عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

عمل درشت کردن چشم

در زیبایی‌شناسی، چشم یکی از مهم‌ترین عوامل در سنجش زیبایی چهره است. چشم‌های ریز و خواب‌آلود وعدم تقارن مردمک چشم‌ها، ظاهر فرد را خسته، خواب‌آلود و حتی نگران و عصبی نشان می‌دهد. روش قدیمی برای اصلاح ظاهر چشم استفاده از آرایش چشم است. اما آرایش چشم دائمی نیست و باید هر‌روز تکرار شود و این امر باعث ایجاد عفونت‌های شدید ناشی از استفاده مداوم مواد آرایشی می‌شود.  دکتر اکبری برای اصلاح دائمی کوچک بودن و سایر مشکلات چشم به شما جراحی زیبایی چشم را پیشنهاد می‌کند. دکتر اکبری گاهی در کنار جراحی زیبایی چشم، از بلفاروپلاستی نیز برای اصلاح پلک‌ها استفاده می‌کند.

اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی جانبی

 


اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی جانبی مانند مکمل‌هایی هستند که جراحی زیبایی چشم را کامل می‌کنند. اپیکانتوپلاستی به شکل‌دهی گوشه داخلی چشم‌ها و کانتوپلاستی به شکل‌دهی گوشه خارجی چشم‌ها کمک می‌کند. هر ۲ جراحی چشم اهداف مختلفی را در زیبایی چشم پشتیبانی می‌کنند. اپیکانتوپلاستی (جراحی پلک داخلی) چشم‌های کوچک و خواب‌آلود (خمار) را تصحیح می‌کند و کانتوپلاستی جانبی(جراحی پلک بیرونی) برای ایجاد ظاهر نرم‌تر(خوش‌روتر) در چشم‌هاست.

نکاتی درباره نحوه انجام جراحی‌های اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی جانبی (جراحی زیبایی چشم)

بستری

به هیچ وجه نیازی به بستری نیست. اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی جانبی جراحی‌های نسبتاً ساده‌ای هستند اما انجام عمل زیبایی پلک به‌تنهایی کمی نادر است و شما حداقل ۱-۲ ساعت نیاز دارید تا چشمانتان را قبل از مرخص شدن از کلینیک خنک کنید.

زمان کشیدن بخیه

۵-۷ روز برای اپیکانتوپلاستی و ۷-۱۰ روز برای کانتوپلاستی جانبی زمان نیاز است تا بخیه‌ها کشیده شوند. البته زمان کشیدن بخیه بستگی به ضخامت پوست و سرعت بازسازی دارد. هرگز نباید چشمان خود را در دوران بازسازی مالش دهید.

بیهوشی

برای انجام این عمل، تنها نیاز به بی‌حسی موضعی و تسکین است. شما برای ۳-۵ دقیقه در‌حالی‌که بی‌حسی موضعی در اطراف چشم برای از‌ بین بردن درد تزریق‌شده است، تسکین می‌یابید. در حین جراحی درشت کردن چشم، شما بیدار و با دکتر در ارتباط هستید.

جراحی درشت کردن چشم چقدر زمان می‌برد؟

جراحی درشت کردن چشم کمتر از ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. این جراحی یک عمل نسبتاً ساده است و می‌تواند در عرض ۳۰ دقیقه تمام‌ می‌شود. هرچند احتمال دارد که شما دیگر جراحی‌های پلک (بلفاروپلاستی) را همراه با عمل درشت کردن چشم، اپیکانتوپلاستی یا کانتوپلاستی انجام دهید.

دوره بهبودی جراحی اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی جانبی

جراحی‌های کانتوپلاستی زمان کوتاه‌تری نسبت به جراحی پلک چشم برای برگشت به حالت طبیعی دارند. این زمان حداقل ۲-۴ هفته طول خواهد کشید. زمان بهبودی برای اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی با دیگر جراحی‌های پلک فوقانی متفاوت است، چون برای ترمیم زخم‌های ناشی از جراحی، دوره نقاهت بیشتری لازم است. دکتر اکبری در به حداقل رساندن زمان باقی ماندن جای جراحی روی پوست در جراحی‌های کانتوپلاستی مهارت کامل دارد، اما جراحی کانتوپلاستی یک جای زخم کوچک ولی نه‌چندان آشکار در محل برش به‌جای می‌گذارد. اپیکانتوپلاستی هم می‌تواند یک جای زخم سفید روشن در گوشه داخلی چشم‌ها برجای بگذارد. اگر انتظارات واقع‌بینانه داشته باشیم، جای زخم‌ها واقعاً قابل‌توجه نیستند. بافت چشم‌های افراد مختلف متفاوت است و تجربه پزشک می‌تواند نقش مهمی برای به حداقل رساندن جای زخم در جراحی ایفا کند.

جراحی زیبایی چشم دکتر محمدعلی اکبری عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشماپیکانتوپلاستی (جراحی گوشه پلک داخلی)

اپیکانتوپلاستی (با‌نام مستعار جراحی گوشه پلک داخلی) یک روش بسیار محبوب و رایج برای کسانی است که تمایل به داشتن چشم‌های بزرگ‌تری دارند. این جراحی همچنین می‌تواند چین (تای) مغولی را که در بین کره‌ای‌ها و کشورهای آسیایی شایع است، از بین ببرد. اپیکانتوپلاستی باید بسیار با ‌ظرافت انجام شود، زیرا پلک داخلی یکی از حساس‌ترین قسمت‌های چشم است. انجام جراحی اپیکانتوپلاستی همزمان با جراحی زیبایی پلک برای رسیدن به یک ظاهر طبیعی‌تر بسیار رایج است.

افراد مناسب برای اپیکانتوپلاستی چه کسانی هستند؟

اگر چشمان شما دور از یکدیگر به نظر می‌رسند، ممکن است فرد مناسبی برای انجام این عمل باشید. همچنین اگر چشمانتان را دوست ندارید، چون به نسبت صورتتان کوچک به نظر می‌رسند، اپیکانتوپلاستی می‌تواند یک تغییر خوب در ظاهر کلی آن‌ها ایجاد کند. اپیکانتوپلاستی پوست پلک را که بیش‌از‌حد پلک داخلی شما ‌را پوشانده برمی‌دارد و باعث جذابیت بیشتر در چشم‌ها می‌شود.

روش اپیکانتوپلاستی

جراح پلاستیک میزان عرض برش قسمت داخلی چشم شما را براساس شکل چشم تعیین خواهد کرد. این برش‌ها در قسمت داخلی چشم ایجاد می‌شوند. معمولاً جراحی پلک فوقانی قبل از اپیکانتوپلاستی برای ایجاد یک تقارن عالی در پلک داخلی انجام خواهد شد. در نتیجه، این روش لبه‌ چشم‌ها را تیز خواهد کرد و طول افقی چشم‌ها را نیز تغییر می‌دهد.

 

 

big eyes 1 عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

تلفیق اپیکانتوپلاستی و جراحی زیبایی پلک برای برداشتن پرده چشم(اپیکانتال فولد)

این عمل برای اصلاح زیبایی پرده چشم (اپیکانتال فولد) انجام می‌شود. پرده چشم، حاصل وجود مقداری پوست اضافی در پلک یا توزیع غیرطبیعی پوست در این ناحیه بوده و به طور مادرزادی در گوشه داخلی چشم بسیاری از افراد آسیایی وجود دارد. البته این مشکل می‌تواند به دنبال یک آسیب‌دیدگی یا جراحی نیز بروز کند. پرده چشم، به صورت عمودی یا با حالت قوسی در گوشه داخلی چشم قرار گرفته و ساختارهای گوشه داخلی چشم را می‌پوشاند. اپیکانتال فولد معمولاً از شکل‌گیری طبیعی چین پلک بالا جلوگیری می‌کند که به همین دلیل، غالباً اپیکانتوپلاستی همراه با جراحی پلک دو کره‌ای (آسیایی) انجام می‌شود.

در این روش اپیکانتوپلاستی، بافت‌های درون پلک پایین و گوشه داخلی چشم طوری جابه‌جا می‌شوند که گوشه داخلی چشم و قوس قسمت داخلی پلک نمایان شده و شکاف پلکی بازتر شود. به دلیل اهمیت گوشه داخلی چشم در زیبایی صورت، می‌بایست جراحی اپیکانتال فولد به گونه‌ای انجام شود که میزان اسکار به حداقل برسد.

کانتوپلاستی جانبی

کانتوپلاستی جانبی (با‌نام مستعار جراحی گوشه خارجی پلک چشم) نسبت به اپیکانتوپلاستی محبوبیت کمتری دارد، چون در آن امکان باقی ماندن جای جراحی بر روی پوست وجود دارد. همچنین کانتوپلاستی برای هرکسی مناسب نیست و برخی انواع خاص از چشم برای این منظور واجد شرایط هستند. دکتر اکبری ایده‌آل‌ترین روش‌های کانتوپلاستی را متناسب با شکل چشم شما انتخاب خواهد کرد.

افراد مناسب برای کانتوپلاستی جانبی چه کسانی هستند؟

اگر شما صرفا مایل به بزرگ کردن چشم‌های خود هستید، در بیشتر موارد اپیکانتوپلاستی برای شما کافی خواهد بود. اگر انتهای چشم شما (گوشه خارجی) به سمت بالا متمایل باشد، کانتوپلاستی جانبی می‌تواند به‌طور موفقیت‌آمیزی انجام شود. این‌گونه چشم‌ها ظاهری تند و عصبانی برای فرد ایجاد می‌کنند که تأثیر منفی بر روی اطرافیان خواهد داشت. برای این موارد خاص، اغلب کانتوپلاستی جانبی پیشنهاد می‌شود.

روش کانتوپلاستی جانبی

این روش یک برش در گوشه خارجی پلک‌ها ایجاد خواهد کرد و به طور ماهرانه‌ای انتهای پلک خارجی را تغییر حالت می‌دهد. از آنجاکه تقارن باید در هر مورد رعایت شود، معمولاً جراحی پلک پایینی و فوقانی قبل از کانتوپلاستی انجام می‌شود

45 عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

 

کانتوپلاستی جانبی

کانتوپلاستی جانبی (با‌نام مستعار جراحی گوشه خارجی پلک چشم) نسبت به اپیکانتوپلاستی محبوبیت کمتری دارد، چون در آن امکان باقی ماندن جای جراحی بر روی پوست وجود دارد. همچنین کانتوپلاستی برای هرکسی مناسب نیست و برخی انواع خاص از چشم برای این منظور واجد شرایط هستند. دکتر اکبری ایده‌آل‌ترین روش‌های کانتوپلاستی را متناسب با شکل چشم شما انتخاب خواهد کرد.

افراد مناسب برای کانتوپلاستی جانبی چه کسانی هستند؟

اگر شما صرفا مایل به بزرگ کردن چشم‌های خود هستید، در بیشتر موارد اپیکانتوپلاستی برای شما کافی خواهد بود. اگر انتهای چشم شما (گوشه خارجی) به سمت بالا متمایل باشد، کانتوپلاستی جانبی می‌تواند به‌طور موفقیت‌آمیزی انجام شود. این‌گونه چشم‌ها ظاهری تند و عصبانی برای فرد ایجاد می‌کنند که تأثیر منفی بر روی اطرافیان خواهد داشت. برای این موارد خاص، اغلب کانتوپلاستی جانبی پیشنهاد می‌شود.

روش کانتوپلاستی جانبی

این روش یک برش در گوشه خارجی پلک‌ها ایجاد خواهد کرد و به طور ماهرانه‌ای انتهای پلک خارجی را تغییر حالت می‌دهد. از آنجاکه تقارن باید در هر مورد رعایت شود، معمولاً جراحی پلک پایینی و فوقانی قبل از کانتوپلاستی انجام می‌شود

52 عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

برای دیدن گالری جدید عکس کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم
۳٫۹۳ از ۷۲ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

253 دیدگاه ها

 1. محبوبه می‌گه:

  سلام دکتر سوال کسی که چشمهای ریز و فرو رفته و کاسه چشم و عنبیه و پلکای کوچکی دارد میتواند عمل کانتوپلاستی انجام دهد ؟ برای درشت کردن چشمها ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا چشمهای فرو رفته قابلیت کمتری برای بزرگ شدن دارند. ولی جراحی قابل انجام است.

   • Zahra می‌گه:

    سلام.من چشمهای ریزی دارم که فکر میکنم‌با جراحی قطعا بزرگ‌میشه.میخواستم ازتون بپرسم اصفهان دکترجراحی که بتونه این عملو به خوبی برای من انجام بده سراغ دارید؟
    با تشکر

 2. ملینا می‌گه:

  چشم های من کوچک و بزرگه زیر یه چشمم کیست داره و کوچیکتر شده ، منم باید همین عمل رو انجام بدم؟

 3. مریم محمدی می‌گه:

  سلام خسته نباشید . میخاستم از اقای دکتر سوال کنم عایا جراحی درشت کردن چشم بطور واقعی وقابل انتظار هست؟ینی تاثیر محسوس داره و اینکه طبیعی باشه؟ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگر در معاینه شرایط چشم شما مناسب باشد بله اثر زیادی در بزرگ شدن چشم شما دارد.

 4. ساکو شامحمدی می‌گه:

  عمل اپیکانتوپلاستی چقد هزینه داره؟ فقط میخوام چشام درشت تر بشن

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بسته به نیاز شما این عمل ممکن است به تنهایی یا همراه عمل پلک فوقانی و تحتانی و یا کانتوپلاستی لترال انجام شود که هزینه های متفاوتی را دارند.

 5. فائزه می‌گه:

  با سلام و خسته نباشی اقای دکتر من دختری ۱۸ ساله ایم که کاسه ی شمانم گود است و چشمانی گودی دارم وعلاقه ای زیادی دارم تا چشمانم درشت تر و کشده تر شوند ایا با این عمل جراحی امکان پذیر است؟ و سنم مشکلی ندارد؟

  • dr akbari می‌گه:

   بله البته در چشمان برجسته نتایج جراحی بهتر است.
   از نظر سنی برای شما مشکلی وجود ندارد.

 6. مرجانم می‌گه:

  سلام آقای دکتر بعد از عمل استراحت چقدر لازمه؟ و ایا استفاده از لنز بعد عمل مشکلی داره؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   محدودیت فعالیتی خاصی پس از جراحی ندارید. ولی بخیه ها یک هفته تا ۱۰ روز بعد کشیده می شوند و ممکن است التهاب و یا قرمزی در چشم هم داشته باشید.
   از لنز تا رفع التهاب کامل چشم ها استفاده نگردد.

 7. رحیمی می‌گه:

  سلام اقای دکتر ممنون از وقتی که گذاشتید.من از تبریز هستم.
  چشامم معمولیه نه برجسته هست نه فرورفته….میخواستم بدونم نتیجه تی که حاصل میشه واقعا باعث بزرگی قابل توجه چشم میشه؟؟؟
  امکان داره فقط عمل قسمت خارجی چشم انجام میشه که هم چشم بازتر و هم رو به بالا کشیده تر باشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   چشمها ۲mmاز داخل و ۴mm از خارج قابللیت بزرگتر شدن را دارند.
   معمولا در چشمهایی که برجسته ترند فاصله بیشتری از هم دارند( بیش از ۳۲ ) و تخم چشم کوچکتر است( کمتر ۴ تا ۵ mm) جراحی از زاویه داخلی چشم نتایج بهتری دارد. ولی در سایر افراد نیز قابل انجام است.
   امکان داره فقط عمل قسمت خارجی چشم انجام میشه که هم چشم بازتر و هم رو به بالا کشیده تر باشه؟ بله

 8. shaghayegh می‌گه:

  سلام دکتر من ۱۸ سالمه و حالت بادومی چشام خیلی اذیتم میکنه و اعتماد به نفسم رو پایین میاره و هربتر که کسی بهم میگ چشاتد تنگه تا چند روز عصبی ام واقعا این عمل چشم ها رو به اندازه دلخواه درشت میکنه ؟ هزینش از چقدر شروع میشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   این اعمال شامل بخشهای مختلفی است که بر اساس نیاز افراد انجام می شود. این بخشها شامل عمل پلک بالا٬ پلک پایین ٬گوشه داخلی چشم و گوشه خارجی آن می باشد.
   در عمل گوشه داخلی چشمها به هم نزدیکتر شده و هر چشم حدود ۲ mmافزایش سایز پیدا می کند.
   در عمل گوشه خارجی چشمها هر چشم حدود ۴ mm افزایش سایز پیدا می کند.
   در عمل پلک بالا چشمها بازتر شده و چربی ها و پوست اضافه روی چشم برداشته می شود.
   در عمل پلک پایین چشمها بازتر شده و چربی ها و پوست اضافه زیر چشم برداشته می شود. و چین و چروک . افتادگی های زیر چشم رداشته می شود.
   بر اساس نوع کاری که انجام می شود طبیعتا هزینه ها و شرایط عمل متفاوت می باشد.

 9. شکیلا می‌گه:

  سلام روزتون بخیر
  من چشمام معمولیه نه فرورفته و ن برجسته با سایزشون مشکلی ندارم ولی چشم چپم یکم کوچیکتر از چشم راستمه که معمولا توی عکس مشخص میشه و تو ظاهر زیاد مشخص نیس !با این روش میشه قرینه کرد چشما رو؟؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بطور کلی بله ولی متاسفانه بدون معاینه چشمهای شما نمی توانم پاسخ صحیح را به شما بدهم.

 10. مانی می‌گه:

  سلام اقای دکتر من‌چشمان ریزی و گودی دارم که خیلی اذیتم میکنه از نظر ظاهری،بعد عمل اسیبی به بینایی‌نمیریه؟؟

 11. عاطفه می‌گه:

  سلام. وقتتون بخیر. من می خواستم عمل بزرگ کردن چشم و انجام بدم منتهی شیراز هستم. اگه امکانش هست می شه ی دکتر که توی شیراز بتونه این عمل و انجام بده بهم معرفی کنید. ممنون می شم

 12. ترانه می‌گه:

  سلام دکترخسته نباشی
  من چشمهای ریز والبته پشت چشم کمی هم دارم برای بزرگترکردنش چه عملی روباید بااین عمل هاانجام بدم؟

 13. صبا می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.من۱۶سالمه وپلک پایینم پف داره و
  کمی هم پشت پلک دارم.بعلاوه چشمام نسبتاریزن.میخواستم ببینم باتوجه به سنم،میتونم تاقبل ازپایان سال هردوعمل روانجام بدم؟(بلفاروپلاستی واپی کانتوپلاستی وکانتوپلاستی جانبی)

 14. باران می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  آقای دکتر من حدودا ۵ سال قبل عمل پلک و پف زیر چشم انجام دادم
  که خداروشکر راضی هستم ۳ سال قبل هم چشممو prkکردم .
  میخواستم بدونم میتونم عمل درشت کردن چشممو انجام بدم با توجه به عملprkمشکلی واسه چشمهام نداره؟
  و اینکه کل زمانی که جای بخیه ها از بین میره و به حالت طبیعی بر میگردیم حدودا چند هفته هستش؟
  ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله می توانید عمل درشت کردن چشم را انجام دهید.
   دوره نقاهت شما ۱۰ روز تا ۲ هفته می باشد. ولی جای بخیه ها مدتی زمان می خواهد تا از بین برود.

 15. nafas می‌گه:

  سلامـ ، آقای دکتر ، من ۲۲سالمه ، چشمای من حالت کره ای داره یعنی پلک پایینم پف داره و گوشه داخلی چشمم هم چین داره ،به طور کلی حالت چشمامو دوست دارم ،وجذاب به نظر میام ،ولی میخواستم چشام درشتر بشه، شما چه عملی رو پیشنهاد میکنید؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای تصمیم گیری راجع به نوع عمل شما بعد از معاینه چشم شما می توانم اظهار نظر بکنم. ولی برای اینکه سوال شما را بدون پاسخ نگذاشته باشم. معمولا اپی کانتوپلاستی نسبت به لترال کانتوپلاستی هم کمتر روی حالت چشم تاثیر می گذارد و هم کمتر بزرگ می کند.

 16. رویا می‌گه:

  سلام آقای دکتر ممنون ازتون
  خواستم بپرسم من چشمام مشکلی نداره وریز هم نیست نسبت به صورتم اما باز میتونم این عمل زیبایی وانجام بدم؟

 17. محمد می‌گه:

  سلام اقایه دکتر من چشام درشته ولی خیلی بی حالته میشه حالته گربه ای کرد؟

 18. Zahra می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۴ سالمه کره چشمام جلوتر از حد معمول هست آزمایش تیروئید هم دادم ولی تیروئید ندارم بنظرم ارثیه چون خواهر و برادرمم حالت چشاشون همین جوریه میخواستم ببینم با عمل جراحی میشه چشم ها رو برد داخلتر؟ اگه آره هزینه جراحیش چقدره؟

 19. سعید می‌گه:

  سلام
  اقایه دکتر گوشه بیرونه چشمام افتاده است خاسم بدونم میشه عمل کرد و بالا بیاد و اینکه من تاحالا ۵ بار بیهوش شدم دیگه نمیخوام بشم میشه بدونه بیهوشی و چند ساعت عمل طول میکشه مرسی از شما

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   مشکل شما قابل جراحی بدون بی هوشی می باشد. و حدود یک ۴۵ دقیقه عمل شما طول می کشد.

 20. سعید می‌گه:

  سلام وخسته نباشید من چشمهای افتاده و کوچک دارم میخواستم عمل کنم میشه راهنمایی کنید کی و کجا بیام چون از شهرستان میخوام بیام و آیا شما بینی هم عمل میکنید با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما می توانید با شماره مطب ۲۲۲۸۳۰۰۰ تماس بگرید و برای ویزیت و جراحی هماهنگ بفرمایید.
   آیا شما بینی هم عمل میکنید؟ بله

 21. اتنا می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین من دختری ۲۲ساله هستم و چشمام درشته و حالتشون رو دوست دارم فقط میخام از داخل چشمام بزرگترو باز و کشیده تر نشون بده میشه این عمل رو کرد. ایا در یزد دکتری رو میشناسین ک این عمل رو انجام بدن و لطفا شماره مطبتون رو توی سایت بزارید.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   میخواهم از داخل چشمام بزرگترو باز و کشیده تر نشون بده میشه این عمل رو کرد؟ بله
   آیا در یزد دکتری رو میشناسین ک این عمل رو انجام بدن؟ خیر
   لطفا شماره مطبتون رو توی سایت بگذارید: ۲۲۲۸۳۰۰۰

 22. محمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید.من چشمام حالت بادومی داره .دوست دارم ازین حالت در بیاد ،ایا امکانش هست تشکر از شما

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   حالت چشم در این جراحی مقداری تغییر خواهد کرد ولی برای پاسخ دقیقتر نیاز به معاینه شما می باشد.

 23. فاطمه می‌گه:

  سلام خسته نباشید من جراحی زیبایی پلک بالا انجام دادم نزد دکتر محمد رضا فلاحی شیراز. ولی از نتیجه راضی نیستم چربی های اضافه پلک رو برداشتن اما حالت پلک من شبیه ژاپنیها شده و وقتی چشمام رو باز میکنم جای بخیه رو به وضوح میبینم . میخواستم بدونم واسه اصلاح حالت به وجود اومده میشه عمل مجدد انجام داد و چشمهام هم درشتتر بشه ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله ٬ ولی ابتدا باید شرایط وخواسته های شما در مطب بررسی گردد.

   • فرناز می‌گه:

    سلام ببخشید من چشمان تقریبا کوچیکی دارم و تقریبا بادمی دلم میخوام ک هم درشت بشه و هم حالت بادمی نداشته باشه باید همین عملو انجام بدم

 24. سپیده می‌گه:

  سلام ببخشید آقای دکتر من ۲۴ سال ام هس میخوام جراحی پلک بالا و اپیکانتوپلاستی انجام بدم میگن چون سن ام پایین هس بعد یکی دوسال دیگه برمیگرده آیا درسته ؟؟و اینکه جای بخیه برای این دو عمل بعد ۱ سال بازم مشخص میشه؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اپیکانتوپلاستی برگشت پذیر نیست ولی صرف نظر از اینکه در چه سنی عمل پلک را انجام می دهید٬ با بالا رفتن سن ممکن است به عمل مجدد پلک نیاز یپدا کنید. اگر از زخمها درست مراقبت کنید معمولا جای زخمها باقی نمی ماند.

 25. سهیلا مومنی می‌گه:

  سلام آقای دکتر من حالت چشمام گود و چشمام حالت افتاده و انتهای چشمام بستست من میتونم عمل درشت کردن چشمهارو انجام بدم البته میخوام انتهای لای چشمم باز شه و بالا کشیده بشه

 26. سارا می‌گه:

  سلام ببخشید من چشمهای بادومی دارم ک البته پف پلک فوقانی هم دارم ک کلا چهره ام رو خسته و خواب الودنشان میدن اصلا ازوضعیت چشمم راضی نیستم نمیدونم کدوم جراحی عوارضش کمتره و برام مناسب تره؟لیفت پیشانی،بالاکشیدن ابرو ،برداشتن پف چشم یا اپیکانتوپلاستی؟؟
  ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در شرایطی که می فرمایید باید معاینه شوید و احتمالا نیاز به ترکیبی از جراحی پلک و کانوپلاستی دارید.

 27. آزاده می‌گه:

  سلام آقای دکتر.من چشم هام حالت بادومی ندارن اما ریز هست و یکم گود.آیا امکان پذیر هست از گوشه داخل و بیرون چشم هام بزرگ تر بشن؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   باید ابتدا چشم شما را معاینه کنم. ممکن است میزان پاسخ چشمهای شما در شرایط موجود به جراحی کمتر باشد.

 28. مینا می‌گه:

  سلام دختری هستم ۲۰ ساله چشمام کوچک و بزرگه میخواستم بدونم میشه اصلاحش کرد.
  با تشکر…

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   احتمالا با عمل جراحی بشود به شما کمک کرد ولی نیاز به معاینه چشم شما قبل از اظهار نظر قطعی دارم.

 29. نازنین می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  خواستم بپرسم آیا برای جراحی درشت کردن چشم این امکان وجود داره که عکسهای مریضهایی که قبلا این جراحی رو انجام دادن رو در مطب مشاهده کرد؟
  ممنونم.

 30. ترانه می‌گه:

  سلام.دکتر چشم های من شبیه مردم کشور کره هس و افتادگی هم دارن امکان داره با جراحی از حالت کره ای در بیان؟؟؟

 31. الهام می‌گه:

  درود جناب دکتر وقت بخیر
  من دختر ۲۳ ساله با حالت چشمانی گرد هستم که ترجیح میدم چشمانم درشت تر دیده بشن. مضاف بر اون حس میکنم که پلک بالاییم کوتاهه ویا شاید هم از شدت حساسیت خودم هست که اینطور فکر میکنم… شاید نیاز به هایفو باشه.
  راهی هست که بتونم قبل از اومدن به تهران عکس از چشم هام بفرستم تا به طور تقریبی نظرتون رو بدونم؟
  امکانش هست که بعد از جراحی حالت چشم غیرعادی و مصنوعی بشه ؟
  کشیدن بخیه از اون قسمت ها بنظر خیلی دردناک میاد. همراه با بیهوشی انجام میشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله می توانید از طرق تلگرام مطب ۰۹۱۲۸۸۵۱۰۵۱ تصویر واضح چشمهایتان را بفرستید و من نظرم را بیان می کنم.
   کشیدن بخیه ها دردی ندارد و نیاز به بی حسی یا بیهوشی نیست.

 32. تمنا می‌گه:

  باسلام و خسته نباشید اقای دکتر من چشمای گرد و به ظاهر درشتی دارم و اکثرا میگن که درشته ولی توی عکس و از دور کوچیکه و به صورتم نمیاد میخواستم ببینم باید چیکار کنم و چقد هزینشه و اینکه اون قسمتی که عمل میشه از کجا مژه داره و ادرس مطب شما کجاست و ایا کلا جراحی درشتی چشم با متخصص چشم هست یا زیبایی باتشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای اظهار نظر دقیق راجع به مشکل شما نیاز به معاینه شما دارم. این عمل٬ جراحی جدیدی است و توسط جراحان بسیار محدودی انجام می شود.

 33. مهرناز می‌گه:

  سلام اقای دکتر من چشمام ریز هستو جلوه قشنگی رو صورتم نداره فاصله چشمام کمه و بخاطر عینک زیر چشمام گود رفته..ایا میتونم هم عمل بیناییم رو انجام بدم و عمل زیبایی بزرگ کردن چشمام هم انجام بدم؟هزینه بزرگ کردن در چه محدوده ایی هستش؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   این دو جراحی بطور همزمان قابل انجام نمی باشد در ضمن عمل درشت کردن چشم بسته به آنکه در کدام قسمت چشم انجام می شود هزینه های متفاوتی دارد.

 34. سمیه می‌گه:

  سلام اقای دکتر من چشمام ریزن, پلکم تقریبا افتاده هستش, و گود هم هستن چشمام , نهایت تلاش شما برای چشم های من چند درصد تغییر میتونه در من ایجاد کنه؟

 35. علی می‌گه:

  با سلام اقای دکتر من چشمان سالمی دارم ولی کوچک هستند ایا با جراحی درشت می شوند

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله امکان پذیر است. البته نظر قطعی در این مورد را پس از معاینه شما می توانم بدهم.

 36. Ali bagherzadeh می‌گه:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر
  خواستم بپرسم عمل درشت کردن چشم واسه چشمایی که بخاطر عینک فرو رفته و خیلی ریز شدن تا چه حد تاثیر داره؟
  بعد امکانش هست مثلا بگی من چشمایی شبیه چشمای فلان شخص میخوام؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شکل نهایی چشم به حالت اولیه چشم مربوط می شود و درجهت ارتقای آن است ولی اینطور نیست که ما بتوانیم آنرا به هر میزان و به شکلی در بیاوریم.

 37. نگار می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر،
  من تمام سوالات و پاسخ هایی که شما داده بودید رو مطالعه کردم و تقریبا جواب اکثر سوال هام رو گرفتم اما میخواستم بدونم شما عکس از جراحی هایی ک انجام دادید رو جایی دارید تا ببینیم؟ منظورم عکس قبل و بعد جراحی هست.

 38. مرجان0111 می‌گه:

  سلام دکتر آدرس پیج اینستاتون رو اگه دارین لطف میکنید؟

 39. Mehdi می‌گه:

  سلام آقای دکتر… من ۲۰ سالمه.. چشمانی ریز و فرو رفته دارم میشود کاری کرد که فرور رفتگی برطرف بشه یعنی یکم بیان بیرونتر؟؟؟

 40. سوگند می‌گه:

  سلام اقای دکتر ببخشید شما مشهد هم مطب دارید؟
  من کاسه چشام کوچیکه و مثل چشمای اسیایی هست. میخام هم درشت بشه هم پشت چشام خط بیفته
  هزینه عمل رو میشه بگید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   این عمل برای چشمهای آسیایی مناسب است. من در مشهد طبابت نمی کنم. و هزینه های عمل بسته به نوع کاری که نیاز دارید متفاوت می باشد.

 41. آرش می‌گه:

  سلام آقای دکتر پسری ۲۳ ساله هستم دورچشمام کبودن و سیاه البته بیشتر پشت پلک بالاییم وحالت گود رفتگی هم در بالا وهم درپایین دارم وچشمام ریزن ن خیلی وهمیشه دردمیکنن چشمام وخستن و دردی که توچشمام همیشه دارم میزنه به پشت سرم پیشونیم وگیجگاهام. میخاستم ببینم میشه تواین سن عمل کنم که هم پلکام درست بشه همم اینکه میخام چشمام درشت بشن؟

 42. طلوع می‌گه:

  سلام دکتر خسته نباشید
  من از اصفهان هستم.میخوام یک پزشک مورد اعتماد خودتون رو معرفی کنید توی اصفهان.ممنون میشم ازتون

 43. علی می‌گه:

  با عرض سلام
  پسری ۲۲ساله ام چشمان ریز و بادومی دارم ۱۰ ماه پیش هم عمل لیزیک انجام دادم . می خواستم بدانم آیا ممکن است برای درشت کردن چشم همزمان هر سه روش یعنی برش داخلی چشم ، جراحی خارجی چشم ، و عمل جراحی پلک ها را ترکیب کرد و چشمان ریز و درشت کرد و هزینش آیا بیشتر میشه؟
  با تشکر

 44. sahar می‌گه:

  سلام دکتر شرایط عمل و میشه بگین.من ۱۸ سال دارم برای عمل حتما باید با حضور پدر و مادر باشد

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بعد از سن قانونی خود فرد می تواند برای خود تصمیم بگیدر اگرچه حضور پدر همواره کمک کننده می باشد.

 45. طلوع می‌گه:

  سلام دکتر
  من چشمام حالت کره ای داره.مبخوام بدونم چه عمل های جراحی باید انجام بدم تا مشکلم برطرف بشه.یه سوال دیگم دارم اینکه من چشممو میخوام لیزیک کنم.اگه بین این دو تا عمل یک ماه فاصله باشه کافیه؟!

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این مورد باید شما معاینه شوید تا جزئیات جراحی شما مشخص گردد. بین دو عمل حداقل ۲ تا ۳ ماه فاصله باشد.

 46. نوری می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  چشمهای من روبه بالا است و سر چشمهایم به صورت خط کج روبه بالا است من راضی ام ولی همه میگین مثل اینکه چشمات خوابند میخواستم کمی بزرگتر باشند آیا چشمان گربه ای طوری شود که معلوم شود بعدم هزینه اش چطور ممنون میشم جوابم بدهید .

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بنظر می رسد بشود به شما با جراحی کمک کرد. ولی برای بررسی و تصمیم گیری در این خصوص باید اول ویزیت و معاینه گردید.

 47. امیرحسینم می‌گه:

  من از بچه گی عینک میزنم چشمام رفته تو و کوچیک شده اما داداش کوچیکم که عینک نمیزنه چشماش ۳ برابر چشمای منه این از عینکه یا باید عمل کنم

 48. پرستو میرنجات می‌گه:

  سلام اقای دکتر ایا امکان عمل همزمان چشم وبینی وجود دارد؟

 49. جواد می‌گه:

  سلام اقای دکتر.چشمای من بادومی هستن.ضمن اینکه ضعیف هم هستن با شماره ۲٫به حدی بادومی هستن که هرکی منو بدون عینک میبینه فکر میکنه افغانی هستم و از این موضوع رنج میبرم.میخواستم بدونم ایا با عمل میشه چشمامو از این حالت در اورد؟سوال دومم اینکه ایا میشه هم جراحی زیبایی کرد و هم لیزیک؟ممنون میشم پاسخ بدین

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله این نوع چشمها قابل جراحی هستند ولی عمل سنگین تری را لازم دارند. عمل لیزیک عمل مجزایی است و باید با فاصله از این عمل انجام گردد.

 50. فاطمه می‌گه:

  سلام اقای دکتر.من یکی از چشمام قوز قرنیه کامل داره.برای بزرگ کردن چشم اسیبی به چشمم نمیرسه؟و اینکه اول درمان قوز قرنیه رو پیگیری کنم و بعد بزرگ کردن چشم یا برعکسش؟ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   این جراحی مشکلی برای قرنیه شما بوجود نمی آورد. و شما می توانید هر کدام را که بخواهید ابتدا انجام دهید.

 51. زهرا می‌گه:

  ببخشید من چشمام درشت بود،، به مرور زمان کوچیک شده،،، من الان سیزده سال دارم، و میخام وقتی به سن قانونی رسیدم عمل کنم,میخاستم بپرسم ممکنه به مرور زمان کوچکیتر شه؟

 52. bahar می‌گه:

  سلام اقای دکتر من گوشه ی چشمام اون قسمتی که مجرای اشک هست به جای اینکه به سمت پایین باشه به سمت بالاس امکانش هست بتونم با عمل درستش کنم؟

 53. نوران فکری می‌گه:

  سلام اقای دکتر ۵۲ ساله هستم ۵سال قبل جراحی پلک داشتم از ان زمان حالت چشم هام عوض شده گود وفرو رفته شده اند وچهره ام خسته است ایا میشه مجددا عمل کنم ومشکلم بر طرف بشه

 54. مریم می‌گه:

  سلام جناب دکتر من وقت صحبت کردن غذا خوردن و حرف زدن یکی از چشمام غیر طببعی میشه البته نه خیلی زیاد گاهی اوقات و این موضوع خیلی باعث خجالت و گوشه گیر شدنم شده ایا عملی برای اصلاح این مشکل هست

 55. الینا می‌گه:

  سلام خسته نباشید.سوال من این بود چرا جراحی درشت کردن چشم یک روش دایمی نیست؟کسی که از این روش استفاده کنه یعنی چقدر ماندگاره؟!

 56. علی می‌گه:

  سلام دکتر.من چشم های درشت و بزرگی داشتم ولی به مرور بدلیل استفاده بیش از حد از کامپیوتر بخاطر شغلم,الان کوچک شدن و یکی از چشام کوچکتر از اون یکی شد.میشه هم به درشتی سابق برگرده هم اندازه همدیگه بشه چشم هام

 57. Yasna می‌گه:

  سلام اقای دکترخسته نباشیدمن۱۵سالمه وچشمام کره ای شکل ونسبتاریزوپلک تحتانیم هم پف داره وچشمام گوشه نداره میخواستم بدونم باتوجه ب سنم میتونم عمل بلفاروپلاستی و هم این عمل رو برای درشتی چشمام انجام بدم؟ویکی دیگ هم برای عمل بینیم

 58. زهرا می‌گه:

  سلام
  من ۱۷ سالمه و یه مدت برای کشیده به نظر اومدن چشمام مو هامو محکم می بستم به قدری که ریزش مو پیدا کردم و حس میکنم پوستم هم شل شده.راهی جز گربه ای کردن چشم برای کشیده به نظر اومدنش وجود داره؟

 59. نگار می‌گه:

  با سلام لطفا ادرس مطبتونو قرار بدید.
  بخیه ها خیلی مشخصه تا قبل از زمان کشیده شدن؟؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله تا حدودی مشخص می باشد.
   آدرس: تهران ،فرمانیه، نرسیده به چهارراه پاسداران، جنب بیمارستان فرمانیه، ساختمان پالازو، پلاک ۱۸، طبقه اول، واحد ۲

 60. سارا می‌گه:

  با سلام ایا برای رفع پف چشم هم چاره ای وجود دارد؟

 61. Faezeh می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  من دوتا سوال داشتم ، یک اینکه من چشمای ریز و کشیده دارم ،ریز بودن چشمام باعث میشه اون کشیدگی ام قشنگ نباشه ، پشت پلک هم دارم ابروهامم افتادگی داره یعنی بالا و با فاصله از چشمم نیست که قشنگ باشه ،میخواستم ببینم میشه همزمان عمل بالا کشیدن ابروها و برداشتن پشت پلک و درشت کردن چشم(هرکدوم از روش های که تشخیص شما بود)انجام داد؟؟؟
  ٢-من قرنیه چشمام هم ریزه اقای دکتر اصلا دوس ندارم
  من هم چشم درشت دوس دارم هم قرنیه ولی قرنیه چشمم هم ریزه بدشانسی میخواستم بپرسم نمیشه کاریش کرد اینم؟ چون با خودم تصور میکنم میبینم اگرم چشمم درشت بشه قرنیه به این ریزی قشنگ نمیشه ،نمیدونم
  ممنون میشم جواب بدید

 62. الهه می‌گه:

  سلام جناب آقای دکتر اکبری
  خیلی خوبه ک با صبر و حوصله ب تک تک سوالا جواب میدین
  و همین باعث شد ک منی که اینقد حساسم و ب هر پزشک جراح زیبایی اعتماد نکنم مشتاق بشم ک در صورت امکان بیام خدمت شما برای ویزیت ،من شیراز هستم و امیدوارم شرایط فراهم بشه ک بیام خدمتتون،چشمای من فرورفته و ریز و زیر چشمام گودی و کبودی داره
  مژه های کوتاهی دارم و قصد کاشت مژه ی قابل رویش رو هم دارم،ولی قبلش میخواستم تا حد امکان مشکلات دیگه مثل گودی و کبودی و ریزی چشممو برطرف کنم،میخواستم ببینم شما بغیر از بزرگ کردن چشم تزریق چربی زیر چشم برای رفع کبودی و گودی هم انجام میدین، یا اینکه کلا چه پیشنهادی برای رفع این مشکلات برای من دارید،ممنونم از توجه تون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله تزریق چربی یا ژل زیر چشم امکان پذیر است. ولی برای اظهار نظر دقیق ابتدا نیاز به معاینه چشمهای شما می باشد.

 63. مهرشاد می‌گه:

  سلام جناب دکتر من پلک افتاده ندارم اما چشم هانم ریز هستن آیا میتوانم با این عمل چشمهانم درشت شود و حالت دار

 64. نرگس می‌گه:

  سلام.
  آقای دکتر من سابقه درماتیت و بلفاریت دارم.طوری که متناوب علی رغم درمان درگیر این مشکلات هستم.متاسفانه این مشکلات باعث شد که بعد از عمل لیزیک هم دچار کراتیت و خراش قرنیه شم.
  روی پلک چشم راستم شالازیون هست که باعث عدم تقارن شده.میخواستم بدونم که آیا این عمل با توجه به شرایط من خطرناک و همراه با عارضه نیست.وامکان برداشتن شالازیون هم هست؟

 65. زهرا می‌گه:

  باسلام خسته نباشید اقای دکتر .بینی من ارتفاع خوبی داره اما پهنه وسوراخهای بینی بزرگن .ایا ممکنه فقط سوراخهای بینیم کوچک بشن وبه استخوان وغضروف دست زده نشه چون همه میگن شکل بینی به صورتم میاد.

 66. هلما می‌گه:

  سلام.دکتر خسته نباشید.میشه درمورد عمل پلک پاییین واسه درشت کردن چشم توضیح بدین؟و اینکه شما فقط تهران عمل میکنید؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا عمل پلک پایین کاربردی در درشت کردن چشم ندارد.
   بله من فقط در تهران عمل جراحی انجام می دهم.

 67. Nahi می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر من ۲۲ سالمه و چشمای معمولی دارم ولی وقتی میخندم اطرف چشمم خ چروک میشه آیا با عمل درشت کردن چشم رفع میشه یا این ک راهی وجود داره ک این چرو کا رو ازبین ببرم.. با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با این جراحی مشکل شما رفع نمی گردد ولی روشهای متعددی برای رفع مشکل شما وجود دارد.

 68. حامد می‌گه:

  سلام آقای دکتر !
  من چشام افتادگی پلک دارند و ریزه آیا میشه این عملو همزمان انجام بدم ؟

 69. پیمان می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  ببخشید وقتتون میگیرم
  من پسری ۲۳ ساله هستم ..یکی از چشمام از یکی دیگه کوچیکتره! آیا راهی هست ک بشه هم اندازه و متقارن بشن؟!واقعا دیگه دارم اذیت میشم از بس بهش فکر میکنم ..لطفا جواب منو بدین ممنونم

 70. هلما می‌گه:

  با سلام.دکتر منظورم این بود که عملی وجود نداره که بشه ب طور عمودی چشم رو درشت کرد یعنی ب اصطلاح یکم چشم گرد تر میشه با توجه ب اینکه پلک بالا قابلیت اینو نداشته باشه و روی پلک پایین انجام بشه.؟؟ممنون

 71. هادی می‌گه:

  سلام اقای دکتر اکبری من چشم های بادامی دارم و پوست پلکم اضافی نداره ونمیشه کشید چون اگر کمی بکشم چشمم کمی باز میمونه.وکمی هم نامتقارن هستن چشمهام با هم یعنی یکی از چشمهام از اون یکی کوچکتر نشون میده. ایا من امیدی برای درمان دارم.
  البته زیاد هم برای خودم مهم نیست راضیم ازچهرم حالا اگر بشه چه بهتر خداوند زیباست وزیبایی ها را دوست دارد کی از زیبایی بدش میاد

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ابتدا باید شما را معاینه کنم. احتمال اینکه از گوشه داخلی چشم بتوانم چشم شما را بزرگتر کنم وجود دارد.

 72. هادی می‌گه:

  این خیلی خوبه که وقت میذارید و سوال های ما رو میخونید وجواب میدهید.خیلی ممنون که مارو با این متخصصین خوب وعالی اشنا میکنید.

 73. پیمان می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من پسری ۲۳ ساله هستم من بر اثر تصادف چشمام کوچیک و بزرگ شدند .
  میخواستم بدونم راهی هست ک شما زحمت بکشین درستش کنین ؟! که هم درشت تر و خوش فرم تر بشه و کو چیک و بزرگیش درست بشه؟
  متشکرم

 74. حامد می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من چشام خیلی تو رفته هستن چیکارشون میشه کرد

 75. Nahid می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من ۲۲ سالمه وبخاطر خنده دور چشمم چروک میشه میخواستم بدونم با انجام این عمل این چروک رفع میشه یا نه؟
  با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با این جراحی خیر ولی جراحی ها و روشهای دیگری برای رفع چروکهای اطراف چشم وجود دارد.

 76. Maryam می‌گه:

  سلام آقای دکتر من چشم های درشت اما گردی دارم، یعنی نه گوشه داخلی چشمام تیز هست نه قسمت خارجی به سمت بالا. ایا عمل برای چشم های من که بزرگ هستند تاثیری داره؟
  باتشکر

 77. مهدی می‌گه:

  سلام .خسته نباشید من عادت دارم ابروی چپم رو بالا میپرم و به خاطر همین پلک چشم چپم کمی بزرگتر از پلک چشم راستم است میخواستم بدونم باید عمل کنم تا پلک ها و در کل ؛کل اجزای دو چشمانم مثل هم شود یا راهی به غیر از عمل هم وجود دارد؟با تشکر

 78. اسدي می‌گه:

  سلام اگه همون روز بیایم برای ویزیت چشم عمل انجام میشه چون شهرستانیم

 79. سارا صادقی می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین
  ۳۵ساله هستم و چشمهام دچار افتادگی پلک پایین شدن یعنی سفیدی چشم بیش از قبل مشخص شده و حالت مسن تری به چهرم میده،
  پلک بالایی هم ،منظورم خطی که مژه ها روی اون قرار دارند،افتاده شده و چشمهام حالت خواب الود گرفتن ،این دوحالت در پلک بالا و پایین چهره منو خسته و افسرده نشون میده،
  گوشه های خارجی چشم هم به سمت پایین متمایل شدن،
  من مایلم دو پلک بالا و پایین به سمت بالا کشیده بشن،گوشه ی چشم هم به سمت بیرون کشیده بشه و هم اینکه چشمهام درشت تر و کشیده تر بشن،
  ایا امکانش هست برای شما عکس ارسال کنم تا از روی عکس به پاسخ برسم؟من استان فارس هستم.

 80. پرستو می‌گه:

  .سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من دختر ۲۱ ساله هستم که چشم هام ریز و متاسفانه تو رفته است میخوام بدونم عملی میتونه باشه که تو رفتگی کره چشمم و بزرگ شدن سیاه چشمام انجام بشه؟

 81. ghazal می‌گه:

  سلام اقای دکتر من چشام خیلی کشیده اس طوری ک چشام با وجود اینکه حالت داره اما ریزه عین خط میشه بدون اینکه حالت چشام از بین بره چشام باز تر و درشت تر بشه؟؟

 82. محمد معراج محمدی می‌گه:

  باسلام واحترام دکتر عزیز وماهر
  معذرت میخوام من چشمام فرورفتگی پیداکرده وریز شده سی وسه سال دارم میشه باپروتز این فرورفتگی رو اصلاح کرد وچند میلی به جلو اورد و بعد بزرگ کزدم چشم /شما هر دوعمل رو. انجام میدید ممنون میشم پاسخ بدید

 83. مینا می‌گه:

  سلام اقای دکترعزیزم ایادرشت کردن چشمهاقیافه رامصنوعی نمیکنه؟؟؟؟؟وایاشمابرای پرتززاویه فک ازپرتزهای امریکایی استفاده میکنیدیان ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ۱. درشت کردن در ناحیه خارجی کمی چشمها را کشیده تر می کند. ولی از ناحیه پلک بالا و گوشه داخلی تاثیر خیلی خوبی روی فرم چشمها دارد.
   ۲. بله برای زاویه دار کردن فکها ما از پروتزهای استرایکر آمریکایی استفاده می کنیم.

 84. سارا می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۱۹ سالمه وقتی ۳ سالم بود گوشه خارجی یه چشمم یه غده یا زیگیل بود کا با عمل جراحی اونو لرداشتن اما جای جراحی هنوز هست که باعث شده این چشمم بزرگتر از اون چشمم باشه و کاملا واضحه میخاستم بدونم چکار باید بکنم ؟؟

 85. زهرا می‌گه:

  سلام اقای دکتر من پف پشت پلک دارم وزیر چشمام هم کمی پف داره ومیخوام عمل درشت کردن چشم رو هم انجام بدم راستش اینجوری چشمام خیلی خسته بنظر میرسه ۲۳ سالم میخ استم بدونم میشه این عمل ها رو با هم انجام داد؟

 86. امیر حسین می‌گه:

  سلام دکتر ممنون میشم جواب بدید … من مشکل چشمم اینه که سفیدی زیر چشمم بیش از حد نرمال بیرونه و همیشه چشمام خواب به نظر میاد یعنی وقتی عادی نگاه میکنم میبینم زیر چشمام خیلی سفیدیش بیرونه این مشکل من راه حلی داره ؟؟؟

 87. Mostafa می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۲۶سالم چشمم تنبل هست وتار میبینم یعنی جوری که جلومو میبینم ها ولی تار هست و انحراف پیدا کرده و چشم راستم تنبل شده و نصبت به چشم راستم که سالمه سیاهی تو چشمم که دور قرنیه هست نصبت به چشم چپم کوچیک تر شده میخوام بدونم میشه هم سایز چشم چپم کرد چشم راستمو بعد انحرافشم درست کنم

 88. ناهید می‌گه:

  سلام آقای دکتر.ممنون از پاسخ گویی شما.آیا عمل همزمان پتوز خفیف و کانتوپلاستی خارجی امکان پذیره؟آیا کشیده تر کردن چشم و به اصلاح چشم گربه ای همون لترال کانتوپلاستیه؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای شما عمل همزمان امکان پذیر است. برای چشم گربه ای کردن چشم٬ علاوه بر کانتوپلاستی لترال گاهی اعمال جراحی دیگر هم همزمان صورت می پذیرد.

 89. مرجان می‌گه:

  با سلام. من یکبار عمل لیفت چشم انجام دادم از ناحیه شقیقه این کار انجام شد اما الان از میزان کشیدگی راضی نیستم ایا مجددا میتونم این عملو انجام بدم؟ با تشکر

 90. محمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  ببخشید اقای دکتر یه سوال دارم خدمتتون
  چشمای من درشت هستن یکم ولی بادامی هستن بخاطر اینکه چشم بادامی دیده نشم‌ و خیلی هم ادیت میشم بابت‌این‌موضوع برامم مهمه میتونم عمل زیبایی کنم از این‌حالت بیرون‌بیان که دیگه‌بادامی‌ نباشن عوراضی نداره در طولانی مدت ؟؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین ببخشید سوال طولانی شد.. با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله جراحی های مخصوصی برای اینکار وجود دارد ولی از این جهت که برای شما اینکار مناسب باشید ابتدا باید ابتدا ویزیت و معاینه شوید.

 91. سمیرا می‌گه:

  سلام اقای دکتر.من از گوشه داخلی چشمم خط دارم تا بیرون چشم ک این باعث شده چشمم ریز ب نظر برسه.میخواستم ببینم امکان جراحی درشت کردن یا هرچیزی ک چشممو قشنگ کنه وجود داره.واینکه این عمل رو فقط تهران انجام میدن؟چون من اصفهان هستم.اگر اره میخواستم ببینم باهاتون هماهنگ گنم میشه بیام و معاینه و عملم طی دوتا سه روز انجام بشه؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   امکان عمل جراحی چشم شما وجود دارد و نتیجه آن هم خوب است. در مورد اینکه آیا کسی در اصفهان ان عمل را انجام می دهد من اطلاعی ندارم. شما می توانید با مطب هماهنگ کنید تا به نحوی به شما وقت ویزیت داده شود که امکان عمل سریع شما باشد.

 92. لیلا نوبهار می‌گه:

  با سلام
  آقای دکتر من ۳۲ سال سن دارم
  زیر چشمام بشدت چروک و خط داره
  میخواستم بدونم با عمل جراحی میشه ترمیم کرد چروک ها رو؟

 93. آرزو عباسی می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  آقای دکتر امکان اینکه عمل پتوز با کانتوپلاستی و اپیکانتوپلاستی همزمان انجام بشه وجود داره ؟چقد زمان میخواد تا زخماش خوب بشه؟؟؟
  ممنون از لطفتون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله امکان پذیر می باشد. معمولا یک هفته بعد بخیه ها کشیده می شود و حدودا ۲ تا ۳ ماه آثار آن از بین میرود.

 94. محمودیه می‌گه:

  سلام . آقای دکتر من نوزده سالمه و مشکل پف پلک بالا دارم از طرفی پلک چپم پف کمتری نسبت به پلک راستم داره و این واقعا اذیتم می کنه کرمان به یه پزشک مراجعه کردم ولی تشخیصشون این بود که سنم برای جراحی پلک کمه و نیازی هم نیست ولی واقعا نمیتونم باهاش کنار بیام چون قبلا پف پلک نداشتم و از تقریبا دوسال قبل اینطوری شده و حس می کنم چشمام حالتشونو از دست دادن

 95. جعفری می‌گه:

  سلام.دخترم یک چشمش طبیعی و یک چشمش مادرزادی کوچک است .ایا این عیب قابل درمان است؟

 96. لیلی می‌گه:

  سلام آقای دکتر این عمل برای کسانی که چشمان خودشون درشت هست هم مناسبه ؟؟؟؟

 97. گیتی می‌گه:

  سلام آقای دکتر عزیز خسته نباشین
  عمل بلفاروپلاستی و درشت کردن چشم رو اگه بخوام انجام بدم آیا نتیجه عمل قابل توجه خواهد بود؟

 98. مهران می‌گه:

  ببخشید آقای دکتر میشه عنبیه رو با عمل درشت کرد؟؟؟ یا اندازه عنبیه ذاتی است؟؟

 99. آرش می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۲۴ سالمه میخاستم بپرسم آیا تو این سن عمل زیبایی چشم ها (درشت کردن چشم ها) امکان پذیر هست؟

 100. Raha می‌گه:

  سلام آقای دکتر من چشم های متوسطی دارم حالت چشم هام کشیدست حس میکنم شبیه کره ای هاست از این موضوع ناراحتم میخوام چشمام درشت تَر بشه و این حالت کم بشه باید چه عملی انجام بدم؟

 101. بهار می‌گه:

  سلام آقای دکتر خیلی خیلی ممنون ازینکه وقت میذارین و به سوالا جواب میدین
  نتیجه عمل کانتوپلاستی و اپیکانتوپلاستی دائمی است؟
  وامکان داره واسه کسی که خیلی میترسه از جراحی این عمل رو با بیهوشی انجام بدین؟

 102. نیلوفز می‌گه:

  سلام. من چشمام معمولیه ولی پلک بالایی چشمم افتادست. با عمل جراحی درست میشه؟

 103. غزل می‌گه:

  سلام و عرض ادب
  آقای دکتر من ۲۴ ساله هستم و مبتلا به بیماری ام اس. اولین نشونه بیماریم التهاب عصب بینایی چشم راست بود که درحال حاضر برطرف شده اما گاهی که ناراحت یا عصبی میشم تاری دید در چشم راستم دارم. چشمهام تقریبا ریز هستن و گوشه چشمم پایینه و حالت کشیده و زیبا نداره.میخواستم ببینم جراحی برای درشت کردن چشم برای بیماری و دید چشمام ضرری نداره؟ و امکانش هست شما عمل زیبایی بینی و چشم رو بطور همزمان برام انجام بدین در حالت بیهوشی.
  یه چیزیم که هست درحال حاضر برای بیماری ام اس هیچ دارویی مصرف نمیکنم بیماریم کاملا تحت کنترل هست و اسیب جدی بهم نزده.
  پیشاپیش از لطفتون ووقتی که میذارید ممنونم.

 104. Ali می‌گه:

  سلام.اقای دکتر من فاصله چشمام زیاده.فکر میکردم چشم هام انحراف داره..ولی پیش متخصص چشم پزشکی استرابیسم رفتم. گفت چشم هات هیچ مشکلی از لحاظ انحراف داخلی نداره.و و این انحراف کم به خاطر فاصله چشم هات است. اگه میخوای درست بشه باید به متخصص زیبای چشم مراجعه کنی و عمل کانتو پلاستی انجام بدی. میخواستم بدونم چه نوع عملی انجام میشه…و جای عمل تا چه مدت طول می‌کشه خب بشه؟

 105. فاطمه می‌گه:

  سلام
  اقای دکتر من بیست سالمه چشمای من متوسطه و کشیده ولی پلکم خیلیی باد داره ک یکم بادومیه حالتش فک‌کنم بخاطر این باد پشت پلکاس اخه ارثی و‌خانودگی اینطورم میشع عمل کرد و درشت بشه؟

 106. Roya می‌گه:

  سلام اقای دکتر من چشمام تو دو طرف صورتم قرینه نیست و حتی یکی کوچکتر از اون یکی هست ایا با عمل درست میشه؟

 107. Sara می‌گه:

  سلام جناب دکتر
  چشمای من نسبت به صورتم کمی کوچک هستش و افتادگی پلک دارم،سنم ۳۰هست
  میخواستم بدونم میتونم همزمان عمل درشت و کشیدن رو انجام بدم
  عوارض عمل درشتی چشم چی هست؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما باید عمل درشت کردن و پلک فوقانی را انجام دهید.
   بعد از جراحی باید مراقب چشمها باشید و تا ۱۰ روز از داروها استفاده بفرمایید تا خشک نشوند و عفونت نکنند.

 108. سینا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  بنده آقا هستم و ۳۰ ساله به مدت ۲۰ سال از عینک استفاده کردم و جدیدا عمل لازک کردم و دیگه از عینک استفاده نمیکنم مشکلی که دارم اینه که در چهره ام کاملا مشخصه قبلا عینک استفاده میکردم هم چشم هام کوچک و گود رفته هست هم انگار در ۲ طرف سرم جایی که دسته عینک بوده چربی زیر پست از بین رفته آیا امکان داره عمل بزرگ کردن چشم را با عمل بینی با هم انجام بدم؟

 109. سارا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  بتازگی ۲۶ ساله شدم
  حس میکنم پلکهای بالاییم ی مقدار حالت افتادگی پیدا کرده بصورتی ک اونحالت صیقی و کشیده ک تو سنین پایین تر داشتم و نداره.یه حالت بافت دار پیدا کرده و کمی خط افتاده و کشیده نیس و حس میکنم پوست اضافی داره.تللته بقیه میگن چیزی نیس ولی من فکر میکنم نسبت ب سنم افتاده داره مبشه .مثلا موقع خط چشم کشیدن خیی خوب این افتادگی رو حس میکنم
  اگه ممکنه نظرتون و راه درمانشو بفرماید ممنون میشم

 110. آرمان می‌گه:

  سلام دکتر من چشمام خیلی خماره جوری که همه فکر میکنن چیزی مصرف میکنم و از بچگی هم اینجوری بوده
  ایا با عمل برطرف میشه؟

 111. Mahdokht می‌گه:

  سلام.وقت بخیر.
  من ۱۸ سالمه و دو سال پیش سمت راست صورتم فلج بل گرفت که باعث شده الان حس کنم وقتی عکس میگیرم یکی از چشمهام کوچیک تر به نظر بیاد..به علاوه پشت پلکهام پف داره و زیر چشمم در اثر کم خوابی خط افتاده و یکم گود شده..با این عمل میشه این مسائل رفع بشن؟؟به علاوه اینکه یکم چشمهام حالت درشت تر بگیرن و در عین حال طبیعی به نظر برسه؟؟
  مرسی از راهنماییتون 🙂

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این خصوص باید ویزیت شوید. ولی بصورت کلی احتمالا بخشی از مشکلاتتون البته نه همه آنها رفع خواهد شد.

 112. Sadaf می‌گه:

  سللم اقای دکتر من تقریبا چشام حالت بادومی داره و گوشه چشمم مث چشمهای اسیای شرقیه میخواستم عمل کنم که بزرگتر و قشنگ تر به نظر بیان امکانش هست؟ و اینکه بعد عمل جای بخیه از بین میره؟ چقد طول میکشه ک بعد عمل جای بخیه ها از بین بره؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   امکان عمل شما وجود دارد. جای بخیه ها در قسمت پلکها از دو تا سه ماه از بین می روند. و درگوشه خارجی هیچ جایی نمی ماند.

 113. zahra می‌گه:

  سلام من یکی ازعکسای جراحیتون رودیدم چراگوشه خارجی چشم ب سمت بالارفته بود‌؟!!شما تو تلگرام کانال ندارید؟

 114. فاطمه می‌گه:

  با سلام
  من یک سال و نیم پیش عمل لازک چشم انجام دادم
  آیا برای عمل درشت کردن چشم مشکلی ندارم؟

 115. Katayoonfarhadi می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین.من چشمام کشیده و رو به بالاس ولی کوچیکه.پلک هامم حالت افتاده داره و اینکه نمره چشمام هم خیلی ضعیفه. میخواستم بدونم میشه هم زمان هم عمل زیبایی برای چشمام انجام بدم که درشت تر بشه هم عمل ضعف بینایی انجام بدم که نمره چشمام قوی بشه؟؟؟ممنون

 116. حدیث می‌گه:

  سلام آقای دکتر چشمای من یکم خوابیده است ولی چشمان کشیده رو خیلی دوست دارم امکانش هست این عمل؟
  از شقیقه برش میخورد؟؟؟؟؟؟؟
  ممنونم

 117. زینبه اصغری می‌گه:

  سلام و عرض خسته نباشید
  ببخشید این عمل برای چند سالگی هست

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در ریفرانسها سن خاصی برای این عمل ذکر نشده است. اصولا پس رشد کامل چشم و رسیدن به سن قانونی قابل انجام می باشد.

 118. احمد قانع می‌گه:

  با درود
  میخواستم بپرسم اگه فقط گوشه های بیرونی چشمها برای درشت کردن کار شود چقدر زمان برای بهبودی کامل نیاز است چون کارمند هستم و چقدر هزینه درمان میشود
  باسپاس

 119. فرشاد می‌گه:

  سلام و خسته نباشید.اقای دکتر من چشمام گوده.میشه عملی انجام بدم کودی اون بره؟ممنون میشم راهنماییم کنین

 120. شکوه می‌گه:

  باسلام؛ من بخاطر پرکاری تیرویید، چشمام حالت بیرون زدگی داره آیا قابل اصلاح شدن هست؟ هزینش در چه حدوده؟

 121. محمد حسین می‌گه:

  سلام در یکی از کامنت ها خوندم که باکشیدن گوشه ی خارجی چشم هارو درشت میکنید اگر اشتباه نکنم.اما چشم های من بادومی هست و با اینکار بادومی تر نمیشه؟من میخوام چشم هام به صورت گرد درشت بشن امکانش هست؟و هزینه ی عمل جراحی چقدره؟مچکرم

 122. رضا می‌گه:

  سلام
  استخوان بالا چشم من بزرگه طوری که از پیشا نی من بیرون زده به طور مادر زادی ((شبیه چشم ورزشکاران کشتی )) با عمل جراحی میشه درستش کرد کرد؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 123. Pegaah می‌گه:

  سلام آقای دکتر من تنبلی وانحراف چشم سمت راست رو داشتم که حدود ٣ سال قبل عمل کردم و نتیجه ش هم خیلی خوب بوده اما الان چشم راست من کوچک تر از چشم چپ هست و این خیلی برای من آزار دهنده ست میشه با جراحی بزرگ کردن چشم ، چشم سمت راستم رو با چشم سمت چپ هم اندازه کرد ؟؟

 124. کیوان می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من پسر ۲۶ ساله ام و گودی چشم دارم میخاستم بدون با عمل میشه چشم هارو بزرگ کرد و گودی چشم ها رو برطرف کرد من شغلم رانندگیه ایا برای کارم مشکلی پیش نمیاد