رفع کبودی زیر چشم بعد از عمل بینی

رفع کبودی زیر چشم بعد از عمل بینی

جراحی بینی فانتزی_دکتر محمدعلی اکبری_rhinoplasty doctor akbari

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

رینوپلاستی به عمل جراحی زیبایی بینی اطلاق می‌‍شود. از آنجاکه بینی در ناحیه حساسی از صورت قرار دارد، طبیعی است که بیماران پس از عمل با کبودی صورت مواجه شوند. این کبودی در اطراف بینی و زیر چشم بیشترین شدت را دارد و محو شدن آن نیازمند زمان است؛ به همین دلیل اکثر بیماران پس از عمل، تمایلی به خارج شدن از منزل ندارند. اگرچه راهی برای پیشگیری کامل از بروز کبودی بعد از عمل بینی وجود ندارد، ولی بیماران همواره در جست‌وجوی روش‌هایی برای به حداقل رساندن کبودی هستند. حال باید دید که بیماران برای رفع کبودی بعد از عمل بینی چه کارهایی می‌توانند انجام دهند؛ آیا روشی برای تسریع دوران بهبود و سریع‌تر برطرف شدن کبودی وجود دارد؟ اگر می‌خواهید جواب این سوال‌ها را بدانید با ما همراه باشید تا به کمک توصیه‌هایی ساده بتوانید کبودی بعد از عمل بینی را کمتر کنید و سریع‌تر به بهبودی کامل دست یابید.

واکنش‌های جسمی و روحی هر فرد به جراحی زیبایی بینی منحصر به فرد و متفاوت با دیگری است. میزان کبودی پس از عمل در برخی بیماران بسیار کم است، حال آن که سایرین با کبودی‌های تیره و گسترده‌ای در اطراف برش جراحی و زیر چشم مواجه می‌شوند. از آنجا که پیش‌بینی واکنش هر بیمار غیرممکن است، به بیماران توصیه می‌کنیم که آمادگی کبودی بعد از عمل بینی را داشته باشند. اگر عوارض پس از عمل جزئی باشد، بیمار احساس خوش‌شانسی و آسودگی می‌کند، اما اگر کبودی قابل توجه باشد، مضطرب و نگران می‌شود. احتمال دارد که بلافاصله پس از رینوپلاستی صورت ورم کند و کبود شود. جراح راهنمایی‌ها و توصیه‌های لازم را برای کاهش کبودی به بیمار ارائه می‌دهد. به منظور تعیین وقت قبلی یا دریافت مشاوره در خصوص کبودی زیر چشم بعد از عمل بینی می‌توانید با شماره ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

علل کبودی بعد از عمل بینی چیست؟

 

علت کبود شدن پوست، پاره شدن رگ‌های خونی و نشت کردن خون داخل بافت است. کبودی از زیر پوست مشخص است و به آهستگی به مرور زمان محو می‌شود. آسیب ناشی از رینوپلاستی  غالباً منجر به کبودی می‌شود که برطرف شدن آن زمان‌بر است. روش‌هایی مانند تامپون بینی، که در گذشته برای مراقبت از بینی در دوران بهبود به کار برده می‌شد، شدت کبودی را بیشتر می‌کرد، اما بهره‌گیری از روش‌های جدید میزان آسیب رساندن جراحی به بیمار و بینی را به نحو قابل توجهی کاهش داده است. اگرچه غیرممکن است که شدت کبودی را قبل از عمل برآورد کرد، اما راه‌هایی برای پیشگیری از بروز کبودی و درمان آن وجود دارد.

عوامل تاثیرگذار بر شدت کبودی بعد از عمل بینی

 

جراح

سعی کنید به بهترین جراح بینی مراجعه کنید، چرا که علت اصلی کبودی چشم پس از عمل بینی این است که جراح استخوان‌های بینی را برای باریک‌تر کردن پل بینی یا صاف کردن بینی می‌برد. اگر جراح به شریان بالای استخوان‌های بینی آسیب بزند، کبودی شدیدی بروز می‌کند. پریوستئوم یا ضریع عامل اصلی خون‌رسانی به استخوان‌های بینی است، بنابراین جراح باید آن را قبل از بریدن استخوان‌های بینی بلند کند، درغیر این صورت ضریع نیز بریده می‌شود و ممکن است شریان نیز آسیب ببیند و کبودی شدیدی ایجاد شود. به همین دلیل است که باید به جراح پلاستیک صورت مجربی مراجعه کنید که از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشد و در زمینه جراحی زیبایی بینی تجربه قابل توجهی داشته باشد.

سن بیمار

سن خود را در نظر بگیرید؛ هر چه سنتان بالاتر می‌رود، رگ‌های خونی شکننده‌تر می‌شود و احتمال کبودی پس از عمل بینی افزایش می‌یابد. البته نباید اجازه دهید که سن مانع انجام عمل زیبایی بینی شود، فقط کافی است توصیه‌های جراح پلاستیک را به دقت رعایت کنید تا کبودی پس از عمل به حداقل برسد. جراح نتایج مورد انتظار را توضیح می‌دهد و اقدامات پیشگیرانه را برای کاهش کبودی به کار می‌بندد.

خونریزی

اگر به بیماری‌ خاصی مبتلا هستید که شما را مستعد خونریزی و کبودی شدید پس از عمل می‌کند، حتماً این مشکل را به جراح پلاستیک صورت اطلاع دهید تا وی بتواند اقدامات پیشگیرانه ضروری را اتخاذ کند و این عوارض به حداقل برسد.

داروهای تجویزی

اگر داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنید، حتماً این موضوع را به جراح پلاستیک اطلاع دهید. اگرچه مصرف این داروها منعی برای انجام جراحی زیبایی بینی ایجاد نمی‌کند، اما لازم است جراح از مصرف آنها اطلاع داشته باشد تا بتواند تغییرات لازم را در طرح درمان ایجاد کند. جراح پلاستیک قبل از عمل از شما می‌خواهد تا فهرستی از داروهای مصرفی فعلی خود ارائه کنید، به خاطر داشته باشید که نام این قبیل داروها را فراموش نکنید.

مراحل زمانی برطرف شدن کبودی پس از عمل بینی

  • روز جراحی: اکثر بیماران تقریباً بلافاصله پس از جراحی متوجه کبودی می‌شوند که معمولاً زیر چشم ایجاد می‌شود.
  • هفته نخست پس از جراحی: کبودی پس از عمل بینی در این زمان بیشترین شدت را دارد و بیمار باید آمادگی لازم را برای دیدن ورم بینی به طور شدید و کبودی تیره‌رنگ زیر هر ۲ چشم داشته باشد. کبود بودن زیر چشم‌ها و دشواری‌های دوران بهبود باعث می‌شود که بیمار تمایلی به دیده شدن در انظار و خروج از منزل نداشته باشد.
  • ۲ تا ۳ هفته پس از جراحی: پس از عمل، کبودی چشم در اکثر بیماران تا حد زیادی برطرف شده است. در این زمان تمام زخم‌ها التیام یافته است و آرایش کردن ایرادی ندارد. کبودی باقیمانده جزئی است و می‌توان آن را به راحتی با آرایش پوشاند.
  • ۴ هفته پس از رینوپلاستی: کبودی بعد از عمل بینی اکثر بیماران تا هفته چهارم رفع شده و بخش زیادی از ورم نیز فروکش کرده است. بیمار در این زمان می‌تواند نتیجه عمل را به خوبی مشاهده کند.

 جراحی بینی دکتر محمدعلی اکبری رفع کبودی زیر چشم بعد از عمل بینی

روش‌های به حداقل رساندن و رفع کبودی بعد از عمل بینی

  • کمپرس سرد یا یخ یکی از ضروریاتی است که بیماران باید به مدت ۲ روز پس از عمل بینی از آن استفاده کنند. سرما ورم و کبودی را به حداقل می‌رساند. یخ یا کمپرس سرد را حداقل تا چند روز پس از جراحی هر ۳۰ دقیقه یک بار روی محل توصیه شده قرار دهید. کمپرس را فقط باید روی گونه‌ها بگذارید و به هیچ‌وجه مستقیماً روی بینی قرار ندهید. چون با انجام این کار، احتمال دارد که پیوندهای غضروفی کوچک یا قطعات ریز استخوان جابه‌جا شود.
  • آب آناناس حاوی بروملین است که به دلیل اثر ضدالتهابی برای دوران پس از جراحی بینی مفید است.
  • یکی از نبایدهای پس از جراحی زیبایی بینی مصرف آسپرین و مکمل‌های گیاهی است که خون را رقیق می‌کند و احتمال خونریزی را افزایش می‌دهد. قاعده کلی این است که به مدت حداقل ۷ روز قبل از جراحی و پس از آن از مصرف این مواد خودداری کنید. این پرهیز احتمال بروز خطر در طول جراحی را نیز به حداقل می‌رساند.
  • خودداری از استعمال دخانیات، کمااینکه دخانیات روند التیام را آهسته‌تر می‌کند.
  • استراحت کردن پس از جراحی بینی. پس از جراحی استراحت کافی داشته باشید تا هر چه سریع‌تر بهبود یابید.

ماه‌ها یا شاید سال‌ها زمان می‌برد تا خود را راضی به انجام عمل زیبایی بینی کنید و بینی خود را به دست جراح مجربی بسپارید که او را پس از تحقیق و جستجوی طولانی انتخاب کرده‌اید. به این ترتیب سرانجام صاحب بینی خوش‌تراش و زیبایی می‌شوید که با دیگر اجزاء چهره‌تان تناسب بیشتری دارد و جذابیت چهره‌تان را چند برابر می‌کند. با این حال قبل از لذت بردن از این بینی جدید باید مدت کوتاهی عوارض ناخوشایند و آزاردهنده بینی، از جمله کبودی بعد از عمل، را تحمل کنید.

مدت زمان مرخصی برای عمل زیبایی بینی

متخصصین معمولاً یک مرخصی یک هفته‌ای را لازم می‌دانند، البته مدت مرخصی به ماهیت عمل و وظایف شغلی هر بیمار بستگی دارد. متخصصین ما روش انجام جراحی را در جلسه مشاوره قبل از عمل به طور کامل برایتان توضیح می‌دهند تا بتوانید با آگاهی کامل برنامه‌ریزی مناسبی برای دوران بهبود پس از عمل داشته باشید.

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
رفع کبودی زیر چشم بعد از عمل بینی
۳٫۵۴ از ۱۳ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *