درمان شکستگی بینی چیست؟

درمان شکستگی بینی چیست؟

درمان شکستگی بینی چیست؟

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

با توجه به قرارگیری بینی در وسط صورت، تعجب برانگیز نیست که استخوان بینی با بیشترین احتمال شکستن در بین استخوان های موجود در ناحیه سر مواجه است. یک بینی شکسته (شکستگی بینی) می تواند بطور قابل توجه ظاهر شما را تغییر دهد. از علایم شکستگی بینی مشکلات جدی در نفس کشیدن بیمار است.

شکستگی بینی

ضربه خوردن بینی توسط افراد دیگر، برخورد با درب، یا زمین خوردن فرد همواره می تواند ناراحت کننده باشد و معمولاً بینی به سختی دچار آسیب می شود. در این حالت فرد احتمالاً با خون ریزی و ایجاد مشکل در تنفس از طریق بینی مواجه می شود. همچنین هر دو سمت داخل و خارج بینی دچار ورم می شود و ممکن است اطراف چشم فرد دچار کبودی شود (کبودی چشم ها). شکستن بینی می تواند هم استخوان و هم غضروف بینی را تحت تاثیر قرار دهد. در این حالت ممکن است ایجاد لخته خونی در ناحیه تیغه بینی مشکلات تنفسی برای فرد ایجاد کند. در حقیقت تیغه بینی ترکیبی از استخوان و غضروف است که این تیغه در داخل بینی دو سمت سوراخ های بینی را از یکدیگر جدا می کند.  از جمله عوامل شکستن بینی یا بینی شکسته آسیب های وارد شده به صورت که به خاطر ورزش یا افتادن ایجاد می شود. این آسیب ها که می توانند مشکلات خاص برای بینی و دهان فرد به همراه داشته باشند، در بسیاری از مواقع بینی فرد را نیز دچار مشکل می کنند. جراحی بینی یک انتخاب معمول و متداول برای مواقعی است که ظاهر نامناسب بینی به خاطر پوست ضخیم ایجاد شده باشد. از این تکنیک می توان به همراه عمل جراحی زیبایی استاندارد بینی در مواردی استفاده کرد که سر بینی یا پیاز آن به خاطر پوست ضخیم بسیار ضخیم باشد. در اغلب مواقع از این روش برای درمان مشکلات بینی به خاطر ایجاد آکنه روزاسه استفاده می‌شود. آکنه روزاسه یک عامل باکتریایی است که باعث ایجاد منافذ در پوست فرد می شود و در نتیجه آن تعداد زیادی جوش قرمز بر روی پوست فرد بیمار ایجاد می شود. در این شرایط روش درمانی مناسب استفاده از عمل بینی با لیزر است. در حالت‌هایی که فرد دچار شکستگی بینی شده، عمل بینی با لیزر مناسب نیست و کاربردی ندارد .

پیشگیری

 • از ماسک محافظ برای پوشاندن صورت خود در زمان شرکت در مسابقات استفاده کنید.
 • از انجام ورزش های پربرخورد مانند مشت زنی یا بوکس خودداری کنید.

زمان مراجعه به پزشک

اگر بینی شما ضربه خورد، مهم است که با یک دکتر برای معاینه بینی خود ملاقات کنید. در این رابطه شما می توانید با دکتر خود یا با دکتر اورژانس ملاقات کنید تا به این ترتیب ایجاد مشکل در بینی شما بررسی شود. اگر تیغه بینی با مشکل مواجه شده باشد، لازم است برای جلوگیری از بدتر شدن مشکل و پخش شدن آن در سایر نقاط بینی بلافاصله اقدامات درمانی لازم انجام شود. اگر شک دارید بینی شما دچار شکستگی شده است، با یک جراح متخصص سر و گردن در طول یک هفته پس از ایجاد آسیب ملاقات کنید. اگر این ملاقات در طول هفته اول تا دوم انجام شود، ممکن است امکان درمان فوری شما وجود داشته باشد. اما اگر شما بعد از دو هفته (یا بعد از یک هفته برای کودکان) با پزشک ملاقات کنید، احتمالاً نیاز به منتظر ماندن به مدت چند ماه برای درمان شکستگی بینی قبل از انجام عمل جراحی بینی برای اصلاح و ترمیم بینی خواهید داشت. اگر بینی دچار مشکل خود را درمان نشده رها کنید، ممکن است با ظاهر نامطلوب در صورت خود و نیز مشکلات جدی در ارتباط با تنفس مواجه شوید.

تشخیص

دکتر از شما چند سوال پرسیده و بینی و صورت شما را معاینه می کند. همچنین دکتر از شما درباره نحوه ایجاد شکستگی در بینی، سطح سلامت عمومی، و نیز ظاهر بینی شما قبل از ایجاد آسیب برای آن سوال می کند. در این حالت دکتر نه تنها بینی شما را معاینه می کند، بلکه علاوه بر این ناحیه های اطراف آن همچون چشم ها، فک، و دندان را نیز معاینه می کند و وضعیت کبودی، پارگی و نیز سطح ورم ایجاد شده در ناحیه صورت شما را بررسی می نماید. گاهی اوقات دکتر ممکن است از شما بخواهد عکس رادیولوژی یا سی تی اسکن از بینی خود تهیه کنید. این عکس می تواند به تشخیص سایر شکستگی های صورت کمک کند، اما این عکس همیشه نمی تواند در صورت وجود شکستگی در بینی مفید باشد. بهترین راه برای تعیین شکستگی بینی توجه به علائم شکستگی بینی است که همچون تغییر زیاد در ظاهر فرد یا ایجاد مشکلات تنفسی است.

درمان بدون جراحی

اگر بینی شما دچار شکستگی خفیف شده اما از محل صحیح خود خارج نشده است، شما نیاز به هیچ درمانی به غیر از استراحت و مراقبت از ضربه خوردن بینی خود ندارید. اما اگر بینی شما دچار شکستگی جدی شده است و نیاز به جا انداختن دارد، شما انتخاب های متعدد برای حل مشکل خود دارید. شما می توانید بینی خود را در مطب دکتر درمان کنید. در این حالت دکتر معمولاً از مقداری مواد بی حسی استفاده کرده و استخوان بینی شما را در موقعیت صحیح آن جا می اندازد. در ادامه دکتر با استفاده از قالب پلاستیکی، گچی، یا فلزی بینی شما را در محل صحیح آن ثابت می کند. این قالب ممکن است برای یک هفته بر روی بینی شما باقی بماند. در طول دو هفته اول پس از ایجاد آسیب، دکتر ممکن است به شما استفاده از این روش درمانی یا روش های درمانی مشابه را با استفاده از بی هوشی موضعی در اطاق عمل توصیه کند.

درمان با عمل جراحی


 

اگر بیش از دو هفته از زمان ایجاد آسیب برای بینی گذشته باشد، شما ممکن است دچار شکستگی بینی شدید شده باشید و نیاز به انجام عمل جراحی برای اصلاح وضعیت بینی خود داشته باشید. برای انجام این عمل احتمالاً نیاز به منتظر ماندن برای دو تا سه ماه وجود دارد تا پس از این دوره بتوان به نحو مناسب وضعیت بینی را اصلاح کرد. سپری شدن این مدت امکان کاهش ورم بینی شما را فراهم می کند و درمان بینی شما پس از این دوره شروع می شود. کاهش ورم به جراح شما امکان می دهد تصویر دقیق تری از ظاهر اولیه بینی شما داشته باشد. این نوع از عمل شکستگی بینی به عنوان عمل جراحی تجدید ساختار شناخته می شود و هدف آن بازیابی ظاهر فرد به حالت قبل از ایجاد آسیب می باشد. اگر اقدامات درمانی در طول دو هفته پس از ایجاد آسیب انجام شود، تنها هدف احتمالی آنها بازیابی ظاهر قبلی فرد است. اگر شما مجبور شوید چند ماه برای انجام اقدامات درمانی منتظر بمانید، در اغلب مواقع این امکان وجود دارد که ظاهر بینی نیز به دلخواه شما تغییر داده شود. احتمالاً شما علاقه مند به این نوع عمل جراحی هستید که در آن بطور همزمان هنگام اصلاح ساختار بینی، ظاهر آن نیز اصلاح می شود. برای انجام این نوع عمل باید از متخصصانی استفاده کنید که در هر دو حوزه جراحی ظاهر و جراحی ساختار بینی مهارت داشته باشند.

جراحی تجدید ساختار بینی

همه افرادی که با مشکلات تنفسی به خاطر شکستگی بینی مواجه هستند یا از ایجاد تغییر در ظاهر خود به خاطر آن رنج می برند، می توانند یک نامزد مناسب برای انجام عمل شکستگی بینی باشند. اشخاصی که با جراحت های ناشی از آسیب بینی مواجه شده اند، باید بطور اورژانسی در بیمارستان یا در مطب دکتر در طول ۷ روز بعد از آسیب دیدگی معاینه شوند. در این حالت اگر به بیمار مشاوره به موقع پس از آسیب دیدگی ارائه شود، احتمالاً در نتیجه جراحی بهبود بهتری در وضعیت آنها ایجاد می شود. مزایای حاصل از جراحی تجدید ساختار بینی شامل موارد زیر است:

 • بازیابی یا حفظ اندازه، ظاهر، و زاویه مناسب بینی
 • اصلاح جراحت های ناشی از آسیب وارده شده یا عمل های جراحی قبلی انجام شده بر روی بینی
 • بازیابی سیستم تنفسی عادی و حساسیت بینی به بو
 • کاهش مشکل خرناس کشیدن
 • بهبود ظاهر کلی فرد و عملکرد بینی

در این نحوه جراحی، بیمار در حالت درازکش قرار گرفته و از بی هوشی موضعی یا بی حسی یا بی هوشی عمومی برای اصلاح وضعیت بینی و انجام اقدامات درمانی مورد نیاز استفاده می شود. پس از عمل جراحی، از یک قالب بر روی بینی به مدت ۷ تا ۱۰ روز برای تثبیت و حفاظت از موقعیت جدید آن استفاده می شود. بسیاری از تکنیک های جراحی زیبایی بینی برای جراحی تجدید ساختار بینی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این، جراحی تجدید ساختار بینی می تواند نتایج نامطلوب ناشی از عمل های جراحی قبلی انجام شده بر روی بینی را نیز اصلاح کند. با وجودی که طول مدت جراحی تجدید ساختار بینی از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است، موارد ساده در حدود ۴۵ دقیقه و موارد پیشرفته در حدود ۳ ساعت یا بیشتر طول خواهد کشید. برای موارد ساده، از تکنیک جراحی بسته احتمالاً استفاده می شود که در آن تمام برش های ایجاد شده در داخل بینی است. به هر حال در موارد پیشرفته، نیاز به استفاده از تکنیک جراحی باز وجود دارد که در آن برش ها در پایین و زیر سوراخ های بینی ایجاد می شود. در هر حالت تمام برش های ایجاد شده باید پس از عمل جراحی از دید سایر افراد پنهان باشند. برای این کار در جراحی بسته برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند که برای دیگران قابل مشاهده نیستند و در تکنیک جراحی باز برش ها در زیر بینی و در محل خط بینی انجام می شود که در حقیقت پس از عمل فقط یک خط نازک از این برش می بایست باقی بماند که این خط نیز در بین خطوط بینی معمولاً پنهان می شود.

دستورالعمل‌های مراقبتی در خانه پس از جراحی بینی

اگر عمل بینی انجام داده‌اید باید تا چند روز به خودتان سخت نگیرید تا بینی بهبود یابد. لطفاً برای دو روز اول (۴۸ ساعت پس از جراحی) از این دستورالعمل‌ها پیروی کنید.

 • مایعات زیادی بنوشید و تنها از غذاهای نرم در شب بعد از جراحی و فردای جراحی مصرف کنید. نوشیدن مایعات فراوان مانع از خشک شدن دهان شما خواهد شد. مایعات داغ یا غذاهای داغ مصرف نکنید. می‌توانید، طبق تحمل خودتان، از روز دوم پس از جراحی به رژیم غذایی طبیعی خود بازگردید.
 • برای پرهیز از وارد آمدن فشار بیش از حد روی بینی، از بلند کردن اجسام سنگین، کشیدن آنها یا فعالیت‌های شدید در کارهای منزل یا حیاط خودداری کنید. سر خود را پایین‌تر از سطح قلب خم نکنید. بینی خود را تکان ندهید.
 • باید دهان خود را نظافت کنید. می‌وان به آرامی با مسواک نرم، دندان‌های خود را مسواک کنید. شب بعد از جراحی، شاید بهتر باشد دندان‌های جلویی خود را با دستمال کاغذی تمیز کنید. این کار مانع از حرکت بیش از حد لب بالا خواهد شد. می‌توانید پس از هر وعده غذایی از دهانشویه استفاده کنید، ولی قرقره نکنید. می‌توانید از کرم‌های چرب کننده (همچون وازلین) یا برق لب‌های پزشکی استفاده کنید تا بینی خود را مرطوب نگاه دارید.
 • می‌توانید، مخصوصاً در شب هنگام خواب، از بخور هوای سرد در اتاق خود استفاده کنید؛ اگر پزشک بلااشکال بودن آن را تأیید کرد.
 • در صورت نیاز پانسمان زیر بینی را عوض کنید. سعی کنید در هنگام تعویض پانسمان زیر بینی لب بالای خود را بیش از حد تکان ندهید.
 • اگر روی پل بینی آتل بسته شده است، سعی کنید تا نوبت مراجعه بعدی خود، آتل را خشک نگاه دارید. اگر آتل شل شد یا افتاد بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.
 • بینی خود را فین نکنید، مگر اینکه پزشک بلااشکال بودن آن را تأیید کند. چیزی را به بینی خود فرو نکنید. اگر می‌خواهید عطسه کنید، با دهان باز و بصورت طبیعی این کار را انجام دهید.
 • سر خود را هنگام دراز کشیدن یا خوابیدن با استفاده از چند بالشت بالاتر از بدن قرار داده و از تکان خوردن آن هنگام خواب جلوگیری کنید. این کار به تخلیه راحت‌تر ترشحات بینی به خارج بینی کمک خواهد کرد. می‌توانید هرگونه ترشحات را به آرامی پاک کنید، پره‌های بینی خود را بین دو انگشت فشار ندهید.
 • می‌توانید در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی، روی ناحیه بینی، چشم‌ها و صورت یخ بگذارید. یخ را در وقفه‌های زمانی ۲۰ دقیقه‌ای، برای ۲۰ دقیقه روی بینی خود بگذارید. از کمپرس داغ یا گرم استفاده نکنید.
 • لب‌ها و بینی شما پس از جراحی متورم و کبود خواهد بود. همچنین ممکن است لب بالای شما بی‌حس باشد. این عوارض موقتی بوده و تدریجاً از بین می‌رود.
 • از قطره بینی استفاده نکنید، مگر آن که پزشک تجویز کند.
 • می‌توانید در شب بعد از جراحی با استفاده از یک اسفنج تن و بدن خود را بشویید. بعد از گذشت دو روز می‌توانید در وان بنشینید. حتماً دقت کنید آب وان بیش از حد داغ نباشد، زیرا آب داغ می‌تواند باعث سرگیجه شود. اگر از داروی مسکّن استفاده می‌کنید در هنگام رفتن و درآمدن از وان مراقب باشید. سعی کنید آتل بینی خود را خشک نگاه دارید. در روز سوم، می‌توانید صورت خود را بشوئید، دقت کنید که صورت خود را رو به بالا نگاه دارید و از کسی برای این کار کمک بخواهید. سر خود را خم نکنید. می‌توانید از باد سرد سشوار استفاده کنید.
 • تا هفت روز پس از جراحی سیگار نکشید. سیگار کشیدن بافت بینی را تحریک کرده و باعث سرفه می‌شود، که در نتیجه باعث خونریزی از بینی خواهد شد.

بهبودی

photo 2016 11 19 18 07 11 درمان شکستگی بینی چیست؟

بیماران می بایست انتظار ورم و کبودی را برای ۲ تا ۳ روز پس از عمل جراحی داشته باشند و برای رفع مشکل ناراحتی های احتمالی ناشی از درد می توان از داروهای مسکن استفاده کرد. بیماران همچنین باید انتظار باقی ماندن در رختخواب برای یک روز پس از عمل جراحی را داشته باشند و باید سر خود را بطور عمودی نگه دارند. در طول دوره ریکاوری همه ورزش ها و فعالیت های شدید بدنی برای مدت حداقل ۳ هفته نباید انجام شود تا بینی به میزان مناسب بهبود پیدا کند. دکتر همچنین ممکن است به بیمار توصیه کند از بلند کردن اجسام سنگین، خم شدن زیاد، انجام فعالیت های کششی، و موارد مانند آن در طول دوره ریکاوری اجتناب شود. برای اطلاع دقیق از هزینه عمل شکستگی بینی نیز باید با پزشک مشورت نمایید.

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
درمان شکستگی بینی چیست؟
۴ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

219 دیدگاه ها

 1. سید میلاد میرموسوی می‌گه:

  با سلام متشکرم از شما با توجه به شکستن بینی بنده اطلاعات خوبی را دریافت نموده ام گرگان

 2. s می‌گه:

  ببخشید بینی من در کودکی شکسته و حالا از حالت عادی خود خارج شده من باید برای درمان آن چه کار کنم ؟؟؟؟

 3. محمد می‌گه:

  سلام خسته نباشد
  ببخشید من بوکسورم دماغم چند بار شکسته ولی خیلی جدی نبوده ولی یکم بزرگ شده جهت درمان بهتر چه چیزی پیشنهاد میکنید؟
  با تشکر

 4. مهلا می‌گه:

  سلام یکی از دوست های من به دماغش ضربه وارد شد و از دماغش خون امد و درد داشت خونش زیاد نبود در حد ۵ یا۶ قطره یکمی هم کبود شده دماغش ب نظرتون دماغش شکسته؟
  تو رو خدا زود جوابمو بدین.
  ممنون .م. کشتمند از سرپلذهاب

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شکستگی بینی تنها با لمس دقیق پزشک ماهر در ۲۴ ساعت اول یا پس از یک هفته قابل تایید می باشد. ولی شرایطی که می فرمایید احتمال شکستگی که نیاز به جا اندازی داشته باشد زیاد نیست.

 5. علی می‌گه:

  با سلام
  در محل کارم دچار شکستگی بینی شدم که دکتر گفت با جا انداختن شکستگی درست میشه .همه هزینه ها رو شرکت میده حالا من اگه عمل زیبای رو انجام بدم توی پرونده علت عمل رو زیبای میزنه؟ آخه بیمه هزینه زیبایی رو نمیده .میخوام از این فرصت استفاده کنم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   می شود برای شما قسمت درمانی و زیبایی را جدا کرد تا بتوانید از بیمه برای قسمت درمانی استفاده کنید و یک عمل انجام دهید.

 6. محمد می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  بنده دچار شکستگی بینی ام الان ۲۰ سالمه به دکتر مراجعه کردم دکتر گفتن تا ۲۴ سالگی یعنی رشد کامل بدن باید صبر کنم خواستم ببینم راه دیگه ای نیست این عمل زود تر انجام بشه؟

 7. ش.س می‌گه:

  سلام من دماغم ضربه خورده خون نیومد اما از یکی از سوراخای بینیم مشکل تنفسی دارم.وقتی هم دست میزنم صدا خش خش میده.اندازه سه میلی مترم سمت راست تیغه بینیم کبود شده.لطفا بگید دماغم شکسته؟

 8. علیرضا می‌گه:

  سلام.بینی من در پونزده سالگی شکسته و ظاهر بدی پیدا کرده.آیا میشه برای اصلاح ساختار بینی جراحی کنم و با هزینه بیمه جراحی بشه؟؟

 9. آزاده می‌گه:

  سلام.چندروزپیش خوردم زمین روی یخ .باصورت یکم ازدماغم خون اومدورمم کرد بعدخوب شد.یه دکترگفت شکسته بایدجاش بندازم.دوتادیکه گفتن نشکسته.البته عکسم انداختم
  الان چکارکنم؟

 10. آزاده می‌گه:

  سلام
  من کیک بوکسور هستم ودیروز یه مشت به بی نیم خورد،خیلی دردگرفت که ادانه ی مبارزه صرف نظرکردم،الان که ۱شب میگذره ب شدت سر درد دارم ناحیه ی شقیقه و البته سینوس هام..استخون بینم هم ب شدت دردمیکنه.باید چیکارکنم؟حدقه ی چشمام هم یجورایی دردمیکنه.درضمن سابقه ی سینوزیت هم دارم
  لطفا راهنماییم کنید خیلی دارم دردمیکشم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   احتمال شکستگی بینی شما وجود دارد و باید به پزشک متخصص مراجعه بفرمایید.

  • یه پسر می‌گه:

   سلام من بینیم از کنار زربه خورده و یک روز گذشته از اون طرفی که ضربه خوزده ورم کرده خیلی زیاد نه ولی بخاطر آنکه اون طرف ورم کرده احساس می کنم کج شده دکتر عمومی رفتم کفت از سر هم بیرون نیومده آیا شکسته?راه درمان ورمش چیه ?البته خیلی خونریزی نداشته یه خورده فقط

 11. جواد کریمی می‌گه:

  سلام من بینی ام چند روز پیش شکسته است و اذیتم میکنه و شکل بدی پیدا کرده آیا با انجام عمل شکستگی بینی زیبایی نیز انجام میشود

 12. ملیحه می‌گه:

  سلام. در ۱۲ سالگی بینی ام شکست که با مراجعه به متخصص ENT برطرف شد.. در ۱۸ و ۲۱ سالگی هم مجددا شکست اما به شکسته بند مراجعه کردم.. از نظر ظاهر فقط قسمت فوقانی بینیم پهن شده و مشکل تنفسی و غیره پیش نیومد.. اما دوباره امروز که ۲۷ سال سن دارم به بینیم ضربه خورد و ورم کرده و به نظرم دچار شکستگی شده.. آیا با این سابقه شکستگی انجام عمل زیبایی موثر است؟؟!

 13. مهدی می‌گه:

  با سلام من سی سال سن دارم و در سن ۲۰ سالگی در اثر ضربه دچار آسیب دیدگی بینی شدم و متاسفانه به پزشک مراجعه نکردم الان از یک سوراخ بینی دچار گرفتگی و مشکل تنفسی و همچنین خون ریزی های مداوم میشوم ،سوالم اینه که آیا بدون اینکه بخواهم تغییری در ظاهر بینی ام ایجاد شود میتوان این مشکل را رفع کرد سوراخ بینی باز شود

 14. رضا می‌گه:

  سلام
  خیلی ممنون از مطلبتون من دماغم سرکارضربه خورد ولخته خون بیرون اومد وبرای مدتی درد داشت والعان دماغم غوز پیداکرده وظاهرم زشت شده وخوب نمیتونم نفس بکشم آیا دماغم شکسته؟
  لطفاًجواب بدید.

 15. رضا می‌گه:

  سلام ببخشید آیا در زمان شکستگی خفیف می توان عمل زیبایی انجام داد و به عبارتی سری کاری کرد؟

 16. احسان می‌گه:

  سلام
  بینی من یکسال پیش شکست. و الان چند ماهی است درد وحشتناکی داره ، به طوری که سرم هم درد میکنه ، باید چیکار کنم ممنونم

 17. مهمان می‌گه:

  سلام من ۱۶سال دارم و غضروف بینیم در اثر ضربه شکسته اما استخوانش آسیب ندیده دکتر گفته باید گچ گرفته بشه
  ومن میترسم جاش بمونه و بینیم بزرگ بشه…امکانش هست از حالت عادیش بزرگتر شه؟؟

 18. ابوالفضل می‌گه:

  سلام . آقای دکتر ، بینی بنده در اثر ضرب دیدگی ، ورم قابل توجهی پیدا کرده ولی احساس درد ندارم و عملیات تنفس هم به خوبی انجام میشه ، همین سه ساعت پیش این مشکل برام پیش اومد ، آیا بینی بنده شکسته؟
  برای بهبودش باید چیکار کنم!؟
  ورم زیادی کرده . آقای دکتر برای از بین بردن ورم چیکار کنم … راه حل سریعی هست که بتونم؟
  لطفا کمکم کنید ممنونم

 19. مصطفی می‌گه:

  سلام
  من بینیم از بغل ضربه خورد و خون زیادی اومد و بعد گذشت یه روز فقط قسمت بین استخوان و غضروف کمی ورم کرده و درد دارم،ممکنه بینیم شکسته باشه؟ باید به چه پزشکی مراجعه کنم؟

 20. Mahdi می‌گه:

  سلام
  ببخشید جا انداختن شکستگی بینی درد زیادی دارد؟؟

 21. مامان یه دختر کوچولو می‌گه:

  سلام، دیشب متوجه یه کبودی خیلی خفیف روی بینی دخترم شدم که به خاطرش حتی گریه هم نکرده بود . نگرانم که نکنه بی خیالی من باعث بازخواستم بشه در آینده . میشه لطفاً بگید که باید ببرمش پیش پزشک یا مراقبت خاصی لازم داره ؟
  امروز ۹۶/۱/۱ میشه بهم جواب بدید که وقت داشته باشم.ممنونم

 22. سید علی می‌گه:

  با سلام من در ۱۳ سالگی بینی ام شکست(با صربه سر)بعد رفتم دکتر عمل جراحی انجام داد.الان ۶سال و دو ماه ازش میگذره و در این مدت دو سه بار صربه های خفیف بهش خورده ایا احتمال شکستگی دوباره داره؟عمل زیبایی هم میخواد؟

 23. مرتضی می‌گه:

  بنده در سن ۷ سالگی در حال دویدن با قدرت زیاد با بینی میرم تو زمین کلی خون هم میاد اون موقع که رفتم دکتر غیر تخصصی برگشت گفت چیز مهمی نیست اگر خاستید براتون با یه میله بازش کنم

  که اون موقع اصلا تو چهره ام تاثیر نذاشت ولی الان هم قوض داره هم همون بینی راستم تنگ تر از چپممه بعد نوک بینیمو که بهش فشار بیارم خیلی راحت تا میشه انگار هیچی نیست صدامم خیلی تو دماغی کرده کلی اعتماد به نفسمو از دست دادم پیش همه تحقیر میشم خیلی افسرده شدم باید چیکار کنم؟

 24. Sahar می‌گه:

  سلام.من در کودکی دماغم ضربه خورد و بعداز چند سال از پایین تغییر شکل پیدا کرد و استخونش شبیه دونه اومد بیرون،اصفهان رفتم پیش دکتر بعد دکتر گفت غضروفش شکسته و باید به سن ۲۳سالگی برسی بعد عملت کنم میخوام بدونم باید عمل زیبایی انجام بدم که دماغم عادی بشه یا با همین جراحی معمولی هم دماغم درست میشه.ممنون

 25. dr akbari می‌گه:

  سلام
  سوال شما کمی نا مفهوم است ولی موقع برداشتن گچ باید با احتیاط برداشته شود و به بین فشاری وارد نگردد.

 26. مهسا می‌گه:

  سلام.من دقیقا ۲۵ روز پیش به سمت راست دماغم ضربه خورد و کمی خون اومد.پیش دکتر که رفتم گفت ضربه عمودی بوده واستخونها جابجا نشده و نیازی نیست عمل کنی.ولی وقتی ورمش کم کم خوابید بینیم قوز پیدا کرد و سمت راست بینیم تورفتگی داره که دکتر گفت به حالت اولیه اش برمیگرده خودش.به نظرتون الان من چیکار کنم؟ایا امکانش هست که قوز و انحراف بینیم بدون اینکه کاری کنم مثل سابق بشه؟تو روخدا کمکم کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته برای اینکه نظر دقیق راجع به بینی شما بدهم نیاز به معاینه شما دارم. ولی بطور کلی عمل جراحی برای جا اندازی بینی تا ۱۰ روز پس از ضربه انجام می شود و پس از آن در صورت نیاز باید عمل زیبایی بینی انجام شود. توصیه کلی من این است که در حال حاضر صبور باشید و بینی خود فرصت ترمیم را بدهید.

  • ff می‌گه:

   منم عین تو شدم ولی بعد از آن روز دکتر بینم و عمل کرد

 27. سحر می‌گه:

  سلام.من چند سال هست که دماغم غضروفش شکسته و قوز داره،با توجه به اینکه شما گفتین نیاز به جراحی زیبایی دارید میشه اول جراحی عادی رو انجام بدم بعد از یک سال عمل زیبایی انجام بدم؟مشکلی بوجود نمیاره؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته برداشتن قوز بینی بخشی از همان جراحی زیبایی است. ولی در صورت اصرار فرد بر اینکه بصورت مجزا انجام شود. اینکار بصورتی که می فرمایید قابل انجام است.

 28. سید مهدی می‌گه:

  سلام بردکتر بزرگوار و عزیز

  اولا لازم میدونم از سایت عالی شما و این که جواب سوالات رو میدهید نهایت قدردانی و تشکر رو نمایم. انشالله دنیا و آخرت خدا بهتون خیر بده.

  من ۸ روز پیش به بینیم ضربه وارد شد. فکر میکنم ضربه مستیقیم به تیغه بینی ام یه مقدار به سمت چپ بوده نه به اطراف.
  بعد از ضربه یه مقداری درد می کرد. کم کم دردش کم شد. به نظر اطرافیان هم ورم نداره. من خودم یک مقدرا کمی درد در بینی و اطراف سمت چپ آن احساس میکنم . با یک نفر هم که تلفنی حرف میزدم در حالی که سرماخورده نیستم احساس کرد سرماخورده شدم چون میگفت صدات تو دماغی شده.
  خودم هم احساس مقداری سخت نفس کشیدن دارم و این که سمت چپ بینیم دچار درد هست و احساس میکنم یه مقدار یا باد کرده یا جابجا شه است اما اطرافیان میگویند مثل قبل است. من خودم وقتی اطراف بینی و زیر چشم را فشار میدهم نیز احساس کمی درد میکنم.
  یک مقداری در استخوان زیر چشم سمت چپ هم حس درد میکنم. البته دندون ۶ بالا چپ هم مقداری درد میکیند.

  حال سوال این است که آیا بینی من آسیب دیده است؟

  اگر دچار شکستگی خفیف باشه با صبر و در طول زمان خوب میشه؟ چقدر باید صبر کنم؟

  نیازی هم به دکتر متخصص مراجعه کنم یا عموم کافی است؟ و این که به عکس نیاز هست ؟

  این که دکتر با دستگاه که در مانیتور داخل بینی را میبیند بدون این که بالینی و با دست بینی را معاینه کند ، میتواند تشخیص شکستگی دهد یا حتما نیاز به معاینه بالینی و بادست بینی است.

  بسیار ممنون و سپاسگزارم . ممنون میشم جوابم را سریع بدهید چون تا اگر نیاز به جانداختن دارم سریع اقدام کنم.
  ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بنظر نمی رسد با شرایطی که می فرمایید شکستگی با جابجایی که نیاز به جا انداختن داشته باشد بوجود آمده باشد. بهر حال توصیه می گردد که توسط پزشک متخصص معاینه شوید. معمولا تشخیص بالینی است و با لمس دست قابل تشخیص می باشد.

 29. معصومه می‌گه:

  سلام من امروز زمین‌خوردم و کلی خون از بینیم اومد دکتراورژانس گفت شکسته قبلا هم شکستگی داشتم تصمیم دارم عمل زیبایی هم انجام بدم چه موقع مراجعه کنم به متخصص الان هم خونابه و ورم بینی دارم.

 30. سحر می‌گه:

  سلام،وقت بخیر:
  یک سال پیش بینی ام ضربه خورد ورم زیادی نداشت ولی دردنسبتاشدیدکه به سمت سرم منتشرمیشدداشت بعدازچندروزبه دکترمراجعه کردم وبعدازمعاینه گفت که ترک گرفته ولی جابه جانشده روی بینی ام راچسب زدوگفت چندروزدیگربردار.چندماه پیش مجددابینی ام ضربه خوردواین بارکبودشدوکمی ورم کردودردش هم زیادبودولی وقتی به پزشک مراجعه کردم بعدازمعاینه گفت که شکستگی جزشکستگی قدیمی نیست وفقط ضرب دیدگی است.البته حدودیک ماه پیش گوش دردشدیدی داشتم که باتجویز پزشک آنتی بیوتیک مصرف کردم والان گاهی گوشم دردخفیفی دارد.بعدازضربه دوم به بینی ام دائماازپشت حلقم خلط دارم آیابه خاطرضربه است؟
  علت دردگوشم چیست؟
  راه حل مشکل چیست؟

 31. zahra می‌گه:

  سلام ببخشید من سوم عید بینیم آسیب دید و ورم داشت.رفتم عکس گرفتم و دکتر معاینه کرد و گفت شکسته و باید تا ده روز دیگه جا بندازی.الان ورمش خوب شده و از لحاظ تنفسی مشکلی ندارم و از لحاظ ظاهری هم تغییر چندانی نکردم.
  خواستم بدونم اگه بینیمو جا نندازم بعد ها مشکلی واسه تنفسم پیش میاد؟یا از لحاظ ظاهری ممکنه بعدا بزرگتر بشه یا غوز کنه؟

 32. مریم می‌گه:

  سلام من بینی ام دچار یک کجیه خیلی خفیف هستش شاید تو نگاه اول هم کسی متوجه نشه.اصلا هم نمیدونم کی ایجاد شده.کلا بینی ام کوچیک و سر بالاست ولی این انحراف خفیف خیلی اذیتم میکنه.آیا راهی غیر عمل برای رفع اون وجود داره؟

 33. milad می‌گه:

  سلام من ۱۸ سالمه وقتی بچه بودم ۵ ۶ سالم بود دماغم شکست و انحراف داره یکم قدم ۱۷۵ وزنم ۵۰ لاغر اندامم میخواستم بدونم این لاغری میتونه دلیلش شکستگی بینیم و به مشکل نفس کشیدن موقع غذا خوردنم باشه؟ ویتی کوچیک بودم یادمه یکی گفت همین لاغریش به خاطر شکستگی دماغشه ممنون میشم جواب بدید❤

 34. علی می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  من در۱۵سالگی راستش تویه یه دعوا بینیم ضربه دید وقتی که ضربه بهش خورد خون زیادی ازش اومد وقتی که مشت به بینیم خورده بود داشت خون می یومد ولی من بینیمو اصلا حس نمیکردم الان دو سال از این داستان میگذره بینیم از داخل حرکت کرده و از بیرون یه طرفش ورم کرده شده من الان۱۶سالمه شما بره من چی پیشنهادی میدید اگه راهی جز جراحی هس بهم بگیید با تشکر

 35. علی می‌گه:

  سلام
  من ۳۰ ساله ام و تو سن ۱۶ سالگی ضربه بدی به بینی ام وارد شد و کلی خونریزی کرد اونموقع به پزشک مراجعه نکردم اما از اونموقع هر از گاهی خون دماغ میشم و مشکل تنفسی پیدا کردم حتی گاهی تو خواب خون دماغ میشم این منو ببزار کرده لطفا راهنمایی کنید چکار کنم.

 36. مسعود می‌گه:

  سلام خسته نباشید. اقای بینی من از ناحیه چپ دچاره فرو رفتگی خفیف شده بود و دکتر برام جا انداخت.. حاالا سوالی که برام پیش اومده اینه که چرا وقتی بینیمو شستو شو میدم یا لمسش میکنم صدایه خفیفی رو حس میکنم.. ممنون میشم سوالمو جواب بدین خدا خیرتون بده.. ۱۹ سالم سن دارم

 37. بهامین دایان پور می‌گه:

  سلام. من هندبال بازی میکنم. و توپ محکم توی صورتم خورد. خونریزی زیاد بینی نداشتم ولی خیلی شدید درد گرفت و الانم قسمت بالای بینی م کمی پهن شده و دست که میزنم انگار خورده استخوان داره!!! دو سال از این ماجرا گذشته. مشکل تنفس هم ندارم. ولی وقتی سرمو میندازم پایین بینی و گوشام کیپ میشن. آیا حتما باد جراحی انجام بشه؟

 38. خدیجه می‌گه:

  سلام روزتون بخیر. من دکتر رفتم. از بینیم عکس گرفت گفت نشکسته. گفت چیزی به اسم جااندازی غضروف نیست. فقط استخوان رو جااندازی میشه کرد.میخوام بدونم همینطوره؟چیزی به اسم جااندازی غضروف نیست ؟لطفا زودتر حواب بدین میترسم بینیم همین شکلی بمونه؟

 39. ناشناس می‌گه:

  من توپ به دماغم برخورد کردولی خون نیمد ولی موقع برخورد توپ یه صدای چرق اومد.الانم نه باد کرده نه چیزی انحرافم نداره من الان باید چیکار کنم

 40. فاطمه می‌گه:

  سلام . اقای دکتر من ۱ سال و نیم هست ک جراحی زیبایی انجام دادم ولی امروز با شدت زیاد بینیم ب در شیشه ای برخورد کرد کمی خون اومد و قسمت بالای بینی کمی ورم داره .. در صورت لمس درد داره .. هیچ کبودی هم نداره .. نیاز هس برای معاینه ب دکتر مراجعه کنم ..

 41. Fateme می‌گه:

  سلام آقای دکتر من دو ماه هست بینیم رو عمل کردم. با دستور پزشکم برای برطرف شدن انحراف بینی یه چسب کج میزدم.الان غضروف بینی دقیقا روی فراسه شکسته. دپوقتی با گوش پاکن داخل بینیم رو پاک میکنم افتادگیش مشخصه. سوالم اینه که حتما به عمل ترمیمی احتیاج هست؟ آیا به مرور زمان خودش ترمیم میشه؟ ممنون میشم راهنمایم کنید.

 42. Reza می‌گه:

  سلام خسته نباشید.. آیا ضرب خوردگی غضروف بینی به طوری که مقداری گودی روی آن به وجود آمده باشد با گذشت زمان بهبود پیدا می‌کند؟؟؟

 43. امیر می‌گه:

  سلام
  من تو مبارزه ی ضربه تو دماغم خورد با شدت و قدرت زیاد
  یکم درد داره و بیشتر سرم درد گرفته بعد ضربه، خون هم ی مقدار کمی اومد ،تورم هم یکم داره ،مشکل تنفسی هم ندارم
  ممکنه شکسته باشه؟

 44. Reza b می‌گه:

  سلام من الان ۱۶ سالمه حدود چند سال پیش با سر رفتم تو تیرک دروازه حالا قلم بینیم (بالاش) اومده جلو بنظرتون امکان هست با جراحی اینو بردارم و تو چه سنی امکان پذیزه؟

 45. مهرداد می‌گه:

  سلام،خوبین انشالله
  بنده ۴سال پیش پیش دچار گرفتگی عضلات شدم و با صورت به زمین خوردم و بینی م کج شد و تا الان همینطور مونده و خواستم بدونم میشه به حالت اولش برگردوند و جراحی زیبایی انجام ندم؟
  فقط میخوام برگرده به حالت اولش
  ممنون میشم اگه جوابم رو بدید.
  ۲۸ سالمه و مرد
  مرسی

 46. Saeed.kooreshi می‌گه:

  سلام اقای دکتر من ۴ماه پیش دماغم یه کوچولو شکست شکست بردمش دکتر و دکتر گفت که شکستگیش خیلی کوچیکه احتیاج به هیچی نیست. ولی الان دماغم یه کم قوز پیدا کرده حالا این قوزه به مرور زمان از بین میره یا میمانه؟؟

 47. سارا می‌گه:

  سلام، بینی برادرم که ۱۴ سال داره حین دعوا ضربه دیده، و قرمز شده و تورم داره ولی کبودی نداره خونریزی هم نداشته، خودش میگه درد دارم و یکی از سوراخ های بینی ام کیپ شده، شما احتمال میدید چی شده باشه و باید براش چیکار کرد

 48. emad می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید

  من در ۱۳ سالگی دماغم شکست و کج شده …. پیش دکتر رفتم گفت : دماغم شکسته و نیاز به عمل جراحی دارد می خواستم بدونم ایا درد زیادی دارد.

 49. نرجس می‌گه:

  سلام آقای دکتر. دخترخانمی هستم که در سال ۸۹ و در سن ۲۸ سالگی دچار ضربه شدید بینی و جراحت لب شدم و یکساعت بیهوش بودم.. بعد دوهفته جااندازی بینی انجام شد …بینی بسیار زیبایی داشتم که الان بعد شکستگی باز هم زیباییش حفظ شده…تنها مشکلم التهاب بینی است که خیلی آزار دهنده است و از زمانی که آسیب دید چند میلیمتر روی سینه بینی ام سیاه شد که الان بعد هفت سال و دو ماه آن سیاهی کاملا رفع نشده و در فصلهای سرد دچار سرماخوردگی و آلرژی دایمی و التهاب بینی هستم…دکترهایی که رفتم برایم اسپری بینی نوشتند که نوع ایرانی آنها را که استفاده کردم دچار قطع عطسه و تنگی نفس شدید به مدت یکماه شدم… ولی نوع خارجی راینوکرت بهتر بود . البته سیتی اسکن بینی هم دادم گفتند که مشکلی ندارم فقط نوشته بود کمی انحراف به سمت چپ و . الان مشکلم اینه که آیا ممکنه با گذشت چندسال این التهاب رفع بشه و به حالت عادی برگردم یا همچنان همینطوره…و این نقطه تیره روی بینیم کی محو میشوذ…. با تشکر فراوان

 50. محمدجواد می‌گه:

  با سلام
  من بینی ام الان باردوم است که میشکند هنوز به دکتر مراجعه نکردم بینیه من استخوانی است من سر تمرین با کسی سر به سر شدم و شکست مربی ام جا انداخت والان باد کرده چه کاری کنم که بهتر شود یا باد آن بخوابد ممنون میشم توضیح بدین من ۱۶سالمه اما میخوام اقدام کنم برای زیبایی در چه سنی اقدام کنم خوبه

 51. ایدا می‌گه:

  سلام من بینیم دراثرضربه خونریزی شدیدی داشت ازطرفی زیرچشم کبودشده وورم شدیدی داره ممکنه که شکسته شده باشه؟

 52. رضایی می‌گه:

  سلام من در ۶ سالگی خوردم زمین بینیم شکسته ب سمت راست انحراف داره امکان داره با جراحی بحالت اول برگرده الان ۲۵ سالمه

 53. فرزدانه می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من در اثر ضربه بینی ام خونریزی پیدا کرد و خیلی سریع همسرم با لمس و کمی جابجایی بینی ام را جا انداخت و خونریزی متوقف شد…و فقط الان با گذشت ۲۴ ساعت کمی در ناحیه استخوانهای اطراف در هنگامی که دست می زنم درد دارم و کمی هم ورم ایجاد شده ولی مشکل تنفسی را بویایی ندارم…به نظر دماغم شکسته یا این آثار بعد از شکستکی می باشد و چه کار باید کنم…ممنون می شم راهنمایی ام کنید..

 54. علی می‌گه:

  سلام
  من بینیم شکسته سن مورد نیاز برای عمل چقدر است من الان ۱۷سال ۶ماه دارم میتونم عملش کنم

 55. Sora می‌گه:

  سلام اقای دکتر۵ سال پیش عمل زیبایی انجام دادم دیشب ضربه ای به بینی ام وارد شد که خون امدو ورم کرد ازنیمرخ راست برامدگی بوجودامده وکمی حالت قوزپیدا کرده نگرانم که بینی ام فرم اولیه رو ازدست بده ایا همین شکلی میمونه عکس گرفتم شکستگی نداشت

 56. نیما ک می‌گه:

  سلام.شب و روزتان بخیر. من در حال حاضر ۱۷ سال سن دارم و درسن ۱۵سالگی در مدرسه درهنگام بازی،سر یکی از دانش آموزان از پشت به بینی من برخورد کرد و بینی من صدای شکسته شدن خورد و خون آمد اگر چه یخ گذاشتم روش ولی دوروز بعد به پزشک مراجعه کردم و عکس گرفتم اما پاسخ مناسبی دریافت نکردم دکتر گفت که شکستی خوب میشود اگر فکر میکنی شکل بینی ات عوض شده بیا برایت گچ بگیرم و باز به دکتر دیگری رفتم و آن دکتر چوب کبریتی را شکوند و گفت که بینی ات این گونه شکسته است برو به بیمارستان و بگو جا بیاندازند که رفتم و آن ها گفتند چیزی نشده.از اون موقع تا حالا هر وقت عکس هامو نگاه میکنم احساس میکنم فرورفتگی ایجاد شده و خوب این رو باید پزشک تشخیص بده نه من..بخاطر همین مزاحم شدم تا بپرسم آیا بنظر شما بینی من جابه جا شده است یا خیر.خیلی مدیونتون میشم اگه جوب بدید..

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   چون مدت زیادی از شکستگی بینی شما می گذرد٬ اگر از شکل فعلی بینی خود ناراضی هستید تنها راه اصلاح آن عمل زیبایی بینی می باشد.

 57. محمد می‌گه:

  سلام امروز ظهر یه ضربه از بغل به بینی همسرم خورد بعدش با یخ کمپرس کردیم از بغل خیلی کم بادکرده ولی کبودی و مشکل تنفسی نداره.آیانیازی به مراجعه به متخصص هست

 58. N می‌گه:

  سلام.شب و روزتان بخیر. من در حال حاضر ۱۷ سال سن دارم و درسن ۱۵سالگی در مدرسه درهنگام بازی،سر یکی از دانش آموزان از پشت به بینی من برخورد کرد و بینی من صدای شکسته شدن خورد و خون آمد اگر چه یخ گذاشتم روش ولی دوروز بعد به پزشک مراجعه کردم و عکس گرفتم اما پاسخ مناسبی دریافت نکردم دکتر گفت که شکستی خوب میشود اگر فکر میکنی شکل بینی ات عوض شده بیا برایت گچ بگیرم و باز به دکتر دیگری رفتم و آن دکتر چوب کبریتی را شکوند و گفت که بینی ات این گونه شکسته است برو به بیمارستان و بگو جا بیاندازند که رفتم و آن ها گفتند چیزی نشده.از اون موقع تا حالا هر وقت عکس هامو نگاه میکنم احساس میکنم فرورفتگی ایجاد شده و خوب این رو باید پزشک تشخیص بده نه من..بخاطر همین مزاحم شدم تا بپرسم آیا بنظر شما بینی من جابه جا شده است یا خیر.خیلی مدیونتون میشم اگه جوب بدید..

 59. ســورنــا می‌گه:

  سلام من بینی‌م شکسته و گفتن باید جا بندازم
  ایا منظورشون از جا انداختن همون عمل بسته هست؟؟
  دکتر واسه بیمارستان بهم وقت داده

 60. M می‌گه:

  سلام
  من دماغم تو دو مرحله شکسته یکی در ۹سالگی
  یکی در ۱۵ سالگی و تازه مشکلات تنفسی و ظاهر بد داره اذیتم میکنه
  اگه از طریق بیمه اقدام کنم میتونم عمل کنم ؟
  یعنی هزینشو بیمه به عهده میگیره ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما نیاز به عمل زیبایی بینی دارید و بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند. ولی بعد از عمل جراحی می توانید بخشی از هزینه را که درمانی محسوب می گردد٬ از بیمه تکمیلی دریافت نمایید.

 61. مجتبی می‌گه:

  سلام
  من دماغم سه سال پیش عمل کردم زیبایی کردم دراثر ضربه در یک قسمت از بینیم حالت تورفتگی ایجاد شده می خواستم ببینم ایا بدون عمل قمست تورفته را میشود بیرون اورد یا خیر ؟

 62. بتی می‌گه:

  سلام .من در کودکی بینیم شکسته الان۲۴سالمه.بینیم ظاهرش کجه و از ی سوراخ بینیم ب سختی نفس می کشم
  الان ایا میشه زیبایی عمل کنم همزمان با اصلاح شکستگگی؟

 63. حسین می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من بینیم از یه طرف ظربه خورد خیلی خیلی کم ورم کرد به طوری که اصلا واضح نیست
  بعد از ضربه خوردن از یخ برای ورم نکردن استفاده کردم
  اصلا هیچ صدایی نمیده
  فقط از سوراخ بینی سمتی که ضربه خرده یکم سخت تر میشه نفس کشید
  بنظرتون مشکلم جدیه و باید به پزشک مراجعه کنم؟

 64. احمدرضا می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشین. بینیم پارسال شکسته بدجور.دکتر رفتم اسپری و قرص نوشت ک سینوس هاش برطرف بشه.هروقتم اسپری رو استفاده میکنم سردرد شدیدی دارم.سه ماه دیگم سربازی میرم الان میخواستم عمل کنم دکتر گفت تااون موقع نمیشه..شما عمل کنین چند ماهه میتونم چسبشو باز کنم؟

 65. امیررضا علیپور می‌گه:

  من دماغم توی کشتی ضربه خورده و وقتی که نیم رخ میشم دماغم یکم برامدگی داره ولی قبلا این طوری نبود به نظرتون من باید عمل کنم یا کار دیگه ای

 66. اعظم می‌گه:

  سلام دخترمن بر اثر ضربه بینی کج پیدا کرده آیا در سن پایین بینی از فرم کجی خارج می شود

 67. ه می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۳ ساله. که بودم بینی م شکسته ودر همون زمان دوبار عمل شدم یکبار برای جلو گیری از انحراف بینی وبار دیگر برای شکستی استخوان الان من ۲۲ سالمه اما هنوز درفصل سرمامشکل دارم همیشه بینی م درد میکنه دکتر هم رفتم میگن آلرژی دارید وبا دادن اسپری من به صورت دوره ای خوب میشم باتمام این مشکلات من از شکل ظاهری بینی م رضایت ندارم آیا میتونم من جراحی زیبایی داشته باشم وباانجام عمل مشکلاتم بیشتر نخواد شد

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله می توانید جراحی کنید ولی قبل و بعد از جراحی کنترل آلرژی شما با دارو لازم است.

  • ه می‌گه:

   سلام آقای دکتر من ۳ ساله. که بودم بینی م شکسته ودر همون زمان دوبار عمل شدم یکبار برای جلو گیری از انحراف بینی وبار دیگر برای شکستی استخوان الان من ۲۲ سالمه اما هنوز درفصل سرمامشکل دارم همیشه بینی م درد میکنه دکتر هم رفتم میگن آلرژی دارید وبا دادن اسپری من به صورت دوره ای خوب میشم باتمام این مشکلات من از شکل ظاهری بینی م رضایت ندارم آیا میتونم من جراحی زیبایی داشته باشم وباانجام عمل مشکلاتم بیشتر نخواد شد

 68. ابراهیم گرجی می‌گه:

  سلام خسته نباشید من ۱۸ سالم هست اما حدود چندسالی میشه که بینی ام شکسته و حالت بد فرمی دارد میخواستم بدونم میتونم عمل بینی انجام بدم یا خیر ممنون میشم زود کمکم کنید….گرجی از اصفهان

 69. محمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر ممنون از وبسایت خوب شما بینی بنده درسن۱۲_۱۳سالگی شکست و به دکتر مراجعه نکردم و الان ۱۶ سال سن دارم و بینیم کاملا انحراف (از چپ به راست) دارد و بسیار نمایان است میخواستم بگم که ایا امکان جراعی وجود دارد؟ لطفا کمکم کنید صورتم خیلی زشت شده حتی اگر شده فقط انحرافش درست بشه وبعد جراحی زیبایی انجام میدهم

 70. مبینا علیاری می‌گه:

  سلام بینی من ۲ روز است که شکستگی خفیف دارد و برای جا انداختن ان به من وقت داده اند ایا میشود عمل شکستگی و زیبایی بینی را باهم انجام داد؟
  با تشکر

 71. عاطفه می‌گه:

  سلام اقای دکتر، من ۲ماهه بیینیمو عمل کردم.
  روزهای اول که اسپیلنت داشت، از بالا ضربه خورد.اوایل معلوم نبود ولی الان تو رفتگی روی بینیم ایجاد شده که با دست زدن مشخصه و بینیم به سمت چپ کشیده شده
  من الان باید چکارکنم؟ ایا بینی من شکسته؟ راهی برای درست شدن نداره؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید. با تشکر

 72. شیوا می‌گه:

  سلام.من دوماه پیش جراحی زیبایی بینی انجام دادم.و هم مشکل انحراف داشتم هم پولیپ..بینیم هم گوشتی بود ولی بزرگ نبود.بعد از ماه اول سرمای شدیدی خوردم‌.و ورم بینیم بیشتر شد.جوری که یکطرف بینیم ورمش بیشتره و پره اش حالت افتاده داره. البته از اول خیلی بیشتر بود و الان بعد از گذشت یک ماه هنوز هست.خواستم بدونم این خودش رفع میشه یا پزشک معالج من باید دوباره کاری رو من انجام بده؟ممنون میشم جواب بدین.

 73. علی می‌گه:

  سلام آقای دکتر مادر من ۵۲ سالشه حدود دو سال ونیم پیش دچار شکستگی بینی در ناحیه تیغه شد اما بدلیل تشخیص اشتباه دکتر جا ننداخت وخود جوش خورد الان هم درد دارد هم آبریزش بینی هم سردرد بعداز مراجعه به دکتر گرفتن ام آرای وسی تی دکتر گفتن آبریزش ربطی به آب مغز ندارد پارگی در ناحیه پرده بینی ومغز نیست سوال من این است آیا با توجه به اینکه جا ننداخته با جراحی امکان بهبودی هست؟ آیا آبریزش قطع میشه؟ آیا درد کم میشود؟ دکتر مادرم تا چیزی میخورد دچار آبریزش میشود صبحا بیشتر این مشکل داره درد بینشی هم آزارش میدهد تو رو خدا راهنمایی کنید با تشکر.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با توجه به مطالبی که ذکر کردید و بررسی های انجام شده آبریزش نمی توده مربوط به شکستگی بینی ایشون باشه و باید بصورت مستقل درمان بشه.

 74. فرشید می‌گه:

  باسلام حضور جناب آقای دکتر اکبری عزیز
  ضمن تشکر از وقت و حوصله جنابعالی، متاسفانه در سن ۱۵ سالگی بینی من در کوهنوردی زمستانه شکست، الان ۴۸ سالمه و بخاطر انحراف بینی یکی از مجاری بینی ام بسته شده ، تمایل به ترمیم بینی ام دارم. البته شکل ظاهریش هم بد شده. آیا بخشی از این جراحی که بخاطر درمان و رفع مشکل تنفسی خواهد بود را میتوان از بیمه تکمیلی دریافت کرد یا خیر؟ باسپاس فراوان

 75. محمد می‌گه:

  سلام من چند روز پیش بینیمو عمل کردم (شکستگی) .میحواستم ببینم چند روز دیکه میونم این فیلترارو در بیارم ؟الان ۴ روزه که از عمل میگذره

 76. مريم می‌گه:

  سلام وقت بخیر پسر هفت ماهه بنده دیروز با صورت خورد زمین یعنی از یک پله افتاد کف ساختمان و بینیش کمی کبود شده به نظر شما شکسته؟

 77. امید می‌گه:

  سلام بنده ۳۸سالم است در ۱۵سالگی ببینیم ترک خورد و حالا بینم مقداری کج است به نظر شما راه حل چیه که بینم به حالت قبلی خودش برگردونم؟ با تشکر

 78. دانیال تیموری می‌گه:

  سلام.خسته نباشید بینیم بر اثر ضربه ارنج ااز سمت چپ دچار انحراف شده دکترم رفتم ولی گفتن که باید عمل بشه راه دیگه نداره یعنی اتل یا چیز دیگه نیست که یشه استفاده کرد

 79. ali می‌گه:

  سلام بینی من بر اثر ضربه ای در دچار خونریزی شد و الان بینی ام باد کرده . این مشکل دو روز پیش برام بوجود اومد میخواستم بدونم . باید معاینه بشه یا نه ؟؟ نفس کشیدن هم عادی است . خیلی ممنون میشم جواب بدین

 80. mehrdad می‌گه:

  سلام من فوتبالیست هستم چند سال پیش توپ خورد ب صورتم دماغم هیچ مشکلی نداره فقط استخونش ی ذره باد کرده و خوشم نمیاد ازین موضوع زیاد نیست خیلی کمه
  هیچ راه حلی ب جز عمل جراحی براش پیدا میشه؟

 81. آریا می‌گه:

  سلام دکتر وقت بخیر
  بنده تیغه بینیم بر اثر ضربه شکسته میخاستم بدونم عمل اینگونه شکستگی از نظر پزشکی و از نظر بیمه ، زیبایی محسوب میشه یا عمل درمانی؟
  سوال بعد اینکه: بعد از عمل احتمال اینکه بر اثر ضربه هایی که بینی سالم رو نمیشکنه یا به عبارتی ضربه های ملایم،بینی بنده احتمال شکستنش بالاست؟یا اینکه بعد از عمل بینی ترمیم میشه و استحکامش به قدر اولیه میرسه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگر جراحی فقط شامل تیغه بینی باشد و به ظاهر بینی دست زده نشود شامل بیمه می شود. عمل جراحی تیغه بینی استحکام بینی را کم نمی کند.

 82. Saeed می‌گه:

  با سلام.بینی من در کودکی شکسته و تیغش کج شده..اول اینکه بعد جا انداختن تیغه شکل و فرم بینی تغییر میکنه یعنی ایا بد میشه..دوم اینکه دوران نقاحتش چه مدتیه.یعنی من تا چند روز از کارو زندگی میوفتم.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگر انحراف تیغه بینی در ظاهر بینی شما تاثیری نگداشته است و فقط مشکل تنفسی دارید می توانید عمل جراحی تیغه بینی را انجام دهید و ظرف ۲ تا ۳ روز به فعالیت عادی برگردید.
   اگر انحراف در ظاهر بینی شما دیده می شود نیاز به عمل زیبایی بینی دارید و حد اقل یک هفته نیاز به استراحت در منزل دارید.

 83. یزدان می‌گه:

  سلام دکتر
  من بینیم از بچگی تا حالا تو کشتی ۲بار شکسته
  و الان هم بزرگ شده و هم انحراف داره . میخواستم بدونم با عمل زیبای انحراف بینی و شکستگیش هم درست میشه
  در ضمن سرباز هستم آیا استعلاجی برای من صادر میشه
  تشکر فراوان

 84. خالدعتبه می‌گه:

  سلام دکتر
  من تو فوتبال بینم شکست دقیقن ۲۰روزی هست میگذره ولی ۶ روزبعدشکستن رفتم متخصص برام جا انداختن ولی احساس میکنم بینیم خوب جا نداختن یه خورده کج هست ایا دوباره میشه جابندازن یا دیگه جوش خورده ولی خدارشکر داخل بینیم سالمه یه ذره احساس میکنم نفس کشیدنم سنگین شده بایدچیکارکنم مرسی دکتر

 85. faeze می‌گه:

  سلام خسته نباشید ببخشید من بدنسازی کار میکنم پریروز هالتر خیلی محکم خورد به استخون بینیم کبود نشده ولی درد شدیدی دارم احتمال شکستگی وجود داره

 86. مهسا می‌گه:

  دکتر جان این فرورفتگی باعث افتادگی جلو بینی شده وسمت راست بینی یه گره افتاده که باعث کج شدن جلو بینی بسمت چپ شده واون فرورفتگی چطورباید درس بشه عمل میخواد؟

 87. omid می‌گه:

  با سلام
  دکتر من توی سن ۱۶ سالگی دچار شکستگی بینی شدم
  بعد از تصادف ک بینیم شکست فوری ب پزشک مراجعه کردم و بعد از ۱ هفته ک ورم بینی خوابید من رفتم و دکتر برام جاش انداخت ک خیلی هم درد داشت
  الان بینیم کج شده و شکل خوبی نداره اعتماد ب نفسم رو از دست دادم
  میخواستم بپرسم ببینم باید چ عملی روش انجام بدم تا درست بشه؟؟
  بعدش عملی ک لازم داره بیهوشی کامل میشم یا درد داره؟؟
  بعد از عمل من شنیدم از پنبه داخل بینی استفاده میکنن ک بعد از چند روز ک دکتر پنبه رو میخواد در بیاره درد زیادی داره آیا عملی ک من باید انجام بدم باید بعدش پنبه بذارم؟؟
  بعدش من بینیم رو به پایین هست آیا این مورد هم درست میشه ؟
  در ضمن من الان ۱۷ سال سن دارم آیا میتونم عمل کنم؟
  ممنون میشم همه سوالات رو جواب بدین خیلی برام مهمه
  شرمنده مزاحم اوقاتتون شدم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما نیاز به عمل جراحی زیبایی بینی دارید، نیاز به بیهوشی دارد و در سن شما قابل انجام است. می شود موقع عمل شما از تامپون داخل بینی استفاده نکرد.

 88. بابک می‌گه:

  سلام
  من توی تمرین بوکس حدود ۹ روز پیش به بینی ام ضربه خورد خونریزی زیادی نداشت ولی تو تنفس با بینی مشکل دارم حفره سمت رات کاملا مسدوده اولش فکر رکدم تورم ولی الان بعد ۹ روز اصلا شرایطش بهتر نشده. به نظرتون چه کار باید بکنم؟

 89. مرتضی می‌گه:

  با سلام چند روز پس از عمل شکستگی تامپون خارج میشود ایا ابریزش بعد عمل طبیعی هست گچ کی برداشته میشه مچکرم از راهنمایی شما

 90. علی می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من امروز ب دماغم ضربه ای ب صورت مستقیم وارد شد که
  باعث خونریزی شد الان هم یه کم ورم کرده خواستم ببینم چکار میتونم بکنم که ورمش کم شه

 91. حسین می‌گه:

  سلام من دماغم شکست بعد از چهار روز جا انداختم الان سوالم اینه عایا ممکنه دماغم مثل قبل نشه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله این امکان وجود دارد.

   • صبا می‌گه:

    سلام من بچه بودم چندبار بینیم ضربه خورده که شدیدا درد گرفته ول چون خونریزی نداشتم خانوادم منو به دکتر نبردن و احتمال شکستگی هم ندادن. بینیم یه کم قوز داره که مدلشه چون ارثیه ولی در سمت چپ صورتم خیلی برجسته است به طوری که از سمت راست صورتم نمی تونم سه رخ عکس بگیرم تو ذوق میزنه به نظر شما آیا بینیم شکسته یا مدلشه?و الان ۳۳ سالمه و جدیدا بینیم خیلی بزرگتر به نظر میاد و اون برجستگی هم خیلی تو ذوق می زنه قبلا فقط خودم میدیدم این عیب رو ولی جدیدا دیگران هم بهم می گن به نظر شما بینیم بزرگتر شده آیا?

 92. سينا می‌گه:

  سلام خسته نباشید من ١٧ سالمه دو ساله پیش ضربه شدیدی به بینیم خورده خون خیلی زیادی هم رفته تنفسم سخت شده و یکی از سوراخ های بینیم تنگ و طرف دیگر بزرگ شده و یکیش خیلی خون میاد دکتر هم گفته تا ١٨ ١٩ سالگی نمیتونم عمل کنم نمیتونم کاری کنم ؟؟؟؟بینیم شکسته ؟؟تو عکس کج شده!

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   مشکل شما با جراحی رفع می گردد و جراحی برای شما بعد از سن ۱۶ سالگی امکان پذیر است. البته در شرایط خاص در سنین پایینتر هم جراحی امکان پذیر است.

 93. حمیدرضا می‌گه:

  سلام بینی من توبچگی شکسته وکاملافرم بینیم عوض شده از عمل کردن بینیم هم خیلی می ترسم و تازه موقع دویدن اصلانمیتونم درست ازبینیم نفس بکشم لطفا راهنماییم کنید

 94. زهرا می‌گه:

  سلام اقای دکتر .من همین امروز دماغم ضربه دید و ب دکتر اورژانس مراجعه کردم ایشون بعدازدیدن عکس و نحوه ی ضربه گفتن ک دچار موترک شده و تا ۴روز بعد باید جاانداخته بشه .بینیم بدشکل شده و مایل ب سمت چپ شده میخواستم بپرسم بعد اینکه جاانداخته شد احتمال اینو داره ک ب عمل جراحی نیازداشته باشه؟

 95. الناز می‌گه:

  سلام. من خودم برای خودم دردسر درست کردم بینی ام در ظاهر هیچ مشکلی نداشت اما ب تازگی متوجه شدم ک نوک بینی ام از ی طرف غضروف ندارد از این جهت خودم باعثش بودم چون ک وقتی درس میخونم مداد ب بینی فشار میدادم و الان ک باعث شده بینی ام کج بش متمایل ب چپ .خاستم بپرسم ک چکار باید بکنم ب عمل احتیاج داره؟

 96. Mojtaba می‌گه:

  سلام من در طول ۲ یا ۳ سال بینی ام ۴ بار ضربه خورد یعنی کج شده و وقتی غذا بخورم درد میکنه ۱ بار خونریزی داشت و دفعات بعد فقط درد میکرد این بارم برای بار چهارم امشب ضربه بدی خورد و خیلی درد میکنه و کج شده من ۱۵ سالمه در طول حوادث قبل ک بینی ام ضربه خورده بود متسفانه ب دکتر مراجعه نکرده بودم و سوالم این بود
  ایا بدون عمل جراحی ام میشه درست کرد؟
  و اگ میشه راهنمایی کنید خیلی ممنون

 97. محمد حسن می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۱۵ سالمه داخل مدرسه دوستم سرشو به بینیم زد اول خیلی درد داشت و خون نیومد همون لحظه وقتی دستمو داخل بینیم کردم یک ذره خون بود وبعد از آن هیچ دردی نداشت میخوام ببینم شکسته یا درآینده کج خواهد شد خواهشا بگید

 98. احمد می‌گه:

  سلام
  تو دبیرستان بینی ام شکسته بعدا بوکس رفتم دوبار دیگه ام شکسته و چند روز پیش دکتر رفتم و گفت که احتمال اینکه صد درصد قرینه بشه خیلی کمه بخاطر اینکه پوستت اجازه نمیدو و از نقطه فوقانی و دو جای دیگه شکستگی داره این در حالی که من ۳۲ سالمه دیگه ورزش حرفه ای هم نمیکنم حدود پنج ساله و الان دیگه نمیدونم چجوری میشه
  امکانش نیست واقعا کاریش کرد

 99. سیدمهراب می‌گه:

  سلام خداقوت دکتر جان ممنوون از پاسخگوییتون
  امشب بینیم حین ورزش یه ضربه مستقیم خورد و صدای بلندی داد بعدشم از حفره راست که قبلا مشکل تنفسی هم داشتم خون اومد ولی نه زیاد.
  الانم با گذشت ۴٫۵ ساعت بالای بینیم ورم کرده و بدشکل شده.سمتی هم که ضربه بیشتر بوده صدای خش خش میده.حدقه چشمام هم درد میکنه
  نظر شما چیه عزیز.

 100. مینا می‌گه:

  سلام دکتر.دماغ من چند هفته پیش به چهارچوب در خورد و درد شدیدی داشتم . اما خونریزی نداشت وقتی عکس گرفتم گفتن که عکس شکستگی رو نشون نمیده .الان بعد چند هنوز کبودی رو دماغم مونده به نظر شما باید چکار کنم؟ به یه دکتر دیگه باید نشون بدم؟ البته پیش متخصص نرفتم یه دکتر عمومی اینارو گفت. الان دماغم درد نداره فقط وقتی بهش دست میزم احساس میکنم یه مغزم تکون میخوره.

 101. mahlla می‌گه:

  سلام من توی تصادف از نیم رخ چپ به طور کل استخون شکست و وقتی دست میزنی سمت چپ بینی هیچ استخونی نداره من ۱۸ سالمه دکتر همونجور که توضیح دادید توی مطب انجام داد بعد ۲ هغته تو گچ موند ولی بعد باز کردن چیزی سر جاش نیوفتاده بود و همونجور موند
  من چیکار میتونم بکنم

 102. fatemeh می‌گه:

  سلام آقای دکترمن ۱۶ساله هستم بینی من حدود یک ماه پیش از رو به رو ضربه خور تا دوهفته خیلی درد داشتم وبه سختی نفس می کشیدم به متخصص هم مراجعه کردم ولی گفت مشکلی نداره ونشکسته عکس هم انداختم ولی الان که عکس هامو مقایسه میکنیم روی استخوان بینیم یک فرو رفتگی ایجاد شده به نظر شما رفع میشه یا به جراحی نیاز داره؟ ممنون میشم جوابمو بدید.

 103. زهرا می‌گه:

  سلام دکتر خسته نباشید
  کامنت قبلی بنده رو پاسخ ندادید
  دوباره مینویسم امیدوارم جواب بدید
  دختر هفت ساله من حین بازی با دوستش بینیش به سر دوستش اصابت کرد ودر حد چند قطره خون ریزی داشت اما بعد یک ساعت نه درد نه کبودی نه ورم هیچ کدوم نداشت بعد دو هفته که برای چک کردن به دکتر متخصق مراجعه کردم گفتند که یکم بینی کج شده انگار نوک سمت چپ بینیش یه قوز کوچیک داره ودکتر گفتند تیغه بینیش سالمه وحتی گفتند ممکنه تو سن بلوغ این کجی کامل از بین بره یا ممکن هست بیشتر بشه الان همه نگرانی من اینه که با گذشت زمان بینی دخترم کج تر بشه و این از نظر روحی من رو به شدت بهم ریخته
  از تون خواهش میکنم اگر راهی برای درمان و پیشگیری از این اتفاق وجود داره بهم بگید اصلا هزینش برام مهم نیست

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با شرایطی که می فرمایید احتمال شکستگی بینی کم است. اگر انحرافی وجود داشته باشد راهی که از حالا بشود جلوی پیشرفت آنرا گرفت وجود ندارد و فعلا باید صبر کنید و اگر در اینده مشکلی وجود داشت بعد از ۱۶ سالگی با جراحی قابل رفع می باشد.

 104. سمیرا می‌گه:

  سلام دکتر،
  من بوکسور هستم و دیروز به قسمت بالای بینی ام ضربه خورد. همون لحظه درد گرفت و صدای تق شنیدم. الان که حدود یک روز گذشته درد زیادی ندارم ولی قسمت بالای بینی ام ورم زیادی داره. نه خونریزی داشتم و نه کبودی. احتمال شکستگی هست؟

 105. سارا می‌گه:

  سلام
  ببخشید من در یک سالگی از تاب افتادم و بینی ام از وسط تا پایین کج شده است.حالا باید چی کار کنم ؟

 106. جواد کریمی می‌گه:

  سلام من تو سن ۱۴ سالگی یک بار و در سن ۱۸ سالگی هم یکبار بینی ام شکسته و ظاهر رو تغییر داده بعضی اوقات درد شدید دارم و یک سمت بینیم مسدود میشه و دوباره خوب میشه سوال من اینه که آیا بیمه عمل بینی رو پرداخت میکنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *