عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی یا عقابی

عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی یا عقابی

عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی یا عقابی

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی زیبایی بینی کلیک کنید

بینی عقابی (بینی قوزدار) یا بینی استخوانی نوعی از بینی با پل برآمده است که به آن، شکلی منحنی یا کمی خمیده می‌دهد. برداشتن قوز پل بینی یکی از شایع‌ترین علل مراجعه بیماران برای جراحی زیبایی بینی استخوانی یا عقابی است. قوزها در آناتومی بینی افراد مختلف، اندازه‌های متفاوتی دارند و روش جراحی (عمل جراحی رینوپلاستی باز و بسته) براساس میزان قوز و برآمدگی روی بینی عقابی تعیین می‌شود. ضمنا ویژگی‌های زیبایی بینی در خانم‌ها و آقایان متفاوت است. یک دکتر جراح زیبایی خوب باید از مختصات عددی صورت آگاه باشد تا بتواند ایده‌آل‌ترین ویژگی بینی زیبا را در عمل بینی خلق نماید .

جراحی بینی یک امر یک روزه نیست، بلکه یک فرایند تدریجی شامل برنامه‌ریزی، آماده‌سازی و بهبود است. برای بسیاری از زنان، دانستن مدت زمان مورد نیاز برای دوره‌ بهبودی پس از عمل جراحی بینی بسیار مهم است تا بتوانند براساس آن  برای بارداری اقدام کنند. لذا برای تصمیم در مورد حاملگی بعد از جراحی بینی یا قبل از آن، حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

برای تعیین بهترین سن جراحی زیبایی بینی غضروفی یا استخوانی ، باید نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

بلوغ جسمی و فیزیکی

به خاطر داشته باشید که ممکن است با وجود آنکه رشد بینی شما کامل شده است، اما رشد سایر اجزای صورتتان همچنان ادامه داشته باشد. عمل جراحی زیبایی بینی را نمی‌توان تا قبل از آنکه بینی شما به اندازه کامل خود برسد، انجام داد.

بلوغ روانی و احساسی

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که خیلی شتاب‌زده و نسنجیده تصمیم‌گیری می‌کنند و بعد هم خیلی زود از تصمیم خود پشیمان می‌شوند؟ اگر این‌ گونه است، پس شما باید صبر کنید تا اعتماد به نفس و استقلال رأی لازم را پیدا کنید و سپس در مورد عمل جراحی زیبایی بینی تصمیم بگیرید.

یکی از خصوصیات مهم یک جراح موفق و ماهر زیبایی، توجه به جزئیات و بسنده نکردن به رفع مشکلات آشکار زیبایی است. دکتر اکبری با اتکا به توانایی‌های تخصصی و ذوق زیبایی شناختی خود به بهترین وجه جراحی‌های اصلاح قوز بینی را انجام می‌دهند. به نحوی که یک بینی طبیعی و زیبا را که بر جذابیت چهره بیمار بیفزاید، به ارمغان می‌آورد. نکته بسیار مهم بعد از جراحی‌های زیبایی بینی، مختل نشدن روند نفس کشیدن بیمار است. دکتر محمدعلی اکبری برای اطمینان از سلامت کامل بیمار بعد از جراحی بینی عقابی یا استخوانی، میزان کوچک کردن بینی را با استفاده از معیارهای زیبایی بینی، تناسب آن با چهره فرد و همچنین مختل نشدن تنفس بیمار تعیین می‌کند. باید توجه داشت که بینی‌های بسیار کوچک مانند بینی عروسکی بیشتر جنبه تزیینی داشته و علاوه‌ بر زیاد شدن احتمال عوارض عمل بینی مانند شکسته شدن پل بینی، باعث بروز مشکلات تنفسی نیز می‌شوند.

جهت مطرح کردن سوالات خود در زمینه جراحی قوز بینی و رزرو نوبت از جراح و زیبایی می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

۰۲۱۷۵۱۳۹۰۰۰

 

مجموعه فیلم های جراحی بینی:

 

علت ها و دلایل بینی استخوانی

افرادی که در آناتومی بینی دارای برآمدگی بر روی بینی خود هستند، مانند اشخاص دارای بینی گوشتی، از مشکلات رایج زیبایی و عدم تناسب اعضای صورت رنج می‌برند. اکثر موارد برآمدگی و قوز بینی به دلیل مسائل ارثی و ژنتیکی ایجاد می‌شوند و در این حالت رشد بیش از حد غضروف بینی و استخوان آن، ایجاد برآمدگی و قوز بر روی پل بینی را به دنبال دارد. به‌طور معمول، صدمه‌های وارد شده به بینی در بینی استخوانی در طول دوره نوجوانی یا کودکی نیز می‌تواند باعث رشد بیش از حد استخوان و بافت غضروفی موجود بر روی پل بینی و در نهایت ایجاد برآمدگی بر روی بینی شود. از نظر زیبایی، برآمدگی و قوز روی پل بینی در بینی استخوانی می‌تواند باعث ایجاد اشکال در تناسب ایده‌آل صورت فرد شود و تاثیر نامطلوب بر تصاویر شخص و بطور خاص تصاویری که از زاویه نیم‌رخ گرفته شده‌اند، داشته باشد. درواقع برآمدگی روی بینی می‌تواند باعث کاهش هارمونی اجزای صورت شود و احتمالاً این مهمترین دلیلی است که بیماران را ترغیب به انجام عمل بینی غضروفی می‌کند. هرچقدر مشکلات بینی، ارتباط بیشتری با پوست داشته باشد، بینی گوشتی‌تر است و هراندازه مشکلات آن کمتر مربوط به پوست و بیشتر مربوط به لایه غضروفی استخوانی باشد، بینی غضروفی و استخوانی نامیده شده و عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی لازم می‌شود.در اکثر موارد منظور بیماران از عمل بینی استخوانی، رفع قوز بینی است. اما بینی استخوانی ممکن است (مانند همه انواع بینی‌های دیگر) مشکلات دیگری مانند بزرگی، بینی عقابی، انحراف و غیره داشته باشد.

در زیر تعدادی از نمونه عکس‌های عمل بینی دکتر اکبری آورده شده است:

 

 چطور بینی استخوانی و عقابی را درمان کنیم؟

بیمارانی که به‌دنبال حذف برآمدگی بینی استخوانی و فرورفتگی بینی خود هستند، می‌توانند از روش‌های درمانی مختلف برای این کار استفاده کنند. برای انجام این کار یک جراح زیبایی معروف یک روش نوآورنه و معتبر برای عمل جراحی بینی ابداع کرده است که در اصطلاح به آن عمل جراحی ۵ دقیقه‌ای گفته می‌شود. در این روش درمانی از تکنیک تزریق پر کننده‌های پوستی همچون رستیلان، پرلان، ژودرم، رادیوس یا ولما در بالا و پایین پل بینی استفاده می‌شود و به این ترتیب سطح پل بینی هموار شده و زیبایی بینی بهبود پیدا می‌کند. استفاده از این تکنیک موفقیت‌آمیز برای بسیاری از انواع مختلف برآمدگی‌های بینی امکان‌پذیر است و به‌طور خاص برای افرادی مناسب است که از عمل جراحی زیبایی بینی ترس دارند و به دنبال بهبود تناسب و توازن صورت و کوچک کردن بینی خود هستند.
در کنار این تکنیک، همچنین از یک روش سنتی جراحی زیبایی بینی نیز استفاده می‌شود که در آن برای بهبود ظاهر برآمدگی بینی و رفع مشکل آن، عمل جراحی بر روی بینی فرد بیمار انجام می‌شود. تجربه و تخصص جراح بینی در اجرای این روش مهم است. در طول عمل زیبایی بینی، برآمدگی موجود بر روی بینی کاهش پیدا می‌کند و به‌طور هم‌زمان عرض بینی، طول آن و سایر مشکلات مربوط به تناسب بینی اصلاح مجدد می‌شوند تا به این ترتیب بتوان به ظاهر بهینه و متناسب برای بینی فرد بیمار دست پیدا کرد. کاهش اندازه برآمدگی بینی یک عمل جراحی بینی به نسبت کوتاه است و می‌تواند با استفاده از بیهوشی عمومی انجام شود. همچنین معمولا بیمار می‌تواند چند روز پس از انجام عمل، به منزل باز گردد. علاوه‌بر این مراقبت‌های پس از عمل رینوپلاستی بینی، معمولاً شامل استفاده از مسکن‌های ضد درد و آرامش‌بخش است که بیمار به مدت تقریبی یک هفته‌ای از آنها استفاده می‌کند و پس از عمل بینی استخوانی می‌تواند به محل کار خود باز گردد.

 

آیا عمل بازگشت بعد از عمل بینی استخوانی وجود دارد؟

بعد از عمل بینی استخوانی بازگشت مجدد برآمدگی روی بینی به شدت نادر و غیر معمول است. مدیریت مناسب و مراقبت از بینی پس از عمل جراحی و در طول دوره درمان پس از عمل بینی استخوانی، می‌تواند ریسک بازگشت برآمدگی بینی یا ایجاد ناهنجاری‌های دیگر در این ناحیه را حداقل کرده و به‌طور چشمگیر کاهش دهد.

بینی عقابی برای کاهش برآمدگی بینی یکی از مشکلات زیبایی رایج بیماران است و افرادی که دچار این مشکل هستند، می‌توانند با مراجعه به یک پزشک ماهر و مرکز تخصصی درمانی وی، با استفاده از تجهیزات کامپیوتری و نرم‌افزارهای خاص، نتایج احتمالی پس از انجام جراحی زیبایی بینی استخوانی خود را شبیه‌سازی و مشاهده کنند. استفاده از سیستم تصاویر کامپیوتری می‌تواند باعث کاهش سطح نگرانی و تشویش بیماران درمورد کبودی بینی در این مرکز شود و به این ترتیب افراد مبتلا می‌توانند متوجه شوند که تناسب اجزای صورت پس از انجام عمل جراحی کوچک کردن بینی بر روی بینی آنها به چه صورت خواهد بود؟

همان‌طور که در ابتدا هم گفتیم، عمل زیبایی بینی استخوانی یا جراحی بینی استخوانی شامل همان مراحل جراحی زیبایی بینی است. شما در طول جراحی بینی استخوانی با بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی هیچ‌گونه درد و ناراحتی احساس نخواهید کرد. در مورد هزینه عمل بینی استخوانی و نرخ جراحی بینی نیز باید با پزشک خود مشورت کنید.

جراحی بینی استخوانی  مدل نیمه فانتزی  دکتر محمدعلی اکبری عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی یا عقابی 

آیا عمل زیبایی بینی استخوانی عوارض دارد؟

هر گونه جراحی حتی در بهترین شرایط، ممکن است با عوارضی همراه باشد. به طور کلی عوارض عمل بینی را می‌توانیم به ۲ گروه تقسیم‌بندی کنیم:

۱- آسیب دیدن عملکرد بینی یا انسداد تنفسی
۲- تغییرات نامطلوب ظاهر بینی

چنانچه بعد از عمل، حفرۀ داخل بینی تنگ و تنفس از بینی برای بیمار سخت شود، انتظار می‌رود که بیمار از علائمی مثل تنفس دهانی، خشک شدن گلو به هنگام خواب، تنفس صدادار و کاهش حس بویایی رنج ببرد.

علل انسداد تنفسی متعاقب عمل جراحی بینی عبارتند از:
۱- اصلاح نکردن انسدادهای مکانیکی در حین عمل جراحی: چنانچه قبل از عمل، بزرگی شاخک‌های بینی و یا انحراف تیغۀ بینی وجود داشته باشد، جراح باید تلاش کند تا این موانع به ظاهر مختصر را نیز برطرف کند. با توجه به اینکه بینی به وسیله عمل جراحی معمولاً کوچک‌تر می‌شود، چنانچه مانعی را که از قبل وجود داشته و انسداد هم ایجاد نکرده برطرف نکنیم، وقتی بینی جمع‌تر شد، این مانع به ظاهر بی‌اهمیت باعث انسداد مسیر تنفسی می‌شود.
۲- تورم مخاط داخل بینی: چنانچه مخاط داخل بینی به‌دلیل سینوزیت مزمن و یا آلرژی شدید متورم باشد، ممکن است باعث انسداد تنفسی شود.
۳- چسبندگی‌های داخل بینی: اگر جراح داخل بینی را زیاد دستکاری کند، باعث زخمی شدن مخاط بینی می‌شود. اگر مخاط زخمی شده در مجاورت یکدیگر قرار گیرند، به هنگام ترمیم به یکدیگر می‌چسبند و راه داخل بینی را تنگ می‌کنند.
۴- تنگ کردن بیش از حد سوراخ‌های بینی.
۵- برداشتن بیش از اندازه از غضروف‌های نوک بینی: این امر منجربه تنگی مدخل بینی می‌شود.

تا اینجا با علل انسداد بینی بعد از عمل جراحی آشنا شدیم، امّا اگر جراح بینی از تجربۀ کافی برخوردار نباشد، علاوه‌بر مختل شدن عملکرد بینی این احتمال وجود دارد که ظاهر بینی فرم مطلوب و مورد نظر را پیدا نکند و به شکل نامطلوبی در آید.

 

 

هزینه جراحی بینی استخوانی چقدر است؟

به‌طور معمول هزینه‌ جراحی بینی استخوانی بر اساس سطح مهارت جراح و پیچیدگی روش درمان متفاوت خواهد بود. به‌طور خاص جراحان باتجربه و مهارت بیشتر، هزینه بیشتری را برای عمل بینی دریافت می‌کنند.

 

 

 جراحی بینی عقابی  مدل نیمه فانتزی دکتر محمدعلی اکبری عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی یا عقابی

سوالات متداول درباره عمل زیبایی بینی عقابی 

چگونه برای عمل زیبایی بینی عقابی آماده شویم؟

قبل از عمل زیبایی بینی  جراح درباره انتظارات واقع‌ بینانه‌ای که باید از عملتان داشته باشید، با شما صحبت می‌کند. سپس کارهایی را که برای آماده شدن برای جراحی باید انجام دهید و همچنین مناسب‌ترین روشی را که انتظارات شما را از عمل زیبایی برآورده می‌کند، برایتان توضیح می‌دهد. توصیه می‌شود تا جایی که امکان دارد قبل از عمل جراحی ازمصرف داروهایی مانند آسپیرین و ایبوپروفن که ممکن است مانع از انعقاد خون و باعث خونریزی بعد از عمل (خونریزی بعد از عمل بینی) شوند، خودداری کنید. در صورت مصرف دخانیات (عوارض سیگار کشیدن بر عمل بینی)، به شدت توصیه می‌شود که حداقل یک ماه پیش از عمل جراحی و یک ماه پس از آن از کشیدن سیگار و قلیان خودداری کنید. مصرف دخانیات روند بهبودی را بسیار کند می‌کند و باعث می‌شود دوره نقاحت شما طولانی‌تر شود. این بهترین فرصت است که سیگار و قلیان را برای همیشه ترک کنید.

در طول جراحی بینی چه اتفاقاتی می‌افتد؟

مدت زمان جراحی معمولا بیش از دو ساعت طول نمی‌کشد و شما در تمام این مدت بیهوش هستید. جراح با توجه به نوع بینی شما یک برش ظریف بین سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند (روش باز)،  یا برش را از داخل بینی می‌زند (روش بسته). سپس غضروف بینی را خارج یا شکل آن را اصلاح می‌کند. در برخی موارد استخوان بینی را می‌شکند و آن را تغییر می‌دهد تا شکل دلخواه در بینی ایجاد شود. پس از اتمام کار، جراح یا تیم جراحی برش ایجاد شده را بخیه می‌زنند و آن را پانسمان می‌کنند و معمولا یک آتل پلاستیکی (گچ بینی یا اسپلینت بینی) را نیز روی بینی قرار می‌دهند .

 دوره نقاحت عمل زیبایی بینی چقدر است؟ 

جراح یک اسپلینت روی بینی شما قرار می‌دهد که باید ۷ الی ۱۰ روز پس از جراحی روی بینی بماند. ممکن است پس از جراحی ورم خفیف و کبودی دور چشم  داشته باشید که بعد از ۲ هفته از بین می‌روند. توصیه می‌شود تا ۴ هفته بعد از عمل از فعالیت‌های شدید ورزشی خودداری کنید و تنها زمانی که پزشکتان تشخیص دهد که خطری برای سلامتی شما وجود ندارد، می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید.

بهترین سن برای عمل زیبایی بینی‌های استخوانی چه سنی است؟ 

بهتر است عمل زیبایی بینی روی کودکان انجام نشود مگر در شرایطی که اصلاح برخی مشکلات و بدشکلی‌های مادرزادی لازم و ضروری باشد. به طور کلی عمل زیبایی بینی پس از آنکه کودک ۹۰ درصد رشد خود را کامل کند، انجام می‌شود که این سن در دختران ۱۳ و در پسران ۱۵ سال است. تغییر شکل بینی بیشترین انتظاری است که نوجوانان از عمل زیبایی بینی دارند، اما درواقع این عمل زیبایی را می‌توان در هر سنی انجام داد، به شرطی که فرد از نظر روحی و جسمی تمام معیارهای لازم را برای انجام این کار داشته باشد.

در مشاوره عمل زیبایی بینی چه مسائلی مطرح می‌شود؟

در این نوع مشاوره‌ها، پزشک درباره مشکلاتی که با بینی خود دارید و اینکه امیدوارید عمل زیبایی چگونه این مشکلات را حل کند، از شما سوال می‌پرسد و بعد توضیح می‌دهد که چقدر انتظارات شما از این عمل زیبایی واقع‌بینانه است و آیا با انجام این کار به اهداف خود می‌رسید یا خیر؟ یک جراح خوب این نکته را درنظر می‌گیرد که باتوجه به ویژگی‌های ظاهری و استخوان‌بندی صورت شما، کدام روش جراحی برایتان مناسب‌تر است. هیچ مدل و روش خاصی وجود ندارد که برای تمام صورت‌ها مناسب باشد و درواقع روش هر عمل منحصر به ویژگی‌های خاص بیمار است.

آتل بینی چه زمانی باید برداشته شود؟

معمولا آتل بینی را یک هفته پس از جراحی باز می‌کنند که این کار ممکن است کمی دردناک باشد.

نتایج عمل چه زمانی مشخص می‌شود؟

ممکن است بینی شما حدود یک ماه و نیم بعد از عمل حساس و متورم شود. با خوابیدن ورم، بینی جدید شما به تدریج خود را نشان خواهد داد. حدود ۹۰ درصد ورم بینی ۳ ماه  بعد از جراحی از بین می‌رود و۱۰ درصد باقی‌مانده به آرامی بعد از یک سال محو خواهد شد.

۱۰ سال پس از جراحی، بینی چگونه خواهد بود؟

عمل زیبایی بینی نیز مانند بسیاری از عمل‌های زیبایی دیگر ماندگار هستند. اگر چه به علت بالا رفتن سن و طی کردن روند پیری، ظاهر بینی کمی تغییر خواهد کرد اما بینی شما هرگز به حالتی که قبل از عمل زیبایی داشت، باز نمی‌گردد.

 

در طول جراحی بینی چه اتفاقاتی میفتد؟ عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی یا عقابی

 

به این پست امتیاز دهید.
عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی یا عقابی
۳٫۸۸ از ۸ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

74 دیدگاه ها

 1. shima می‌گه:

  با عرض سلام
  آقای دکتر آیا این فرضیه درس هست که در بعضی افراد استخوان تیغه بینی بعد از جراحی مجددا رشد می کند؟ و راهی برای جلوگیری از رشد مجدد آن وجود دارد؟
  با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خیر این فرضیه درست نیست. البته در برخی موارد قسمتهای تحتانی بینی کمی افت می کند که برآمدگی روی بینی بنظر می آید که برگشته است که بایک ترمیم جزئی برطرف می گردد.

 2. شراره می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  منم خیلی دوست دارم بینی ام را عمل کنم بینی من هم عقابی می باشد ولی خیلی می ترسم از عمل بینی می ترسم که بعدا مشکل تنفسی پیدا کنم زیرا با وجود این بینی که دارم فکر می کنم مشکل تنفسی ندارم . سوالم از شما این است که ممکن است بعد از عمل مشکل تنفسی پیدا کنم. آیا ۴۵ سال سن دیر نیست برای عمل بینی

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   سن شما مشکلی برای عمل پیش نمی آورد اگرچه اگر زودتر عمل می کردید بهتر بود. در ضمن می شود از تکنیکهایی در جراحی استفاده نمود که دچار مشکل تنفسی پس ازجراحی نشوید.

 3. مرتضی می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۱۷ سالم هستش بینیم رو عمل زیبایی کردم مدل عقابی بود می ترسم ک قوز بینیم دوباره رشد کنه چون می گن زود عمل کردی آیا این درسته؟

 4. مهرداد می‌گه:

  سلام
  بنده مشکل انحراف بینی نسبتاً شدیدی دارم و از طرفی قوز کمی روی بینی دارم که از قسمت بالایی و استخوانی است. آیا میتوان هم عمل انحراف و هم زیبایی را در یک مرحله انجام داد؟

 5. رضا می‌گه:

  سلام آقای دکتر.من بینی عقابی دارم بینی من انحراف دادوشکسته است وپولیپ دارم بعلاوه مشکلات تنفسی.آیاعمل زیبایی میتوانداین مشکلات راحل کند.۳۷ساله ام باتشکر

 6. سونیا می‌گه:

  با سلام
  من در سال ۸۱ یک بار عمل زیبایی انجام داداه ام ولی به علت زایمان و آلرژی بینیم همیشه متورم هست، می خوام دوباره ترمیم انجام بدم، فقط سوالم این هست که به خاطر آلرژی ممکنه دوباره شکل بینیم عوض بشه؟

 7. فراهانی می‌گه:

  سلام
  قسمت بالای بینی من قوزدار هستش و تصمیم به جراحی دارم در ضمن سینوزیت هم دارم که هر سال خیلی اذیتم میکنه بینی من کمی انحراف هم داره میخواستم بدونم آیا جراحی بینی زیبایی ممکنه مشکل سینوزیت من رو تشدید کنه؟ یا اصلا میشه سینوزیت رو همزمان با جراحی زیبایی درمان کرد؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   سینوزیت اغلب به درمان دارویی نیاز دارد که بهتر است قبل از جراحی زیبایی کنترل گردد. ولی در صورت نیاز به جراحی ٬ جراحی همزمان امکان پذیر می باشد.

 8. Ehsan می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۲۸سالمه،بینی من استخوانی است،من هم میخواهم عمل کوچک کردن بینی انجام د هم و هم ارتودنسی دندان ، در خصوص اولویت و فاصله زمانی این دو عمل من را راهنمایی بفرمایید،ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ترجیحا عمل بینی را ابتدا انجام دهید و بعد از یکماه می توانید ارتودنسی کنید.

  • الهام می‌گه:

   سلام بنظرم اول ارتودنسی انجام بدید تا شکل فکتون جا بی افته بعد عمل بینی.. چرا ک ممکنه فکتون مرتب شه و کی عقب بره و نوک بینیتون تاثیر بذاره

   • dr akbari می‌گه:

    تاثیر ارتودنسی روی دندانها می باشد و تاثیر زیادی روی فک ندارد. البته در سنین رشد مکن است تاثیر کمی روی فک هم بگذارد ولی در سنی که می توانید عمل بینی را انجام دهید رشد صورت تقریبا تکمیل شده است. بنایر این به جهت اینکه در هنگام عمل به پلاکهای ارتودنسی آسیب وارد نشود بهتر است ابتدا جراحی بینی را انجام دهید. البته اگر نیاز به جراحی فک باشد ممکن است اولویتها متفاوت باشد.

 9. علی می‌گه:

  سلام
  آیا میشه توی سن بین ۱۷ تا ۱۸ و یا خوده سن ۱۸ سالگی عمل زیبایی برای رفع قوز بینی انجام داد؟ و آیا بعد از طی چند سال به دلیل کم بودن سن ، قوز بینی بر نمیگرده؟ ممکنه آدرس مطب را بفرمایید؟
  ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   عمل جراحی بینی در پسران بعد از ۱۶ سالگی و در دختران بعد از ۱۴ سالگی قابل انجام می باشد و مشکلی پیش نمی آید.

   آدرس: تهران ،فرمانیه، نرسیده به چهارراه پاسداران، جنب بیمارستان فرمانیه، ساختمان پالازو، پلاک ۱۸، طبقه اول، واحد ۲

 10. ثمین گلچین می‌گه:

  سلام.باتبریک سال نو
  دقیقا ۶۵روز پیش بینیم روعمل کردم اوایل خیلی صاف و قرینه بود اما الان با گذشت حدود دوماه با اینکه تمام موارد رو رعایت کردم اما از قسمت بالای بینیم که تقریبا قوز خیلی کوچیکی بود که حین عمل برطرف شد از همون جا فرو رفته ودنباله بینیم حالت قوز داری پیدا کرده.دکتر آیا این ورمه ؟این مشکل برطرف میشه به مرور زمان ؟واینکه جراح به من گفته که یک روز درمیون ماساژ بدم درصورتی که یه جراح دیگه به من گفت که برای رفع این مشکل روزی۲۰مرتبه ماساژ بدم تا مشکل قوز حل بشه.بنظرتون کدوم راه حل موثرتره برای رفع این مشکل

 11. دیبا می‌گه:

  سلام من ۲۱ ‌سالمه و روی دماغم یه برآمدگی کوچیک دارو که کاملا استخوانی و اکثر اوقات یکی از دو سوراخ دماغم گرفتس و با یکی نفس میکشم خواستم ببینم آیا با یک جراحی میشه هردو مشکل رو حل کرد و اینکه هزینش حدودا چقدر در میاد و مدت درمانش چقد طول می کشه خواهش میکنم زودتر جواب بدید….سپاس

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله هر دو جراحی همزمان قابل انجام می باشد. هزینه ها بعد از معاینه شما در مطب و بررسی وضعیت بینی شما تعیین می گردد. معمولا بینی شما یک هفته بعد از جراحی از گچ خارج می گردد و تا یک ماه بعد از جراحی باید چسب بزنید.

 12. Rama می‌گه:

  سلام می خواستم بدونم شما عمل زیبایی فک هم انجام می دهید؟فک من تو رفته است وهمین باعث شده بینیم وشکل عقابی وبلندی ان بیشتر به چشم بیایید؟ایا عمل زیبایی هر دو امکان پذیر است؟کدام یک باید اول انجام شود؟طول دوره درمان ونقاهت در عمل زیبایی فک چقدر است؟

 13. امين می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من تو چهار یا پنج سالگی به خاطر افتادن از ارتفاع انحراف شدید بینی پیدا کردم و تا الان که ٢٣ سالمه انحراف هست روم.و بینی من استخوانی و عقابی هستش،و به همین خاطر مشکل تنفسی کمی بحرانی دارم که حتی ١٠ مترم نمیتونم بدوام و نفسم به شماره میفته اما حالت عادی یه جوری میشه کنار اومد.من تا الان به خاطر شکلش عمل نکردم چون دوست ندارم بینیم حالت دخترونه یا اینکه تابلو باشه که دماغ عملیم!اما الان مشکلم جدی داره میشه،شما میتونین یه جوری عمل کنین که طبیعی باشه و مردونه؟؟؟آیا مشکل تنفسیم حل میشه؟میشه قوز بینی رو یه جوری بردارین که شکل دخترونه پیدا نکنه؟؟؟مرسی

 14. نادیا می‌گه:

  سلام
  اقای دکترمن بینی عقابی دارم و تصمیم به عمل زیبایی دارم اما ازطرفی شبها با دهان باز نفس میکشم ایا تنفس با دهان نشانه ی انحرافه؟احساس میکنم بخاطر این موضوع بعدا توی تنفسم ب مشکل برمیخورم اخه خیلی از افرادی ک بینیشون رو عمل کردن شبها موقع خواب صدا میده تنفسشون .میشه خواهش کنم دراین زمینه کمی راهنماییم کنید؟

 15. سما می‌گه:

  سلام خدمت شما دکتر عزیز. من ۲ ماه پیش بینی خودم رو جراحی کردم در رشت. دارای یک بینی ظریف و کاملا استخوانی بودم که مشکل اصلی بینی من قوز روی بینی و کمی انحراف بود و قسمت پایین بینی مشکل خاصی نداشت و تنها خواستم از دکتر برداشتن قوز بینی و بر طرف کردن انحراف آن بوده اما الان بعد از عمل جراحی چیزی که در بینی خودم میبینم اینکه پایین بینی من خیلی کوچیک شده و با برداشتن قوز بینی قسمت بالای بینی و استخوان گونه ام خیلی پهن نشان میدهد به طوری که شکل بینی منو غیر معمول نشان میدهد و من الان به شدت افسرده هستم و نمی دونم باید چیکار کنم دکتر میگه پهن بودن بالای بینی به خاطر ورمه ولی الان از یک ماه پیش هیچ تغییری نکرده و وقتی دست میزنم سفتیه استخوان و احساس می کنم. خواهش می کنم جواب منو بدین که آیا پهن بودن بالای بینی از بین میره با کوچک بودن پایین بینی چه کنم.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   باید شما را ویزیت کنم بخصوص برای بررسی قسمت پایینی بینی. ولی معمولا ورم قسمت بالای بینی اگر تا این موقع باقی مانده است خود بخود از بین نمی رود.

 16. mahsa می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  سوالی داشتم ازتون
  من ۱۶ سالمه و دماغم عقابی هستش و قوز داره
  تصمیم دارم که برای زیبایی بینی اقدام کنم و بعد تخقیقات طولانی تصمیم گرفتم ک شما در کارتون استادین و عالی عمل میکنید
  فقط برای من یه سوالی پیش اومده ک باعث میشه تو تصمیمم مبنی به عمل دماغ تو ذهنم سوالاتی ایجاد بشه
  اگر به این سوالاتم جواب بدین خیلی خوشحال میشم
  آیا بعد جراحی بینی مشکل تنفسی در من ایجاد میشه؟
  چه سنی مناسب برای جراخی هستش؟۱۸ خوبه یا بیشتر؟
  آیا بعد جراحی تا چند روز باید بخیه بخوره به بینیم؟؟
  آیا شکل بینی عروسکی باعث میشه که آدم مشکل تنفسی پیدا کنه؟
  ببخشید که سوالام طولانی شد
  ممنون از لطفتون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   آیا بعد جراحی بینی مشکل تنفسی در من ایجاد میشه؟ خیر
   چه سنی مناسب برای جراخی هستش؟ ۱۶ سالگی مناسبه
   آیا بعد جراحی تا چند روز باید بخیه بخوره به بینیم؟ یک هفته
   آیا شکل بینی عروسکی باعث میشه که آدم مشکل تنفسی پیدا کنه؟ خیر

 17. رضا می‌گه:

  با سلام.

  دکتر من ۱۹ سالمه و بینی استخونیی دارم اما نه قوز داره نه بزرگه اما خب قصد دارم برای زیبایی عمل انجام بدم.

  همچنین قصد دارم ارتودنسی کنم.

  سوال بنده این است چه مدت بعد از ارتودنسی میتونم عمل بینی انجام بدم و آیا تاثیری داره بر روی عمل بینی؟؟چون شنیده بودم بعد از ارتودنسی نمیشه بیهوش شد .

  همچنین دکتر خواستم بپرسم ایا عمل برگشت پذیره؟؟چون خیلی از آشنایانم بعد عمل بینیشان خراب شده و یا بزرگ شدن یا ساختار سوراخ های بینیشان به کل عوض شده و نمای زشتی به بینیشان داده

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   از نظر ما ارتودنسی تداخلی با عمل بینی ندارد ولی در این مورد شما باید نظر دندانیزشک خود را هم بگیرید. در مورد دفرمه شدن و یا برگشت پذیر بودن بینی٬ ما معمولا چنین عوارضی را نداریم.

 18. n.m می‌گه:

  با سلام خدمت شما دکتر عزیز.بنده نیز دارای بینی عقابی هستم و میخوام عمل کنم و چندتا سوال داشتم.
  ورزشکار تقریبا حرفه ای هستم و تمرینات هوازی شدید دارم آیا عمل بینی تاثیری درش نداره و بعد چند وقت میتونم دوباره ورزش کنم؟و اینکه بعد عمل امکانش هست که صدا عوض بشه و تو بینی بشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   عمل جراحی زیبایی بینی اگر اصولی انجام شود نه تنها وضعیت تنفس را بدتر نمی کند که آنرا ارتقاء نیز می دهد. ورزش سنگین ۳ تا ۶ ماه بعد از عمل امکان پذیر می باشد.

 19. Fateme می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من ۸ ماه پیش عمل لیزیک رو انجام دادم و عملم ب خاطر شرایط خاص قرنیم یکم سخت بود و چشمم به همین خاطر نیاز به مراقبت زیادی داره
  سوالی که من دارم اینه ک ایا ممکنه بعد از عمل بینی به خاطر فشاری که به چشم وارد میشه دوباره چشم من ضعیف شه؟ بینی من استخوانی با پوست نازک هستش
  ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این مورد هنگام جراحی باید مراقبتهای خاصی صورت گیرد. لذا قبل از جراحی حتما با چشم یزشک خود مشورت کنید و موارد را به اطلاع پزشک جراح خود اطلاع دهید.

 20. Rasool می‌گه:

  سلام دکتر جان ببخشید من ۱۶ سالمه بینی ام هم استخوانی اس یه طرف بینیم صاف ولی طرف دیگرم یا رخ دیگرم وسط بینیم برامدگی ای وجود داره میخاستم بدونم تو این سن میشه عمل کرد؟
  و اینکه جایی شنیدم که میگن بعد عمل وضعیت وخیم میشه صورت و چشم کبود میشه و خیلی درد داره؟ درسته ایا؟

 21. مرتضی می‌گه:

  با سلام خدمت آقای دکتر
  بنده ۳۰ سالمه و ۷ ساله دیابت نوع ۱ دارم و انسولین میزنم بینی بنده استخوانی و کمی قوز داره که در اثر ضربه در ۱۷ سالگی ایجاد شده تو این چند سال از ترس درد عمل انجام ندادم اما الان میخوام عمل کنم ممنون میشم به این سوالام پاسخ بدید
  ۱-دیابت بنده مشکل برای عملم ایجاد میکنه؟
  ۲-میخوام بینیم کوچکتر و صاف و مردانه بدون شیب به سمت بالا باشد و هنگام خندیدن بینیم مثل الانم پهن و شکل عقابی نگیره آیا امکان داره؟
  ۳-از درد بعد عمل خیلی میترسم آیا بدون درده؟
  با سپاس فراوان

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ۱-دیابت بنده مشکل برای عملم ایجاد میکنه؟ اگر قند شما تحت کنترل باشد مشکلی ایجاد نمی شود.
   ۲-میخوام بینیم کوچکتر و صاف و مردانه بدون شیب به سمت بالا باشد و هنگام خندیدن بینیم مثل الانم پهن و شکل عقابی نگیره آیا امکان داره؟ بله امکان پذیر است
   ۳-از درد بعد عمل خیلی میترسم آیا بدون درده؟ درد بعد از عمل معمولا زیاد نیست و بعضا اصلا بیماران دردی ندارند ولی در هر صورت این به آستانه درد افراد نیز مرتبط می باشد.

 22. سوگند می‌گه:

  سلام خسته نباشد
  من انحراف بینی دارم بخاطر همین از بینی نمیتونم نفس بکشم همیشه با دهان نفس میکشم و گاهی از یک طرف اون هم به سختی و حس بویای خیلی ضعیف دارم میخواستم بدون برای رفع این مشکلات باید عمل زیبای انجام بدم ؟؟؟؟
  در ضمن بینی من قوز دار و استخوانیه اما بخاطر این عمل زیبای انجام نداد که مردم نگن دماغ عملیه میخواستم بدونم میشه طوری عمل کرد که طبیعی به نظر بیاد ؟
  من ۲۳ سالمه و قصد بارداری دارم بهتره قبل از بارداری عمل بینی رو انجام بدم یا بعد از زایمان ؟ اگر قبلش انجام بدم تا چند ماه نباید باردار بشم؟
  ببخشید که طولانی شد
  ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما بهتر است عمل زیبایی بینی انجام دهید. البته ممکن است با اعمال جراحی محدودتر مثل عمل تیغه بینی و یا پولیپ به تنهایی مشکل شما رفع گردد ولی با توجه به شرایطی که ذکر کردید توصیه به عمل زیبایی می باشد. می شود بینی شما را کاملا طبیعی عمل کرد. و یک ماه تا یک ماه و نیم بعد می توانید باردار شوید.

 23. حسام می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید??
  من بینی استخوانی دارم که قوز و انحراف داره و چند وقتیم هست که متوجه شدم فکمم کجه البته اینو بگم که مشکل از دندونام و جلو یا عقب بودن فکم نیست فقط مثل خیلیای دیگه تو سن رشد فکم یه یه سمت تمایل پیدا کرده و توی یه کلیپ دیدم که فک بالا و پایینو برش زدن و بعد تراشیدن تا انحرافش رفع شد خواستم بدونم شما هم چنین عملی رو انجام میدین؟ و اینکه این جراحی توی کوتاه شدن صورتم تاثیر داره؟ آخه من صورتم زیاده کشیده و بلنده دوس دارم کوتاه تر شه و سوال دیگه ای که داشتم از شما اینکه کدوم عمل رو باید اول انجام بدم جراحی بینی یا انحراف فک؟ و اینکه هزینه هر کدوم چقدر میشه؟ خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   من جراحی های فک را هم انجام می دهم. ولی ابتدا برای تعیین وضعیت شما و مشخص کردن اولویتها باید شما را ویزیت و معاینه کنم.

 24. محمدرضا نظری می‌گه:

  سلام عرض ادب
  جناب دکتر بنده بیماری تیروئید دارم و درحال حاضر۲۶ سالمه و بیماری بنده بعلت پیگیری نکردن بنده باعث شده لاغر باشم و وزنم ۵۲کیلو باشه و قصد جدی برای جراحی بینی قوسدارم رو دارم؛ درخواست راهنمایی دارم میخوام بدونم با وجود این شرایط برای بنده مشکلی سررراهم وجود داره یا خیر؟؟

 25. بهاره می‌گه:

  سلام من بینی عقابی واستخونی دارم میخواستم عمل کنم ولی دریچه آئورت قلبم نارسایی داره دوسال پیش سزارین انجام دادم مشکلی برام پیش نیومد الان هم نه مشکل خاصی دارم نه دارومصرف میکنم میتونم عمل زیبایی روانجام بدم؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله عمل جراحی زیبایی بینی برای شما قابل انجام است. البته بسته به شدت بیماری قلبی شما هم دارد و برای عمل به نظر متخصص قلب شما نیازمندیم.

 26. شایان غلامی می‌گه:

  سلام آقای دکتر . من در دوران نوجوانی چند مرتبه ضربه به بینی ام برخورد کرده و بینی ام از حات عادی به حالت برآمده تبدیل شد . بعد از اون به خاطر ترس به دکتر نرفتم . الان به نطرتون مشمول بیمه تامین اجتماعی یا تکمیلی قرار میگیره ؟ اگه قرار نمیگیره راهی هست که بیمه پوشش بده ؟ ممنون از مطالب فوق العادتون . سپاس

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما به عمل زیبایی بینی احتیاج دارید. و این عمل تحت پوشش بیمه ای نیست. اما اگر سایر مشکلات مانند پولیپ و یا انحراف تیغه بینی بطور همزمان وجود داشته باشد، می توانیم کمکتان کنیم تا بخشی از هزینه ها را بیمه تکمیلی بگیرید.

 27. Reza104 می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  خسته نباشید
  من در کودکی بینی ام ضربه خورد
  البته نمیدانم
  شاید کجی و بزرگی بینی ام مربوط ب ان ضربه نباشد
  و احتمال داره مربوط ب رشد بیش از حد باشه
  چون قسمت کجش استخوانی و بقیش غظروف هست
  الان ١٧سال دارم
  میخواستم ازتون سوال کنم اگه الان جراحی رو انجام بدم
  ب مرور زمان دوباره بینی من رشد نمیکنه؟
  خیلیا منو ب شک انداختن
  اما اگه جلوه بدش رنجم نمیداد عمل نمیکردم

  ممنون میشم جواب بدین?❤️❤️

 28. سامان می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  یه سوال از آقای دکتر داشتم
  بنده ۳ ماه بینیمو عمل کردم اما بعد از عمل سوراخ های بینی یک شکل نیت یکی گرد و دیگری صافه به دکترم گفتم گفت بینی من قرینه نیست با صورتم و کمی جا به جا کردن موقع عمل تا صاف شود اما من ناراحتم چون خودم قبل عما متوجه این ایراد نمیشدم خواستم بپرسم آیا کار دکتر بنده صحیحه یا خیر و راه کارش برای آن هست
  ممنون

 29. پانیذ می‌گه:

  سلام . سوال من اینه که بعد عمل بینی اییا من دوباره میتونم به ورزش حرفه ای برگردم یا اینکه ممکنه مشکلی رو به وجود بیاره و اینکه تا چن درصد امکان داره بینیم یه عمل دوباره بخاد و عمل اولیش خراب شه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله شما بعد از عمل جراحی بینی می توانید به ورزش حرفه ای برگردید. البته برای ورزشهای سنگین حداقل دو تا سه ماه باید صبر بفرمایید.

 30. احمد قانع می‌گه:

  با درود
  جناب دکتر من قبلا انحراف بینی داشتم که عمل کردم متاسفانه درعمل، بینی ام سوراخ گشته یعنی سوراخهای بینی ام به هم وصل شده که باعث درد و اذیتم میشود آیا امکان ترمیم آن هست درصورت امکان آیا عملی زیبایی را هم درکنار آن میشه انجام داد چون بینی ام استخوانی ست یمقدار برآمدگی داره ضمنا سنم ۵۳ سال است
  باسپاس

 31. امین می‌گه:

  سلام ،اقای دکتر شما عمل گونه هم انجام میدید؟استخوان گونه های من بزرگه و باعث شده صورتم پهن دیده بشه خواستم بدونم میشه تراش داد؟؟

 32. Fate می‌گه:

  سلام اقای دکتر..من بینی عقابی دارم و انحراف داره وکلا بینیم شکستگی داره الان۱۷سالمه سوال برام پیش اومد عمل زیبایی انجام بدم ک کل این مشکلات رفع میشه؟تناسب صورتم چی میشه؟بعد هزینه اش چقد میشه احتمالا

 33. مونا می‌گه:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم امکانش هست ک ازطریق عمل بسته بینیموعمل کنم چون خیلی نمیخوام تغییری درش ایادکنم وفقط میخوام کمی کوتاهتربشه طولش واینکه شماخودتون این روشوانجام میدید؟

 34. اشکان می‌گه:

  سلام من سمت چپ بینیم ضربه خورده و یکم ورم کرده استخونش دکتر از فرم بینیم راضیم و فقطمیخوام اون قسمت ضربه خورده مث قبلش بشه ولی خواستم بدونم میشه بدون عمل باز این کارو انجام داد؟

 35. رامین می‌گه:

  سلام اقای دکتر. چندین سال پیش بینی ام در مسابقه شکست.بطوریکه شکستگی ار روی بینی تا زیر چشم راست بوجود امد.بعد از یکسال عمل کردم اما دکتر فقط روی بینی و قسمتی از بغل بینی را عمل کرد. اما هنوز شکستگی استخوان مشخص است .در زیر چشم راست. ایا امکان برداشتن شکستگی وجود دارد و اگر جواب مثبت است ایا عمل سنگینی است ؟

 36. فرنوش می‌گه:

  سلام جناب دکتر وقتتان بخیر
  بنده به علت مشکل کام شکاف دار در کودکی عمل انجام داده ام. بینی من عقابی است آیا با عمل ریبایی مشکل تنفسی پیدا نمیکنم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *