جراحی و ترمیم لب شکری (لب شکافته) و کام شکافته

جراحی و ترمیم لب شکری (لب شکافته) و کام شکافته

جراحی و ترمیم لب شکری

شکاف لب (لب شکری) و شکاف کام، دو مورد از شایع‌ترین اختلالات مادرزادی در کودکان است. تشکیل ناقص لب بالایی (شکاف لب) و یا سقف دهان (شکاف کام) ممکن است به تنهایی یا به صورت توأم با هم در یک نوزاد اتفاق بیفتد. شرایط این عارضه از نظر شدت و وسعت آن در بیماران مختلف می‌تواند بسیار متفاوت باشد و ممکن است یک یا هر دو طرف صورت را درگیر نماید.

ما به خوبی درک می‌کنیم که هنگامی که کودک شما با یک نقص مادرزادی متولد می‌شود، تحمل آن برای شما و خانواده شما می‌تواند بسیار سخت و دردناک باشد و در آن صورت شما دوست دارید هر کاری که از دستتان برمی‌آید انجام دهید تا به رفع مشکل نوزاد خود کمکی کرده باشید. در جراحی لب شکری توسط دکتر اکبری، کودک شما از مجموعه‌ای از خدمات درمانی هماهنگ‌شده و اقدامات جامع مراقبتی در بالاترین سطح خود توسط تیم جراحان متخصص ما بهره‌مند خواهد شد. ما معتقدیم که والدین هر کودک، بخش جدایی‌ناپذیری از روند درمان او را تشکیل می‌دهند. دکتر اکبری و اعضای تیم تخصصی او در هر مرحله از روند درمان کودک شما در کنارتان خواهند بود تا اطمینان حاصل کنند که شما با هر اقدام درمانی که انجام می‌گیرد، به طور کامل آشنایی پیدا کرده‌اید.

علت‌ها و دلایل


شکاف یا جدا شدن لب بالایی و یا سقف دهان، عارضه‌ای است که در مراحل اولیه تشکیل و رشد کودک در مرحله جنینی اتفاق می‌افتد. در زمان رشد و نمو اولیه جنین ممکن است بعضی از اجزای لب بالایی و سقف دهان او نتواند به شکل مناسبی تشکیل شود که منجر به بروز عارضه مادرزادی به صورت شکاف لب یا شکاف کام خواهد شد. عمل ترمیم لب شکری و شکاف کام یک نوع عمل جراحی است که برای تصحیح شکل ناقص و غیر طبیعی لب و کام نوزاد انجام می‌گیرد و هدف آن هم بازیابی عملکرد این اعضاء و هم اصلاح وضعیت ظاهری آنها به منظور رفع مشکلات زیبایی می‌باشد.

اغلب موارد شکاف لب و کام را می‌توان با استفاده از فنون پیشرفته و تخصصی جراحی پلاستیک درمان نمود و توانایی غذا خوردن، صحبت کردن، شنیدن و نفس کشیدن طبیعی را به کودک باز گرداند و داشتن ظاهر و عملکرد طبیعی‌تر این اجزاء در نوزاد را امکانپذیر نمود.

عمل جراحی ترمیم شکاف لب و کام توسط دکتر اکبری


آماده شدن برای عمل جراحی

دکتر اکبری قبل از انجام عمل جراحی شکاف کام مسائل زیر را همراه با شما مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد:

 • ملاحظات قبل از عمل، آزمایش‌های تشخیصی و داروهای مورد نیاز قبل از جراحی
 • آموزش اقدامات لازم در روز عمل جراحی و داروهای مورد نیاز برای آن زمان
 • اطلاعات خاصی در رابطه با نوع بیهوشی مورد استفاده در زمان جراحی
 • مراقبت‌های بعد از عمل و اقداماتی که در آن زمان باید رعایت کنید.

علاوه بر موارد فوق، دکتر اکبری در مورد محل انجام عمل جراحی بر روی کودک شما نیز صحبت خواهد کرد. عمل ترمیم لب شکری معمولاً در یک بیمارستان مجهز انجام می‌گیرد.

در برخی از موارد ممکن است یک وسیله داخل دهانی به نام مسدود کننده یا آبتوراتور برای کودک شما در نظر گرفته شود که باید قبل از انجام عمل جراحی شکاف لب و کام، آن را در دهان کودک بگذارید. این وسیله می‌تواند به تغذیه کودک شما و حفظ انحنای لب او تا قبل از ترمیم آن، کمک زیادی بکند.

مراحل عمل جراحی ترمیم شکاف لب و کام

مرحله ۱ – بیهوشی

در این مرحله، داروهایی به کودک شما داده می‌شود تا در زمان عمل جراحی بتواند راحت باشد. در این مرحله ممکن است از مواد بی‌حسی تزریقی داخل وریدی و یا از بیهوشی عمومی استفاده شود. دکتر اکبری بهترین روش بیهوشی برای کودک شما را تعیین خواهد کرد.

مرحله ۲ – برش

هدف از انجام جراحی لب شکری آن است که قسمت شکاف خورده لب بالایی کودک بسته شود و عملکرد، ساختار و وضعیت ظاهری لب بالایی اصلاح شود. برای این منظور، بریدگی‌هایی در اطراف شکاف لب ایجاد می‌شود و بافت‌های اطراف این بریدگی‌ها کشیده شده و با استفاده از بخیه بسته می‌شوند تا به این ترتیب، شکاف لب نیز بسته شود.

126 جراحی و ترمیم لب شکری (لب شکافته) و کام شکافته

برای ترمیم شکاف کام لازم است وضعیت بافت‌ها و عضلات ناحیه سقف دهان با دقت خاصی اصلاح شود تا شکاف کام بسته شده و ساختار سقف دهان کودک شکل بگیرد. برای این منظور، بریدگی‌هایی در دو طرف شکاف کام ایجاد می‌شود و سپس با استفاده از روش‌های تخصصی فلپ، این عضلات و بافت‌های نرم و سخت دهان نوزاد در وضعیت جدیدی قرار داده می‌شود، سپس ناحیه ترمیم شده به وسیله بخیه بسته می‌شود. بخیه‌ها معمولاً در قسمت میانی سقف دهان نوزاد زده می‌شود تا طول سقف دهان به اندازه کافی باشد و نوزاد بتواند در ادامه مراحل رشد خود، تغذیه طبیعی داشته باشد و قدرت تکلم او نیز به شکل مناسبی توسعه پیدا کند.

134 جراحی و ترمیم لب شکری (لب شکافته) و کام شکافته

مرحله ۳ – بستن بریدگی‌ها

بریدگی‌های اطراف شکاف لب و کام را می‌توان با استفاده از بخیه‌های جذب شونده یا بخیه‌های ساده بست.

یک نکته مهم: دانستن این نکته اهمیت زیادی دارد که هر چند شکاف لب یا کام را می‌توان با یک عمل جراحی پلاستیک ترمیم نمود، اما مراحل درمان کودکی که با این عارضه متولد شده است تا زمان رسیدن به مرحله بلوغ و گاهی حتی تا بزرگسالی نیز ادامه پیدا می‌کند. در واقع هر چقدر که سن کودک افزایش پیدا می‌کند، ممکن است به عمل‌های جراحی پلاستیک دیگری برای اصلاح عملکرد و وضعیت ظاهری لب یا کام او نیز نیاز باشد.

143 جراحی و ترمیم لب شکری (لب شکافته) و کام شکافته

مرحله ۴ – مشاهده نتایج

جای زخم‌های خارجی که در نتیجه عمل ترمیم شکاف لب یا کام ایجاد می‌شوند، معمولاً بر روی لب بالایی و بینی کودک باقی می‌ماند. با گذشت زمان، این جای زخم‌ها به تدریج محو می‌شوند و کودک شما توانایی رشد و عملکرد طبیعی خود را به دست خواهد آورد.

152 جراحی و ترمیم لب شکری (لب شکافته) و کام شکافته

ریکاوری و بهبودی کودک شما

بعد از اتمام عمل جراحی، احتمالاً پانسمان یا بانداژهایی بر روی زخم‌ها و بریدگی‌های واقع در خارج دهان کودک قرار داده خواهد شد.

پزشک دستورات خاصی را برای دوره ریکاوری کودک ارائه می‌کند که لازم است آنها را رعایت کنید. مهم‌ترین این دستورات شامل نحوه مراقبت از محل جراحی بعد از پایان عمل، داروهایی که باید بر روی محل عمل مالیده شود و یا به صورت خوراکی مصرف شود تا به روند بهبودی کودک و کاهش خطر بروز عفونت کمک کند، اقدامات خاصی در جهت مراقبت از سلامت عمومی کودک و زمان مراجعات بعدی به دکتر اکبری می‌باشد.

همچنین دکتر اکبری در مورد نحوه صحیح غذا دادن به کودک و محدودیت‌هایی که ممکن است از نظر فعالیت‌های بدنی برای کودک وجود داشته باشد، آموزش‌های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

اگر بعد از عمل مشاهده کردید که به دست‌های کودک شما دستبند زده شده است، تعجب نکنید. این کار برای جلوگیری از آسیب رساندن کودک به محل جراحی در زمان بهبودی بعد از عمل است. این دستبندها را می‌توان چند بار در روز به مدت کوتاهی برداشت، اما در این زمان باید کودک به دقت تحت نظر باشد تا از خاراندن جای زخم‌ها یا مکیدن شست دست توسط او جلوگیری شود.

درد و ناراحتی کودک شما را می‌توان با مصرف داروهای مسکن کنترل کرد. بخیه‌های کودک نیز در صورتی که از نوع جذب شونده نباشد، مدتی بعد از عمل کشیده خواهد شد. روند بهبودی کودک تا چند هفته بعد از عمل ادامه پیدا می‌کند و ورم لب و دهان کودک هم در این مدت برطرف خواهد شد.

استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب در زمان بعد از عمل جراحی، اهمیت بسیار زیادی در جلوگیری از تشکیل زائده‌های گوشتی و باقی ماندن جای زخم در محل عمل دارد.

نتایج عمل از نظر زیبایی

نتایج جراحی اولیه کودک شما برای ترمیم شکاف لب یا شکاف کام او تفاوت قابل ملاحظه‌ای در کیفیت زندگی کودک، توانایی تنفس، خوردن، آشامیدن و صحبت کردن ایجاد خواهد کرد. اما با این وجود ممکن است برای اصلاح عملکرد یا وضعیت ظاهری لب و دهان کودک، به عمل‌های جراحی دیگری نیز نیاز باشد. البته مقداری از جای زخم‌های ناشی از این عمل معمولاً بر روی لب‌های کودک باقی می‌ماند و برای همیشه در چهره او قابل مشاهده خواهد بود.

خطرات جراحی ترمیم شکاف لب و کام و اطلاعات ایمنی


تصمیم‌گیری در مورد انجام عمل جراحی لب شکری، یک مسأله کاملاً شخصی و خصوصی می‌باشد و دکتر اکبری تنها فواید، اهداف، خطرات و عوارض جانبی احتمالی این عمل را برای شما توضیح می‌دهد. دکتر اکبری و کارکنانی که با او همکاری می‌کنند، تمامی جزئیات مربوط به خطرات و عوارض این عمل جراحی را به شما اطلاع خواهند داد. همچنین از شما خواسته می‌شود که فرم‌های رضایت‌نامه‌ای را امضاء کنید که نشان می‌دهد شما اطلاعات لازم در مورد این عمل و خطرات و عوارض جانبی احتمالی آن را به طور کامل کسب کرده‌اید.

بعضی از خطرات و عوارض احتمالی عمل جراحی لب شکری عبارت است از:

 • خونریزی (هماتوم)
 • عفونت
 • سرعت پایین بهبودی زخم‌ها
 • روند نامنظم ترمیم زخم‌ها که باعث باقی ماندن جای زخم می‌شود (از جمله جمع شدن یا در هم کشیده شدن بافت‌های محل عمل).
 • باقی ماندن ناهنجاری‌های شکلی و عدم تقارن در اجزای صورت کودک
 • خطرات مربوط به بیهوشی
 • بروز حساسیت نسبت به چسب‌ها و باندهای پانسمان، مواد بخیه، محصولات خونی، پمادهای موضعی یا داروهای تزریقی
 • آسیب‌دیدگی ساختارها و بافت‌های عمقی از قبیل اعصاب، رگ‌های خونی، ماهیچه‌ها و ریه‌ها که ممکن است به صورت موقتی یا دائمی باشد.
 • امکان نیاز به جراحی‌های اصلاحی در آینده

حتماً هر سؤالی که در این باره دارید، بپرسید: طبیعی است که شما به عنوان والدین کودک تا قبل از انجام عمل جراحی لب شکری، کمی اضطراب و نگرانی در مورد نتایج و پیامدهای این عمل برای کودک خود داشته باشید. لطفاً هر گونه سؤال و نگرانی خاصی که در این باره دارید، با دکتر اکبری در میان بگذارید.

کودک من چه زمانی باید عمل جراحی لب شکری را انجام دهد؟


زمان مناسب برای انجام عمل جراحی لب شکری به شرایط خاص کودک شما بستگی دارد.

اولین جراحی ترمیم شکاف لب معمولاً در هنگامی که سن کودک حداقل ۱۰ هفته و وزن او در حدود ۵ کیلوگرم باشد و میزان هموگلوبین (یا گلبول‌های قرمز خون) او حداقل برابر با ۱۰ باشد، انجام می‌شود.

جراحی ترمیم شکاف کام معمولاً در سنین بالاتر، یعنی هنگامی که کودک در سن ۹ تا ۱۸ ماهگی باشد، انجام می‌شود. البته در صورتی که کودک به مشکلات و عوارض خطرناک‌تری از قبیل بیماری‌های قلبی یا ریوی مبتلا باشد، معمولاً لازم است که درمان لب شکری او تا زمان درمان این مشکلات به تعویق بیفتد.

هزینه عمل جراحی لب شکری چقدر است؟


یکی از مواردی که همواره در تصمیم‌گیری برای انجام یک عمل جراحی اهمیت دارد، هزینه آن است. هزینه یک عمل جراحی می‌تواند بسته به میزان تجربه پزشک جراح و روش مورد استفاده برای عمل لب شکری و حتی موقعیت جغرافیایی محل زندگی بیمار متفاوت باشد.

هزینه عمل لب شکری شامل موارد زیر است:

 • دستمزد جراح
 • هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی
 • هزینه بیهوشی
 • نسخه‌های مربوط به داروهای تجویز شده
 • لباس‌های مخصوص بعد از عمل
 • آزمایش‌های پزشکی

رضایت داشتن از نتیجه عمل، مهم‌تر از هزینه آن است

هنگامی که قصد انتخاب یک پزشک جراح برای عمل جراحی لب شکری کودک خود را دارید، همواره این نکته را مد نظر داشته باشید که تجربه بالای یک جراح و اینکه شما با او احساس راحتی داشته باشید، نقشی به مراتب مهم‌تر از هزینه جراحی در موفقیت عمل کودک شما خواهد داشت.

به این پست امتیاز دهید.
جراحی و ترمیم لب شکری (لب شکافته) و کام شکافته
۴٫۲۷ از ۱۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

61 دیدگاه ها

 1. Mina می‌گه:

  سلام
  من ٣٢سالمه، وقتی دو سالم بود، لب بالام پاره شد، ءهمون موقع بخیه زدن، و تو تمام این سالها سمت راست صورتم که لبم پارگی داره کلا تنبلتر از سمت چپ هستش، و خط روی لبم به شدت اذیتم میکنه، چند جا دکتر رفتم، بعضی ها گفتن جراحی جواب نمیده، بعضی ها هم گفتن با یه عمل سرپایی درستش میکنند، میخوام بدونم بعد ٣٠سال که از اتفاقی که برام افتاد میشه این خط رو برطرف کرد؟!

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بدون معاینه نمی توان در مورد مشکل شما اظهار نظر کرد ولی اگر اعصاب لب شما آسیب ندیده باشد احتمالا قابل ترمیم است.

 2. ندا می‌گه:

  سلام من لب شکری هستم یکباربینیموعمل کردم ولی بینیم کاملانامتقارنه وبه سمت چپ کشیده شده وسوراخهاوپره های بینی همچنین خیلی تابه تاس،میخواستم بدونم آقای دکترعمل مجددمیکنن؟

 3. حامد می‌گه:

  با عرض سلام و وقت بخیر
  جوانی ۲۷ ساله هستم ک در نوزادی ب دلیل لب شکری بودن مورد عمل جراحی قرار گرفتم. حالا ظاهر لبم قدری غیر طبیعی است و همچنین بینی ام دچار انحراف شده. ساکن شیراز هستم. لطفا راهنمایی ام کنید. متشکرم

 4. فرزانه می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من خانم۲۶ ساله هستم و ۸اسفند فارغ میشم.هفته۲۱بارداری سونوی سه بعدی آنومالی انجام دادم (خورشید تهرانپارس)اما هیچ مشکلی نداشت.تا اینکه در هفته ۲۹به دلیل بزرگی کیسه آب مجددا سونو شدم و دکتر به من گفت که جنین دارای شکاف لب است به این دلیل کیسه آب بزرگ شده.برای اطمینان خاطر از نبود شکاف در کام رفتم سونوگرافی دکتر فرزانه که خیلی معروفن،ایشون گفتن درسته اما شکافش خیلی ریزه و روی گوشت لبشه و اصلا به کام سرایت نکرده،ایشون گفتن تو هفته۲۱ اونقدر ریز بوده که حتی شاید من هم متوجه این مضوع نمیشدم.خیلی ریز و کوچیکه نگران نباش فقط احتیاج به یه ترمیم داره،حالا آقای دکتر من بعد از به دنیا اومدن این بچه باید چیکار کنم.خیلی ناراحتم، کی باید عمل بشه؟عکس های سونو سه بعدی رو هم دارم خیلی ریزه اما به هرحال بچه آدمه نمیشه بی تفاوت گذشت.ممنون میشم زودتر جوابمو بدید.

 5. محمود می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید . من در کودکی عمل لب شکری انجام دادم تا حدودی بهتر شد اما حالا تصمیم گرفته ام که چون مقداری شکاف هنوز داه لبم جراحی کنم و درست بشه ممنون میشم راهنمایی بفرماید . آقا و ۳۰ سنم هست

 6. مهدی می‌گه:

  سلام من قبلا عمل انجام دادم راضی هم هستم فقط چیزی که اذیتم میکنه خط روی لب مه لطفا راهنمایی کنید با تشکر ضمناً بنده پسرم و۳۲ سالمه بازم مرسی

 7. مهرسا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید من در ۴ سالگی قسمت کوچکی از لب پایینم به جای تیزی گیر کرد و کنده شد و بخیه زدم اما بعد از مدتی این بخیه باز شد و اون تیکه کنده شد و بعد چند مدت جای اون پر شد ولی کمی که دقت میکنیم یه خط حلالی شکل سفید روی لبم که وقتی میخندم مشاهده میشه و کمی سفته آیا میشه جای اونو درست کرد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 8. یونس میرزایی می‌گه:

  سلام و خسته نباشید خدمت دکتر اکبری عزیز سال نو مبارک
  سوالی دارم من ۲۴ سالمه و وقتی به دنیا آمدم لبشکری بودم
  البته خیلی زیادم نبوده یه تکه کوچولوشکافت داشته
  تغریبا ۱۵ سالم بوده منو عمل کردن بالا لبم به نظرم خوبه
  خوب عمل شده اما جلوی لبم اندازه یک بقیه مانده
  اون زمان دکتر عملم گفته برگردین هفته بعد تا عمل کنم
  اما به دلیل مشکلات مالی قسمت نشده برگردم عمل کنه
  همه میگن اصلا معلوم نیست اما من در این سن خجالت میکشم
  هرجایی میرم کسی هم متوجه لبم نشه خودم استرس دارم
  خیلی ناراحتم لطفا کمکم کنید آدرس و شماره تلفن محل مطببتون رو
  بزارید تا بیام خدمتتمون اگه اشکال نداره ۲۴ سالمه…..
  ارادتمند میرزایی

  • dr akbari می‌گه:

   سلام سال نو شما هم مبارک
   آدرس: تهران ،فرمانیه، نرسیده به چهارراه پاسداران، جنب بیمارستان فرمانیه، ساختمان پالازو، پلاک ۱۸، طبقه اول، واحد ۲
   ۰۲۱-۲۲۲۸۳۰۰۰

 9. محیا می‌گه:

  سلام ۲۸سالمه لبشکری هستم. سه بار از نوزادی تا الان عمل شدم. من تنها چیزی که اذیتم میکنه خط بخیه هست هرجا میرم میپرسن لبت چی شده که اینطوری شده. میخواستم بدونم آیا امکانش هست که جای بخیه از بین بره یا یکم محو بشه که دیده نشه؟

 10. حدیث خسروی می‌گه:

  سلام آقای دکتر وقت شما بخیر من دختری هستم ۲۸ ساله که لب شکری بودم وعمل هایی انجام دادم وتا حدودی موفقیت آمیز حالا فاصله بین بینی و لبم بخاطر جراحی جای بخیه داره و خالی بنظر میرسه میخاستم نظر شمارو بدونم.

 11. زهرا گایینی می‌گه:

  سلام لب شکری هستم نیاز به عمل مجدد دارم امکان انجام وجود داره؟سیستم نوبت دهی به چه صورته؟

 12. علی می‌گه:

  سلام آقای دکتر من علی هستم از استان آذربایجان غربی من یک فامیل دارم به این رضا که وقتی به دنیا اومده بود لب شکری بوده و عملش کردند و خیلی بد هم عمل کردن جایش کاملا مشخصه ۱۶ سالش هس و خجالت می کشه بعضی وقت ها بره بیرون میتونین مشکلشو حل کنین لطفا قیمت جراحی رو بگین

 13. دریا می‌گه:

  سلام خسته نباشید.من ۲۰ سالمه و به دنیا اومدم لب شکری بودم همون موقع جراحی کردم.پیش دکتری در ساری رفتم سال قبل گفتن جراحی زیبایی میتونم انجام بدم خواستم بپرسم با جراحی زیبایی فرم بینی م رو که حالت نافرم بالاوپایین داره خوب میشه؟

 14. سلام.
  من در ۱۲سالگی تصادف کردم و لبم دچتر پارگی شد و بخیه خورد .ب همین دلیل کمی خط لبم بهم ریخته واز داخل کمی اضافه گوشت اورده ایا این موضوع قابل ترمیم هست؟

 15. Zahra می‌گه:

  سلام آقای دکتر من لب شکری هستم ۲۳ سالمه بینی عمل کردم ۴ سال پیش الان کاملا سوراخش ناقرینه اس دکترم گفت مدل دماغ لب شکری ها عینا مثل هم نمیشه حالا آیا امکان جراحی مجدد بینی هست ؟؟؟

 16. هانیه می‌گه:

  سلام آقای دکتر من لب شکری هستم در نوزادی عمل کردم ولی خط لب من مساوی نیس یک سمن لبم از سمت دیگری کمتره عایا امکانش هست که با عمل لبم درست بشه ینی دو سمت لبم مساوی در بیاد؟!
  ضمنن من بینیم هم میخوام عمل کنم مشکلی بوجود نمیاد؟!

 17. مریم می‌گه:

  سلام خسته نباشین
  اقای دکتر من ۲۶ سالمه و لب شکری هستم
  من ۶ ماهگی و ۲ سالگی عمل شدم و ۱۸ سالگی تریم داشتم و بعد ترمیم لیزر رفتم برای خط بخیه که از ۶ ماهگی مونده اما کمی بهبود یافت و جاش خیلی معلوم و این شده یه دید بد در مردم و هرکی میبینه متوجه میشه و این تو روحیم خیلی تاثیر گذاشته دیگه نمیدونم برا بهبودش چیکار میشه کرد ممنون میشم راهنماییم کنین

 18. sahar می‌گه:

  سلام وعرض وقت بخیرخدمت جناب اقای دکتر.
  اشنایی داریم که درکودکی شکاف لب وکام بوده..مشکل خاصی نداره فقط صدای ایشون کمی دچار مشکل شده.کامشونو عمل کردن البته قسمت جلویی کامش باز شده.ایشون اقا و۲۷سالشونه
  میخوام بدونم ایا امکان جراحی مجدد و بهبود صدای ایشون وجود داره؟

 19. sina می‌گه:

  سلام و احترام بنده ۱۰ سال پیش تصادف کردم و فکم شکسته که موجب شده مقداری گوشت اضافه در قسمت لب بالا (وسط) بوجود بیاد که اذیتم میکنه آیا قابل رفع می باشد و هزینه آن چقدر می باشد تشکر.

 20. فاطمه می‌گه:

  سلام آ.دکتر
  من ۲۳سالمه.لب شکری به دنیا اومدم.۴سال پیش بینیمو عمل کردم ۱طرف بینیم کامل افتاده و پهن شده.چندین بار دکتر رفتم گفتن عمل کنیم هم نتیجش معلوم نیست.خیلی ناراحتم و خیلی توی چهرم مشخصه.
  از شهرستانم .اگر بشه از طریق ایمیل براتون عکس بینیمو بفرستم و شما نظرتونو بگید ممنون میشم

 21. مهدی می‌گه:

  سلام برای کوچک کردن گشادی لب می شود کاری انجام داد

 22. حمید می‌گه:

  سلام
  وقت بخیر من ۳۴سالمه ودر کودکی دو عمل انجام دادم یکی برای شکاف کام ویکی هم لب شکری از نوع دو طرفه لب بالایی قسمت مثلثی جلوی لب ورد بخیه ها بصورت شدید مشکل داره ایا با عمل مجدد بر طرف میشه؟ممنون از توجه شما

 23. محیاا می‌گه:

  سلام وخسته نباشید آقای دکتر دخترم سه ماهه هست وشکاف کام داره در طول بارداری سونو چهاربعدی رفتم وچیزی متوجه نشدن دکتر گفته کوچیکه شکافش وبا شیشه معمولی شیر بده اما من شیشه مخصوص گرفتم چون نگران بودم دوست دارم هر چه زودتر عمل شه دخترم ولی همه جا تو سایتها نوشتن نه ماهگی یعنی نمیشه زودتر عمل کنیم تا قبل از غذا خوردن نوزاد ممنون از راهنماییتون

 24. Shirzad می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید
  ۱۹ سالمه که در نوازدی شکاف لب و کام مادر زادی دارم که حدودا در ۲ سالگی عمل شده ام که الان جای بخیه و انحراف بینی کاملا مشخص است
  به یکی از دکترهای جراحی رفتم که گفتن ۳ عمل (داخل دهان،تیغه بینی و لب)باید انجام دهی که ۶ ساعت بیهوش میخواهد،موندم که مگه مغزمو عمل میکنه
  البته واسه سربازی کمیسیون گرفتن که معاف میشم یا نه که دوتاشون اره گفتن یکیشون نه در نهایت سرباز اعلام کردند
  باشنیدن این حرفا خیلی ترسیدم
  اگه لطف کنید که راهنماییم کنی یا بهتر بگم میخواهم شما جراحی کنید #ممنون_میشم_باتشکر
  savash.sav@gmail.com

 25. پریا می‌گه:

  سلام آقای دکترمن۲۳سالمه مادرزادی لب پاینم موقع حرف زدن انحراف داره کج میشه به سمت راست واین خیلی منو خجالت میده بخاطره اینکه ازنوزادی تاالان لب پاینم موقع صحبت کردن کشیده میشه یاهمون کج میشه دیگه موقع ای هم ک عکس میندازم لبامم بسته باشه توعکس حتی مشخصه لبم کجه لطفا بهم بگید این کجی لبمو میشه عمل کنم خوب میشم مث بقیه عادی باشه لبم خیلی هرس میخورم ازقیافه هیچی کم ندارم امالبم اینطوریه

 26. Reza می‌گه:

  سلام لب شکری هستم ۲۵ سالمه میخواستم عمل کنم لطفا ادرس بدین

 27. پرویز می‌گه:

  سلام خسته نباشید اقای دکتر
  من ۳۲ سالمه و حدود یک ماهه که جراحی شکاف لب انجام دادم،الان احساس می کنم محال اتصال دوسمت لب خیلی سفت شده والبته قسمت زیر لب هم باقی مونده که طاهرا باید در جراحی بعدی درست شه،سوالم اینه که این سفتی ایا طبیعی هست؟واین که این پماد هایی که دادن تموم شد من واسه بار دوم گرفتم ،بنظر شما تا چند وقت باید از این پماد استفاده کنم

 28. فرهنک می‌گه:

  با سلام خدمت شما، من الان سی سالم هستش و کام و لبم رو در زمان بچگی عمل کردم، الان یک مشکل دارم و اونم این هستش که انحراف بینی دارم، برای حل این مشکل به چند دکتر متخصص گوش و حلق و بینی رفتم که گفتن اگه عمل کنی، صدای حرف زدنت خراب میشه و ممکن هست که نامفهوم بشود، ولی از دکترها گفتش که نه مشکلی پیش نمیاد، می خواستم نظر شما رو بپرسم، تشکر فراوان

 29. زهرا می‌گه:

  سلام
  من دو تا تر برادارام ۲۳ و ۱۸ ساله لب شکری هستند. در تورادی عمل لب و کام انجام دادن ولی از نظر ظاهری و صحبت کردن خیلی با بقیه قرق دارم و این باعث شده همه مسخر کنند و تو اعتماد به نقسشان واقها اثر گذاشته. می خواستم بدونم می شه عملی هست که ای دو تا ظاهراشان طبیعی تر بشه؟

 30. alikhani می‌گه:

  آقای دکتر سلام
  جوانی ۴۰ ساله هستم. در کودکی عمل لب شکری انجام دادم ولی متأسفانه خط وسط آن مشخص و اذیتم می کنه . امکان ترمیم و از بین بردن آن وجود دارد.

 31. علی می‌گه:

  سلام اقای دکتر منم ۲۷سالمه لب هام خیلی ضخیم و پهن هستن خواستم ببینم میشه انهارو نازک و باریکتر کرد
  عملش سخت هست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *