عمل جراحی بینی آقایان

عمل جراحی بینی آقایان

عمل جراحی بینی آقایان

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

عمل رینوپلاستی مردان که به عنوان تغییر شکل بینی نیز شناخته می‌شود در حال تبدیل به یکی از محبوب‌ترین عمل‌ها در آقایان است.بر اساس سایت plasticsurgery.org، هدف اصلی عمل بینی آقایان اصلاح شکل بینی می‌باشد. جراحی بینی همچنین جهت اصلاح اختلال تنفس ناشی از عیوب ساختاری در بینی یا حفره‌های آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر از شکل بینی خود ناراضی هستید و قصد بهبود ظاهر خود را دارید، می‌توانید عمل جراحی بینی را در نظر بگیرید. مردان اغلب به دنبال تغییر شکل بینی خود جهت اصلاح اندازه‌ی آن و ایجاد یک ظاهر طبیعی هستند بطوری که متناسب و هماهنگ با چشم‌ها، لب‌ها و دیگر اجزای صورت باشد. بیماران پس از عمل رینوپلاستی متوجه بهبود قابل ملاحظه در کیفیت زندگی خود خواهند شد. این عمل نه تنها موجب افزایش اعتماد بنفس و بهبود شکل بینی می‌گردد، بلکه بسیاری از بیماران بهبود چشمگیری را در عملکرد مجرای هوای بینی خود تجربه خواهند کرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی بینی آقایان یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

دلایل انجام جراحی بینی در مردان


 • بهبود ظاهر: رینوپلاستی یا جراحی بینی به معنی تغییرات میکرو میلی‌متری است، اما در صورتی که بینی بیش از حد بزرگ یا کوچک باشد یا در اثر یک سانحه یا بطور مادرزادی بدشکل باشد، می‌تواند تغییر اساسی را در ظاهر چهره ایجاد کند.
 • بهبود عملکرد: بسیاری از بیمارانی که به دنبال جراحی بینی هستند دچار مشکلات تنفسی، حساسیتی یا سرگیجه می‌باشند که این مشکلات می‌تواند ناشی از اختلالات در بینی باشد یا در اثر آنها بدتر شود.

معیارهای جراحی بینی آقایان


 • یکی از مهم‌ترین معیارهای جراحی بینی در مردان حفظ مردانگی بینی و عدم ایجاد ظاهر زنانه در آن است.
 • نوک بینی مردان نباید حالت نیشگون گرفته یا منگنه‌ای داشته باشد زیرا ممکن است ظاهر یک بینی عملی و نتایج غیر طبیعی را ایجاد کند.
 • بینی باید متناسب با صورت باشد. بینی شما نباید بیش از حد بزرگ و یا کوچک باشد.
 • بینی که شبیه به خودتان باشد. هدف از جراحی بینی این نیست که پس از اتمام آن غیر قابل تشخیص باشد. شما پس از عمل همچنان می‌خواهید که بینی خودتان را داشته باشید و فقط اصلاح شده باشد.

مشکلات بینی مردان که نیاز به جراحی بینی دارد


نوک غیر عادی بینی

binimardan5 عمل جراحی بینی آقایان

نوک بینی در انتهای بینی قرار دارد و در برخی افراد یک طرف از نوک بینی متفاوت از طرف دیگر می‌باشد. جراح می‌تواند با اصلاح غضروف اطراف نوک بینی کاری کند که هر دو طرف متقارن و خوش فرم باشند.

بینی کج

binimardan6 عمل جراحی بینی آقایان

یک بینی کج در اثر انحراف استخوان‌های بینی یا تیغه بینی از خط میانی صورت یا شکستگی استخوان بینی ایجاد می‌شود. در نتیجه، به نظر می‌رسد که بینی به یک طرف متمایل است. جراح بینی ما می‌تواند استخوان‌ها و تیغه بینی را اصلاح کند تا بینی بطور دائمی صاف شود.

جلوآمدگی نوک بینی

binimardan7 عمل جراحی بینی آقایان

جلوآمدگی بیش از حد نوک بینی بصورت برجستگی قابل توجه نوک بینی در انتهای بینی می‌باشد به طوری که ظاهری غیرعادی دارد. در این شرایط، بینی بزرگ‌تر از آنچه که واقعاً هست نشان داده می‌شود. دو روش برای اصلاح جلوآمدگی نوک بینی وجود دارد.

 • اولین روش کوچک کردن ستون بالایی بینی است که یک استخوان نازک می‌باشد که به طرف بینی امتداد یافته است.
 • دومین گزینه شامل کوچک کردن برجستگی نوک بینی با تغییر شکل یا کاهش اندازه‌ی غضروف نوک بینی می‌باشد.

بینی پهن

binimardan8 عمل جراحی بینی آقایان

اگر بینی پهنی دارید، چندین عامل تعیین کننده‌ی نوع نتایجی که می‌توان از جراحی بینی انتظار داشت، می‌باشند. اگر بینی شما به دلیل ساختار استخوانی زیرین آن پهن باشد، در این صورت جراح می‌تواند بدون اثر گذاشتن بر عملکرد تنفس، کاهش قابل ملاحظه‌ای را در پهنای بینی ایجاد کند. در صورتی که پوست اطراف بینی ضخیم باشد، جراح می‌تواند شکل بینی را تغییر دهد و آن را کمی نازک‌تر کند اما قطعاً محدودیت‌هایی در میزان نازک کردن بی‌خطر بینی وجود خواهد داشت.

بینی فرورفته

binimardan9 عمل جراحی بینی آقایان

یک بینی فرورفته دارای یک ناحیه فرورفتگی در امتداد پل بینی می‌باشد. بطور معمول، این مشکل با استفاده از غضروف تیغه یا گرافت جهت برجسته کردن ناحیه‌ی فرورفتگی قابل اصلاح است. نتیجه‌ی آن صاف و یکنواخت شدن پل بینی می‌باشد.

بینی بزرگ

binimardan10 عمل جراحی بینی آقایان

اگر بینی دارید که نسبت به صورت شما بسیار بزرگ است، در این صورت می‌توان اندازه‌ی بینی را به میزان چشمگیری کاهش داد. بیشتر بینی‌های بزرگ دارای ساختار استخوانی هستند که تغییر شکل آن نسبتاً آسان است.

قوز بینی

binimardan12 عمل جراحی بینی آقایان

قوز بینی بر روی پل بینی معمولاً در اثر عوامل ژنتیکی ایجاد می‌شود. در صورتی که تنها مشکل بینی، وجود قوز باشد، در این صورت جراح می‌تواند به آسانی با کاهش اندازه‌ی غضروف یا استخوان موجود بر روی پل بینی، قوز را بردارد.

بینی با نوک گوشتی

binimardan13 عمل جراحی بینی آقایان

بزرگ بودن نوک بینی معمولاً حالت گوشتی ایجاد می‌کند که موجب گرد یا چاق بودن انتهای بینی می‌گردد. جراح بینی ما می‌تواند شکل نوک بینی را با اصلاح غضروف زیر نوک بینی تغییر دهد بطوری که بینی کمتر گرد بنظر برسد.

جراحی ترمیمی بینی

binimardan14 عمل جراحی بینی آقایان

تعداد روبه افزونی از بیمارانی وجود دارد که عمل بینی را در جای دیگری انجام داده و از نتایج آن راضی نبوده‌اند. در نتیجه، جهت دریافت توصیه‌های لازم و در صورت امکان اصلاح و جراحی ترمیمی بینی به ما مراجعه می‌کنند. ما نه تنها در تمام انواع عمل‌های رینوپلاستی تخصص داریم، بلکه در انجام جراحی‌های ترمیمی بینی نیز تخصص و مهارت کافی را داریم. با بررسی نتایج اولیه می‌توان با انجام جراحی ثانویه به اهداف زیبایی که در ابتدا مد نظرتان بوده است دست پیدا کرد.

روش عمل

تکنیک‌های جراحی مورد استفاده در روش درمانی ما تا حدود زیادی بستگی به اهداف مورد نظر شما و جراح بینی ما دارد. در ادامه دو تکنیک اصلی جراحی بینی معرفی شده‌اند.

رینوپلاستی بسته


binimardan15 عمل جراحی بینی آقایان

این روش شامل ایجاد برش‌هایی در داخل بینی است و مزیت آن این است که هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ای در بیرون بینی وجود نخواهد داشت. جراحی رینوپلاستی بسته را می‌توان برای برخی انواع تغییر شکل نوک بینی، برداشتن قوز بینی، تغییر شکل غضروف و استخوان‌ها و حذف بافت نرم اضافه مورد استفاده قرار داد.

رینوپلاستی باز

binimardan16 عمل جراحی بینی آقایان

رینوپلاستی باز شامل ایجاد یک برش از میان قسمت پایینی یا میانی کلوملا است که در واقع پوست موجود در بخش میانی بینی در بین دو حفره می‌باشد. این برش‌های باز به جراح این امکان را می‌دهند تا پوست را به سمت بالای نوک بینی بکشد، در نتیجه غضروف و ساختار استخوانی بینی قابل مشاهده خواهند بود. جراحی باز بینی بیشتر برای بیمارانی که روش‌های پیچیده‌ی رینوپلاستی مانند جراحی اصلاحی یا ترمیمی (با استفاده از گرافت‌های غضروفی) را انجام می‌دهند، مناسب می‌باشد. پس از بهبودی یک زخم کوچک در میان کلوملا وجود خواهد داشت، اما در بیشتر موارد، جای زخم آن برطرف شده و به سختی قابل مشاهده می‌باشد.

بهبودی


به مدت یک هفته تا ۱۴ روز پس از جراحی ورم قابل ملاحظه و مقداری کبودی وجود خواهد داشت. درد و ناراحتی به راحتی با مصرف داروهای مسکن قابل کنترل می‌باشد. در بیشتر بیماران درد ناشی از این عمل بسیار جزئی خواهد بود.

هزینه


هزینه جراحی بینی آقایان بستگی به روش جراحی بینی مورد استفاده، گستردگی عمل مورد نیاز برای بینی و هزینه پزشک خواهد داشت.

سوالات متداول


مزایای رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی اهداف ویژه‌‌ای را دنبال می‌کند. آسان کردن تنفس به علاوه‌ی بهبود صورت ظاهری. در طی عمل رینوپلاستی، جراح ممکن است با روش‌های زیر ظاهر شما را زیباتر سازد:

 • برداشتن برآمدگی روی بینی
 • اصلاح پل بینی
 • تغییر شکل دادن نوک بینی
 • تغییر شکل یا تغییر سایز دادن حفره‌های بینی
 • ترمیم بینی بعد از جراحت
 • بزرگ کردن یا کوچک کردن اندازه‌ی بینی

آیا شما کاندیدای مناسبی برای رینوپلاستی هستید؟

برای داشتن شرایط عمل رینوپلاستی باید معیارهای زیر را داشته باشید:

 • حداقل ۱۳ ساله باشید تا رشد صورتتان کامل شده باشد.
 • سلامت کامل داشته باشید.
 • سیگاری نباشید.
 • انتظارهای مطابق با واقعیت از نتیجه‌‌ی عمل داشته باشید.

آیا رینوپلاستی می‌تواند به مشکل خروپف من کمک می‌کند؟

بله. جراحی‌های مشخصی وجود دارد که مشکل خروپف در بیماران را بهتر می‌کند.

آیا رینوپلاستی می‌تواند به مشکلات سینوسی من کمک کند؟

بله.جراحی‌های مشخصی وجود دارد که به بهبود مشکلات سینوسی در بیماران کمک می‌کند.

آیا رینوپلاستی دردناک است؟

رینوپلاستی عمل دردناکی نیست. بیماران بیشتر از ناراحتی و ورم کردن شکایت می‌کنند تا داشتن درد واقعی. اگر نیاز باشد داروهای مسکن تجویز می‌شود، ولی بیشتر بیماران نیازی به آنها ندارند.

بعد از جراحی چه نوع پوششی روی بینی من قرار می‌گیرد؟

روی بینی با نوار چسب همراه با یک  پلاستیکی پوشیده می‌شود. این قالب که در انتهای عمل به شکل بینی‌تان طراحی می‌شود، در طول هفته‌ی اول بعد از عمل مثل یک کلاه ایمنی عمل می‌کند و به جا افتادن استخوان‌های بینی در محل جدیدشان کمک می‌کند. همچنین یک گاز سبیل مانند در روزهای اول بعد از عمل زیر بینی‌تان را می‌پوشاند. این وسیله گذاشته می‌شود تا هرگونه خونریزی بینی را بعد از عمل پوشش دهد.

چه نوع شکافی در طول عمل رینوپلاستی ایجاد می‌شود؟

برش‌های ایجاد شده در طول عمل رینوپلاستی به روش جراحی بینی بستگی دارد، اگر جراحی به روش بسته باشد، برش‌های حاصله داخل بینی پنهان هستند و اگر جراحی بینی به روش باز باشد، شکاف‌هایی در بیرون بینی نیز ایجاد می‌گردد.

بعد از انجام جراحی کی می‌توان ورزش کنم؟

تا سه هفته بعد از جراحی باید از فعالیت‌های ایروبیک پرهیز کرد. هر فعالیتی که باعث بالا رفتن فشار خون شود، زمان از بین رفتن ورم بعد از عمل را افزایش می‌دهد. همچنین متوجه افزایش درد یا تپش در محل جراحی خواهید شد. بعد از سه هفته نقاهت می‌توانید به ورزش‌های سبک روی بیاورید. توصیه شده که ابتدا به آهستگی شروع کنید و بعد به تدریج افزایش دهید. اگر زیاده‌روی کنید، بدنتان به شما نشان خواهد داد. اگر در طول عمل شکستگی استخوان کنترل شده انجام شده است، باید از فعالیت‌هایی که منجر به ضربه به بینی‌تان می‌شوند تا ۶ هفته پرهیز کرد.. برای استخوان‌های بینی این مقدار زمان لازم است تا جا بیفتند.

آیا محدودیتی در هفته‌های بعد از عمل رینوپلاستی وجود دارد؟

در حالیکه حدود یک هفته بعد از عمل قادر خواهید بود فعالیت‌های عادیتان را پی بگیرید، باید از بینی‌تان در طول مدت بعد ازعمل با دستورالعمل‌های زیر محافظت کنید تا بهبود یابد:

 • از فعالیت‌های شدید پرهیز کنید.
 • به جای دوش گرفتن از حمام وان استفاده کنید.
 • از فین کردن بپرهیزید.
 • از خشک شدن بدنتان پیشگیری کنید.
 • از انجام آرایش‌های اغراق آمیز بر روی صورت اجتناب کنید.
 • دندان‌هایتان را به آرامی بشویید.
 • از گذاشتن پوشش به روی سرتان خودداری کنید.
 • از ضدآفتاب با SPF30  یا بیشتر استفاده کنید.
 • مواد غذایی حاوی سدیم را محدود کنید.
 • از کیسه‌ی یخ استفاده نکنید.

خطرات احتمالی رینوپلاستی چیست؟

به ندرت در رینوپلاستی مشکل بوجود می‌آید، و وقتی اتفاق می‌افتد، معمولا مشکل ناچیزی است. این موارد شامل عفونت،خونریزی بینی، یا واکنش به بی‌حس‌کننده است. برخی از بیماران ممکن است خونریزی یا بی‌حسی مداوم در اطراف بینی را تجربه کنند. در برخی موارد نادر، ممکن است تیغه‌ی بینی سوراخ شود، ولی می‌تواند ترمیم گردد. در کل، رینوپلاستی یک عمل جراحی بسیار بی‌خطرمحسوب می‌شود.

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *