دماغ عملی مردانه طبیعی: پهنای ۱۳ میلیمتر، زاویه ۱۳۰ درجه با پیشانی

دماغ عملی مردانه طبیعی: پهنای ۱۳ میلیمتر، زاویه ۱۳۰ درجه با پیشانی

دماغ عملی مردانه

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

امروزه عمل زیبایی بینی دیگر فقط مختص بانوان نیست. پوست اطراف بینی مردان در کل ضخیم‌تر از پوست زنان است، بنابراین پروتزها سیلیکونی کاربرد گسترده‌ای در جراحی زیبایی بینی مردانه دارد. پهنای پشت بینی وجه تمایز بینی مردانه و زنانه است، پشت بینی مردان عموماً پهن‌تر است، این ویژگی خاص نکته مهمی است که جراحان رینوپلاستی هنگام عمل بینی آقایان باید به آن توجه کنند. پهنای مناسب بینی مردانه حدود ۱۳ میلی متر و بهترین زاویه بین پیشانی و برجستگی بینی ۱۳۰ درجه است. نکته آخر این که زاویه ایده‌آل بین بینی و لب ۹۰ درجه است. اگر عمل بینی آقایان به شیوه‌ای طبیعی، در عین حال موثر انجام شود، تعادلی چشم‌نواز بین اجزاء صورت برقرار می‌شود و چهره جوان‌تر و جذاب‌تر می‌گردد. جذابیت بیشتر راه را برای پیشرفت شغلی هموار می‌کند، داشتن چهره‌ای متناسب در تمام شغل‌ها از مدیرعاملی گرفته تا هنرپیشگی و نوازندگی مهم است. به علاوه عمل بینی به خوانندگان کمک می‌کند تا بهتر از راه بینی نفس بکشند و نغمه خود را با صدایی گوش‌نواز‌تر و محکم‌تر به گوش طرفداران خود برسانند. رفع انسداد و انحراف بینی باعث می‌شود که رزونانس صدای گفتار و خواندن از بینی بهتر شود. متداول‌ترین دلایل آقایان برای انجام عمل بینی به شرح زیر است:

  •  کوچک کردن پل بینی
  •  بالا بردن نوک بینی
  •  باریک کردن پل بینی
  •  دستکاری جزئی نوک بینی
  •  از بین بردن حالت گوشتی بینی و نوک گرد و گوشتی بینی
  •  رفع مشکلات تنفسی بینی
آشنا شدن با عمل‌های جراحی پلاستیک باعث شده است که آقایان نیز به انجام عمل بینی یا رینوپلاستی علاقه‌مند شوند. بسیاری از آقایان ترجیح می‌دهند که فقط تغییراتی جزئی را در بینی ایجاد کنند، حال آن که برخی می‌خواهند یک بینی خاص و کاملاً متفاوت روی چهره‌شان خودنمایی کند. عمل بینی مردانه در مجموع حتی ظریف‌تر از عمل بینی زنانه است و جراح باید نهایت سعی خود را بکند تا عملی بودن بینی مشخص نشود. آقایان باید بدانند که عمل کردن بینی، به خصوص یک بینی بسیار بزرگ و برجسته نسبت به بقیه صورت، سنشان را کمتر نشان می‌دهد. به علاوه بسیاری از آقایان پس از تصادف و آسیب‌دیدگی دچار مشکات تنفسی می‌شوند، این مشکلات را می‌توان همزمان با عمل زیبایی بینی اصلاح کرد. نکته مهم هنگام جراحی بینی آقایان، حفظ ویژگی مردانه‌ی بینی و صورت است. بنابراین اگر قرار است قوز بینی کوچک شود، نباید قوس یا شیب روی خط نیمرخ بینی زیاد شود. نوک بینی نباید بیش از حد بالا برده یا باریک شود. درصورتی که از ظاهر بینی خود راضی نیستید و به دنبال یک بینی طبیعی مردانه زیبا هستید با متخصصین ما در کلینیک فوق تخصصی رز طلایی با شماره ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید. متخصصین ما آماده ارائه ی انواع خدمات در زمینه جراحی بینی به شما عزیزان می باشند. همچنین می‌توانید به آیدی تلگرام clinicrose@ مراجعه کنید.

damaghamalimardane2 دماغ عملی مردانه طبیعی: پهنای 13 میلیمتر، زاویه 130 درجه با پیشانی

damaghamalimardane3 دماغ عملی مردانه طبیعی: پهنای 13 میلیمتر، زاویه 130 درجه با پیشانی

جراحی بینی مردانه برای رفع چه مشکلاتی کاربرد دارد؟


عمل جراحی بینی مردانه کاربردهای زیادی دارد که تعدادی از آنها عبارتند از:

damaghamalimardane4 دماغ عملی مردانه طبیعی: پهنای 13 میلیمتر، زاویه 130 درجه با پیشانی

بینی صاف

بزرگ کردن بینی متداول‌ترین نوع عمل بینی است. بزرگ کردن بینی (Dorsal Augmentation) اصطلاحی پوششی است که برای چندین عمل مختلف که به منظور رفع بدشکلی بینی انجام می‌شود، به کار برده می‌شود. بینی در این عمل بزرگ یا قوز روی آن برداشته می‌شود تا شکل و اندازه بینی با بقیه صورت متناسب شود.

بینی شکسته

شکستن بینی باعث انسداد و گرفتگی بینی و سردرد یا دیگر مشکلات بینی می‌شود. جراح تمام این مشکلات را در عمل بینی اصلاح می‌کند و بینی زیباتری را خلق می‌کند. جراح متخصص بینی با متخصص گوش و حلق و بینی (ENT) همکاری می‌کند تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید.

بینی کج

بعضی بینی‌ها کج‌ هستند و حالتی قلاب مانند دارند که زیبایی چهره را تحت الشعاع قرار می‌دهد. جراح با برداشتن قوز بیی و اصلاح فرم بینی به زیباتر شدن چهره کمک می‌کند.

بینی نوک پهن

پایین بودن پشت بینی باعث می‌شود که تمام‌رخ چهره حالت ناخوشایندی پیدا کرد و برجستگی معمول بینی در آن به چشم نخورد. اصلاح غضروف و برداشتن لایه چربی زیرپوستی شکل بینی را اصلاح می‌کند.

افتادگی نوک بینی

افتادگی نوک بینی یا افزایش طول نوک بینی مشکلی است که گاهی به دلیل بلند بودن پل یا پشت بینی بروز می‌یابد. در این حالت عمل بینی به منظور رفع افتادگی و اصلاح نوک بینی انجام می‌شود، این عمل دشوار است و به مهارت بالای متخصص نیاز دارد. بنابراین اگر می‌خواهید این عمل را انجام دهید، حتماً به یک جراح مجرب مراجعه کنید.

عمل جراحی بینی مردانه چگونه انجام می‌شود؟


damaghamalimardane1 دماغ عملی مردانه طبیعی: پهنای 13 میلیمتر، زاویه 130 درجه با پیشانی

تکنیک جراحی به هدف بیمار از انجام عمل و نتیجه مطلوب بیمار و جراح بستگی دارد. چون تمام برش‌ها داخل بینی ایجاد می‌شود، جای زخم (اسکار) روی صورت باقی نمی‌ماند. اگر پایه بینی باریک یا سوراخ‌های بینی کوچک باشد، بخش‌های مثلثی شکلی از پوست پایه سوراخ بینی برداشته می‌شود. جراح برش‌ها را در چین‌های طبیعی پوست بینی، یعنی در محل تلاقی بینی و گونه، ایجاد می‌کند تا دیده نشود. در ادامه دو تکنیک اصلی جراحی بینی آقایان را توضیح می‌دهیم. آشنایی با روش‌های عمل کمک می‌کند تا با آمادگی ذهنی بیشتری به جراح مراجعه کنید. هر دو تکنیک مورد بحث مزایا و معایب خاص خود را دارند، جراح و بیمار این نکات را در جلسه مشاوره بررسی می‌کنند و در انتها بهترین تکنیک را متناسب با نیازها و اهداف بیمار تعیین می‌کنند.

رینوپلاستی بسته

جراح برش‌های عمل بسته بینی را داخل بینی ایجاد می‌کند، بنابراین جای زخم خارجی روی بینی باقی نمی‌ماند. عمل بسته همواره انتخاب نخست جراحان برای نخستین عمل بینی هر بیمار و همچنین بسیاری از عمل‌های ترمیمی است. رینوپلاستی بسته در عمل‌هایی کاربرد دارد که به منظور شکل‌دهی به نوک بینی، برداشتن قوز بینی، شکل‌دهی به استخوان‌ها و غضروف و برداشتن بافت نرم اضافی انجام می‌شود. در حالت ایده‌آل نخستین عمل بینی به روش بسته انجام می‌شود، با این حال مواردی وجود دارد که عمل بینی باید به دلیل نتیجه دلخواه بیمار یا شرایط خاص به روش بسته انجام شود.

رینوپلاستی باز

جراح برش‌های رینوپلاستی باز را در عرض کلوملای میانی یا تحتانی، یعنی پوست بخش میانی بینی، بین سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند. روش باز به جراح اجازه می‌دهد تا پوست را رو به بالا بلند کند و روی نوک بینی بکشد، به این ترتیب ساختار استخوانی و غضروفی تشکیل دهنده بینی مشخص می‌شود. رینوپلاستی باز معمولاً برای عمل‌های پیچیده‌تری مانند جراحی ترمیمی یا ثانویه بینی توصیه می‌شود که در آنها غضروف پیوند زده می‌شود. در نهایت ممکن است جای زخم کوچکی روی کلوملا باقی بماند، هرچند در اکثر موارد این اسکار به مرور محو می‌شود و اصلاً جلب توجه نمی‌کند.

دوران بهبود و عوارض پس از عمل بینی


damaghamalimardane5 دماغ عملی مردانه طبیعی: پهنای 13 میلیمتر، زاویه 130 درجه با پیشانی

رینوپلاستی عملی سرپایی است و بیمار حین جراحی بیهوش است. درد هنگام جراحی و پس از آن به راحتی با مصرف مسکن مدیریت می‌شود. یکی از نزدیکان باید شب جراحی مراقب بیمار باشد و پس از آن، بیمار دیگر نیازی به مراقبت ندارد و می‌تواند کارهای معمول خود را بدون مشکل انجام دهد. دوران بهبود حدوداً ۸ روز طول می‌کشد و در این مدت بینی پانسمان است. بیمار باید در این مدت فعالیت‌های خود را کاهش دهد، سطح فعالیت به گستردگی و پیچیدگی عمل باز یا بسته بستگی دارد. عمل بینی تاثیری بر روی رابطه جنسی ندارد. بیمار پس از حداقل دو تا سه هفته می‌تواند، برنامه ورزشی معمول خود را ازسربگیرد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *