عمل زیبایی چانه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

Jab face 6043862 عمل زیبایی چانه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

شاید خیلی از افراد متوجه این مسأله نباشند که کوچک بودن چانه، تأثیر بسیار زیادی بر چهره ظاهری یک فرد دارد و می‌تواند باعث بزرگ به نظر رسیدن بینی یا شُل به نظر رسیدن گردن شود. عمل زیباسازی(پروتز چانه) و بزرگ کردن چانه غالباً به منظور ایجاد یک چهره زیباتر و توازن بیشتر در اجزاء صورت انجام می‌شود و هدف آن قوی‌تر نشان دادن چانه با افزایش طول یا عرض آن، بسته به مشخصات فردی و اهداف مورد نظر هر بیمار می‌باشد. عمل زیباسازی چانه(عمل پروتز چانه) و پروتز فک باعث ایجاد تغییراتی ظریف و در عین حال تأثیرگذار و چشمگیر در خط فک، بالای گردن و چانه می‌شود که در بهبود تقارن اجزای صورت و زیبایی چهره تأثیر زیادی دارد. ضمن اینکه عوارض پروتز چانه معمولا بسیار کم است. هزینه دقیق هزینه چانه و فک  و نحوه پرداخت آن در جلسه مشاوره به بیمار اطلاع داده می‌شود. هزینه پروتز چانه و فک به روش انجام درمان بستگی دارد.

اطلاعات مربوط به عمل زیباسازی چانه

صرف نظر از اینکه شما قصد انجام چه نوع عمل جراحی برای زیباسازی و افزایش حجم اجزای صورت خود یا عمل زیبایی چانه را دارید، لازم است که ابتدا در یک جلسه مشاوره با دکتر اکبری شرکت کنید و در مورد اهداف مورد نظر خود از انجام این عمل با ایشان مشورت کنید و در مورد عوارض تزریق چربی به چانه بدانید. یکی از متخصصین خبره و آموزش‌دیده در کلینیک ما، ساختار اجزای صورت شما و اثرات پیری بر آن را بررسی می‌کند و گزینه‌های مختلفی که برای درمان آن می‌توانید استفاده کنید را با شما مطرح می‌کند. همچنین یک سری اقدامات خاص را به شما توصیه می‌کند که با انجام آن می‌توانید به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کنید. برگزاری این جلسات مشاوره، از لحاظ تعیین انتظارات شما از انجام عمل جراحی زیبایی چانه،آگاهی از هزینه و عوارض پروتز چانه و دستیابی به شناخت بیشتر از پزشک معالج و مطرح کردن هر نوع پرسش و ابهامی که ممکن است برای شما در این باره وجود داشته باشد، اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

زیباسازی چانه در کلینیک ما

روش‌ها

ما در مرکز درمانی خود، عمل زیباسازی چانه را هم از طریق تزریق بوتاکس، ژل و چربی به چانه و هم جراحی چانه انجام می‌دهیم.

تزریق چربی

عمل تزریق چربی به چانه یک عمل جراحی زیبایی چانه با حداقل تهاجم است که برای انجام آن نیازی به هیچ گونه بخیه زدن در صورت نیست و سرعت بهبودی بعد از عمل در آن بیشتر از روش مرسوم جراحی ایمپلنت چانه می‌باشد. تزریق چربی در چانه ، یک عمل جراحی نسبتاً ساده برای زیباسازی چانه و همچنین جوانسازی پوست است که طی آن ابتدا مقدار کمی چربی از نقطه‌ای در بدن خود فرد که معمولاً ناحیه شکم می‌باشد، از طریق لیپوساکشن برداشته می‌شود و سپس این چربی با استفاده از تکنیک لایه‌بندی توپوگرافیکی در ناحیه چانه تزریق می‌شود. با تزریق چانه می‌توان شکل مورد نظر و برجستگی ظاهری چانه را در آن ایجاد نمود.

علاوه بر ایجاد شکل ظاهری مطلوب در چانه و زاویه سازی چانه  ، با تنها یک عمل تزریق می‌توان چربی را به طرز ماهرانه‌ای به چین‌خوردگی‌های اطراف لب‌ها و خطوط ماریونت نیز هدایت کرد و این خطوط و چروک‌ها را نیز از روی صورت برطرف نمود. نتیجه این عمل، ایجاد یک ظاهر طبیعی، متوازن و عضلانی در ناحیه صورت می‌باشد. برای اطلاع دقیق از هزینه تزریق چربی در چانه هم باید با پزشک مشورت نمایید.

تزریق ژل

شکل ظاهری چانه شما را می‌توان با استفاده از یک عمل بسیار ساده و کوتاه که در زمان ویزیت در مطب انجام می‌گیرد و به کمتر از نیم ساعت زمان نیاز دارد، اصلاح کرد و آن را بهبود بخشید. در روش تزریق ژل به چانه، یک ماده ژله‌ای به صورت شما تزریق می‌شود که حجم صورت شما را از داخل پُر می‌کند، ناحیه محل تزریق ژل چانه را گوشتالو و زیبا می‌سازد و شکل کلی چانه شما را تغییر می‌دهد.

برای عمل زیباسازی چانه از انواع مختلفی از ژل‌ها استفاده می‌شود. ژل‌های تزریقی انواع مختلفی شامل ژل‌های دائمی، نیمه دائمی و غیر دائمی دارند. در حال حاضر رایج‌ترین نوع ژل که برای عمل زیباسازی چانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، ژل غیر دائمی می‌باشد، زیرا اثرات آن به صورت موقتی است و به سادگی می‌توان آن را اصلاح یا حذف کرد. در حالی که ژل‌های دائمی را فقط با استفاده از عمل جراحی می‌توان حذف کرد. هر یک از انواع ژل‌ها از نظر نحوه حجم بخشیدن به صورت و نیز طول مدت زمانی که اثرات آن باقی می‌ماند، با انواع دیگر تفاوت دارد. اثرات تزریق ژل به چانه با ژل‌های غیر دائمی معمولاً تا ۶ ماه ماندگار خواهد بود. با گذشت زمان، چانه شما به تدریج به حالت قبل از عمل باز می‌گردد. بسیاری از افرادی که از ژل‌های غیر دائمی استفاده می‌کنند، ترجیح می‌دهند که عمل تزریق را هر چند وقت یک بار تکرار کنند تا شکل مطلوب چانه آنها حفظ شود.

پزشک جراح شما بهترین نوع و برند ژل که برایتان مناسب است را به شما توصیه می‌کند.

برای انجام این عمل ابتدا یک کرم بی‌حسی موضعی بر روی محل تزریق مالیده می‌شود. همچنین ممکن است ماده بی‌حسی موضعی در ترکیب خود ژلی که تزریق می‌شود، وجود داشته باشد. سپس مقادیر بسیار کمی از ژل با استفاده از یک سوزن نازک به نقاطی در امتداد خط چانه شما که از قبل مشخص شده است، تزریق می‌شود. عمل تزریق چند مرتبه و به مقدار کم در اطراف ناحیه مورد نظر انجام می‌شود و سپس ژل تزریق شده به طور یکنواخت و هموار در سطح ناحیه مورد عمل توزیع می‌شود و یک ظاهر متوازن و طبیعی در چانه و صورت ایجاد می‌کند.

عمل زیباسازی چانه با استفاده از تزریق فیلر و ژل امروزه به عنوان یک عمل سریع مورد استقبال افرادی قرار گرفته است که به دلیل مشغله زیاد به دنبال یافتن یک روش سریع و دستیابی به نتایج فوری هستند.

افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، می‌توانند بلافاصله بعد از عمل به منزل یا محل کار خود باز گردند. بعد از این عمل هیچ نیازی به استراحت یا پانسمان محل عمل وجود ندارد. هزینه تزریق ژل نیز با توجه به میزان ژل مصرفی برای هر فرد متفاوت می‌باشد.

مراقبت‌های بعد از عمل

  • توصیه می‌شود که در ۲ تا ۳ شب اول بعد از عمل، حتماً به پشت بخوابید تا فشاری بر روی ناحیه مورد عمل وارد نشود.
  • به منظور جلوگیری از بروز عفونت پروتز چانه ، از لمس کردن و مالیدن کرم و مواد آرایشی بر روی چانه خود تا ۶ ساعت بعد از عمل خودداری کنید.
  • از ورزش کردن و انجام حرکات فیزیکی سنگین در ۴ تا ۶ ساعت بعد از عمل خودداری کنید.
  • سعی کنید تا جایی که می‌توانید در معرض نور آفتاب قرار نگیرید.
  • در طول روز حتماً از کرم ضد آفتاب با خاصیت حفاظتی (SPF) بالاتر از ۳۵ استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *