عمل جراحی زیبایی فک و چانه (جلو و عقب کشیدن چانه)

عمل جراحی زیبایی فک و چانه (جلو و عقب کشیدن چانه)

جراحی زیبایی پروتز چانه

برخی از افراد، برای بیان بدشکلی‌های صورت خود، غالباً بر مشکلات بینی، چشمان، رنگ پریدگی پوست و … تاکید دارند در حالی که در اغلب این افراد مشکل در یک سوم پایین صورت یعنی لب پایین و چانه است. برای اصلاح حالت چانه و فک روش‌های مختلفی وجود دارد که شامل تزریق در فضای چانه پروتز چانه جراحی فک و جراحی‌های زیبایی چانه هستند.

بیماران دکتر اکبری، بسته به نوع اصلاحی که برای درمان نافرمی چانه باید انجام شود، دو انتخاب دارند: برداشتن چانه و بزرگ کردن چانه , دکتر اکبری با استفاده از عمل‌های جنیوپلاستی و منتوپلاستی به بهبود ظاهر چانه افراد کمک می‌کند. این‌ها فرایندهای جراحی هستند که مشکلات میکروجنیا (چانه کوچک) و ماکروجنیا (چانه بزرگ) را برطرف می‌کنند. قبل از شناسایی مشکلات ظاهری صورت، دکتر اکبری عکس‌های استخوان‌های صورت که از زوایای مختلف و با دقت به وسیله اشعه ایکس گرفته شده را بررسی و آنالیز می‌کنند.

 

معیار زیبایی چانه


 SXB عمل جراحی زیبایی فک و چانه (جلو و عقب کشیدن چانه)

عموماً وقتی فردی به ظاهر صورت خود در آینه نگاه می‌کند، چانه باید تقریباً بر روی خط فرضی عمودی کشیده شده از لب پایینی قرار گیرد. بسیاری از بیمارانی که عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی را انجام می‌دهند به کوچک بودن یا غیر متعادل بودن چانه نسبت به بقیه اجزای صورت خود توجه نمی‌کنند. البته برخی افراد هم باید چانه خود را تقویت کنند اما باز هم نیازی به جراحی بینی ندارند.

جراحی‌های زیبایی چانه


منتوپلاستی یا کوچک کردن چانه

 

رویکرد دکتر اکبری برای عمل جراحی منتوپلاستی عموماً شامل ترکیبی از کاهش استخوان چانه و بافت نرم روی استخوان می‌شود. محل شکاف عمل جراحی در چین‌های طبیعی پوست مخفی خواهد ماند. فرایند منتوپلاستی شامل سوزاندن استخوان به وسیله مته و کاهش ترکیبات بافت نرم چانه است. شاید ماهیچه زیرین منتالیس نیاز به کوتاه شدن داشته باشد. بخیه‌های ویژه برای نرم کردن بافت چانه در چانه تراشیده شده جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جراحی کوچک سازی چانه تأثیر بسزایی در زیبایی ظاهری صورت فرد دارد.

عمل جراحی کوچک سازی چانه به دلایل زیر باعث بهبود ظاهر صورت می‌شود:

 • کاهش سایز چانه‌های بزرگ
 • بهبود هارمونی و تناسب بین اجزای صورت
 • مشخص شدن خط فک و تصحیح خط گردن

جنیوپلاستی یا بزرگ کردن چانه

دو روش برای بزرگ کردن چانه و بهبود ظاهر آن وجود دارد. راه اول جابجایی قطعه‌ای از استخوان چانه در محلی جلوتر از محل اولیه آن است. برای دستیابی به این منظور قسمت پایینی استخوان چانه برداشته شده و در محل جدید قرارداده می‌شود. با انجام این کار هم طول چانه افزایش می‌یابد و هم به طور همزمان چانه بالاتر می‌آید. درحالی‌که ارتباط ماهیچه با استخوان در این ناحیه حفظ شده است، قسمت چانه به صورت محکم به محل مورد نظر در استخوان فک با پیچ و پلاک فلزی وصل می‌شود.

روش دیگر برای بزرگ کردن چانه، پروتز چانه یا استفاده از مواد غضروفی از استخوان لگن است. برای مثال برای قسمت جلویی استخوان فک پایینی. پروتز مصنوعی استریل شده نیز می‌تواند برای بزرگ کردن چانه مورد استفاده قرار گیرد. ایمپلنت در شکاف زیر چانه قرار داده می‌شود. هزینه ی پروتز چانه شامل دستمزد جراح، هزینه‌های بیهوشی، هزینه‌های اتاق عمل و هزینه پروتز می‌شود.

انجام عمل جراحی چانه


آماده سازی پیش از عمل جراحی زیبایی چانه

اگر شما به بیماری‌هایی نظیر فشارخون بالا مبتلا هستید، باید این بیماری‌ها را قبل از انجام عمل جراحی کنترل کنید. حداقل از دو هفته قبل از عمل جراحی باید از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید. پس از مشخص شدن تاریخ عمل جراحی، شما باید یک نوبت برای آزمایش‌های قبل از پذیرش و معاینات فیزیکی تنظیم نمایید. جراحی تا دو هفته بعد از دریافت جواب این آزمایشات باید انجام شود. به شما دستورالعملی در مورد خوردن و آشامیدن، مصرف ویتامین‌ها و داروها، استعمال دخانیات داده می‌شود. استعمال دخانیات باید دو تا سه ماه قبل از عمل جراحی فک و چانه متوقف شود زیرا باعث کاهش خونرسانی به بافت می‌شود. در حقیقت، برخی از جراحان از انجام عمل برای افرادی که سیگار می‌کشند به دلیل خطر بالای آن خودداری می‌کنند. یک نفر باید همراه شما به کلینیک بیاید تا بعد از عمل بتواند رانندگی کرده و چند روزی درانجام کارها به شما کمک کند.

بررسی اجمالی عمل جراحی زیبایی چانه

عمل جراحی زیبایی فک و چانه به عنوان یک عمل جراحی سرپایی است که در کلینیک دکتر اکبری انجام می‌شود و بین ۱ تا ۳ ساعت به طول می‌انجامد (زمان عمل به میزان گسترش عمل بستگی دارد). جراحی زیبایی چانه تحت بیهوشی کامل یا بیهوشی موضعی انجام می‌شود. یک شکاف در چین‌های طبیعی زیر چانه یا در دهان در محل تلاقی لب پایینی و لثه ایجاد می‌شود. اگر عمل رفع غبغب هم نیاز باشد یک شکاف زیر چانه برای لیپوساکشن ایجاد می‌شود. جراح بافت را کشیده تا محلی برای قرار دادن پروتز یا خمیر مصنوعی که قالب‌گیری شده ایجاد شود که در محل مورد نظر بخیه می‌شود. اگر کاهش اندازه چانه نیاز باشد، استخوان چانه تراشیده می‌شود. بخیه خیلی کوچکی برای شکاف یا شکاف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً نیازی به پیچ و پلاک نیست.

دوران نقاهت و بهبودی پس از عمل جراحی زیبایی چانه

پس از عمل جراحی زیبایی چانه، معمولاً بیمار کبودی و تورم موقت و احساس کشیدگی یا جمع‌شدگی اطراف چانه را تجربه می‌کند. کمی درد بعد از عمل وجود دارد که با داروهای تجویزی کنترل می‌شود. روی چانه جهت محافظت از آن به مدت ۲ تا ۳ روز پانسمان می‌شود. برای اجتناب از انجام عمل جویدن برای چند روز اول پس از عمل باید از مایعات و غذاهای نرم استفاده شود. بخیه‌ها پس از یک هفته کشیده می‌شود (مگر اینکه از بخیه‌های خودجذبی استفاده شده باشد). بیماران معمولاً پس از ۷ تا ۱۰ روز به فعالیت‌های عادی روزمره خود باز می‌گردند؛ اما باید تا ۶ هفته از چانه در برابر ضربه خوردن یا تکان‌های شدید مراقبت کنند. اکثر التهابات در مدت ۶ هفته از بین می‌روند و بهبود کامل حاصل می‌شود. اگر شکاف در داخل دهان ایجاد شده باشد، هیچ اسکاری دیده نخواهد شد. برای شکاف‌های زیر چانه اسکار عمل جراحی به خوبی در چین‌های طبیعی چانه مخفی شده و پس از مدتی از بین می‌رود.

خطرات احتمالی عمل جراحی زیبایی چانه

 • عوارض جانبی ناشی از بیهوشی
 • تورم
 • عفونت
 • خونریزی
 • اسکار پس از عمل جراحی
 • کاهش احساس در لب‌ها
 • جابجایی پروتز و نیاز به عمل جراحی مجدد
 • عدم پذیرش پروتز توسط بدن که در این صورت مجبور به برداشت آن خواهید شد

به این پست امتیاز دهید.
عمل جراحی زیبایی فک و چانه (جلو و عقب کشیدن چانه)
۴٫۲ از ۵ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

122 دیدگاه ها

 1. سینا می‌گه:

  سلام …پسری ۱۸ ساله هستم….وقتی توی اینه صورت خودمو از روبرو میبینم سمت راست فکم(زیر استخون فک) یه برامدگی داره…..در صورتی که هیچ دردی نداره…خیلی اعصابمو خورد کرده این موضوع….درحالی که سمت چپ فکم این برامدگی رو نداره….ایا راه حلی هست واسه ی درمانش؟؟

 2. فرناز می‌گه:

  سلام خسته نباشید جناب دکتر ، من ظاهرا مشکل زیبایی و فک ندارم ، البته حدود ۱۷ ، ۱۸ سال پیش ارتودنسی کردم چون دندانهایم رو به جلو بود کمی و روی هم قرار نمیگرفت ، ولی من دوس دارم فک و چانه ام کمی کوچیکتر و ظریف تر بشه ، آیا با عمل تراشیدن استخوان فک و چانه امکانش هست ؟ و اینکه چقدر عمل سختی میتونه باشه ، برای زیبایی بیشتر این عملو میخوام انجام بدم ،،

 3. محمدرضا می‌گه:

  با سلام خدمت شما دکتر عزیز
  استخوان پیشانی من در ناحیه بالای ابرو رشد کرده و برآمده شده و این باعث شده که زیبایی پیشانی من از بین رفته و اعتماد به نفس من خیلی کم شده. خواستم از جنابعالی بپرسم ببینم با جراحی میشه استخوان پیشانی رو تراشید تا یکدست شود ؟ تاثیر دارد ؟ ممنون میشم جواب بدید

 4. Maryam می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  سوال دارم مبنی براینکه آیا برای جراحی فک یا جراحی چانه حتما باید ارتودنسی انجام بشه ؟
  مشکلی که من دارم: من دختری متولد ۱۳۶۱ هستم در سال ۱۳۸۸ تحت جراحی فک قرار گرفتم بای مکس بدون اینکه ارتودنسی انجام داده باشم ولی مشکل من ک حل نشد هیچ خیلی هم بدتر شده الان چانه من عقبتر دیده میشه ، اعتماد ب نفس خودم رو از دست دادم آخرین باری که جلو دوربین عکس انداختم یادم نیست ، من الان هرجا مراجعه میکنم و من رو به دکتر ارتودنسی ارجاع میدن یعنی واقعا راهی نیست که من ظاهرم رو درست کنم من اصلا بهم ریختگی دندان اصلا برام مهم نیست من صورت برام اهمیتش بیشتر ضمن اینکه با توجه ب هزینه ها من فقط ی کار میتونم انجام بدم نه شرایط مالی و نه شرایط سنی و نه شرایط صورتم آنقدر قوی نیستن که من یه پوروسه چندساله بخوام طی کنم لذا از شما خواهشمندم در صورت امکان به من کمک کنید من واقعا به کمک احتیاج دارم
  با تشکر فراوان

 5. بابک می‌گه:

  سلام، آیا عمل جراحی ترمیمی بینی و عمل جراحی زیبایی چانه به صورت همزمان و در یک روز قابل انجام است؟

 6. نیلوفر می‌گه:

  سلام وققتون بخیر سال نو مبارک
  چند سال پیش دکتری چانه من را جلو آورد که من از وضیت موجود راضی نیستم چون موقع خندیدن خیلی چانه ام به جلو کشیده میشود و از نظر ظاهری زیبا نیست آیا امکان عمل مجدد برای عقب بردن چانه ام وجود دارد وآیا عوارضی دارد؟
  و آیا اگر امکان عمل مجدد هست شما آن را انجام میدهید یانه؟

 7. بهداد می‌گه:

  سلام آقای دکتر .من دارای فکی ضعیف هستم وتوازنی با نیمه بالایی صورتم ندارد.و مشکل اصلی چانه ام هست..اگر از نیم رخ وسه رخ به چهره من نگاه کنید میبینید اصلا چیزی بنام برجستگی جانه ندارم،وبه این خاطر صورتم بسیار نا متوازن است وباعث نمای بد بینی هم شده است.حالا سوال من اینجاس که آیا قابل اصلاح است؟؟؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله در حال حاضر کارهای فراوانی برای اصلاح فک می توان انجام داد . شما برای معاینه و بررسی وضعیت فک خود می توانید به مطب مراجعه بفرمایید.

 8. رضا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  چانه من کمی رو به عقب است ،میخاستم ببینم واسه عمل زیبایی چند روش واسه فک من وجود دارد وهزینه تخمینی آن حدود چه قدر است؟

 9. احمد می‌گه:

  سلام و عرض تبریک سال جدید
  نسبت پیشانی بنده به فک و پایین صورتم خیلی بیشتر است خواستم بدونم میتونم عملی کنم که چونم رو پایین تر برده و فکم رو بزرگ تر کنه؟
  ممنون

 10. پوریا می‌گه:

  با سلام خدمت دکتر
  بنده پسری ۲۹ ساله هستم که هم در بینی و هم در فک پایین حالت کجی و نامتوازنی وجود داره که باعث شده اعتماد به نفسم رو از دست بدم خواستم بدونم عمل فک و دماغ رو باهم در یک زمان انجام میدید

 11. Maedeh می‌گه:

  سلام آقای دکتر. من نیاز به عمل منتوپلاستی دارم به دلیل بزرگ و جلو بودن چانه. دو تا سوال: آیا این عمل تاثیری در بهبود حالت لب ها و خنده و افتادگی لب که دچارش هستم داره؟ و سوال دوم اینکه در این عمل امکان برداشتن گوشت هم هست یا فقط استخوان اصلاح میشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگر نیاز باشد بافت نرم هم قابل برداشت می باشد.
   این عمل روی حالت لبهای شما مقداری تاثیر دارد ولی ممکن است به این منظور عمل دیرگی بطور همزمان برای شما نیاز باشد.

 12. dorsa می‌گه:

  سلام خسته نباشید من دختری١٧ساله هستم و برای زاویه دار کردن و تقریبا گرد کردن صورتم میشه عمل فک انجام بدم؟چون صورتم یه مقدار کشیدست و این فرم رو اصلا دوست ندارم .ممنون میشم اگه کمکم کنید??

 13. sia می‌گه:

  جناب آقای دکتر اکبری
  سلام
  احتراما” بنده دارای چال چانه می باشم و از این وضعیت رضایت ندارم ، آیا امکان عمل وجود دارد؟
  باتشکر

 14. فاطمه می‌گه:

  سلام آقای دکتر من چانه ام عقبه میدونم که نیاز به جراحی جلو آوردن چانه دارم اما فوق العاده میترسم که ظاهر م بعد از جراحی خیلی تغییر کنه و زشت بشم باید چکار کنم؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   نتیجه جراحی شما خوب است. و در صورت عدم رضایت با جراحی مجدد قابل برگشت می باشد. در ضمن امکان طراحی قبل از عما وجود دارد. اگرچه این طراحی دقیق نمی باشد.

 15. رویا می‌گه:

  سلام من ۲۳سالمه و دخترم.چانه ام دراز و کمی جلوست بعد از ارتودنسی باید عمل فک انجام بدم…آیا این عمل خیلی سخته؟و اینکه آیا تواین سن دیگه جواب میده؟

 16. علی می‌گه:

  سلام و خسته نباشی میخواستم بدونم برای جراحی فک حتما باید ارتوندسی انجام داد ؟؟؟…. من فک پایینم ظاهر خوبی نداره و کمی جلو هستش ولی دندان هایم تقریبا روی هم قرار میگیره …

 17. علي می‌گه:

  سلام
  فک پایینی جلو تر از فک بالا است و کجی در فک پایین هنگام عکس
  انداختن مشاهده میشود ، ایا قابل رفع است و روی چهره تاثییر دارد ، عمل سختی هست یا خیر برای بیمار ، ومیشه ارتودنسی نکنم و فقط عمل زیبای رو انجام بدم
  با تشکر

 18. سجاد می‌گه:

  سلام اقای دکتر من وقتی جلو ایینه می ایستم طرف چپ و راست فک پایینم تقارن نداره طرف چپ فکم خیلی کم استخوانش توتر از طرف راسته زیاد مشخص نیست ولی اذیتم میکنه این موضوع به نظر شما باید چپ فک پایینمو پروتز کنم یا طرف راستو بتراشین که مثل چپ بشه. لطفا حدود هزینشم بگید

 19. Mah می‌گه:

  سلام آقای دکتر،
  چانه من یه مقدار کشیده و بلند هست و زاویه فک اصلا ندارم، خواستم ببینم آیا میشه که هم چانه ام کوتاهتر و ظریفتر بشه و همزمان در یک عمل, فکم هم زاویه دار بشه?

 20. نرگس می‌گه:

  با سلام.من دختری ۲۸ ساله ام.فک پایینم جلوست.دوست دارم عمل کنم ولی میترسم از بعد عمل.من چون سر کار میرم.خواستم بدونم زود خوب میشه؟و هزینه عمل حدودا چقد میشه؟ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بعد از جراحی حدودا یک هفته باید در منزل استراحت بفرمایید. برای اظهار نظر در مورد سایر مطالب ابتدا باید شما را معاینه و ویزیت کنم.

 21. کشکولی می‌گه:

  با سلام خدمت دکتر عزیز
  اقای دکتر من پسری هستم ۳۳ ساله که ۴ روز قبل عمل جراحی بینی را به همراه عمل زیبایی چانه انجام دادم.چون چانه من یه کم عقب بود.میخاستم جراحی زیبایی بینی انجام بدم و با توجه به اینکه بینی من گوشتی بود دکتر پیشنهاد جراحی چانه ژینوپلاستی را بهم داد.و برای این کار از استخوان لگن کمک گرفت.الان بیشتر از اینکه چانه درد کنه پام خیلی درد داره طوریکه نمیتونم تکون بدم.ممنون میشم اگه یه راهنمایی کنید.در ضمن تو اینه که نگاه میکنم یه کم حالت نامتقارن داره.
  با سپاس از راهنمایی شما

 22. میلاد می‌گه:

  سلام
  من ۱۹ سالمه
  فک صورتم خوبه
  فقط استخوان گونه هام خیلی درشته بطوریکه صورتم رو خیلی لاغر و بد نشون میده
  بدون اون فکم زیباییش رو داره
  راه حلش چیه با عمل میشه ؟

 23. احمد می‌گه:

  سلام جناب دکتر چانه به سمت جلو هستش و بین لب پایین و چانه فرو رفتگی و عامیانه چال ایجاد شده آیا جراحی لازم داره یا میسه با تزریق ژل درمان بشه؟؟؟؟

 24. امیر اكبری می‌گه:

  سلام و عرض خسته نباشید
  آقای دکتر من چال چانه ام خیلی عمیقه!
  خواستم ببینم با عمل جراحی زیبایی میشه چال چانه را برداشت؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون

 25. ماهرخ می‌گه:

  با سلام به دکتر عزیز
  من صورت نسبتا کشیده ای دارم.میخاستم ببینم با عمل میشه از کشیدگی صورتم کم شود
  پیشانی پهنی دارم از قسمت بینی به پایین هم.کشیده است.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله روشهای جراحی به این منظور وجود دارند. البته باید ابتدا معاینه شوید تا مشکل چهره شما مشخص شود و سپس راه حل مناسب ارائه گردد.

 26. نازنين می‌گه:

  سلام دکتر
  چانه من کشیدم و گوشه های فک پایین هم ی مقدار پهن تر از فک بالامه ک فرم صورتم رو بعد کردی انگار چند ضلعی هستش کوتاه کردن چانه و ی مقدار تراشیدن فک پایین برای گرد شدن هم زمان امکان پذیره؟؟ ممنون..??

 27. نرگس می‌گه:

  سلام آقای دکتر من چانه ام کوچک هست و سنم ۳۲ سال هست به اصطلاح صورتم bird face هست من سوالم اینه که نمیخوام اصلا پروتز کنم . اینکه تمام عمل داخل انجام میشه؟چند میلیمتر این استخوان میاد جلو؟و برای رفع غب غب ساکشن از داخل میشه انجام داد یا خیر؟
  با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   عمل چانه را از داخل می شود انجام داد و چانه را بسته به شرایط و نیاز شما ۴ تا ۱۰ میلیمتر می توان جلو آورد. عمل ساکشن غبغب با یک سوراخ کوچک ۳ میلیمتری در زیر چانه قابل انجام است.

 28. فاطمه می‌گه:

  باسلام
  اقای دکترتلگرام ویاادرس ایمیلی هست ک من عکسم روبفرستم برای تشخیص جراحی چانه..ممنون میشم ازتون

 29. فاطیما می‌گه:

  سلام من یه دختر ۱۸ ساله ام . وقتی تو آیینه مستقیم از جلو به خودم نگاه میکنم صورتم فوقولعاده پهنه.واصلا با بینی لاغرم و چشام جور نیست واین خیلی داره منو آزار میده.آیا راه حلی برا مشکلم هست؟

 30. سام می‌گه:

  سلام آقای دکتر

  کنجکاوم بدونم گوش رو هم میشه کمی جا به جا کرد ، مثلا یکم بالاتر یا پایینتر از جایی که هست ؟

 31. sina می‌گه:

  سلا اقای دکتر.من ۲۵ سالمه و صورتم از روبه رو خیلی خوبه اجزای بالای صورتم خوب هستن اما چانه ی پایینم فقط یکم رو به جلو و بزرگه که از نیمرخ بد دیده میشه .می خوام بدونم میشه با عمل درستش کرد و بیشتر ترسم اینه که بعد عمل بدتر بشه و اینکه نقاهت بعد عمل چند روزه؟؟؟

 32. سام می‌گه:

  سلام
  من پسری ۱۸ ساله هستم که ساکن ایران نیستم ولی هر سال به مدت حدوداً یک ماه میام ایران. من به دلیل تنفس دهانی در خواب فک کمی کوچکی دارم و میخاستم ببینم اگه برای جراهی بیام ایران به مدت کمتره یک ماه، آیا این زمان برای جراحی و دوران نقاهط و پیشگیری از هرگونه مشکل احتمالی کافیه؟ چون اگه از ایران خارج بشم و مشکلی پیش بیاد به مدت یک سال نمیتونم برگردم

 33. احمد می‌گه:

  سلام من پسری۲۱ساله هستم فک پایینم قیافه ام رو خیلی زشت کرده ایا باید دوتا فکم رو جراحی کنم

 34. میلاد می‌گه:

  سلام
  آقای دکتر فک پایین من کمی فرو رفتگی دارد و توی قیافم تاثیر گذاشته،با عمل جراحی یا پروتز یا …قابل درمان هست؟
  در صورت نیاز به عمل جراحی دوران نقاحتش چقد طول میکشه؟
  در مورد هزینه عمل هم توضیح بدین ممنون میشم
  با سپاس از شما

 35. مریم می‌گه:

  سلام ببخشید من صورتم استخوانی هست فکم بیش از حد برجسته است البته این نظر خودمه و دیگران شاید متوجه نشن میخاستم جراحی تراشیدن فک رو انجام بدم ولی از عوارض عمل میترسم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این خصوص باید ابتدا ویزیت و معاینه شوید تا مشکل شما بطور کامل مشخص گردد. سپس روش درمانی و عوارض قابل بحث و بررسی است.

 36. محسن می‌گه:

  سلام دکتر عضلات فکم بزرگ شده وصورتم زشت کرده راهش چیه؟بدون جراحی

 37. زهرا می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباسید خدمت شما.
  من فکم یه خورده جلو.اما مطمئنم عمل کنم خیلی تغییر می کنم.
  اما با عمل مشکل دارم.
  می خوام بدونم فک تنها با عمل میره سرجای اولش؟ یا راه های ساده تری هم هست.
  من ۲۶سالمه.
  با تشکر و آرزوی توفیق و سلامتی

 38. فاطمه می‌گه:

  سلام.آقای دکتر.به علت سیلی ب صورتم پرده گوشم پاره شدو فک وصورتم اسیب دید.الان استخوان سمت راست صورتم کوچک ترازسمت چپ هستش.چکار باید بکنم؟

 39. Niaz می‌گه:

  سلام, دختر۲۴ساله هستم ۱۸سالگی ارتودنسی انجام دادم و چانه ام عقب بود تابستان امسال چانه ام رو عمل کردم ظاهرم از قبل بهتر شد اما ایرادی که داره اینه که صورتم خیلی کشیده شده میخواستم بدونم آیا میتونم درستش کنم و چطور درست میشه و اینکه عمل از داخل انجام شده دوباره شکافتن و بخیه کردن باعث ایجاد چال عمیقی در زیر لبم نمیشه که ظاهرمو بدتر کنه
  در ضمن فک بالام هم رو به سمت پایینه و وقتی میخندم لثه هام معلوم میشه سقف دهانم هم از داخل خیلی گوده اگر فقط فک بالامو عمل کنم کشیدگی رفع میشه

 40. مهران می‌گه:

  با سلام خدمت اقای دکتر.ببخشید دکتر من پسری هستم۲۶ساله صورت کشیده ای دارم و ازاین مدل صورت خوشم نمیاد فک میکنم بخاطر بزرگی چونه یا کشیده گیه فک پایینم هست ایا با جراحی صورتم گرد میشه لطفا کمکم کنید

 41. مهدی می‌گه:

  سلام جناب آقای دکتر اکبری
  چانه من یه خورده باریک و جلو آمده است می خواستم بدونم راحی هستش تا چانه من از حالت باریکی در بیاد.
  ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با جراحی فک مشکل شما قابل حل می باشد. ولی برای تعیین نوع جراحی مورد نیاز، باید ابتدا فک شما معاینه گردد و تصاویر رادیو گرافی و CT Scan هم لازم است.

 42. مهدی می‌گه:

  سلام
  اگه جراحی کوچک کردن چانه رو انحام بدید پوست چانه باعث افتادگی نمیشه؟؟؟
  ممنون

 43. مهدی می‌گه:

  سلام آقای دکتر من پشت سرم بزرگه و بغل هاش بزرگه آیا عمل جراحی داره

 44. محمد می‌گه:

  سلام آقای دکتر من کمی فکم کشیده و تیز است و لاغر هم هستم و این فک کشیده صورت منو کشیده نشون میده برای رفع مشکلم باید چه نوع درمانی بکنم و چقدر هزینه بر میداره

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با جراحی فک مشکل شما قابل حل می باشد. ولی برای تعیین نوع جراحی مورد نیاز، باید ابتدا فک شما معاینه گردد و تصاویر رادیو گرافی و CT Scan هم لازم است.

 45. الناز می‌گه:

  سلام دکتر خسته نباشید مشکل من اینه که چونم یکم کوچیکه و فکر میکنم فک و چونم قرینه نیست اصلا .اصلا دوست ندارم تزریق انجام بدم یه چیز دائمی میخوام تو اینترنت که سرچ کردم جراحی فک از جراحی چانه جداست خواستم ببینم اگه بخوام هردوش رو باهم ترمیم کنم امکانش هست؟و هزینش حدودا چقدر میشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله امکان پذیر است. ولی برای تصمیم گیری در این خصوص ابتدا باید ویزیت شوید و تصویربرداری های لازم انجام گیرد.

 46. Negar می‌گه:

  سلام اقای دکتر چانه من کمی کوچک است به پزشک مراجعه کردم و فقط سایز رو بررسی کردن و مدل پروتز هم مشخص کردن ولی من فکر میکنم فک من کمی عدم قرینه گی دارد و متاسفانه با پزشک مطرح نکردم ایشان هم اشاره ای نکردند عکس و ازمایش موکول شد به بعد از تهیه پروتز و من نگران هستم این مقدار کم بعد از جراحی بیشتر شود لطف میکنید راهنمایی بفرمایید که پروتز چانه عدم قرینه گی را هم برطرف میکند یا دوباره باید ویزیت شوم ؟ممنون

 47. شکوفه می‌گه:

  سلام اقای دکتر من مشکل فک پایین و چانه کوچیکی دارم وهمینطور غبغب ایا با یه عمل همه این مشکلات برطرف میشه یا برای هرکدوم یه عمل جداگانه لازمه؟
  وهزینه ش چقدره؟
  واینکه من از بچگی مشکل تنفس دهانی داشتم ایا این عمب مشکل منو حل میکنه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   تقریبا همه مشکلات شما با جراحی قابل حل می باشد، ولی برای تعیین لزوم و نوع جراحی ابتدا باید معاینه و ویزیت شوید ومشکل شما بطور دقیق مشخص و پلان درمانی شما تعیین گردد.

 48. محمد حسن می‌گه:

  سلام اقای دکتر .من هر موقع جلو ایینه می ایستم صورت خودم مثل مسطیل مشاهده میکنم بدون‌هیچ‌برامدگی و شکل خاصی .و نمیدونم دقیقا مشکل صورتم چی هست .میخواستم بدونم با مراجعه و دیدن فرم صورت میشه متوجه شد باید برای بهتر شدن چه کار کرد واقعا هرموقع عکس از خودم میگیرم و یا در ایینه خودم‌میبینم به شدت از خودم بدم میگیره .جوری ک واقعا اعتماد به نغسم از دست دادم و هیچ جا نمیرم و اصلا عکس از خودم نمیگیرم. و اینک برای کوتاه کردن طول صورت عمل خاصی وجود داره چون حس میکنم صورتم خیلی کشیده هست.ممنون میشم اگر ج بدید

 49. ابوالفضل می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  من هروقت از نیم‌ رخ جلوی آینه وایستادم‌فکم‌ بزرگ‌ نشون میده
  واسه این چه راحلی وجود داره؟؟

 50. زهرا می‌گه:

  ببخشید من فک پایینم جلو تره و دندونام روی هم واینمیسته راهی برای درمانش وجود داره؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله جراحی فک به شما کمک می کند.

   • Arash می‌گه:

    سلام آقای دکتر ببخشید یه سول دارم لطفا بهم جواب بدید
    من فک پایینم عقب تر از فک بالام هس و بهم گفتن که باید عمل دو فک و چانه رو انجام بدی حالا سول من اینه که اگر اینا رو انجام بدم و از لحاظ نیم رخی زیباتر بشم چهره مستقیم من که تو اینه خودم رو صاف نگاه میکنم تغییری نمیکنه ؟ چون من از چهره خودم از روبرو راضیم ولی از نیم رخ نه راضی نیستم و بده و هدفم زیبایی نیم رخ و طرح لبخند هس چون وقتی میخندم لثه هام یکم معلوم میشه و زشت میشه

 51. ندا می‌گه:

  سلام
  من چونم درازه جوری که صورتمو دراز نشون میده و استخوونی ، من از لحاظ دندانی مشکلی ندارم و دندونهای دو فک روی هم قرار میگیرند، میخوام بدونم آیا راهی وجود داره برای درست کردنش، و اینکه اگر عمل بشه عمل سختی هستش؟؟؟

 52. نگار می‌گه:

  سلام دکتر .من دو هفتس که عمل فک انجام دادم ..فکم انحراف داشت و الان خداروشکر انحرافم برطرف شده ..ولی دکتر خیلی ورم داره صورتم .البته نسبت به روزهای گذشته بهتر شده ولی استرس دارم که انقد صورتم بزرگ بمونه …خواستم بپرسم صورتم بازم بعد از دو هفته کوچیکتر میشه؟
  و اینکه توی لبم تقریبا بی حسه و چونم هنوز درد داره

 53. مصی می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر….من ۲۸ سالمه و چال چانه دارم ولی خیلی شدید نیست ولی همونم دوست ندارم…میخاستم از برجستگی دو طرف دور چال چونم کم بشه فقط و اون چال خیلی کم و نامحسوس بشه….آیا امکان اینکار هست و اینکه اینکار چقد هزینه داره؟

 54. سیدپرویزحسینی می‌گه:

  با عرض سلام خدمت آقای دکتر،من سیدپرویزحسینی هستم۳۳ سالم،میخواستم همزمان جراحی زیبایی بینی،و جراحی فک پایین رو انجام بدهم.
  سوال اولم اینکه برای جراحی فک پایین،حتمان باید قبلش ارتودنسی انجام داد،چون من از ارتودنسی خوشم نمیاد،ودوست دارم بدون این روش جراحی فک رو انجام بدم،که لذا میشه بدون ارتودنسی،جراحی کنم.
  سوال دوم،من چانه ام هم کمی کوچک است،که میخواستم بدونم بعداز عمل فک چانه ام هم تغییر میکند،
  و دوست دارم نتیجه عملم،مثل عکس های،اون دوتا خانمی که ابتدای صفحه پروفایل مطب قرار دادید،بشه،وبنده هم دوست دارم نتیجه عملم،مثل این دو خانم شود.
  ودراخر عرایضم،این همزمانی عمل بینی و فک از نظرهزینه،نسبت به عمل جداگانه،بینی و فک،بهترو کمترمیباشد،باتشکر فراوان،ممنون میشم،که جواب منو سریعتر بدید،چون من صدرصد قصد عمل دارم،وخیلی دوست دارم سریعتر انجامش بدم.

 55. مهدی می‌گه:

  اقای دکتر وقت بخیر ممنون از بابت قبول زحمات وشکیباییتان اقای دکتر بنده از فرم صورت خودم ناراضی هستم قسمت پایینی صورتم موچک وقسمت بالای صورت بزرکه واین خیلی جیز نامتقارنی شده ومیخواستم فکم رو زاویه دار کنم که بک چیز دایمی بشه .اقای دکتر عرض بنده دراین است اگر پیشانی منو تراش بدین تا کاملا صاف بشه از ضخامت استخوان کم بشه پیشانی قدرت واستحکام خود رو از دست نیده ایا با کوچکترین ضربه ای میشکنه؟دوم اینکه اقای دکتر اگر پوز من تمان قسمت چانه لثه بالایی که عقب هستش رو بیارید جلو پیوند استخوان انجام میفرمایید یا چیز دیگه ای به کار میبرید ودر اخر اینکه اقای دکتر استحکام این قسمت در برابر ضربه مقاوم خواهد بود سپاس از جنابعالی

 56. محمد می‌گه:

  سلام جناب دکتر
  من پسری ۱۸ ساله ام یه ۴ سالی میشه که ارتودنسی کردم و چانه من بعد از ارتودنسی دوتایی شده که اصلا خوشم نمیاد ازش و روز به روز داره شکاف بین چانه ام بیشتر میشه و تقریبا یه خط شده میخواستم بدونم ایا این مشکل قابل حل هس ؟؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 57. مریم می‌گه:

  با سلام دختر نوزده ساله هستم مشکل من این است که مقداری صورتم نامتقارن هست اما نه خیلی شدید و از نیم رخ صورتم خیلی دراز و بدفرم بنظر میرسه دماغم هم یک مقدار بلنده ,بنظره شما این مشکل عدم تقارن و شکل بد بینی از نیم رخ نیازه به چه عمل های جراحی داری؟ایا با عمل زاویه دار کردن و اصلاح کردن عدم تقارن میتونه مشکل منو حل بکنه آیا جراحی فک تاثیری در خوشفرم شدن دماغ و نیمرخ صورت خواهد داشت ؟ممنون میشم جواب بدهید باتشکر از شما دکتر بزرگوار و شکیبا..

 58. سیاوش شمس می‌گه:

  سلام
  وقت بخیر و عرض ادب
  ببخشید امکان کوچک کردن صورت وجود دارد. من یه کم صورتم درازه. میخوام یه کم گردتر بشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *