لاغری موضعی به روش لیپولیزر

لاغری موضعی به روش لیپولیزر

لاغری موضعی به روش لیپولیزر

به روش کم کردن چربی تجمع یافته در بدن گفته شده که روش های بسیاری برای آن معرفی شده است.شماری ازاین روش ها معرفی می گردد. :

R.F:

دستگاهی است که با امواج رادیوفرکانس باعث شکستن سلول های چربی میشود

CAVITATION :

دستگاهی که با امواج خاص باعث ترکیدن سلول های چربی شده ودرنتیجه چربی را برای سوزاندن دراختیار بدن قرارمی دهد.

مزوتراپی:

روش تزریق داروهای چربی سوز به درون بافت چربی.

ماساژدرمانی :

با القای فشار بر سلول های چربی ،این سلول ها پاره شده و محتوای آنها که همان چربی بوده، آزاد شده ودربدن می سوزند.اشکال این روش در درد زیاد و زمان طولانی جلسات بوده ومعمولا با کبودی زیاد همراه می باشد.

ویبراتورها:

دستگاه هایی هستند که با ایجاد لرزش سعی درآزاد سازی چربی دارند.البته معمولا موفق نبوده و فقط به دلیل متراکم کردن چربی ها این حس را ایجاد می کنند که سایز کم شده درحالی که واقعا این طور نبوده و مثل زمانی که یک ظرف حاوی شکررا تکان میدهیم تا جای بیشتری باز شود،این دستگاه هم فقط چربی را متراکم میکند واز حجم آن نمی کاهد.این امرحتی در چنددقیقه اتفاق افتاده و بعدا به سرعت به جای خودش برمیگردد.گول تبلیغات فروشندگان آن را نخورید.

025 لاغری موضعی به روش لیپولیزر

لیزرلیپولیز:

لیزر لیپولیز یک روش منحصر به فرد از لیزر Nd:Yag با طول موج ۱۰۶۴ به صورت پالسی می باشد که به صورت داخل بافتی اعمال می شود یعنی سوراخ های۱ تا ۲ میلی متری روی پوست ایجاد می شود وتحت بی حسی موضعی یک فیبر نوری باریک از دستگاه لیزر لیپولیز وارد زیر پوست می شود و لا به لای چربی ها حرکت می کند . تاباندن لیزر باعث تخریب دیواره ی سلول های چربی وآزاد شدن آنها می شود

فارادیک:

در این روش با ایجاد الکتریسیته از روی پوست باعث انقباض های مکرر در ماهیچه ها ودرنتیجه مصرف انرژی شده که بخشی ازاین انرژی ازسوختن چربی ها بدست می آید..نکته ی خوب دراین روش افزایش قدرت،سفتی وبرجستگی در ماهیچه هاست.

کرایولیپولیز:

کرایولیپولیز یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن سلول‌های چربی است. در این روش سلول‌های چربی سرد شده و این فرآیند باعث تجزیه سلول‌های چربی بدون وارد شدن آسیب به سلول‌های مجاور یا پوست ناحیه تحت درمان می‌شود.

لیپولیز

لیپولیز به معنای شکستن سلولهای چربی است ، اما به طور شایع به مفهوم تخریب بافت چربی یا کاهش بافت چربی به کار میرود .

روش های مختلفی برای لیپولیز وجوددارد :

۱٫ به کمک تزریق مواد داخل بافت چربی (مزوتراپی )

۲٫ به کمک امواج صوتی (اولتراسونیک )

لیزر لیپو لیز چیست وچگونه عمل می کند ؟

این سیستم لیزر که در ۱۳ اکتبر ۲۰۰۶در سازمان دارو وغذای آمریکا (FDA) به تاییدرسیده است ، روشی است که طی آن از یک فیبر نور لیزر به داخل بافتی جهت رفع چاقی استفاده می شود . در اثر تابش اشعه تیزر ، چربی ها به صورت نیم مایع در می آید که می تواننند به راحتی توسط بدن جذب شوند یا از بدن خارج شوند لیزر لیپولیز تحت بی حسی موضعی انجام می شود ویک جلسه آن به مدت ۱تا ۳ساعت طول می کشد .

این روش منحصر به فرد از لیزر Diodeبه صورت پالسی می باشد که به صورت داخل بافتی اعمال می شود یعنی سوراخ های ۱تا ۲ میلی متری روی پوست ایجاد می شود و تحت بی حسی موضعی یک فیبر نوری باریک وارد زیر پوست می شود . بواسطه استفاده از لیزر لیپولیز ،‌لایه سطحی وزیر پوست به هیچ وجه نیاز به لیپوساکشن ناهمواری پیدا نمی کند در نتیجه صاف ویکدست است وعلاوه بر آن برخلاف لیپو ساکشن پوست شفت شده وجمع می شود .این روش در چاقی های خفیف ومتوسط کاملا کافی می باشد ودیگر نیازی به ساکشن نمی باشد ولی در چاقی های شدید تر در حالیکه در لایه سطحی فقط از لیزر استفاده میشود ، در لایه عمیقی علاوه بر لیزر نیاز به تخلیه چربی ها هم می باشد .

در هر جلسه چند سانت از موضع کم خواهد شد؟

میزان تغییر سایز در افراد متفاوت است به دلیل سن – جنس- مقاومت بافت چربی و…. اما با توجه به تجربیات بدست آمده این مقدار بین نیم تا یک و نیم سانت در هر جلسه می باشد.

تعداد جلسات استفاده از دستگاه چگونه است؟

بصورت هفته ای یک یا دو جلسه می باشد ومابین ۸ الی۲۰ جلسه بسته به میزان چربی ادامه می یابد

آیا نتایج لیپولیزر دائمی است ؟

مسلما به دلیل آن که در عمل لیپولیزر ، ما سلول های چربی را از بدن خارج می کنیم بازگشت چربی و چاقی دوباره نیاز به زمان طولانی دارد و به همین دلیل لیپولیزر یکی از روش های بسیار خوب لاغر کردن پا و دیگر اعضای بدن است .

مناسب ترین افراد برای لیپولیزر چه کسانی می باشند ؟

در عمل لیپولیزر افراد بین ۱۷ تا ۶۵ سال و با وزن kg 120 عمل لیپولیزر بسیار مناسب هستند البته تا پایان سال ۲۰۱۲ آنهایی که افتادگی شکم زیاد داشتند عملا با جمع شدگی خوب پوست مواجه نمی گردیم اما از سال ۲۰۱۳ دستگاه های لیپولیزر دارای لیفت بسیار خوبی شده اند بطوریکه در چند عمل اخیر به نتایج فوق العاده دست یافته ام و افتادگی های شکم کاملا بر طرف شده اند .

آیا بعد از عمل لیپولیزر درد زیادی خواهیم داشت ؟

معمولا تا ۴۸ ساعت اول درد خواهیم داشت که با دارو های مسکن درد را کنترل خواهیم کرد و بعد از ۴۸ ساعت درد بسیار کم خواهد شد.

جراحی های زیبایی در کلینیک رز طلایی توسط جمعی از متخصصین جراحی شامل :

آقای دکتر محمد علی اکبری –  آقای دکتر مومنی – خانم دکتر آتشیان  به صورت تیمی انجام می شود

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری
دکتر محمد علی اکبری جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن پس از فراغت از تحصیل دوره پزشکی عمومی، عازم کشور آمریکا گردیدند. در آمریکا پس از گذراندن امتحانات مربوطه با کسب رتبه عالی موفق به اخذ مدرک ECFMG و عضویت در نظام پزشکی آمریکا گردیدند. ایشان در آنجا دوره جراحی عمومی را گذراندند و پس از بازگشت به کشور وارد رشته گوش و حلق و بینی شده با رتبه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل گردیدند و فعالیت خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی و صورت متمرکز نمودند. ایشان همچنین دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک صورت و زیبایی بینی را نزد اساتیدی چون دکتر Most در دانشگاه سان فرانسیسکو، دکتر منیک در دانشگاه آریزونا و دکتر پله در دانشگاه رم گذراندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *