عمل جراحی لوزه چیست؟

عمل جراحی لوزه چیست؟

عمل جراحی لوزه

پزشک تشخیص داده که خود شما یا همسر یا فرزندتان عمل لوزه را انجام دهید. اطلاعاتی که در ادامه ارائه می شود به شما کمک می کند تا برای این جراحی آمادگی پیدا کنید و در مورد مزایا، خطرات و عوارض جانبی این روش با افرادی که می خواهند آن را انجام دهند، صحبت کنید. بیماران یا همراهان آنها می توانند هر سوال ضروری در مورد درک بهتر این روش جراحی را از پزشک بپرسند.
لوزه و آدنوئید (لوزه سوم) توده های از سلول های ایمنی هستند که در غدد لنفاوی یافت می شوند. این بافت ها به ترتیب در دهان و در پشت دریچه های بینی قرار دارند. عفونت یا بزرگ شدن لوزه ها منجر به گلودرد، تنفس بد بو، ناهنجاری دندانی، آبسه، انسداد بینی مسیرهوایی بالایی و در نتیجه ناتوانی در هضم درست غذا، خروپف یا آپنه خواب مزمن یا مکرر می شود. التهاب آدنوئید باعث بزرگ شدن آن، مشکلات تنفسی، عفونت گوش یا مشکلات دیگر می شود. تونسیلکتومی و آدنوئیدکتومی روش های جراحی برای برداشتن لوزه و آدنوئید بکار برده می شوند.

جراحی لوزه

photo 2016 11 19 16 23 09 300x240 عمل جراحی لوزه چیست؟

در اغلب مواقع، جراحی لوزه به صورت سرپایی در بیمارستان یا یک مرکز جراحی صورت می گیرد. در صورتی که پزشک دستور داده که پیش از عمل بررسی های آزمایشگاهی صورت بگیرد، بیمار باید این بررسی ها را چندین روز قبل از عمل جراحی انجام دهد. بیمار تا ده روز قبل از عمل جراحی نمی تواند آسپرین یا هر داروی حاوی آسپیرین را مصرف کند. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (مثل ایبوبروفن، ادویل و غیره) را نباید تا ۷ روز قبل از جراحی مصرف کرد. بسیاری از داروهای بازاری حاوی آسپرین یا ایبوبروفن هستند، پس بسیار مهم است که تمامی داروها را به دقت بررسی کنید.
در صورتی که فردی که می خواهید این جراحی را انجام دهد کودک باشد، توصیه می شود که والدین او و پزشکان در مورد نوع عمل و عوارض جانبی آن با کودک صادق باشند. با گفتن این مطلب توسط پزشک که با انجام این عمل جراحی سالم تر می شود، او را به انجام آن ترغیب کنید. آنها را خاطر جمع کنید که این جراحی بی خطر است و در طول عمل شما در کنار او خواهید بود. داشتن یک نگرش مثبت و مطمئن نسبت به عمل جراحی تا حدود زیادی از اضطراب کودک می کاهد. به کودک بگویید که در صورتی که احساس درد کردند، این درد موقتی است و با خودرن دارو درد بسیار کاهش پیدا می کند. بیمارتا شش ساعت قبل از عمل جراحی نباید چیزی بخورد یا بنوشد. بیمار حتی نباید آب، شکلات یا آدامس بخورد. هر چیزی در داخل شکم باعث افزایش احتمال بروز عوارض جانبی بیهوشی می شود.

در اتاق عمل، متخصص بیهوشی معمولا ترکیبی از گاز و یک داروی درون وریدی را برای بیهوشی عمومی مورد استفاده قرار می دهد. در اغلب شرایط، تزریق درون وریدی پیش از عمل در اتاق انتظار یا وقتی ماسک بیهوشی روی صورت بیمار قرار داده شد، انجام می گیرد. در طول جراحی، بیمار به صورت مستمر با پالس اکسیمتر ( اکسیژن سنج خون) و نمایشگر ضربان قلب مورد نظارت قرار می گیرد. تیم جراحی برای هر شرایط اضطراری و اورژانسی آماده هستند. علاوه بر جراح و متخصص بیهوشی، یک پرستار و تکنسین بیهوشی نیز در اتاق عمل حضور دارند. پس از اینکه داروی بیهوشی اثر کرد، پزشک از طریق دهان لوزه و یا آدنوئید را بیرون می آورد. این جراحی شامل برش های خارجی نمی باشد. ته لوزه و یا آدنوئید توسط واحد سوزاندن برقی سوزانده می شود. کل فرآیند جراحی معمولا کمتر از ۶۰ دقیقه طول می کشد.

بعد از عمل

بیمار همان روز پس از اینکه اثر داروی بیهوشی خنثی شد، می تواند به خانه برود. وقتی بیمار از بیمارستان یا مرکز جراحی به خانه بازگشت، باید به رختخواب برود و استراحت کند. سر بیمار باید بالا تر از قلب او قرار بگیرد و از این رو باید زیر سر او چند بالشت قرار داده شود. بالاتر قرار گرفتن سر نسبت به قلب باعث به حداقل رسیدن خطر ورم می شود. گذاشتن کمپرس یخ بر روی گردن به کاهش ورم کمک می کند. بیمار برای استفاده از حمام یا دستشویی باید با کمک یک نفر دیگر از رختخواب بلند شود. ملاقات کننده های بیمار باید به حداقل ممکن برسند، چرا که به طور ناخواسته بیمار در معرض عفونت یا هیجان بیش از حد قرار می دهند. در صورتی که بیمار دچار یبوست شد، از تقلای دستشویی های طولانی مدت و تقلای بیش از حد باید پرهیز کند و یک داروی ضد یبوست مصرف شود.

photo 2016 11 19 16 23 21 1 300x300 عمل جراحی لوزه چیست؟
وقتی اثر داروی بیهوشی خنثی شد، در صورت امکان، یک رژیم غذایی سبک و سرد توصیه می شود. برای چندین روز از خوردن نوشیدنی های داغ پرهیز کنید. با وجود اینکه بیمار پس از جراحی گرسنه می شود، بهتر است به منظور جلوگیری از تهوع و استفراغ پس از عمل، به آهستگی غذا بخورد. گاهی اوقات، بیمار پس از جراحی یک یا دو بار استفراغ می کند. شایان ذکر است که رژیم غذایی مناسب به همراه استراحت زیاد باعث تسریع در بهبودی می شود. کاهش وزن پس از جراحی برداشتن لوزه یک مساله رایج است. بیمار تا زمانی که میزان مایع کافی می نوشد، نباید در مورد نیازمندی های غذایی خود ابراز نگرانی کند. پس از جراحی برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می شود. بیمار باید تمامی داروهای آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک را مصرف کند. بعضی از داروهای مسکن ( معمولا استامینوفن/ تیلینول به همراه کدئین) تجویز می شود و در صورت نیاز باید مصرف شد. در صورتی که بیمار باید قرص مسکن مصرف کنید، نباید رانندگی کند.

مراقبت های بعد از عمل

10 تا ۱۴ روز پس از جراحی، یک زمان ملاقات با پزشک تعیین می شود. برای زمان بندی این قرار ملاقات با پزشک تماس بگیرید. مهم ترین کاری که فرد باید پس از جراحی برداشتن لوزه برای مراقبتهای بعد از عمل لوزه و جلوگیری از خونریزی و کم شدن آب بدن باید انجام دهد نوشیدن مقدار زیادی آب است. گاهی اوقات عمل هضم برای بیمار بسیار دشوار می شود. در صورتی که بیمار نوشیدنی بیشتری مصرف کند، درد کمتری را تجربه می کند. سعی کنید نوشیدنی های غیراسیدی آبکی یا بستنی یخی مصرف کنید. غذاهای نرمی مثل ژله، بستنی، فرنی، پودینگ و غذاهای له شده برای حفظ تغذیه کافی موثر هستند. غذاهای داغ، تند و دارای محتویات زبر مثل میوه های تازه، نان تست، چوب شور و چیس نباید مصرف شوند، زیرا باعث خراش گردن و خونریزی می شوند. درصورتی که آب بدن کم شد و هر گونه تلاش برای بهبود در آن خانه با موفقیت همراه نشد، مراجعه به بیمارستان برای تزریق مایعات درون وریدی ضروری می شود. پس از جراحی برداشتن لوزه بیمار عموما احساس درد می کند. اغلب به سختی می توان پیش بینی کرد که دوران بهبودی بیمار سریع است یا در طولانی مدت درد احساس می کند. بسیاری از بیماران، فورا پس از جراحی کمی احساس درد می کند. روز بعد درد افزایش پیدا می کند و برای چندین روز شدت آن زیاد است. یک هفته پس از جراحی، بیماری دوباره عود می کند و بیمار درد زیادی را احساس می کند. بیماران عموما درد در گوش ، مخصوصا در هنگام هضم غذا، را گزارش می دهند. اغلب در این زمان ها است که زخم دلمه می بندد. در صورتی که احتمال بروز خونریزی وجود داشته باشد، این موقع شایع ترین زمان است. این درد معمولا آخرین دردی است که بیمار تجربه می کند. روی هم رفته، اغلب بیماران دو هفته پس از جراحی به بهبودی کامل دست پیدامی کنند. با این حال، بیمار تا شش هفته پس از عمل گاهی اوقات پس از خودرن غذاهای داغ یا تند در گلوی خود التهاب احساس می کند.

بهبودی و عوارض

 

photo 2016 11 19 16 23 28 169x300 عمل جراحی لوزه چیست؟

بیمار در جایی که لوزه ها پیش از این قرار داشتند، متوجه لکه های سفیدی می شود. این لکه ها دلمه های زخم موقتی هستند که در طول دوره بهبودی بوجود می آیند. این لکه علامت عفونت نیستند و در عرض یک یا دو هفته پس از جراحی می افتد و هیچ کاری برای جدا کردن آنها نباید صورت بگیرد. این لکه ها باعث بدبو شدن تنفس بیمار می شوند که پس از بهبودی کامل بیمار برطرف می شود. برای اینکه گلو به رنگ صورتی نرمال خود برگردد به شش هفته وقت نیاز است. پس از جراحی احتمال گرفتگی بینی زیاد است. گرفتگی بینی ممکن است با کاهش ورم تا چندین ماه طول بکشد. قطره های بینی سالین را می توان برای برطرف کردن هر گونه دلمه خون و کاهش خیز مورد استفاده قرار داد. بیمار به مدت چندین هفته خروپف دائم و با صدای بلند را تجربه می کند. تغییر موقتی در صدا پس از جراحی شایع است و صدا پس از چندین ماه به وضعیت نرمال برمی گردد.

photo 2016 11 19 16 23 30 225x300 عمل جراحی لوزه چیست؟
۱ تا ۳ درصد از بیماران پس از عمل جراحی برداشتن لوزه دچار خونریزی می شوند. اگر چه این اتفاق ممکن است در هر زمانی پیش بیاید، تقریبا همیشه بین ۵ تا ۱۰ روز پس از جراحی پیش می آید. کم آب شدن بدن و فعالیت بیش از حد احتمال خونریزی پس از عمل را افزایش می دهد. در صورت بروز خونریزی، بیمار باید خونسرد و آرام باشد. دهان خود را با آب بشوید و سر خود را بالا بگیرد. در صورتی که خونریزی ادامه داشته باشد باید به پزشک مراجعه کنید. درمان خونریزی بسیار ساده است.به ندرت اتفاق می افتد که بیمار مجبور شود به اتاق عمل برگردد تا تحت بیهوشی موضعی زخم ناحیه خونریزی سوزانده شود. در شرایط بسیار نادر، تزریق خون ضروری می شود. پس از عمل جراحی برداشتن آدنوئید خونریزی به ندرت پیش می آید. پس از جراحی کمی خون از بینی جاری شود. در صورت بروز این اتفاق، قطره های بینی نئو سینوفرین مخصوص کودکان را می توان مورد استفاده قرار داد. در صورتی که خونریزی ادامه پیدا کرد و رنگ آن قرمز روشن بود، به پزشک مراجعه کنید.

برای دیدن گالری جدید عکس کلیک کنید

به این پست امتیاز دهید.
عمل جراحی لوزه چیست؟
۴٫۳ از ۲۷ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

651 دیدگاه ها

 1. emad می‌گه:

  یک سال پیش بعدازکشیدم دندان عقل دچارآبسه لوزه شدم تاحالاگاهی اوقات درد میگیرد دکتر میگوید باید جراحی کنی من میترسم سنم ۳۴ ساله لطفا راهنمایی کنین در ضمن بندرعباس زندگی میکنم.

 2. زهرا می‌گه:

  مرسی، خیلی مفید بود.

 3. mhs.nurse می‌گه:

  سلام دکتر
  ایا قبلز از عمل هم تجویز انتی بیوتیک نیاز هست؟

 4. سبا می‌گه:

  سلام
  اقای دکتر ایا لوزه و لوزه سوم مسریه؟؟؟
  توروخدا جوابمو بدین من خابگاهیم و هم اتاقیم لوزه داره ؛گلوش چرک کرده، بعد منم الان گلوم چرکی شده،من تا الان لوزه نداشتم شکر خدا ولی امروز بعد دو روز که خودم انتی بیوتیک بدون تجویز دکتر مصرف کردم، چرکش خوب شده ولی احساس سنگینی گلو مکنم،تورو خدا بگین آیا من لوزه گرفتم؟ لوزه مسریه؟
  ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   عفونت و چرک کردن و بدنبال آن بزرگی موقتی لوزه ممکن است مسری باشد. ولی بزرگی لوزه که نیاز به جراحی داشته باشد اغلب زمینه های ژنتیکی یا به علل دیگر رخ می دهند.

 5. آوا می‌گه:

  سلام.عذرمیخوام چندروز بعدازجراحی لوزه نباید تکلم کنیم؟من خواننده هستم نمیخوام صدام آسیب ببینه!

 6. الهه می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.
  برای درمان سنگ لوزه باید چیکار کرد؟
  من چند روز پیش یک سنگ لوزه از دهانم بیرون افتاد الانم یه سنگ لوزه ی کوچک به لوزه ام چسبیده.
  میشه راهنماییم کنین؟
  ممنون میشم

 7. لبخند می‌گه:

  با عرض سلام خدمت اقای دکتر
  لوزه سنگساز دارم و دایما از دهنم بوی بد میاد واز لوزه هام سنگای کوچیک میاد بیرون ومدت زمان زیادی اگه گشنه بمونم یا گلوم خشک بمونه بوی وحشتناک دهنم خودمم اذیت میکنه .با توجه به اینکه این بیماری با دارو قابل درمان نیست وحتما باید جراحی بشه میخواستم بدونم بعد از جراحی چه عوارضی داره ؟چاق میشم؟ایمنی بدنم افت میکنه؟؟بهبودی زخم ها تا چه زمانی طول میکشه ؟قبلا هم به پزشک متخصص مراجعه حضوری رفتم وگفتن ک جراحی باید بشه .
  خیلی برام مهمه اقای دکتر من میخوام این مشکلم حتما حل کنم لطفا راهنمایییم کنید.
  قبلن ها فکر میکردم بو از دندونامه و خیلی به دندونام وبهداشتشون توجه میکنم اما همه دندونام سالمه .
  با سپاس

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   نگران نباشید هیچکدام از عوارضی که ذکر کردید برای شما پیش نخواهد آمد.
   در بچه ها پس از جراحی لوزه ها بدلیل اکسیژن رسانی بهتر به بدن کودک موجب رشد آنها و نه چاقی می گردد.
   در سیستم ایمنی بدن بعد از سه سالگی اختلالیایجاد نمی شود.
   در کوتاه مدت عوارض اصلی شامل خونریزی و درد بعد از عمل می باشد و در دراز مدت عارضه خاصی برای شما پیش نمی آید.
   زخمها پس از یک هفته بصورت ابتدایی و پس از یکماه بصورت دائمی ترمیم می گردند

 8. zahra می‌گه:

  سلام خسته نباشید ، عمل کردن عوارض دیگه ای مثل تغییر صدا نداره؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   گاهی در کودکان تغییر صدا بصورت موقتی پیش می آید که اغلب پس از مدت کوتاهی برطرف می گردد.
   در برخی موارد که کوتاهی کام و یا شکاف کام وجود دارد برداشتن لوزه سوم (نه لوزه های کامی) می تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل تغییر صدا گردد که ممکن است دائمی باشد و برای رفع نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد.

   • farzad می‌گه:

    سلام دکتر خسته نباشین
    پسر من لوزش سوراخ سوراخی هس مثل عکس سوم این لوزه نیاز ب عمل داره یا نع

    • dr akbari می‌گه:

     سلام
     صرف سوراخدار بودن لوزه ها دلیل کافی برای عمل کردن لوزه ها نمی باشد. در خصوص اندیکاسیون های لازم برای جراحی لوزه ها قبلا توضیحات کافی داده شده است.

 9. مینااا می‌گه:

  دوستان شیاف دیکلوفناک استفاده کنید اوایل روزه دوتا بخدا به من واقعأ کمک کرد نذر کردم به همه بگم

 10. هرمز می‌گه:

  تشکر من امروز ۸روز هست ک عمل کردم تمامیه حرفهایی ک زده بود درست و بدون عیب و ایراد هست.وکمک خیلی بزرگی بهم کردین واقعا ممنون.

 11. هادی می‌گه:

  سلام پسرمن ۶ساله ست الان بهتره عمل لوزه کنه یابزرگتربشه ولی خیلی حساسه وزودبه زود تب وسرماخوردگی پیدامیکنه تا الان توپاییز چندبار شدیدا مریض شده ولوزهاش متورم شده

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بعد از ۳ سالگی منعی برای جراحی لوزه نداریم.
   الآن زمان مناسبتری است. چون اگر الآن لوزه را عمل نکنید برخی از عوارض آن مثل اخلال در رشد فک و دندانها اگر بوجود بیایند دائمی خواهند بود.

 12. maryam می‌گه:

  با عرض سلام خدمت آقای دکتر، پسر پنج ساله ای دارم که دائما سرما خورده و عفونت گلو دارد ولوزه هایش متورم است آیا با دارو تورم لوزه کم میشود؟ یا باید حتما عمل لوزه انجام دهد؟ عمل لوزه در چه فصلی بهتر است فصل گرم یا سرد؟ متشکرم،

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   گلودرد چرکی که بیش از ۳ بار در سال نیاز به درمان آنی بیوتیکی داشته باشد باید جراحی لوزه ها انجام شود.
   در هر فصلی می توانید عمل کنید ولی باید مراقب باشید تا یک ماه پس از جراحی کودکتان سرما نخورد.

 13. شیوا می‌گه:

  سلام مرسی از مطالب مفیدتون
  من دوسالی هست که لوزه ها التهاب پیداکرده آنتی بیوتیک هم خوردم اما خوب نشده بسختی آب دهانم رو غورت میدم دکتر گفت بخاطر اسید معده ام هست و دارو داد اما هنوز خوب نشده
  آیا احتیاجی به عمل هست؟؟

 14. طاهره می‌گه:

  سلام
  دختری یکسال و سه ماهه دارم که چندبار در طول سال سرما میخوره بردمش پیش متخصص داخلی و اطفال گفتند لوزه داره باید عمل بشه .خواستم بدونم مناسبترین سن برای جراحی لوزه کی هست؟ ممنون

 15. ناشناسی می‌گه:

  با سلا م خدمت شما
  ببخشید اقای دکتر من لوزه دارم و همیشه درد میکنه بعد یه توده ی سفید رنگی کوچک توی حلقمه باید چیکارش کنم بعد باعث بوی دهانمم شده لطفا جواب بدید داره عذابم میده

 16. ملیحه می‌گه:

  با سلام اقای دکتر دختر ۲۱ ماهه ام عمل لوزه ی سوم انجام داده واز خلط پشت حلق خیلی اذیت میشه وتایم خوابش بسیار کوتاه شده چون نمیتونه دفعش کنه میپره تو گلوش ایا به جز سدیم کلراید میتونه داروی دیگه ای استفاده کنه ممنون میشم پاسخ بدید امروز یک هفتست عمل شده.

 17. یوسف نجاری می‌گه:

  سلام آقای دکترمن بیست وشش سال دارم لوزه های من در طول هفت هشت بار عفونت می کنندودر هربارعفونت تا آانتی بیوتیک استفاده نکنم عفونت برطرف نمیشه وبعضی مواقع از گلوم یک تیکه های سفید رنگی بیرون میاد که خیلی بوی بدی دارن ممنون میشم اگر بگین چاره چی هست چون که اینقدر انتی بیوتیک استفاده کردم دارم پوکی استخوان میارم

 18. fariba می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۲۲ سالمه لوزه دارم. همیشه باعث میشه خارش و سوزش در گلوم داشته باشم و بعد هم در اکثر روز اگر گرسنه باشم و یا اگر گریه کنم یا…. دهانم بوی بدی میده میخواستم بدونم این مسئله ربطی به لوزه داره یا نه؟

 19. پویا بیابانی می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید .
  من از بچگی لوزه دارم فقط زمانی که سرما میخورم لوزه هام بهم نزدیک میشن و حتی دیگه آبم نمیتونم بخورم .سرفه های خشک دارم تقریبا همیشه گیه . تا زمانی هم که سرما نخورم لوزه هام اذیت نمیکنه ولی خیلی بزرگتر از حد معمول . میخام بدونم که آیا نیاز به عمل دارم یه نه ؟ ممنون از لطف شما

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله نیاز به جراحی دارید. و توصیه می شود نوعی از جراحی را انجام دهید که علاوه به در مان شمادر آینده جلوی خروپف شما را هم بگیرد.

 20. poorya می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید .
  من ۳ سالم بود لوزه سومم رو برداشتم .الان ۱۸ سالمه دوتای دیکه از لوزه عفونت میکنه دکتر گفت باید هردو رو برداری .برداشتن باعث تغییر صدا میشود؟؟و برای عمل بیهوش میکنن؟وبعدش دردش زیاد است؟؟

 21. حمید رضا می‌گه:

  باسلام من حدود چهل سالمه مدتی هست که همش احساس میکنم چیزی در گلویم گیر کرده و همش خلط پشت حلق دارم . از سینوس ها هم بخاطر خلط پشت حلق عکس گرفتم ولی مشکلی نداشت با اینحال بعد از چند روز تکه زرد رنگ و بد بو از گلویم خارج می شود و به داخل دهانم می آید و بعد از آن کاملا احساس سبکی میکنم و احساس گیر کردن در گلو ندارم و متاسفانه این مشکل دوباره برایم پیش می آید، سابقه سخت نفس کشیدن یا گلودرد یا علائم ی از این قبیل تا الان نداشته ام ولی بوی بد دهان را با اینکه بهداشت دندانهایم را رعایت می کنم وجود دارد با این حال باید عمل لوزه انجام دهم؟ و آیا امتداد لوزه ها داخل گلو هم هست که من چنین احساسی دارم. باتشکر

 22. ستاره می‌گه:

  سلام من مرتبا دچار التهاب و عفونت لوزها میشوم و دهنم هم مرتبا آفت میزنه مشکوک به رماتیسم هم هستم و در ازمایشهاییم دکترم برام ازمایش ایدز و هپاتیت هم نوشته ممکن ارتباطی بهم داشته باشند لطفا راهنمایی کنید ممنون

 23. مینا می‌گه:

  سلام خسته نباشید.
  جناب دکتر من چند وقتی بود گلو درد داشتم و دکتر که میرفتم دکتر میگفتند گلو و لوزه سالمه و مشکلی نداره.
  تا چند روز پیش به یک متخصص ای وی بی مراجعه کردم و ایشون فرمودند لوزه هام کوچیکه ولی حفره حفره است و مواد غدایی تو حرفه ها گیر میکنه باعث عفونت میشه و اگه با انتی بیوتیک خوب نشه باید جراحی کنم.
  نظر شما چیه ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   روی مشکل شما آنی بیوتیک تاثیری ندارد. البته این نوع عفونت به سلامتی شما صدمه ای نمی زند ولی موجب بوی بد دهان می گردد که در صورت شدید بودن می توانید جهت رفع بوی بد دهان لوزه ها را جراحی نمایید.

 24. علی می‌گه:

  سلام خدمت شما ببخشید من به سوال داشتم عمل لوزه روی صدا تاثیر میذاره یا نه من آواز کار میکنم خیلی مهم که صدام تغییر نکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   عمل لوزه های کامی تاثیری روی صدا ندارد. ولی در کودکان عمل لوزه سوم در شرایطی که مشکل کوتاهی کام یا شکاف کام را داشته باشیم. ممکن است باعث اختلال در ادای برخی از حروف گردد.

 25. سجاد می‌گه:

  سلام و خسته نباشید.
  اقای دکتر وقتی ک تمرین های ورزشیم و فعالیتم رو خیلی بالا میبرم و خیلی سریع نفس میکشم گلوم ورم میکنه(بالای گردنم ورم میکنه و کاملا مشخصه) و دچار گلو درد شدید میشم به طوری ک حرف زدن واسم سخت میشه و بعد از گذشت حدودا ۴۰دقیقه تسکین پیدا میکنه.دلیل اصلیش چیه?!
  ایا نیاز ب عمل دارم !!??
  درضمن ورزش وشو کار میکنم .
  باتشکر و ارزوی موفقیت……

 26. فاطمه می‌گه:

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  میخواستم بدونم آیا عمل لوزه در فصل زمستان امکان پذیر و بدون عوارض هست؟ یا ترجیح بر اینه که در فصل گرم صورت بگیره؟

 27. فرشيد می‌گه:

  سلام
  من ۳۵ سال دارم و دارای لوزه می باشم،و همیشه از دهان نفس میکشم و لوزه هام دارای حفره هایی هستند که مواد غذایی در داخل آن باعث بو نامطبوع مشود
  سوال من اینه که عمل جراحی در این سن مشکلی نداره؟ و آیا بعد عمل، تنفس که از دهان میکنم مشکلش برطرف میشه؟
  ضمنا من در اراک هستم،دکتری که این عمل را انجام بده می تونید معرفی کنید.
  با تشکر از شما

 28. منتقد می‌گه:

  سلام پسرم قراره یکشنبه عمل لوزه انجام بده ،امروز یه قرص سرما خوردگی دادم بهش موردی ایجاد میکنه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگر حالت عفونت یا سرماخوردگی دارند با پزشکتان مشورت کنید. اگر ایشان نظرشان همچنان بر عدم تعویق جراحی شما می باشد. تا زمان جراحی و بعد از آن از آنتی بیوتیک استفاده بفرمایید.

 29. علی می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  سئوال اول : خانوم بنده همیشه از گلو درد شکایت میکنه و میگه قسمت راست گلوش همیشه چرکی و طعم دهنش بده .میگه پائین گلوش. تو معاینات هیچی نشون نمی ده. بعد از خورن چند روزه قرص آنتی بویتیک ( سفکسیم ) خوبه میشه ولی بعد از یه هفته دوباره علایم بر میگرده عکس هم گرفتیم چیزی نشون نمی ده خواهشا رهنمائی بفرمائید

  سئوال دوم : سمت چپ صورتم ورم کرده و هیچ گونه دردی نداره حدود ۱۰ ساله به هر دکتری بگید رفتم ولی به نتیجه بوده خواهشا راهنمائی بفرمائید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما و همسرتان باید ابتدا معاینه شوید.
   همسرتان ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد ولی قبل از جراحی مشکل باید دقیقا در معاینه و عکسهای رادیوگرافی بررسی گردد.
   مشکل خودتان هم باید در معاینه و عکسهای رادیوگرافی بررسی گردد تا علت مشخص گردد.

 30. سراب می‌گه:

  سلام
  دوتا سوال داشتم یک اینکه بعد از عمل لوزه بوی بد دهان که ناشی از سنگهای لوزه بوده کامل رفع میشود؟ آیا غذا در حفره های جدیدی که بر اثر برداشتن لوزه ایجاد شده جمع نمیشود؟؟
  دو اینکه آیا ممکن است به غیر از لوزه دیواره ی گلو هم دارای حفره باشد و غذا در آنجا هم جمع شود و باعث بوی بد شود

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بعد از عمل لوزه بوی بد دهان که ناشی از سنگهای لوزه بوده کامل رفع میشود؟ بله
   آیا غذا در حفره های جدیدی که بر اثر برداشتن لوزه ایجاد شده جمع نمیشود؟ خیر
   ممکن است به غیر از لوزه دیواره ی گلو هم دارای حفره باشد و غذا در آنجا هم جمع شود و باعث بوی بد شود؟ خیر

 31. Raha می‌گه:

  من لوزه هام‌کوچیکه ولی سنگ لوزه دارم امروز ۴ تا سنگ از لوزه هام خارج کردم هیچ‌مشکلی ندارم فقط دهانم بوی بسیار بدی گرفته ،وقتی لوزه هامم‌کوچیکه باید عمل کنم برطرف بشه ؟؟؟

 32. حسین خ می‌گه:

  باسلام
  بسیار عالی و جامع میباشد آقای دکتر سوالی دارم پسرم شش ساله و هردو لوزه هایش کاملا متورم شده و یک شب از گلویش خون وچرک آمد بسیار ترسیدیم ولی با مراجعه به دکتر گفت که باید سریعا عمل لوزه شود من و همسرم بسیار از این عمل ترس داریم خواهشا میشود راهنمایی کنید که آیا این عمل سنگین است یا نه و اگر هست آیا راهی به جز عمل جراحی وجود دارد

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در شرایطی که می فرمایید حق با پزشک شما ست و نیاز به عمل جراحی دارید. عارضه اصلی این عمل خونریزی و درد بعد از عمل می باشد.

 33. ناشناس می‌گه:

  با سلام
  از کودکی مشکل لوزه دارم. زیاد سرما نمی خورم ولی لوزه هایم زود عفونت می کنن. اخیرا پس از یک سرما خوردگی سنگ لوزه پیدا کردم که در میارم به سختی ولی تموم نمیشه. لوزه هام شیار دار شدن و به سمت پایین افتادگی دارن. می خواستم ببینم راه حل فقط عمل است؟
  ممنون

 34. مهرناز بزرگی می‌گه:

  سلام آقای دکتر. وقتتون بخیر خسته نباشید.
  گلوی شوهرم مدام دچار درد ووعفونت میشه و وقتی پیش متخصص طب سنتی میره از گلوش استخوان یا هستهء ریز میوه خارج میکنه. میشه راهنمایی کنین مشکلش چیه و چطور حل میشه؟

 35. داریوش می‌گه:

  سلام پسرم { ۳۰ماهه}هست ۶ماهه که چندین دکتر بردم انواع آنتی بیوتیک ضد حساسیت خارجی دادن ولی لوزه سوم ولوزه هاش بزرگ آیاکمتراز۳سالگی عمل جراحی خطر دارد دکتراش میگن بزاربعد۳ سالگی شبها اصلا نمیتونه بخوابه گاهی نفسش چندین ثانیه قطع میشه درضمن داروی ضدتشنج یکماهه که میخوره {فنوباربیتال} اگه جراحی بشه باتوجه به اینکه داروی ضد تشنج میخوره ایرادی داره یانه چون بهدازعمل شاید نتونه صبح۱عددوشب۲عدد۱۵میلیشو میخوره لطفا راهنمایی بفرمایید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در شرایطی که می فرمایید ممکن است نیاز به انجام جراحی هرچند بصورت محدود٫ زودتر از موعد وجود داشته باشد. در مورد مشکل تشنج باید نظر متخصص مغز و اعصاب کودکتان را داشته باشیم.

 36. احسان می‌گه:

  سلام
  اقای دکتر خسته نباشید
  من صدام یکم تو بینیمه امکان داره که با بیرون اوردن لوزه هام این مشکل حل بشه
  لوزه ای خیلی بزرگ هستن

 37. بهمن می‌گه:

  سلام
  اقایدکتر من یک پسر ۴ سال داره و بدون هیچ گونه عفونت و یا بیماری طی این دو سال . وقتی بردیمش دکتر برای خروپف شبانه گفت لوزه باید عمل بشه . ایا به نظر شما نیاز به عمل داره یا نه ؟ و می شود در بزرگ سالی عمل کرد . لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   علت خروپف شبانه ایشان بزرگی لوزه سوم است. اگر با دارو رفع نشود باید جراحی شود و الا در شکل گیری فک و صورت کودک شما تاپیر می گذارد به نحوی که در آینده قابل درمان نمی باشد و جراحی بزرگسالی هیچ ارزشی ندارد.

 38. Reza می‌گه:

  سلام لطفا جواب من روهم بدید آقای دکتر من از نوجوانی متاسفانه بوی بد دهان دارم همیشه از جمع فرار کردم با آدامس یا هرچیزی سعی در پنهان کردن داشتم اما الان نمیشه دیگه ۲۶سالمه اینم بگم که بهداشت دهان رو رعایت میکنم اما نیم ساعت بعدش باز گلوم تلخ میشه و بوی بد میاد قشنگ معلومه که از گلومه بنظرتون مشکل از کجاست آیا از لوزه میاد؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   منشا بوی بد دهان با توجه به میزان شیوع بترتیب زیر است.
   ۱. عفونت و پوسیدگی دندانها
   ۲. عفونت و بیماری لوزه ها
   ۳. دستگاه گوارش

 39. مجتبی می‌گه:

  سلام آقای دکتر بنده چند وقته همش پست گلوم خلط جمع میشه واذیتم میکنه.پیش متخصص گوش و حلق و بینی رفتم آزمایش و سی تی اسکن نوشت انجام دادم میگه باید عمل لوزه تنجام بدی.بعد پیش یه متخصص داخلی رفتم عکس از گلوم و سینوزیت نوشت توی جواب گفت مشگل لوزه نداری و سینوزیتت عفونت کرده با دارو خوب میشی باید چه کار کنم توی دوراهی عمل لوزه و درمان سینوزیت موندم لطفا راهنمایی بفرمایید.الان ۳۳ سالم است

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگر علامت اصلی شما خلط است. مشکل سینوزیت و یا آلرژی دارید و مشکل شما با جراحی لوزه ها برطرف نمی شود. نیاز به درمان دارویی دارید.

 40. ماریا می‌گه:

  من ۳۳ سالمه. همیشه از بوی دهان خودم معذب بودم بااینکه بهداشت دهان و دندانمو خوب رعایت میکنم ولی مشکلم حل نشده. لوزه هام اصلا عفونت نمیکنن و سنگ هم ندارن ولی دکتر با فشار ازشون مواد سفید بدبویی خارج کرد. آیا بنظرتون باید عمل کنم؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   احتمالا لوزه های شما کریپتیک می باشد. مواد غذایی داخل آنها جمع می شوند و دچار پوسیدگی و عونت می گردند و موجب بوی بد دهان شما می گردند.عمل جراحی لوزه مشکل بوی بد دهان شما را رفع می کند.

 41. محمد می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  ممنون از راهنماییهای دقیق ومحبت بیدریغ تون
  منم لوزه هام متخلخلن
  ی دکتر متخصص رفتم گفت عمل کنم مشکل بوی بد دهان خوب میشه
  ی متخصص دیگه گفت نه عمل لازم نداری با دارو خوب میشی!
  یکی دیگه گفت بیا ” بدوشم” لوزه هاتو شاید خوب بشی!!!
  دکتر جون موندم چرا هیچکدوم جواب قطعی نمیدن

 42. پویا می‌گه:

  سلام من از زمانی که به مهد کودک رفتم تا الان که ۱۳ سالم است من هر سال در فصل پاییز و زمستان بیشتر از ۱۰ بار و با کوچکترین سرما مریض میشود و لوزه هایم چرک میکند بعضی از دکتر ها میگویند اشکالی ندارد اگر عمل نشود ولی معضی ها با تاکید میگویند حتما باید عملش کنید چیکار کنم من در حال حاضر هم مریض هستم کلا من زمستان برای من مانند کابوس است لطفا به ایمیلم جوابم را بفرستید poya.blurain@gmail.com

 43. سیدجواد می‌گه:

  سلام آقای دکتر.
  صدام ی مقدار توی بینیم هستش باعمل کردن لوزه درست میشه بنده ۱۹سالمه عمل میشه کرد یا خیر

 44. ناهید می‌گه:

  با عرض سلام و تشکر از اطلاعات مفیدتون
  خانمی۳۰ ساله هستم. سر دوراهی عمل لوزه بدلیل سنگ لوزه و بوی بد دهان موندم. در عکس هایی که از عمل برای سنگ لوزه میبینم، شرایط خیلی وخیم هست ولی من شکل ظاهری لوزه هام مشکل نداره وهرزگاهی سنگ کوچک میبینم. می دونم که در شیار های پشتی ممکنه سنگ باشه و با چشم نشه دید. پارسال آزمایش میکروب معده هم دادم ولی مشکلی نداشتم، دندان ها هم مشکلی ندارد. بو خیلی بد نیست ولی خودم همیشه معذب هستم که مبادا بویی باشد . گاهی اوقات هم بعد از غذا حس میکنم چیزی در پایین حلقم گیر کرده. خلاصه ۱۷ بهمن نوبت عمل گرفتم ولی هنوز دودلم. چون خوندم که خیلی سخته عملش. اگه مطمئن باشم با برداشتن لوزه مشکل برطرف میشه حتما بر میدارم ولی جایی خوندم که باکتری های دهان فقط در لوزه جمع نمیشه و تنها با برداشتن لوزه مشکل برطرف نمیشه.
  آیا شما در شرایط حاد و برای کسانی که خیلی سنگ تولید می کنند توصیه عمل دارید یا در شرایطی که در هفته یا در ماه ۱ ماه سنگ قابل رویت باشه هم توصیه میکنید؟
  آیا عمل با سوزاندن را توصیه می کنید؟ مثل اینکه بافت اطراف آسیب میبینه و درد بیشتری داره.
  آیا در کل عمل خیلی سختی است و ممکن است پشیمان شوم؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   علل بوی بد دهان را در پستهای قبلی ذکر کرده ام. با توصیفاتی که می کنید مشکل شما به احتمال زیاد پس از جراحی رفع می گردد. شما بعد از عمل تا یک هفته درد دارید. و تا یک ماه فعالیت سنگین نکنید. بعد از این عمل احتمال خونریزی هایی که بعضا می تواند خطرناک باشد وجود دارد بنابراین پیش جراح با تجربه عمل کنید تا خطر خونریزی نداشته باشید.
   در مجموع توصیه به جراحی می کنم.

 45. امیر می‌گه:

  سلام ۳۰سال دارم ۵سالی میشود که احساس عفونت وچرک در گلو دارم اگرچه لوزه هایم تا ان جا که برایم قابل مشاهده است همانند عکس های قرارداده شده شما در متن بالا متورم وعفونی نیست اما تکه های زردرنگ بدبو وسفت از حلقم به دهانم می اید و روی لوزه ام هم کیست سفید رنگ وجود دارد که با فشار دادن ان چرک سفت و بد بو خارج می شود وخروپف شبانه و احساس خارش گوش دارم با اینکه معمولا بهداشت دهانک را رعایت می کنم بوی بد دهان دارم و بعد از مصرف قرص انتی بیوتیک وامپول پنی سیلین وسفازولین دوباره عفونت شروع میشود ضمنا در این ۵سال خلط گلو دارم که باعث مشکلات مشکلات گوارشی می شود و صبحها و یا در هنگام مسواک زدن استفراغ میکنم یا احساس استفراغ دارم که پرازخلط های قورت داده است بدون اینکه سردرد یا فشار نواحی سینوسی داشته باشم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما همزمان مشکل لوزه های کریپتیک و آلرژی دارید و برای آلرژی نیاز به درمان دارویی و برای مشکل لوزه ها نیاز به درمان جراحی دارید.

 46. سمیه می‌گه:

  سلام. من دهانم بعضی اوقات بوی بد میدهد و گاهی از گلویم ی تیکه کوچیک پنیری شکل خارج میشود که بوی بدی میدهد. با توجه ب مطالب بالا احتمالا همون لوزه حفره داری هست. حالا سوال من این است که ایا میشه همینطوری باشد و عمل نکرد? یعنی اگر عمل نکنم ممشکلی پیش میاد? یا این یک بیماری هست که باید حتما عمل بشه? و در چه صورتی عمل کردن حتمی هست? یعنی به چه درجه ای برسد ادم مجبور هست که حتما عمل کنه? ممنون میشم جوابمو بدین. مرسی

 47. علی می‌گه:

  سلام.من ۲۳ سالمه.تقریبا از وسطای تابستون امسال گلودرد زیاد میشدم حدودا وسطای پاییز ی چیزیرو سمت راست گلوم حس میکنم تا الان خیلی اذیتم میکنه همیشه خستم و از کار و زندگی افتادم .دکتر زیاد رفتم یکی میگفت حساسیت یکی میگفت ویروسه یکی گفت ورم لوزه و کپسول اموکسی کلاو ۶۲۵ ۴۸ عدد و دیکلوفناک ۳۰ عدد ستیریزن ۱۰ ۵۰ عدد تجویز کردن بعد از مصرف فرقی نکردم رفتم پیش متخصص گفت به علت اینکه یکی بزرگه یکی کوچیکه باید عمل بشه.حالا میخواستم نظر شمارو بدونم ایا مشکل لوزه دارم و یا اینکه ب دلیل قرینه نبودن لوزه ها باید عمل بشه و ایا درد سمت راست گلویم ربطی به قرینه بودن لوزه هام داره.در ضمن لوزه هام مثل عکسهای بالا وخیم نیست.لطفا جواب بدین و کمکم کنین.ممنون از سایت خوبتون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگرچه در لوزه های غیر قرینه اتوصیه به جراحی است٬ ولی درد گلوی شما احتمالا ربطی به آن ندارد. عواملی نظیر باکتری ها ویروسها٬ عوامل التهابی یا اسید معده از مهمترین عواملی است که می تواند عامل گلودرد شما باشد.

 48. علی می‌گه:

  سلام آقای دکتر:
  ۳۷ ساله هستم حدود یکسال هست که لوزه های دهانم تورم داشته و اکثراً موقع آخر شب احساس می کنم گلوم می گیره، ۲الی۳ بار متخصص گوش و حلق شهرستان رفتم و داروی ضد چرک و ازیترومایسین و سیفیکسیم و غیره می دادند ولی اثری نداشته می خواستم مرا راهنمایی فرمایید با تشکر. در ضمن ممکن هست به علت کم خوابی و بیخوابی هم باشد و اصلاً ورم لوزه ها ربطی به اعصاب دارد یا نه. خیلی ممنون.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   مشکل شما با جراحی قابل درمان است. اگرچه محتمل است ولی ما معمولا جایگاهی را برای مشکلات عصبی در بزرگ شدن لوزه ها درنظر نمی گیریم.

 49. mehdi می‌گه:

  سلام اقای دکتر لطفا جواب بدیدمن چند ساله بوی وحشتناکی از دهنم میاد به هر پزشکی مراجعه کردم فقط الکی قرص نوشتن تا اینکه فهمیدم مشکل از لوزمه،خودم به متخصص گفتم چنتاشون گفتن عمل کن(خودم گفتم اونا تشخیص ندادن واقعا که) حالا رفتم بیمارستان تامین اجتماعی دکتره میگه راه علاج نداره میگم عمل کن میگه خطر خونریزی داره اونکه جای من نیست بفهمه چی میگم حالا من چکار کنم که عملم کنن لطفا راهیی پیش پام بزارید زندگیم جهنمه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا در مراگر تامین اجتماعی این اعمال انجام نمی شود. شما می توانید در مراکز دانشگاهی (توسط رزیدنتها ) یا مراکز خصوصی این جراحی را انجام دهید.

 50. پگاه می‌گه:

  باسلام خدمت شما اقای دکتر. من ۲۵سالمه و چندسالی هستش که لوزه هام حفره این. مواد سفیدی درشه که خیلی بدبوه. شاید بگم تاحالابخاطر این مسئله ازدواج نکردم. اخه میگن در بزرگسالان خطر خونریزیش بالاس.و ضمن اینکه من الرژی ریه دارم از بیهوش کردن در اتاق عمل میترسم،میترسم که برا ریه هام مضر باشه. اگه برم بنظرتون بیهوشم میکنن یانه؟ ایا راه دیگه ای هس که هم بیهوش نکنن هم خطر خونریزی کمی داشته باشه؟ ممنون میشم اگه جوابموبدین…..

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بدون بیهوشی جراحی قابل انجام نیست . ولی می شود از تکنیکهایی در جراحی استفاده کرد که خطر خونریزی خیلی کم باشد.

   • ارشيا می‌گه:

    سلام اقای دکتر
    من مشکل لوزه دارم و دکتر گفتن باید عمل کنم ولی ٨ اسفند هم عمل زیبایی بینی دارم و خیلی واسم مهم امروز هم ١۵ بهمن اگه بخام عمل لوزه انجام بدم می تونم تا یکی دو روز دیگه انجام بدم می خوام بدونم رو عمل زیباییم تاثیری نداره اخه اخر اسفند از ایران میرم و دیگه نمی تونم عمل کنم می خواستم ببینم نظر شما چیه کدوم اول عمل کنم ممنون میشم جواب بدین؟؟

 51. ارسطو می‌گه:

  با سلام و احترام
  از کم سن و سالی دچار بوی بد دهان بودم تاالان که ۳۱ سال سن دارم ، از همان کودکی به پزشک مراجعه کرده ولی درمان های موقت میشدم .حال طی یکسال گذشته شدت این بو بیشتر شده و بطور مکرر دانه های بدبوی زرد و سغید از گلوی من خارج می شود .
  به پزشک مراجعه کرده و مجددا مایه دهان شوی تجویز و یک مورد آخر هم که هفته گذشته بود با استفاده از یک ابزار پزشکی بمانند آینه دندانپزشکی با فشار به ته گلوی بنده به مقدار قابل توجهی از همان دانه های ریز خارج شد ولی پزشک فقط میگوید که با دهان شوی از بین می رود در صورتی که بیش از ۱۵ سال از این دهان شویه ها استفاده می نمایم و همیشه این مشکل را داشتم.
  ضمنا در هنگام صبح خلط های زرد رنگ نیز از حلقم خارج میشود که به شدت بمانند ذرات ریز بدبو هستند. آیا نیاز به عمل جراحی لوزه دارم چرا که پزشک گفتند سنگ لوزه شدید دارم؟و اینکه اگر نیاز به عمل باشد با توجه به سن بنده راهنمایی های لازم را بفرمایید . در پایان اینکه میخواهم از این بوی بد رهایی پیدا کنم .
  پیشاپیش از پاسختان سپاسگزارم

 52. مــــــــهران می‌گه:

  سلام آقای دکتر اکبری. ببخشین لوزه ای که به تشخیص دکتر در کودکی جراحی نشده ودر بزرگی یعنی ۱۸ سالگی باعث تورم و بزرگی روزه شده آیا نقشی در کوتاهی قد و لاغری دارد؟

 53. محمود می‌گه:

  باسلام خدمت شما آقای دکتر

  من در آلمان زندگی میکنم ۲۷ ساله هستم یک هفته میشه لوزه هام رو برداشتم اما بعلاوه دردی که از گوش و گلو دارم کنار زبانم هم زخم شده و نمیتوانم چیزی بنوشم و بخورم و خیلی منو نگران کرده میشه راهنماﻱ کنید علتش رو بدونم اگه علتش قرصی که دکتر تجویز کرده هست به مصرفش ادامه بدم یانه؟ باتشکر محمود رضاﻱ

 54. ياشين می‌گه:

  سلام
  من لوزه هام رو عمل کردم در حدود ٨ ماه پیش و
  دهنم خشک میشه و مجبورم دایما آب بخورم اما مورد اصلی اینه که می خوام بدونم لوزه بعدا باز هم رشد میکنه و دوباره مجبورم عمل کنم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خشکی دهان شما ربطی به عمل لوزه ندارد. لوزه اگر در جراحی بطور کامل برداشته شود دیگر رشد نخواهد کرد. در غیر اینصورت بله ممکن است دوباره رشد کند.

 55. زهرا می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.پسران ۵ سالشه الان۱۲روز از عمل لوزش میگذره وهنوز بطور خیلی افتضاحی تودماغی حرف میزنه که ما اصلا متوجه نمیشیم چی میگه خودش داره عصبی میشه ازاینکه هرحرفی روبایدچندبارتکرارکنه تا منطورشوبفهمیم به نظرشما صداش خوب میشه تورو خدابگین چیکارباید کنم؟؟؟؟؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا خودش خوب میشود و صدا به حالت طبیعی بر می گردد. مگر در شرایط خاصی که در آن صورت باید به پزشکتان مراجعه بفرمایید تا اگر اقدامات درمانی نیاز باشد برای شما انجان دهند.

 56. بهی می‌گه:

  سلام آقای دکتر.من ۲۱ سالمه.چند مدتی ،شایدم یکسالی میشه که یه دونه های سفید رنگ روی لوزه هام میزنم که خیلی انزجار آورن.بعد چند روز میوفتن و دوباره هفته بعد ظاهر میشن اخیرا خیلی شدید تر شده دکتر به من گفتن که لوزه هام چرک دارن و تنها راهش عمل و برداشتن لوز هاست و درمان دارویی نداره…خواستم نظر شما دراین رابطه رو بدونم.ممنونم

 57. پروانه قنبری می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر آقای دکتر من ۴روز هست که عمل لوزه کردم و از شدت درد روزی ۲یا ۳عدد شیاف دیکلوفناک ۱۰۰ استفاده می کنم و به شدت دچار اسهال شده ام استفاده از شیاف می تونه خطرناک باشه؟ شما چی چیز جایگزین پیشنهاد می کنید ۲۷ ساله هستم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا شیاف استامینوفن توصیه می شود. شیاف دیکلو فناک علاوه بر مواردی که ذکر کردید ممکن است باعث خونریزی از محل عمل گردد.

 58. علی می‌گه:

  با سلام و تشکر از اطلاعات مفیدتون:
  ۳۷ ساله هستم : لوزه های من موقع برخاستن از خواب (صیح ها) تورم نداشته ولی موشع آخر شب تورم داشته و احساس می کنم یه چیزی گلوم هست. با تشکر از راهنماییتان.

 59. شیوا می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر. منم ۲۵ سالمه. مدت زیادی این تیکه های سفید بدبو از گلوم بیرون میامد. ولی دو سه سالی هست چیزی بیرون نمیاد. ولی وقتی انگشت رو لوزه هام و قسمتی که از قبل از لوزه س و انتهای زبانم میکشم به شدت بوی عفونت میده ( مخصوصا لوزه هام). دقیقا بوی همون تیکه های سفید رنگ میده. ولی چیزی بیرون نمیاد. به نظرتون مشکل بوی دهان منم با جراحی لوزه حل میشه؟ و سوال بعدی هم اینه که ممکنه بعد از عمل خر و پف دائمی ایجاد بشه؟ چون الان ندارم

 60. بمانی می‌گه:

  ممنون از وقتی که برای پاسخ به سؤالات می گذارید
  پسرم سه سال داره سه ماه پیش سرماخورد ومدتی بعد از بهبودی مجدداسرماخورد واز اون به بعد هرروز ترشحات عفونی بینی داره وبا خروپف می خوابه و با دهان باز تنفس میکنه اسکن کردم میگن لوزه سوم بزرگ شده وچند روز دیگه بایدعمل بشه سؤالم اینکه ایا احتمال داره سینوس هاش چرک کرده باشه وبادارو درمان بشه چون با تجویزپزشک هفت روزسفکسیم دادم روز سوم مشکلش حل شد اما دوباره به مشکل خورد

 61. شهرام می‌گه:

  باسلام خدمت جناب دکتر اکبری.بنده الان ۱۰ روزه که لوزه رو به صورت لیزری جراحی کردم و روز به روزالحمدلاالله دارم بهتر میشم.فقط احساس میکنم یه چیزی توی گلوم مثلا پشت زبونک کوچک و یا انتهای زبانم گیر کرده خواستم بدونم طبیعی هست و این مشکل در روزهای آینده برطرف خواهد شد؟ دکتر جان واقعا از زحمات بی دریغ شما در راهنمایی هم نوعانم ممنونم انشاالله همیشه سالم و پایدار باشید.

 62. محمدرضا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من دو سال پیش عمل لوزه انجام دادم و تا چند وقت پیش مشکلی نداشتم ولی باز یه مدته بوی بد دهان دارم و مزه دهنم بیشتر اوقات تلخ هس و سرما هم که خوردم خیلی خلط داشتم
  میخواستم ببینم مشکل از چیه. باز نیاز به عمل هست؟
  ممنون

 63. fariba می‌گه:

  سلام آقای دکتر، من حدود یک ماه هست که عمل لوزه انجام دادم زخم هاش تقریبا خوب شده ولی بوی بد دهانم هنوز رفع نشده…. میتونم بدونم علتش چیه؟؟؟

 64. هامون می‌گه:

  سلام و عرض ادب
  جناب دکتر ۲۵ ساله هستم و حدود شش و هفت ساله که ماهی دو سه بار گلو م یا چرک میکنه (خلط دارم) یا خشک میشه بخصوص وقتی که صبح ها از خواب بیدار میشم و غذای روغنی خورده باشم . ماده ی پنیری مانند هم چند وقتیه که تو گلوم بوجود میاد و وقتی که خارج میشه بوی بدی داره.
  آیا با برداشتن کامل یا قسمتی از لوزه مشکل چرک گلو حل میشه؟ یا این که حساسیت میباشد؟
  و البته دارای سینوس های سالمی میباشم
  ممنون از شما

 65. امان می‌گه:

  سلام جناب دکتر
  مطالب بسییار مناسبی بود . پسر من یازده سالشه لوزه سوم عمل کرده. تقریبا ۴ ساعت بعد از عمل جراحی بهش بستنی دادیم به طور مرتب الان هم تک و توک سرفه میزنه سئوالم اینه که چون میگن بعد از ۲۴ ساعت بستنی بخوره این مشکلی رو ایجاد نمی کنه در ضمن خیلی ضعیف شده و پاهاش خیلی درد می کنه ؟ الان روز چهارم عمل هست. لطفا راهنمایی کنید

 66. مهدی می‌گه:

  سلام دکتر
  ۳۸ ساله هستم لوزه هام بزرگه سرماخوردگیم طولانی است شبها دهانم باز میمونه و بدلیل تنفس دهانی گلویم خ شک میشه و چند بار بیدار میشم دکترها میگن عمل تو این سن درد و خونریزی زیادی داره میخواستم بدونم راه دیگری غیر از جراحی داره؟
  روش امواج رادیویی چطوره؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله روشهای دیگری مثل امواج رادیویی هست ولی هیچکدام مثل جراحی که لوزه در آن بطور کامل برداشته می شود موثر نیست. و در روش جراحی برگشتی وجود ندارد.

 67. رها می‌گه:

  سلام .۳۰ ساله هستم و پزشکان جراحی لوزه را حتمی دانستند من به علت ترس از درد بعد عمل و اینکه الژی دارم و احتمال عطسه دارم به شدت میترسم ایا قبل از عمل میشه داروی کورتون برای حساسیت استفاده کرد .و جراحی با ایزر بهتره یا به روش سنتی؟سپاس

 68. علی می‌گه:

  سلام میخواستم بپرسم بعد از عمل بچه چند روز نباید به مدرسه بروند

 69. گلی می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  آیا عمل جراحی لوزه سن خاصی داره .برادرم ۳۲ سالشه و خیلی زود به زود سرما میخوره. دکترا میگن از لوزه اشه که سریع هم عفونت می کنه. برای تشخیص دقیق این موضوع به چه متخصصی باید مراجعه کنه. ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلم
   عمل جراحی لوزه بعد از سه سالگی قابل انجام می باشد. معمولا محدودیت سنی دیگری وجود ندارد ولی در کودکان دوره نقاهت کوتاه تر و سبکتر است. برای جراحی ایشان لطفا به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه بفرمایید.

 70. sami می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۲۰ سالمه و هر سال همین موقع گلو درد میگرم الانم در سمت چپ گلوم درد شدید دارم
  لوزه گلوم کوچیکه آیا نیاز به عمل دارم
  دهنمم بوی بدی داره و تمام استخوانم درد میکنه .
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

 71. احمد می‌گه:

  سلام خدمت آقای دکتر
  میخواستم بدونم براکسی که فقط خروپف زیادداره بایدچکارکردیعنی نه دردگلویی داره فقط یه مدتیه خیلی خروپفم زیادشده به طوری که خانواده خیلی اذیت وشاکی هستند باتشکر.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خروپف علل متعددی دارد جهت تشخیص و درمان شما نیاز دارید توسط پزشک ویزیت شوید. برای این مشکل از درمان دارویی یا جراحی می توان استفاده نمود.

 72. امیر می‌گه:

  سلام خدمت دکتر عزیز
  پسر من هفت ساله هستش با توجه به داشتن لوزه سوم و سرما خورده گی مکرر و مصرف زیاد آنتی بیوتیک . دکتر اعلام کرد باید همزمان با جراحی لوزه سوم لوزه حلقی نیز جراحی بشه
  سوال ۱ . با توجه به سوراخ بودن یکی از دندانها و پوسیده گی کم آن آیا عمل جراحی مشکلی ایجاد میکنه .
  ۲ . بهترین زمان عمل جراحی لوزه در کدام فصل از سال نظر به عدم سرما خوردگی می باشد یا اول باید مشکل دندان حل گردد .
  ۳٫ در زمان عمل حال عمومی فرد باید کاملا خوب باشه ویا اینکه داشتن مقدار کمی سرفه اشکالی نداره .
  ۴٫ با توجه به فعالیت بچه‌ها و داشتن مدرسه چه مقدار. استراحت کامل بعداز عمل نیاز هست. ضمنا فرزند اینجانب به لبنیات حساسیت دارند.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ۱ . پوسیده گی دندانها برای عمل جراحی مشکلی ایجاد نمی کند .
   ۲ . بهتر است تا شرایطی باشد که تا یک ماه بعد ازجراحی سرماخوردگی پیش نیاید .
   ۳. برخی اوقات عفونت تا برداشتن لوزه ها بهبود پیدا نمی کند بنابراین در این شرایط ما آنتی بیوتیک را شروع کرده و لوزه ها را بر می داریم. .
   ۴. معمولا یک هفته استراحت در منزل بعد از عمل توصیه می گردد.

 73. rhn می‌گه:

  با سلام
  ببخشید آقای دکتر من به علت بوی بد دهان ک خیلی اذیتم میکنه به دکتر گوش و حلق و بینی مراجعه کردم فرمودند مشکل بوی دهانم با عمل لوزه حل میشه ولی لوزه هام کوچیک هست و گاهی یه تیکه ی سفید بدبو روی لوزه هام هست از طرفی مشکل خلط سینه بعلت آلرژی هم دارم
  میخواستم بدونم مشکل بوی دهانم با عمل لوزه حل میشه؟
  یا بخاطر خلط سینم هست ؟
  باتشکر

 74. علیپور می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  من ۳۵ سالمه و لوزه هایم بزگ هستند . یک سالی هست که مبتلا به فشارخون شدم و تست خواب انجام دادم .آپنه خواب دارم . دکتر فوق تخصص داخلی و مراقب های ویژه عمل جراحی را برای لوزه هایم احتمال میدهد زیاد موثر نباشد و معتقد است برای سنین پایین تر عمل لوزه برای درمان آپنه خواب می تواند موثر واقع شود و دستگاه cpap را تجویز نموده است. به نظر شما عمل لوزه میتواند برای درمان آپنه خواب موثر باشد ؟ و اگر نه طول دوزه درمان با دستگاه cpap چقدر است ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته من در سن شما با استفاده از CPAP موافق نیستم. چون شما جوان هستید و باید بقیه عمر خود را با دستگاه بخوابید که این تقریبا غیر ممکن است. سن شما مانع عمل جراحی نمی باشد. ما یک طبقه بندی جهت تشخیص منشا بافت نرمی که موجب انسداد راه هوایی در ناحیه حلق می گردد داریم بنام مالانپاتی. اگر درجه مالانپاتی شما بالا باشد عمل لوزه کمک نمی کند و جراحی های دیگری هستند که قابل انجام می باشند. اما اگر درجه مالانپاتی شما پایین باشد عمل لوزه UPPP بالای ۸۰ در صدموثر است و مشکل شما را رفع می کند.

 75. مریم می‌گه:

  سلام اقای دکتر .ببخشید پسر من هم نیاز به جراحی لوزه داره ولی هنوز عفونت قبای با اینکه ۵ تا امپول پنی سیلین هم زدیم برطرف نشده باید صبر کنیم بعد جراحی را انجام بدیم یا نه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   گاهی عفونت لوزه ها تنها با برداشتن آنها رفع می گردد و انتی بیوتیک اثر نمی کند. در این شرایط ما آنتی بیوتیک را شروع می کنیم و پس از چند روز در حالی که بیمار در حال مصرف آنتی بیوتیک می باشد جراحی را انجام می دهیم. این سبب کاهش ریسک خونریزی پس از جراحی و پخش شدن عفونت پس از عمل می گردد.

 76. شهرام می‌گه:

  سلام آقای دکتربنده ۲۸ سالمه.الان ۲۷ روزه که لوزه رو به صورت لیزری عمل کردم و داروهای مصرفی در ابتدا شربت آموکسی سیلین بود و سپس شربت آموکسی کلاو .شربت های دیفین هیدرامین .گایول.پرومتازین.برم هگزین.و درحال حاضرقطره نیستاتین و قرص های پروپرانولول ۱۰ وکلردیازپوکساید-حکیم ۱۰شبی یک عدد درحال مصرف هستم.جای لوزه گوشت اضافی آورده و سفیدی اطراف آن زیاد هست به نحوی که نگرانم خدای نکرده دوباره غذا گیر کرده باشه‌.درد هم دو روزه که شروع شده و کمی ترشحات خونی از گلو دارم.یک‌هفته پیش هم به دکترم رفتم و ابراز نگرانی کردم و حتی نگران داشتن لوزه زبانی بزرگ و یا لوزه سوم بودم ولی خب جواب درستی به من ندادن فقط گفتم نگران نباش.دکتر جان واقعا نمیدونم عملم موفق بوده یا خدای نکرده مشکلی باشه.من رو راهنمایی کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   من واقعا این حجم داروها را بعد از عمل لازم نمی دانم. این سفیدی ها که بعد از عمل شما در حلق مشاهده می کنید معمولا بافت ترمیمی هستند و مشکلی ندارند و خود بخود برطرف می گردند. و معمولا گوشت اضافه و یا عفونت نیستند.

 77. عرفان می‌گه:

  سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر
  بنده تحقیقات کاملی درباره جراحی لوزه ام داشته و به این نتیجه رسیده ام که عمل کنم و این عمل صرفا برای رهایی از بوی بَد دهان است.
  تنها مشکلم مساله هزینه عمل میباشد.
  آیا حضرتعالی بیمارستانی که این عمل را به صورت صحیح و مطمئن و با حداقل هزینه انجام دهد میشناسید؟
  در صورت امکان معرفی بفرمایین
  و یا آیا عمل پیش شخص خاصی را توصیه میفرمایین؟
  با تشکر از شما

 78. رضا روحانی می‌گه:

  با عرض سلام
  لوزهه ای من یکماهی هست که بدون هیچ گونه گلو درد یا سرماخوردگی یاعارضه ی عفونی متورم وبزرگ وملتهب شدند بطوریکه راه نفس کشیدنمو خیلی مسدود کردند.پزشک میگوید حساسیتست ولی بعید میدانم.از اونجاییکه دسترسی بهشون خیلی راحته میخاستم ببینم خودم میتونم عملشون کنم وخارجشون کنم؟چون عملش هم که بیشتر از ۲ دقیقه طول نمیکشه.با تشکر

 79. مریم می‌گه:

  سلام.ایا برای عفونت های مقاوم لوزه و گوش در برابر پنی سیلین استفاده از امپول سفتریاکسون صحیح است.برای پسر من تجویز کردن نمی دونم تزریق کنیم یا نه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   آمپول سفتراکسون بیشترین کاربرد را در درمان عفونتهای مغزی دارد. یا در جاهایی که خطر این عفونتها وجود دارد. معمولا پنیسیلین هم آنتی بیوتیک خوبی برای عفونتهای گوش و بینی نیست و بیشترین کاربرد را در عفونتهای حلق و لوزه دارد. بهترین و قویترین آنتی بیوتیک برای این ناحیه کلاریترومایسین می باشد. البته برای عفونتهای مقاوم٬ که تمام عفونتهای باکتریایی این نواحی و همچنین ریه را با بیشترین قدرت پوشش می دهد. برای عفونتهای اولیه همان آموکسیسلین و یا کوآموکسی کلاو کفایت می کند. سفیکسیم با وجود اینکه آنتی بیوتیک قوی می باشد ولی پوشش کاملی روی این نواحی ندارد. البته در مواردی که لوزه ها بزرگ است و یا عفونتهای مکرر رخ می دهد توصیه همان جراحی لوزه ها می باشد.

 80. آرزو می‌گه:

  سلام آقای دکتر . پسر من ۵ سالشه و یک ماهه عمل لوزه و وی تی گوش انجام داده. متاسفانه هنوز گرفتگی بینی داره که خیلی اذیتش میکنه. مشکل از کجاست و چه درمانی داره. ققط هفته اول بعد عمل مشکل گرفتگی بینی نداشت

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ممکن است کودک شما از مشکلات دیگری نظیر آلرژی رنج ببرد یا لوزها بطور کامل برداشته نشده باشند. شما می توانید برای بررسی بیشتر به مطب مراجعه بفرمایید.

 81. رضا می‌گه:

  سلام
  آقای دکتر پسری ۹ ساله دارم لوزه سوم داره ولی مشکل سرماخوردگی زیاد نداره ولی خروپف شبانه دارد ،از چندین دکتر مشورت گرفتم به اتفاق نظر دارند با توجه به کوتاهی کام در صورت عمل لوزه سوم تارهای صوتی ایشان آسیب میبیند و بر صدای او تاثیر میگذارد خواهش میکنم راهنمائی بفرمائید .

 82. Sanaz می‌گه:

  سلام آقای دکتر پسرم چهار سالشه سه روزه عمل لوزه سوم انجام داده اما هنوز خروپف می‌کنه تو خواب میخواستم بدونم دلیلش چیه آیا خوب میشه یا نه؟و اینکه صداش هم خیلی تغییر کرده تو دماغی حرف می‌زنه ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   گاهی این علائم بعد از جراحی این علائم را دارد. درمان دارویی را انجام دهید و مدتی صبر کنید معمولا برطرف می گردد. در غیر اینصورت به پزشک خود مراجعه کنید.

 83. ميترا می‌گه:

  سلام آقاى دکتر من سینوزیت دارم چند وقتى بود که گلوم درد مى کرد رفتم دکتر وگفتند که متورم شده و دارو دادن الان چرک گلوم خوب شده اما سرفه مى کنم و لوزه و زبان کوچکم باد کرده باید چیکار کنم ؟؟؟شدیدا از جراحى میترسم سنم ٣١ هستش لطفا راهنمایى کنید

 84. شیوا می‌گه:

  سلام اقای دکتر. منم لوزه هام حفره دارن. انگشت رو لوزه و ته زبانم میکشم به شدت بو عفونت میده. سوالم اینه که بوی ته زبانم هم به علت همین لوزه حفره داره یا ته زبان مربوط به مشکل دیگه س؟ چون میخوام لوزه هامو عمل کنم میخواستم ببینم بوی بد ته زبان هم حل میشه یا اون مربوط به مشکلات دیگه س؟

 85. mehdi می‌گه:

  سلام
  اقای دکتر من مشکل بوی بد دهان دارم،ایا وسیله مخصؤص برای خارج کردن سنگ لوزه هست تا بخرم؟با قاشق و وسایل دیڱه لوزم فۺار دادم ولی چیزی خارج نشد لطفا راهنمایی کنید

 86. نیما می‌گه:

  سلام اقای دکتر من چهار روز که پشت لوزه ام یک تیکه هویج گیر کرده نمیدونم چی کار کنم خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید . دکتر هم رفتم کفت نمیشه کاری کرد مگر عمل کنید .

 87. شهریار می‌گه:

  سلام و عرض ادب و ممنون بابت وقتی که واسه بیننده هاتون میزارید بنده جراحی لوزه کردم به صورت سنتی .روزای سوم چهارم شروع کردم به خوردن گوشت و شب پنجم جگر داخل سیخ کردم خوردم .حالتم خوب بود تا زمانی که خاستم بخا بم یه کم رب انار خوردم به توصیه یکی از دوستان که گفت خوبه و زخمو هم میاره ولی دودقیقه بعدش لوزم شروع به خونریزی کرد و خونش بند نمی اومد به هیچ وجه.رفتیم بیمارستان دکتر عمومی دید گفت بخیه لوزه راستت پاره شده.خابیدم وسطای شب خونش بند اومد و صبح دکتر متخصص گفت ماله رب اناریه که خوردی.شما نظر کدوم دکتر رو صحیح تر میدونید?

 88. پریا می‌گه:

  سلام آقای دکتر، برای جراحی لوزه حتما باید بیهوشی صورت بگیره یا با بی حسی موضعی هم میشه؟ من ۳۰ ساله هستم و به دلیل لوزه حفره دار و سنگ لوزه باید جراحی کنم ولی اصلا دوست ندارم بیهوش بشم!

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در قدیم روشهای غیر بیهوشی این جراحی انجام می شد. ولی با توجه به خطرات آن و احتمال خونریزی و عدم تحمل شدید در حال حاضر تقریبا این روشها منسوخ گردیده است.

 89. احسان می‌گه:

  سلام – این مطلب خیلی ارزشمندی بود من لذت بردم و اینکه سایتتون هم عالیه خدا قوت ...

 90. حميد می‌گه:

  با عرض سلام. بنده سال ٩٠ انحراف بینی عمل کردم ولی در اکثر مواقع یک طرف بینی ام گرفته از طرفی شب ها خروپف شدید دارم و مجبورم برای تنفس بهتر زیر سرم را بالا بذارم. و داخل دماغی صحبت میکنم. از طرفی جدیدا به دکتر مراجعه کردم گفته لوزه را باید عمل کنی و زبان کوچک دارای طول بزرگه. لطفا من را راهنمایی کنید

 91. تسلیم می‌گه:

  سلامو خسته نباشید
  اقای دکتر من بعضی وقتا دهنم بوی بدی میگیره ب خصوص صبحا یا وقتی ک خیلی وقت چیزی نمیخورم لوزمم وقتیم ک سرما میخورم خیلی عونت میکند اعتماد ب نفسم خیلی کاهش پیدا کرده میخواستم بدونم با عمل همه این مشکلا میتونه حل شه؟ ۱۸ سالمه بضیام میگن بوی دهنت برا دندون عقله
  تو سن من عمل مشکلی نداره؟ یعنی میتونم عمل کنم؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اول از وضعیت سلامت لثه و دندانها مطمئن گردید. در مرحله بعد جراحی لوزه می تواند به شما کمک کند. البته اگر در سال بیش از سه بار عفونت لوزه دارید باید جراحی لوزه ها را انجام دهید.

 92. محمد می‌گه:

  سلاام من ۲۸ ساله هستم لوزه هام چرک داشت دکترگفت مانعی نداره وعمل کرد میخواستم ببینم امکان داره چرک وارد خون بشه وبه قلبم حمله کنه یا نه ممنون

 93. مهدی می‌گه:

  سلام خسته نباشید من الان سه روزه عمل کردم لوزمو ۱۵ سالمه خیلی گلوم درد میکنه گلومو ی لحظه دیدم خیلی سفید سفید داشت بستنی هم میخورم میخاستم ببینم این درد خوب میشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   دردی که دارید بعد از این جراحی طبیعی است. می توانید از داروهای مسکن ترجیحا استامینوفن کدئینه یا شیاف استامینوفن استفاده بفرمایید. سفیدی هایی که می بینید بافت ترمیمی است که در محل ترمیم زخم بوجود می آید و موردی ندارد.

 94. محمد می‌گه:

  سلام دکتر بنده ۴ سال میشه بصورت دوره ای معمولا سالی ۵ بار دچار سوزش گلو میشم بدون اینکه سرما بخورم لوزه هام بزرگ نشده و برفک هم نزده ولی موق بلند حرف زدن دچار ناراحتی و درد گلو میشم وقتی گلوم درد میکنه تب ولرز میکنه هم دارم ضعف هم میکنم ولی یهویی خودش خوب میشه و بعد ده مدت دوباره شروع میکنه نزرتون چیه

 95. مهدی می‌گه:

  خیلی ممنون از پاسختون میشه بپرسم تا چند وقت درد گلوم خوب میشه؟

 96. mahsa می‌گه:

  دکتر من می خواستم ببینم با عمل لوزه تول گلوهم از بین میره؟!! چون من علاوه بر این این که سنگ لوزه دارم و لوزه های همیشه عفونت داره داخل گلومم مواد غذایی گیر میکنه … لطفا منو راهنمایی کنید!!!

 97. محمد می‌گه:

  سلام
  آیا عفونت لوزه ها با احساس پری در گوش و سرگیجه شدید رابطه دارد؟

 98. شاهین می‌گه:

  با سلام و وقت بخیر جناب دکتر
  من ۴۱سال سن دارم احساس میکنم زبانم بزرگتر از حجم دهانم است و شبها باعث تنگی نفس میشه به طوری که وقتی بیدار میشم و گلومو مثل غب غب باد میکنم و زبانم رو جا میدم تنفس بینیم کاملا راحت میشه یا دهانم رو باز میکنم و زبانم رو بیرون میارم حفره داخلی حلق بینیم جلوش باز میشه و لحظاتی تنفس راحت رو تجربه میکنم. لوزه هام نرمال هستن و بزرگ یا عفونی نیستن میخواستم ببینم اگه لوزه هام رو بردارم و کمی فضا باز بشه ممکنه به تنفس راحت ترم کمک کنه یا نه؟

 99. محمد می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  مشکلات شیپور استاش که باعث احساس پری در گوش و سرگیجه میشود، معمولا به چه دلیل پیش می آید؟
  آیا بدلایل ویروسی است یا می تواند از عفونت لوزه ها نیز باشد؟

 100. مجتبی می‌گه:

  آقای دکتر سلام
  من در طول سال گلویم زیاد درد میگیرد و گرفتگی زیاد بینی دارم.دکتر گفت که حساسیت فصلی دارم اما دفعات گلو درد من زیاد است و شب ها در خواب هم خرپف میکنم.آیا امکان دارد که با عمل لوزه بهبود پیدا کنم؟
  در ضمن در تلفظ حرف (ر) هم مشکل دارم آیا ربطی به لوزه دارد؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله عمل جراحی لوزه در رفع گلوردر و خروپف به شما کمک می کند. در مورد تکلم نیاز به معاینه شما می باشد. در هر صورت حساسیت فصلی نیاز به درمان دارویی دارد.

 101. حسین اسلامی می‌گه:

  باسلام
  الان مدت ۴ماهه که دو تاگوشم زنگ میزنه ودارای لوزه هم هستم احتمالش هست که زنگ گوشم مرتبط با لوزه هام باشه.تشکر

 102. Mehran می‌گه:

  سلام من سربازم میخاستم لوزه مو عمل کنم میشه بگید عمل لوزه چند روز استعلاجی داره؟؟

 103. لاله می‌گه:

  سلام آقای دکتر،من بیشتر طول سال به خاطر اینکه تکه های غذا توی گلوم گیر میکنه گلو درد دارم،واقعا از این دردها خسته شدم،باید چیکار کنم؟ لطفا کمکم کنید،ممنونم

 104. مينا می‌گه:

  با سلام
  من یک هفته هست که عمل جراحى لوزه انجام دادم ولى درد خیلى خیلى زیادى دارم. دردم با استامنافون که اصلا کم نمیشه با شیاف دیکنوفناک هم کوتاه مدت کمى بهتر میشه.از فرداى عمل دچار سرفه هاى خیلى شدیدى شدم که دکتر پرومتازون براش تجویز کرد که البته فایده ایى نداشته
  اگر پیشنهادى براى کاهش دردم بدین ممنون میشم.

 105. غزل عبادی می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من ۲۱سالمه و وزنم۴۸ کیلوهست میخواستم بدونم با عمل کردن لوزه در وزنم تغییری ایجاد میشود یا خیر؟

 106. محمد می‌گه:

  با سلام من ۳۰سالم و تقریبا هر ماه یکبار و در بعضی مواقع سه بار ب پزشک مراجعه میکنم ب علت گلو درد بعضا شدید وهر بار هم پنی سیلین و انتی بیوتیک تجویز میشود ولی متاسفانه دویاره دچار گلودرد میشم پزشک میگه سینوسهام حساس شدن دیگه خسته شدم از این وضعیت ایا راهی برای درمان کامل گلو درد من وجود دارد؟با تشکر

 107. حدادی می‌گه:

  سلام دکتر
  برای درمان لوزه جراهی بهتر است یا لیزر من ۳۵ سالمه

 108. مرجان قراگوزلو می‌گه:

  سلام خدمت آقای دکتر
  پسرم پنج ساله اس ک دارای اختلال سندرم داون هم هست،،متاسفانه خبلی مریض میشه و موقع خواب نفسش میگیره و خیلی خروپف میکنه
  دکتر متخصص اطفال مخالفه عمله ولی متخصص حلق و بینی تشخیص لوزه سوم هم داده و توصیه ب عمل دارد
  بنطر شما چ کنیم؟
  ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   توصیه من درمان دارویی و سپس جراحی است. ولی قبل از جراحی بیمار باید از نظر مشکلات احتمالی کام ( مانند کوتاهی یا شکاف کام زیر مخاطی ) بررسی گردد.

 109. حسینی می‌گه:

  سلام وقتی لوزه چرکین باشه عمل خطرناکه؟ممنونم

 110. ارام می‌گه:

  سلام و خسته نباشید ، میشه بگید تا چند روز بعد از عمل غذای گرم نباید بخوریم ؟…. من الان ۸ روزه که عمل کردم

 111. احمد می‌گه:

  سلام دکتر عزیر
  پسر من ۳ سالشه شب موقع خواب به سختی نفس میکشه و موقع سرما خوردگی از غذا خوردن میوفته متخصص گفته لوزه داره باید عمل شه . خطر نداره تو این سن عمل واسش .واینکه عملش بیهوشی داره یا نه مرسی.

 112. ناشناس می‌گه:

  ضمن تشکر از سایت و پاسخ های علمی جنابعالی
  همسر بنده نزدیک به ۳ سال هست که بصورت دائمی لوزه هاش تورم داره، البته متخصصین مختلف، نظرات متفاوتی دادن، از جمله آلودگی محیط کار یا برگشت اسید معده که سبب این تورم شده، اما بنده بسیار نگران هستم، چون این تورم نزدیک به ۳ سال بدون هیچگونه تغییری کماکان باقی هست. البته دردد یا عفونت خاصی نداره، امکان داره که خدای نکرده دلیل آن تورم غدد لنفاوی یا وجود ویروس HIV باشه؟

 113. محمد می‌گه:

  احتمال چاق شدن بعد از برداشتن لوزه وجود داره؟؟

 114. یوسفی می‌گه:

  با سلام
  آیا لوزه با عث جلوتر رفتن چانه و نازیبایی صورت خواهد شد؟ به دلیل مشکل تنفسی و عفونتهای متعدد گلو، دکتر جراحی و برداشت لوزه را تجویز نموده و همچنین ایشان گفتند در صورت عدم جراحی امکان نازیبا شدن چانه نیز وجود دارد. در ضمن سن دخترم ۸سال می باشد.

 115. مانی می‌گه:

  سلام
  من خارج از کشور هستم، و الان ۳۶ سال دارم. از زمان کودکی لوزه هام بزرگ بودن و خیلی زیاد مریض میشم. اخیرا این گلو درد و چرک کردن لوزه هام زیاد شده و دکتر گفت باید عمل کنم. میخواستم بدونم بعد از عمل چند روز طول میکشه تا بتونم برگردم سر کار.

 116. مریم می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  برای پسر من قبل از عمل لوزه دو تا امپول پنی سیلین یک میلیون و دویست دادن و الان هم که عمل انجام شده ۸ تا امپول پنی سیلین ۶۰۰ دادن که هر ۱۲ ساعت تزریق بشه این خیلی سخته برای پسرم امکان استفاده از داروی جایگزین وجود داره؟

 117. محمد حسین می‌گه:

  سلام دکتر من۱۴ سالمه و رفتم دکتر گفت لوزه هات بزرگه و باید عمل بشه.من از این عمل خیلی ترس دارم.یک روشی در سایتی خواندم که میشه باروش امواج رادیویی بدون جراحی و خونریزی عمل کرد .

 118. محمد می‌گه:

  سلام من اکثر اوقات گلو درد می شدم مخصوصا تخمه یا پسته بخورم تو حفره لوزه هام چیزهای سفیدی گیر میکنه و گلو درد میشم الان بخاطر همین موضوع لوزه ام رو عمل کردم آیا این مشکل برطرف میشه؟

 119. حدادی می‌گه:

  حدادی هستم
  سلام آقای دکتر من ۰۲/۱۴ عمل لوزه انجام داده ام و جای لوزه هام به اندازه یک سانت گود و یا چال می باشد به نظر شما طبیعی هست
  و این که بخیه نشده ؟ آیا به مرور گودی و دیوارها بر طرف خواهد شد؟ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته من بخصوص در بزرگسالان جراحی را به شکل متفاوتی انجام می دهم و این مشکل بوجود نمی آید. ولی مشکل شما بتدریج رفع خواهد شد و نیاز به اقدام خاصی نیست.

 120. پریا می‌گه:

  با سلام خدمت آقای دکتر؛
  من به دلیل داشتن لوزه حفره دار، حدود ۸ روز پیش لوزمو جراحی کر دم، حالا متوجه شدم یه سوراخ به قطر ۳ میلی متر در انتهای حلقم کنار زبان کوچک وجود داره! میخواستم بدونم علتش چیه؟ آیا طبیعیه ؟ یا ایرادی در جراحی من وجود داشته؟ دیروز به دکتر جراحم مراجعه کردم ولی به نظر میاد که ندیده باشن چون معمولا به دلیل تجمع بزاق در اون ناحیه اون سوراخ دیده نمیشه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   مشکل خاصی نیست و خود بخود برطرف می گردد.

   • علی می‌گه:

    سلام. اقای دکتر من در همین یک ماه دو بار گلویم چرکی شد و بعد س ماخوردگی و تب و …. وبا خوردن اب سرد یا بستنی گلوم حالت چرکی پیدا میکنه
    و زمستان هم خیلی اذیت شدم دایما سر ماخورده بودم و متخصص که رفتم بعضی گفتن عمل کن و بعضی هم گفتن عمل تاثیری نداره
    نظر شما چیه؟

 121. مهدی می‌گه:

  سلام
  دختر من برا چند رئز دیگه عمل لوزه داره
  ولی من و مادرش خیلی استرس داریم
  دخترم ۶ سالش هست
  برا معاینه که رفتیم دکترش خیلی سریع دهانش رو باز کزد و در حد شاید ۵ ثانیه گفت احتیاج به عمل لوزه داره.
  اخه بیمارستان خصوصی هست و من میترسم که برا پول گفت باید عمل بشه،چون خیلی سریع معاینه کرد.
  یه جایی خوندم که بعد از عمل لوزه قلب دختر ۶ ساله ورم کرده و بعدش هم رفته کما،خیلی خیلی استرس داریم و داریم از انجام عمل منصرف میشیم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگر کودک شما شبها خروپف می کند یا مشکل تنفسی دارد و یا دچار گلودردهای مکرر چرکی می گردد نیاز به عمل جراحی دارد. در ضمن ورم کردن قلب بعد از عمل جزو عوارض احتمالی این عمل نمی باشد.

 122. سارا می‌گه:

  سلام من دختری ۲۳ ساله هستم که مدام داخل لوزه هایم ماده سفیدی جمع میشود و به شدت درد میکند و گاهی باعث بی حالی بدنم میشود این موضوع . واقعا خسته شدم امکان عمل وجود دارد؟

 123. علی می‌گه:

  سلام اقای دکتر خواهش میکنم کمکم کن و از نگرانی درم بیار
  یه دختر هفت ساله دارم لوزه داره
  تو کودکیش حاد نبود دکترا گفتن با دارو رفع میشه ولی بدتر شد که بهتر نشد الان تو یک سال از حد گذشته خیلی زیاد سرما خورده میشه و نمیتونه بخوابه همینجوریش هم خوابش خوب نیس بلند میشه نشسته میخوابه من با این که پدرم وقتی نگاش میکنم اشکم سرازیر میشه و از طرفی هم تو نت تحقیق کردم چندین مورد بوده که با انجام عمل لوزه فوت شدن این خیلی نگرانم میکنه و تپل هم هس میگن بخاطر لوزه اس و دندونای پایینش کج دراومدن
  و بیماری قند هم داره نیاز هس به دکترش بگم یا نه این بیماری چقد تهدیدش میکنه
  چند روز بستری میشه
  خرج عملش چقد میشه
  چقد این عمل خطرناک
  این عمل با امواج رادیو فرکانس همه جا هس یا نه
  ببخشید طولانی شد ولی نگرانم و چاره ای ندارم
  اگه لطف کنید جواب بدین ممنون میشم
  بعد از مدرسه اش میخوام ببرم با توکل به خدا

 124. آرش می‌گه:

  سلام من هفته پیش سه شنبه عمل جراحی لوزه کردم
  الان ۸ روز گذشته ، مشکلی ندارم ، فقط حس میکنم لوزه سمت راستو برداشت ولی پشت لوزه گوشت مانند هست اون برداشته نشده
  ولی لوزه سمت جپم لوزه برداشته شده پشتشم آزاده
  یه عکسی گرفتم به صورت لینک براتون فرستادم و جای اون قسمت اضافه رو مشخص کردم که کجارو میگم
  ممنون میشم راهنمایی کنید که کار دکتر خوب نبوده یا اینکه اون گوشت یا پوست اضافه پشت لوزه ی برداشته شده جمع میشود به صورت خودکار
  http://s6.uplod.ir/i/00882/e530ktpv6d21.jpg

 125. sajjad می‌گه:

  با عرض سلام .اقای دکتر من ۲۰سال سن دارم و از حدود یکسال اخیر تا الان حدودا هر دو یا سه هفته یا هر یک ماه یک بار دچار سرماخوردگی میشوم . تب زیاد میکنم و ابریزش بینی با گلودرد.دکتران زیادی رفتم و برایم انتی بیوتیک مینویسن و پس از مدتی مصرف دارو خوب میشوم در طول بیماری احساس میکنم در دو طرف گلویم دو تا غده کوچک هست که با فشردن انها دچار درد میشوم و دهانم چه در طول بیماری چه در طول سالمی بوی بدی میدهد .ازمایشات خون و سونوگرافی هم انجام دادم و از نظر پزشک هیچ مشکلی نداشتند . ایا علت این سرماخوردگی های مکرر میتواند لوزه باشد و احتیاج به عمل دارد ؟مرسی از راهنمایی شما با تشکر

 126. فاطمه می‌گه:

  سلام آقای دکتر اکبری
  وقتتون بخیر
  طاعات و عباداتتون قبول باشه
  یه سوالی داشتم از خدمتتون، ۷ روزه که لوزه هامو جایی عمل کردم و احساس میکنم در محل لوزه سمت راستم یه چیزی گیر کرده دقیقا احساسی که قبل از عمل لوزه داشتم و این موضوع خیلی آزارم میده. خودم فک میکنم بخیه هام باز شده و یه تو رفتگی ایجاد شده که هر چی میخورم داخلش گیره میکنه.لطفا منو راهنمایی کنید.

 127. امین می‌گه:

  با سلام خدمت دکتر عزیز و بزگوار
  من از کودکی اکثرا دچار گلو درد و تورم گلو بودم
  الان من ۳۲ سال سن دارم. یه جوری با این قضیه گلو دردم کنار امدم اما یه پنج سالی میشه این تورم ها زیاد شده. خروپوف میکنم شدید از خواب که بلند میشم احساس میکنم گلوم خشک شده و یه مقداری هم التهاب داره و به خاطر همین وقتی از خواب بلند میشم خیلی احساس خستگی میکنم. الان تصمیم گرفتم لوزهام رو جراحی کنم ایا با برداشتن لوزه ها
  مشکل خروپف و خستگی بعد از خوابم من هم حل میشه
  با تشکر

 128. ali می‌گه:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر …. بدلیل داشتن لوزه بوی تنفسم بد شده … آیا بعد از جراحی این مشکل برطرف میشه ؟؟؟؟

 129. حسین می‌گه:

  سلام و عرض ادب:
  پسر من نه سالشه علاوه بر اینکه تشخیص عمل لوزه داده شده آلرژیک هم دارد.آیا امکان عود مجدد لوزه بعد از عمل هست یا خیر؟ موضوع دیگرداشتن آلرژی مشکلی را برای عمل یا بعد از آن به وجود نمی آورد؟
  سپاس از وقتی که می گذارید

 130. امیر می‌گه:

  سلام و ارادت
  من چند شب پیش هنگام خوردن ماهی تیغ ماهی توی گلوم گیر کرده ،الان وقتی آب دهنم و قورت میدم درد شدیدی تو گلو احساس میکنم…فکر میکنم که تیغ ماهی هنوز توی گلومه،چیکار باید انجام بدم…دکتر رفتم برام شربت دیفین هیدرامین و آدل ژی نوشته…ممکنه کار به جراحی بکشه…اگر بله عملش سخته

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   احتمالا تیغ عبور کرده و فقط زخم آن در گلوی شما باقی مانده است که خود بخود بهتر می شود. در غیر اینصورت معمولا در مطب قابل خارج کردن می باشد.

 131. نرگس می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشی طاعات وعباداتتون قبول درگاه حق:
  پسرم ۷ سالشه لوزه داره ووقتی میخوابه خیلی بد تنفس میکنه و خروپف هم زیاد داره. درطول زمستون هم همیشه مریضه و سرماخورده هست خیلی اذیت میشه .
  با چند نفر مشورت کردم بعضی هاشون معتقد به جراحی هستن و بعضی ها هم میگن وقتی بزرگ بشه خوب میشه
  نمیدونم چیکار کنم سر دوراهی قرار گرفتم لطفا راهنماییم کنید . دختری هم دارم ۱۲ ساله اون هم همینطور لوزه هاش خیلی ورم داره ومثل دوتا غده ته گلوش هست البته ما پارسال متوجه شدیم مشهد دکتر متخصص بردیم گفتن باید عنل بشه ولی اطرافیان مارو از عمل میترسونن. اونم زمستون زیاد سرما خورد ‌. به نظر شما چیکار کنم‌.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   توصیه من به جراحی هر دو کودک می باشد. ممکن است لوزه ها در طول زمان خود بخود خوب شوند و ممکن است که نه. ولی در هر دو صورت عوارض آن در رشد کودکان شما و غییر شکل دائمی فک و صورت آنها می ماند.

 132. امین می‌گه:

  سلام اقای دکتر من پسرم و ۱۴سالمه از وقتی یادم میاد همیشه لوزه هام چرک کردن و گلوم درد میکنه این سه چهار بار اخرم درد به گوش سمت چپم میزنه ممکنه لوزه
  سوم داشته باشم؟ واقا گلودرد اذیتم میکنه. به نظرتون نیازه لوزه هامو جراحی کنم؟
  باتشکر

 133. m.khojasteh.a می‌گه:

  سلام
  خسته نباشید
  دکتر به من گفته باید لوزه عمل کنم نه لوزه سوم
  میخوام بدونم به بیهوشی نیاز داره یا بی حسی موضعی میشه
  لطفا راهنمایی کنید

 134. مريم.ح می‌گه:

  سلام
  ٢٨ ساله هستم،از دوران کودکی یادمه که گفتن لوزه دارم!و از کودکی تو خواب خوب نفس نمیکشیدم.
  ١٨ سالگی عمل رینو پلاستیک انجام دادم و مشکل تنفسی ام خیلی خیلی بیشتر شد.در حدی که کاملا از دهان نفس میکشم…
  سوالم اینه که عمل لوزه میتونه تنفسمو بهتر کنه؟؟حتی ١٠-٢٠٪‏!!
  سوال دوم اینه که تن صدام خیلی بم ،ایا عمل میتونه تاثیر دایم و مثبت روی صدام داشته باشه؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   علل انسداد راه بینی در کودکی و بزرگسالی متفاوت است. بنظر می رسد بخشی از علائم شما در اثر عوارض دائمی ناشی از عمل نکردن لوزه سوم در دوران کودکی می باشد. که در این صورت این عوارض برگشت ناپذیر بوده و تقریبا غیر قابل درمان می باشند. در هر صورت ابتدا باید کل مجرای تنفسی فوقانی شما بررسی گردد. عواملی که موجب انسداد شده اند و قابل درمان می باشند درمان شوند.

 135. ب می‌گه:

  سلام
  من از کودکی لوزه هام بزرگ بود ولی دکتر گفت که عمل ضرر اره و سیستم ایمکنی رو ضعیف میکنه ،حالا توی خواب خیلی خرو پف میکنم آیا با عمل این مشکل رفع میشه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا عوارض درازمدت در اثر عدم درمان لوزه٬ بخصوص لوزه سوم ممکن است بعدا با جراحی هم رفع نگردد. در هر صورت می توانید به مطب مراجعه بفرمایید تا بعد از معاینه در خصوص شما اظهار نظر کنم.

 136. رضا می‌گه:

  سلام اقای دکتر من هرسال بیشتر از ۲۰ بار سرما میخورم و خروپف میکنم و بیحالم.رفتم متخصص برام تست سومنوگرافی توی کلنیک خواب نوشت به نظر شما واجبه برم این تست بدم؟

 137. مريم.ح می‌گه:

  ممنونم که پاسخ دادین
  با عمل لوزه ایا تن صدا هم به طور دائمی تغییر میکند؟؟(از این حالت بم دربیاد)

 138. فاطمه عبدالملکی می‌گه:

  سلام دخترم ۸ ساله هست باید عمل هرسه لوزه را انجام بده میخواستم بدونم
  ۱_بعد یک هفته میتونه ورزش شنا را انجام بده ؟
  ۲_ اینکه شنیدم بیمارستان حضرت رسول سانتر تخصصصی برای این عمل هست آیا تایید میفرمایید؟
  ۳_ روش رادیو فرکانس را توصیه میکنید یا روش دیگری را؟
  متشکرم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خیر توصیه می شود تا یکماه ورزش سنگین انجام ندهد. در بیمارستان حضرت رسول هم این عمل جراحی انجام می شود ولی سانترهای دولتی و خصوصی بسیار خوب و معتبر دیگری هم برای این جراحی وجود دارند. با روش رادیو فرکونسی ممکن است برگشت مشکل لوزه را داشته باشید.

 139. حسام می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من مشکل سرگیجه دارم و گوشهام گرفته.میگن مشکل از لوزه هامه.در ضمن دندان هایم موقعی که شیرینی میخورم درد میکنن و یکجوری میشن.
  میگن مشکل از چرک لوزه هاست.آیا برداشتن لوزه ها موثر خواهد بود؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای مشکل دندانها باید به دندانپزشک مراجعه بفرمایید. در مورد گرفتگی گوشها باید ابتدا شما را معاینه و سپس اظهار نظر کنم.

 140. ali می‌گه:

  سلام و عرض ادب آقای دکتر .
  ۱_روی زبانم لکه های سفیدی وجود دارن میخواستم ببینم آیا این لکه ها مربوط به لوزتین است یا لوزه سوم که پشت بینی قرار داره ؟
  ۲_ آیا میشه هر ۳ تا لوزه رو تو یک عمل جراحی برداشت ؟؟؟

 141. parastoo می‌گه:

  سلام اقای دکتر من ۲۰سالمه و حدود ۶ماه میشه که عمل لوزه انجام دادم چون گلوم سنگ لوزه داشت وعفونت میکرد اون موقع هم من چیزیو سمت راست گلوم حس میکردم اما با گذشت این چند ماه باز همون حس رو دارم قبل عمل عکس گرفتم و چیزی نبود ازمایش سی بی سی چه بعد عمل و چه قبلش انجان دادم که بیماری خاص نباشد که نبود
  الان سمت راست عمل شده ته زبونم گوشت اضافه حس میکنم ممکن است از عوارض عمل باشه ؟و به مرور خوب شه ؟یا الرژی باشد مثل جوشی یا التهابی ؟چون خارش هم دارم بعضی اوقات
  تروخدا راهنماییم کنید اقای دکتر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این خصوص باید معاینه شوید وی به احتمال زیاد مشکل شما ربطی به عمل لوزه ها ندارد و بدلیل مشکلاتی مثل آلرژی ممکن است باشد.

 142. ساره می‌گه:

  سلام من دختر۷ ساله دارم و ماه دیگه عمل لوزه سوم داره دکتر غدد بردم داروهای ویتامین تجویز کردند فراموش کردم ازشون بپرسم مشکلی که نداره من اون داروها را تا قبل از عمل مصرف کنم یا باید قبل از عمل مصرف آنها را قطع کنم ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر از سایت خوبتون

 143. آتوسا می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.من ۲۰ سالمه.دی ماه سال۹۲ گلوم عفونت شدید کرد طوریکه لکه های سفیدی دو طرف حلقم زده بود و بوی خیلی بدی از سمت چپ حلقم میومد و نفس کشیدن واسم سخت شده بود (قبلا سابقه همچین مشکلاتی رو نداشتم)رفتم دکتر عمومی با مصرف انتی بیوتیک اون لکه های سفید رفتن ولی جاشون به صورت برجستگی موند و بزرگتر شدن و بوی بد و مشکل تنفس هنوز دارم.به مرور زمان دردهام بیشتر شد.مثلا اولش احساس میکردم پایین صورتم سر شده و ورم کرده .درست مثل حسی ک بعد از دندون کشیدن داریم.که اون خودش خود به خود با گذشت زمان خوب شد.بعد قسمتی از پایین سمت چپ فک یه کوچولو فرو رفته.و در امتدادش به سمت گردنم بافت سفت و باریکی به وحود اومده.داخل دهنم پایین سمت چپ رزیر دندونام ،زبون ک میزنم برجسته ست و کمی ک با انگشت فشارش میدم تیر میکشه تا گردنم.لثه ی پایین سمت چپ هم دون دون شده.دو طرف فک م (زیر گوشام) رو ک یکم فشار بدم درد میگیره.دکتر های زیادی تو این چند سال رفتم ولی نتونستن تشخیص بدن.آزمایش خون های زیادی دادم .سونوگرافی از گردنم هم انجام دادم،دکترا گفتن همه چی ت سالمه .ولی حال من بهتر نشد ک هیچ بدتر هم میشد. تا اینکه این دکتر اخری گفت لوزه هات حفره ای هستن و باید عمل شی.خواستم نظر شما رو بدونم راجب این تجربه های تلخ من.ببخشید که طولانی شد ولی واقعا نگرانم .خیلی تو این ۳ ،۴ سال اذیت شدم.
  یادم رفت بگم ک دکترای قبلی ک درست تشخیص نمیدادن.میگفتن حساسیته و واسم محلول سدیم کلراید ۰٫۹ برای غر غر کردن یا قرص و کپسول ضد التهاب و عفونت تجویز میکردن که هیچ تاثیری در بهبود حالم نداشت.یکیشونم واسه مشکل لثه م یه پماد موضعی بم داد که بهش حساسیت نشون دادم و کهیر زدم.سال ۹۲ ک این اتفاق واسم افتاد و بار اول رفتم دکتر تست پنی سیلین واسم انجام دادن که نسبت به اونم حساسیت داشتم

 144. saied می‌گه:

  با سلام من ۴۵ سال سن دارم و سال گذشته بدلیل گرفتگی عروق قلبی یک استنت گذاشتم و الان اسپرین و پلاویکس می خورم
  پاییز سال قبل گلودرد بدی شدم هرچه پنی سیلین می زدم و انتیبیوتیک می خوردم خوب نمی شدم تا اینکه به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم گفتند لوزه لایه لایه و اسفنجی دارم و باید عمل کنم البته قرص مترونیدازول دادن و خوب شد اما جرات نکردم عمل کنم . نظر شما چیه؟ممنون از راهنمایی تان

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   احتمالا عمل لوزه ها به شما کمک کند ولی داروهایی نظیر آسپرین و پلاویکس را از دو هفته قبل از عمل تا یک ماه بعد از آن باید قطع بفرمایید البته زیر نظرر متخصص قلبتان.

 145. شیوا می‌گه:

  سلام روز بخیر
  من گاهی اوقات احساس سوزش و درد تو گلو دارو به دکتر که مراجعه کردم گفت مشکل من اینه که حفره های لوزه من بزرگتر از اندازه عادی هست و وقتی چیزی میخورم وارد این حفره ها شده و عفونت میکنهبرای درمان هم گفتند باید عمل کنم ولی من واقعا از این عمل میترسم و تاالان نتونستم با جراحی کنار بیام
  میخواستم ازتون بپرسم که به جز عمل کردن راهی دیگه هست دارو منظورمه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته راه حل نهایی شما عمل جراحی است ولی بطور موقت با غرغره محلول آب اکسیژنه ۱۰ سی سی در یک لیتر قابل رفع می باشد.

 146. مصطفی می‌گه:

  سلام اقای داکتر
  پسرم ۷ساله است مدت ۷ماه میشه سرفه داره می کند. لوزه هاش یکم ورم کرده ولی درد ندارد. فقط سرفه میکنه. اشتها به غذا ندارد میخاستم بدانم بادارو خوبه می شود.
  “لطفا جوابم بدهید خیلی نگرانم

 147. داریوش می‌گه:

  با سلام .من پسری دارم که الان ۸سال و چند ماهشه .دوسال پیش به علت عفونت و انسداد مجاری تنفسی مخصوصا شبها و به هنگام خواب با توصیه دکترها ی خرم اباد عمل لوزه کردیم .حالش بهتر و بهتر شد .تا این که در مدرسه با شروع انفلانزا مجددا بچه ما سرما خورد .و متاسفانه دیگه روز خوش نداشتیم و همیشه با نفس کشیدن بچمون در خواب مشکل داشتیم مراجعه به کرات داشتیم اما فقط اسپری و مقداری دارو انتی بیوتیک همین .الان مجددا لوزه بچه من اوت کرده (لوزه سوم ) و دیگه نمی دونم باید چی کار کنم .استرسی که هنگام عمل بهمون وارد شد دیگه نمیخام تکراربشه .اقای دکتر راهی داره بدون عمل جراحی بتونیم این لوزه را کنترل و یا کمترش کنیم حجمش رو .ممنون میشم جواب بدین .با سپاس

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در این خصوص بابت کودک شما ابتدا ویزیت و معاینه گردد. معمولا اگر جراحی بدرستی انجام شود عود ندارد مگر اینکه مشکل چیز دیگری باشد.

 148. نسیم می‌گه:

  سلام.
  خسته نباشید.
  ۲۷ سالمه .از بچگی وقتی به پشت میخوابیدم نمیتونستم نفس بکشم و کلا الان هم تو خواب با دهان باز میخوابم و نمیتونم به پشت بخوابم.فک پایینم از ۱۴ سالگی کم کم به سمت عقب رفته حتی ارتودونسی هم انجام دادم ولی فایده نداشته.در حال حاضر هم مشکل تنفسی در خواب دارم و گاهی موقع حرف زدن سرفه خشک میکنم حتی موقع غذا خوردن حالت تهوع دارم و خوب نمیتونم نفس بکشم .چندین و چند بار به متخصص ریه و مجاری تنفسی هم مراجعه کردم تست آسم و .. انجام دادم ولی گفتن مشکلی نیست و سالم بوده. آیا مشکل من میتونه لوزه باشه؟ من واسه حل مشکلم کجا باید مراجعه کنم؟ آیا مشکل فکم ربطی به مشکل تنفسیم داره؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 149. علی ن می‌گه:

  با سلام خدمت دکتر گرامی،بنده به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم،اعلام کردند که باید عمل لوزه انجام بدی،با توجه به اینکه بنده مشغله زیادی دارم.تا برج ۹ یعنی آذر ماه امکان عمل رو ندارم.میخواستم بدونم فصل خاصی برای عمل لوزه هستش؟آیا آذر یا دی ماه مشکلی برای عمل پیش نمیاد؟اگر امکان داره منوراهنمایی کنین.ممنون

 150. علی می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  من دائما بوی بد دهن دارم خودم احساس میکنم ای بو از حلق میاد با هیچ چیزی هم نمیره خیلی رو زندگیم تاثیر گذاشته میخواستم ببینم لوزه میتونه باعث این بو شده باشه ؟

 151. فرهاد می‌گه:

  سلام آقای دکتر.
  حدود ۵ ساله آخر هر ماه تب و لرز، خستگی زیاد، درد کمر و ساق پا ، گلو درد بصورتی که قورت دادن آب دهانم به سختی امکان پذیره، تورم غدد لنفاوی سمت راست گردنم و بی اشتهایی رو تجربه میکنم. فقط ۳ روز همه ی این علایم طول میکشه بعدش خود به خود همه چی درست میشه. خیلی آزمایش و …. دادم که در مواردی تب مالت نشون داده و با خوردن انواع آنتی بیوتیک هیچ تغییری در رویه ی بیماریم بوجود نیومد(تب مالت رو هم منفی نشون داد). اما۵ ماهی با غرغره آب نمک و سرکه سیب مریضیم پدیدار نشده. چندین بار هم با عطسه کردن مواد سفید رنگ ریزی از دهنم بیرون اومده. به نظرتون علایمی که گفتم میتونه بخاطر عفونت لوزه باشه که همیشه بین ۱۸ تا ۲۵ هر ماه اتفاق میافته؟ (ببخشد طولانی شد)

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   علائمی که می فرمایید بیشتر به با بیماریهای سیستمیک تطابق دارد تا بیماریهای لوزه. در هر حال می توانید برای معاینه و مطمئن شدن از وضعیت لوزه ها به مطب مراجعه کنید.

 152. فاطمه می‌گه:

  سلام من خانمی ۳۷ ساله ام لوزه سمت چپم حفره داره و گهگاهی از توش تیکه های سفید رنگی در میاد که بد بو هستند.وقتی با انگشتم هر دو لوزمو لمس میکنم فقط سمت چپیه بوی بد میده.دکترم میگه ریسک عمل شما بالاست.احتمال خونریزی حین عمل و بعد از عمل زیاده چیکار کنم؟؟؟؟؟

 153. هادي می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  ٢٢ سالمه و هفته ی پیش عمل لوزه کردم علاوه بر اون دکتر گفت شاخک های بینیمو واسه تنفس راحت تر سوزونده. الان حالم نسبت به روز اول خیلی بهتر شده اما چندتا مساله هست که واقعا اذیت میکنه. من مدرسم و به صدام تو سریعترین زمان ممکن میاز دارم ،صحبت کردن اونقدی واسم مشکل شده که احساس میکنم هیجوقت مثه اول نمیشم و دکتر هم گفت خوب میشی اما علاوه بر اون تو دماغی بودنش یه سری حرفا مثه “خ” رو کلا تلفظ تمیکنم. خواستم ببینم کی خوب میشم و ایا مشکل جدی هست؟

 154. مهدي می‌گه:

  با سلام
  الان ٧ روز از عمل لوزه پسرم میگزره ولی بعضی وقتها که شیر یا دوغ میخوره از بینی ش چند قطره شیر یا دوغی که خورده ترشح میکنه می خواستم بدون بعد از عمل طبیعی هست یا باید با پزشک مراجع کنم و گوش درد بعد از عمل تا چند روز ادامه داره

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   علائمی که می فرمایید گاهی در جراحی لوزه سوم ممکن است دیده شود که معمولا خود بخود برطرف می گردد. در هر صورت بهتر است در این مورد با پزشک خود مشورت بفرمایید.

 155. ویهان ایرانمنش می‌گه:

  سلام وقت بخیر دکتر
  مو هر وخت میرم پیش دکتر بنا به هردلیلی میگه لوزه هات بزرگه ولی من درد و مشکلی باهاشون ندارم مگر زمانی که سرما بخورم یا… که لوزه ها نمیذارن نفس بکشم چه برسه آب بخورم…
  صدام هم نازک و رو مخه…
  خوابم هم بعصی اوقات نامیزونه ینی زمان میبره تا بتونم بخوابم…
  با این شرایظ برداشتن لوزه برای من خوبه؟
  صدام بهتر میشه؟
  ۱۷ سالمه
  تشکر و سپاس

 156. بهمن می‌گه:

  با سلام و تشکر از توضیحات مفید و کامل شما:
  پسر من ۶/۵ ساله است و حدود بیست روز پیش لوزه سومش را برداشته اما حالا تودماغی صحبت می کند،در پستهای قبلی شما فرمودید ممکن اسن شکاف کام یا افتادگی کام داشته باشد.سوال من این است که ۱-درصورتی که این دو عارضه قبل از عمل وجود نداشته چطور این دو ممکن اسن بعد از عمل ایجاد شوند ۲-آیا ممکن است در اثر خوب برداشته نشدن لوزه این عارضه تودماغی صحبت کردن ایجاد شده باشد۳-تا کی باید صبر کنیم تا متوجه شویم این عارضه موقتی یا دائمی است۴-در صورت موجود یکی یا دوت علت(شکاف کام یا افتادگی کام)چه زمانی برای درمان باید اقدام کرد.
  پیشاپیش از توضیحات جنابعالی سپاسگزارم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شکاف کام مادرزادی است و بعد از عمل بوجود نمی آید ولی برخی اوقات مخفی است و بعد از عمل خود را نشان می دهد. علائمی که شما می فرمایید به احتمال زیاد بعلت التهاب بعد از عمل است و برطرف می گردد . در هر صورت می توانید جهت ادامه درمان به پزشک خود مراجعه کنید.

 157. Ameneh می‌گه:

  سلام دکتر من یه دختر۲۲ساله ام بچه ک بودم لوزه هام بزرگ بودن دکتر گفت ک بزرگ بشم متناسب میشه بخاطر رشدم بزرگتر ک شدم الان ی مدته لوزه هام چرک میکنه و بوی بد میده رفتم متخصص گوش و حلق و بینی گفت لوزه هام حفره دارن ک باید عمل کنم یسری آزمایش نوشتن و قرص پنیسیلین و مترونیدازول۲۵۰دادن ممکنه با مصرف این داروها خوب شه یا باز نیاز به عمل داره؟

 158. مازیار می‌گه:

  درود بر شما
  آقای دکتر
  آیا بعد از بهبودی کامل بوی بد دهان به طور کامل رفع میشود !؟
  احتمال‌ عود کردن مجدد و برگشت وجود داره یا خیر ؟!
  با تشکر .?

 159. Farhad می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  اقای دکتر من ٣٢ سالمه از بچه گی لوزه های بزرگی داشتم همراه با حفرههای بزرگی
  لوزه های من سنگ ساز است قبلا ماهی ا الی ٢ بار این تکه ها را میدیدم ولی الان نزدیک ٧ روز است که به شدت تکه های کوچک زرد رنگی با فشار بیرون می اید و قسمت انتهای زبانم روی بار زبان مواد سفید رنگی جمع شده و باعث بوی بد دهان شده در طول روز شاید ١٠ بار مسواک میزنم مشکل من با جراحی حل میشود ؟ ا مصرف سیگار سریعاً این بو تشدید میشود
  ممنون از شما

 160. majed می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من یک دختر ۸ ساله دارم که پزشک تشخیص داده لوزه های دوم و سوم آن را بردارد. میخواستم بدونم آیا عمل با لیزر راحتتر و عوارض آن کمتر از عمل عادی است یا فرقی نمیکند.

 161. علی می‌گه:

  سلام آقا دکتر
  من ۱۶ سال دارم،و درحال حاضر آب دهانم را به سختی بلع میکنم و همینطور غذا،سردرد دارم و تب میکنم.مدت ۷ روز الان تو این حالت هستم و بهبودی حاصل نشده.دکتر آنتی بیوتیک تجویز کرده است
  بار اولی هست که اینجوری میشم و فک میکنم بخاطر آب کثیف استخر بوده.
  به نظر شما نیاز به عمل هست؟

 162. محمد می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  مدت یک سال است که هر ماه لوزه هام سفید میشن و گلودرد شدید و تب و لرز به مدت چند روز من رو زمین گیر میکنه، ضمنا هیچ علائم دیگه ای که شبیه آنفلوآنزا یا سرماخوردگی باشه مثل آبریزش بینی و سرفه ندارم. بعد از مصرف داروها و بهیودی لوزه هام صورتی رنگ میشن ولی به شدت حساس و مستعد قرمز شدن با خوردن غذا، تا این که به مرور ترشحات موکوسی سفید رنگ غلیظ از گلوم خارج میشه و به مرور دوباره عفونت و سفید شدن لوزه شروع میشه. همه آزمایشها رو هم انجام دادم و نتیجه شون منفی بوده. حالا با توجه به این که علائم شبیه سرما خوردگی نیست آیا ممکن هست مشکل از لوزه نباشه و با عمل مشکل بر طرف نشه؟ ضمنا من ۲۷ سالمه و به شدت از این عمل میترسم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید برای عمل بزرگسالان چه روشی کم خطر تر است؟
  با تشکر و سپاس

 163. ليلا می‌گه:

  با سلام خدمت آقاى دکتر اکبرى
  من ٣۶ دارم و از بچگى داراى لوزه هاى حفرهاى بودم و مرطباً دچار آنژین چرکى مى شدم و بااستفاده از پنیسلین برطرف مى شد..
  بعضى وقتها هم تیکه های کرم رنگ بد بو از حفره هاى لوزه هام خارج مى شد..
  از سنین ١٧-١٨ خیلى بهتر شدم و با قرقره آب نمک بعد از غذا تقریباً مشکلم حل شد..ولى امسال دوباره ۴-۵ بار دچار عفونت لوزه و گلو درد خیلى شدیدتر از قبل شدم …و چندین بار هم درد وحشتناک بدون عفونت و تب به مدت ١-٢ روز.. دفعه آخر کمى خون هم از لوزه هام آمد و روى لوزه ها پُر از جوشهاى ریز بود
  به نظر شما باید عمل کنم وآیا بعد از عمل دیگر گلودرد را تجربه نخواهم کرد..؟
  سپاسگزارم

 164. ندا می‌گه:

  سلام من مدتی سنگ لوزه داشتمو با مشورت دکتر خودم خارجشون میکردم اما الان مدتیه که این سنگها عمقی تر شده وخارج کردنشون برام سخت تر شده همچنین موقع مسواک زدن و قرص خوردن دچار مشکل شدم و موقع اب خوردن حتی گاها تهوع میگیرم به نظر شما با عمل لوزه میتونم این مشکل کامل رفع کنم یا نیاز به جراحی نیست؟

 165. انیتا می‌گه:

  با سلام خدمت شما دکتر اکبری:
  من یک خانوم ۲۶ ساله هستم . یک مدت طولانی میشود که من بود بد دهان دهان دارم ( روزانه بالای ۵ بار مسواک هم برنم افاقه نمیکنه ) . به مدت یک سال هم میشه تا سرما میخورم گلو درد عجیب و بدی میگیرم که منو به گریه میندازه به طوری که اب دهانم رو نمیتونم قورت بدم ( تا یک مدت طولانی بعداز خوب شدن سرما خوردگی من گلوم درد میکنه همون قسمت لوزه ها ) .لوزه هام متورم و عفونی هستن بیشتر اوقات . شاید از اینکه تبم میره بالا متوجه میشم که هفونت دارم و میرم دکتر و میگن که گلوتون چرک کرده !!
  من در استرالیا زندگی میکنم و دکترهای استرالیا مثل ایران فهمیده و با تجربه و شجاع نیستند .بارها بهشون مراجع کردم ولی میترسند عمل کنن .
  به نظر شما با این شرایطی که من گفتم احتیاج به عمل دارم؟؟ یا نه نگرانش نباشم خوب میشه ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بنظر می رسد نیاز به عمل جراحی دارید و در این صورت این جراحی اینجا برای شما نجام خواهد شد. البته اظهار نظر قطعی در این خصوص نیاز به معاینه لوزها و گلوی شما دارد.

 166. لطیفه می‌گه:

  سلام جراحی لوزه روی باردارشدن تأثیر داره؟

 167. غزل می‌گه:

  سلام دختر ۲۵ ساله هستم
  من وقتی عطسه میکنم حد فاصل بین حلق(لوزه ها) و گوشهام و گاهی هر دو نقطه میسوزه و میخاره. گاهی حس میکنم مایعات داخل گوشم هست ، گاهی هم مواد داخل گوشم بیش از اندازه شله و با گوش پاک کن خارجشون میکنم
  برای گوشم به پزشک مراجعه کردم شنوایی سنجی هم شدم گفتن مشکلی نداره
  لوزه هام شدیدا بزرگ هستن ، موقع قورت دادن غذا واقعا دچار مشکل میشم
  آسم عصبی دارم و وقتی اتفاق میافته بزرگی لوزه هام انگار تشدیدش میکنه
  یه وقتایی لوزه ها به هم میچسبن موقع قورت دادن آب دهان
  جدیدا لوزه هامو حس میکنم توی گلوم انگار دراز شدن
  دهانم اغلب بوی بد میده قبلا رفلاکس اسید معده داشتم که درمان شد ولی بوی بد ادامه داره دلیلش لوزه ها هست؟
  آیا مشکلی که برای گوشهام پیش میاد به دلیل بزرگی لوزه هاست؟
  آیا عمل برای من ضروری و اضطراری هست؟اگر بله دلیلش رو بفرمایید
  افتادگی دریچه پرلاپس میترال دارم این مشکلی برای بیهوشی ایجاد میکنه؟
  این عمل شامل بیمه تامین اجتماعی هست؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما نیاز به درمان دارویی و جراحی بطور همزمان دارید. اگر می خواهید از بیمه تامین اجتماعی استفاده نمایید باید به بیمارستانهای دولتی مراجعه بفرمایید.

 168. مهدی می‌گه:

  درود بر جناب دکتر اکبری
  بنده ۳۶ سالمه و لوزه سوم ندارم ولی لوزه های من بنظرم دچار نوعی عارضه شدند و سالی چند ماه در سرما و گرما چرک می کنند و باعث درد زیاد در ناحیه گلو می شوند. اخیرا به مطب خصوصی یک پزشک متحصص گوش و گلو و بینی در اصفهان که توی بیمارستان امین ( بیمارستان دولتی در اصفهان ) جراحی میکنه رفتم . تا معاینه کرد گفت حتما باید لوزه هام خارج بشند و گفتند یه آدرس و شماره تلفن میدند که باید یه دستگاه لیزری از تهران به مبلغ ۲ میلیون تومان بخرم . راستش من تواناییش رو ندارم و موندم که چیکار کنم . میخواستم بپرسم که آیا چنین چیزی مرسوم هست و من باید حتما اون دستگاه رو بخرم ؟
  ممنون میشم اگر که پاسخ بدید و راهنمایی کنید.

 169. مریم می‌گه:

  با سلام خدمت آقای دکتر اکبری
  من ۳۰ ساله هستم .لوزه هام خیلی بزرگه باعث شده نتونم راحت عمل بلع داشته باشم و شب ها خرخر کنم و با دهان باز بخوابم .بینی من همیشه گرفته و از طریق بینی هم نمیتونم نفس بکشم بطوری که همیشه از قطره فنیل افرین استفاده میکنم.سینوزیت هم دارم و فک میکنم سینوس هام پره.
  ایا با یه بار اتاق عمی رفتن میشه همه اینهارو درست کرد ؟
  و ایا میشه طی این عمل یکم صدا رو زیباتر کرد ؟ ممنون

 170. soraya می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  ۲۶ سالمه، لوزه هام حجمشون کوچیک ولی هردو حفره ایه و علایمی که فرمودین رو دارن علاوه براینا من هروقت یه چیز خنکی مثل بستنی یا آب یخ میخورم همون لحظه احساس میکنم یه چیزی پشت بینیم سنگینی میکنه که باعث عطسه های شدید و پی در پی و همینطور خارش و سوزش گلو و گوشام میشه ، ترشحات بدبوییم از پشت حلقم دارم تو این مواقع غیر از ترشحات لوزه هام.. به دکترم مراجعه کردم آنتی بیوتیک میدن که اونام دیگه زیاد تاثیری ندارن و بلافاصله با خوردن یه چیز خنک دوباره برمیگرده و اینکه صبحا بلافاصله بعداز بیدار شدن اگه هوای آزاد بهم بخوره تا شب عطسه میکنم و هیچوقتم نمیتونم به پشت بخوابم احساس میکنم نفسم میگیره و از خواب میپرم..زیاد سرما میخورم و موقع سرما خوردگیم دماغم سوزش خیلی خیلی شدیدی داره و به سختی میتونم اب دهنمو قورت بدم.
  سوالی که از خدمتتون داشتم آیا احتمال اینکه لوزه سومم داشته باشم هست؟ یا سینوزیت ؟و یا آلرژیه؟
  و اگه سه تا لوزه باهم عمل شه عوارض بعد از عمل شدیدتر و غیر قابل تحملتر میشه؟
  ممنون

 171. صابر می‌گه:

  سلام اقای دکتر من در طول سال بیش از ۶ بار دچار عفونت گلو میشم و بدون انتی بیوتیک برطرف نمیشه . نیاز به عمل لوزه دارم ؟ بعد عمل دیگه گلوم عفونت نمیکنه؟ ممنون از لطفتون

 172. غزل عبادی می‌گه:

  سلام دکتر خسته نباشید عمل لوزه در بزرگسالان با بی‌حسی انجام میشه؟؟؟؟

 173. yaser می‌گه:

  سلام من لوزه هام خیلی بزرگ حفره حفره هستش خودشم زود زودسرمامیخورم هم چه سرمابخورم یانخورم مشکل تنفسی دارم آیا عمل کنم مشکل تفسی وسرماخوردگیم رفع میشه؟ لطفا جواب بدید ممنون ازلطفتون

 174. محمد کاظمی می‌گه:

  سلام آقای دکتر من چند روز قبل چیزهای سفید رنگی رو تو گلوم دیدم که بوی بدی هم ازشون میومد که بخاطر اونا به دکتر متخصص گلو رفتم که ایشون گفتند باید عمل بشی میخواستم ازتون بپرسم من بعد از این عمل چه مشکلی برام پیش مییاد؟ و هزینش چقدره ؟در ضمن من ۲۵ ساله هستم و اگه عمل نکنم چی میشه؟باتشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   مشکل شما به احتمال قوی بعلت لوزه های حفره دار می باشد و با عمل جراحی رفع می گردد. اگر عمل نکید مشکلی برای سلامتی شما بوجود نمی آید ولی بوی بد دهان شما از بین نمی رود.

 175. سوزان می‌گه:

  سلام پسر من ۸سالش هست پاییز وزمستان زیاد سرما میخوره ترشح عفونی پشت حلق،یک تا دوبار هم گلودرد داره لوزه ها هم بزرگه،دوسالگی لوزه سوم رو عمل کرده الان هم متخصص گوش وحلق وبینی گفتن با عمل مشکلش حل میشه نظر شما چیه؟ وقتی به پشت میخوابه خروپف میکنه ،سپاسگزارم از حسن توجه شما

 176. غزل عبادی می‌گه:

  سلام اقای دکتر من امروز صبح لوزه جراحی کردم۲۱ سالمه دکتر خِلت دارم توی گلوم و خونریزی از بینی ایا ایجاد مشکل میکنه؟چون تنفسمم از طریقه دهان شده

 177. محمد کاظمی می‌گه:

  سلام ،آقای دکتر به لوزه های من یه چیز سفت سفید رنگی چسبیده وبویه بدی هم میده ولی لوزه هام بزرگ ومتورم نیستند میخواستم بدونم دلیلش چیه و چجوری درمون میشه؟درضمن من ۲۵ سال دارم .با تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در مورد مشکل شما در پستهای قبلی من توضیح داده ام. شما می توانید جراحی نکنید ولی بوی بد دهان باقی می ماند و برای رفع آن جراحی لازم است.

 178. faeze می‌گه:

  سلام
  خسته نباشید من ۲۲ سالمه همیشه گلوم خلت و خارش داره بعضی وقتا احساس میکنم از بینی نمیتونم نفس بکشم و با دهانم نفس میکشم ،
  دهانم هم بوی بدی میده با این که بهداشت دهانم رو رعایت میکنم و اشتهام خیلی خیلی کمه از بچگی .
  همیشه یه پام مطب دکتره همش تن تن سرما میخورم هی آنتی بوتیک میده من میخورم خوب میشم دوباره ماه بعد روز از نو .
  آقای دکتر من لوزه هام حفره ای هست ولی زیاد بزرگ نیستن و ته زبانم دون دون های بزرگ صورتی رنگ دیده میشه برجسته
  میخواستم ببینم من لوزه هام باید جراحی بشه با این اوضاع؟
  لطفاً راهنماییم کنید ممنونم

 179. طاهره می‌گه:

  آقای دکتر سلام روز بخیر همسرم مدتی هست از گلوش تیکه هایی خارج میشه و دهنش بسیار بدبو شده به پزشک مراجعه کردیم و گفت سنگ لوزه هست و باید جراحی بشه و لوزها خارج بشه چون مشکل از لوزه ها هست و عفونت داخل اونها هست آیا تنها راه همینه و جراحی به نظر شما به صلاح هست؟

 180. مریم می‌گه:

  سلام آقای دکتر همسر من دیروز جراحی لوزه انجام داده ما شهرستان هستیم متاسفانه دکتر جراحش در دسترس نیست.برای دوشنبه هفته آینده میاد شهرما.همسرم ترخیص شده و درد داره.نمیدونم چی بدم بخوره.فقط بستنی و آب یخ میدم میخوره.توروخدا راهنمایی کنید من بابت تغذیه اش تا چندروز فقط بهش بستنی بدم؟آیا میتونه برای جلوگیری از عفونت امروز که یک روز از جراحیش گذشته آب نمک قرقره کنه؟
  سنش ۳۱ساله و وزنش هم۱۱۵٫ممنون میشم راهنمایی کنید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما می توانید از غذاهای نیمه جامد و مایعات برای ایشان استفاده بفرمایید. برای درد هم از شیاف استامینوفن و یا استامینوفن کدئین استفاده کنید. و حتی المقدور از مسکنهای دیگر استفاده نفرمایید. از قرصهای پردنیزولون برای کاهش التهاب و و ACC برای کاهش خشکی و درد گلو می توانید استفاده کنید.

 181. سالار ایران فر می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین ۲۲ سالمه حدود یک ساله که گلوم حفره حفره شده وعفنوت وچرک ازش بیرون میاد بوی بعدی هم داره رفتم دکتر گفتن باید جراحی بشی امکان خون ریزی کردن دارد آخه سابقه فشار خون دارم فشار خونم تا ۱۶ میره خیلی ممنون

 182. ali می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من روز دوشنبه ۹۶/۵/۶ عمل لوزه انجام دادم …. الان که دو روز از عمل میره جای عمل سفید شده و اثری از خلت خونین وجود نداره … و دکتر برام قرص های (سفالکسین ۵۰۰) و ( رلیکول ) نوشته ….. آیا در این حالت لوزه من در حالت طبیعی قرار داره ؟؟؟ و آیا قرص های که دکتر جراح نوشتن تاثیری داره ؟؟؟ و همچنین تا چند روز دیگه این اثرات سفیدی روی لوزه از یین میره ؟؟؟؟
  بسیار ممنون

 183. امير حسين می‌گه:

  باسلام.آقای دکتر خسته نباشین مدت زمان بهبودی کامل عمل لوزه بالیزرچند روز طول میکشه وآیا پس از این مدت بیمار میتونه غذای درست حسابی بخوره یاباید باز هم با مایعات ادامه بده؟ باتشکر از وقتی که گذاشتین

 184. علی می‌گه:

  سلام. فقط آقای دکتر همه رو به عمل تشویق میکنه عجب

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   متاسفم که چنین حسی از مطالب بیان شده به شما دست داده است. از نظر ما همواره اولویت با درمانهای غیر جراحی است. و فقط مواردی به جراحی توصیه می شوند که واقعا نیاز دارند و موارد بیان شده صرفا اندیکاسیون های علمی جراحی است. این را در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد سالها از مشکلی رنج می برند که می توانست با یک جراحی ساده و یک نقاهت کوتاه برطرف گردد. و جراحی لوزه ها قطعا یکی این جراحی ها می باشد.

 185. saghar می‌گه:

  سلام.خسته نباشید
  من یکی از لوزه هام بزرگتر ازیکی دیگست و حفره ایه.بعضی وقتا لکه های سفید روش داره که چیزای سفیدبد بو هم ازش بیرون میاد همیشه هم ته گلوم خلت دارم. ۲۵ سالمه ولی تاحالا فکر میکردم مال همه همینطوریه و این طبیعیه.من تو نفس کشیدن هم مشکل دارم که فکر میکنم شاید مشکل پولیپ بینی داشته باشم.به نظرتون لوزم نیاز به عمل داره؟

 186. حمیدررضا می‌گه:

  با سلام
  همیشه تکه های کوچک غذا به لوزه من میچسبه و باعث بوی بد دهان میشه شما توصیه به عمل جراحی میکنید یا راه دیگه ای برای رفع مشکل پیشنهاد میکنید؟
  ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته در این خصوص من قبلا توضیح کامل داده ام. شما می توانید از درمان دارویی برای رفع موقت مشکل و درمان جراحی برای رفع دائم آن استفاده نمایید.

 187. سپیده صادقی می‌گه:

  سلام اقای دکتر من سنگ لوزه دارم و خیلی اذییت میشم با گوش پاک کن در میارم که لوزه هام خون ریزی میکنه و اسفراغ میکنم امروز متوجه شدم که سوراخ های لوزه ام خیلی گود شده ممکنه سنگ لوزه م خوب بشه؟چکار کنم؟لوزه هامو عمل کنم؟۲۰ ساله هستم

 188. علیرضا می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۳۰ سال دارم ۳ روز پیش عمل لوزه انجام دادم. بیشتر از درد عمل خلطی است که در گلوم گیر می کنه که خیلی آزار دهنده شده مخصوصا تو این چند شب موقع خواب کامل گلوم میگیره که حتی نفس کشیدن هم سخت میشه.آیا شربتی یا دارویی هست که کمکم کنه. البته دکتر شربت استامینوفن ۲۵۰ و آموکسی سیلین ۲۵۰ تجویز کردن به نظر شما دوز مناسبی می باشد. با تشکر از راهنماییتون

 189. مهری می‌گه:

  سلام جناب دکتر. خسته نباشید. ممنون از توصیحاتتون و وقتی که برای پاسخ دادن به نظرات کاربران میگذارید.
  من دو مشکل آلرژی، لوزه های بزرگ رو دارم. و از طرفی میخواستم عمل زیبایی بینی هم انجام بدم. لوزه هام بزرگ هستند و بعضی شب ها با مشکل تنفسی از خواب میپرم. شاید یکی دو بار در ماه. میخواستم اولویت این سه درمان رو بدونم. و بدونم که برای عمل برداشتن لوزه ها چقدر باید استراحت کامل کنم و مرخصی بگیرم.
  من ۳۳ سال دارم.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   قطعا اولویت با درمان دارویی مشکل آلرژی شما می باشد که می توانید از داروهایی مانند اسپری فلیکسونیز و کلداماریس و شستشوی بینی با سرم و آنتی هیستامینهایی نظیر تلفست برای کنترل آن استفاده نمایید. سپس توصیه به درمان لوزها که در صورت نیاز ممکن است درمان جراحی می باشد می شود. یک ماه بعد از جراحی لوزه ها می توانید جراحی زیبایی بینی را انجام دهید.

 190. غزل عبادی می‌گه:

  سلام دکتر جان من ۲۲روز از جراحی لوزم میگذره بینیم هنوز گرفته دکترم ۴تا قطره بتازونیت دادن همش تموم شده اما فایده ای نداشته تجویز شما چیه دکتر؟؟

 191. ali می‌گه:

  سلام با عرض خسته نباشید حضور جناب دکتر
  میخواستم تشکر کنم از مطالب های مفید و کاربردیتون اقای اکبری …..
  من بدلیل داشتن لوزه های بزرگ که مدام عفونت میکردن و باعث بد بو شدن دهانم شده بود مجبور به عمل شدم …. شرح عمل و بعد عمل : یک روز در بیمارستان بستری بودم و بعد از اون به اتاق عمل رفتم متخصص بیهوشی بهم گفت عمل لوزه خیلی ساده س و هیچ ترسی نداشته باش ماسک بیهوشی رو روی بینیم قرار داد و بعد از چند تنفس بیهوش شدم و بعد ۴۰ دقیقه بهوش آمدم که عملم تموم شده بود … بعد از عمل تقریبا ۲ ساعت زمان میبره تا به حالت نرمال برگردین ولی روز اول بلع و همون آب دهن قورت دادن خیلی سخته و درد ریادی داره تا روز ۶ درد داشتم ولی هروز کمتر و کمتر میشد تا روز ۱۰ م که دیگه درد بلعم خیلی کمتر شد و مهمترین عاملی که باعث شد که عمل کنم که بوی دهانم بود خیلی کم شده یعنی به راحتی ۸۰ درصد از بوی دهان رو از بین میبره و شاید زیادتر …. میخواستم تشکر کنم از جناب دکتر واقعا مطالبتون عالی بود و خیلی کمکم کرد

 192. علی می‌گه:

  سلام ببخشید تا چند وقت بعد عمل لوزه نباید سیگار کشید؟چند روز قبل عمل اگه سیگار بکشیم مشکلی به وجود میاد؟

 193. سارا می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشین یه سوال داشتم خدمتتون میخاستم راهنماییم کنینن
  من مشکل بوی بد دهان از بچگی دارم الان ۳۰ سالمه. همه دندونام پرشده و سالمن و لثه م مشکلی نداره دکتر گوارش هم رفتم آندوسکوپی شدم ریفلکس و ورم معده و برگشت صفرا به معده داشتم که دو ماه دارو خوردم ولی تاثیری روی بوی بد نداشت دکتر گوش و حلق و بینی رفتم یه دکتر بهم گفت لوزه هات کریپتیکه و ممکنه علتش باشه یا بعد از هر وعده غذایی قرقره کن یا عمل. به دکتر دیگه مراجعه کردم گفت نه لوزه هات مشکلی نداره و اون حفره های طبیعیه لوزه ته. و گفت حلقت چروکیده ست و ریفلکس داری که همین باعث شد دکتر گوارش برم که شرحشو بالا گفتم براتون.
  ولی مشکل حل نشد. دوباره از دکتر اولم پیگیری کردم باریوم سولو عکس از بینی و بعد سیتی از حلق و سینوسها با تزریق انجام دادم که یه خلط کوچیک چسبیده به سینوس داشتم تو ماگزیلاری. و غدد لنفاوی زیر چونه sub mandibular adeophatty م واکنشی بود و انحراف تیغه بینی و یه غده استخونی تو سینوس پیشونی. که دکتر گفت هیچکدوم اینا نمیتونه باعث بوی بد دهان بشه. و گفت لوزه هات کوچیک و دابل پلاسه. و سنگ لوزه هم ندارم گفت ممکنه از لوزه هات باشه.
  خودم وقتی روی لوزه هام و اطرافش دست میکشم انگشتم خیلی بوی بدی داره و ته زبونم هم همین بو رو داره
  میخاستم بدونم با این شرح حال عمل برای من مفید خواهد بود
  مرددم در مورد عمل؟؟؟؟
  مسئله من بوی دهانه که میخام رفع بشه
  و یه سوال دیگه من ۱۳ مهر عمل زیبایی بینی دارم اگه بخام لوزه هامو الان عمل کنم بعد تو همون تاریخ میتونم بینیمو عمل کنم؟؟

 194. Mohamad می‌گه:

  سلام
  من حدود ۵ ماهه که گلودرد خفیفی هنگام آب خوردن در سمت چپ گلو حس میکنم. گاهی ترشحات پشت حلق رو حس میکنم. همچنین گاهی مشکل رفلاکس معده هم دارم اما به نظرم، اسید به گلو نمیرسه چون سوزش رو فقط انتهای مری حس میکنم. در زیر و پشت لوزه سمت چپ، یک قسمت قرمزرنگ، شبیه یک رگ ملتهب دیده میشه. آیا این التهاب و قرمزی که دقیقاً در قسمتیه که درد حس میشه به لوزه مربوطه یا مشکل دیگه‌ایه؟ و آیا منشا این درد، GERD است یا تانسیلیت مزمن؟ آیا به تانسیلکتومی نیاز است؟
  سپاس‌گزارم

 195. افشین می‌گه:

  سلام
  عرض خسته نباشید
  آقای دکتر بنده لوزه خودم رو دو هفته پیش عمل کردم یک طرف گودی زیادی داشت بعد عمل ولی حالا بعد دو هفته چیزی شبیه به لوزه در اونجا ظاهر شده البته اندازش کوچیکه حدود یک پنجم کوچیکتره ممکنه عمل ناقص بوده یا لوزه مجددا رشد کرده باشه یا نه اینکه اون گودی داره به این شکل پر میشه…
  تشکر از لطفتون

 196. رامین می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۲۶ سالمه دچار همین عارضه چرک پشت گلو و حفره گلو هستم.مدت دوساله تقریبا اینطوری هستم به دکتر مراجعه کردم میگن سن شما بالای عمل نکنید بهتره آیا واقعا سن تاثیر داره.خیلی تو روابط و زندگیم تاثیر گذاشته ممنونم که راهنمای کنید

 197. احمد می‌گه:

  سلام داکترصاحب!

  اگر جراحی لوزه در اشخاص که سنین شان بالاتر از ۲۹ و ۳۰ ساله باشد صورت بگیرد به کدام مشکلی دچار خواهد شد بعد از عملیات یا نخیر؟.

  منتظر پاسخ تان هستم داکتر صاحب.

  ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   مشکل این است که در بزگسالان احتمال خونریزی بیشتر از کودکان است. بنابر این جراح باید از توانایی و تکنیک بالاتری برخوردار باشد.

 198. افشین می‌گه:

  سلام مجدد
  اقای دکتر بنده به پزشک خودم مراجعه کردم متاسفانه حدسی که زده بودم درست بود و مقداری از بافت لوزه باقی مونده حدود یک چهارم آیا نیازی هست که عمل مجدد کنم ممکنه که مجدد سنگ لوزه در اون قسمت باقی مونده ایجاد بشه…
  تشکر از پاسختون

 199. hosein می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  پسری۱۶ساله هستمو لوزه دارم،هیچ نقصی هم برام ایجاد نمیکنه فقط سرما زیاد میخورم و صدام خیلی بده طوری که خجالت میکشم تو جمع حرف بزنم.
  آیا لوزمو عمل کنم صدام تغییر میکنه خوب بشه یا همون صدا میمونه؟

 200. علی می‌گه:

  سلام اقای دکتر من تقریبا دوازده ماه سال درد گلو دارم و افت دهان با دندون دردم همراهه تا الان فکر میکردم ک افت و گلو دردم از عفونت دندانمه تا امروز این مطلب شمارو دیدم ب نظرتون من باید عمل کنم؟ دو سال خورده ای میشه که اینجوریم. اینم بگم ک اول تب خفیف شروع میشه بعد دندان درد و افت بعد گلودردم

 201. @ می‌گه:

  سلام میخواستم ببینم برای عمل لوزه (لوزه سوم ن)بخیه میزنند

 202. ایسا می‌گه:

  سلام آقای دکتر من دخترم از هفت ماه ی مداوم سرما میخورد و گوشش عفونت میکند بعضی مواقع چندین ماه طول میکشید حتی اگرسرمانمیخوردبازم پشت گوشش عفونت داشت چند ماه خوب بود بازهم یک ماه تب داشت متوجه شدیم گوشش عفونت کرد نوار و داد دکترگوش خوب شده دکتر یک معاینه کوچک کرد وگفت باید لوزه روعمل کنه و وی تی بذاره خواستم بدونم دخترم کم خونه مینور داره وخیلی ضعیف شده چندروز دیگه وقت عمل داره و الان داره کتوتیفن وقطره بینی مصرف میکنه وسفکسیم مشکل نداره؟

 203. حسن می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  پسر ۲۳ ساله هستم حدود ۱۰ سال هست که با کوچک ترین سرما که بهم میخوره گلوم درد میگیره و بعد از اون تب میکنم تا زمستان و پاییز تقریبا ۵ یا ۶ بار
  سنگ لوزه هم دارم و گاهی ۳ تا ۴ روز یک بار میاد تو دهنم
  چند بار دکتر رفتم زمانی که گلوم درد میکرده هر بار واسم اموکسی سیسیلین یا مترو میندازول مینویسن و وقتی بهشون میگم که واسم عمل بنویسن هیچ توجهی نمیکنن و فقط دارو مینوسن که ی درمان گذراس و دوباره بعد از یک ماه باز گلوم عفونت میکنه.
  چرا تشخیص شون اینه که نباید عمل کنم
  آیا این عمل نکردن و عفونت های گلوی پی در پی میتونه موجب ایجاد روماتیسم قلبی یا دیگر مشکلات برام بشه یا ضرری نداره ؟
  کجا برم که عملم کنن
  خیلی ممنون

 204. مژده می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  من دخترى ٣١ ساله هستم که گاهى از لوزه هام سنگ دفع میشه که با بوى بدى همراه هست، به متخصص در بیمارستان طالقانى ولنجک مراجعه کردم ، گفتند لوزه هاى شما کوچک است ما عمل نمیکنیم به متخصص خصوصى مراجعه کنید ، با اینکه لوزه هام بزرگ نیستن اما دهنم خیلی بوى بدى میده میخوام جراحى بشه و برداشته بشه
  من همیشه ترشح پشت حلقى دارم و سینوزیت داشتم که خوب شده ولى خودم خیلى بوى بد احساس میکنم توى حلقم
  خیلى ممنونم که وقت میذارید??

 205. مریم می‌گه:

  سلام
  روز بخیر, لوزه های من سنگ ساز هستند و خیلی خیلی این مسیله علاوه بر بوی بد دهان برام ایجاد ناراحتی و سختی میکنه. به چندین پزشک مراجعه کرمراهمگی گفتن حتما باید هردولوزه من جراحی و برداشته بشه
  متاسفانه مشکل مالی دارم
  لطفا اگر جایی یا پزشکی رو میشناسین که با هزینه کم این جراحی رو بتونم انجام بدم بهم معرفی کنید.
  خیلی این مسیله از لحاظ روحی و جسمی منو آزار میده
  لطفا راهنمایی بفرمائید.
  متشکرم

 206. saeid می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر ممنون از پاسخگویتون من ۲۴سالمه ولوزهام بزرگ شدن وبه محض اینکه باد سرد بخوره به صورتم یا روبه بالا بخابم شدیدا خروپف میکنم بصورتی شده روم نیس برم جایی گلومم احساس میکنم همیشه چرک داره بنظرتون باعمل لوزه از دست این خروپف وچرک گلو راحت میشم ممنون میشم کمکم کنین

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله قطعا جراحی کمک بزرگی به شما می کند. البته فراموش نکنید که جراحی لازم برای شما عمل up3. می باشد نه جراحی لوزه ساده و باید با تکنیک مناسب انجام شود.

 207. فهیمه می‌گه:

  با سلام آقای دکتر من ۳۲سالمه آیا بعد از جراحی لوزه تنفس دهانی هم بر طرف میشه ؟من لوزه هام حفره دارن و تنفس دهانی دارم ممنون

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   در سن شما معمولا علت تنفس دهانی مشکلات بینی است. ولی اگر لوزه ها خیلی بزرگ باشند می توانند مانع عبور هوا و مشکلات تنفسی بشوند.

 208. M می‌گه:

  سلام جناب دکتر یه سوال داشتم بعد از عمل تا چند وقت نباید سیگار کشید؟

 209. سالی می‌گه:

  سلام دکتر، من ۳۰ ساله هستم و با اینکه به شدت مراقب بهداشت دهانم هستم به طوری که تا این سن فقط دو تا دندون پرشده دارم که اون هم برای محکم کاری بوده، اما مشکل سنگ لوزه دارم، هرچند که خیلی شدید نیست و ماهی یه بار پیش میاد ولی همش نگرانم که احتمالا در جایی که من نمی بینم سنگ باشه و این به شدت توی روحیه ام تاثیر گذاشته. من لوزه های کوچیکی دارم و شب ها توی خواب صدایی مثل ناله در میارم. به نظر شما عمل لوزه برای من چاره سازه؟ و ناله می تونه مرتبط با لوزه باشه؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما می توانید عمل جراحی انجام دهید و مشکل سنگ لوزه شما رفع خواهد شد.
   در مورد ناله که می فرمایید اگر منظور شما نوعی از خروپف است٬ پاسخ مثبت است و بعد از عمل بهتر خواهد شد.

 210. محمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین بعد عمل لوزه تو بزرگسالان چند روز طول میکشه تا مثل قبل غذا خورد و دردش چند روز بعد کاملا تموم میشه

 211. رها می‌گه:

  سلام اقای دکتر من ۲۴سالمه گلو درد زیاد میگیرم حتی تابستونا ک بستنی یا اب سرد بخورم لوزهام درد میگیرن کمی لوزهام بزرگ هستن و متخلخل ازشون ی مواد سفید وزردرنگی ترشح میشه ک بوی بدی هم دارند چکارباید بکنم؟عمل لوزه بنطرتون بصلاحه؟ایا رماتیسم قلبی میاره نبوده لوزه؟میترسم از عواقبش ولی واقعا لوزهام هم اذیتم میکنن

 212. شاهو می‌گه:

  دروود و سپاس آقای دکتر
  من ۳۵ ساله و ساکن استرالیا هستم و آلرژی دارم مخاط بینیم اکثر مواقع ملتهب است و از یکی از سوراخهای بینیم نفس می کشم . بشدت در مقابل سرما ضعیفم در تابستان نیز باید هنگام خواب گلویم را بپوشانم در غیر اینصورت احساس خشکی شدید در گلویم میکنم. معمولا بیش از سه بار در سال با کوچکترین غفلت دچار گلودرد می شوم که بلع آب دهان نیز با وجود مصرف آنتی بیوتیک تا چند روز برایم آزار دهنده خواهد شد. گلویم قرمز، ملتهب و دارای لکه های سفید خواهد شد، اما لوزهای تورم آنچنانی نخواهند داشت. بیشتر مواقع احساس لرز شدید دارم تا تب. معمولا بهبودی کاملم ۲ تا ۳هفته طول خواهد کشید.
  صبح ها ترشحات غلیظ از مجاری کام دارم
  به نطر شما با این اوصاف من نیاز به عمل برداشتن لوزه خواهم داشت
  و اینکه بعد از عمل آیا مشکل گلو دردهای مکررم در طول سال و خشکی گلو در طول خواب حل خواهد شد

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   احتمال اینکه نیاز به عمل جراحی داشته باشید هست. ولی ابتدا باید معاینه شوید و احتمالا نیاز به درمان دارویی به صورت همزمان خواهید داشت.

 213. مهران می‌گه:

  سلام.وقت بخیر.بنده با اینکه در تمام سال خیلی مراقب هستم که گلو درد نشم بازهم ۵بار در سال دچار گلودرد شدید میشم طوریکه حتی امپول هم جواب نمیده واین برام خیلی سخته چون حتی نفس کشیدن هم با احساس درد هست به دکتر مراجعه کردم گفته اندازه لوزه ها طبیعی هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با ادب و احترام

 214. Saba می‌گه:

  سلام .من به انتی بیوتیک و آمپول پینیسیلین حساسیت شدید دارم در حدی که بیهوش میشم .میخواستم بدونم این مشکلی برای عمل لوزه نداره

 215. Saba می‌گه:

  سلام آقای دکتر من الان ۳ روزه که عمل لوزه انجام دادم .سرفه دیگه خستم کرده هر کار میکنم نمیتونم جلو سرف رو بگیرم چیکار کنم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   سرفه از عوارض این جراحی نیست. ولی وجود آن بعد از جراحی خطر خونریزی را افزایش می دهد و بسیار خطرناک است. شما می توانید از داروهایی نظیر gelocough, ACC, prospan, honeythyme استفاده بفرمایید تا سرفه شما کنترل گردد.

 216. محمد می‌گه:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین
  اگه بخوایم عمل کنیم چندروز قبل عمل نباید سیگار کشید
  و بعد عمل تا چند روز بعد نمیشه سیگار کشید
  ممنون اگه جوابمو بدید

 217. REZA می‌گه:

  با عرض سلام خدمت دکتر عزیز.
  آقای دکتر،بنده چند ماه پیش در پاییز دچار مشکل گلو شدم.ابتدا انگار چیزی گلویم را گرفته بود.هم گلویم را هم مخاط بینی و انتهای بینی ام را.درد نداشت فقط انگار التهاب بود و خلط پشت حلق هم داشتم البته ابتدای شروع بیماریم خیلی زیاد بود.البته با مصرف دوغ قدری علایم کاهش پیدا میکرد نمیدونم چرا.شاید به خاطر پروبیوتیک بودنش بود.و فراوان خسته بودم.بعد از گذشت مدتی احساس کردم که لوزه های کامی ام دچار تغییر حالت و تغییر شکل شده اند.لوزه های بنده امتداد دارن یعنی خود لوزه های کامی که بیضی شکل هستند هیچ در انتهای آنها به سمت گلو هم زایده هایی وجود دارد به صورت لایه لایه هستد.بعد از تغییر شکل لوزه ها،شاهد حفره دار شدنه لوزه ها بودم که به تبع باعث ایجاد سنگ لوزه و بوی بدن دهان شد(البته خفیف).قبل از اینکه سنگ لوزه ها را ببینم یا بعد از ایجاد سنگ لوزه(درست یادم نیست قبل و بعدش رو) لکه های سفیدی پشت لوزه هام دیدم.این لکه ها روی لوزه نبودند بلکه دقیقا پشت لوزه های کامی و چسبیده به دیواره ی گلو به صورت یک نوار از پشت وبالای لوزه تا پشت و پایین لوزه ها امتداد دارند.لکه کاملا سفید است.پشت یکی از لوزه هام بیشتر این لکه معلومه.البته یکی از لوزه هام حفره داره و دیگری حفره هاش بسته هست.سفیدی مورد نظر پشت لوزه ای که حفره ی بسته داره بیشتره.البته سنگ لوزه از پشت همون لوزه ای که حفره ی بسته داره خارج میشه ولی از روی لوزه چیزی خارج نمیشه.اون یکی لوزمم حفره داره از پشتش کمتر سنگ خارج میشه ولی از روش زیاد سنگ بیرون میاد.این لک های سفید دقیقا ۱۱ یا دوازده ماه هست که بدون تغییر وجود دارند.البته به تشخیص پزشک این لکه ها عفونت تشخیص داده شد و با آنتی بیوتیک سفیکسیم(۲۰ تا روزی یکی)بر طرف نشد.احساس میکنم بعد از ایجاد مشکلات برای لوزه و گلوم مشکل ریفلاکس معده هم پیدا کرده ام و تا قبل از مشکلات لوزه ریفلاکس نداشتم.الان کاهی با عطسه کردن گلوم و بینی ام ملتهب میشود.خلط پشت حلق و PNDهم دارم تا حدود خیلی متوسطی.صبحا که بیدار میشم حس میکنم گلوم تا حدودی خشک هستش.افتادگی دریچه ی میترال قلب هم دارم و براش دارویی مصرف نکردم.قبل از ایجاد تمام این عارضه ها هم فقط برای جوش های صورتم از کپسول تتراسایکلین(چند دوره) و از قرص راکوتان(فقط یک ماه اونم روزی یدونه که باعث خشکی لب و مخاط بینی و گلو میشد)استفاده کردم سابقه ی استفاده از داروی دیگر یا سابقه ی بیماری دیگری ندارم.انحراف بینی هم دارم که اذیتم نمیکنه فقط اگر سرمابخورم یکمی اذیت میکنه.آقای دکتر با عمل تانسیلکتومی این لکه های پشت لوزه ام بر طرف میشود(خیلی از لحاظ روانی اذیتم میکنه)؟به طور کلی با عمل علایم تا حد مناسبی فروکش میکند؟فقط میخوام اون سفیدی های پشت لوزه ام که یک سال با من بوده اند بر طرف بشن؟آیا علتشون لوزه هاست؟عمل لوزه جواب میدهد؟البته این سفیدی ها که میگویم ناحیه ی خیلی کمی که پشت لوزه ها هستند را شامل میشود.ممنون از شما دکتر متخصص که واقعا راهنمایی هاتون راهگشاست.ممنون بابت وقتی که گذاشتید.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته برای اظهار نظر درست درباره مشکل شما حتما باید ویزیت شوید.اما به احتمال زیاد مشکل شما با جراحی قابل رفع می باشد. البته ممکن است نیازی به جراحی نبوده و با درمان دارویی هم برطرف گردد.

 218. بمانی می‌گه:

  سلام
  ۴ سالی میشه که بدون پیشینه ی قبلی ، دچار گلودرد و تب و لرز ، بدن درد مداوم شدم به صورت هر ماهی یکبار و به متخصص های زیادی مراجعه کردم که بالاخره تشخیص نهایی دکتر ،جراحی لوزه بوده با وجود کوچک بودن لوزه هام و مستعد بودن لوزه برای عفونت باید جراحی کنم، سوالم اینه که بزرگی یا کوچیکی لوزه در میزان درد بعد عمل تاثیر داره؟از اونجایی که بعد از خووندن اطلاعات سایت شما بیشتر حساس شدم ترسم باعث به تعویق انداختن جراحی شده..

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا اثر تکنیک جراحی و شرایط کلی شما بیش‌تر از سایز لوزه ها در میزان درد می باشد. ولی اگر نیاز به انجام آن دارید لطفاً آنرا به تعویق نیاندارید.

 219. Saba می‌گه:

  با تشکر از جناب آقای دکتر اکبری که با صبر و دلسوزی به پرسش ها پاسخ میدهند
  آقای دکتر من از زمانی که عمل لوزه انجام دادم یک هفته میگذره ولی هر کسی منو میبینه میگه نباید عمل میکردی و اشتباه کردی چون عوارض بعد عمل که عفونت سینوزیت و اینکه عفونت به بقیه اندام ها سرایت میکنه و متوجه نمیشی منو میترسونن .آیا واقعا عوارض داره؟

 220. لیلا می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.خیلی خوشحالم میتونم سوالم رو اینجا بپرسم چون دیدم جواب همهی سوالا رو میدین.واقعا خسته نباشید
  آقای دکتر امسال سه مرتبه روی لوزه هام لکه های سفیدی در میاد که تو اینترنت خوندم بهش میگن استرپتوکوک.میخاستم بدونم اگه عمل کنم این ویروس دیگه نمیاد سراغم؟و اینکه من آبریزش بینی دارم تمام فصل وعطسه میکنم اگه عمل لوزه انجام بدم عطسه کنم اشکالی نداره؟و بینیم همیشه کیپه و از راه دهان نفس میکشم میخاستم بدونم بعد عمل لوزه از راه دهان تنفسم مشکل پیدا نمیکنه.تشکر

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با جراحی لکه های سفید گلوی شما رفع می گردد. عطسه شما هم با دارو قابل کنترل است. و دچار مشکل تنفس از ره دهان هم نخواهید شد.

 221. hamid می‌گه:

  سلام
  من۲۶سالمه اقا هستم الان یکساله از این دکتر ب اون دکتر دیگه خسته شدم یکی میگه رفلکس داری ولی مشکل معده ندارم فقط اسیدمعده دارم الان خودم ک نگا میکنم لوزهام ورم دارن پشت یکی ازلوزهام رو دیواره دهانم التهاب زده نمیدونم قرمز شده خیلی درد دارم با یکی از گوشام هم درد داره فقط یطرف درد دارم بخاطر اون قرمزی پشت لوزه هست بنظر شما ممکنه از لوزهام باشه اندسیکپی هم دادم معدم مشکلی نداش فقط میگن رفلکس داری نمیدونم دیگه چکار کنم بنطر شما شاید از لوزهام باشه ممنون میشم راهنمایی کنید از دزفولم.

 222. mohamad می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر اکبری
  بنده سی و دو روزه که از عمل لوزه ام میگذره و راهنمایی ها و مطالب شما خیلی مفید بودند و واقعا از شما سپاس گذارم
  سوالم این بود که بعد از تموم شدن دوره یک ماهه بهبودی عملمون
  آیا میتوان ورزش بدنسازی رو انجام داد آیا مشکلی با انجام تمرینات سخت به وجود نمیاد و اینکه مصرف مکمل ها عوارض یا ضرری نداره اگه داره بعد چه مدت میتوان استفاده نمود

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بعد از یکماه از عمل کلیه فعالیتهای شما به حالت عادی باز می گردد. البته بهتر است قبل از شروع فعالیتهای سنگین اکی نهایی را از پزشکتان درباره بهبودی کامل خود بگیرید.

 223. آذين می‌گه:

  سلام من لوزه بزرگى دارم ٢۵ سالمه ، مدت چند ماه لوزه هام حفره دار شده ولى قبلاً نبود
  اکثر اوقات پر از تیکه هاى سفید مى شه به همراه زخم و خون
  در گیر مونونکلئوز هم شدم
  حتماً باید جراحى کنم با پرهیز مشکلم حل نمى شه؟ اخه سالى ٢ بار گلو درد چرکى مى گیرم
  جراحى حتماً نیاز به بیهوشى دارد؟

 224. shiva می‌گه:

  سلام آقای دکتر-من ۲۷ سالمه تا الان هم بخاطر لوزه هام هس ک دکتر دندانپزشک میگه فک بالام اومده جلو و ظاهرمو خراب کرده از ۵ سال پیش هم گاهی شوک تنفسی دارم ک راه گلوم کاملا بسته میشه و راه تنفسی ندارم که نمیدونم این به لوزه بستگی داره یا نه از بچگی تا چند سال پیش هم تو خواب خر و چف میکردم گاهی هم مواد بدبویی توی دهانم میبینم ک زرد رنگه تو این یک ماه پیش سه تا دکتر رفتم اولی گف لوزم شیاردار هست ک بهم نگفتن ینی چی و گف عمل نکن چون خیلی درد داره خیلی زیاد دومی گف نیاز نیس سومی گف باید عمل کنی حتما.من چیکار کنم؟و اینکه شاغل هستم و دردش نگرانم کرده.من یعدا میخوام ارتودنسی کنم و جراحی فک میترسم لوزم بازم باعث ناهنجاری فکم بشه.میشه بگید چیکار کنم.ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   تا حدود زیادی درد با داروهای مختلف و تکنیک‌های جراحی قابل کاهش است. البته بهرحال مقداری درد خواهید داشت. اما در خصوص اینکه اصلا نیاز به جراحی و اینکه مشکل شما با جراحی رفع می گردد ، باید ابتدا شما را معاینه کنم.

 225. کیمیا فرهنگ می‌گه:

  سلام. وقتتون بخیر . من ۱۹ سالمه و لوزه حفره دار دارم و به خاطر مشکل بوی دهان میخوام عمل کنم. ولی بابت درد بعد از عمل نگرانم. تا چه حد میشه با مسکن درد رو کاهش داد؟

 226. Zomorod می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۲۴سالمه و شهرستان زندگی میکنم لوزه هام مدام عفونت میکنن از بس انتی بیوتیک هایی شامل ازیترومایسین،پنیسیلین ،اموکسی ،خوردم دیگه خسته شدم لوزه هام حداقل ماهی دوبار عفونت میکنن بعضی وقتا لوزه هام نقطه های سفیدی دارن و اینکه بالای یکی از لوزه هام ی چیزی شبیه ابسه یا گوشت اضافه هست بعضی وقتا گوش درد دارم و گوشام همیشه ترشح دارن و بینیم مدام ترشح داره صبح ها هم گلوم خلط داره و بعضی وقتا هم خروپف میکنم و چیزی ک خیلی اذیتم میکنه بوی دهنمه چند باری ب پزشک متخصص مراجعه کردم ک یکی از پزشک هابهم گفتن نمیشه عمل کنی عمل باعث فلج شدن شما میشه چون سنتون بالاست و امروز هم پیش ی متخصص دیگه رفتم ک بهم دارو دادن ک شامل کو اموکسی کلاو و پنتوپرازول بودن و بهم گفتن عمل خیلی خطرناک و چون من خیلی اصرار کردم گفتن یک ماه دارو مصرف کنید و بعد از اون همراه همسر و خانواده بیایید ک تعهد بدن برای عمل چون ریسک عمل خیلی خیلی بالاست و باعث خونریزی ومرگ میشه حالا من (بین دو راهی موندم توروخدا کمکم کنید واقعا زندگیم بهم ریخته از همسرم بخاطر بوی دهنم خجالت میکشم احساس پوچی میکنم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما نیاز به عمل جراحی دارید. این عمل برای شما امکان پذیر است. اگرچه خطر خونریزی برای این عمل در هر سنی وجود دارد که البته این خطر در کودکان کمتر از بزرگسالان می باشد. اما با شیوه های نوین جراحی و انجام توصیه هایی که به شما خواهد شد این خطر زیر ۵٪ خواهد بود.

 227. شهره می‌گه:

  سلام . من یک عمل جراحی داشتم که یکی از غده های فوق کلیه من را بخاطر توده گانگلیونوروما برداشتند. سمت راستی را. بعد از عمل تا الان که تقریبا پنج ماهی میشود هنگام بلع آب دهان یا خوردن مایعات یک صدای تق از گلوی خود میشنوم . انگار چیزی درون حلقم هست . کم کاری تیرویید دارم ولی سونوگرافی از گردن انجام دادم و دکتر گفت هیچ گونه بزرگ شدگی نه غده تیرویید دارد نه پاراتیروییدها . موقع بلع غذا مشکلی ندارم . فقط موقع نشویدن آب و مایعات یا قورت دادن آب دهان . سرم را که به سمت بالا میبرم و آب دهانم را قورت میدهم صدای تق نیست و مانعی احساس نمیکنم همینطور وقتی به طرفین سرم را میپرخانم . ولی به سمت پایین و روبرو که سرم قرار بگیرد همچنان این عارضه وجود دارد. میگویند شاید حین عمل جراحی و در طی بیهوشی آسیبی به حنجره یا نای اینجانب وارد شده ولی در این صورت من باید دردی احساس میکردم . حتی هنگام بلعیدن هم هیچ دردی احساس نمیکنم .بعد از عمل هم هیچ دردی احساس نمیکردم . فقط ایجاد مزاحمتی کرده است .سن من ۲۸ سال است. و خانم هستم

 228. MahboOb می‌گه:

  سلام خسته نباشید. من ۲۲ سالمه و حدود ۱۰ ساله که مشکل تنفس بدبو دارم. البته گاهی بهتر میشه ولی با مشکلات هورمونی و سرماخوردگی خیلی بدتر میشه. دائم باید اب و نمک قرقره کنم . توی لوزه هام دونه های سفیده. زبونمم سفیده وقتی بد بو هست. ایا باید جراحی کنم؟ مشکلم حل میشه؟؟

 229. علی رضا می‌گه:

  سلام . پسر من گوشش آب دارد و لوزه سوم دارد. دکتر گفته باید عمل شود . سوال من این است که عمل ان سخت است که برای آن به تهران مراجعه کنم . یا در همین شهرستان عمل را انجام دهیم. ایا عمل سنگینی دارد.

 230. افسون می‌گه:

  سلام.من دختری ۲۲ ساله هستم. مشکل لوزه دارم ولی شدید نیست معمولا سالی یکی دوبار عفونت در گلویم جمع می شود و همیشه دونه های سفیدی توی گلوم هست که درشون میارم.صدایم کمی تودماغی ست.هنگام خوابیدن نباید چیزی راه نفس کشیدنم را بگیرد(مثلا پتو) وگرنه نمیتوانم به راحتی نفس بکشم.آیا جراحی لازم است؟ و با این جراحی مشکل تودماغی بودن صدایم رفع می شود؟

 231. بي نام می‌گه:

  سلام
  من ٢٧ سالمه و در دوران کودکی تشخیص لوزه سوم دادند که عمل نکردم،الان چند سالی هست که از پشت بینی ترشحات مداوم و زیادی وارد حلق و معدم میشه و دهنم بوی بدی میده به طوری که صبحها خودم اذیت میشم همچنین به شدت بی اشتها و لاغر هستم
  دکتر گوش و حلق بینی رفتم
  یکی گفت لوزه هات عفونی شده و باید عمل کنی
  یکی گفت اصلا لوزه نداری و اگر تو این سن عمل کمی امکان مرگ هست و ممکنه رفلاکس معده داشته باشی
  اصلا نمیدونم چیکار کنم
  لطفا راهنماییم کمید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما در این خصوص باید معاینه شوید. علائم شما بیشتر به علائم آلرژی و سینوزیت شبیه است تا بزرگی لوزه ها. مشکل لوزه سوم شما مربوط به کودکی است و الآن شما مشکل بزرگی لوزه سوم ندارید. اگرچه عوارض عمل نکردن آن مثل تغییر شکل فک برای همیشه با شما می ماند.

 232. Ali می‌گه:

  سلام اقای دکتر،بوی بددهان مشکلی که ازبچگی برای من وجودداشته،اولین دکتری که توی سن ۱۹سالگی رفتم ازالتهاب لوزه سوم گفت وعلت رو التهاب اون تشخیص داد ،دکتردیگرالرژی ،که البته بعد ازتست الرژی مشخص شد،الرژی دارم ولی بعد ازمصرف تلفاست وداروهای الرژی تغییری بوجود نیامد وبوی دهان باقی ماند،دکتر دیگری مشکل را در لوزه هادید وبافشاردادن ان ها تشخیص داد که میتواند مشکل از ان ها باشد ،باگذشت چند ماه ازلوزه هایم چیزی خارج نمی شود که برایم عجیب است چون تا چند ماه پیش بیش ازحد تکه سفیدخارج میشد،اما موضوعی که حاد شده این است که صبح ها وقتی ازخواب بلند میشوم درانتهایی ترین نقطه زبان چرک زرد رنگ نشسته و بوی خیلی بدی دارد باگذشت زمان و تمیز کردن زبان دوباره ان نقطه انتهایی چرک زرد مینشیند ایا این چرک زرد میتواند از لوزه یا لوزه سوم باشد

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خیر این چرک نمی تواند مربوط به لوزه ها باشد و احتمالا مربوط به ترشحات بینی می باشد. یا ممکن است نوعی عفونت در داخل دهان داشته باشید.

 233. رامین فرهنگی می‌گه:

  سلام
  از خرم آباد لرستان هستم، دخترم ۱۹ ساله نیاز به عمل جراحی لوزه داره، اگر خدمتتون برسیم پذیرش دارید؟ و اگر جواب مثبته کدوم بیمارستان عمل جراحی را انجام می دهید؟ و نیز بعد از عمل می تونیم بلافاصله برگردیم خرم آباد یا اینکه چند روزی باید تهران باشیم؟

 234. سارا می‌گه:

  سلام آقای دکتر خسته نباشین
  من الان دو ماهه بینیمو عمل کردم میتونم الان لوزه هامو عمل کنم
  لوزه هام کوجیکه ولی یه دکتر کفت لوزه هات حفره داره و ممکنه بوی بد دهانت به خاطر اون باشه
  من سنگ لوزه نداشتم هیچوقت
  ولی عمیشه احساس میکنم یه جیزی پشت لوزه م گیر میکنه
  و وقتی لوزه هامو لمس میکنم
  خیلی بوی بدی داره
  مرددم در مورد عمل فقط میخام به خاطر درمان بوی بد دهانم عمل کنم
  نمیدونم تاثبگیر داره یا نه….
  آقای دکتر یه سوال دیگه هم دارم من الان دوماهه بینیمو عمل کردم یه بوی خاصی از بینیم میاد که قبلاً نبود اینطوری به نظرتون دلیلش چیه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته ابتدا باید شما ویزیت و معاینه شوید. ولی در حال حاضر عمل جراحی برای شما امکان پذیر است و مشکل بوی بد دهان شما به احتمال زیاد برطرف می گردد.

 235. سارا می‌گه:

  سلام. ممنون از وقتی که برای پاسخگویی میذارید
  من ۳۵ سالمه و مدت طولانی هست که مشکل بوی دهان دارم و به همین علت دائما در حال مسواک زدن هستم. تازگی متوجه شدم بوی بد از لوزه ها و انتهای زبانم هست. با اینکه سنگ لوزه ای که قابل دیدن برای خودم باشه، وجود نداره و لوزه هامم بزرگ و حفره دار نیستن. ضمنا صبحا که از خواب بیدار میشم، حس میکنم راه گلوم تقریبا بسته شده و نمیتونم چیزی بخورم. ممنون میشم منو راهنمایی کنید. آیا عمل لوزه مشکل منو برطرف میکنه؟؟ و اینکه بوی انتهای زبان به چه علتی هست؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با توجه به علائمی که می فرمایید احتمال اینکه مشکل شما از لوزه ها باشد ضعیف است. ممکن است مشکل از لثه ها و دندانهای شما باشد. در هر صورت برای بررسی بیشتر بهتر است ویزیت شوید.

 236. اناهي می‌گه:

  سلام اقای دکتر
  من حدود یک ماه پیش گلو درد بسیار شدیدی داشتم غذا خوردن بسیار دشوار بود برام و به گوشم میزد،یکسری انتیبیوتیک خوردم نه کامل فکر کردم خوب شدم و فلفل خوردم لوزه هام متورم شده،و دکتر های زیادی رفتم انتیبیوتیک های مختلفی خوردم ولی متاسفانه اتهاب کمی کم شده ولی کاملا خوب نشده و دردی هم ندارم فقط لوزه ها متورم هست رعایت غذایی هم کردم و امروز هم سفتراکس تزریق کردم و فردا هم دارم ولی لوزه ها همچنان متورم هست بدون درد گاهی سرفه دارم.،٢٣ سال دارم.لطفا راهنمایی میکنید؟

 237. ارمین می‌گه:

  با عرض سلام
  برای عمل استعمال سیگار قبل و بعد از عمل باید قطع شود ؟

 238. فاطمه می‌گه:

  سلام دکتر من تو گلویم(سقف دهانم) احساس خفگی شدیدمیکنم ایا لوزه هایم مشکل دارد.؟؟؟؟

 239. محمد می‌گه:

  درود جناب دکتر
  اوقاتتون بخیر
  دکتر بنده سنگ لوزه دارم..ماهی یه دفعه یا دوفعه سنگ از لوزه هام خارج میشه…سرما هم ک میخورم اصلا نمیتونم چیزی بخورم و لوزه هام متورم میشه..سریع هم سرما میخورم
  اینم بگم ک بنده ۲۱ سالمه و سیگار مصرف میکنم
  ایا این سن برای عمل لوزه مناسبه؟ خطری نداره؟
  و اینکه چون سیگار میکشم انجام بیهوشی و اینا خطری برام نداره؟؟؟
  سپاسگذارم.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   عمل جراحی برای شما قابل انجام است و سیگار کشیدن مانع جراحی نیست اگرچه بهتر است از دو هفته قبل تا ۲ هفته پس از عمل جراحی استفاده نگردد.

 240. S می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من چند ماهی هست احساس میکنم چیزی درگلوم گیرکرده با رفتن پیش شخصی استخوان مرغ درمیاره .این موضوع رو به متخصص اطلاع دادم گفتن که ربطی نداره لوزه ات متورم شده حفره بزرگ داره.خیلی اذیت میکنه احساس فرو رفتن چیزی در سمت راست گلو دارم وگلوم عفونتیه.یکسال این مشکل آزاردهنده دارم.آیا باعمل لوزه خوب میشم یا بخاطرچیز دیگست؟

 241. اسيم می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  من از تیر ماه دچار گلودرد وحشتناکی شدم که پنج با دکتر های مختلف رفتم هر کدوم یه نظری دادن و انواع انتی بیوتیک هم تجویز کردن اما بی فایده بود به مرور زمان بعد از سه هفته خوب شد به شدتی بود که به گوشم زده بود و الان حدود چند روزه که برگشته همون درد و از تابستون سمت راستم لوزه متورمه هیچ علائمی از سرما خوردگی ندارم به جز درد گلووو زیاد اسکن کردم گفتن حفره داره
  امکان تخلیه هست ٢۴ سال دارم
  ممنون از راهنماییتون چون خیلی اذیت میشم

 242. سبا می‌گه:

  سلام اقای دکتر من یک ماه ونیم پیش عمل لوزه انجام دادم ولی سرفه امونمو بریده بیشتر موقع خوابه از بعد عمل سرفه ها شروع شده به حدی که دیگه اشکمو دراورده چیکار باید بکنم؟

 243. احسان می‌گه:

  سلام
  اقای دکتر
  بنده در ناحیه لوزه ها احساس خلط شدید و تورم که باعث میشه در چند ثانیه چندین بار آب دهانم را قورت بدم.
  ۲۸ سال دارم ، در سنین پایین تر دکتربه جراحی و لوزه سوم اشاره و سفارش کرده بود.
  همچنین مشکل در تنفس هم دارم.
  نظر شما در این مورد چیست اقای دکتر.؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   خلط و ترشحات بیشتر به عواملی مانند آلرژی و یا سینوزیت مربوط می شود تا لوزه ها، البته برای اظهار نظر دقیقتر نیاز به ویزیت و معاینه شما می باشد.

 244. علی می‌گه:

  سلام
  مشکل من بوی بد دهان و خشکی زیاد دهان به حدی که انگار غدد بزاقی من گاهی اوقات ترشح نمیکنند ، یکی از پزشکان همکار شما گفتند لوزه های شما حفره دارند و برایم آب اکسیژنه سه درصد تجویز کردند با غرغره کردن دارو بوی بد رفع شد ولی وقتی مصرف را قطع کردم مجددا بوی بد دهان برگشت ، آیا با جراحی لوزه ها مشکلات بوی بد و خشکی دهان من حل میشود ؟ ضمنا من اصفهان هستم اگر پزشک خوبی برای جراحی در اصفهان میشناسید راهنمایی بفرمایید
  ممنون از شما

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   جراحی لوزه ها به رفع بوی بد دهان کمک می کند ولی خشکی دهان عمدتا بعلت کم کاری غدد براقی می باشد، که متاسفانه اغلب درمان موثری برای آن وجود ندارد. شما در اصفهان می توانید به آقای دکتر عمرانی مراجعه بفرمایید.

 245. Omid می‌گه:

  سلام اقای دکتر من حدودا ۱ سال میشه که سنگ لوزه دارم و
  همچنین به صورت ممتد گلو درد و لوزه ام متورم میشود و به دکتر مراجعه کردم دارو تجویز کرد و بهبود یافته ام( سرما خوردگی نیست ) خیلی عذاب اوره که ماهی یکبار لوزه ام متورم میشود ایا جراحی برداشتن لوزه این مشکل را حل میکند ؟؟

 246. shayan می‌گه:

  سلام آقای دکتر من ۱۳ سالمه و لوزه هام بزرگن و از کوچیکی اینطوری بودم.
  یک ماه پیش رفتم دکتر گفت یک ماه سرم شست و شو استفاده کن من استفاده کردم بعد از یک ماه رفتم پیشش گفت تغییر نکرده باید عمل کنی ولی بابام میگه نه
  چیکار کنم ؟؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بزرگی لوزه ها به تنهایی دلیل کافی برای عمل جراحی نمی باشد. ولی اگر باعث انسداد راه هوایی، خروپف، و یا عفونتهای مکرر شوند، لوزه ها باید برداشته شوند.

 247. Fateme می‌گه:

  سلام من ۱۷سالمه رفتم دکتر گفت که باید عمل بشه لوزه هات امکان داره ک خونریزی کنه؟و گلو رو باز کنن؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   بله، خونریزی یکی از عوارض عمل جراحی لوزه ها بخصوص در بزرگسالان می باشد، بنایراین بهتر است جراحی توسط جراحان با تجربه تر در این زمینه صورت گیرد.

 248. نهدی می‌گه:

  سلام منم سنگ لوزه داشتم لوزه عمل کردم دکتر س. م. ولی یک طرف گلوم یکم از لوزه رو در نیاورد حدود شش سال پیش عمل کردم و دیگه از سفیدیهای بد بو نزدم ولی یک هفته پیش دوباره تو همون قسمت که گفتم یکم واسم یادگاری گذاشته دوباره یک دانه سفید زدم همین جا میخوام از خانم س. م. شکایت کنم و بگم خیلی نامردی کردی تو که عمل کردی خوب عمل میکردی که ما هم دعات کنیم نه اینکه….آقای دکتر من چکار کنم؟
  پاسخ دادن

 249. Mehran می‌گه:

  سلام آقای دکتر من لوزه هام کوچیک است ولی انگار حساسیت دارن به چیزهای آبکی سرد وقتی آب سرد .ی بستنی ی چیز دگه آبکی باشه و سرد باشه بخورم لوزه هام چرک میکنن؟؟

 250. امير علي گودرزي می‌گه:

  سلام..من ۳۴سال سن دارم وبرای اولین بار رفتم پیش تول گیر—چون حدود یکسال بود که وقتی چیزی میخوردم یه تیکه کوچیکش تو گلوم گیر میکرد ودهانم بوی بدب گرفته بود..بعد از رفتن پیش تلگیر خوب شدم والان دوباره پر شده***میخواستم بدونم اگه عمل کنم یا به اصلاح بر دارم لوزه رو آیا به مشکل بر میخورم یا نه؟؟؟؟ باتشکر

 251. محمد معین می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  پسری داریم ۷ ساله که معمولاً نیمه دوم سال بینیش کیپ میشه . دو جا بردیم معاینه شده و گفتن باید عمل لوزه سوم انجام بشه . البته خانم دکتر نسرین یزدانی گفتن آلرژی نسبتا شدید هم داره . از عوارض جراحی هم مادرشو خودم نگرانیمو میترسیم . مخضوضا بعد اینکه گفتن رزیدنتها در امیر اعلم عمل میکنن و همچنین حین تحصیلم هست . خواهشاً راهنماییمون کنین .

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   پسر شما نیاز به عمل لوزه و درمان آلرژی دارند. عمل لوزه سوم، عمل کوچکی است و جای نگرانی ندارد. عمل لوزه های کامی بعضا خطر خونریزی دارد که این خطر در کودکان کمتر می باشد.

 252. جمالی می‌گه:

  آقای دکتر ممنون میشم پاسخ بدید،بنده یه مدتی احساس میکردم چیزی تو گلومه و بعضی اوقات تکه های کوچکی ازگلوم خارج میشد ولی اون حس وجودچیزی درگلوم مدام وجودداشت ولوزه ی سمت راستم حدود ۱سال ونیم بود که بزرگ شده بودتااینکه دکتریزدانی گفتن لوزه ها عفونیه وقرص مترونیدازول نوشتن وگفتن ۲۰تا رو شبی ۱دونه بخور اگر خوب نشدبایدعمل کنی،بنده الان۴ماهه که عمل کردم ولی هنوزحس وجودچیزی درگلوهست ینی اصلاپشت زبون کوچکم یجوری شده ودرضمن صحبت کردنمم راحت نیست ومخصوصاکلماتی که خ دارن رونمیتونم بگم خیلی نگرانم ایا رفع میشه؟واینکه ازنظرشماعمل کار درستی بوده یااشتباه؟؟
  حدود۲ماه بعدعمل بخاطرهمین ناراحتی هادوباره به دکترم مراجعه کردم تازه تشخیص دادن اسیدمعدم هم زیادبرمیگرده که قرص پنتوپرازول۴۰ تجویز کردن
  خیلی ممنون میشم پاسخگوباشید،پاینده باشیددکترعزیز

 253. وحید می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  من ۹ ماه هست هر ماه گلودرد چرکی میگیرم
  رفتم نمونه برداری از لوزه ها مشخص شد بدن در مقابل آزیترومایسین و چند داروی مشابه دیگه مقاوم شده
  کلیندامایسین توی آزمایش معلوم شده که استرپتوکوک الفا رو از بین میبره
  دکتر این دارو رو به همراه سفتریاکسون برام تجویز کرد
  موقعی که مریضی اومد سراغم با مصرف این داروها دیگه تب و لرز و بقیه وعوارض رو نداشتم و دانه های سفید روی لوزه (که بوی بد نمیدن) در مدت یک هفته محو شدن
  الان بعد از چند روز که از مصرف کامل داروها گذشته بازم حس می کنم لوزم کمی درد می کنه و یه دونه سفید روی یکی از لوزه ها می بینیم
  ضمن اینکه باید بگم انحراف بینی هم دارم و لوزه هام همیشه متورم هستن
  الان به نظرتون باید چه کار کنم؟

 254. امین می‌گه:

  سلام اقای دکتر ممنون از مطالب مفیدتون
  من۲۰ ساله و از بچگی سنگ لوزه داشتم منتهی زیاد اذیتم نمیکنه
  اما مشکلی که دارم بعضی وقتا چند بار در طول روز حس میکنم نفس که میکشم از توی گوشمم باد رد میشه و صدای هوا میاد و موقعی که این حالت پیش میاد صحبت که میکنم صدای خودمو توی گوشم میشنوم و بشدت ازار دهنده هست
  میخواستم ببینم این مشکل ممکنه بخاطر بزرگی حفره های لوزم باشه؟یا دلیل دیگه ای داره؟ تورو خدا جواب بدید دیوونه شدم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   این مشکل می توانا بخاطر بزرگی لوزه سوم و یا هر عامل دیگری که اختلال عملکردی شیپور استان را بوجود آورد پایدار گردد.

 255. مادر می‌گه:

  با سلام و وقت بخیر
  دختر من ۴ سالشه و سالی یکی دو بار بیشتر سرما نمی خوره فقط همین ۲ ماه پیش سرماخورده بود و بعد از بهبودی البته با داروهای گیاهی نه انتی بیوک. شب ها با خرو پف شدید و تنفس خیلی سخت می خوابید تا جایی که گاهی از خواب بیدار میشد بردم دکتر با انتی بیوک و اسپری مشکلش حل شد اما گفتن باید جراحی کنه هر سه لوزه اش رو . شنوایی سنجی هم رفته مشکلی نداشته و فقط شب ها با دهان باز میخوابه ایا عمل ضروری هست؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   اگر علائم عفونی نداشته باشد، یعنی گلودرد چرکی بیش از سه بار درسال که نیاز به آنتی بیوتیک داشته باشد. و شبها خروپف نداشته باشد و با دهان باز هم نخوابد نیاز به جراحی نمی باشد.

 256. آیا روش درمان با لیزر بهتر است یا جراحی؟
  بنده روش های مختلفی دیدم برای درمان خروپف. کدام رو توصیه میکنید؟

 257. parisa می‌گه:

  سلام من ۱۹ سالمه و خلط پشت گلو دارم طوری که وقتی میاد جلوی حرف زدنمو میگیره و همچنین یکم صدام دخترونه نیست و خشنه لوزه ام دارم و بشدت در بلعیدن غذا مشکل دارم
  اگر جراحی کنم صدام بهتر میشه یا بدتر؟؟؟ خیلی واسم مهمه

 258. صادق می‌گه:

  سلام. خسته نباشید

  پسرم سه سالشه، امروز خانومم بردتش پیش دکتر پشمی(اگه اسمشون رو اشتباه نگفته باشم) ایشون گفتن باید عمل بشه لوزه اش.

  البته شاید وقتی ۲ سالش بود، دکتر خودش(دکتر بهزاد مقدم، دکتر اطفال بیمارستان عرفان) گفته بود که لوزه داره ولی نیاز به عمل نداره.

  حالا من نمیدونم که واقعا عمل نیاز داره یا نه. ممنون میشم راهنمایی کنید. من زیاد راجع به لوزه اطلاعات ندارم. این علائم رو داره که بعد از خوندن مقاله شما و نظرات دوستان، به نظرم اگه اینجا بگم، بد نیست.
  شبا زیاد از خواب پا میشه، امسال زیاد سرما خورده که البته حدود ۴ ماهه میره مهد کودک و ما فکر میکنیم به خاطر مهد کودکه و نه لوزه

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   البته من در جواب سایر دوستان هم گفتم که : اگر علائم انسدادی ندارد یعنی شبها موقع خواب با دهان باز نمی خوابد و خروپف نمی کند، همچنین در سال بیش از سه بار عفونت گلو که نیاز به درمان آنتی بیوتیکی داشته باشد ندارد، نیاز به جراحی نمی باشد.

 259. بهزاد می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  اقای دکتر بنده ۲۴ساله هستم از بچهگی لوزه دارم خوروپوف میکنم موقع مریضی دکترها با دیدن لوزه تعجب میکنن ولی تا الان برام مشکل ساز نشده بود تا این سرماخوردگی و ویروس جدید کاملا گلوم بسته شد لوزه ها چسبیدن بهم دیگه نظر شما چه هستش با تشکر؟

 260. هوشنگ می‌گه:

  سلام.

  من ۳۴ سالمه . لوزه هام حفره داره و بعضا ازش مواد سفید رنگ بیرون میاد. البته خیلی بزرگ نیستند . مشکلی که دارم و ۱۵ ساله دارم باهاش دست و پنجه نرم می کنم تولید بزاق زیاده . که باعث میشه نتونم راحت بخوابم . تولید بزاقم هیچ ربطی به معده و افقی قرار گرفتن بدن نداره . دندان های خرابم رو هم درست کردم ولی مشکل رفع نشد. حالا میخواستم ببینم ممکنه مشکل از لوزه هام باشه و با عمل رفع بشه ؟ دوم اینکه آیا عمل لوزه باعث میشه که دهان همیشه بوی بد بگیره ؟ اون مواد غذایی که حالت عادی داره وارد حفره های لوزه میشه بعد از عمل کجا میره ؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   مشکل ترشح زیاد بزاق شما با تزریق بوتوکس داخل غدد بزاقی قابل رفع می باشد. اگر دانه های سفید در لوزه ها و بوی بد دهان دارید با جراحی لوزه ها قابل رفع می باشد.

 261. محمد می‌گه:

  سلام آقای دکتر.خدا خیر به شما بده ازاینکه با راهنمایهای که میکنید به مردم کمک میکنید..من هم سالهاست با این مشکلات ،بد بوی دهان احساس اینکه در گلو چیزی هست سنگ لوزه و…میجنگم همیشه بسیار مواظبم وبهداشت را رعایت میکنم اما خوب نشده فقط موقتی بهتر میشه اما خوب نشده… لطغا راهنمایی کنید .رفسنجان زندگی میکنم لطفا اگه اینجا دکتر خوبی میشناسید معرفی کنید .با تشکر

 262. سیاوش صادقی می‌گه:

  سلام آقای دکتر. چندین ساله که خودایمنی گرفتم و به سبب این اشتباه لنفوسیتی دچار ریزش موی سکه ایی شدم. از سال ٩۲ تا کتون ده ها بار آمپول زیرجلدی تریامسونول مصرف میکنم و بعد از نتیجه مجددا ریزش پیدا می‌کنم. آیا با عمل برداشتن لوزه، خودایمنیه من برطرف میشه؟ آیا زیاد شدن گلبول سفید خونم مربوط به متورم شدن لوزه هام داره؟

 263. سمیه می‌گه:

  ا سلام و احترام خدمت جناب آقای دکتر
  من یک پسر ۱ سال و ۸ ماهه دارم. شبها اصلاً قادر به خوابیدن نمی باشد. با دهان باز نفس می کشد و خرپف بسیار شدید می کند. مرتب سرمامی خورد و انتی بیوتیک مصرف می کند. در زمانی هم که سرما نخورده باز با دهان باز نفس می کشد. آنقدر بد نفس می کشد که مرتب در موقع خواب باید حواسم به او باشد. همه دکتر ها می گویند لوزه سوم و لوزه دهانی دارد و باید جراحی شود ولی لوزه سوم زیر سه سال جراحی نمی کنیم. فقط یک دکتر گفته است هر دو لوزه را با هم جراحی می کنم. جناب آقای دکتر خواهشمند است اینجانب را راهنمایی بفرمایید با توجه به سن فرزندم و لوزه های بسیار بزرگ او چه کنم؟ هر دو را جراحی کنم یا فقط یکی؟ و در صورتی که فقط لوزه سوم را جراحی کنیم آیا بهبودی از نظر تنفس ایجاد می شود؟

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   معمولا لوزه ها را زیر سه سال عمل نمی کنیم، چون هنوز بدن برای سیستم دفاعی به آنها نیاز دارد. در صورت ضرورت فقط لوزه سوم آنهم بصورت محدود جراحی شود.

 264. گلاره می‌گه:

  سلام دکتر
  من ٣٠ سال دارم و کوزه سمت راست من حدود چند ماهی است که دچار سنگ لوزه شده و از آن زمان به بعد شکاف های زیادی روی لوزه پیدا شده که از اونا سنگ لوزه بیرون میاد و بوی خیلی بدی داره و این لوزه از لوزه ی سمت چپ بزرگتر شده! می شه لطفا منو راهنمایی کنید که مشکل چیست و راه درمان آن چیست؟
  ممنون

 265. جمالی می‌گه:

  سلام خسته نباشید آقای دکتر.حدودا ۵ماهه که لوزه هامو عمل کردم ولی هنوز حس وجود چیزی درگلوهست خواستم بدونم علت چیه؟آیابخاطرزخم های جراحیه وخودبخودبرطرف میشه؟؟وعلت عمل این بودکه نزدیک ۳سال حس وجودچیزی درگلوداشتم وهرازگاهی تکه های زردرنگ بدبویی به داخل دهانم می امدولی روی لوزه هاچیزی مشاهده نمیشدودکترفرمودن لوزه هام کریپتیکِ وبایدعمل بشه.آیاواقعااون حس درگلوبخاطرهمین ذرات بوده؟وعمل کاردرستی بوده؟خیلی نگرانم،ممنون میشم پاسخ بدین.

 266. مهدی می‌گه:

  سلام .من ۲۷سالم .پارسال برای عمل بیمارستان تامین اجتماعی شهریار رفتم .وبعداز معاینه ازمایش به من فقط عمل دادن ولی دکتر به قدری من رو ترسوند که از عمل صرف نطر کردم .نمیدونم دلیل این ترس چی بود .ولی الان واقعا اذیت میکن به طوری که از عفونت گلو م قلبم تیر میکشه یا بدنم داغ میشه .خواستم بدونم میتونم عمل کنم یا نه ممنون

 267. جمالی می‌گه:

  سلام آقای دکترخسته نباشیدممنون از راهنمایی های شما بزرگوار
  من مدتی است که احساس میکنم چیزی تو گلومه وهرازگاهی تکه های زرد یا سفیدرنگ بدبویی به داخل دهانم می اید،وبعد ازمدتی لوزه سمت راستم کمی بزرگ شده،علت چیست؟
  ممنون از زحمات شما.

 268. سحر می‌گه:

  سلام اقای دکترخسته نباشید.من مشکل بوی دهان دارم وبیشترمواقعی که روزه هستم یا مدت زمان زیادی چیزی نمیخورم شدید میشه،حتی نفسم هم بدبو است.مواقعی که سرما میخورم اول گلو درد شدید دارم. ذرات سفید رنگ روی لوزه هام نیست ولی حفره های ریزی داره که دیده میشن.ایا باجراحی مشکل من حل میشه؟ممنون.

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   شما می توانید مدتی با محلول آب اکسژنه رقیق شده ( ۱۰ سی سی در یک لیتر) غرغره کنید اگر مشکل شما بطور موقت رفع شد مربوط به لوزه ها می باشد و با عمل جراحی بطور دایم رفع می گردد.

 269. فاطمه می‌گه:

  سلام آقای دکتر…خواهر من اواخر اسفند قصد عمل لوزه داره…میخواستم بپرسم سفر کردن براش مشکل نداره ؟چند روز باید استراحت کامل کنه….

 270. e.r می‌گه:

  سلام
  همسر من صدای خیلی بمی دارد و کمی حالت تو دماغی جوری که صداش باز و واضح نیست . میگوید از بچگی دکتر که میرفتم میگفتن لوزه سوم داری و باید درش بیاری و سهل انگاری کردم و ب همین خاطر صدام خیلی نسبت ب قبلا بم شده . و الان ۲۱ سالشه و میگه اذیتم خیلی و احساس سنگینی در گلوم میکنم .ولی علائم دیگری ندارد .میخواستم بدونم ایا بزرگی لوزه چقدر روی تکلم تاثیر داره و ایا جراحی باعث باز تر شدن صداش میشه یا نه؟ممنون میشم جواب بدید

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   ایشان در این خصوص باید معاینه و ویزیت شوند. احتمال بزرگی لوزه سوم در این سن بسیار پایین است. اگرچه علائم مذکور ممکن است در اثر عوارض دراز مدت لوزه سوم و تاثیر آن بر رشد فک باشد.اگر لوزه های کامی خیلی بزرگ باشند هم می تواند بر تشکلم تاثیر گذار باشد.

 271. مهران می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  آیا درلوزه سوم هم سنگ و مواد بدبو تشکیل میشه یا اینکه لوزه سوم همیشه بدون چرکهای بدبو میباشد

 272. مهران می‌گه:

  سلام آقای دکتر
  آیا درلوزه سوم هم مواد بدبو تشکیل میشه یا اینکه لوزه سوم همیشه بدون چرکهای بدبو میباشد.

 273. حسییییین می‌گه:

  سلا من ۱۶ سالمه و لوزه دارم وقتی سرما میخورم خیلی اذیت میکنه بجه که بودم به پزشک متخصص مراجعه کردم ولی گفت که بزرگ شی خودش درست میشه اما هنوزم که هنوزه درست نشده به نظرتون عمل کنم میشه بیشتر راهنماییم کنید

 274. امیر می‌گه:

  سلام آقای دکتر امیر هستم:
  ببخشید جواب منو ندادید:
  من ۴ سال پیش توخواب دچار وقفه تنفسی شدم که خیلی بد بود و بعد از بیدار شدنم به سختی هوا رو توی ریه ام میدادم و با صدای بدی هم همراه بودو خروج هوا هم با سختی همراه بود و درست مثل این بود که کسی دستش رو روی راه تنفسم از توی گلو (انتهای حلق) گزاشته بود و نمیگزاشت نفس بکشم. به پزشک تنفس مراجعه کردم و ایشان اعتقاد داشت که توی خواب اسید معده به تارهای صوتی ام رسیده و اونها تو خواب ملتهب شده اند و جلوی ورود و خروج هوا رو به داخل ریه گرفته بودند(یعنی به تشخیص ایشون ریفلاکس اتفاق افتاده بوده). دارو داد و گفت تکرار نمیشه. ولی دو ماه پیش بعد از ۴ سال دوباره به شکل کاملا ترسناکی دوباره اتفاق افتاد . به پزشک مراجعه کردم و ایشون کلینیک خواب دادند و یک شب بستری شدم و معلوم شد که در هر یک ساعت خوابیدن ۱۷ بار من آپنه تنفس دارم. ضمناً من سینوزیت مزمن هم دارم که چندسالی هست که اذیتم میکنه. سنم ۴۴ ساله و مرد هستم و ورزشکار بودم (ولی الان اضافه وزن دارم ) و حجم ریه ام در اسپیرومتری خیلی خوب بوده و تنفسم و ریه ام هم هیچ مشکلی نداشته. نتیجه کلینیک خوابم رو بردم دکتر گفت که باید با دستگاه سی پپ یک شب دیگه هم تو کلینیک خواب بستری بشی و اگه از سی پپ نتونی استفاده کنی باید هم تیغه بینی و هم لوزه هات رو عمل کنم. چون هزینه سی پپ و دوباره بستری شدن در کلینیک خواب زیاد بود من به همون پزشک تنفس که ۴ سال پیش رفته بودم مراجعه کردم مراجعه کردم و ایشون گفتند که اصلا عمل جراحی لوزه و بینی لازم نیست و باید وزن کم کنی و کپسول تلفست و قطره خارجی فنیل افرین دادند و برای صبح هم پنتوپرازول و رانیتیدین برای مهار اسید معده دادند. الان موندم که چه کنم اولاً از تکرار شدن خفگی توی خواب خیلی میترسم. و ثانیاً کم خوابی و درست خواب نرفتن روی زندگیم هم تاثیر منفی گزاشته. به نظر شما با عمل جراحی لوزه قطع تنفس در خواب برطرف میشه یا ممکنه بعد از عمل جراحی لوزه و درمان سینوزیت و تیغه بینی ام ممکنه اسید معده ریفلاکس کنه و دوباره خفگی اتفاق بیفته؟؟؟ پاسخ خیلی برام مهمه دکتر جان منتظرم ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   با توجه به اینکه تست خواب شما مثبت بوده است. قطعا درمان آلرژی ٫ کاهش وزن، ورزش، و عدم مصرف سیگار و الکل به شما کمک می کند. در مورد تیغه بینی و لوزه ها باید معاینه شوید ولی به احتمال زیاد حد اقل عمل لوزه ها به شما کمک می کند.
   ریختن اسید روی تارهای صوتی به شکلی که موجب مشکلات حاد تنفسی گردد اغلب کاملا مشهود و قابل تشخیص توسط خود شما می باشد و شما ترشی اسید و پریدن آنرا در گلو حس خواهید کرد و علائمی کاملا متفاوت و مشهود دارد.

 275. الهام می‌گه:

  سلام,آقای دکتر من ۳۵ سالم هست و تا به حال هیچ مشکل خاصی نداشتم.دو ماه پیش لکه های سفید روی یک لوزه ام پیدا شد و هیچ علامت دیگه ای نداشتم دکتر دوتا پنیسیلین و کلوگزاسیلین و تتراسایکلین داد خوب نشد کشت دادم قارچ بود با نیستاتین و غرغره کلوتریمازول خوب شد.الان بعد از دوماه دوباره همین مشکل ایجاد شده.دکتر میگه ضعف سیستم ایمنی باعث عود مجدد قارچ میشه.میخواستم ببینم درمان قارچ چیه یا راه جلوگیری از عودش چیه؟خیلی ممنونم

  • dr akbari می‌گه:

   سلام
   برای شما بهتر است ابتدا علت ضعف ایمنی پیدا و درمان گردد.
   برای درمان موقت بیماری قارچی درمان‌هایی که انجام داده اید مناسب می باشد.

 276. مهسا می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  من هلند زندگی میکنم و سالی یک بار عفونت شدید لوزه میگیرم طوری که هر دو لوزه به شدت ورم کرده و کاملا چرکی میشوند.
  من تا حالا سه بار اینطوری شدم و دکتر خانوادگی ترجیح و به من داد که اگه میخام عمل کنم،و اگه دو باره ادامه پیدا کرد نظر برای دکتر هست و باید حتما عمل شم.
  و من ترجیح دادم که عمل کنم و راحت شم چون واقعا خیلی آزار دهنده است.
  حالا نوبتم برای عمل یک ماه دیگه است بنظر شما تصمیم درستی گرفتم؟
  درضمن من هر صبح که از خواب بیدار میشم کلی خلط زرد از گلویم بیرون میاد و زمانی که تو ایران بودن دکتر بهم گفته بود که سینوزیت دارم‌.
  با تشکر از پاسخگویی شما?

 277. سعیده می‌گه:

  سلام من ۱۶ سال سن دارم در ۱۰ سالگی پزشک تشخیص داد که لوزه دارم وباید تا قبل ۱۲سالگی عمل بشه
  ایا این که زمان زیادی گذشته بد است یا اصلا زمان مهم نیست؟
  لوزه هام بزرگ هستن و در خوردن اب و غذا واقعا مشکل دارم
  بعضی اوقات هم گلوم حس بدی میگیره و تا هفت هشت دقیقه مجبورم سرفه کنم.