لیفت و بالا کشیدن ابرو ها و پیشانی با تزریق و جراحی

لیفت و بالا کشیدن ابرو ها و پیشانی با تزریق و جراحی

lifting eyebrow_جراحی لیفت ابرو _ دکتر محمدعلی اکبری

شکل نرمال ابرو به گونه، به‌نحوی که ابتدا و انتهای آن در یک سطح و وسط ابرو بالاتر باشد، باعث ایجاد حس اعتماد به نفس و جوانی در خانم‌ها می‌شود. عمل جراحی بالا بردن ابرو   شکلی از جراحی‌های زیبایی است که این اعتماد به نفس را به ارمغان می‌آورد. افزایش سن و شل شدن عضلات، باعث افتادگی ابرو می‌شود. از این‌رو برای زیبایی و جوان‌سازی خانم‌ها، عمل جراحی بالا بردن ابرو توسط متخصص زیبایی انجام می‌گیرد. این عمل با جدیدترین روش‌ها به صورت آندوسکوپی یا جراحی باز و یا در بسیاری از موارد از طریق تزریق ژل، چربی و بوتاکس از طریق بالا کشیدن ابروها به‌خصوص دم ابرو یا گوشه ابرو و در کل تغییر موقعیت ابرو انجام می‌شود. در این مقاله به طور مختصر به روش جراحی بالا کشیدن ابرو اشاره می‌کنیم.

بالا کشیدن ابرو چیست؟

عمل جراحی بالا کشیدن ابرو که به‌عنوان بالا کشیدن پیشانی نیز شناخته می‌شود، یک راهکار موثر برای ایجاد یک ظاهر جوان‌تر است. عمل لیفتینگ ابرو همچنین می‌تواند باعث کاهش خطوط بینی و چروک دور چشم شده و علائم پیری موجود در بخش فوقانی صورت را کم کند.

بالا کشیدن ابرو می‌تواند باعث زنده شدن افتادگی یا از بین رفتن چروک موجود در پیشانی فرد شود. با پرداخت هزینه لیفت ابرو، شما ظاهری دارید که کمتر عصبانی، ناراحت یا خسته به نظر می‌رسد. با استفاده از روش جراحی سنتی لیفت ابرو یا روش‌هایی که آسیب کمتری برای بیمار به همراه دارد (آندوسکوپی)، می‌توان بالا کشیدن ابروی بیمار را با حذف یا تغییر عضلات موجود در بالای چشم‌ها انجام داد و به این ترتیب خطوط پیشانی را هموار کرده و با رفع افتادگی ابرو ظاهر جوان‌تری برای فرد ایجاد کرد. این روش جراحی و بهره‌وری از مزایای لیفت ابرو، اغلب با سایر عمل‌ها هم‌چون بلفاروپلاستی  (جراحی پلک) و لیفت صورت انجام می‌شود تا به این ترتیب بتوان ظاهر چشم‌ها و سایر نقاط صورت را بهبود بخشید.

 

در اکثر موارد، پس از تقبل هزینه لیفت پیشانی، بالا کشیدن ابرو با استفاده از روش آندوسکوپی انجام می‌شود. در این نوع عمل از یک ابزار جراحی مخصوص استفاده می‌شود که در انتهای آن یک دوربین فیلم‌برداری وجود دارد. برای استفاده از یک آندوسکوپ لازم است یک شکاف در خط موی فرد ایجاد شود و به این ترتیب برش ایجاد شده پس از عمل و بعد از بهبودی کامل، دیگر قابل مشاهده نیست. مزیت استفاده از آندوسکوپ برای لیفت ابرو این است که این ابزار به جراح شما اجازه می‌دهد بافت و عضلات مورد نیاز را بدون ایجاد شکاف‌های بزرگ در صورت، دستکاری و ترمیم کند. مزیت دیگر استفاده از روش آندوسکوپی در این است که برای بالا کشیدن ابرو فقط نیاز به بی‌هوشی موضعی وجود خواهد داشت.

اگر شما با افتادگی پیشانی به شکلی مواجه هستید که امکان اصلاح آن بدون برداشتن پوست اضافی وجود ندارد، روش سنتی جراحی لیفت پیشانی که در آن یک شکاف کامل یا جزئی در فرق سر، داخل یا بر روی خط رویش مو ایجاد می‌شود، ممکن است برای رفع مشکل و لیفت پیشانی مورد نیاز باشد.

 

لیفت پیشانی دکتر محمدعلی اکبری لیفت و بالا کشیدن ابرو ها و پیشانی با تزریق و جراحیانواع عمل جراحی بالا کشیدن ابرو

در عمل جراحی بالا کشیدن ابرو، خطوط پیشانی با دستکاری عضلاتی که باعث ایجاد چروک، شیار و مواردی مانند ایجاد پوست اضافی در پیشانی که به خاطر بالا رفتن سن و از دست دادن کولاژن یا قابلیت ارتجاعی آن ایجاد می‌شوند، تحت درمان قرار می گیرد. در جراحی لیفت پیشانی با توجه به جدی بودن مشکل خط ابرو، جراح می‌‌تواند یکی از ۲ روش عمومی زیر را برای بالابردن ابروی بیمار مورد استفاده قرار دهد:

 

 جراحی باز

  • نیازمند ایجاد یک شکاف در بالای سر یا فقط داخل خط رویش مو است. از این روش در صورتی استفاده می‌شود که پوست اضافی برداشته شود و هنوز پیشانی فرد بیش از حد بلند باشد. به این روش همچنین رویکرد کرونال نیز گفته می‌شود.
  • در این نوع عمل جراحی بالا کشیدن ابرو از یک ابزار جراحی خاص استفاده می‌شود که در آن یک شکاف کوچک در شقیقه یا خط رویش مو و نیز گاهی اوقات در چروک‌های پلک بالا ایجاد می‌شود.

بزرگی یا برجستگی استخوان‌های پیشانی که پیشانی ناندرتال نیز نامیده می‌شود، یکی از پیامدهای ناشی از رشد زیاد حفره‌های هوا در سینوس‌های پیشانی است که در زیر این استخوان‌ها واقع شده‌‌اند. بنابراین مشکل برجستگی پیشانی فقط به خاطر ضخامت و درشتی استخوان‌ها نیست و همین مسئله نقش بسیار مهمی را در انتخاب نوع عمل جراحی که بیشترین کارایی را در کاهش اندازه استخوان‌ها داشته باشد، خواهد داشت. کاهش جزئی اندازه استخوان‌های پیشانی را می‌توان از طریق سوراخ‌های کوچکی با مته (Burring) انجام داد، اما در اغلب بیماران، این روش فقط به اندازه چند میلی‌متر از برجستگی استخوان را کاهش می‌دهد. به منظور کاهش قابل ملاحظه اندازه استخوان پیشانی در مردان و نیز در زنانی که تغییر جنسیت داده‌اند، لازم است از یک روش جراحی ترمیمی استخوان به نام فلپ استخوان استفاده شود که از طریق برش‌هایی در پوست سر انجام می‌گیرد. در این روش، دیواره قدامی سینوس پیشانی برداشته شده و شکل آن اصلاح می‌شود و سپس به جای خود بازگردانده می‌شود. به این ترتیب، برجستگی استخوان پیشانی کاهش پیدا می‌کند.

 

جراحی آندوسکوپی

پس از عمل لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی، در طول یک هفته یا کمتر، شما موقعیت بالاتر و ظاهر جوان‌تر ابروی خود را مشاهده می‌کنید و پس از آن در حدود ۴ هفته از ورم اولیه، ابرو در موقعیت مناسب آن قرار می‌گیرد و ظاهر شما به ظاهر عادی و شاداب مورد نظر نزدیک‌تر می‌شود.

عمل جراحی آندوسکوپی بالا کشیدن ابرو می‌تواند موقعیت بسیار پایین ابروهای شما را اصلاح کند و آنها را به موقعیت صحیح آنها بر گرداند. علاوه‌بر این وجود ابروهای بسیار بالا پدیده‌ای است که به ندرت در افراد مختلف مشاهده می‌شود. حتی فقط با بالا کشیدن دم انتهای ابرو، ظاهر ابرو متناسب‌تر به نظر می‌رسد و این موضوع ظاهر جذاب‌تری برای فرد بیمار ایجاد می‌کند. همچنین در این عمل می‌توان کمان ابرو را نیز اصلاح کرد و به این ترتیب ظاهر متقارن‌تری برای ابروی فرد ایجاد نمود.

شما می‌توانید با استفاده از عمل بالا بردن ابرو، ظاهر زنانه و زیبایی داشته باشید و به این ترتیب ۱۰ سال جوان‌تر به نظر برسید. تغییر موقعیت ابرو می‌تواند یک ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تر برای شما ایجاد کند، زیرا به خاطر آن چشم‌ها بزرگتر و هوشیارتر به نظر می‌رسند.

در عمل جراحی آندوسکوپی بافت‌های مورد نظر بزرگ‌نمایی می‌شوند و به این ترتیب دکتر می‌تواند این بافت‌ها را بهتر مشاهده کند و به خاطر ویژگی کم‌تهاجمی آن در مقایسه با عمل جراحی سنتی بالا کشیدن ابرو، برش‌ها و جراحت‌های ایجاد شده در نتیجه این جراحی به نسبت کمتر است. بالا کشیدن بخش میانی صورت و آندوسکوپی برای این عمل می‌تواند به بهترین شکل مشکلات ناشی از افزایش سن بر روی ظاهر فرد را بهبود بخشد. با ترکیب روش جراحی بالا کشیدن صورت با بالا بردن ابرو می‌توان دوباره همه ظاهر صورت را جوان و شاداب کرد. برای تعیین مناسب بودن استفاده از آندوسکوپی برای بالا کشیدن ابرو، مهم است که با جراح  ملاقات و مشورت کنید.

 لیفت ابرو دکتر محمدعلی اکبری  lifting eyebrow surgery لیفت و بالا کشیدن ابرو ها و پیشانی با تزریق و جراحی

بالا کشیدن ابرو با تزریق بوتاکس

افرادی که به دنبال بهبود ظاهر کلی ابرو در صورت و رفع خط اخم با استفاده از روش‌های سریع و آسان هستند، می‌توانند مجموعه‌ای از روش‌های مختلف تزریقی را مورد استفاده قرار دهند. برای انجام تغییرات اندک برای افرادی که مشکلات جدید در این بخش ندارند، تزریق بوتاکس می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد. با تزریق بوتاکس ابرو در عضلاتی که ابرو را در موقعیت مناسب آن نگه می‌دارند، عضلات شل شده و به این ترتیب ابروها بالا کشیده می‌شوند. هدف از انجام این تزریق، تنظیم مجدد وضعیت عضلات برای تغییر ظاهر ابرو در طول زمان است.

همچنین به منظور بالا بردن ابرو می‌توان از پر کننده‌هایی همچون ژودرم و ژل رادیس که می‌توانند باعث بالا کشیدن دم ابرو شوند، استفاده کرد. علاوه‌بر این تزریق اسکولترا برای اصلاح و ترمیم گودی‌های عمیق نیز یک روش دیگر است. استفاده از این روش‌ها بستگی به سطح اصلاح مورد نیاز بیمار دارد. همه این روش‌ها در حقیقت روش‌های کم تهاجمی هستند که امکان اصلاح مجدد آنها با افزایش سن بیمار وجود دارد.

تزریق بوتاکس برای متوقف کردن چروک دور چشم و چروک ایجاد شده بین ابروها عالی است. ازبوتاکس همچنین می‌توان به‌عنوان یک ماده قابل تزریق برای بالا کشیدن اندک ابرو و حذف خطوط افقی ایجاد شده در پیشانی برای کمک به ایجاد ظاهر بهتر و جوان‌تر استفاده کرد.

درمان بیمار در این حالت به چند دقیقه زمان نیاز دارد و نتایج آن به‌طور میانگین برای ۳ تا ۴ ماه باقی می‌ماند. بسیاری از جراحان از بوتاکس به‌عنوان یک بخش مناسب در یک جراحی لیفت ابرو استفاده می‌کنند و استفاده از این ماده قبل از عمل جراحی می‌تواند باعث ریلکس شدن عضلات و تسهیل فرایند درمان شود.

استراتژی بالا بردن ابرو با استفاده از تزریق بوتاکس پیشانی می‌تواند ابروی شما را در موقعیت مناسب خود قرار دهد، بدون اینکه هیچ‌یک از مسائل مربوط به ریکاوری یا استراحت مربوط به انجام عمل جراحی برای شما اتفاق بیفتد. تزریق بوتاکس تنها راه تثبیت ابرو در محل مناسب و از بین بردن چروک و ترک‌های ایجاد شده به خاطر افزایش سن نیست، اما می‌تواند نیاز به انجام عمل جراحی بالا کشیدن ابرو را به تاخیر اندازد. نتایج بررسی‌های انجام شده در این حوزه نشان می‌دهد در زمانی که تزریق بوتاکس وجود نداشت، جراحان ۱۰ برابر زمان حاضر وقت می‌گذاشتند تا عمل جراحی بالا کشیدن ابرو را برای بیماران خود انجام دهند و این موضوع نشان دهنده اثربخشی استفاده از این روش در زمان حاضر است. هزینه بوتاکس نیز برای هر شخص و با توجه به عوامل مختلف متغیر است. در مورد کلینیک‌هایی که به صورت تلفنی قیمت لیفت ابرو را به شما اعلام می‌کنند، محتاط باشید، چرا‌که این مسئله می‌تواند نشان‌دهنده‌ عدم صلاحیت کلینیک مربوطه باشد.

لیفت صورت با نخ یک روش نسبتاً جدید غیر جراحی برای لیفت صورت است. اگر پوست صورت شما شل شده و افتاده است و می‌خواهید آن را کشیده، سفت کرده و ظاهری جوان و با طراوت به آن بدهید، می‌توانید این روش درمانی را به کار گیرید. این روش درمانی منحصربه‌فرد ۲ اثر را با هم ترکیب می‌کند؛ لیفت کم و سریع به‌علاوه بازسازی طبیعی و تدریجی پوست. در این درمان از نخ‌های مخصوص غیر جذبی در زیر بافت پوست استفاده می‌شود. این نخ‌ها، پوست شل شده را در قسمت میانی صورت و فک‌ها می‌گیرد و باعث تحریک تولید کلاژن پوست شده و لذا پوست در قسمت‌های تحت درمان، ظاهری جوان‌تر پیدا خواهد کرد. بلافاصله پس از اتمام لیفت با نخ ممکن است صورت شما متورم و کبود شود. عوارض لیفت با نخ پس از چند روز از بین می‌روند. ممکن است بی‌حسی و درد را هم پس از درمان تجربه کنید که به کمک داروهای مسکن و ضد درد به راحتی کنترل می‌شوند. جراحی که لیفت با نخ را برای شما انجام داده است ممکن است از شما بخواهد که پس از انجام درمان و در دوران نقاهت و بهبودی خوابیده یا استراحت کنید و برای کاهش تورم سر خود را بالا نگه دارید.

 

 

به این پست امتیاز دهید.
لیفت و بالا کشیدن ابرو ها و پیشانی با تزریق و جراحی
۴٫۱۴ از ۷ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

4 دیدگاه ها

  1. Mahtab می‌گه:

    با تشکر برای افتادگیهای کم شما چه روشی رو پیشنهاد میکنید

  2. نسیم می‌گه:

    سلام لطفا هزینه عمل را بفرمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *