عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی

بینی گوشتی جراحی زیبایی بینی گوشتی دکتر محمدعلی اکبری 51 عمل جراحی زیبایی بینی طبیعیعمل جراحی زیبایی بینی طبیعی برای زیبا کردن و تغییر بینی، به گونه‌ای انجام می‌شود که اندازه و شکل آن متناسب با فرم و سایر اجزای صورت باشد و هیچ نشانه‌ای از عمل بر روی بینی مشخص نباشد. تنها مشکلات بینی از بین برود و پس از جراحی، سایرافراد متوجه عمل بینی فرد نشوند. در این نوع جراحی، بینی شیب مناسب خواهد داشت و قوس آن حالت سرسره‌ای به خود نمی‌گیرد. در این عمل پشت بینی بعد از جراحی صاف بوده و یا قوس اندکی توسط جراح ایجاد می‌شود. زاویه بین بینی و پیشانی و همچنین بین لب و بینی کاملا متناسب است و نوک بینی در این مدل، سربالا یا برجسته نیست. در عمل بینی طبیعی سوراخ‌ها زیادی دست‌کاری نمی‌شوند و در صورتی که نیاز به کوچک کردن و تقارن آنها باشد، جراح اقدام به تغییر سوراخ و پره‌های بینی می‌کند و بعد از عمل اندازه سوراخ‌ها نسبت به کل بینی هارمونی داشته و بیش از حد کوچک نخواهند شد.علاوه‌بر این، از طریق جراحی بینی طبیعی می­توان نواقص بینی مانند جراحی پولیپ بینی، قوز و  انحراف بینی را اصلاح کرد.

اگر شما به جراحی بینی طبیعی فکر می‌کنید، این اطلاعات می‌تواند درک مناسبی از این روش درمانی در اختیار شما قرار دهد و متوجه شوید که چه زمان جراحی بینی می‌تواند سودمند باشد، چگونه جراحی بینی انجام می‌شود، و چه نتایجی را می‌توان از جراحی بینی طبیعی انتظار داشت. به هر حال این مطالب نمی‌تواند پاسخگوی تمام سوالات شما باشد، زیرا بسیاری از جواب‌های مورد نیاز شما بستگی به شرایط منحصر به فرد بیمار و جراح دارد. به همین دلیل سعی کنید از جراح زیبایی بینی درباره مطالبی که از آنها اطلاع و درک مناسب ندارید، سوال کنید، مخصوصا اگر می‌خواهید عمل جراحی بینی طبیعی را انجام دهید. برای دریافت مشاوره در خصوص این نوع جراحی و یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱  تماس حاصل نمایید.

 جراحی بینی طبیعی برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی زیبایی بینی طبیعی (رینوپلاستی) می‌تواند ظاهر و اعتماد به نفس را افزایش دهد، اما الزاماً نمی‌تواند ظاهر شما را به ظاهر ایده‌آل مورد نظرتان تغییر دهد یا باعث شود دیگران با شما رفتار و برخورد متفاوت داشته باشند. قبل از تصمیم‌گیری درباره عمل جراحی، به دقت به انتظارات خود فکر و در این رابطه با پزشک متخصص جراحی بینی صحبت کنید.

بهترین گزینه‌ها برای جراحی زیبایی بینی طبیعی افرادی هستند که به دنبال بهبود ظاهر خود هستند و انتظارات ایده‌آل از نتایج حاصل از عمل جراحی ندارند. اگر شما از نظر فیزیکی سالم و از نظر روانی با ثبات هستید و انتظارات واقع‌بینانه از جراحی بینی دارید، احتمالاً می‌توانید یک گزینه مناسب برای استفاده از این روش درمانی باشید.

جراحی بینی طبیعی می‌تواند به منظور دستیابی به اهداف زیبایی یا اهداف تجدید ساختار بینی همچون رفع نواقص مادرزادی یا مشکلات تنفسی مثل پولیپ بینی در افراد مختلف انجام شود. سن فرد نیز می­تواند یک عامل تاثیرگذار در این رابطه باشد. بسیاری از جراحان ترجیح می‌دهند عمل جراحی بینی را بر روی نوجوانان انجام ندهند تا زمانی که آنها به سنی برسند که فرایند رشد بینی کامل شود. این موضوع معمولاً بین ۱۴ یا ۱۵ سالگی برای دخترها و کمی دیرتر برای پسرها اتفاق می‌افتد. علاوه بر این هنگام انتخاب این عمل برای نوجوانان باید احساسات و شرایط اجتماعی آنها نیز مورد توجه قرار گیرد تا به این ترتیب مطمئن شویم جراحی بینی دقیقاً چیزی است که خود فرد و نه والدین وی به دنبال انجام آن هستند.

مراحل انجام جراحی بینی طبیعی چگونه است؟

ایجاد ارتباط مناسب بین شما و پزشک ی

یک عامل اساسی و تاثیرگذار در انجام عمل جراحی بینی طبیعی به صورت موفقیت‌آمیز است. در مشاوره اولیه، جراح از شما می­خواهد ظاهر مورد نظر خود پس از انجام عمل جراحی بینی را به وی نشان دهید. همچنین جراح ساختار بینی و صورت شما را ارزیابی می‌کند و اقداماتی را قبل از عمل جراحی بینی انجام می‌دهد و به شما درباره احتمالات ممکن در نتیجه عمل جراحی اطلاعات لازم را ارائه می‌کند. متخصص همچنین به شما درباره عواملی توضیح می‌دهد که می‌تواند بر روش درمانی و نتایج حاصل از آن تاثیر گذارد. این عوامل شامل ساختار استخوان‌ها و غضروف‌های بینی، ظاهر بینی، ضخامت پوست، سن و سطح انتظارات شما است.

در مرحله بعدی جراح همچنین با شما درباره تکنیک‌های جراحی و روش بی‌هوشی مورد استفاده، نوع ابزار استفاده شده برای انجام جراحی، خطرات و هزینه‌های مربوط به عمل و نیز انتخاب‌های احتمالی که شما می‌توانید داشته باشید، صحبت می‌کند. اکثر بیمه‌های خدمات درمانی هزینه‌های انجام عمل جراحی زیبایی را پوشش نمی‌دهند. به هر حال، اگر شما عمل بینی طبیعی را برای اهداف تجدید ساختار بینی و درمان مشکلات تنفسی انجام می‌دهید یا به دنبال رفع نواقص مربوط به عملکرد بینی خود هستید، ممکن است بیمه‌های خدمات درمانی هزینه این نوع از عمل‌های جراحی را پوشش دهند. در نتیجه برای اطمینان از این موضوع بهتر است با شرکت ارائه دهنده خدمات بیمه خود مشورت کنید و اطلاعات لازم را در این رابطه از کارشناسان شرکت دریافت کنید.

با جراح خود درباره همه مراحل عمل جراحی قبلی احتمالی بر روی بینی یا یک صدمه وارد شده به آن صحبت کنید، حتی اگر این موضوع مربوط به سال‌های بسیار دور در گذشته باشد. شما همچنین باید با جراح خود درباره وجود هرگونه آلرژی یا مشکلات تنفسی یا حساسیت به داروهای خاص، مصرف ویتامین‌ها و داروهای ضد افسردگی و یا سیگار کشیدن صحبت کنید. درباره پرسیدن سوالات خود از دکتر تردید نداشته باشید و به‌طور خاص درباره سطح انتظارات و نگرانی‌های خود درباره نتایج حاصل از عمل جراحی صحبت کنید.

جراحی بینی طبیعی  دکتر محمدعلی اکبری عمل جراحی زیبایی بینی طبیعیآماده شدن برای انجام عمل جراحی بینی طبیعی

جراح به منظور آماده شدن برای انجام عمل جراحی دستورالعمل‌هایی را به شما می‌دهد که شامل راهنمایی‌های لازم درباره خوردن و آشامیدن، سیگار کشیدن، استفاده یا اجتناب از ویتامین‌ها و داروهای خاص و شست‌وشوی صورت است. با دنبال کردن دقیق این دستورالعمل‌ها شما می‌توانید یک عمل جراحی راحت و به نسبت بی‌خطر داشته باشید. در طول مدت آماده شدن برای عمل جراحی، مطمئن شوید افرادی هستند که بتوانند پس از انجام عمل جراحی شما را به منزل برسانند و در چند روز اول پس از عمل در صورت نیاز به شما کمک کنند.

محل انجام عمل

عمل جراحی ممکن است در یک مطب تجهیز شده برای عمل جراحی، یک مرکز جراحی سرپایی، یا یک بیمارستان انجام شود. این نوع از عمل معمولاً در مراکز جراحی سر پایی انجام می‌شود تا به این ترتیب هزینه عمل جراحی به نسبت کاهش پیدا کرده و بیمار راحتی بیشتری داشته باشد. استفاده از روش‌های پیچیده در انجام عمل جراحی ممکن است نیاز به بستری بیمار برای یک دوره زمانی کوتاه داشته باشد.

 

انواع روش‌های بی‌هوشی در عمل جراحی بینی طبیعی

عمل جراحی بینی طبیعی می‌تواند تحت بی‌هوشی موضعی یا بی‌هوشی عمومی انجام شود و انتخاب نوع روش بی‌هوشی بستگی به حجم عمل جراحی و ترجیح شما و جراحتان دارد. در بی‌هوشی موضعی، معمولاً از یک داروی بی‌حسی استفاده می‌شود که از طریق آن بینی و ناحیه اطراف آن بی‌حس می‌شود. در این حالت شما در طول انجام عمل جراحی بیدار هستید، اما آرام بوده و احساس درد نمی‌کنید. در بی‌هوشی عمومی، شما در طول انجام عمل جراحی به خواب می‌روید.

روش انجام عمل زیبایی بینی طبیعی

عمل زیبایی بینی طبیعی برروی بینی‌های استخوانی و گوشتی معمولاً یک یا ۲ ساعت طول می‌کشد، هر چند انجام عمل‌های جراحی پیچیده‌تر ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. در طول عمل جراحی پوست بینی شما از چارچوب استخوان و غضروف زیر آن جدا می‌شود و سپس بینی دستکاری شده تا ظاهر طبیعی خود را پیدا کند. ماهیت دستکاری انجام شده بر روی بینی در این حالت بستگی به نوع مشکل و تکنیک انتخابی جراح دارد. در نهایت، پوست برداشته شده از روی بینی روی چارچوب جدید بینی کشیده می‌شود.

بسیاری از جراحی‌های بینی از داخل بینی انجام می‌شوند و برش‌های لازم برای آن از داخل سوراخ بینی صورت می‌گیرد. همچنین جراح می‌تواند از روش عمل بینی با لیزر نیز استفاده کند. در مواردی که از روش جراحی «باز» به خصوص در جراحی‌های پیشرفته استفاده می‌شود، نیاز به ایجاد یک شکاف کوچک در ستونک بینی یعنی بافت انعطاف‌پذیر عمودی که سوراخ‌های بینی را از هم جدا می‌کند، وجود دارد. هنگامی که عمل جراحی کامل شد، از یک اسپلینت برای حفظ ظاهر جدید بینی استفاده می‌شود. علاوه‌بر این ممکن است از اسپلینت‌های پلاستیکی نرم یا فیتیله‌های مخصوص داخل سوراخ بینی استفاده شود تا به این ترتیب بتوان وضعیت تیغه بینی یعنی دیواره بین سوراخ‌های بینی را تثبیت و محکم کرد.

عوارض عمل جراحی بینی طبیعی چیست؟

هنگامی که عمل جراحی بینی طبیعی و کوچک کردن بینی غضروفی توسط یک جراح با تجربه انجام شود، عوارض عمل جراحی معمولاً ناچیز و در سطح حداقل قرار دارد. با این وجود، در این رابطه همواره احتمال مشاهده عوارض مشخص مثل عفونت، خون‌ریزی بینی یا واکنش به بیهوشی وجود دارد. شما می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل‌های جراح قبل و بعد از انجام عمل جراحی خطر ایجاد عوارض ومضرات جراحی بینی احتمالی را کاهش دهید.

پس از انجام عمل جراحی، ممکن است مویرگ‌های پاره شده در نتیجه عمل جراحی به صورت نقاط قرمز رنگ کوچک در سطح پوست مشاهده شوند. این عارضه معمولاً بی‌اهمیت است، اما می­تواند ماندگار باشد. در مورد برش‌های انجام شده بر روی پوست بینی، در صورتی که عمل بینی طبیعی از داخل انجام ‌شود، هیچ اثری از بریدگی پس از انجام عمل قابل مشاهده نیست. همچنین در زمانی که از تکنیک «باز» برای جراحی بینی استفاده می‌شود یا زمانی که یک روش درمانی به نام کوچک کردن سوراخ بینی اجرا می‌شود، برش‌های کوچک بر روی پایه بینی ایجاد می‌شود که معمولاً این برش‌ها نیز قابل مشاهده نیستند.

در قریب به ۱۰ درصد موارد عمل جراحی، انجام یک جراحی ثانویه برای اصلاح برخی از موارد اشکال باقی‌مانده پس از انجام عمل، لازم و ضروری است. ایجاد این شرایط غیر قابل پیش‌بینی است و حتی ممکن است برای بیمارانی اتفاق بیفتد که توسط با تجربه‌ترین جراحان عمل می‌شوند. به هر حال، عمل جراحی اصلاحی در این حالت بی‌اهمیت و معمولاً ساده است.

اقدامات لازم پس از انجام عمل جراحی

پس از انجام عمل بینی طبیعی و به‌طور خاص در طول ۲۴ ساعت پس از عمل، احساس ورم بینی بعد از جراحی  دارید، ممکن است در ناحیه دماغ یا سر، احساس درد کنید. شما می‌توانید هر گونه ناراحتی احتمالی را با داروهای مسکن تجویز شده توسط جراح تسکین دهید. در اولین روز پس از عمل جراحی سعی کنید در حالت خواب سر خود را رو به بالا نگه دارید. (به استثنای زمانی که می‌خواهید حمام کنید)

ممکن است متوجه این شوید که ورم کردگی و کبودی اطراف چشم‌هایتان در ابتدا افزایش پیدا می‌کند و در طول ۲ یا ۳ روز پس از انجام عمل جراحی به بیشترین مقدار می‌رسد. برای التیام این ورم یا کبودی از کمپرس آب سرد استفاده کنید تا به این ترتیب احساس شما کمی بهتر شود. در هر حالت، در این مرحله احساس شما بسیار بهتر از ظاهر شما خواهد بود. اکثر بخش ورم کرده و کبود صورت باید ظرف مدت ۲ یا ۳ هفته ناپدید شود (به هر حال بخشی از ناحیه ورم کرده که برای دیگران قابل توجه نیست و برای شما و جراحتان اهمیت دارد، ممکن است برای چندین ماه پس از عمل جراحی باقی بماند).

کمی خونریزی در چند روز اول پس از انجام عمل جراحی عادی است و شما ممکن است برای چند هفته مقداری احساس خفگی و گرفتگی بینی بعد از عمل جراحی  داشته باشید. جراح احتمالاً از شما می‌خواهد برای یک هفته یا بیشتر هوا را با فشار از بینی خود خارج نکنید، تا زمانی که بافت جراحی شده در بینی التیام پیدا کند. اگر شما از فیتیله بینی استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را ظرف مدت چند روز از بینی خود خارج کرده و احساس بسیار بهتری داشته باشید. در پایان یک یا ۲ هفته معمولاً تمام پوشش‌های حفاظتی، ابزارها، اسپلینت‌ها و بخیه‌های موجود در بینی باید از بینی بیمار خارج شوند.

بازگشت به وضعیت عادی پس از انجام جراحی بینی طبیعی

اکثر بیمارانی که بر روی آنها عمل جراحی بینی طبیعی انجام می‌شود پس از ۲ روز استراحت حالت عادی خود را به دست می‌آورند و قادر خواهند بود پس از یک هفته یا بیشتر به مدرسه یا محل کار خود مراجعه کنند. به هر حال ممکن است بازیابی کامل سلامتی به چند هفته زمان نیاز داشته باشد.

جراح احتمالاً دستورالعمل‌های خاص برای مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی و بازگشت به فعالیت‌های عادی به شما پس از عمل جراحی بینی می‌دهد. این دستورالعمل‌ها می‌تواند شامل موارد زیر باشد: اجتناب از فعالیت‌های شدید (دویدن، شنا کردن، تمرین‌های کششی، روابط جنسی یا هر فعالیت دیگری که فشار خون شما را بالا ببرد) برای ۲ تا ۳ هفته، اجتناب از گرم کردن یا خاراندن یا در معرض آفتاب قرار دادن بینی برای ۸ هفته و نیز شست‌وشوی آرام صورت و مو یا مراقبت در هنگام استفاده از لوازم آرایشی. شما می‌توانید از لنز چشمی تا زمانی که احساس راحتی می‌کنید استفاده کنید، اما استفاده از عینک در این زمان می‌تواند برای شما مشکلات خاص به همراه داشته باشد. هنگامی که اسپلینت از بینی خارج شد، شما مجبورید برای ۶ یا ۷ هفته از چسب بر روی بینی یا گونه استفاده کنید تا زمانی که بافت بینی شما کاملاً درمان شده و ترمیم شود.

جراح احتمالاً به شما توصیه می‌کند که در طول چند ماه پس از انجام عمل جراحی، ملاقات‌های منظم با وی داشته باشید تا به این ترتیب بتواند پیشرفت درمان بینی شما را به‌طور دقیق دنبال کند. اگر شما با هر گونه علائم غیر عادی بین ملاقات‌ها مواجه شدید یا درباره کارهایی که می‌توانید و نمی‌توانید انجام دهید سوال و ابهام داشتید، در مورد تماس گرفتن با دکتر خود تردید نداشته باشید.

نتایج عمل و ظاهر  طبیعی و جدید شما

در روزهای پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی، هنگامی که صورت شما کبود و باد کرده است، بهتر است هدف خود برای داشتن ظاهر بهتر را فراموش کنید. در این زمان معمولاً بسیاری از بیماران احساس افسردگی می‌کنند و این موضوع کاملاً عادی و قابل درک است. استراحت کافی به شما اطمینان می‌دهد که از این مرحله به خوبی عبور می‌کنید. روز به روز، بینی شما ظاهر بهتری پیدا می‌کند و احساس شما بهتر می‌شود. در طول یک یا ۲ هفته، شما دیگر ظاهر بعد از انجام عمل جراحی خود را نخواهید داشت. هنوز درمان کامل به آهستگی پیش می‌رود و یک فرایند تدریجی است. دقت داشته باشید که در این زمان باید نحوه چسب زدن بینی به درستی انجام گیرد. برخی از نقاط ورم کرده به خصوص در ناحیه نوک بینی ممکن است به ماه‌ها زمان برای بهبود نیاز داشته باشند. بنابراین نتایج نهایی حاصل از عمل جراحی بینی طبیعی ممکن است برای یک سال یا بیشتر مشخص نباشد.

در میان‌مدت، شما ممکن است با برخی واکنش‌های غیر قابل انتظار از طرف خانواده و دوستان خود مواجه شوید. آنها ممکن است رفتار بی‌تفاوت نسبت به شما داشته باشند، به خصوص اگر شما چیزی را تغییر داده باشید که از دید خانواده یک خصلت یا ویژگی فامیلی یا نژادی باشد. اگر این شرایط برای شما وجود داشت، سعی کنید به خاطر بیاورید که چرا تصمیم گرفتید عمل جراحی بر روی بینی خود انجام دهید. اگر شما با انجام عمل به اهداف خود رسیده‌اید، آنگاه می‌توان گفت عمل جراحی طبیعی بر روی بینی شما موفقیت‌آمیز بوده است و دیگر نیازی به نگرانی درباره سایر مسائل نیست.

تقریباً عمل جراحی بینی طبیعی یک عمل سرپایی بوده و نیاز به بستری شدن طولانی مدت ندارد. زیبایی بینی طبیعی شما پس از عمل معمولاً تا یک ‌سال مشخص نیست و پس از یک ‌سال می‌توان به نتایج نهایی دست یافت. جراحی بینی می‌تواند برای شما اعتماد به نفس و زیبایی بیشتری به ارمغان بیاورد. لذا همواره سعی کنید برای اقدام به عمل بهترین جراح بینی را انتخاب کنید.

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

 

بینی عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی 

 

 

سوالات رایج درباره جراحی بینی طبیعی

 

پس از انجام عمل جراحی بینی طبیعی چقدر درد خواهم داشت؟

بسیاری از بیماران پس از انجام عمل درمی‌یابند که درد آن از آنچه که انتظار داشته‌اند کمتر است. داروهای مسکن تجویز می‌شوند و باید در صورت نیاز و برای کمک به آرام کردن هرگونه تجربه‌ درد، مصرف شوند. بعضی بیماران به اسپلینت‌ها نیاز دارند که برای هفته اول بعد از عمل و تا زمانی که برداشته شود، باعث ایجاد یک عایق روی بینی می‌شود.

آیا پس از جراحی بینی طبیعی، زخمی وجود دارد؟

بریدگی‌های جراحی منجر به ایجاد زخم خواهد شد. با این حال در عمل بینی بسته، ایجاد برش به داخل بینی محدود می‌شود؛ درنتیجه هیچ زخم قابل مشاهده‌ای وجود نخواهد داشت. عمل بینی باز، شامل یک شکاف اضافه کوچک، زیر نوک بینی نیز می‌شود که نتیجه آن زخمی کوچک و کاملا پنهان و دارای خط مناسب است که به مرور زمان ناپدید می‌شود.

چه موقع پس از عمل بینی طبیعی، بخیه‌ها کشیده می‌شوند؟

بخیه‌ها عموما ۶ یا ۷ روز پس از عمل جراحی برداشته می‌شوند.

آیا داروهایی هستند که لازم باشد پس از جراحی از مصرف آن‌ها اجتناب شود؟

مهم است که از مصرف داروهای خاصی بپرهیزید؛ ۲ هفته پیش از جراحی از مصرف ویتامین‌ها و داروهای گیاهی که ممکن است باعث خونریزی بیش از حد شوند، اجتناب کنید. باید لیستی از این داروها توسط جراح شما تنظیم شود.

اگر از نتایج عمل خوشم نیاید، چه اتفاقی می‌افتد؟

ممکن است در مواردی، بیمار از نتایج جراحی خود راضی نباشد؛ اگر این وضعیت پیش بیاید ممکن است یک جراحی بینی ترمیمی انجام گیرد؛ اما این عمل حداقل ۶ ماه تا یک سال بعد از اولین عمل جراحی انجام خواهد شد. به همین دلیل لازم است برای اطمینان از اینکه نتیجه جراحی کاملا مورد رضایت شما خواهد بود، با پزشک جراح خود مفصل گفت‌وگو کنید.

 

 

14 دیدگاه ها

 1. میلاد می‌گه:

  عمل بینی برای یک فوتبالیست مشکل ساز میشه؟ من توی فوتبال ضرب خورد و انحراف گرفته یکم

 2. شهرزاد می‌گه:

  سلام
  من ۲۰ سالمه و بینیم تو ۱۰ سالگی بر اثر ضربه قوز پیدا کرده برای برداشتنش میخوام جراحی انجام بدم اما نگرانم بعد از عمل خیلی کوچک و نوک تیز بشه. آیا این نگرانیم درسته و نتیجه همه جراحی ها مثل هم هستن؟ درضمن چون وقت زیادی از آسیب دیدن گذشته عمل سخت تره؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای برداشتن قوز بینی نیازی به کوچک کردن بینی شما نمی باشد. بینی شما این قابلیت را دارد که کاملا بصورت طبیعی جراحی گردد.

 3. Dgh می‌گه:

  سلام .دوطرف بینی من متقارن وبرابر نیست .آیا میتوان با جراحی کاملا درست کرد؟

 4. دانیال می‌گه:

  سلام بینی من قبلا یه بارعمل شکستگی داشته ..درضمن پوست بینی من کلفت هم هست کمی قوزهم دارد سوراخ های ان هم برابر نیستند ایا میتوان عمل زیبایی کرد؟

 5. محمدرضا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۱۲ سالمه چند وقت حدود ۳ ۴ ماه پیش سرم به میز خورد و دماغم هم آسیب دید از قسمت بالای استخوان و همون موقع استخوان درد گرفت و الان هم بعد چند وقت استخوان زده بیرون و حالت قوز پیدا کرده چیکار باید کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

 6. مهسا می‌گه:

  سلام اقای دکتر اکبری.من دانشجوی رشته ی پزشکی هستم و خیلی واسم مهمه که بینیم به صورت طبیعی جراحی بشه چون ممکنه در اینده برای تخصص رشته ی گوش حلق و بینی رو انتخاب کنم و به عنوان یه پزشک زیبایی،زیبایی چهره ی خودم هم برای مراجعه کننده ها اهمیت داره…بینی من گوشتی هست و پوست ضخیمی داره..طولش هم کوتاه و سر بالاست تنها عیبش اینه که به نظر خودم پهنه…ایا میشه به صورت خیلی خیلی طبیعی عملش کرد؟ضمنا ۱۹ ساله هستم…با تشکر..

 7. فاطمه می‌گه:

  با سلام
  سپاس از اطلاعات مفید سایتتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *