لاغرکردن و کوچک گردن گونه با تخلیه چربی دهانی

لاغرکردن و کوچک گردن گونه با تخلیه چربی دهانی

لاغرکردن و کوچک گردن گونه با تخلیه چربی دهانی

تخلیه چربی دهان با هدف بهبود انحناهای صورت و نشان دادن برجستگی گونه‌ها انجام می‌شود. فربه بودن و افتادگی گونه‌ها که در اثر وجود چربی دهانی اضافی است، نمی‌توان با رژیم غذایی یا ورزش کردن برطرف کرد. گونه با تخلیه چربی اضافی انباشته شده در دهان، کوچک‌تر و خوش فرم‌تر می‌شود.

اگر درصدد انجام عمل کوچک کردن گونه هستید، بهترین روش برای آگاهی از مناسب بودن عمل، مشاوره با جراح زیبایی است که در زمینه جراحی کوچک کردن گونه و دیگر جراحی‌های صورت از تجربه و دانش بالایی برخوردار باشد. دکتر اکبری ، یکی از برجسته‌ترین جراحان زیبایی کشور، ابتدا معاینه کاملی را انجام می‌دهند و شرایط صورت را به دقت ارزیابی می‌نمایند و در مورد شیوه انجام عمل و نتیجه مورد انتظار به تفصیل در جلسه مشاوره با بیماران صحبت می‌کنند. برای آگاهی از جزییات درمان و تعیین وقت مشاوره می‌توانید با شماره۰۲۱۲۲۲۸۳۰۰۰تماس حاصل فرمایید.

تخلیه چربی دهانی


چربی دهانی که در بخش پایینی هر دو گونه قرار دارد، گاهی باعث چاق به نظر رسیدن صورت و گرد شدن بیش از حد گونه‌ها می‌شود که از آن با اصطلاح “گونه سنجابی” یاد می‌شود. چاقی گونه‌ها گاهی نتیجه اضافه وزن است، اما غالباً ارثی است و باعث می‌شود فرد علی‌رغم لاغر بودن گونه‌هایی گوشتالو و فربه داشته باشد.

اکثر افراد به دلیل این که نمی‌توانند گونه‌هایشان را با کاهش وزن کوچک کنند، متقاضی عمل تخلیه چربی دهانیمی‌شوند تا گونه‌ها و صورتی خوش فرم‌تر و لاغرتر داشته باشند.

افراد مناسب برای عمل لاغر کردن گونه


تخلیه چربی دهانی عملی ایده‌آل برای افرادی است که در بازه سنی اواخر ۲۰ سالگی تا ۶۰ سالگی هستند و از لپ‌های چاق و فربه خود ناراضی هستند. این عمل هم برای آقایان و هم برای بانوان مناسب است. فرد مناسب این عمل در کل باید دارای شرایط زیر باشد:

  • سن بالاتر از ۱۸ سال
  • برخوردار از سلامت عمومی مناسب و دارای تناسب اندام نسبی
  • سیگاری نبودن
  • دارای اهداف واقع بینانه درباره جراحی

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

مزایا


عمل تخلیه چربی دهانی مزایای متعددی دارد. لپ‌های برجسته و گوشتالو عموماً خصیصه‌ای ارثی است، بااین حال تمام افرادی که شرایط بالا در موردشان صدق می‌کند و تمایل به داشتن گونه‌هایی لاغرتر، و برجسته‌تر نشان دادن استخوان‌های گونه خود دارند، می‌توانند این عمل را انجام دهند. به علاوه تخلیه چربی دهانی جایگزین بهتری برای لیپوساکشن صورت است و مزایای زیر را به همراه دارد:

  • بهبود انحناهای صورت و خوش فرم‌تر به نظر رسیدن آن
  • ارتقاء اعتماد به نفس
  • بالغ‌تر و جدی‌تر به نظر رسیدن چهره
  • سریع بودن عمل و باقی نگذاشتن جای زخم
  • کوتاه بودن دوران بهبود

قبل از عمل


دکتر اکبری در جلسه مشاوره اولیه صورت را به طور کامل معاینه می‌کنند و مناسب بودن انجام عمل را با توجه به شرایط بیمار تعیین می‌کنند و توصیه‌های لازم را با توجه به اهداف خاص بیمار ارائه می‌دهند. عکس‌های قبل از عمل گرفته می‌شود و عوارض و خطرات احتمالی به بیمار توضیح داده می‌شود.

چگونگی انجام عمل کوچک کردن گونه


عمل لاغر کردن لپ و گونه عموماً تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بااین حال گاهی بیهوشی عمومی توصیه می‌شود.

برش کوچکی درون دهان در سمت داخلی گونه ایجاد می‌شود. بافت‌ها به آرامی جدا می‌شود و حدود ۳ تا ۴ سی سی از چربی هر گونه تخلیه می‌شود. سپس برش با بخیه قابل جذب بسته می‌شود و با پانسمان سبکی پوشانده می‌شود.

این عمل به تنهایی یا در کنار دیگر عمل‌های صورت قابل انجام است.

پس از جراحی


48 3 لاغرکردن و کوچک گردن گونه با تخلیه چربی دهانی

بیماران درد ملایمی را در امتداد برش‌های داخل گونه حس می‌کنند. دکتر اکبری مسکن برای آرام کردن درد تجویز می‌کنند. معمولاً پس از چند روز تایلنول برای تسکین درد کافی است.

ورم و کبودی پس از عمل عادی است و معمولاً پس از چند هفته برطرف می‌شود. استفاده از کمپرس سرد در کنار تنباکوی کوهی فرایند التیام را در هفته نخست تسریع می‌کند.

بیمار باید در چند روز اول پس از عمل بالش اضافی هنگام خوابیدن زیر سر بگذارد و سر را بالا نگه دارد تا ورم کمتر شود.

بیمار باید در روزهای اولیه چند بار در روز محلول ضدعفونی کننده قرقره کند و از خوردن غذاهای تحریک کننده برش مانند غذاهای اسیدی، برای مثال پرتقال، گوجه فرنگی، گیلاس و گریپ فروت خودداری کند. برش معمولاً ظرف یک هفته التیام می‌یابد.

دکتر اکبری از بیمار می‌خواهند یک هفته پس از جراحی برای معاینه به مطب مراجعه کنند و با روش‌های مراقبت از جای زخم آشنا شوند. اکثر بیماران پس از این مدت می‌توانند به سر کار بازگردند. ویزیت‌های بعدی پس از ۶ هفته، ۳ ماه و یک سال انجام می‌شود.

نتایج


49 3 لاغرکردن و کوچک گردن گونه با تخلیه چربی دهانی

عمل تخلیه چربی دهانی گونه‌هایی خوش فرم‌تر و صورتی لاغرتر را به دست می‌دهد. نتیجه عمل بلافاصله پس از اتمام جراحی قابل مشاهده است. از آنجایی که دکتر اکبری صرفاً برش‌های داخل دهانی، در سمت داخلی گونه‌ها ایجاد می‌کنند، هیچ جای زخمی روی صورت باقی نمی‌ماند.

ماندگاری نتایج

نتایج تخلیه چربی دهانی دائمی است. البته به خاطر داشته باشید که گونه‌ها در صورت افزایش وزن شدید دوباره گوشتالو و چاق خواهد شد.

عوارض


التیام نیافتن مناسب، خونریزی، باقی ماندن جای زخم و عدم تقارن از عوارض تخلیه چربی دهانی است. این عمل ایمن و موثر است و به ندرت با عوارض همراه است.

سن انجام عمل تخلیه چربی دهانی


عمل کوچک کردن لپ برای بیمارانی مناسب است که در بازه سنی اواخر دهه دوم زندگی تا شصت سالگی قرار دارند. چربی صورت بسیاری از افراد در سن ۳۰ تا ۴۰ سالگی تحلیل می‌رود و صورت‌شان لاغرتر می‌شود.

آمادگی پیش از عمل


بخشی از آمادگی پیش از عمل با استفاده از تکنولوژی پیشرفته تصویری کامپیوتری انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که بیمار از نتایج نهایی رضایت خواهد داشت.

آیا این عمل دردناک است؟


این عمل اندکی ناراحت کننده است، اما درد چندانی را به بیمار تحمیل نمی‌کند.

هزینه


هزینه تخلیه چربی دهانی به گستردگی اصلاح لازم و به حق الزحمه جراح، محل جغرافیایی کلینیک و دیگر عمل‌های ضروری بستگی دارد. هزینه تخلیه چربی دهانی مجموعی از هزینه‌های حق الزحمه جراح، هزینه بی‌حسی، هزینه تجهیزات، آزمایشگاه و داروها است.

به این پست امتیاز دهید.
لاغرکردن و کوچک گردن گونه با تخلیه چربی دهانی
۳ از ۲ رای
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *