جراحی کوتاه کردن پیشانی بزرگ و بلند؛مزایا،عوارض و هزینه

جراحی کوتاه کردن پیشانی بزرگ و بلند؛مزایا،عوارض و هزینه

عمل جراحی کوتاه کردن پیشانی توسط دکتر محمد علی اکبری

پیشانی بزرگ و بلند می‌تواند ظاهر نامتناسبی با چهره فرد داشته و بر توازن ظاهری بین اجزای صورت او تأثیر منفی داشته باشد. خوشبختانه مشکل بلندی بیش از حد پیشانی را می‌توان از طریق یک روش جراحی پلاستیک به نام پایین آوردن خط رویش مو یا کوچک کردن پیشانی اصلاح نمود. این در واقع یک روش جراحی برای پایین‌تر آوردن مو و پوست سر در پیشانی است.

کوتاه کردن پیشانی، کوچک کردن پیشانی، کشیدن خط مو، اصلاح خط مو و فورهدپلاستی، اصطلاحاتی هستند که برای اشاره به عملی که جهت پایین آوردن خط رویش مو و کوتاه کردن ارتفاع پیشانی و اصلاح عقب‌رفتگی شقیقه‌ها جهت ایجاد یک خط رویش موی گرد و خوش‌فرم انجام می‌گیرد، به کار می‌روند. کوتاه کردن پیشانی معمولاً همراه با جراحی لیفت پیشانی یا جراحی کانتورینگ پیشانی انجام می‌شود. در مواردی که خط رویش مو خیلی عقب رفته باشد و یا ریزش مو با الگوی مردانه برای یک فرد اتفاق افتاده باشد، ممکن است برای رفع این مشکل به عمل کاشت مو به تنهایی و یا همراه با جراحی کوتاه کردن پیشانی نیاز باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی کوتاه کردن پیشانی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

 

چه کسانی برای کوتاه کردن پیشانی مناسب هستند؟

متقاضی مناسب برای این عمل افرادی هستند که احساس می‌کنند پیشانی خیلی بلندی دارند یا خط رویش مو در پیشانی آنها خیلی بالا قرار گرفته است. افرادی که موی سر آنها خیلی کم‌پشت است، ممکن است متقاضیان مناسبی برای این عمل نباشند، اما اغلب افراد بزرگسال که از نظر سلامت عمومی وضعیت خوبی داشته باشند، به لحاظ پزشکی قادر به انجام عمل کوتاه کردن پیشانی خواهند بود. کوتاه کردن پیشانی اغلب به‌عنوان جایگزینی برای کاشت یا پیوند مو انجام می‌شود، زیرا کاشت مو نیاز به چندین جلسه و صرف مدت زمان طولانی برای دستیابی به نتایج مطلوب خواهد داشت. افرادی که ۲ مشکل عقب‌رفتگی خط رویش مو و افتادگی ابرو را به‌طور همزمان دارند، اغلب عمل کوتاه کردن پیشانی را همراه با لیفت ابرو انجام می‌دهند.

 

kpishani1 جراحی کوتاه کردن پیشانی بزرگ و بلند؛مزایا،عوارض و هزینه

کوتاه کردن پیشانی چگونه انجام می‌شود؟

جراحی کوتاه کردن پیشانی با استفاده از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود و به ۲ تا ۳ ساعت زمان نیاز دارد. برای این منظور یک بریدگی در امتداد خط رویش مو در پیشانی ایجاد می‌شود. اما از آنجاکه بعد از این جراحی موهای طبیعی بر روی خط این بریدگی رشد می‌کنند، جای زخم باقی مانده از آن بعداً در زیر موها مخفی می‌شود. در طی این عمل جراحی، پوست اضافی پیشانی برداشته و پوست سر به طرف جلو کشیده می‌شود و در پایان، بریدگی ایجاد شده با بخیه‌های ریز بسته می‌شود.

اگر پوست سر خیلی سفت و بدون انعطاف‌پذیری باشد و یا خط رویش مو خیلی بالاتر از حد طبیعی قرار گرفته باشد، جراح ممکن است یک عمل ۲ مرحله‌ای را برای کوتاه کردن پیشانی انجام دهد. مرحله اول این عمل که اصطلاحاً با عنوان «جلو کشیدن خط مو به کمک توسعه دهنده» شناخته می‌شود، شامل جای‌گذاری یک توسعه دهنده (اکسپندر) در زیر پوست سر و پشت خط رویش مو است. سپس توسعه‌دهنده از طریق تزریق آب به درون آن باد می‌کند و پوست سر را می‌کشد. بعد از گذشت حدود ۴ تا ۸ هفته، وجود این وسیله باعث می‌شود که سطح پوست حامل مو در سر افزایش پیدا کند. سپس در مرحله دوم جراحی، توسعه دهنده از زیر پوست برداشته می‌شود و پوست اضافی سر به طرف جلو کشیده می‌شود تا خط رویش مو در پیشانی، پایین‌تر بیاید. با استفاده از این روش می‌توان خط رویش مو را تا ۵ سانتی‌متر پایین‌تر آورد.

کوتاه کردن پیشانی short forehead surgery جراحی کوتاه کردن پیشانی بزرگ و بلند؛مزایا،عوارض و هزینه

 

بهبودی بعد از عمل کوتاه کردن پیشانی

بعد از پایان جراحی یک پانسمان بر روی بریدگی‌های روی پیشانی گذاشته می‌شود. بخیه‌ ممکن است از نوع جذب شونده باشد، در غیر این صورت باید حدود یک هفته بعد از جراحی، به‌وسیله پزشک کشیده شود. اغلب افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، نیاز دارند که حدود یک هفته از محل کار خود مرخصی بگیرند و استراحت کنند. هر چند که بعضی از این افراد می‌توانند بعد از تنها ۲ یا ۳ روز، فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند. بعد از جراحی کوتاه کردن پیشانی احتمال بروز ورم و کبودی مختصری در ناحیه پیشانی بیمار وجود دارد. این علائم می‌تواند به پایین‌تر از پیشانی هم کشیده شود و سیاهی دور چشم را در بیمار ایجاد کند. در طول این دوره، گذاشتن کمپرس یخ بر روی پیشانی می‌تواند ورم و ناراحتی بیمار را تا حد زیادی کاهش دهد. سعی کنید سر و گردن خود را بالا نگه دارید و دستوراتی را که جراح برای طی این دوره به شما می‌دهد، به دقت رعایت کنید.

جراحی کوتاه کردن پیشانی توسط دکتر محمدعلی اکبری  reduction forehead Surgery جراحی کوتاه کردن پیشانی بزرگ و بلند؛مزایا،عوارض و هزینه

اطلاعات ایمنی جراحی کوتاه کردن پیشانی

با وجود آنکه جراحی کوتاه کردن پیشانی یک عمل جراحی نسبتاً ایمن و بی‌خطر محسوب می‌شود، اما به هر حال هیچ عمل جراحی بدون خطرات و عوارض جانبی نخواهد بود. پس جراحی کوتاه کردن پیشانی هم به مانند هر عمل جراحی دیگری می‌تواند خطراتی را به دنبال داشته باشد. شما با همکاری جراحتان می‌توانید این خطرات را به حداقل برسانید و به بهترین نتایج ممکن از این جراحی دست پیدا کنید. از توصیه‌ها و دستورالعمل‌هایی که جراح شما هم برای قبل از عمل جراحی کوتاه کردن پیشانی و هم برای بعد از آن به شما می‌دهد، به دقت پیروی کنید. همیشه با جراح خود در مورد سوابق پزشکی و عادات و رفتارهایی از قبیل سیگار کشیدن یا مصرف الکل و مواد مخدر، کاملاً صادق باشید. در مورد نتایج مورد انتظار از این عمل نیز سعی کنید واقع‌بین و منطقی باشید. بعد از این عمل، شما همان شخصیت سابق با ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر خواهید بود، اما چهره جوان‌تری با یک شخصیت دیگر نخواهید شد.

خطرات و عوارض جزئی ناشی از عمل جراحی کوتاه کردن پیشانی شامل خونریزی، عفونت، بی‌حسی یا ریزش مو در محل بریدگی، سرعت پایین بهبودی زخم‌ها، باقی ماندن جای زخم بدشکل در پیشانی، تجمع مایعات و عدم تقارن در شکل پیشانی است. این عوارض بسیار به ندرت اتفاق می‌افتند و در صورت وقوع نیز معمولاً حالت موقتی خواهند داشت. هر گونه عدم تقارن در شکل پیشانی به مرور زمان و با پیشرفت روند بهبودی محل جراحی برطرف خواهد شد و خیلی به ندرت پیش می‌آید که این عدم تقارن به حدی باشد که نیاز به جراحی اصلاحی داشته باشد.

جراحی کوتاه کردن پیشانی همراه با لیفت ابرو

بسته به تمایل افراد ممکن است در بعضی از موارد، عمل لیفت ابرو نیز همراه با جراحی کوتاه کردن پیشانی یا پایین آوردن خط مو انجام شود. تصمیم‌گیری در مورد امکان انجام این ۲ عمل به‌طور همزمان، در جلسه مشاوره اولیه انجام خواهد شد. در صورتی که خود شخص مایل باشد، می‌توان لیفت ابروها را نیز در جریان عمل جراحی کوتاه کردن پیشانی انجام داد، اما انجام جراحی پایین آوردن خط مو به تنهایی باعث بالا رفتن ابروها نخواهد شد.

هزینه کوتاه کردن پیشانی چقدر است؟

هزینه جراحی کوتاه کردن پیشانی در موارد مختلف تا حد بسیار زیادی متغیر است. این هزینه به عوامل متعددی از قبیل اینکه جراحی به صورت یک یا دو مرحله‌ای انجام شود، خط رویش مو تا چه مقدار باید پایین بیاید و همچنین به جراحی که این عمل را انجام می‌دهد، بستگی خواهد داشت. معمولاً هزینه جراحی کوتاه کردن پیشانی توسط بیمه‌های درمانی تحت پوشش قرار نمی‌گیرد، زیرا این جراحی یک عمل زیبایی محسوب می‌شود. با این حال بسیاری از جراحان شرایط و تسهیلاتی را برای پرداخت هزینه‌های جراحی کوتاه کردن پیشانی بزرگ در نظر می‌گیرند تا این هزینه‌ها برای افراد بیشتری قابل پرداخت باشد.

 

به این پست امتیاز دهید.
جراحی کوتاه کردن پیشانی بزرگ و بلند؛مزایا،عوارض و هزینه
۴٫۵۶ از ۹ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

42 دیدگاه ها

 1. خانوم می‌گه:

  سلام من پیشونی بلندی دارم مثل اون عکس دوم ک تو سایت گذاشتید ولی انقدر پهن نیست چشمامم پف داره میشه با لیفت پوست پیشونیم کوتاه بشه یا اینکه حتما باید خط رویش موم رو حرکت بدید
  ممنون

 2. شرافتی می‌گه:

  سلام من پیشانیم مثل عکس اولی است چه جراحی باید انجام بدم؟

 3. zahra می‌گه:

  سلام پیشانی من هم جلوعه هم بلند هستش مثل عکس اخری. من باید چیکارکنم.راهکاری داره

 4. ابی می‌گه:

  سلام.پیشانی من قسمت بالای چشم راستم بر اثر ضربه ورم کرده و بعد ۲ساله هنوز خوب نشده.آیا قابل جراحی هست یا خیر؟هزینه درمان چقدره؟همچنین عوارضش چیه؟ خیلی ممنون

 5. غزال می‌گه:

  سلام پیشانی من یه خورده بلنده مثل عکس اوله و من دوسندارن.میخاستم بپرسم مجموعا از چه راه هایی میتونم پیشونیمو کوتاه کنم؟

 6. پریسا می‌گه:

  سلام.
  من پیشانی بلن و چشمهای پف کرده دارم و اگر با عمل کوچک کردن پیشانی پف چشمهایم هم برطرف می شود لذا من برای پوشاندن جای بخیه ها ممکن نیاز به کاشت مو هم داشته باشم. کاشت مو همزمان انجام می شود؟ اگر بعد از عمل اول انجام می شود چه مدت بعد؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای پف چشمها ممکن است نیاز به عمل پلکها باشد که بطور همزمان قابل انجام است. ولی برای کاشت مو باید به مدت ۳ تا ۶ ماه صبر کنید.

 7. با سلام …من پیشانی کوتاه و نا فرمی دارم ایا راهی برای بلند کردن پیشانی و گرد کردن ان وجود دارد؟

 8. مبینا می‌گه:

  سلام ببخشید من نمیدونم پیشونیم بلنده یا متوسطه؟؟ اگه ایدی تلگرامتون یا اینستاگرامتون و بدید و من براتون عکس بفرسم و شما راهنمایم کنید ممنونتون میشم.

 9. پریسا می‌گه:

  سلام
  ممنون از پاسخ تان. اگر من جراحی لیفت پیشانی را انجام بدم که هم پیشانی ام کوتاه بشه و هم پف پلک بالایی کمتر بشه بدون بلغاروپلاستی، امکان پذیر هست؟

 10. علیرضا می‌گه:

  سلام
  من پیشونیم بلنده
  به نظرتون میشه مو کاشت جایی ک از بچگی مویی وجود نداشت همون قسمت زیر پیشونیم
  و این ک اگه میشه جراحی بهتره یا کاشت مو؟

 11. Mina می‌گه:

  سلام من پیشونیم هم جلوعه هم بلند این عمل از چه سنی شروع میشه؟

 12. محمد می‌گه:

  با سلام من پسر هستم پیشونیم بلند هستش و پوست پیشانیم هم بسیار شله طوری که ابروهام رو ک بالا میدم کاملا چروک میشه.امکانش هست هزینه رو پرداخت کنم و غیر حضوری با عکس بنده رو ویزیت کنین از طریق تلگرام؟

 13. ارزو می‌گه:

  سلام من پیشانی ام بلند و جلو هست و دوست دارم موهامو بالا جمع کنم اما هیچ وقت نتونستم …..ایا امکان پذیر هست ک جراحی نشه اما با کاشت مو درست بشه .اما برامدگیشو چی کنم؟

 14. امیرحسین می‌گه:

  سلام
  پسری ۱۷ ساله‌ام که پیشانی بلندی دارم ( به اندازه ۲بند انگشت)
  خواستم بدونم آیا این جراحی برروی من امکان پذیر هست؟
  و سوال دوم اینکه آیا امکان کاشت مو در من هست یا خیر؟

 15. آقا می‌گه:

  سلام من یه پسر ۱۹ سالمه ام ریزش مو ندارم ولی احساس میکنم شقیقه هام یکم عقبه و پیشونیم بزرگه خواستم بدونم با عمل پیشانی میشه خط رویش شقیقه هام ۲,۳ سانت بیاد پایین تر تا خط رویشم تقریبا صاف بشه جوری که وسطش خیلی پایین نیاد و فقط شقیقه هام بیاد پایین؟؟؟

 16. iman می‌گه:

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما من ۲۶سامه من دوطرف پیشانیم شقیقه هام فرورفتگی داره طوری هست که پیشونم ازشقیقه به پایین کوچیکتره امکان جراهی وبزگ کردن پیشانی هست اگه هست هزینه تقریبیش چقدره باسپاس

 17. هادی می‌گه:

  سلام .. پیشانی من حدودا ۳ سانته .. میخواستم بدونم با جراحی میشه چند سانت بزرگترش کرد؟؟ .. من شهرستانم برای همین اومدن به تهران سخته میشه بگید چند جلسه کار داره؟؟ .. نرخش چقدره؟؟ ممنون

 18. sara می‌گه:

  سلام دکتر موهای من در قسمت جلو کم پشتن ،میخواستم بدونم منم میتونم این جراحی رو انجام بدم؟

 19. علی می‌گه:

  سلام .خسته نباشید دکتر من پیشانی برجسته ای دارم ۳۲سالم هست از نیم رخ که نگاه میکنید پیشانی من شیب دار هست اما شیبش تند هست و جولوی موهام کمی ریخته ایا منم میتونم عمل کنم؟ لطفا اگه میشه ادرس مطب و شماره تماس هم بفرستید با تشکر

 20. Hamifld می‌گه:

  ببخشید من پیشونیم بلنده زیاد استخوان سرمم یکم بزرگ تز از حد طبیعی بزرگه میتونم کاریش کنم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *