عمل جراحی زیبایی بینی در نوجوانان: مزایا و معایب

عمل جراحی زیبایی بینی در نوجوانان: مزایا و معایب

عمل بینی نوجوانان

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی بینی کلیک کنید

همانطور که همه ما می‌دانیم، دوران دبیرستان یک زمان بسیار حساس و بحرانی در زندگی هر نوجوان است. احساس عدم اطمینان در مورد چیز قابل توجهی مانند بینی در طول این سال‌های مغشوش، می‌تواند منجر به پیامدهای منفی بسیاری از قبیل عزت نفس پایین و عدم برقراری ارتباط با دیگران شود. به دلایلی چون موارد ذکر شده، بسیاری از نوجوانان به دنبال انجام جراحی بینی زود هنگام هستند تا مشکلاتشان را با بینی خود حل کنند. پس از عمل جراحی زیبایی بینی، نوجوانانی که چشم انداز صحیح و انتظارات واقع بینانه دارند، معمولا از ظاهر جدید خود راضی هستند و به زندگی موفقی ادامه می‌دهند.

شرایط لازم برای انجام عمل جراحی بینی در نوجوانان


شرایط لازم برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی در نوجوانان عبارتند از:

آماگی فیزیکی

البته، قبل از فکر کردن به عمل جراحی بینی در نوجوانی، رشد بینی نوجوان باید کامل شود. بینی اغلب دختران در ۱۴ تا ۱۶ سالگی رشد کامل دارد، در حالی که رشد بینی پسران ممکن است بیشتر طول بکشد. اگر تغییر شکل بینی قبل از رشد کامل انجام شود، رشد باقی مانده اساسا ظاهر جدید را بد شکل خواهد کرد.

آمادگی روانی

این نکته یکی از بزرگترین عواملی است که یک جراح قبل از اجازه دادن به نوجوان برای رفتن زیر تیغ جراحی در نظر می‌گیرد. اگر چه یک نگرش ذهنی سالم برای هر کسی در هر سنی حیاتی است، اما برای فردی که به دنبال هر نوع جراحی پلاستیک برای عمل بینی در نوجوان است، اهمیت ویژه دارد. جراح رینوپلاستی شما باید مطمئن باشد که نوجوانی که برای انجام عمل بینی اقدام کرده است، انتظارات واقع گرایانه‌ای از ظاهر بینی خود بعد از عمل جراحی دارد و تاثیرات آن را بر زندگی خود به خوبی درک می کند.

انگیزه عمل بینی در نوجوانی

برای انجام یک عمل چراحی زیبایی بینی موفق، نوجوان باید به دنبال تغییر بر اساس انگیزه شخصی و داخلی و نه به دلیل عوامل خارجی، باشد. جراحان پلاستیک مسئول، در صورتی که تشخیص دهند انگیزه نوجوان برای جراحی بینی نگران کننده است، این عمل را انجام نخواهند داد.

مزایا و معایب


اگرچه سال‌های نوجوانی دوران انتظار و پیش بینی خوشبختی برای ادامه زندگی و فرصت‌های آن است، زمان تصمیم گیری‌های عجولانه، فشار یا اذیت و آزار همسالان و انتقاد از خود نیز می‌باشد و زمان مشترکی است که بسیاری از نوجوانان به رینوپلاستی روی می‌آورند.

مزایا

مزایای انجام عمل جراحی زیبایی بینی در نوجوانان عبارتست از:

  •  انجام جراحی زیبایی بینی در سن جوانی، زمانی که سلامتی شما در اوج خود می‌باشد، به این معنی است که شما سریع‌تر بهبود می‌یابید.
  •  اگر بینی شما مانع لذت بردن کامل از زندگیتان باشد، هر چه زودتر آن را اصلاح کنید بهتر است و بیشتر از آن لذت خواهید برد.
  •  اگر دچار مشکلات تنفسی هستید، باید آنها را در اسرع وقت اصلاح کنید. (این فرآیند می‌تواند بدون تغییر شکل بینی شما انجام شود یا می‌تواند زمان مناسبی برای تغییر ظاهر شما باشد.)
  •  مسلما نیاز به دیده شدن به صورتی که مورد دلخواه‌تان است، در سنین نوجوانی بیش از هر زمان دیگر برای شما اهمیت دارد. بنابراین اکنون می‌تواند زمان مناسب باشد.
  •  با یک بینی جدید شما می‌توانید از لاک خود خارج شوید، بیشتر در اجتماع شرکت کنید و بیشتر اعتماد به نفس داشته باشید.
  •  جراحی بینی در نوجوانان توسط یک جراح متخصص مجرب، تعادل را به ویژگی‌های صورت باز می‌گرداند. چشم‌ها، لبخند، گونه‌ها و سایر اجزای چهره شما نیز از زیبایی بیشتری برخوردار خواهند شد.
  •  اگر این چیزی است که شما واقعا می‌خواهید، اگر مطمئن هستید و اگر با خود درونیتان صادق باشید، باید اقدام کنید و به عنوان یک نوجوان عمل زیبایی بینی را انجام دهید.

معایب

معایب انجام عمل جراحی زیبایی بینی در نوجوانان عبارتست از:

  •  نوجوانان ممکن است در این مرحله از زندگی بیش از حد از خود ناراضی باشند. رشد مغز و هورمون‌ها باعث می‌شود نوجوانان مستعد تصمیم گیری‌های عجولانه باشند، خود را با دیگران مقایسه کنند، می‌خواهند متناسب باشند و احساس کمبود در چیزی را دارند. صبر کردن قبل از ایجاد یک تغییر بزرگ در صورت شما می‌تواند به این معنی باشد که عمل جراحی ضروری نیست، زیرا شما ممکن است به زودی خود را همانطور که هستید، دوست داشته باشید.
  •  ممکن است اکنون یک ویژگی چهره‌تان را تغییر دهید که ممکن است بعدا به آن افتخار کنید که ظاهر اصلی خود را حفظ کرده‌اید. آنچه که امروزه نامطلوب به نظر می‌رسد ممکن است بعدها منحصر به فرد، قابل توجه، جذاب و یا متمایز و افتخار یک میراث قومی در زندگی آینده باشد. دیدگاه‌های شما با بالا رفتن سن تغییر می‌کنند.

برای دیدن گالری جدید تصاویر جراحی بینی کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
عمل جراحی زیبایی بینی در نوجوانان: مزایا و معایب
۵ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *