دماغ های عملی

دماغ های عملی

دماغ عملی

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

رینوپلاستی (جراحی بینی) مدت‌هاست که یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی برای خانم‌ها و آقایان به شمار می‌رود. اکثریت افراد مایلند در صورت امکان برخی از ویژگی‌های بینی خود از قبیل فرم، اندازه، ظاهر نیم‌رخ و تمام‌رخ را تغییر دهند. ولی هر بیمار منحصر به فرد بوده و هر فرد به دلایل بسیار مختلف شخصی ممکن است به دنبال عمل بینی باشد. عمل زیبایی دماغ می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد، مخصوصاً در مواردی که احساس شما در مورد بینی باعث عدم اعتماد به نفس شده باشد.

آیا از اندازه، فرم و ظاهر کلی بینی خود ناراضی هستید؟ در این صورت احتمالاً می‌خواهید بینی خود را با استفاده از عمل جراحی دست‌کاری کنید. دماغ یکی از اصلی‌ترین و مرکزیترین اجزای صورت بوده و زمانی که شما با انجام عمل جراحی آن را تغییر می‌دهید، در واقع کل صورت شما دچار تغییراتی خواهد شد. شما معمولاً می‌توانید با انجام عمل زیبایی، تناسب و زیبایی فرم بینی خود را افزایش دهید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی جراحی انواع بینی با متخصصین ما با شماره ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

انواع دماغ عملی


حالت‌های بینی متفاوتی برای افراد وجود دارد به همین دلیل، عمل جراحی مورد استفاده برای زیبایی بینی هر فرد و همین‌طور نتیجه‌ی حاصل از عمل جراحی زیبایی هر فرد منحصر به فرد خواهد بود. انواع حالت‌های بینی که می‌توان آن‌ها را با عمل جراحی بینی زیبا کرد عبارت‌اند از:

دماغ عملی برای بینی‌های پهن

damagh amali2 دماغ های عملی

بینی پهن در قسمت پره‌ها یا پل بینی در میان بسیاری از افراد آسیایی، آفریقایی و اسپانیایی رایج است. جراحی زیبایی بینی می‌تواند با کاهش پهنای پل بینی، تغییر موقعیت نوک بینی و همچنین تغییر شکل و حالت قاعده‌ی آن این مشکل را برطرف کند. عملی که معمولاً برای پل صاف یا پایین بینی انجام می‌شود رینوپلاستی برجسته ساز نام دارد که ممکن است در آن پل استفاده شود. پس از عمل برجسته سازی پل بینی، اکثر افراد شاهد بهبودی قابل توجهی در شکل کلی بینی و همچنین تغییر در ظاهر کلی صورت می‌باشند. البته باید در نظر داشته باشید که زمان بهبودی این عمل ممکن است یک سال و حتی بیشتر زمان برده و پس از آن تورم ناشی از عمل به‌طور کامل از بین می‌رود. همچنین ممکن است شما با تغییر ایجاد شده در ظاهر بینی راحت باشید یا نباشید، همانند اکثر موارد ممکن است عادت کردن به ظاهر جدید حتی در صورت راضی بودن از آن، نیازمند زمان باشد.

دماغ عملی برای بینی‌های دارای نوک بزرگ و گوشتی

damagh amali3 دماغ های عملی

برخی از افراد دارای نوک بینی گرد به دلیل شکل غضروف‌های جانبی تحتانی می‌باشند. اگر نوک بینی شما گوشتی است ممکن است بینی شما به‌طور نامتناسبی بزرگ یا پهن به نظر برسد، در برخی از موارد بزرگ و پهن به‌طور هم‌زمان. با انجام عمل جراحی می‌توان به‌راحتی نوک گرد و گوشتی بینی را اصلاح کرده و فرم غضروف‌های جانبی تحتانی را تغییر داد. عمل دماغ می‌تواند ظاهری مثلثی و نرم در بینی شما ایجاد کند.

دماغ عملی برای بینی‌های بزرگ و دراز

damagh amali4 دماغ های عملی

زمانی که شخصی دارای بینی بیش از حد بزرگ یا دراز باشد (یا هر دو) ممکن است مقدار زیادی توجه ناخواسته را به خود جلب کرده و مورد آزار و اذیت به دلیل اندازه‌ی بینی قرار بگیرد. بینی بزرگ و دراز همچنین می‌تواند جذابیت دیگر اجزای صورت را کاهش دهد مثل زمانی که بینی باعث دیده نشدن چشم‌ها یا لب‌ها می‌شود. این مشکل ممکن است نیازمند عمل جراحی پیچیده‌ای بر روی بینی باشد که در آن نوک بینی کوچک شده و همچنین ساختار کلی بینی کوچک و کوتاه می‌شود. برای این کار لازم است از روش‌های پیچیده‌ای در عمل زیبایی استفاده شود. البته انجام این عمل بر روی بینی می‌تواند ظاهر کلی صورت را متناسب‌تر کرده و صورت را زیباتر کند.

دماغ عملی برای بینی نوک تیز

damagh amali5 دماغ های عملی

نوک تیز شدن بینی معمولاً نتیجه‌ی جلو آمدن غضروف تیغه‌ی بینی و یا رشد بیش از حد غضروف‌های نوک بینی می‌باشد. کوچک کردن این غضروف از طریق عمل جراحی معمولاً بسیار کارامد است و زمانی که تورم ناشی از عمل از بین برود نتایج بسیار رضایت بخشی دیده خواهند شد. روش‌های رینوپلاستی برای اصلاح بینی نوک تیز نه تنها اندازه‌ی بینی را کاهش می‌دهند، بلکه نوک بینی را نیز مقداری گردتر کرده و ظاهر بینی را از حالت نوک تیز خارج می‌کنند، این کار ظاهر بینی را به‌طور کامل تغییر داده و در نتیجه باعث تغییر در تناسب کلی صورت می‌شود. مدت‌زمان از کار افتادگی برای عمل تنها بر روی نوک بینی کمتر است، مدت‌زمان بهبودی نیز برای این عمل کوتاه‌تر خواهد بود (کبودی‌های ایجاد شده نیز ممکن است کمتر باشند ولی این کبودی‌ها در هر فرد متفاوت خواهند بود). به یاد داشته باشید که تقریباً همه‌ی عمل‌های بینی با تورم همراه خواهند بود که ممکن است از بین رفتن آن چندین ماه تا یک سال (حتی بیشتر) زمان ببرد. بنابراین باید بدانید که پس از انجام عمل زیبایی بینی، نتایج آن قابل تشخیص نبوده و برای دیدن نتایج کلی باید صبر کنید.

دماغ عملی برای بینی کج

damagh amali6 دماغ های عملی

کج شدن بینی ممکن است به دلیل آسیب‌های فیزیکی و یا آسیب به صورت در زمان متولد شدن باشد. کج بودن بینی همچنین ممکن است از عوامل وراثتی نیز ریشه گرفته باشد، ازجمله رشد بیش از حد غضروف‌ها و استخوان‌ها که باعث کشیده شدن بخشی از بینی به یک طرف می‌شوند. عدم تقارن یکی دیگر از مشکلات است که در صورت شدید بودن می‌تواند به شدت جلب توجه کند. اصلاح این نوع از نقص زیبایی معمولاً دشوارتر است. با انجام عمل رینوپلاستی بر روی بینی می‌توان این مشکل را رفع کرد ولی این عمل باید تنها توسط جراح پلاستیک باتجربه که سابقه‌ی زیادی در انجام عمل بینی و همچنین مهارت‌ خوبی دارد انجام شود. برای اصلاح کج بودن شدید بینی، باید استخوان‌های بینی با استفاده از استئوتومی بازسازی شوند. این یک عمل پیچیده و معمولاً تهاجمی است و انجام آن نسبت به دیگر انواع رینوپلاستی مثل عمل نوک بینی و یا برجسته سازی پل بینی سنگین‌تر خواهد بود. البته این عمل پیچیده می‌تواند بینی شما را صاف کند.

دماغ عملی برای بینی قوز دار

damagh amali7 دماغ های عملی

قوز بینی ممکن است در اندازه‌های بسیار متفاوتی وجود داشته باشد و باعث جلب توجه و دیده نشدن چشم‌ها شود. در زمان مشاوره با متخصص جراحی پلاستیک مهم است به او بگویید که می‌خواهید چه مقدار از این قوز را بردارید. ممکن است برخی از بیماران ترجیح دهند این قوز را به‌طور کامل بردارند و پل بینی را کاملاً صاف کنند.
بیماران دیگر ممکن است تصمیم بگیرند بخشی از پل بینی را برای حفظ ظاهر قومیتی و فامیلی خود حفظ کنند. تصمیم در این باره کاملاً بر عهده‌ی خود شماست ولی اگر خانواده‌ی شما از داشتن بینی با شکل خاص مفتخر هستند ممکن است به خاطر اینکه شما قصد متفاوت شدن دارید از شما حمایت نکنند. تصمیم‌گیری در مورد کاری که شما با بدن خود انجام می‌دهید باید تنها بر عهده‌ی خودتان باشد با این‌ حال باید پس از در اختیار داشتن اطلاعات کامل این تصمیم را بگیرید.

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *