لیفت لب، جوانسازی و رفع چین و چروک دور لب

لیفت لب، جوانسازی و رفع چین و چروک دور لب

لیفت لب

خطوط کوچکی که روی لب نقش می‌بندند و ممکن است بصورت عمودی از لب‌ها به اطراف آن گسترش پیدا کنند، غالباً تحت عنوان خطوط سیگاری‌ها (چین و چروک دور لب) نامیده می‌شوند. چین و چروک دور لب غالباً در ابتدا زمانی مورد توجه قرار می‌گیرند که رژ لب از مرز قرمز (مرز بین لب و پوست مجاور آن) به خطوط ریز عمودی اطراف دهان تراوش پیدا می‌کند. این حالت در لب بالا شایع‌تر است.

روش‌های درمان چروک دور لب متعددی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد که به لب‌های شما ظاهری جوان‌تر و صاف‌تر می‌دهند. بسته به شکل لب‌های شما و نتایج مورد نظر، دکتر اکبری، جراح پلاستیک، بهترین روش را برای شما انتخاب می‌کند. توصیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی دکتر اکبری استفاده از روشی با ماندگاری دائمی و یا طولانی مدت، به نام لیفت لب یا لیفت سانترال لب می‌باشد. هر چند بسته به میزان چین و چروک اطراف لب ممکن است دکتر از سایر روش‌های بدون جراحی روشهای دیگری مانند تزریق ژل و بوتاکس لب نیز برای دستیابی به نتیجه‌ی بهتر استفاده کند. مطلب پیش رو خلاصه‌ای از نحوه انجام لیفتینگ لب و سایر درمان‌ها از جمله آبرسانی به پوست و … توسط دکتر اکبری برای جوان‌سازی لب است.

542 لیفت لب، جوانسازی و رفع چین و چروک دور لب

دلایل ایجاد چین و چروک دور لب


چین و چروک دور لب با افزایش سن پدیدار می‌شود و لب بطور طبیعی همراه با جمع شدن متناوب بافت ناشی از فعالیت عضلانی شروع به از دست دادن حجم خود می‌کند. سیگار کشیدن لزوماً موجب ایجاد این چین و چروک‌ها نمی‌شود؛ پیری فیزیولوژیکی بطور معمول سبب شکل‌گیری خطوط و چین و چروک‌ها در قسمت پایینی صورت، می‌گردد.

در کنار افزایش طبیعی سن، اثرات نور خورشید نیز می‌تواند موجب افزایش خطوط اطراف لب‌ها شود. این خطوط در افراد سیگاری با احتمال بیشتری شکل می‌گیرد که علت آن غنچه کردن متناوب لب‌ها جهت سیگار کشیدن است. سیگار کشیدن همچنین منجر به توقف تولید کلاژن می‌گردد که به نوبه‌ی خود موجب افزایش بروز چین و چروک‌ها و نازک شدن پوست می‌شود.

جراحی زیبایی لب (لیفت سانترال لب)


 552 لیفت لب، جوانسازی و رفع چین و چروک دور لب

جراحی زیبایی لب را می‌توان هم برای درمان تغییرات مرتبط با سن و هم رفع چروک دور لب، ناهنجاری‌های مادرزادی مورد استفاده قرار داد. با افزایش سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، در حالی که تون و کشش عضلات نیز از بین رفته و بافت‌های چربی موجود در صورت حجم خود را از دست می‌دهند. این تغییرات طبیعی به این معنا هستند که خطوط و چین و چروک‌ها به تدریج واضح می‌شوند، که می‌توانند در اطراف دهان و لب‌ها بسیار قابل توجه باشند. این وضعیت می‌تواند منجر به ناراحتی شما از وضعیت ظاهری خود شود. برخی اشخاص از شکل طبیعی لب‌های خود ناراضی هستند، ممکن است احساس کنند لب‌هایشان خیلی نازک یا نامتقارن بوده و یا کمان لب بالا بطور مناسب شکل نگرفته است.

دلایل انجام جراحی زیبایی لب

بسیاری از بیماران جراحی زیبایی لیفت لب (لیفت سانترال لب) را به منظور برطرف کردن تغییراتی که می‌توانند در اثر افزایش سن در نواحی اطراف دهان رخ دهد، در نظر می‌گیرند. ممکن است بیماران شکل‌گیری چین و چروک‌ها در لب بالا، متمایل شدن دهان رو به پایین و یا گود رفتگی لب بالایی را مشاهده کنند. تغییرات خاص مرتبط با سن می‌تواند با سیگار کشیدن یا از دست دادن دندان‌ها تشدید شود. جراحی جهت اصلاح گوشه‌های رو به پایین برگشته‌ی دهان از طریق ایجاد برش‌های کوچک به منظور برداشتن پوست و لیفت گوشه‌های دهان به سمت بالا، انجام می‌گیرد. گودرفتگی لب بالا را می‌توان با روش لیفت لب ترمیم کرد، به این صورت که یک برش در لبه‌ی بینی ایجاد شده و لب بالایی لیفت می‌شود. در موارد دیگر، بیماران جراحی زیبایی لب را به دلایلی چون داشتن لب‌هایی نازک، عدم یکنواختی لب‌ها و یا شکل نامناسب کمان لب بالا، انتخاب می‌کنند.

فرایند جراحی زیبایی لب

جراحی زیبایی لب (لیفت سانترال لب) ممکن است شامل جوان سازی لب، برجسته‌سازی یا بزرگ کردن لب، پر کردن لب، پروتز لب، تزریق چربی یا کوچک کردن لب باشد.

لیفت سانترال لب به منظور دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب غالباً همراه با سایر درمان چروک دور لب انجام می‌شود. برای این منظور ممکن است پرکننده‌های درم، لیزر فرکشنال یا لایه‌برداری شیمیایی در کنار جراحی لب مورد استفاده قرار بگیرد. دکتر اکبری در زمان مشاوره درباره‌ی روش‌های جوان کردن پوست با شما گفتگو خواهد نمود و بهترین روش برای شما انتخاب می‌گردد.

در روز عمل، باید در حالت ناشتا به کلینیک مراجعه نمایید. پیش از جراحی دکتر اکبری مجدداً شما را ملاقات کرده و نواحی جراحی را علامت‌گذاری می‌نماید. عمل جراحی لب معمولاً بدون نیاز به بستری، بصورت بی‌حسی موضعی، با یا بدون بیهوشی عمومی خفیف انجام می‌گیرد. بسته به نوع روش، برشی در داخل لب، در حاشیه‌ی لب یا در گوشه‌های دهان ایجاد می‌شود. پس از جراحی با شروع دوره‌ی بهبودی و از بین رفته اثرات بی‌حسی، تحت نظارت دقیق قرار می‌گیرید.

562 لیفت لب، جوانسازی و رفع چین و چروک دور لب

پس از جراحی

اکثر بیماران دکتر اکبری که تحت عمل جراحی لب برای درمان چروک دور لب قرار می‌گیرند، همان روز به خانه مراجعه می‌کنند، اما در زمان بهبودی در بیمارستان در ساعات اولیه پس از عمل توسط متخصصین مجرب تحت مراقبت قرار می‌گیرند. در هنگام ترخیص، یک قرار ملاقات با جراح پلاستیک برای اولین ویزیت پس از جراحی برای شما تعیین می‌گردد، هرچند بیماران در صورت داشتن هرگونه نگرانی می‌توانند پیش از آن تاریخ نیز با ما تماس بگیرند.

درد، تورم و کبودی پس از جراحی لب قابل انتظار است، اما معمولاً کوتاه مدت بوده و شدید نیستند. ممکن است شما احساس تورم، تنش و درد را تجربه کنید. بخیه‌های پس از جراحی، پانسمان و دوره‌های بهبودی بسته به نوع روش و شرایط بیمار متغیر خواهد بود. تا یک هفته بعد از عمل هر نوع بخیه و پانسمان برداشته می‌شود. تا آن زمان شما باید آرامش و استراحت کافی داشته باشید. بیشتر بیماران بعد از سه هفته فعالیت‌های معمول و ورزش را از سر می‌گیرند. جای زخم‌ها بعد از جراحی لب معمولاً نامحسوس بوده و یا می‌توان به راحتی با آرایش آنها را پنهان نمود. هرچند در صورت ایجاد برش‌های خارجی توصیه می‌شود که تا شش ماه از آفتاب گرفتن پرهیز شود.

هزینه‌ی عمل


هزینه‌ لیفت لب (لیفت سانترال لب) به عوامل متعددی چون گستردگی عمل و اینکه آیا این روش بخشی از یک روش ترکیبی است، بستگی دارد جوان سازی صورت و دیگر عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *