد. بعد جراحی قابل انجام است.

   • شیرزاد می‌گه:

    سلام آقای دکتر.سوالم این بود که آیا میتوان فقط قسمت بالای گوش که از سر یکم فاصله داره یکم تیز دیده میشه رو به سر بخیه کرد آیا امکانش هس و بعد عمل جای بخیه ها دیده نشه ؟راهنمایی کنین ممنون میشم

 119. سحر می‌گه:

  با سلام و وقت بخیر می خواستم بدونم برای گوش کوچک به جز پروتز راه دیگه ای نداره چون پروتز ی چیز مصنوعیه و ادمو اذیت می کنه ؟.

 120. یاسین می‌گه:

  سلام
  به خاطر گوشهای بزرگم خیلی در بچگی توسط یه عده ادم بی شعور خیلی تحقیر و مسخره شدم . کاش ان زمان از این جور عملها بود و پ.ل برای جراحی داشتم
  اما گذشتها گذشته ……………………… ممنون که به سوالات جواب میدهید

 121. سمیه می‌گه:

  سلام
  تشکرآقای دکتربابت پاسخگویی تون ببخشیداین پروتزهایی که فرمودیدازخارج به گوش میچسبه برای پوشش دادن گوش که برای دخترم پرسیدم تا۶سالگی که بشه اتوپلاستی انجام دادبه چه صورت هست آیانیازبه عمل جراحی داره وآیابچه میتونه بادست دربیاره وازکجابایدتهیه کردوهزینه ش چقدمیشه دخترم۱سال ونیمش هست.
  لطف میکنیدراهنمایی کنید.

 122. احسان می‌گه:

  سلام دکتر .من گوش هام یخورده رو به بیرون هستن.میخواستم بدونم هنگام نزدیک کردن به سر آیا می شود سایز آن را هم کوچک کرد؟؟؟
  با تشکر

 123. رضا می‌گه:

  سلام
  من گوشام نسبت به صورتم کوچک است میخواستم بپرسم امکان بزرگ شدنش هست

 124. اشکان می‌گه:

  سلام، آقای دکتر من گوشام یه کم ب سمت بیرونن آیا امکانش هست ک به سرم نزدیکتر بشن؟و بعد از عمل دوباره به حالت اول برنمیگردن؟

 125. آیدا می‌گه:

  سلام
  مشکل گوشهای من اینکه هم اندازه نیستند یکی خیلی کوچیک و یکیش خیلی بزرگ هستش گوشی که بزرگتر هستش به علت اینکه از سر جدا بوده در سن ۵ سالگی جراحی شده و به سر دوخته شده ولی اندازه گوش ها جراحی نشده
  آیا برای یکسان کردن گوش های من میشه کاری کرد ؟
  ممنون

 126. امیر می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  من ۳ هفته قبل بدلیل انحراف بینی به متخصص گوش و حلق و بینی در شهرستان مراجعه و حسب نظر ایشان حاضر به عمل جراحی شدم. گوش هام نیز که کمی برجسته بود بدلیل حساسیتم و بصورت اتفاقی قبل از عمل نیز تصمیم به جراحی گرفتم و بدلیل اطمینانم به دکترم راجع به نوع و مدل و حتی نوع عمل گوشم با ایشان صحبت نکردم.
  اما متاسفانه بعد از ۱۰ روز ضمن اینکه گوشام به حالت قبل برگشتن، سر یکی از گوشام به سمت خارج کج شده و پشت گوش هام نیز جای برآمدگی دیده می شود.که بشدت ناراحت و پشیمانم کرده.
  با توجه به اینکه دکتر مذکور فقط در صدد توجیه بوده و اطمینانم نیز از ایشان سلب شده فلذا بمنظور آمادگی جهت مراجعه به شما خواهشمندم راهنمایی بفرمایید با توجه به بخیه های داخل گوش عمل ترمیمی رو به چه نحوی انجام میدید
  ثانیا هزینه عمل رو هم اگر بصورت تقریبی بفرمایید که در موردش تصمیم بگیرم. ممنون میشم

 127. ارش می‌گه:

  با عرض سلام .دکتر میخواستم بدونم عمل گوش واسه یک فوتبالیست مشکل ساز هست یا نه؟

 128. Sobhan می‌گه:

  سلام دکتر.عرضم به خدمته مبارکتون من یک تصادف کردم حدود یک سال پیش و یک سومه گوشه راستم قطع شد پیوندش زدم.ولی متاسفانه نکرز شد الان میخوام نسبت به زیبایی گوشم اقدام کنم لطفا راهنماییم کنین

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله جراحی برای شما امکان پذیر است. اما در مورد نحوه و جزئیات آن ابتدا باید ویزیت و معاینه شوید تا روش مناسب برای حل مشکل شما تعیین گردد.

 129. علی می‌گه:

  سلام آقای دکتر من حدودا ۱ساله پیش اتوپلاستی انجام دادم ولی اصلا راضی نسیتم باهم متقارن اصلا نیستن.آیا امکانش هست که بخیه هارو باز کنید و گوشو به حالت اولش برگردونید

 130. داود می‌گه:

  با سلام و احترام جناب دکتر
  گوشهای من بزرگ و همچنین از سر فاصله دارد . یکی از گوشها هم قسمتی در تصادف کنده شده . تصویر رو ضمیمه کردم که مشاهده بفرمائید . آیا امکان اصلاح هست ؟
  http://uupload.ir/files/idnb_photo_2017-11-22_13-25-30.jpg

 131. جان آغا صمدی می‌گه:

  میخواهم عمل انجام بدم منو راهنمای کنید.لطفا

 132. حسین می‌گه:

  سلام اقای دکتر من گوشام،از جمجمه،فاصله،دارند.میخواستم بدونم با عمل،درست،میشه? دوباره به،حالت اول بر نمیگرده? خیلیم جدیم برای عمل منتهی نمیخوام دوباره مثل سابق شه
  ممنون

 133. Me می‌گه:

  سلام آقای دکتر نوزاد ٧٠ روزه ای دارم که گوش راستش از گوش چپش کمی بزرگتره علت چی هست و آیا قابل جراحی هست چون می خوام هر چه زودتر جراحی بشه و عمل بدون بیهوشی هست یا نه ؟

 134. امير علي می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید مشکل گوش های من کمی بزرگ بودن لاله گوش هستش که از جلو ظاهر خوبی نداره
  امکان جراحی وجود داره؟! میترسم جای بخیه معلوم باشه
  هزینه حدودا چقدر است؟!

 135. مریم می‌گه:

  سلام خسته نباشید عمل در مطب هم انجام میدید؟

 136. سجاد می‌گه:

  سلام احتمال برگشت گوش ب حالت اولیه چند درصد امکان داره؟؟؟و جای بخیه ها ؟؟؟؟؟؟منظورم در کل اینه بعد از عمل ادم احساس پیشمانی نکنه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   احتمال برگشت در صورت انجام دستورات بعد از عمل ناچیز است و بخیه ها اغلب در پشت گوش قرار می گیرند و اثری از آنها دیده نمی شود.

 137. آتوسا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۱۱ روزه گوشامو پیش پزشک دیگری عمل کردم ولی یه گوشم باریک شده ,میشه درستش کرد?

 138. میلاد می‌گه:

  سلام من قبلا کشتیگیر بودم دو تا گوشم شکسته امکان جراحی و برگشت به حالت اولیه هست؟الان دوسالی از شکستگی مگزره

 139. میلاد می‌گه:

  سلام میخواستم بدونم عمل اتوپلاستی جراح فک وصورت انجام میده یا باید بریم پیش جراح گوش و حلق و بینی.

 140. المان می‌گه:

  حالت قرینگی چقدر وجود داره بعد عمل؟؟؟ من خیلی از سایت ها نظرات رو خوندم اغلب کسایی ک عمل کردن ناراضی بودن ک قرینگی وجود نداره یا باز برمیگرده…..برا همین تقریبا ی ماهه نمیتونم درست تصمیم بگیرم از ی طرف نظرات میگن عمل نکنین پشیمون میشین بعدش از ی طرف نمیشه تحمل کرد

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   تقارن گوشها حتی در گوشهای عمل نشده و طبیعی ۱۰۰٪ نمی باشد. در هر صورت در عمل های ما تا حد بسیار خوب و قابل قبولی تقارن وجود دارد.

 141. یزدان می‌گه:

  سلام جناب دکتر .همسرم طی یک عمل جراحی ۱۵ سال پیش حدودا ( که گوشش ناهنجاری مادرزادی داشت) ازدست داده .آیا میتوان پروتز کرد .ایشان ۴۷ ساله هستند

 142. سعید بهاری می‌گه:

  سلام اقای دکتر قسمت لاله گوش من بزرگ است و نیاز به عقب بردن و نزدیک کردن به سر ندارد ایا عمل کوچک کردن لاله گوش امکان پزیر است با سپاس

 143. سعید می‌گه:

  باعرض خسته نباشید خدمت دکتر محترم ببخشید یه سوال داشتم برای عمل جراحی اتوپلاسی به دو روش می باشد اول اینکه به وسیله بخیه گوش را به جمجمه نزدیک میکنند و دوم اینکه با برداشتن قضروف گوش را به جمجمه نزدیک میکنند سوال اینجانب این است آیا روش برداشت قضروف بهتر است و اصلا ۱ درصد هم امکان برگشت نداره و طبیعی تر هست ، یا اینکه عمل به وسیله بخیه انجام شود. شما کدوم روش را پیشنهاد میدید.

  با تشکر از زحمات فراوان شما

 144. جان آغا صمدی می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  ایا شما در روزهای تعطیلی سال جدید هم کار میکنید چون من میخوام بیام گوش هامو در این فرصت عمل کنم
  با تشکر

 145. bhnm می‌گه:

  سلام ، من یه هفتس که عمل اتوپلاستی انجام دادم ولی خیلی بد فرم شده و به نظرم بدتر از قبل شده و خیلی چسبیده شده به نظر شما کاری میشه انجام داد ؟
  و سوال دگ این که ایا میشه نرمه گوش رو ورداش ینی کوچک کرد ؟

 146. مهرنا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  من گوشهایم را ۱۲ سال پیش برای بار اول جراحی کردم به علت پهن بودن (بلبلی) و ۳ سال پس از آن مجدد همان پزشک گوشهایم را برای بار دوم جراحی کرد به علت نداشتن فرم طبیعی. الان بعد از این مدت زمان طولانی از پشت گوشهایم ضایعه هایی به شکل سیم سیاه زده بیرون که باعث درد شدیدی میشه و چین های داخل گوشم زیاد شده. طوری که باید با یک چیز تیز بین چین ها را تمیز کنم. پس از مراجعه مجدد به دکتر ایشون فرمودن که نخ های بخیه غضروف شما باید کشیده بشه و سیم های سیاه همان نخ بخیه است و این علت دردبه خاطر وجود نخ های بخیه است و اینکه بهتر است به چین های داخل گوش دست نزنید بخاطر اینکه گوشت اضافه میاره.
  سوال بنده این است که آیا این حالات و پاسخ ها طبیعی است و اینکه امکان عمل مجدد وجود دارد؟

 147. مهتاب می‌گه:

  سلام
  من چهارسال پیش عمل زیبایی گوش انجام دادم از روبه رو خوبه ولی از بغل کاملا مشخصه که گوش هام عمل شده و حالت طبیعی نداره وبرجستگی داخل که از برداشتن غضروفه مشخصه این منو خیلی آزار میده بااینکه از حالت بلبلی خارج شده اما کاملا مشخصه که عمل شده یا راهی وجود داره برای بهتر شدن؟؟؟

 148. aghata می‌گه:

  با سلام؛
  تشکر از حوصله ای که در خواندن و پاسخ دارید
  نزدیک ۵۰ سال سن دارم بیش از۲۰ سال قبل به خاطر زوایه زیاد گوش ها از جمجمه ام جراحی اتوپلاستی و بنا به توصیه پزشکم همزمان پره های بینی ام نیز کمی با جراحی جمع شد البته چون از زاویه گوش ها راضی نبودم مجدد جراحی اتو پلاستی انجام دادم و از زوایه ها راضی هستم اما سوالم:
  ۱- طول گوش ۸ و عرض آن حدود ۵ سانتیمتر است و به نظرم بزرگ است این بزرگی در تمامی شکل بیرونی گوش از جمله : حلزونی، ساقه های بالا و پایین و چین آنتی هلیکس وجود دارد آیا کوچک شدن کل گوش امکانپذیر است؟
  ۲-یکی از پره های بینی ام پس از جراحی از محل اتصال به صورت یک شیار باز مانده که حالت خارش داره آیا امکان اصلاح آن هست؟
  ۳-وزوز گوش ( تینیتوس) مربوط به جراحی ها فوق است؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   امکان کوچک کردن گوش شما و اصلاح بینی شما وجود دارد. مشکل تینیتوس مرتبط به عملهای فوق نمی باشد، عمدتا بعلت ضعف عصب شنوایی می باشد.

 149. منصور می‌گه:

  سلام خسته نباشید من حدود ۷ سال پیش جراحی گوش انجام دادم گوش ها به سرم نزدیک شده ولی ظاهر خوبی نداره و باعث شده همیشه با موهای بلندتر که روی گوش قرار بگیرد ظاهر بشم امکان جراحی مجدد وجود داره؟ باید اصلاح بشه گوش ها ممنون

 150. هادی می‌گه:

  سلام ببخشید آقای دکتر گوشام با جمجمه م فاصله داره و یکمیم بزرگه راه حل وجود داره؟

 151. علی می‌گه:

  سلام جناب دکتر من گوشام ناقص هستند و نوک تیز آن ها رو به بیرون هستند من میخواستم ازتون سوال کنم ایا با جراحی امکان پذیره هست

 152. محمد می‌گه:

  با سلام به جناب دکتر محمد علی اکبری
  اقای دکتر من گوشهام برجسته هستش.باهمین وضعیت کشتی هم کارمیکنم.یکی ازگوشهام توباشگاضربه خورد و اب جمع کرد گوشموبستم تایه هفته نتیجه نزدیکترشدنش به سرم بود.راضیم ازوضعیتش…
  اماگوش دیگم بااینکه وضعیت ظاهری مناسب داردوحالت گلکلمی ندارد(حالت برجستگی را دارد) به پزشک مراجعه کردم و ۲ بارعمل اتوپلاستی انجام دادم نتیجه صفرو دقیقامثل اول شده.
  پزشک من میگه بااینکه وضعیت معمولی داره ولی به علت ضربات درکشتی غضروفی داخلش نیست و بافت جمع شده و برای بافت هم کاری نمیشه انجام بدیم
  ایا این ضعف پزشکی که من بهش مراجعه کردمه؟یا کلا نمیشه؟

 153. فدایی می‌گه:

  سلام
  آقای دکتر گوش های من دو ناش در ورزش کشتی شکسته به اصطلاح گل کلمی شده امکان عمل و بر گشت وجود دارد

 154. مهدی می‌گه:

  سلام جناب اقای دکتر عرض ادب و احترام اقای دکتر بنده گوشام بزرگ وبا فاصله از سرم قرار دا رند میخواستم بدونم قابل درمان هست یا نه چون سوالات متداول دوستان رو که میخوندم همشون ازبابت برگشت پذیری به حالت قبل ابراز نگرانی کردن ایا روشی هست که دایمی باشد وابنکه اقای دکتر بنده قسمت تحتانی صورتم یعنی چانه و فک پایینم نسبت یه قسمت بالای صورتم کوچک است میخواستم بدونم امکان جلو کشیدن فکم هست اگه این جراحی رو انجام بدم به استخوان فکم چیزی اضافه میکنید؟وایا این جراحی زیبایی فک در مقابل ضربه وصدمانت مقاوم هست ؟ویا مقاومت خود رو از دست میده ؟بی نهایت سپاس گذارم از مرحمت عالی

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای گوش شما می توان از جراحی با روش دایمی استفاده نمود. با استفاده از جراحی فک مشکل فک شما قابل رفع است و از استحکام آن کم نمی شود.

 155. وحید می‌گه:

  سلام
  اقای دکتر وقت بخیر
  سن من ۳۰ ساله
  میخواستم بدونم میشه عمل بینی و گوش رو باهم در یک زمان انجام داد ؟
  اگه نمیشه به چه فاصله ای از هم این دو عمل رو انجام بدم
  اول بینی عمل شه یا گوش
  در ضمن گوش من از سرم فاصله داره . یکمم حس میکنم سفته گوشام
  میخوام بدونم بعد عمل مثل قبلش ممکنه بشه یا ن
  در مورد هزینه هم حدود قیمت رو اگه بگین با توجه ب شرایطم ممنون میشم

 156. قاسم می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  گوش های من کمی بیرون زده است. می خواستم بدونم آیا این امکان وجود داره بدون پانسمان عمل جراحی زیبایی گوش همزمان با جراحی بینی صورت بگیرد؟ چون تمایل ندارم دیگران متوجه شوند گوش هایم را جراحی کرده ام.
  با تشکر

 157. مسعود می‌گه:

  سلام اقای دکتر من گوش هام از سرم فاصله داره و قسمت نرمه گوشم یه مقدار رو به جلو هستش میخواستم ببینم که با جراحی امکان اصلاحش وجود داره؟و اینکه ایا ممکنه گوش ها بعد از مدتی به حالت اول برگردن؟؟؟

 158. Alireza می‌گه:

  باسلام آقای دکتراکبری من میخواهم عمل زیبایی گوس انجام دهم می خواستم بدونم من این عمل رو انجام بدم وگوش را کوچک کنم تا آخرعمر گوشها کوچک می ماند .

 159. سارا می‌گه:

  سلام خسته نباشید . برای نرمه گوش هم امکان جراحی هست؟نرمه یه گوش دختر ۳ماهه ام با گوش دیگه ش فرق داره و به پوست چسبیده نیست . انگار رشد نکرده و به پوست نچسبیده .تا حالا همچین چیزی ندیدم .امکان جراحی برا همچین موردی وجود داره؟

 160. حسن می‌گه:

  سلام . گوش چپ من از ابتدا فرم جمع شده داشته . آیا با جراحی میشه گوش رو به حالت اولش برگردوند،؟

 161. سعید می‌گه:

  سلام اقای دکتر من هم میخام این عمل رو انجام بدم .فقط یک سوال .بعد از عمل مسافرت با خودرو که اشکالی پیش نمیاره؟

 162. علی حسین وند می‌گه:

  ببخشید من ۱۶ سالمه میتونم عمل کنم… اگ میشه لطفا ی ادرس یکی از دکترا تو دزفول میخوام

 163. کامران می‌گه:

  سلام من وقتی میخوابم گوشهایم خم میشه یکم چون بیرون زدگی داره ایا با عمل جراحی امکان حل این مشکل وجود داره?
  و هزینه تقریبی این عمل ها چند هست؟

 164. محمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید. چه مدت بعد از عمل گوش لازمه تا بخیه ها جذب بشه؟ تا چ مدتی من روی گوشی که عمل شده نمیتونم بخوابم؟ با تشکر فراوان

 165. امید خدری می‌گه:

  سلام دکتر دوتا گوش رو یه روز عمل می کنین؟؟

 166. ساسان می‌گه:

  ءمن حدود ۲ سال پیش نزد دکتر اکبری عزیز عمل زیبایی روی هر دو گوشهام انجام دادم و تا به امروز به حالت قبل برنگشته و همه چی خوب بوده.
  برای اینکه مستند به شما ثابت کنم، با اجازه دکتر اکبری عزیز حاضرم مستقیم و بدون واسطه به هر کسی که میخواد بدونه گوشهام رو رویت بدم.
  این هم شماره من:
  ۰۹۱۲۳۵۷۰۶۴۲
  با سپاس و با تشکر مجدد از دکتر اکبری عزیز و همکارانشون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *