سوالات متداول جراحی زیبایی گوش:پرسش هایی مهم درباره ی اتوپلاستی

سوالات متداول جراحی زیبایی گوش:پرسش هایی مهم درباره ی اتوپلاستی

سوالات متداول جراحی زیبایی گوش

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش به رفع ناهنجاری‌ها یا نقایص گوش بیرونی و بهبود ظاهر آن کمک می‌‌کند که از آن تحت عنوان روشی برای شکل دهی مجدد گوش یاد می‌‌شود که پزشک گوش بیمار را به سر او نزدیک می‌کند. این عمل جراحی زیبایی نسبتا ساده است می‌تواند به طرز قابل توجهی به تغییر ظاهر بیمار و بهبود اعتماد به نفس او کمک کند. جراحی زیبایی گوش یک روش مناسب برای بزرگسالانی است که از وضعیت گوش‌های خود راضی نیستند.

عمل جراحی زیبایی گوش می‌تواند بهبود ظاهر گوش کمک کند که در بخش زیر به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم:

  • تعادل هر دو گوش را بهبود می‌بخشد.
  • تناسب گوش را با سایر اجزای صورت حفظ می‌کند.
  • به رفع ناهنجاری و ظاهر نامناسب گوش کمک می‌کند.
  • گوش را به سر نزدیک می‌کند.

دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن می‎‌تواند به شما برای اصلاح فرم گوش‌هایتان کمک کند برای کسب اطلاعات بیشت با شماره‌ ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

 چه عواملی در برجسته شدن گوش‌ها نقش دارند؟


سوالات متداول جراحی زیبایی گوش1 سوالات متداول جراحی زیبایی گوش:پرسش هایی مهم درباره ی اتوپلاستی

دو عامل می‌‌تواند در برجسته بودن گوش نقش داشته باشد، مورد اول به فاصله گوش و سر ارتباط دارد و هرچه فاصله بین سر و گوش بیشتر باشد میزان برجستگی آن بیشتر است و باعث جلب توجه می‌شود. در مورد دوم، اندازه نسبی گوشت در مقایسه با سر و سایر اجزای صورت نیز نقش مهمی در برجستگی گوش ایفا می‌‌کند. به طور کلی اندازه گوش از قسمت فوقانی تا نرمه گوش اندازه گیری می‌شود. در عمل جراحی اتوپلاستی، پزشک اندازه و میزان برجستگی گوش را اندازه می‌گیرد تا بتواند در صورت لزوم علاوه بر کاهش اندازه گوش آن را به سر نزدیک‌تر کند.

جراحی زیبایی گوش چیست؟


ر2 سوالات متداول جراحی زیبایی گوش:پرسش هایی مهم درباره ی اتوپلاستی

جراحی زیبایی گوش به اشکال مختلفی انجام می‌شود و پزشک می‌تواند به نزدیک کردن گوش به سر بیمار بپردازد، اندازه گوش را کوچک کند و انحنای غضروف گوش را بهبود ببخشد.

چه کسانی می‌‌توانند متقاضی مناسبی برای جراحی زیبایی گوش باشند؟


افرادی که به لحاظ جسمانی سالم هستند اما از ظاهر گوش‌های خود ناراضی هستند و قصد دارند گوش خود را کوچک کنند یا آن را به سرشان نزدیکتر نمایند می‌‌توانند متقاضی مناسبی برای این روش باشند. پزشک می‌‌تواند هنگامی‌که کودک به سن ۴ سالگی رسید عمل زیبایی گوش را انجام دهد و از میزان ناراحتی و درد عاطفی و فیزیولوژیکی که این کودکان با آن مواجه هستند بکاهد. بزرگسالان نیز می‌‌توانند متقاضی این نوع درمان باشند.

در جلسه مشاوره برای جراحی زیبایی گوش چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


بیمار در جلسه مشاوره با پزشک خود در خصوص آنچه که باعث شده است از وضعیت گوش خود راضی نباشد صحبت می‌‌کند و خواسته خود را بیان می‌کند. سپس پزشک گوش‌های او را بررسی می‌‌کند، سابقه پزشکی او را ارزیابی کرده و در خصوص عمل با او صحبت می‌نماید و همه جزئیات عمل را برای بیمار توضیح می‌دهد و به سوالات و نگرانی‌های او پاسخ می‌‌دهد.

 عمل جراحی زیبایی گوش در کجا انجام می‌شود؟


سوالات متداول جراحی زیبایی گوش3 سوالات متداول جراحی زیبایی گوش:پرسش هایی مهم درباره ی اتوپلاستی

پزشک عمل جراحی زیبایی گوش را در یک مرکز جراحی سرپایی انجام می‌دهد.

در عمل جراحی زیبایی گوش از چه نوع بیهوشی استفاده می‌شود؟


 پزشک عمل زیبایی گوش را تحت بیهوشی موضعی و بیحسی انجام می‌دهد.

 عمل زیبایی گوش چگونه انجام می‌شود؟


عمل زیبایی گوش توسط جراح پلاستیک، جراح گوش و گلو و بینی یا جراح پلاستیک صورت انجام می‌شود. در بزرگسالان معمولا جراحی زیبایی گوش به صورت یک جراحی سرپایی و تحت بیهوشی موضعی یا بیهوشی سر انجام می‌شود. در کودکان زیر هشت سال نیز از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود تا آنها در حین عمل آرام باشند. پزشک برش‌های لازم را پشت گوش ایجاد می‌کند بنابراین پس از عمل هیچ گونه بافت اسکار قابل مشاهده‌ای وجود نخواهد داشت. در صورتی که گوش بیمار برجسته باشد پزشکان را به سمت عقب هدایت می‌کند و در شرایطی که برخی از خطوط طبیعی گوش از بین رفته باشند پزشک با استفاده از بافت‌های سایر نقاط گوش یا بدن به ترمیم آنها می‌‌پردازد. پزشک می‌تواند به ترمیم و نازک کردن گوش آسیب دیده و ضخیم شده بپردازد. در انتهای جراحی نیز باند فشاری روی گوش‌ها قرار داده می‌‌شود تا در دوران بهبود در جای مورد نظر قرار بگیرند.

انجام عمل جراحی زیبایی گوش چقدر طول می‌کشد؟


معمولاً عمل زیبایی گوش حدود یک تا دو ساعت طول می‌کشد.

برش‌های لازم در کدام قسمت از گوش ایجاد می‌شوند؟


معمولاً برش‌های لازم در جراحی زیبایی گوش، پشت گوش ایجاد می‌‌شوند و اصلاً قابل مشاهده نیستند.

پس از چه مدت بیمار می‌‌تواند شاهد نتایج حاصل از جراحی باشد؟


بیمار باید تا زمانی که پزشک باند روی گوش او را بر می‌دارد از نگاه کردن به آن خودداری کنند زیرا برداشتن بانداژ گوش ریسک ایجاد عفونت یا تغییر نتایج نهایی را افزایش می‌دهد. پس از آن که بانداژ گوش برداشته شد بیمار فورا شاهد ظاهر متفاوت گوش‌های خود خواهد بود اما هنوز کمی از تورم گوش باقی می‌ماند که به تدریج از بین خواهد رفت.

آیا پس از جراحی زیبایی گوش احتمال تشکیل بافت اسکار وجود دارد؟


اگرچه برش‌هایی که برای انجام جراحی زیبایی گوش ایجاد می‌شوند باعث تشکیل بافت اسکار خواهند شد جلب توجه نمی‌کنند و دیده نمی‌شوند زیرا پزشک آنها را پشت گوش و در خطوط طبیعی آن ایجاد می‌کند.

آیا بیمار پس از جراحی زیبایی گوش دچار درد و ناراحتی می‌شود؟


معمولاً در روزهای اول بیمار دچار درد گوش می‌شود که مصرف داروهای مسکن می‌تواند به تسکین آن کمک کند.

 آیا عمل زیبایی گوش بر میزان شنوایی تاثیر می‌گذارد؟


 از آنجایی که عمل زیبایی گوش روی گوش بیرونی انجام می‌شود هیچ گونه تاثیری بر میزان شنوایی نخواهد داشت.

آیا گوش کودکان نسبت به بزرگسالان نرم‌تر است؟


پاسخ این سوال مثبت است و گوش کودکان نسبت به افراد بزرگسال نرم‌تر است. با بالا رفتن سن غضروف گوش سفت‌تر می‌شود و از میزان انعطاف پذیری آن کاسته خواهد شد.

آیا ممکن است گوش‌های برخی از بیماران نامتقارن باشد؟


پاسخ این سوال مثبت است و تعداد زیادی از بیمارانی که قصد انجام جراحی زیبایی گوش را دارند از نامتقارن بودن گوش‌های خود ناراضی هستند. در حقیقت در برخی از بیماران یک گوش از گوش دیگر بزرگ‌تر است که در این حالت هدف از انجام عمل جراحی بهبود تقارن آنها است.

دوران بهبود پس از جراحی زیبایی گوش به چه صورت است؟


معمولاً دوران بهبود پس از عمل حدود یک هفته است. در این دوران بیمار دچار درد گوش می‌شود که می‌توان به کمک داروی مسکن درد او را کنترل کرد. در دوران بهبود احتمال بروز تورم، بیحسی و قرمز شدن گوش وجود دارد. چند روز پس از عمل، بانداژی که پس از اتمام جراحی روی گوش بیمار قرار داده شده است عوض می‌شود. بخیه‌های گوش بیمار پس از یک هفته کشیده می‌‌شوند و بخیه‌های جذبی نیز به صورت خود به خود جذب می‌شوند و نیازی به کشیدن ندارند.

مراقبت‌های پس از عمل زیبایی گوش شامل چه مواردی است؟


مراقبت‌های پس از عمل زیبایی گوش اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا بر نتیجه عمل تاثیر مستقیم می‌‌گذارد. معمولاً پزشک یک بانداژ محافظ روی گوش قرار می‌دهد و سه تا پنج روز پس از عمل آن را برمی‌دارد. معمولا بخیه‌های پشت گوش جذبی هستند اما در صورتی که باعث ایجاد درد و ناراحتی شوند بیمار می‌تواند ۷ روز پس از جراحی از پزشک بخواهد که آنها را بکشد. بیمار باید به مدت ۷ روز به صورت ۲۴ ساعته یک باند کشی که شبیه کلاه است را بپوشد تا گوش‌های او به سمت عقب هدایت شوند. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا غضروف گوش دارای حافظه است و سعی می‌کند به جای اول خود برگردد. پس از دو هفته بیمار می‌تواند فقط هنگام خواب از این باند کشی استفاده کند.

بیمار چه مدت پس از جراحی می‌تواند به محل کار خود برگردد؟


معمولاً بیمار می‌تواند طی مدت ۵ تا ۷ روز پس از عمل به محل کار یا تحصیل خود برگردد.

بیمار چه مدت پس از جراحی می‌تواند ورزش کند؟


بهتر است بیمار انجام دادن تمرینات ورزشی سنگین و ورزش‌هایی که تماس جسمانی در آنها بالا است را حدود یک تا دو ماه به تعویق بیاندازد.

چند روز پس از عمل بخیه کشیده می‌شوند؟


حدود یک هفته پس از عمل جراحی زیبایی گوش بخیه‌ها کشیده می‌‌شوند. بخیه‌های جذبی نیازی به کشیدن ندارند و به صورت خود به خود جذب می‌شوند.

آیا شنا کردن می‌تواند بر نتایج حاصل از جراحی زیبایی گوش تاثیر بگذارد؟


بیمار باید تا زمانی که پوست او به طور کامل بهبود نیافته است از شنا کردن خودداری کند اما در صورتی که بیمار قصد شنا کردن داشته باشد باید به مدت ۶ تا ۸ هفته پس از عمل از کلاه مخصوص شنا استفاده کند. بیمار باید از شیرجه زدن در استخرهای شلوغ خودداری کنند تا ریسک ضرب دیدگی گوش کاهش یابد.

عوارض و خطرات جراحی زیبایی گوش شامل چه مواردی است؟


در صورتی که نکات پس از عمل به خوبی رعایت شود جراحی زیبایی گوش به یک روش بسیار ایمن تبدیل خواهد شد که با عوارض و خطرات بسیار کمی همراه است. برخی از عوارض احتمالی جراحی زیبایی گوش عبارتند از حساسیت به بیهوشی، خونریزی، عفونت، تشکیل لخته خون، تشکیل بافت اسکار، عدم تقارن گوش‌ها و نارضایتی در خصوص زیبایی گوش.

هزینه جراحی زیبایی گوش چقدر است؟


هزینه جراحی زیبایی گوش به عوامل متعددی از قبیل وسعت موضع مورد نظر، سطح مهارت جراح و موقعیت فیزیکی مطب او بستگی دارد.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است”

به این پست امتیاز دهید.
سوالات متداول جراحی زیبایی گوش:پرسش هایی مهم درباره ی اتوپلاستی
۵ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *