لاغرکردن و لیفت ساق پا برای خوش فرم کردن پاها

لاغرکردن و لیفت ساق پا برای خوش فرم کردن پاها

لیفت ساق پا

پاهایی جذاب و زنانه آرزوی هر زنی می‌باشد. با این حال وجود چربی اضافه در ساق پاها می‌تواند مانع ایجاد نیمرخی زیبا شده و منجر به چاق شدن ظاهر پا می‌گردد. افرادی که دارای ساق پاهایی حجیم یا عضلانی هستند ممکن است از ظاهر مردانه پاهای خود خجالت بکشند. کوتاه بودن قد نیز می‌تواند عاملی در چاق‌تر نشان داده شدن ساق پاها گردد. اگر از ظاهر ساق پای خود احساس بدی دارید و یا به دلیل چاق بودن آنها نمی‌توانید برخی لباس‌ها را به راحتی بپوشید، روش لاغری ساق پا می‌تواند پاهایی با ظاهری صاف و خوش‌تراش ایجاد کند بطوری که بتوانید از پوشیدن دامن یا شلوارک لذت ببرید.

برای بسیاری از زنان، ساق پاها نواحی هستند که از نظر زیبایی مشکل‌زا هستند. در برخی موارد ممکن است از نظر ابعاد مناسب باشند اما عضلات آنها ظاهر حجیمی داشته باشند. در سایر موارد اندازه کلی ساق پا بسیار بزرگ بوده و تا مچ پا کشیده می‌شود. در هر شرایطی، لاغر کردن ساق پا می‌تواند به زنان کمک کند تا به ظاهر خوش‌تراشی که به دنبال آن هستند دست پیدا کنند. متخصصین جراحی زیبایی پنج روش لاغر کردن ساق پا را ارائه می‌کنند، که هر یک به صورت متفاوتی انجام می‌شود. این روش‌ها از لاغر کردن ساق پا بصورت مستقیم و قابل ملاحظه تا بسیار نامحسوس و غیر تهاجمی متغیر می‌باشند. در طول مشاوره اولیه متخصص ساق پاهای شما را معاینه کرده و روشی که بهترین نتایج را برای شما به همراه خواهد داشت توصیه می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا رزو نوبت می‌توانید می‌توانید با شماره‌ ۲۲۲۸۳۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

چگونگی لاغر کردن پا


بسته به آنچه که موجب ضخامت ساق پاها شده است، روش لاغر کردن پا به منظور برآورده کردن نیازهای خاص شما طراحی شده است. ما گزینه‌های پیش روی شما را در طول مشاوره مورد بحث قرار داده و مراحل عمل را با جزئیات توضیح خواهیم داد. یکی از پزشکان ما انتظارات شما را بررسی می‌کند تا بتوان به بهترین شکل به نتایج مورد نظر دست پیدا کرد.

هم روش‌های جراحی و هم غیر جراحی برای لاغر کردن ساق پا وجود دارند. برای کاهش اندازه عضله ساق پا، می‌توان تنها از بوتاکس جهت کوچک کردن عضله در طول زمان از طریق آتروفی عضلانی استفاده کرد. ترکیب تزریق بوتاکس با رادیوفرکوئنسی (RF) نیز می‌تواند به بهبود نتایج کمک کند. اگر چاقی ساق پاهای شما به دلیل چربی اضافه است، می‌توان از روش لیپوساکشن به منظور کاهش اندازه‌ی آنها به حد مطلوب استفاده کرد. روش‌های برشی نیز ممکن است برای برداشتن بافت اضافه ضروری باشند.

تکنیک‌های مختلف برای لاغری پا


تزریق بوتاکس

sagh45

روش‌های بسیاری برای درمان‌های لاغری ساق پا با تزریق بوتاکس وجود دارند. این درمان‌ها را می‌توان در دو تا سه جلسه انجام داد. معمولاً متخصصین انجام این درمان را در یک جلسه و با دوز بالا ترجیح می‌دهند و در صورت نیاز یک جلسه اضافه برای تکمیل درمان اولیه انجام می‌شود.

 • مزایا: برگشت‌پذیر، غیر تهاجمی، موثر، بیمار می‌تواند نتیجه کاهش عضله گاسترو و ضعف ناشی از آن را مشاهده کند و در صورتی که از آن راضی نبود، قابل برگشت می‌باشد.
 • معایب: برگشت‌پذیری (بین ۹ ماه تا یک سال). بنابراین برای حفظ نتایج باید تزریق‌ها را تکرار کرد. عدم نیاز به استراحت. با وجود نتایج موقتی هزینه‌ی زیادی دارد. نتایج در ابتدا به تدریج بروز پیدا می‌کنند و پس از یک تا دو ماه می‌توان نتایج را مشاهده کرد.

تخریب عصب یا عضله با رادیوفرکوئنسی

saggh5

بسیاری از کلینیک‌ها جراحی کوچک کردن ساق پا را از طریق رادیوفرکوئنسی(آر اف) ارائه می‌دهند که قابلیت شناسایی دقیق محل قرارگیری رشته‌های عصبی را دارد و می‌تواند بطور گزینشی آنها را بسوزاند. انرژی مورد استفاده کاملاً کنترل شده است بطوری که احتمال بروز عوارض جانبی مانند تصلب عضله که منجر به ایجاد نواحی سفت در عضلات ساق پا می‌گردد، وجود ندارد.

 • مزایا: جراحی با حداقل تهاجم، نامنظمی کمتر در فرم‌دهی به ساق پا، نتایج فوری، تقریباً بدون ایجاد جای زخم به غیر از جای سوزن که شبیه به سوزن‌های طب سوزنی بوده و به راحتی بهبود پیدا می‌کند. نیاز به زمان استراحت بسیار کم.
 • معایب: دقت کمتر، ممکن است نیاز به چند جلسه باشد، در برخی موارد ممکن است رشته‌های عصبی بازسازی شده و در نتیجه نتایج ماندگار نباشند.

نورکتومی انتخابی

 • مزایا: نتایج دائمی و برگشت‌ناپذیر. جای زخم جزئی (دو سانتی‌متر جای زخم در پشت زانو که شبیه به یکی از چین‌های پوست خواهد بود)، موثر در لاغر کردن ساق پاها بصورت یکنواخت و عدم ایجاد نامنظمی‌هایی که در روش برش جزئی عضله مشاهده می‌شود. لاغر شدن عضله در اثر عدم استفاده و تحریک عصبی زمان می‌برد. درد جزئی پس از عمل و بهبودی سریع، احتمال جایگزنی عصب گاسترو توسط عضله سولئوس که برداشته نشده باشد.
 • معایب: احتمال بزرگ شدن سایر عضلات در ساق پا برای جبران ضعف، غیر قابل بازگشت (نقطه ضعف نسبی).

برش جزئی عضله

 • مزایا: نتایج فوری و دائمی، می‌توان این درمان را با روش نورکتومی انتخابی ترکیب کرد تا نامنظمی‌های ایجاد شده در شکل ساق پاها کاهش پیدا کند.
 • معایب: احتمال زیاد ایجاد نامنظمی در خطوط ساق پا، ممکن است سایر عضلات ساق پا یا باقیمانده عضله گاسترو بزرگ‌تر شوند، دوره بهبودی طولانی‌تر پس از عمل (دو تا سه هفته) همراه با درد و تورم ساق پا، جای زخم‌های قابل مشاهده در طرفین ساق پا که به تدریج ناپدید می‌شوند.

لاغر کردن ساق پا همراه با لیپوساکشن

ممکن است تنها کاهش اندازه عضله برای ایجاد ساق پای خوش‌فرم کافی نباشد. در برخی موارد برای کاهش چربی ساق پا نیاز به روش مینی لیپوساکشن است. این فرایند را می‌توان با استفاده از تکنیک‌های مختلف لیپوساکشن مانند لیپوماتیک و لیپولیزر انجام داد.

مراقبت پس از درمان


sagh6

جهت بهبودی:

 • ممکن است به مدت ۴ هفته نیاز به بالا نگه داشتن پاها تا جای ممکن باشد.
 • توصیه می‌شود که برای کاهش تورم به مدت تقریباً سه ماه پس از عمل از جوراب‌های فشاری استفاده شود.
 • به مدت ۵ ماه ساق پاهای خود را هر ساعت دو بار و هر بار پنج دقیقه تحت کشش قرار دهید.
 • تمام جای زخم‌ها ظرف ۳ ماه برطرف می‌شوند.
 • مراجعه به کلینیک بعد از درمان ضروری است تا بتوان میزان پیشرفته را مشاهده کرد.

زمان بهبودی پس از لاغر کردن پا


اگر عمل لاغری پا و خوش‌فرم کردن ساق پا تنها با تزریق بوتاکس انجام شده باشد، دوره‌ی بهبودی بسیار کوتاه خواهد بود و می‌توان بلافاصله فعالیت‌های روزمره خود را از سر گرفت، حتی می‌توان دوید. نتایج به تدریج در طول زمان ظاهر می‌شوند و نتایج کامل نیز پس از ۳ ماه قابل مشاهده خواهند بود. می‌توان برای حفظ نتایج طولانی مدت تزریق‌های اضافه‌ای را انجام داد.

در صورتی که از لیپوساکشن برای برداشتن چربی‌های اطراف ساق پاها استفاده شده باشد، نیاز به گذراندن حدود یک هفته برای بهبودی است و در این مدت از جوراب‌های الاستیک برای کمک به بهبود مناسب پاها استفاده می‌شود. برای مشاهده نتایج نهایی عمل باید یک ماه منتظر ماند، اما می‌توان از طریق پیروی از رژیم غذایی مناسب و ورزش، نتایج طولانی مدتی داشت.

هزینه


هزینه این درمان بستگی به هزینه بی‌حسی، هزینه بیمارستان، تجهیزات عمل، گستردگی جراحی، نیاز به لیپوساکشن، میزان شباهت درمان به سایر روش‌ها و بسیاری از عوامل دیگر دارد. تنها روش دقیق برای ارائه‌ی یک تخمین منطقی از هزینه، بررسی نیازهای شما در هنگام مشورت با متخصص زیبایی است.

به این پست امتیاز دهید.
لاغرکردن و لیفت ساق پا برای خوش فرم کردن پاها
۱ از ۱ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *