رفع و درمان چاقی صورت و گردن

رفع و درمان چاقی صورت و گردن

درمان چاقی صورت و گردن

واقعیت این است که نخستین نگاه تمام ما در ملاقات با دیگران پیش از هر چیز معطوف به چهره فرد مقابل می‌شود. برای مثال هنگامی که دوست، همکار یا همسایه‌ای قدیمی را می‌بینیم یا با دوستان جدید خود روبرو می‌شویم، این چهره آنان است که در ابتدا بخش عمده توجه ما را جلب می‌کند.

رفع چاقی صورت و گردن به گفتن آسان است، اما عمل به آن چندان ساده نیست. متاسفانه صورت برای برخی نخستین بخشی از بدن است که چاق می‌شود و معمولاً آخرین بخشی است که لاغر می‌شود و چربی آن از بین می‌رود؛ حال آن که لاغر کردن صورت برای عده‌ای دیگر راحت‌تر است. متخصص تغذیه نیز برای درمان چاقی موضعی برنامه غذایی جامعی را می‌تواند ارائه دهد.

بسیار از افراد با وجود این که از اندام خود راضی هستند اما از وجود چربی اضافه در صورتشان گله دارند. چربی اضافه و صورت گرد می‌تواند شما را چاق‌تر آن چه هستید نشان بدهد. مشکل اصلی در درمان چاقی صورت این است که با ورزش و رژیم نمی‌توان صورت را لاغر کرد. افراد بسیاری هستند که با وجود کاهش وزن در کل بدن همچنان صورت و گردن گرد و چاقی دارند. درمان قطعی این دسته از چربی‌ها در دست متخصصان جراحی زیبایی نهفته است. یک جراح باتجربه می‌تواند با در نظر گرفتن نقاطی از صورت و گردن شما که به اصطلاح باعث ایجاد چاقی در صورت شما شده‌اند و با روش‌های درمانی مختلف چاقی صورت شما را رفع و درمان کند. جهت دریافت مشاوره  یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱تماس حاصل نمایید.

متخصص جراح زیبایی از روش‌های مختلفی برای درمان چاقی صورت و گردن استفاده می‌کند.این روش‌ها به طور خلاصه برای شما در زیر شرح داده شده‌اند.

لیپوساکشن صورت


ساکشن صورت رفع و درمان چاقی صورت و گردن

لیپوساکشن صورت عملی است که غالباً همزمان با لیپوساکشن گردن و چانه (غبغب) به منظور برداشتن چربی‌های انباشته شده در صورت و ناحیه زیر گردن و چانه انجام می‌شود. لیپوساکشن صورت غالباً در اطراف گونه‌ها و جلوی گوش‌ها انجام می‌شود تا صورت خوش‌تراش‌تر و زیباتر شود. در عمل لیپوساکشن چربی‌های اضافی انباشته شده تخلیه و آثار پیری مانند گونه‌های گرد و افتاده برطرف می‌شود. این عمل غالباً بر روی بیمارانی انجام می‌شود که به تازگی وزن زیادی کم کرده‌اند، اما صورتشان همچنان گرد و فربه باقی مانده است.

چگونگی انجام عمل لیپوساکشن صورت

لیپوساکشن عمل متداولی است که سریع و ایمن است و دوران بهبود راحت و کوتاهی دارد. بیماران داروی بی‌حسی دریافت می‌کنند که معمولاً موضعی است، البته روش‌های دیگر بی‌حسی یا بیهوشی نیز پس از مشاوره قابل انجام است. جراح یک یا دو برش را پس از تاثیر داروی بی‌حسی زیر چانه یا پشت گوش ایجاد می‌کند، سپس ابزار کوچکی به نام کانولا را برای تخلیه چربی اضافی و خوش تراش کردن صورت وارد برش می‌کند. در پایان شکاف‌های کوچک بخیه زده می‌شود.

دوران بهبود

بیمار باید بلافاصله پس از عمل برای بالا نگه داشتن صورت از چانه‌بند و پانسمان استفاده کند. ورم و کبودی به مدت یک تا دو هفته پس از جراحی طبیعی است. جراح در صورت وجود درد مسکن برای تسکین درد و ناراحتی تجویز می‌کند. درد برخی بیماران پس از لیپوساکشن صورت آن‌قدر خفیف است که برای تسکین آن حتی نیازی به مصرف مسکن غیرتجویزی نیست.

به بیماران توصیه می‌شود که پیش از شروع مجدد فعالیت‌ها یک هفته صبر کنند و حداقل ۴ تا ۵ روز در خانه استراحت کنند. اگر بیمار مجبور باشد فردای روز عمل به سر کار بازگردد، باید مراقب باشد تا زخم خونریزی نکند. عمل‌های ساده‌ای مانند صحبت کردن و غذا خوردن در روزهای پس از لیپوساکشن دشوار است، اما این دشواری‌ها به محض فرو نشستن ورم و کبودی برطرف می‌شود.

از بین بردن غبغب


از بین بردن غبغب رفع و درمان چاقی صورت و گردن

افراد بسیاری تمایل به درمان چاقی صورت و رفع غبغب دارند. اگر غبغب دارید، به منظور رفع غبغب و افتادگی گردن روش‌های مختلفی از جمله لیفت گردن،لیپوساشن گردن و تزریق مواد حل کننده چربی اضافه انجام می‌شود.این که آیا رفع غبغب می‌تواند چاقی صورت شما را برطرف کند به نظر و تشخیص پزشک از علت چاقی صورت شما بستگی دارد.

افتادگی فک


chaghi3 رفع و درمان چاقی صورت و گردن

افتادگی، شل شدن یا تکان خوردن فک نتیجه پایین افتادن گونه‌ها در نتیجه روند طبیعی افزایش سن است. هنگامی که چربی صورت به ویژه در گونه‌ها و خط فک و در اطراف دهان تحلیل می‌رود، فک افتاده و برآمده‌تر به نظر می‌رسد.

جنبه منفی لاغر شدن این است که پوست افتاده اضافی غالباً بدون تغییر به جا می‌ماند. گردن و فک یکی از ناحیه‌های دارای پوست شل است که فک را افتاده نشان می‌دهد. متاسفانه مشکلات ناشی از افتادگی پوست همیشه از طریق تمرین‌های تقویت عضله‌های صورت برطرف نمی‌شود و ترمیم جراحی در بسیاری از موارد موثرترین روش برای کاهش پوست اضافی ناحیه فک و گردن است. پروتز چانه و تزریق ژل و چربی در چانه مشکل افتادگی فک را رفع می‌کند. روش دیگر بالا کشیدن جراحی یا مینی لیفت، لیفت گردن، فک یا لیفت صورت به منظور بالا بردن فک است.

درمان چاقی گونه ها


تخلیه چربی صورت رفع و درمان چاقی صورت و گردن

لایه‌های چربی چاق نشان دهنده بخش پایین گونه‌ها در عمل تخلیه چربی دهان خارج می‌شود. این عمل غالباً برای رفع چاقی گونه‌ها یا اصطلاحاً درمان گونه‌های سنجابی انجام می‌شود.

عمل

بی‌حسی مطابق با ترجیح بیمار و یا صلاحدید جراح انجام می‌شود. محلول لیدوکائین، اپی‌نفرین و سالین (آب نمک) تزریق می‌شود. سپس جراح برشی به طول دو تا چهار سانتی‌متر را بین گونه و لثه‌ها (وستیبول ماگزیلاری) ایجاد می‌کند که از بالای دندان آسیاب دوم فوقانی شروع و تا عقب دهان کشیده می‌شود. جراح با ابزاری کند فاسیا و فیبرهای عضله شیپوری را نمایان می‌کند و سپس انگشت شست را روی گونه دقیقاً زیر استخوان گونه فشار می‌دهد تا چربی از شکاف ایجاد شده بیرون بزند. در مرحله بعد جراح چربی را اندک اندک با انبر خارج می‌کند و پس از تخلیه مقدار مورد نظر چربی برش‌ها را با نخ بخیه غیرقابل جذب می‌بندد. روش جراحی با توجه به نظر هر جراح ممکن است تفاوت مختصری با روند شرح داده شده داشته باشد.

دوران بهبود

ورم پس از عمل به مرور کمتر می‌شود. ورم و کبودی از عوارض رایج پس از اکثر جراحی‌ها محسوب می‌شود. جراح معمولاً بخیه‌ها را ۷ تا ۱۰ روز پس از جراحی می‌کشد. بیمار باید پس از جراحی استراحت کند و به مدت ۷ تا ۱۰ روز از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کند. اکثر بیماران ظرف سه هفته کاملاً بهبود می‌یابند، با این حال دوران بهبود بیماران مختلف با هم متفاوت است و به سلامت عمومی هر بیمار، تغذیه و گستردگی عمل بستگی دارد. شرکت در ورزش‌های تماسی پربرخورد حداقل تا ۸ هفته ممنوع است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *