راه های چاقی صورت (چاق، پر و گرد شدن صورت)

راه های چاقی صورت (چاق، پر و گرد شدن صورت)

چاقی صورت

گونه‌ تاثیر زیادی بر زیبایی چهره دارد، گونه‌های گرد و پر، چهره را جوان نشان می‌دهد. بالا بودن استخوان‌های گونه علامت جذابیت و گونه‌های افتاده غالباً نشانه افزایش سن و پیری در نظر گرفته می‌شود.

صورت تمام ما در دوره جوانی به دلیل وجود چربی زیرپوستی پرتر به نظر می‌رسد، اما پوست به مرور زمان با تحلیل رفتن این چربی زیرپوستی شل و افتاده می‌شود و رد گذر زمان بر چهره نمودار می‌شود. علل متفاوتی را می‌توان برای متورم شدن و تحلیل رفتن صورت برشمرد که صرف نظر از علت آن با نظر بسیاری جذابیت یک صورت گرد و چاق را ندارد.

جراح زیبایی در روش‌های چاق کردن صورت عمدتاً به ناحیه‌های اطراف بخش میانی صورت، گونه‌ها و گیجگاه می‌پردازد و برای مثال ترمیم خط فک را انجام می‌دهد تا حالت افتادگی صورت از بین برود. به علاوه با بهره‌گیری از درمان‌های چاق شدن صورت حالت خسته و خموده اطراف چشم‌ها از بین می‌رود و جوانی به صورتی باز می‌گردد که پرتر است، اجزا آن بالا برده شده، گونه‌هایی شاداب دارد و در اطراف چانه و فک باریک‌تر است.

برای گرد کردن و پر کردن صورت راه های مختلفی وجود دارد، به منظور کسب اطلاعات کامل در زمینه این روش‌ها و انتخاب روش مناسب، ملاقات با متخصص زیبایی امری ضروری است.جهت پرسیدن سوالات خود یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۲۲۸۳۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

متخصصین جراحی زیبایی از روش‌های مختلفی برای جبران حجم از دست رفته صورت و چاق کردن صورت یا درمان چاقی صورت استفاده می کنند. بسته به نظر متخصص ممکن است یکی از درمان‌های زیر برای گرد کردن صورت و تپل شدن صورت مورد استفاده قرار بگیرد:

تزریق چربی به صورت

 


hgg1 راه های چاقی صورت (چاق، پر و گرد شدن صورت)

هدف از تزریق چربی جوانسازی صورت از طریق چاق و خوش تراش کردن صورت و کاهش چین و چروک‌ها است. با تزریق چربی برجستگی بافت‌های صورت که در نتیجه افزایش سن تحلیل رفته است ترمیم می‌شود و بافت و کیفیت پوست بهبود داده می‌شود. جوانسازی صورت با تزریق چربی عموماً در ناحیه‌هایی از صورت مانند گونه، لب، پلک، گیجگاه و همچنین برای چین و چروک‌های دور دهان (خط اندوه و خط خنده) کاربرد دارد.

عمل تزریق چربی برای چاق کردن صورت چگونه انجام می‌شود

پر و گرد کردن صورت از طریق تزریق چربی عملی سرپایی است و بیمار همان روز جراحی ترخیص می‌شود. این جراحی تحت بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. چربی از بدن خود بیمار گرفته و در ناحیه دیگری از بدن، به ویژه در صورت به منظور جوانسازی و چاق کردن آن تزریق می‌شود. چربی از ناحیه‌هایی از بدن معمولاً شکم، ران و پهلو گرفته می‌شود که دارای چربی اضافی است. چربی به عنوان یک پرکننده طبیعی به کار برده می‌شود. از آنجایی که چربی اهدایی بدن خود بیمار دوباره به بدن وی برگردانده می‌شود، احتمال پس زدن یا انتقال بیماری حداقل است.

مقدار معینی از چربی تزریق شده به دلیل وابستگی بافت چربی به خون‌رسانی محل تزریق آب و اصطلاحاً بازجذب می‌شود. جراح با در نظر گرفتن این بازجذب مورد انتظار چربی بیشتری را در ابتدا تزریق می‌کند تا جبران آب شدن چربی را بکند. بخش عمده بازجذب چربی ۶ تا ۸ هفته پس از جراحی رخ می‌دهد و پس از آن انتظار می‌رود حجم ثابت بماند. جراح برای استخراج چربی برش کوچکی را نزدیک ناحیه اهدا کننده چربی ایجاد می‌کند و عمل لیپوساکشن را انجام می‌دهد. در مرحله بعد جراح برش کوچکی را در صورت در نزدیکی ناحیه در نظر گرفته شده برای چاق کردن، جوانسازی و خوش‌تراش کردن ایجاد می‌کند که به خوبی در چین‌های طبیعی صورت مخفی می‌شود تا کمترین وضوح را داشته باشد و پس از بهبود یافتن جلب توجه نکند.

تزریق ژل به صورت


hgg2 راه های چاقی صورت (چاق، پر و گرد شدن صورت)

جراح با تزریق ژل زیر سطح صورت لب‌ها را قلوه‌ای و برجسته، خطوط و چین و چروک را محو و صورت را گرد و چاق می‌کند. متخصصین زیبایی از دو نوع ژل موقتی و نیمه ماندگار برای از بین بردن چروک، خط اخم، خط خنده، خطوط عمودی کنار لب، خط اندوه، فرورفتگی گونه‌ها و زیر چشم، افتادگی لب و جای زخم و جوش استفاده می‌کند.

اسکالپترا

اسکالپترا از پلی ال لاکتیک اسید یعنی ماده‌ای تهیه می‌شود که سال‌هاست برای تقویت بافت مورد استفاده قرار می‌گیرد. تاثیر اسکالپترا فراتر از یک ژل پرکننده سطحی صورت است و با تحریک تولید کلاژن در پوست آن را به مرور قوی‌تر، کشیده‌تر و پرتر می‌کند. نتایج اسکالپترا آنی نیست و صورت به تدریج ظرف دو تا سه ماه چاق‌تر می‌شود. ماندگاری اثر تزریق اسکالپترا بیش از دو سال است.

ژل ژوویدرم

ژل ژوویدرم از هیالورونیک اسید یعنی ماده‌ اصلی موجود در پوست تهیه می‌شود و خاصیت ارتجاعی و آب‌رسانی پوست را افزایش می‌دهد. ژوویدرم در مقایسه با اکثر ژل‌ها بافت غلیظ‌‌‌‌تری دارد که آن را برای اهداف جوانسازی و خوش تراش کردن صورت و چاقی صورت مناسب می‌سازد. این ژل انتخابی مناسب برای بزرگ کردن گونه و چانه، چاق کردن و جوانسازی صورت است. نتایج حاصل از تزریق ژوویدرم آنی است و بیش از دو سال ماندگاری دارد.

رادیس

رادیس یکی از ژل‌های پرطرفدار جوانسازی دست، اصلاح خط فک و استخوان گونه و بزرگ کردن بینی و چاقی صورت  است. بسیاری از افراد بیشتر به نشانه‌های پیری پدیدار شده در صورت خود توجه می‌کنند، اما آثار پیری را می‌توان با نگاه کردن به دست‌ها نیز متوجه شد. رادیس برای تغییرشکل غیرجراحی بینی و مشخص کردن خط فک، چانه و استخوان گونه نیز کاربرد دارد. نتایج تزریق رادیس آنی است.

رستیلان و رستیلان سیلک

رستیلان و رستیلان سیلک (ابریشمی) در بزرگ و برجسته کردن لب و از بین بردن چروک‌های عمیق مانند خط اخم کاربرد دارد. لب‌ها به مرور زمان برجستگی و خوش حالتی خود را از دست می‌دهد و باریک‌تر می‌شود. با تزریق رستیلان می‌توان دوباره لب‌هایی پر و قلوه‌ای داشت. از بین بردن چروک‌های عمیق نیز روش سریع دیگری برای دستیابی به جوانی از دست رفته است. چروک‌ها با بالا رفتن سن عمیق‌تر می‌شود و خطوط اخم عمیق حالت غمگین و افسرده مداومی را به چهره می‌دهد. رستیلان چروک‌ها را صاف و صورت را پر می‌کند تا دوباره جوان و شاداب به نظر برسد.

بوتاکس


hg33 راه های چاقی صورت (چاق، پر و گرد شدن صورت)

در صورتی که لاغری صورت ناشی از افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک در سطح پوست صورت براثر افزایش سن باشد، بوتاکس یکی از بهترین گزینه ها برای درمان چین و چروک اطراف چشم، دور لب، پیشانی، خطوط خنده و جانه و چاقی صورت می باشد. بوتاکس با فریز کردن اعصاب عامل چین و چروک، آنها را بی حس کرده و صورتی جوانتر، شاداب تر و پرتر را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

کاشت پروتز


hgg4 راه های چاقی صورت (چاق، پر و گرد شدن صورت)

پروتزهای صورت برای بزرگ کردن، ترمیم یا جوانسازی خطوط شکل دهنده به صورت کاربرد دارد. پروتزهای صورت در طیف وسیعی از اندازه و حالت عرضه می‌شود و صورت را متناسب و یا خوش‌تراش می‌کند. پروتزهای صورت برای بزرگ کردن چانه و فک، برجسته کردن گونه یا پر کردن ناحیه ناودان اشکی به کار برده می‌شود.

به این پست امتیاز دهید.
راه های چاقی صورت (چاق، پر و گرد شدن صورت)
۳ از ۶ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

1 دیدگاه

  1. Sara می‌گه:

    به نظر من گذاشت پروتز بهترین گزینه برای گونه گذاری است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *